Şükrü Ersoy

Şükrü Ersoy

Son dakika şükrü ersoy haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan şükrü ersoy ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını şükrü ersoy haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Şükrü Ersoy

haberleri sayfasında son dakika yaşanan şükrü ersoy gelişmeleri de dahil olmak üzere 207 şükrü ersoy haberi bulunmuştur. Tüm şükrü ersoy haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türkiye Ulusal Risk Kalkanı 'Bilim Kurulu’ üçüncü kez toplanıyor! Bakan Kurum: Her türlü afete karşı tedbirler için çalışıyoruz
Türkiye Ulusal Risk Kalkanı 'Bilim Kurulu’ üçüncü kez toplanıyor! Bakan Kurum: Her türlü afete karşı tedbirler için çalışıyoruzTürkiye Ulusal Risk Kalkanı Toplantısı’nın üçüncüsü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katılımlarıyla 7 Nisan Cuma günü saat 15.00’de İstanbul Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin direncini afetlere karşı artırma hedefiyle 360 derecelik bütüncül bir yöntemle kurgulanan Modelle ilgili uygulamaya konacak kararlar da toplantının sonunda açıklanacak. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Kurum, mesajında, “Yükselen Anadolu’muz için tüm dünyaya örnek olabilecek bir çalışmayla Ulusal Risk Kalkanı Modeli çatısında bilim insanlarımızla her türlü afete karşı tedbirler için çalışıyoruz. Kurul üyelerimiz deprem bölgesinde saha incelemesi yaptı. Yarın yapacağımız toplantıyla izlenimlerini, yapacaklarımızı konuşacağız” dedi.
6.04.2023Ekonomi
Jorge Jesus için ayaklandılar! Binlerce imza topladılar
Jorge Jesus için ayaklandılar! Binlerce imza topladılarMayıs ayında Fenerbahçe ile kontratı bitecek olan Jorge Jesus için Flamengo taraftarları imza kampanyası başlattı.
26.03.2023Fenerbahçe
Kahramanmaraş'ta 5.3 büyüklüğünde deprem
Kahramanmaraş'ta 5.3 büyüklüğünde depremAFAD'dan yapılan açıklamaya göre 12:19'da Kahramanmaraş Göksun merkezli 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 12:23'te de 4.0 büyüklüğünde ikinci deprem yaşandı. Saat 13:04'te 4.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. AFAD Başkanı Yunus Sezer, yaptığı açıklamada bölgede herhangi bir olumsuz durumun olmadığını duyurdu.
23.03.2023Gündem
Depremin Türkiye ekonomisine maliyeti 2 trilyon lira
Depremin Türkiye ekonomisine maliyeti 2 trilyon liraKahramanmaraş merkezli depremlerin ekonomik zararı yaklaşık 2 trilyon lira olarak hesaplandı. Rakamın 2023 yılı milli gelir beklentisinin yüzde 9'una denk geldiği bildirildi.
17.03.2023Gündem
Bakan Varank duyurdu: 24 saat dolmadan Togg'a 17 bin 275 sipariş
Bakan Varank duyurdu: 24 saat dolmadan Togg'a 17 bin 275 siparişSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 24 saat dolmadan Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'a 17 bin 275 sipariş geldiğini açıkladı.
17.03.2023Ekonomi
Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür ve Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan Marmara için çarpıcı uyarı! İlçe ilçe açıklandı
Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür ve Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan Marmara için çarpıcı uyarı! İlçe ilçe açıklandı6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6'lık depremlerin ardından uyarılarıyla gündeme gelen Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, yine dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Öte yandan Muhtemel İstanbul depremine ilişkin açıklamalarda bulunarak riskli ilçeleri tek tek sıralayan Prof. Dr. Şükrü Ersoy, “İstanbul’da 7’den büyük bir deprem Marmara denizinin içerisinden geçen Kuzey Anadolu fayı üzerinde mutlaka olacak. Fatih, Zeytinburnu, Bağcılar, Güngören, Esenler, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Avcılar ve Silivri’ye doğru kesimler nispeten daha çürük zeminler var.” dedi.
