Bursa

Bursa

Son dakika bursa haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan bursa ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını bursa haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bursa

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bursa gelişmeleri de dahil olmak üzere 28.998 bursa haberi bulunmuştur. Tüm bursa haberleri aşağıda listelenmiştir.
224 Alan Kodu Nereye Ait? 0224 İle Başlayan Numara Hangi Şehirden Arıyor?
224 Alan Kodu Nereye Ait? 0224 İle Başlayan Numara Hangi Şehirden Arıyor?Telefon numaralarıyla alakalı olan en dikkat çeken unsurun alan kodu olduğu görülmektedir. Çünkü alan kodunun olmasından dolayı sabit hat numaraları kullanılır bir haldedir. Doğal olarak sabit hat araması alındığında bunun ait olduğu yerin araştırması yapılır. Alan koduna göre şehri bulmak ise çokta zor değildir. Özellikle ülkemizin şehirleri için tahsis edilen alan kodları her zaman popüler olarak karşımıza çıkar.
29.05.2023Yaşam
Bursa'da minibüs, midibüse ve bariyerlere çarpıp devrildi
Bursa'da minibüs, midibüse ve bariyerlere çarpıp devrildiBursa'da, minibüs önce işçi taşıyan midibüse ardından da bariyerlere çarpıp devrildi. Metrelerce sürüklenen minibüsün sürücüsü yaralandı.
29.05.2023Gündem
266 Alan Kodu Nereye Ait? 0266 İle Başlayan Numara Hangi Şehirden Arıyor?
266 Alan Kodu Nereye Ait? 0266 İle Başlayan Numara Hangi Şehirden Arıyor?Türkiye Cumhuriyeti’nde alan kodu yerel numarayı oluşturan 7 numaradan önce gelen 3 numaradır. Ülkemizde her şehrin kendine ait bir alan kodu bulunmaktadır. 266 alan kodu da bunların arasındadır.
28.05.2023Yaşam
Büyükşehirlerde kim önde? İlk sonuçlar geldi
Büyükşehirlerde kim önde? İlk sonuçlar geldiTürkiye'de 30 büyükşehirde toplam 47 milyon 450 bini aşkın seçmen yaşıyor ve bu rakam toplam seçmenin yaklaşık yüzde 74'üne karşılık geliyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Konya, Kocaeli gibi oy deposu kentlerde sandıklar açıldı, ilk sonuçları canlı olarak yayınlıyoruz.
28.05.2023Gündem
Gelinlik ve damatlıkla sandıklara gittiler
Gelinlik ve damatlıkla sandıklara gittiler Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylamasında Bursa’da, düğün günleri seçimle aynı güne denk gelen çiftler, sandığa gelinlik ve damatlıkla gitti.
28.05.2023Gündem
Bakan Varank, yürüme zorluğu çeken 70 yaşındaki kadını Togg ile sandığa getirdi
Bakan Varank, yürüme zorluğu çeken 70 yaşındaki kadını Togg ile sandığa getirdiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ilk turda yürüme güçlüğü çektiği için oy kullanamayan 70 yaşındaki Hatice Sevinç’i Türkiye'nin yerli akıllı otomobili Togg ile oy kullanacağı okula getirdi.
28.05.2023Gündem
Yol kenarında bıçaklanmış erkek cesedi bulundu! Kimliği belli oldu
Yol kenarında bıçaklanmış erkek cesedi bulundu! Kimliği belli olduBursa'da, yol kenarında vücudunun çok sayıda bölgesinden bıçaklanmış ceset bulundu. Cesedin, Murat Tok’a (43) ait olduğunu tespit eden polis, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.
28.05.2023Yaşam
Bakan Varank: Togg gibi zirve projeye, Uludağ gibi bir zirve yakışır
Bakan Varank: Togg gibi zirve projeye, Uludağ gibi bir zirve yakışırSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, teleferikle çıktığı Uludağ Sarıalan'da gençlerle bir araya geldi. Togg'u da zirveye çıkardıklarını söyleyen Bakan Varank, "Türkiye'nin otomobili Togg gibi zirve projeye, Uludağ gibi bir zirve yakışır" dedi.
Yarış atları koşarken, başkan da Togg ile hız yaptı
Yarış atları koşarken, başkan da Togg ile hız yaptıBursa'nın Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün (TİGEM) harasında Türkiye’nin yerli ve milli otomobili Togg’un direksiyonuna geçti. Ali Özkan, Togg ile toprak yolda hız yaparken, manejdeki yarış atları ise çim zeminde koştu.
