Şifa

Şifa

Son dakika şifa haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan şifa ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını şifa haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Şifa

haberleri sayfasında son dakika yaşanan şifa gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.009 şifa haberi bulunmuştur. Tüm şifa haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Kurum: Cumhurbaşkanımıza bir kez daha sahip çıkalım
Bakan Kurum: Cumhurbaşkanımıza bir kez daha sahip çıkalım Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cuma Namazı’nı Tuzla’daki İmam-Gazali Camii’nde kıldı. Ardından esnafı ve Şifa Mahallesi'ndeki seçim irtibat bürosunu ziyaret eden Bakan Kurum, seçimlere 2 gün kaldığını belirterek “Herkesi kucaklayalım, ulaşalım, kendimizi anlatalım. Cumhurbaşkanımıza İnşallah hak ettiği desteği vererek bir kez daha sahip çıkalım diyorum” dedi.
26.05.2023Gündem
Şeker hastalığına ve metabolizmaya şifa! Özel bakımı yok, ormanda yetişiyor
Şeker hastalığına ve metabolizmaya şifa! Özel bakımı yok, ormanda yetişiyorGenellikle yüksek alanlarda yetişen ve şifa kaynağı olan ‘Kaldirik Otu’ Sakarya’nın Hendek ilçesi Dikmen Mahallesi’nde toplanılmaya başlanıldı. Özellikle sigara içenler için balgam söktürücü olan ve boğaz-bademcik iltihaplarına da iyi geldiği bilinen bitki ile yapılan yemekler de sofraları süslüyor.
25.05.2023Yaşam
Bakan Akar'dan depremzedelere: Her şey normalleşinceye kadar başımızın tacısınız
Bakan Akar'dan depremzedelere: Her şey normalleşinceye kadar başımızın tacısınızMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bir araya geldiği depremzedelere yönelik, "Her şey normalleşinceye kadar başımızın tacısınız. Hangi partiye oy verirseniz verin, hangi dinden, mezhepten, etnik kimlikten olursanız olun; öyle bir şey söz konusu değil. İhtiyacınız olduğu sürece burada kalmaya devam edeceksiniz" dedi.
21.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman'dan duyurdu: Savunma sanayi tesislerinin bir kısmını bölgemize getiriyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman'dan duyurdu: Savunma sanayi tesislerinin bir kısmını bölgemize getiriyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adıyaman'da gençlerle bir araya geldi. Erdoğan, "Savunma Sanayii sektörünün üretim tesislerinin bir kısmını bölgemize getiriyoruz. Mesela Adıyaman'da kablo ve konektör üretim tesis kuruyoruz" ifadelerini kullandı.
21.05.2023Gündem
Devlet Bahçeli Kahramanmaraş'ta: Yeni Yüzyıl'a, yeni hayata adım adım yaklaşmaktayız
Devlet Bahçeli Kahramanmaraş'ta: Yeni Yüzyıl'a, yeni hayata adım adım yaklaşmaktayızMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kahramanmaraş'ta depremzedelere seslendi.
20.05.2023Gündem
Ağrı kesici ve antioksidan etkiye sahip şifa kaynağı!
Ağrı kesici ve antioksidan etkiye sahip şifa kaynağı!Dünyada endüstriyel alanda üretimi ve ticareti yapılan, ağrı kesici özelliğinin yanı sıra doğal antioksidan etkiye sahip bileşikler içermesiyle de bilinen Yozgat’ta doğada kendiliğinden yetişen Cehrilik lalesi çiçek açtı.
17.05.2023Yaşam
Bakan Akar'dan 'Anneler Günü' mesajı
Bakan Akar'dan 'Anneler Günü' mesajıMillî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
14.05.2023Gündem
Ömer Çelik: İsrail güvenlik güçlerinin saldırganlığını kınıyoruz
Ömer Çelik: İsrail güvenlik güçlerinin saldırganlığını kınıyoruzAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail güvenlik güçlerinin Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı.
