Afad

Afad

Son dakika afad haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan afad ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını afad haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Afad

haberleri sayfasında son dakika yaşanan afad gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.650 afad haberi bulunmuştur. Tüm afad haberleri aşağıda listelenmiştir.
Marmaris'teki yangınla ilgili flaş açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Cezası idam olmalı
Marmaris'teki yangınla ilgili flaş açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Cezası idam olmalıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmaris Değirmenyanı mevkiindeki yangın koordinasyon merkezinde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Müdahaleyle yangının çok daha büyümesi engellendi. Yangın büyük oranda kontrol altına alınmış durumda. Büyümesi engellendi, ufak bir bölgede devam ediyor" dedi. Erdoğan, kundakçının tutuklanmasıyla ilgili, "Caydırıcı ceza olacaksa orman yakmanın cezası idam olmalı. Bu tartışmalı ve bunun üzerinde etraflıca durmalıyız" dedi.
24.06.2022Siyaset
Muğla Marmaris'te orman yangını! Bakan Kirişci açıkladı, işte yangının büyümesinin nedeni...
Muğla Marmaris'te orman yangını! Bakan Kirişci açıkladı, işte yangının büyümesinin nedeni...Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Amazon Koyu'ndaki kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanda dün çıkan yangını söndürme çalışmaları devam ederken bölgede yeni gelişmeler yaşandı. CNN Türk canlı yayınına bağlanarak Marmaris'teki orman yangınıyla ilgili son durumu açıkladı. Bakan Kirişci, "Tam yangının olduğu yerde, Orman Genel Müdürlüğü mobil izlemenin bulunduğu Küfre Koyu'ndayız. Alınması gereken tüm önlemler alındı. Hava sıcaklığının ve rüzgarın artmasıyla birlikte belirli bölgelerde anormal yangın oluştu. Bütün hava ve yer araçlarımız buralara yönlendirildi" dedi. Öte yandan Bakan Kirişci, Marmaris’teki orman yangınının büyümesinin sebebinin hava sıcaklığı ile kozalak fırlatması olduğunu belirterek, "20 helikopter, 14 uçak var. 34 tane hava aracı vardı, 5 tane daha geldi. 39 hava aracı var. Yer araçlarımız ise istemediğimiz kadar." açıklamasında bulundu. İşte son dakika haberinin detayları...
23.06.2022Gündem
Marmaris’te orman yangını son durum! Marmaris'te orman yangını devam ediyor mu, söndürüldü mü? Marmaris yangınında son durum ne?
Marmaris’te orman yangını son durum! Marmaris'te orman yangını devam ediyor mu, söndürüldü mü? Marmaris yangınında son durum ne?Marmaris'te orman yangını devam ediyor mu, söndürüldü mü? Muğla’nın Marmaris ilçesinde dün akşam başlayan, rüzgarın da etkisi ile büyüyen orman yangını gece boyu sürdü. Havanın kararınca ara verilen müdahale sabah saatleriyle havadan devam etti. Bakan Kirişci, 14 uçak ve 20 helikopterle yangına müdahale edildiğini bildirdi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bölgede. Yangının tehdit ettiği yerleşim yerleri tahliye edildi. Peki, Marmaris yangınında son durum ne? Marmaris’te orman yangını son durum…
22.06.2022Gündem
Marmaris yangını nerede ve neden çıktı, yangında son durum ne? Marmaris'te yangın bitti mi, ne durumda, yangın söndü mü?
Marmaris yangını nerede ve neden çıktı, yangında son durum ne? Marmaris'te yangın bitti mi, ne durumda, yangın söndü mü?Marmaris yangın nerede çıktı, Marmaris'te yangın söndü mü? Muğla’nın Marmaris ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan ve rüzgarın da etkisi ile büyüyen orman yangını gece saatlerinde rüzgarın etkisini düşürmesiyle ilerleyişini azalttı. Havanın kararmasıyla helikopter müdahalesine ara verilirken, Bakan Kirişci, 14 uçak ve 20 helikopterle alevlere havadan müdahalenin yeniden başladığını bildirdi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangına yönelik çalışmaları yerinde incelemek üzere bölgeye gitti. MSB de yangını kontrol altına almak için bölgeye derhal destek gönderdi. Yangın nedeniyle bölgeye yakın yerleşim alanındaki evler tahliye edildi. Peki, Marmaris'te orman yangını nerede ve neden çıktı, haritadaki konumu? Marmaris'te yangın bitti mi, ne durumda, yangın söndü mü?
22.06.2022Gündem
Marmaris yangını söndürüldü mü, yangının sebebi ne, yangını kim çıkardı? Marmaris yangın son durum!