17.03.2023Gündem
Bolu'da 4.8 büyüklüğünde deprem! İstanbul, Ankara ve Düzce'de de hissedildi
Bolu'da 4.8 büyüklüğünde deprem! İstanbul, Ankara ve Düzce'de de hissedildiBolu'da 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul başta olmak üzere birçok ilde de hissedildi. Depremle ilgili AFAD Başkanı Yunus Sezer, bölgede an itibariyle herhangi olumsuz bir durumun bulunmadığını açıkladı. Depremin ardından Bolu Valisi Erkan Kılıç ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya deprem sonrası herhangi bir olumsuzluk olmadığını bildirdi. Öte yandan AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar "Bolu'da meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki deprem Kuzey Anadolu Fay zonuna bağlı küçük kısa bir kol üzerinde meydana geldi. Bu tip faylar üzerinde meydana gelen depremlerin başka depremleri veya Marmara fayını etkilemesi söz konusu değildir" dedi.
16.03.2023Gündem
Ünlü oyuncuya büyük şok! Bütün parayı IBAN numarasına yatırınca ortaya çıktı
Ünlü oyuncuya büyük şok! Bütün parayı IBAN numarasına yatırınca ortaya çıktıOyuncu Hazal Türesan, kendisini bankacı olarak tanıtan bir şüpheli tarafından hayatının şokunu yaşadı. Kısa sürede gerçeği öğrenen oyuncu Türesan, "Bu şekilde konuşunca güvendim. Teyit etmek istedim ancak dışardaydık ve yurtdışına çıkacaktım. Çok fazla vaktimiz yoktu. Yönlendirerek acele etmemi sağladı" sözleriyle başına gelenleri anlattı. İşte haberin detayları...
14.03.2023Gündem
Prof. Dr. Şükrü Ersoy tek tek açıkladı ve uyardı! İstanbul'un hangi ilçeleri daha riskli?
Prof. Dr. Şükrü Ersoy tek tek açıkladı ve uyardı! İstanbul'un hangi ilçeleri daha riskli?CNN TÜRK Deprem Danışmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, İstanbul'daki riskli ilçe ve mahalleleri açıkladı. Prof. Dr. Ersoy, "Anadolu Yakası genel olarak sağlam bir zemine bir sahip. Zemine iyileştirme yapılmadığı için yıkılan, devrilen binalar var. Mutlaka yapının zeminle barışık olması gerekir." dedi.
14.03.2023Vatan TV
Prof. Dr. Şükrü Ersoy depreme karşı bölge bölge uyardı! İşte İstanbul'da en riskli ilçeler
Prof. Dr. Şükrü Ersoy depreme karşı bölge bölge uyardı! İşte İstanbul'da en riskli ilçelerKahramanmaraşlı depremlerden sonra İstanbul'un ilçelerinin depreme ne kadar hazırlıklı ve dayanıklı olduğu tartışılıyor. AFAD tarafından yayınlanan 'kırmızı eylem' planıyla birlikte İstanbul'da meydana gelebilecek olası deprem öncesinde 'En riskli ilçeler' ve 'En riskli mahalleler' belli oldu. CNN Türk Deprem Danışmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, konuyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.
14.03.2023Gündem
Prof. Dr. Şükrü Ersoy: Türkiye'de deprem oluşturabilecek fay sayısı 500'ün üzerine çıktı
Prof. Dr. Şükrü Ersoy: Türkiye'de deprem oluşturabilecek fay sayısı 500'ün üzerine çıktı'Deprem Tehlikesi ve İstanbul' başlıklı panele katılan Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Biz 1992'ye kadar Türkiye'de deprem oluşturabilecek fay sayısını 150 biliyorduk. Şimdilerde bu sayı 500'ün üzerine çıktı. İstanbul çevresindeki alüvyon gibi yumuşak zeminlerin üzerinde bulunan yaklaşık 100 bin binanın derhal yıkılıp yeniden yapılması gerekir" dedi.
4.03.2023Gündem
Ulusal Risk Kalkanı’nda ilk buluşma
Ulusal Risk Kalkanı’nda ilk buluşma10 ili yıkan deprem sonrası 50’nin üzerinde bilim insanı Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde bir araya geliyor.
