Meb

Meb

Son dakika MEB haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan MEB ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını MEB haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Meb

haberleri sayfasında son dakika yaşanan meb gelişmeleri de dahil olmak üzere 5.262 meb haberi bulunmuştur. Tüm meb haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sınıf geçmede yeni düzenleme: Türkçe ortalaması 70 olmayan geçemeyecek
Sınıf geçmede yeni düzenleme: Türkçe ortalaması 70 olmayan geçemeyecekMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkçe ortalaması 70 olmayan öğrencilerin sınıfı geçemeyeceğini söyledi. Tekin, öğretmen atamaları konusunda da Bütçe kanunu geçmeden rakamlar belli olursa atama sürecini başlatacaklarını açıkladı.
23.09.2023Eğitim
(meb.gov.tr bursluluk sınavı 2023 sonuçları) Bursluluk sınavı sonuçları 2023 sorgulama | Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? Bursluluk sınavı 2023 sonuçları…
(meb.gov.tr bursluluk sınavı 2023 sonuçları) Bursluluk sınavı sonuçları 2023 sorgulama | Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? Bursluluk sınavı 2023 sonuçları…Bursluluk sınav sonuçları açıklandı mı? Bursluluk sınavı sonuçları 2023 sorgulama süreci başladı. Eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrenciler bursluluk sınavı araştırmasına girmişti. 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyordu. Beklenen açıklama geldi. İşte meb.gov.tr bursluluk sınavı 2023 sonuçları…
22.09.2023Eğitim
Bursluluk Sınavı sonuçları açıklandı
Bursluluk Sınavı sonuçları açıklandıMilli Eğitim Bakanlığınca yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları açıklandı.
22.09.2023Eğitim
MEB personel alımı ne zaman, MEB personel alımı 2023 başvuru nasıl yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı kadro, branş dağılımı, şartları
MEB personel alımı ne zaman, MEB personel alımı 2023 başvuru nasıl yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı kadro, branş dağılımı, şartlarıMEB personel alımı 2023 başvurusu ne zaman? MEB sözleşmeli personel alımı kadro ve branş dağılımı ile ilgili ayrıntılar sorgulanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bünyesine katmak üzere 10 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilanın ardından başvuru tarihleri ve alım yapılacak branşlar ve başvuru şartları araştırılıyor.
Ortaokul ve liselerde ilk kez yapılacak "ortak sınav" tarihleri belli oldu
Ortaokul ve liselerde ilk kez yapılacak "ortak sınav" tarihleri belli olduMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl ilk kez ortaokul 6. sınıfların "Türkçe" ve "matematik" dersleri ile lise 9. sınıfların "Türk dili ve edebiyatı" ve "matematik" derslerinin ikinci yazılı sınavlarını "ülke genelinde ortak sınav" olarak düzenleme kararı aldı.
20.09.2023Eğitim
Bilsem sonuçları 2023 || BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak, 19 Eylül 2023 deprem bölgesi BİLSEM mülakat sonuçları nereden öğrenilir? BİLSEM meb gov tr sonuçları
Bilsem sonuçları 2023 || BİLSEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak, 19 Eylül 2023 deprem bölgesi BİLSEM mülakat sonuçları nereden öğrenilir? BİLSEM meb gov tr sonuçlarıBİLSEM sınav sonuçları 2023 için detaylı araştırma devam ediyor MEB sonuçları açıklandı. Özel yeteneğe sahip öğrencilerin ilkokullarda sınavla tespit edilmesini sağlayan BİLSEM sonuçlarının açıklanmasıyla, MEB BİLSEM sonuç sorgulama ekranı da yoğun bir şekilde ziyaret edilmeye başlandı. Türkiye genelinde düzenlenen BİLSEM sonuçları veliler ve öğrenciler araştırılıyor. Peki, 19 Eylül 2023 deprem bölgesi BİLSEM mülakat sonuçları nereden öğrenilir? BİLSEM mülakat sonuçları sorgulama…
19.09.2023Eğitim
MEB duyurdu! Sınav sistemi kaldırıldı, işte yeni dönem
MEB duyurdu! Sınav sistemi kaldırıldı, işte yeni dönemMilli Eğitim Bakanlığı ilkokullarda sınav sistemini kaldırdı. Bu yıldan itibaren ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflarda öğrencilerin notlarını sınavlar değil gelişim dosyaları belirleyecek. Sisteme göre her öğrencinin bir gelişim dosyası olacak. Peki sistem nasıl işleyecek? İşte öğrenci milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar...