9.05.2023Gündem
Şifalı otlar tezgâhlardaki yerini aldı
Şifalı otlar tezgâhlardaki yerini aldıDağların yüksek kesimlerinde ve yaylarda büyük meşakkatlerle toplanan ve Van’ın tescilli ürünü olan otlu peynirinin içine katılan şifalı otlar, bu sene kar yağışlarındaki azalış ve sıcak havadan dolayı erkenden tezgâhlardaki yerini aldı.
6.05.2023Ekonomi
Spor salonunda dolandırıcılık! Çalışanlardan milyonluk vurgun
Spor salonunda dolandırıcılık! Çalışanlardan milyonluk vurgunLevent'te bir AVM'de bulunan spor salonunda biri eski olmak üzere 6 çalışan, işletmecinin iddiasına göre, spor salonunun dijital üyelik ve mali kontrol sistemine de müdahale ederek yüzlerce üyeyi dolandırdı. Spor salonunun avukatı Büşra Bengi Yayla, “Suçu işleyen kişilerin hesaplarına yatırılan paraların tutarının emin olmamakla birlikte 1.5 milyon TL'yi aştığını tespit ettik" dedi.
6.05.2023Yaşam
Ev sahibi ile kiracı arasında zam anlaşmazlığı! Elektrik ve suyu bile kesti
Ev sahibi ile kiracı arasında zam anlaşmazlığı! Elektrik ve suyu bile kestiSultangazi'de ev sahibi, kiracısının oturduğu evin elektrik ve su aboneliğini iptal ederek, kestirdi. Kiracı Kazım Yıldız'ın iddiasına göre, ev sahibinin zam yapma isteğini kabul etmediği için ev sahibi Ömer Yıldırım dairenin elektrik ve suyunu kestirdi. Annesinin astım hastası olduğunu ve elektrik kesintisinden dolayı oksijen cihazını kullanamadığını belirten Yıldız, ev sahibinden şikayetçi oldu. İddiaları reddeden ev sahibi Ömer Yıldırım ise, evi satmak istediğini, kiracısından dolayı satamadığını bu sebeple, elektrik ve su aboneliği sözleşmelerini iptal ettirdiğini belirtti. Yıldırım, kiracısı Kazım Yıldız'ın annesinin bir başka oğlunun evinde kaldığını ve Kazım Yıldız'ın kendisini tehdit ettiğini, bu nedenle şikayetçi olduğunu da söyledi.
6.05.2023Yaşam
Kan şekerini çok hızlı dengeliyor! Diyabet hastaları için şifa
Kan şekerini çok hızlı dengeliyor! Diyabet hastaları için şifaDiyabet, tüm dünyada önde gelen sağlık sorunlarından biri. Yaşam stilinde yapılacak basit değişiklikler bu kronik rahatsızlıktan kurtulmanın da en önemli detayını oluşturuyor. Yapılan bir araştırmaya göre, hiç beklemediğiniz bir sebze, tüketimden sonraki 120 dakika içerisinde kan şekeri seviyelerinde ciddi bir düşüş sağlayabiliyor.
6.05.2023Sağlık
Özünde bir madde var ki saçları 1 ayda 10 cm uzatıyor! Banyoda iki dakikada yapmanız yeterli oluyor
Özünde bir madde var ki saçları 1 ayda 10 cm uzatıyor! Banyoda iki dakikada yapmanız yeterli oluyorDoğal ürünler saç sağlığını olumlu etkiliyor. Mineral eksikliği, antioksidan yetersizliği ve vitamin düşüklüğü nedeniyle kopma noktasına gelen ve her banyo da bir tutam dökülen saçlarınız için bilinen en iyi bakım ürünlerini kullandıysanız ve işe yaramadıysa haberimizi okumaya devam edin. Saç dökülmesini durdurmasının yanısıra 1 ayda 10 cm gibi inanılmaz bir büyüme hızını yakalayan bir karışımı banyoda iki dakika uygulamanız yeterli olacak.
5.05.2023Sağlık
Hıdırellez’de ateşten atlarken ne denir? Hıdırellez'de ateş üstünden atlamak: Hıdırellez'de ateşten neden atlanır?