Marmaris yangını söndürüldü mü, yangının sebebi ne, yangını kim çıkardı? Marmaris yangın son durum!Marmaris’teki yangın söndürüldü mü, Marmaris yangının sebebi ne? MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan ve rüzgarın da etkisi ile büyüyen orman yangını gece boyu sürdü. Havanın kararmasıyla ara verilen havadan müdahale yeniden başladı. Bakan Kirişci, 14 uçak ve 20 helikopterle yangına müdahale edildiğini bildirdi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bölgede. Yangının tehdit ettiği yerleşim yerleri tahliye edildi. Peki, Marmaris yangınını kim çıkardı, Marmaris yangınını kim yaptı, Marmaris yangınında son durum ne? Marmaris'te orman yangını söndürüldü mü, devam ediyor mu? Marmaris'teki yangın kontrol altına alındı mı?
22.06.2022Gündem
Muğla Marmaris'te orman yangını! Bakan Kirişçi açıkladı: Yangın kontrol altına alınma aşamasında
Muğla Marmaris'te orman yangını! Bakan Kirişçi açıkladı: Yangın kontrol altına alınma aşamasındaMuğla'nın Marmaris ilçesinde dün akşam saatlerinde çıkan ve 200 hektarı aşkın alanda etkili olan orman yangınına ikinci günde, 20 helikopter ve 14 uçakla havadan, 1494 personel, 172 arazöz, 191 kamu kuruluşlarına ait araç, 17 dozer ve 39 iş makinesiyle karadan müdahale sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmaris'te yangın çıkan bölgede helikopterle incelemede bulundu. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangına yönelik çalışmaları yerinde incelemek üzere bölgeye hareket etti. Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde öğlen saatlerinde meydana gelen orman yangını kontrol altına alındı. Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi CNN Türk canlı yayınında yangının kontrol altına alınma aşamasında olduğunu belirtti. Öte yandan Muğla'nın Marmaris ilçesinde yangın etkisini artırarak devam ederken alevlerin tehdidi altındaki yangın kriz merkezi boşaltılıyor. İşte son dakika haberinin detayları...
22.06.2022Gündem
Marmaris'teki orman yangınında sabotaj şüphesi
Marmaris'teki orman yangınında sabotaj şüphesiMuğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını rüzgarın da şiddeti ile büyüdü. Ekiplerin söndürme çalışmaları yoğun şekilde devam ederken, ilk belirlemelere göre, yangının 3 ayrı noktada aynı zamanda çıktığı, bu durumun da sabotaj ihtimalini artırdığı öne sürüldü.
21.06.2022Gündem
Orman Bakanı Kirişci ile İçişleri Bakanı Soylu, orman yangının yaşandığı bölgeye gitti
Orman Bakanı Kirişci ile İçişleri Bakanı Soylu, orman yangının yaşandığı bölgeye gittiMuğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını rüzgarın da şiddeti ile büyüdü. Yangını söndürme çalışmaları devam ederken, alevler gökyüzünü kızıla boyadı. Ayrıca Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, incelemelerde bulunmak ve çalışmaları yerinde takip etmek üzere Marmaris'e hareket etti.
21.06.2022Gündem
Marmaris'te orman yangını! Ekipler söndürmeye çalışıyor
Marmaris'te orman yangını! Ekipler söndürmeye çalışıyorSon dakika. Muğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını, rüzgarın etkisiyle kısa sürede geniş alana yayıldı. Ekipler, havadan ve karadan söndürme çalışmalarını sürdürüyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris’te çıkan orman yangınına yönelik çalışmaları yerinde incelemek üzere bölgeye hareket etti.
22.06.2022Gündem
İçişleri Bakanı Soylu'dan AFAD'ın gönderdiği alarm ile ilgili açıklama
İçişleri Bakanı Soylu'dan AFAD'ın gönderdiği alarm ile ilgili açıklamaİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Dijital Hizmetler Lansmanı’nda yaptığı konuşmada, “Geçen günlerde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) bir alarm geldi. Bu dünyanın gelişmiş ülkelerinde özellikle kritik zamanlarda gönderilebilecek bir alarmdır” dedi
21.06.2022Siyaset
Van'da korkutan deprem!
Van'da korkutan deprem!AFAD'ın son dakika bilgisine göre saat 10.10'da merkez üssü Van'ın Muradiye ilçesi olan 4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
21.06.2022Yaşam
İsmail Çataklı'dan Suriyelilerle ilgili açıklama: 240 bin konut yapılacak!
