Meb

Meb

Son dakika MEB haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan MEB ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını MEB haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Meb

haberleri sayfasında son dakika yaşanan meb gelişmeleri de dahil olmak üzere 5.339 meb haberi bulunmuştur. Tüm meb haberleri aşağıda listelenmiştir.
Mezuniyette kıyafet krizi! Bakan Tekin: Gerekli işlem yapılacak
Mezuniyette kıyafet krizi! Bakan Tekin: Gerekli işlem yapılacak Mezuniyet töreninde kıyafet krizi ilgili Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin son dakika açıklamalarda bulundu.
14.06.2024 Gündem
(MEB il dışı atama takvimi) İl dışı ilişik kesme tarihleri ne zaman?
(MEB il dışı atama takvimi) İl dışı ilişik kesme tarihleri ne zaman? Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen il dışı atama sonuçları açıklandı. Öğretmenlerin iller arası yer değiştirme başvuruları 3-7 Haziran'da tamamlanmıştı. Bulunduğu ilden farklı bir ilde görev almak isteyen öğretmenler MEB iller arası yer değiştirme başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla gözler tercihlere çevrildi.
11.06.2024 Gündem
(İller arası öğretmen atama sonuçları sorgulama ekranı) İller arası isteğe bağlı yer değiştirme 2024 sonuçları açıklandı
(İller arası öğretmen atama sonuçları sorgulama ekranı) İller arası isteğe bağlı yer değiştirme 2024 sonuçları açıklandı Millî Eğitim Bakanlığınca isteğe bağlı iller arası yer değiştirme sonuçları açıklandı. Atama işlemleri, ilan edilen kontenjanlar dâhilinde öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapıldı.
11.06.2024 Gündem
Okullar erken mi kapanacak, okullar 1 hafta erken kapanacak mı? Okullar ne zaman kapanıyor, karneler ne zaman alınacak 2024?
Okullar erken mi kapanacak, okullar 1 hafta erken kapanacak mı? Okullar ne zaman kapanıyor, karneler ne zaman alınacak 2024? Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören 20 milyondan fazla öğrenciyi karne heyecanı sardı. Haziran ayı öğrenciler için okulların bitiş, yaz tatilinin başlama ayı. Karne için gün sayılırken sosyal medya üzerinden okulların 1 hafta erken kapanacağı iddiası gündeme geldi. Peki, okullar erken mi kapanacak, okullar ne zaman kapanıyor? Okullar 1 hafta erken mi kapanacak? Karneler ne zaman alınacak 2024?
6.06.2024 Gündem
Okulun son haftası yoklama alınıyor mu, son hafta okullarda ders işlenecek mi? Lisede son hafta devamsızlık yazılır mı?
Okulun son haftası yoklama alınıyor mu, son hafta okullarda ders işlenecek mi? Lisede son hafta devamsızlık yazılır mı? 2023 – 2024 Eğitim ve öğretim yılı sona ediyor. Öğrenciler okullarda son hafta yoklama alınıp alınmadığına yönelik araştırmalarına hız verdi. Tatil planı yapan veliler, çocuklarını son hafta okula gönderip göndermeme konusunda kararsızlık yaşarken, okullarda son hafta yoklama alınıp alınmayacağı ve derslerin işlenip işlenmeyeceği sorularına yanıt arama günleri başladı. Peki, Okulun son haftası yoklama alınıyor mu, son hafta okullarda ders işlenecek mi?
5.06.2024 Gündem
KARNELER NE ZAMAN BASILIR? | Karneler basıldıktan sonra yoklama alınır mı, not değiştirilir mi? e okul devamsızlık ne zaman kapanıyor 2024?
KARNELER NE ZAMAN BASILIR? | Karneler basıldıktan sonra yoklama alınır mı, not değiştirilir mi? e okul devamsızlık ne zaman kapanıyor 2024? Okullar 14 Haziran 2024 Cuma karnelerin dağıtılmasıyla kapanacak. Karnelerin verilmesiyle öğrenciler üç aylık yaz tatiline girecek. MEB'e bağlı okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 19 milyon öğrenci karne gününü beklerken Karneler ne zaman basılır, karneler basıldıktan sonra yoklama alınır mı, not değiştirilir mi? e okul devamsızlık ne zaman kapanıyor 2024?
4.06.2024 Gündem
Milli Eğitim Bakanı Tekin'den 'mezuniyet balosu' açıklaması: Yasaklamadık
Milli Eğitim Bakanı Tekin'den 'mezuniyet balosu' açıklaması: Yasaklamadık Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni müfredata yönelik eleştirilere yanıt verdi. Bakan Tekin, müfredata ilişkin 67 bin görüş alındığını belirterek "Saygı sınırının dışında eleştiriler yapılıyor." ifadelerini kullandı. Bakan Tekin, "Liselerde mezuniyet baloları yasaklandı mı?" sorusuna da yanıt verdi.
3.06.2024 Gündem
LGS heyecanı başladı!
LGS heyecanı başladı! Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav, ülke genelinde bugün saat 09.30’da başladı.