3.03.2023Gündem
Prof. Dr. Ersoy: Deprem sonrası tsunamide en potansiyel tehlike Doğu Marmara'da
Prof. Dr. Ersoy: Deprem sonrası tsunamide en potansiyel tehlike Doğu Marmara'da1’inci Bezmiâlem Uluslararası Afet Hemşireliği Sempozyumu’nda konuşan Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, Marmara’da meydana gelebilecek herhangi bir depremin tsunamiyi de beraberinde getirebileceğini belirterek, “Bu açıdan en potansiyel tehlike yeri Doğu Marmara’dır. Çınarcık açığı ve Tuzla açıklarında tsunaminin yüksek olmasını sağlayacak koşullar var. Denizaltı heyelanları olabilecek potansiyel yerler orada fazla” açıklamasında bulundu.
2.03.2023Gündem
Öldürülen hamile Rabia'nın arkadaşı: Eşinin kendisini dövüp tecavüz ettiğini anlatmıştı
Öldürülen hamile Rabia'nın arkadaşı: Eşinin kendisini dövüp tecavüz ettiğini anlatmıştıIsparta'da 2 aylık hamile eşi Rabia Yılmaz'ı (27) tabanca ile öldürüp, kayınvalidesi Ayfer Aydınlı'yı yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan Ayhan Yılmaz'ın (42) yargılandığı davada tanık olarak dinlenen genç kadının iş arkadaşı A.K., "Rabia eşinin önce kendisini dövdüğünü ardından tecavüz ettiğini ve elinden kurtulup annesine sığındığını bana anlatmıştı" dedi.
28.02.2023Gündem
Prof. Dr. Şükrü Ersoy riskli illeri tek tek saydı! Güvenli sanılan ilin altından fay çıktı
Prof. Dr. Şükrü Ersoy riskli illeri tek tek saydı! Güvenli sanılan ilin altından fay çıktıYıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekanı Jeoloji Profesörü Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Eninde sonunda bölgede küçük depremler dışında, büyük depremler de olacak çünkü bölge buna müsait. Dolayısıyla İstanbul çevresinde, Marmara Denizi'nin içerisinde, İzmir ve Muğla'da da deprem olacak. Muğla büyük bir deprem bölgesidir. Türkiye'nin en tehlikeli yeri, bütün kıyılarının girintili çıkıntılı olmasının nedeni, işte bu faylar ve depremler. Dolayısıyla elbette riskleri de var. Konya'dan Tuz Gölü fayı geçiyor. Biz depremden kurtulamayız" dedi.
28.02.2023Gündem
Prof. Dr. Orhan Tatar: Olağanüstü bir durum yaşıyoruz
Prof. Dr. Orhan Tatar: Olağanüstü bir durum yaşıyoruzAFAD Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından günlerdir süren artçı depremlere ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
28.02.2023Gündem
Deprem uygulamaları gerçekten işe yarıyor mu?
Deprem uygulamaları gerçekten işe yarıyor mu?Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ilde yıkıma yol açan depremlerin ardından deprem uygulamaları yeniden gündeme geldi. Milyonlarca kişi depremi bir kaç saniye önceden öğrenebilmek için bu uygulamaları telefonuna indirdi. Peki deprem uygulamaları gerçekten işe yarıyor mu? Uzman isimler tek tek açıkladı.
28.02.2023Gündem
Risk haritası ne anlatıyor? İstanbul'un en sağlam bölgesi neresi?
Risk haritası ne anlatıyor? İstanbul'un en sağlam bölgesi neresi?CNN TÜRK Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, İstanbul'da İstanbul'da olası depremde hangi bölgelerin sağlan olduğunu 'risk haritası' üzerinden anlattı.
28.02.2023Haber
Malatya'daki 5.6'lık deprem sonrası uyardı: 28 güne dikkat
Malatya'daki 5.6'lık deprem sonrası uyardı: 28 güne dikkatMalatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Kahramanmaraş, Adıyaman, Elazığ ve çevre illerde hissedildi. Depremin ardından uzmanlardan dikkat çekici yorumlar geldi. CNN TÜRK Deprem Danışmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy da '28 gün' detayı vererek ayrıntılarını açıkladı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener ise "Bunların büyüklüklerinin 5,6 civarı olması gayet doğal olduğu sonucunu işaret etmiştik. Bu deprem de onlardan bir tanesi, Malatya civarında olan bir deprem. Böyle depremler olacaktır. Bu depremleri maalesef yaşayacağız" ifadelerini kullandı.