19.09.2023Eğitim
Bakan Tekin'den CNN Türk'te 'mülakat' açıklaması: Kayırmaya izin vermeyeceğiz
Bakan Tekin'den CNN Türk'te 'mülakat' açıklaması: Kayırmaya izin vermeyeceğizMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, CNN TÜRK canlı yayında soruları yanıtladı. Bakan Tekin, eğitimde "öğretmene mülakat" polemiğiyle ilgili, "Şu an yüzde 100 mülakat skoruyla atanıyor öğretmen. Biz yüzde 50-50 yapmak istiyoruz. KPSS yüzde 50, mülakat yüzde 50. 30 büyükşehirde mülakat yapılacak. Mülakatta öğretmen adayına 'bize ders anlatın' diyeceğiz. İletişim becerisi ve sorun çözme becerisini ölçeceğiz. Kul hakkı yemeden, herhangi bir ideolojik bir kayırma yapmadan bunu yapabilmek. Komisyon üyesinin adayla ilgili herhangi bir bilgisi olmayacak. İdeolojik kayırma, asla, kesinlikle olmayacak. Mülakatta hakkaniyetsizlik olmayacak" ifadelerini kullandı.
16.09.2023Gündem
MEB duyurdu! Açık öğretim liselerine nakil ve geçişle ilgili yeni karar
MEB duyurdu! Açık öğretim liselerine nakil ve geçişle ilgili yeni kararMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), örgün eğitimden açık öğretim liselerine geçişleri sınırlandıran yönetmeliğin ardından, bu liselere geçişlere izin verilecek istisnai durumlarla ilgili usul ve esasları da belirledi.
14.09.2023Eğitim
MEB duyurdu: Uzman ve başöğretmenlik eğitimleri kararı
MEB duyurdu: Uzman ve başöğretmenlik eğitimleri kararıMilli Eğitim Bakanlığı, uzman öğretmenlik eğitimlerinin 16 Eylül'e, başöğretmenlik eğitimlerinin ise 22 Eylül'e kadar uzatıldığını açıkladı.
13.09.2023Eğitim
MEB'den ilkokul kararı, sınavlar kaldırıldı! Peki notlar nasıl verilecek?
MEB'den ilkokul kararı, sınavlar kaldırıldı! Peki notlar nasıl verilecek?MEB’in yeni yönetmeliğine göre ilkokullarda yani 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflarda yazılı sınavlar kaldırıldı, notlar öğrenci gelişim dosyasına göre verilecek. Diğer kademelerde ise sınavlar ortak tarihlerde yapılacak.
10.09.2023Eğitim
Resmi Gazete'de yayımlandı! Yazılı sınavlar kalktı
Resmi Gazete'de yayımlandı! Yazılı sınavlar kalktıMilli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Ölçme değerlendirme ile ilgili esasları düzenleyen yönetmeliğe göre, okullarda sınav haftası uygulaması yapılacak. Sınavların hangi tarihlerde yapılacağı, öğretim yılı başında ilan edilecek.
9.09.2023Eğitim
Lisede ''sınıfta kalma'' geri döndü! 6'dan fazla dersten başarısız olan öğrenci sınıf tekrarı yapacak
Lisede ''sınıfta kalma'' geri döndü! 6'dan fazla dersten başarısız olan öğrenci sınıf tekrarı yapacakMilli Eğitim Bakanlığı'ndan liselere ilişkin yeni kararlar geldi. Resmi Gazete'de yayınlanan kararlara göre liselerde sınıf tekrarının detayları belli oldu.
8.09.2023Gündem
Dünyanın gözü Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin görüşmesinde! Masada 4 kritik konu var
Dünyanın gözü Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin görüşmesinde! Masada 4 kritik konu varErdoğan ile Putin, Tahıl Koridoru’nun yeniden açılması yolunda bugün anahtar niteliğinde bir görüşme yapacak. Daha önce Türkiye’de yapılacağı açıklanan görüşme bugün Rusya’nın Karadeniz kıyısındaki Soçi kentinde gerçekleşecek.
4.09.2023Gündem
İstanbul’da eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte trafikte yoğunluk oluştu
İstanbul’da eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte trafikte yoğunluk oluştuAnaokulu ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencileri, uyum haftası kapsamında eğitime başladı. Öğrencilerin, eğitimin ilk gününde servislerle ve velilerinin özel araçları ile okula yolculukları başlarken, İstanbul’un birçok noktasında yoğun trafik oluştu. İstanbul Cep Trafik uygulamasında ise trafik %49’u geçti.