26.05.2023Gündem
Bakan Kasapoğlu: Depremzede öğrenciler yurtlarda öncelikli olacak, kredileri bursa çevrilecek
Bakan Kasapoğlu: Depremzede öğrenciler yurtlarda öncelikli olacak, kredileri bursa çevrilecekGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Depremzede öğrencilerin yurtlarda öncelikli olacağını söyleyen Kasapoğlu "Bu hafta cumhurbaşkanımız ilan etti, depremzede öğrenciler, evi iş yeri hasarlı olan öğrenciler yurtlarımızda öncelikli olarak kalacak. Başvuru sürecinde onlardan başka kıstas istemeyeceğiz. Kredisi olanı bursa çeviriyoruz" ifadelerini kullandı
26.05.2023Gündem
Fırsatçı bayiler yakayı ele verdi! Ticaret Bakanlığı yetkilileri müşteri kılığında otomobil almak istedi
Fırsatçı bayiler yakayı ele verdi! Ticaret Bakanlığı yetkilileri müşteri kılığında otomobil almak istediTicaret Bakanlığı yetkilileri otomobil bayilerine ‘müşteri’ gibi giderek denetim yaptı. Ankara’daki bir bayi denetim elemanlarından aracın liste fiyatının üzerinde para talep etti ve bu parayı elden istedi. Bursa ve Adana’daki bayiler ise denetimcileri aksesuar almaya zorladı. Bakanlık, bu kez baltayı taşa vuran üç bayiye toplamda 17 milyon 834 bin TL para cezası kesti.
26.05.2023Ekonomi
Türkiye'de Mavi Bayraklı plajların sayısı yükseldi
Türkiye'de Mavi Bayraklı plajların sayısı yükseldiTürkiye’de, temiz denizlerin göstergesi olarak kabul edilen mavi bayrağa sahip plajların sayısı yükselmeye devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, bu eksende 2023 yılında 551 plaj, 23 marina, 14 turizm teknesi ve 10 bireysel yatın Mavi Bayrak ödüllerini kazandığını açıkladı.
25.05.2023Yaşam
Otomotiv piyasasında 'şaibeli' satışlara rekor ceza!
Otomotiv piyasasında 'şaibeli' satışlara rekor ceza!Ticaret Bakanlığı, Ankara'da araçların liste fiyatının üzerinde ödeme talep eden bir otomotiv bayisi ile Bursa ve Adana'da müşterilerini aksesuar almaya zorladığı tespit edilen otomotiv bayilerine toplam 17 milyon 834 bin 400 TL idari para cezası uygulandığını açıkladı.
25.05.2023Ekonomi
1 yıl boyunca çöp evde kilitli tutulmuştu! Cem Muhammet'in teyzesi ile ilgili flaş gelişme
1 yıl boyunca çöp evde kilitli tutulmuştu! Cem Muhammet'in teyzesi ile ilgili flaş gelişmeBursa'da kaçırdığı öne sürülen yeğeni Cem Muhammet A.'yı (10) 'çöp ev'deki kilitli odada alıkoyduğu iddiasıyla tutuklanan Kamuran Pınar Acar'ın, 27 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı davada ikinci duruşma görüldü. Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezi avukatının katılma talebi reddedilirken, teyze Acar hakkında yeni bir gelişme yaşandı.
24.05.2023Yaşam
Depremzede öğrencilere burs! Depremzede öğrencilerin kredileri bursa mı dönüşecek, depremzede öğrenci burs başvurusu nasıl yapacak?
Depremzede öğrencilere burs! Depremzede öğrencilerin kredileri bursa mı dönüşecek, depremzede öğrenci burs başvurusu nasıl yapacak? Depremzede öğrencilere KYK burs desteği müjdesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geldi. Erdoğan katıldığı bir canlı yayın programında evi ve iş yeri hasarlı öğrencilerin tamamına burs verileceğini ve KYK kredisi alanların kredilerinin bursa dönüştürüleceğini duyurdu. Peki, Depremzede öğrencilere burs başvurusu nasıl yapılır, burstan kimler yararlanabilir?
23.05.2023Eğitim
Bakan Varank, depremzedelerle buluştu
Bakan Varank, depremzedelerle buluştuBursa’nın Gemlik ilçesinde depremzedelerle bir araya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Kültürümüzde dayanışma göstermek, ihtiyacı olanın yanında durmak, elinde imkanında ne varsa bunu kardeşiyle paylaşmak var. Türk milleti, devlet millet el ele sizlerle beraber, sizlerin acılarını dindirmek için gayret gösteriyor" diye konuştu.
23.05.2023Gündem
Danla Bilic - Kubilay Aka aşkı neden bitti? 'Kafalar uyuşmadı' dedi ve açıkladı
Danla Bilic - Kubilay Aka aşkı neden bitti? 'Kafalar uyuşmadı' dedi ve açıkladı'Vatanım Sensin', 'Çukur', 'Aşk 101', 'Oğlum', 'Cam Tavanlar' gibi yapımlarda rol alan oyuncu Kubilay Aka, L'officiel Hommes dergisi'ne konuştu. Bilinmeyenleri anlatan oyuncu, hakkında çıkan haberlerden rahatsız olmadığını ifade etti.