2.06.2024 Gündem
MEB, 2024-2025 eğitim öğretim yılı takvimini açıkladı
MEB, 2024-2025 eğitim öğretim yılı takvimini açıkladı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2024-2025 eğitim öğretim yılı takvimini açıkladı.
28.05.2024 Gündem
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yeni müfredatı onayladı
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yeni müfredatı onayladı Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının onay sürecinden geçen "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli"ni onayladı. Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden erişime açılan müfredat, gelecek eğitim-öğretim döneminden itibaren okul öncesi, ilkokul 1. sınıf, ortaokul 5. sınıf ve lise 9. sınıftan başlamak üzere kademeli şekilde uygulanacak.
27.05.2024 Gündem
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)Talim ve Terbiye Kurulu yeni müfredatı onayladı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)Talim ve Terbiye Kurulu yeni müfredatı onayladı Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu, Türkiye Yüzyılı Maarif modeli için iletilen görüş ve önerileri değerlendirerek tekrar görüşülen yeni müfredatı onayladı.
24.05.2024 Gündem
Öğretmen semineri başka ilde alabilir mi, il dışı seminer başvurusu nasıl yapılır? Öğretmenler seminerleri istediği yerde alabilecek mi?
Öğretmen semineri başka ilde alabilir mi, il dışı seminer başvurusu nasıl yapılır? Öğretmenler seminerleri istediği yerde alabilecek mi? Milli Eğitim Bakanlığı, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı sonu mesleki çalışmalarının detaylarını açıkladı. Bu çalışmalar eğitim kurumlarında yüz yüze gerçekleştirilecek. Peki, öğretmen semineri başka ilde alabilir mi?
24.05.2024 Çalışma Hayatı
İl içi öğretmen atama tayin sonuçları: MEBBİS İL içi atama sonuçları açıklandı mı? Öğretmenler il içi atayamı nasıl öğrenir?
İl içi öğretmen atama tayin sonuçları: MEBBİS İL içi atama sonuçları açıklandı mı? Öğretmenler il içi atayamı nasıl öğrenir? Öğretmenler il içi atama tayin sonuçları için geri sayıma başladı. Binlerce aday başvuruda bulundu. Bulunduğu il içi tayin sonuçlarını öğrenmek için tüm öğretmenler MEBBİS ekranına hareket etti. Buna göre il içi isteğe bağlı yer değişikliği başvuruları ve atama sonuçları Mayıs ayında belli olacak. Başvurular mebbis.meb.gov.tr veya personel.meb.gov.tr adreslerinden yapıldı. Peki il içi atama sonuçları açıklandı mı?
22.05.2024 Gündem
LGS'ye kaç gün kaldı? 2024 LGS Sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak?
LGS'ye kaç gün kaldı? 2024 LGS Sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? Liselere Geçiş Sınavı yani LGS için geri sayım başladı. Mart ayında tamamlanan başvurular sonrası öğrenciler sınav giriş belgelerini beklemeye başladı. 2024 LG sınav ve sonuç tarihi gündemdeki yerini aldı. Peki LGS'ye kaç gün kaldı?
20.05.2024 Gündem
20 bin sözleşmeli öğretmen atama başvurusu nereden yapılacak, sözleşmeli öğretmen atama başvuruları ne zaman başlıyor?
20 bin sözleşmeli öğretmen atama başvurusu nereden yapılacak, sözleşmeli öğretmen atama başvuruları ne zaman başlıyor? 20 bin öğretmen ataması için başvuru tarihleri belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığınca yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular, 20-31 Mayıs tarihleri arasında elektronik ortamda alınacak. Peki, 20 bin sözleşmeli öğretmen atama başvurusu nereden yapılacak, sözleşmeli öğretmen atama başvuruları ne zaman başlıyor?
18.05.2024 Gündem
MEB'den öğretmenlerle ilgili yeni karar! 20 Haziran'da başlıyor
MEB'den öğretmenlerle ilgili yeni karar! 20 Haziran'da başlıyor MEB son dakika açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin 20-28 Haziran'daki mesleki çalışma programlarını bulundukları illerde yapabilmelerine imkan tanıdı.
18.05.2024 Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı! Sonuç Belgesi görüntüleme ekranı
Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı! Sonuç Belgesi görüntüleme ekranı Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları açıklandı.
17.05.2024 Gündem
MEB SONUÇ SORGULAMA: Bursluluk sınavı saat kaçta açıklanacak 2024, bursluluk sınavı sonuçlarına nereden bakılır? MEB İOKBS bursluluk sınav sonucu sorgulama bilgileri
MEB SONUÇ SORGULAMA: Bursluluk sınavı saat kaçta açıklanacak 2024, bursluluk sınavı sonuçlarına nereden bakılır? MEB İOKBS bursluluk sınav sonucu sorgulama bilgileri 21 Nisan Pazar günü gerçekleştirilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı sonuçları heyecanla bekleniyor. Öğrenciler, sonuçlarını öğrenmek için sık sık MEB'in resmi internet sitesine yönlendiriliyor. Peki, Bursluluk sınavı saat kaçta açıklanacak 2024, bursluluk sınavı sonuçlarına nereden bakılır? MEB İOKBS bursluluk sınav sonucu sorgulama süreci hakkındaki detaylar…
17.05.2024 Gündem
Bakan Tekin duyurdu! Öğretmenlik Meslek Kanunu Meclis'e geliyor
Bakan Tekin duyurdu! Öğretmenlik Meslek Kanunu Meclis'e geliyor Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlere karşı uygulanan şiddetin cezasını artırmaya yönelik maddelerin de yer aldığı Öğretmenlik Meslek Kanunu taslağının, haftaya Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) geleceğini söyledi.