İsmail Çataklı'dan Suriyelilerle ilgili açıklama: 240 bin konut yapılacak!İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, yapılan operasyonlarla güvenli hale getirilen Suriye'nin Azez kentindeki toplu konut alanında incelemelerde bulundu. Çataklı, yapılan yeni konut projeleri ile geri dönüşlerin hızlanacağını ve 1 milyon Suriyelinin gönüllü geri dönüşüne yönelik 240 bin konut yapılacağını açıkladı.
20.06.2022Siyaset
Bakan Soylu: Pervin Buldan'a Murat Karayılan'ın gönderdiği bir kaset var
Bakan Soylu: Pervin Buldan'a Murat Karayılan'ın gönderdiği bir kaset varİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP'li vekillerin eylemlerine dikkat çekerek "Pervin Buldan'a Murat Karayılan'ın gönderdiği bir kaset var. Bunlar terör örgütünün esiri" ifadelerini kullandı. Bakan Soylu, "Bundan 1 ay önce Duran Kalkan bir talimat veriyor. 81 ilden Bursa Gemlik'e gideceksiniz ve burada protesto edeceksiniz. Türkiye'nin hiçbir yerinde adım attırılmadı" dedi.
15.06.2022Siyaset
Kuvvetli yağış ile ilgili art arda son dakika uyarısı! Sel, dolu, fırtına...
Kuvvetli yağış ile ilgili art arda son dakika uyarısı! Sel, dolu, fırtına...Ankara için son dakika sel, dolu ve fırtına uyarısı! Ankara Valiliği, öğleden sonra kentte beklenen sağanak nedeniyle ani sel ve su baskınlarına karşı uyardı. AFAD'dan yapılan açıklamada da, "Bugün öğle saatlerinden sonra, Ankara, Bolu, Eskişehir ve Bilecik çevreleri ile Bursa'nın doğusunda kuvvetli yağış bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun" dedi.
14.06.2022Gündem
Bakan Kurum, Ankara’da selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu
Bakan Kurum, Ankara’da selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunduÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara’da dün selden etkilenen Haymana, Akyurt ve Altındağ ilçelerinde incelemelerde bulundu. Kurum, Akyurt Kızık Mahallesi’nde yaptığı açıklamada, “İvedi bir şekilde yeni binaların yapımını gerçekleştireceğiz” dedi.
13.06.2022Siyaset
Ankara'da 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı
Ankara'da 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldıAnkara'da etkili olan sağanak nedeniyle taşan Tatlar Deresi bölgesinde bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Kimlik tespit çalışmaları sürüyor. Kentte yağış nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi.
13.06.2022Gündem
Ankara'da sel felaketi! Acı haber geldi: İki kişi hayatını kaybetti
Ankara'da sel felaketi! Acı haber geldi: İki kişi hayatını kaybettiAnkara’dan sağanak yağış, sel ve hortum haberleri geldi. Akyurt ilçesinde meydana gelen sel nedeniyle yaşamını yitiren kişi sayısı 2'ye çıktı. Teberik Mahallesi'nde yaşayan Mustafa Demirel (67), sel sularından kaçmaya çalışırken yüksekten düşerek yaşamını yitirdi. Esenboğa Havalimanı üzerinde oluşan hortum paniğe yol açtı. Bazı uçakların piste iniş yapamadığı ve çevre illerdeki havalimanlarına indiği öğrenildi. İşte son dakika haberinin detayları...
12.06.2022Gündem
Van depremi sonrası 'büyük deprem' açıklaması! 'Bölge yükseliyor' dedi ve haberi verdi
Van depremi sonrası 'büyük deprem' açıklaması! 'Bölge yükseliyor' dedi ve haberi verdiAFAD'dan yapılan açıklamaya göre Van'ın Tuşba ilçesinde saat 21.35'te 5.0 büyüklüğünde çevre illerden de hissedilen bir deprem meydana geldi. Depremin 18.89 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirtildi. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.2 olarak açıkladı. Deprem sonrası peş peşe açıklamalar geldi. Van depreminin büyük bir depremin habercisi olup olmadığı merak ediliyor. Prof. Dr. Naci Görür'den son dakika deprem açıklaması geldi. İşte haberin detayları...
12.06.2022Gündem
Ankara'da okullar tatil edildi! Vali son dakika açıkladı
Ankara'da okullar tatil edildi! Vali son dakika açıkladı Sağanak yağış ve selin vurduğu Ankara'dan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Ankara Valisi Vasip Şahin, yarın ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini duyurdu.