Hıdırellez’de ateşten atlarken ne denir? Hıdırellez'de ateş üstünden atlamak: Hıdırellez'de ateşten neden atlanır?Baharın gelişini müjdeleyen, umudun simgesi Hıdırellez bayramında dilekler dilenir dualar edilir, ateş üstünden atlanır. Hızır ve İlyas peygamberler aracılığıyla istekler sıralanır. Peki, Hıdırellez'de ateş üstünden atlanırken ne denir?' sorusunun cevabını ve Hıdırellez kutlamalarında söylenecek sözler, edilecek duaları haberimizde derledik...
5.05.2023Gündem
Bakan Kurum: Bu dönüşüm, dünya tarihinin en büyük şehircilik hamlesidir
Bakan Kurum: Bu dönüşüm, dünya tarihinin en büyük şehircilik hamlesidirÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, “Bu dönüşüm, dünya tarihinin en büyük şehircilik hamlesidir. Ve bu dönüşümü siz başlattınız, milletimiz başlattı, Tuzla başlattı, liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başlattı’’ dedi.
4.05.2023Ekonomi
Tebbet Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Tebbet Suresi ne zaman indirildi?
Tebbet Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Tebbet Suresi ne zaman indirildi?Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan devam ediyor. Kur’an ayı da denilen bu ay ibadetler ve oruçla geçen maneviyatı yüksek bir aydır. Ramazanda evlerde sıklıkla dualar ve hatimler okunuyor. Müminleri yegane amacı, Ramazanın kıymetli zaman dilimini gereği gibi ihya etmek, Ramazan gecelerini maneviyatla geçirmek ve nihayetinde Ramazana kavuşmaktır. Ramazan ayı, Allah’ın kullarına lütfettiği çok mübarek bir aydır. Bir hadis-i şerifte “Kim Ramazan ayının faziletine inanarak ve karşılığını Allah’tan bekleyerek, Ramazanı ibadetle ihya ederse, geçmiş günahları bağışlanır” denir. Ramazan ayında sıklıkla okunan dualar araştırılırken özellikle Tebbet suresinin anlamı ve tefsiri de pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Peki, Ramazan ayında Tebbet Suresi okumanın yararları ve faziletleri nelerdir? İşte Tebbet Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri...
4.05.2023Sureler
Leyl Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Leyl Suresi okumanın yararları ve faziletleri
Leyl Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Leyl Suresi okumanın yararları ve faziletleriMekke döneminde inen Leyl Suresi 21 âyettir. Leyl kelime anlamı olarak gece anlamına gelir. Sûrede insanoğlunun iki zıt huyundan, cömertlik ve cimrilikten bahsedilir; imanla cömertlik ve imansızlıkla cimrilik arasındaki ilişkiye dikkat çekilir. Peki, Leyl Suresi okumanın yararları ve faziletleri ne? İşte Leyl Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri!
4.05.2023Sureler
Tevbe Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Tevbe Suresi okumanın yararları ve faziletleri
Tevbe Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Tevbe Suresi okumanın yararları ve faziletleriTevbe suresi başında besmele olmayan tek sure olması nedeniyle diğer surelerden ayrılmaktadır. İki ayeti hariç Medine döneminde nazil olduğu bilinir. 129 ayetten oluşan Tevbe suresi, adını 117. ve 118. ayetlerde geçen tevbe kavramından alır. Bazı bilginler surenin başında besmele yazılmamış olmasını bir önceki surenin devamı olarak açıklamaktadır.
4.05.2023Sureler
Yasin Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Yasin Suresi okumanın yararları ve faziletleri ne?
Yasin Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Yasin Suresi okumanın yararları ve faziletleri ne? Yasin Suresi Mekke döneminde inmiştir. 83 âyettir. Sûre, adını ilk âyeti oluşturan “Yâ-Sîn” harflerinden alır. Sûrede başlıca insanın ahlâkî sorumlulukları, vahiy, Hz. Peygamber’i yalanlayan Kureyş kabilesi, Antakya halkına gönderilen peygamberler, Allah’ın birliğini ve kudretini gösteren deliller, öldükten sonra dirilme, hesap ve ceza konu edilmektedir. Peki, Yasin Suresi okumanın yararları nelerdir? Yasin süresi kaç ayet? Ramazanda her gün Yasin süresi okumanın fazileti ne? İşte Yasin Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri!