4.09.2023Gündem
MEB'den kısıtlama geldi! Yeni eğitim yılı telefonsuz başlıyor
MEB'den kısıtlama geldi! Yeni eğitim yılı telefonsuz başlıyorOkulla ilk kez tanışacak ya da yeni bir kademeye geçecek olan öğrenciler için bugün okul zili çalıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılı ise 11 Eylül pazartesi günü başlayacak. MEB, bu yıl dijital bağımlılığın önüne geçmek için okullarda cep telefonu kısıtlaması uygulayacak. Uzmanlar da odaklanmayı olumsuz etkileyen cep kullanımı kısıtlamasından yana.
4.09.2023Eğitim
Okulların açılmasına kaç güç kaldı, okullar ne zaman açılacak? Liseler 4 Ekim’e mi ertelendi, okulların açılışı değişti mi?
Okulların açılmasına kaç güç kaldı, okullar ne zaman açılacak? Liseler 4 Ekim’e mi ertelendi, okulların açılışı değişti mi?Okullar ne zaman açılacak 2023-2024, Okulların açılmasına kaç gün kaldı, okullar ertelendi mi? sorularına yoğun bir şekilde yanıt aranıyor. Okulların açılış tarihi MEB tarafından açıklandı. 2023-2024 eğitim öğretim yılı takviminin paylaşılmasıyla ilk ders zilinin başlayacağı tarih de netleşti. Peki, İlkokul, ortaokul ve liseler ne zaman açılacak? Okullar 4 Ekim'de mi açılıyor, öğrenciler okula ne zaman başlayacak?
2.09.2023Eğitim
MEB duyurdu! Dersler o tarihte başlıyor
MEB duyurdu! Dersler o tarihte başlıyorMEB'den son dakika açıklaması geldi. Yüz binler öğrenci için ders zili çalıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nca bu yıl gerçekleştirilecek okula uyum eğitimleri kapsamında okul öncesi, ilkokul 1 ve lise 9'uncu sınıf öğrencileri, 4-8 Eylül'de okullarıyla buluşacak.
31.08.2023Eğitim
MEB'den 'ücretsiz ders kitabı' iddialarına ilişkin inceleme
MEB'den 'ücretsiz ders kitabı' iddialarına ilişkin incelemeMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), bazı özel okulların ücretsiz ders kitaplarını öğrencilere dağıtmadığı veya kullanılmadan hurda kağıt olarak elden çıkardığı iddialarına ilişkin inceleme başlattı.
30.08.2023Gündem
(meb.gov.tr bursluluk sınavı 2023 giriş belgesi sorgulama ekranı) Bursluluk sınavı giriş belgesi nasıl alınır 2023? İOKBS sınav yerleri nereden öğrenilir? Bursluluk sınav yeri öğrenme 2023
(meb.gov.tr bursluluk sınavı 2023 giriş belgesi sorgulama ekranı) Bursluluk sınavı giriş belgesi nasıl alınır 2023? İOKBS sınav yerleri nereden öğrenilir? Bursluluk sınav yeri öğrenme 2023Bursluluk sınavı giriş belgesi erişime açıldı Bursluluk sınavı 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencilerinin katılımı ile 3 Eylül 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek. Bursluluk sınavı giriş belgesi "www.meb.gov.tr" sitesinde erişime açılmasıyla “Bursluluk sınavı giriş belgesi nasıl alınır 2023? İOKBS sınav yerleri nereden öğrenilir?” sorularına yanıt aranmaya başlandı. Öğrenciler TC kimlik no ve doğum tarihini yazarak sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgilerine ulaşabilecek. İşte meb.gov.tr bursluluk sınavı 2023 giriş belgesi sorgulama ekranı…
28.08.2023Eğitim
İOKBS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA (meb.gov.tr) || Bursluluk sınavı giriş belgesi nereden alınır? Bursluluk sınavı giriş yerleri açıklandı mı 2023? İOKBS sınav yeri sorgulama
İOKBS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA (meb.gov.tr) || Bursluluk sınavı giriş belgesi nereden alınır? Bursluluk sınavı giriş yerleri açıklandı mı 2023? İOKBS sınav yeri sorgulamaİOKBS Bursluluk sınavı giriş yerleri 2023 ile ilgili aramalar devam ediyor. Adaylar sık sık Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) duyuru sayfasını sık sık takip ediyor. İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınav (İOKBS) 3 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek. Sınava girecekler nerede ve hangi okulda İOKBS’ye gireceğini araştırıyor, bu kapsamda ''Bursluluk sınavı giriş yerleri açıklandı mı?” sorusuna yanıt aranırken bursluluk sınavı giriş yerleri 2023 MEB sorgulama ekranı sorgulaması da devam ediyor. Peki, bursluluk sınavına hangi okulda gireceğim 2023? İşte İOKBS sınav yerleri sorgulama süreci…