14.05.2024 Çalışma Hayatı
MHP lideri Devlet Bahçeli: Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla komplo devrededir
MHP lideri Devlet Bahçeli: Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla komplo devrededir Geçtiğimiz günlerde İsveç'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Eurovision şarkı yarışması ve İsviçre'nin kazanmasına ilişkin MHP lideri Bahçeli açıklama yaptı. Bahçeli, bir soruşturma kapsamında Ankara Emniyeti'nde 3 üst düzey memurun görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili de, 'Tüm kanun dışı irtibat ve ilişki ağının farkındayız. Bir komplo devrededir. Hedef AK Parti, MHP ve Cumhur İttifakı'dır. Maşa kullananları takipteyiz.' dedi.
14.05.2024 Gündem
Sözleşmeli öğretmen istihdamında mülakat puanına ilişkin değişiklik
Sözleşmeli öğretmen istihdamında mülakat puanına ilişkin değişiklik Sözleşmeli öğretmen istihdamına yönelik mülakat puanının, KPSS puanının yüzde 50’si ile sözlü sınavdan alınan puanın yüzde 50’si alınarak belirlenmesine ilişkin yönetmelik Resmî Gazete’de yayımlandı.
13.05.2024 Çalışma Hayatı
(Öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme 2024) MEB yer değiştirme takvimi 2024 öğretmenlerin il içi tayinleri ne zaman, il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuru ekranı açıldı mı?
(Öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme 2024) MEB yer değiştirme takvimi 2024 öğretmenlerin il içi tayinleri ne zaman, il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuru ekranı açıldı mı? Öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değişikliği başvuruları ne zaman başlayacak? Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı eğitim kurumlarına yönetici görevlendirmesi ile öğretmenlerin yer değiştirme takvimi yayımlandı. MEB yer değiştirme takvimine göre il içi isteğe bağlı yer değişikliği başvuruları mayıs ayında alınacak.
10.05.2024 Çalışma Hayatı
Proje okullarına atama sonuçları ne zaman açıklanacak? Proje okullarına öğretmen atama sonuçları açıklandı mı? 10 Mayıs MEBBİS (personel.meb.gov.tr)
Proje okullarına atama sonuçları ne zaman açıklanacak? Proje okullarına öğretmen atama sonuçları açıklandı mı? 10 Mayıs MEBBİS (personel.meb.gov.tr)  Proje okullarına yapılan öğretmen atama sonuçları 10 Mayıs 2024 Cuma günü açıklanacak. Atama sürecine katılan öğretmen adayları merakla sonuçları bekliyor. Öğretmen atamasına ilişkin kılavuzunun yayımlanmasıyla birlikte gözler sonuçlara çevrildi. Peki, Proje okulları öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak? Proje okulları sonuçları açıklandı mı?
10.05.2024 Gündem
MEB'den öğretmenler için tayin kararı! Resmen belli oldu
MEB'den öğretmenler için tayin kararı! Resmen belli oldu Milli Eğitim Bakanlığınca kadrolu öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerine ilişkin duyuru www.personel.meb.gov.tr adresinden yayımlandı.
9.05.2024 Gündem
Okullar 10 Mayıs Cuma günü tatil mi, 10 Mayıs öğretmen grevinde okul var mı? Öğretmenler cuma günü iş mi bırakıyor, 10 Mayıs ders işlenecek mi, dersler boş mu?
Okullar 10 Mayıs Cuma günü tatil mi, 10 Mayıs öğretmen grevinde okul var mı? Öğretmenler cuma günü iş mi bırakıyor, 10 Mayıs ders işlenecek mi, dersler boş mu? 10 Mayıs okullar tatil mi, 10 Mayıs Cuma okul var mı yok mu? Eyüpsultan'daki özel okul müdürü İbrahim Oktugan'ın eski bir öğrencisi tarafından silahla vurularak öldürülmesi tüm öğretmenleri harekete geçirdi. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan sosyal medya hesabından ''Tüm meslektaşlarımı ve öğretmen adaylarımızı destek olmaya davet ediyorum.'' mesajı verdi. Öğretmenlerin ve sendika üyelerinin 10 Mayıs Cuma günü iş bırakma eylemi yapacağı gündeme gelirken “Öğretmenler cuma günü iş mi bırakıyor, 10 Mayıs cuma günü grev mi var?” sorularının yanıtı gündem oldu. İşte 10 Mayıs okullar tatil mi 2024, sorusunun yanıtı…
9.05.2024 Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Meb ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki meb haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.