4.05.2023Sureler
Yeni boyattığınız saçlarınıza bu karışım şifa gibi! Tuzsuz şampuanı evde yapın, boyanın ömrünü uzatın!
Yeni boyattığınız saçlarınıza bu karışım şifa gibi! Tuzsuz şampuanı evde yapın, boyanın ömrünü uzatın!Tuzsuz şampuanı hiç duydunuz mu? İçeriğinde deniz tuzu olmayan ve sülfat içermeyen formüllerle üretilen bu ürünler son yıllarda saç bakımında oldukça popüler. Yıpratmadan ve kurutmadan temizleyen bu tarz şampuanlar ayrıca renkli ve boyanmış olanları da besliyor. Özenle bakımını yaptığınız saçlarınızı banyoda hasara uğratmamak için tuzsuz şampuan tarifleri hazırladık.
3.05.2023Sağlık
Mü'minun Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Mü'minun Suresi okumanın yararları ve faziletleri
Mü'minun Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! Mü'minun Suresi okumanın yararları ve faziletleriMekke döneminde inen Mü'minun Suresi 118 âyettir. Sûre, adını birinci âyette geçen “elMü’minûn” kelimesinden almıştır. “el-Mü’minûn”, mü’minler demektir. Müşriklere son uyarı niteliğindeki bu sûrede, mü’minlerin zafere ulaşacakları, kötülerin cezaya çarptırılacağı konu edilmektedir. Peki, Mü'minun Suresi okumanın yararları ve faziletleri ne? Müminun Suresi neyi anlatıyor? İşte Mü'minun Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri!
3.05.2023Sureler
İsra Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! İsra Suresi okumanın yararları ve faziletleri
İsra Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! İsra Suresi okumanın yararları ve faziletleriBirinci ayette geçen ‘isra’ kelimesinden adını alan sure 111 ayetten oluşuyor. Kuran-ı Kerim’in 17’inci suresidir. İsra’nın anlamı ‘göğe yükseliş’ veya ‘gece yürüyüşü’ olarak tabir edilmektedir. Bu olay Hicret’ten önce meydana gelmiştir. Mekke döneminde indirilen son sure ‘İsra’ suresidir.
3.05.2023Sureler
'Okulumda Sağlıklı Besleniyorum' projesiyle ilgili Emine Erdoğan'dan açıklama
'Okulumda Sağlıklı Besleniyorum' projesiyle ilgili Emine Erdoğan'dan açıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 'Okulumda Sağlıklı Besleniyorum' projesiyle ilgili sosyal medya hesabından payaşımda bulundu.
3.05.2023Gündem
Ev sahibine 'hırsız kiracı' şoku! "Komşulara da 'polisim' demiş"
Ev sahibine 'hırsız kiracı' şoku! "Komşulara da 'polisim' demiş"Ankara'da Orhan Turnalı, 4 ay önce eşyalı olarak kiraya verdiği evinin, kiracı M.O. tarafından soyulduğunu iddia ederek, polise şikayette bulundu. Orhan Turnalı, M.O.'nun 2 aylık kirayı ödemeden, evindeki tüm eşyaları, kapı kolları ve musluklara kadar alıp ortadan kaybolduğunu söyledi.
2.05.2023Yaşam
Işıl Reçber, 14 Mayıs seçimleri için oyunu kullandı
Işıl Reçber, 14 Mayıs seçimleri için oyunu kullandıTürk futbolunun efsane kalecilerinden Rüştü Reçber'in eşi Işıl Reçber, Türkiye'de 14 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu İngiltere'de kullandı. Reçber, "Vatanıma, milletime, bizlere hayırlı uğurlu olsun" açıklamasını yaptı.
2.05.2023 Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Şifa ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki şifa haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.