23.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Depremzede öğrencilerin tamamına burs verilecek, kredileri de bursa dönecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Depremzede öğrencilerin tamamına burs verilecek, kredileri de bursa dönecekCumhurbaşkanı Erdoğan, TRT canlı yayınında depremzede öğrencilere burs verileceğini açıkladı. Erdoğan, "Depremde yakınlarını kaybeden veya evi, iş yeri orta veya üstü hasarlı olan depremzede öğrencilerin tamamına burs verilecek. Kredi almakta olanların kredileri bursa dönüştürülecek." dedi.
22.05.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sinan Bey ile pazarlık yapmadık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sinan Bey ile pazarlık yapmadıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında gündemin merak edilen başlıklarını değerlendirdi. Sinan Oğan'ın ikinci tur desteğini de yorumlayan Erdoğan, "Sinan Bey ile aramızda pazarlık olmadı. Muhalefet bu tür şeyler üzerinde spekülatif arayışlara girerler. Böyle bir talep olmadı." ifadelerini kullandı. "2. turda da milletim bu oyuna gelmeyecek gerekeni yapacaktır." diyen Erdoğan "Kılıçdaroğlu, iş 2. tura kalınca milliyetçiliğin önemini anladı. Milliyetçilerin adresi bellidir, Cumhur İttifakı'dır." diye konuştu.
22.05.2023Gündem
Volkswagen Caddy ÖTV kalktı mı? Volkswagen Caddy ÖTV’siz fiyat listesi 2023 açıklandı mı?
Volkswagen Caddy ÖTV kalktı mı? Volkswagen Caddy ÖTV’siz fiyat listesi 2023 açıklandı mı?Caddy ÖTV kalktı mı? sorusuna yanıt aranırken Volkswagen Caddy 2023 ÖTV muafiyetli fiyat listesi de merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde Bursa'da yaptığı açıklamada, "Ticari araçlarını yenilemek isteyen esnaflarımıza bir müjdem var. Şehir içi taksi, dolmuş, minibüs, midibüs, otobüs, kamyonla ticari yük taşımacılığı yapan esnaflarımız aynı cins araçlarını yenilerken ÖTV ödemeyecek. ÖTV muafiyeti uygulamasının da esnaflarımıza hayırlı olmasını diliyorum." sözleriyle ÖTV muafiyetini duyurmuştu.
22.05.2023Ekonomi
Bakan Varank: Doğru netice sandıktan da çıkacak
Bakan Varank: Doğru netice sandıktan da çıkacakSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Yolumuza devam edeceğiz. Ama bunun yolu 28 Mayıs'tan geçiyor. İnşallah Rabbim her bir vatandaşımıza 28 Mayıs'ta da ferasetle karar vermeyi nasip etsin. İnşallah doğru netice sandıktan da çıkacak, diyoruz” dedi.
21.05.2023Gündem
Profesörü dolandıran sahte MİT'çilere 26'şar yıl hapis istemi
Profesörü dolandıran sahte MİT'çilere 26'şar yıl hapis istemiBursa'da 'MİT mensubuyum' yalanı ile emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet T.'yi (77) kandırıp, 1979 adet cumhuriyet altını ile 400 bin eurosunu dolandıran 1'i kadın 6 sanık için zincirleme şekilde 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan 26 yıla kadar hapis istendi.
21.05.2023Gündem
Bursa'da kaza: 1 ölü, 1 yaralı
Bursa'da kaza: 1 ölü, 1 yaralıBursa'da, uçuruma yuvarlanan otomobildeki Emin Sarı (41) yaşamını yitirdi, yaralanan yeğeni sürücü İlyas Sarı (33) ise tedaviye alındı.
19.05.2023Gündem
Sahte içkiden 6 ölüme, 18 kez müebbet istendi
Sahte içkiden 6 ölüme, 18 kez müebbet istendiBursa’da 6 kişinin sahte içkiden ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. İddianamede, tutuklu 3 sanık hakkında ‘Kasten öldürme’ suçundan her bir sanık için 6’şar kez olmak üzere toplam 18 müebbet hapis cezası istendi. İddianamenin Bursa 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilmesinin ardından sanıkların yargılanmasına başlanacak.
19.05.2023Gündem
Bursa'da feci kaza! Araç metro istasyonunun alt geçidine çarptı: 3 ölü 1 yaralı
Bursa'da feci kaza! Araç metro istasyonunun alt geçidine çarptı: 3 ölü 1 yaralıBursa’da yağış nedeniyle kayganlaşan yolda aşırı hızın da etkisiyle sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil yaklaşık 20 metre savruldu. Kaldırıma ve bariyerlere çarpan otomobil, daha sonra FSM Metro İstasyonu’nun yaya alt geçidinin duvarına çarptı. Kazada, sürücü ile iki kişi hayatını kaybederken, bir kişi de ağır yaralandı.
19.05.2023Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Bursa ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bursa haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.