12.06.2022Gündem
Van'da 5.0 büyüklüğünde deprem! Birçok ilde de hissedildi
Van'da 5.0 büyüklüğünde deprem! Birçok ilde de hissedildiVan’da 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamaya göre Van'ın Tuşpa ilçesinde saat 21.35'te meydana gelen deprem 18.89 derinlikte kaydedildi. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.3 olarak duyurdu. Deprem çevre illerden de hissedildi. Bakan Koca, "Şu anki bilgilere göre can kaybı veya yaralı yoktur. Ekiplerimiz olası gelişmelere karşı sahada görev başındadır." dedi. Bakan Soylu: "Bugün 21.35'te, Van'da yaşanan depremle ilgili, Valimiz Sn. Ozan Balcı ile tekrar görüştüm. Tüm taramalarını gerçekleştirmişler, birkaç binada tespit edilen çatlağın dışında hiçbir problem olmadığını son bilgi olarak teyit etti. Van'ımıza ve Vanlı hemşehrilerimize geçmiş olsun" açıklamasında bulundu. İşte son dakika Van depreminin detayları...
12.06.2022Gündem
Şehit Uzman Onbaşı Çap, son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Uzman Onbaşı Çap, son yolculuğuna uğurlandıIrak'ın kuzeyinde icra edilen Pençe-Kilit Harekatı’nda teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen 26 yaşındaki Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Ali Çap’ın cenazesi memleketi Gaziantep’te toprağa verildi. Göz yaşının sel olup aktığı cenazede şehidin Babası Mahmut Çap, tabutun önünde bulunan şehit oğlunun fotoğrafına elini koyarak, “Beni oğlumla çekin. Son fotoğrafımız olsun, yolun açık olsun çakırım” dedi.
12.06.2022Gündem
Asırlık keşifte çalışmalar başladı!
Asırlık keşifte çalışmalar başladı!Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Şahmuratlı köyü yakınlarında yer alan, tarihi M.Ö. 600’lü yıllara dayanan ve ‘Kerkenes Harabeleri’ olarak bilinen Pteria Antik Kenti’nde kazı çalışmaları başladı.
AFAD hayati uyarı bildirimi nedir? Afad’dan gelen mesaj ne anlama geliyor? AFAD’dan “112” hatırlatması
AFAD hayati uyarı bildirimi nedir? Afad’dan gelen mesaj ne anlama geliyor? AFAD’dan “112” hatırlatmasıAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı milyonlarca kişiye bildirim gönderdi. Pek çok kişi deprem olduğunu düşündüğü AFAD uyarı mesajı sonrasında panik yaşarken meteorolojik şartlar nedeniyle oluşan problemlere ilişkin irtibat numarasını vatandaşlarla paylaştı. Peki, AFAD uyarı mesajı nedir? Afad’dan gelen mesaj ne anlama geliyor? AFAD uyarı ne? AFAD acil durum mesajı ne demek? İşte detaylar…
12.06.2022Gündem
Ankara'da şiddetli yağmur ve rüzgar! Yollar göle döndü, evleri su bastı, binaların çatıları uçtu
Ankara'da şiddetli yağmur ve rüzgar! Yollar göle döndü, evleri su bastı, binaların çatıları uçtuAnkara'da kuvvetli yağış etkili olurken, yollar kısa sürede göle döndü; bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Bazı bölgelerde ise yağmurla birlikte rüzgar da etkisini gösterdi. Binaların çatıları uçtu, ağaçlar devrildi. Altındağ ilçesinde binanın camları şiddetli rüzgarda kırıldı, cami minaresindeki hilal de uçtu. İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı yaptığı açıklamada, "112 üzerinden itfaiyeye 1378, AFAD'a 159 ihbar ulaştı. Mahsur kalan 3 çocuk kurtarıldı. Bir sele kapılma ihbarı bulunmakta olup AFAD ve JAK ekipleri yönlendirildi." dedi. Öte yandan birçok ilde de sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Ankara'nın Altındağ ilçesinde aracı ile sele kapılan servis sürücüsünün cansız bedenine ulaşıldı. Öte yandan İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı " Ankara Altındağ Tatlar’da bir vatandaşımız için daha kayıp ihbarı yapıldı. Kendisinden haber alınamayan vatandaşımızın aracı, selde sürüklenmiş olarak dere yatağında bulundu. Arama kurtarma çalışmalarına AFAD koordinasyonunda devam ediliyor." açıklamasında bulundu.
11.06.2022Gündem
Antalya açıklarında korkutan deprem
Antalya açıklarında korkutan depremAntalya'nın 71.72 km açığında Akdeniz'de saat 05.05'te 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
11.06.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Afad ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki afad haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.