27.02.2023Gündem
Malatya'da 5.6 büyüklüğünde deprem! AFAD açıkladı, yeni depremden ilk görüntüler geldi
Malatya'da 5.6 büyüklüğünde deprem! AFAD açıkladı, yeni depremden ilk görüntüler geldiMalatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Kahramanmaraş, Adıyaman, Elazığ ve çevre illerde hissedildi. AFAD'dan yapılan açıklamada, "Deprem sonrasında, saha tarama çalışmaları sonucunda yıkılan binalar olduğu tespit edilmiş olup, arama kurtarma ekiplerimiz bölgeye hızlıca sevk edilmiş ve çalışmaya başlamışlardır." ifadelerine yer verildi. Kahramanmaraş'ta depremde hasar gören bir metal fabrikasında içeri giren işçilerin tencere tabak gibi eşyaları kurtarmak istedikleri sırada meydana gelen çökmede 1 işçinin öldüğü, 4 işçinin yaralandığı öğrenildi. AFAD, Malatya'da meydana gelen depremde 29 binanın yıkıldığını, 1 kişinin hayatını kaybettiğini 110 kişinin de yaralandığını açıkladı. AFAD Başkanı 2 binada arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.
27.02.2023Gündem
Niğde'de 5.3 büyüklüğünde deprem! AFAD açıkladı
Niğde'de 5.3 büyüklüğünde deprem! AFAD açıkladıAFAD'ın son dakika verilerine göre saat 13.27'de Niğde'nin Bor ilçesinde 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Niğde'nin yanı sıra Ankara, Konya ve Mersin'den de hissedildi. Sosyal medyada çok sayıda vatandaş depreme ilişkin mesajlar paylaştı. Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 5.2 olarak açıkladı. Bor Belediye Başkanı Serkan Baran, CNN TÜRK canlı yayınında "Çok şükür herhangi bir sıkıntı görünmüyor" dedi.
25.02.2023Gündem
Zayıf binaya izolatör ve karbon fiber çare mi? Binaların yükü yöntemi belirliyor
Zayıf binaya izolatör ve karbon fiber çare mi? Binaların yükü yöntemi belirliyorKahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler tüm Türkiye'yi derinden etkiledi. Uluslararası müteahhitlik firması sahibi ve metalurji-malzeme mühendisi Erhan Mataracı, depremde binaların neden yıkıldığı ve alınabilecek tedbirlerle ile ilgili açıklamalarda bulundu. Mataracı, izolatör ve karbon fiber yöntemiyle ilgili önemli uyarılarda bulunurken, deprem uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy ise İstanbul'da deprem sonrası gerçekleştirilecek olan tahliye planı ile ilgili bilgi verdi.
25.02.2023Gündem
Hatay’da 105 kişinin öldüğü sitenin sahibi Eskişehir’de tutuklandı
Hatay’da 105 kişinin öldüğü sitenin sahibi Eskişehir’de tutuklandıKahramanmaraş depremlerinde, Hatay’da yıkılan ve 105 kişinin öldüğü Farklı Yaşam Rende Sitesi’nin toprak sahibi Arif Sami Rende (84), yaş haddi nedeniyle serbest bırakılmasının ardından tekrar gözaltına alındığı Eskişehir’de tutuklandı.
24.02.2023Gündem
Marmara depremi için Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan çarpıcı yorum: Çok da beklemeyecek!
Marmara depremi için Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan çarpıcı yorum: Çok da beklemeyecek!Malatya ve Sivas'ta 4,7, Konya'da 4,3 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Peş peşe meydana gelen depremleri CNN TÜRK deprem danışmanı Şükrü Ersoy canlı yayında yanıtladı. Marmara depremiyle ilgili açıklama yapan Şükrü Ersoy, " Marmara'da 7'den büyük bir deprem mutlaka olacak çok da beklemeyecek. " dedi.
24.02.2023Gündem
Ölüdeniz fay hattı nereden geçiyor? Ölüdeniz fay hattı hangi illerden geçiyor?
Ölüdeniz fay hattı nereden geçiyor? Ölüdeniz fay hattı hangi illerden geçiyor?Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem sonrası CNN Türk'e konuşan Prof. Dr. Şükrü Ersoy, yaşanan depremlerin Ölüdeniz fay hattunda olduğunu söyledi. Peki Ölüdeniz fay hattı nereden geçiyor? Ölüdeniz fay hattında hangi iller var?
20.02.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Şükrü Ersoy ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki şükrü ersoy haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.