28.08.2023Eğitim
Bursluluk sınavına hangi okulda gireceğim 2023 (MEB)? (İOKBS) Bursluluk sınav yerleri açıklandı mı 2023? Bursluluk sınav giriş belgesi sorgulama
Bursluluk sınavına hangi okulda gireceğim 2023 (MEB)? (İOKBS) Bursluluk sınav yerleri açıklandı mı 2023? Bursluluk sınav giriş belgesi sorgulamaBursluluk sınavına hangi okulda gireceğim 2023, İOKBS bursluluk sınav yerleri ne zaman açıklanacak? 2023 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) için adaylar, sınava girecekleri okul için araştırmalarını hızlandırdı. 3 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek ve sayısal ve sözel olmak üzere iki oturumdan oluşacak sınavın giriş belgelerinin ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. İşte Bursluluk sınav giriş belgesi sorgulama…
28.08.2023Eğitim
Okullar haftada kaç gün olacak 2023? Yaz tatili sonrası okullar ne zaman açılıyor, Türkiye’de okullar 4 gün mü olacak 2023? Okullar 3 gün tatil mi oldu?
Okullar haftada kaç gün olacak 2023? Yaz tatili sonrası okullar ne zaman açılıyor, Türkiye’de okullar 4 gün mü olacak 2023? Okullar 3 gün tatil mi oldu?Okullar kaç gün olacak, okullar ne zaman açılıyor? Ağustos ayı biterken gözler Eylül ayında açılacak okulların kaç gün olacağı sorusunun cevabına çevirdi. Uyum haftası kapsamında ilkokul 1. sınıf öğrencileri ve anaokulu öğrencileri döneme erken başlayacak. Öğretmen seminerleri ise 4 Eylül’de başlıyor. Peki, Okullar haftada kaç gün olacak 2023? Yaz tatili sonrası okullar ne zaman açılıyor, Türkiye’de okullar 4 gün mü olacak 2023? Okullar 3 gün tatil mi oldu?
25.08.2023Eğitim
Açık Lise 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2023? AÖL Açık Öğretim lisesi sınav sonuçları açıklandı mı 2023? AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı
Açık Lise 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2023? AÖL Açık Öğretim lisesi sınav sonuçları açıklandı mı 2023? AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranıAçık lise sınav sonuçları açıklandı mı, AÖL sınav sonuçları 2023 ne zaman açıklanacak (3. Dönem)? Çevrim içi olarak yapılan Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem sınavları tamamlanınca sınav sonuçları içi bekleyiş devam ediyor. Açık Öğretim Kurumları 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 3. Dönem Sınavları 28 Temmuz– 9 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Peki, Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçları nasıl öğrenilir? AÖL 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, AÖL sınav sonuçları açıklandı mı?
24.08.2023Eğitim
İl emri verilecek mi 2023? MEB öğretmenlere il emri ne zaman, 2023 il emri olur mu? MEB Eş durumu il ilçe emri 2023
İl emri verilecek mi 2023? MEB öğretmenlere il emri ne zaman, 2023 il emri olur mu? MEB Eş durumu il ilçe emri 2023Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları ile ikinci yer değiştirme takvimi açıklandı. Mazereti bulunanların il içi ve iller arası yer değiştirme sonuçları MEBBİS ve e-Devlet üzerinden öğrenilebilecek. Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in geçtiğimiz günlerde öğretmenlere ikinci bir yer değiştirme hakkı daha tanıyacaklarına dair müjde vermişti. Peki, İl emri verilecek mi 2023 Ağustos? MEB il emri ne zaman belli olacak, 2023 Ağustos öğretmenlere il emri verilecek mi? Eş durumu il emri 2023…
23.08.2023Memur

Benzer Haber Etiketleri

Meb ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki meb haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.