Sağlık

Sağlık

Son dakika sağlık haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sağlık ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sağlık haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sağlık

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sağlık gelişmeleri de dahil olmak üzere 99.596 sağlık haberi bulunmuştur. Tüm sağlık haberleri aşağıda listelenmiştir.
Orucu sigarayla açmak günah mı? Sigarayla oruç açılır mı?
Orucu sigarayla açmak günah mı? Sigarayla oruç açılır mı?Orucu sigarayla açmak günah mı? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Ramazan ayında iftar vaktini sabırsızlıkla bekleyen sigara tiryakileri ezan okunur okunmaz pakete hücum ediyorlar. Ancak iftar heyecanını sigarayla açan müslümanlar, "Sigarayla oruç açılır mı" sorusuna da yanıt arıyor. Tiryakilerin merakla araştıdığı sigara ve oruç hakkında Diyanet ne diyor?
28.03.2023Gündem
Sahte doktor Ayşe Özkiraz hakkında karar verildi! Tek tek itiraf etti: Utanç duyuyorum
Sahte doktor Ayşe Özkiraz hakkında karar verildi! Tek tek itiraf etti: Utanç duyuyorumTekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz, hakkında 'resmi belgede sahtecilik' suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar, 'özel belgede sahtecilik' suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar ve 'yetkisiz hekimlik suçlarını düzenleyen 1219 sayılı kanuna muhalefet' suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere toplam 13 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın 5'nci duruşması bugün Çerkezköy 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmada Özkiraz için tahliye kararı çıktı. İşte haberin detayları...
28.03.2023Gündem
Ramazanda mide yanması neden olur, nasıl geçer? Mide yanmasına ne iyi gelir?
Ramazanda mide yanması neden olur, nasıl geçer? Mide yanmasına ne iyi gelir?Ramazanda oruç tutan insanların yaşadığı sağlık sorunlarından biri de mide yanmasıdır. Oruç tutarken bilinçsiz beslenmek mide yanmasının en önemli nedeni olarak görülürken oruç tutarken yaşanan mide yanması nasıl önlenir? Sorusuna yanıt aranıyor. Peki, Oruç tutarken mide yanması yaşayanlar nasıl beslenmeli, hangi yiyecekleri yemeli ve içecekleri içmeli? İşte mide yanmasını önlemenin yolları...
Bahar Öztan kansere yakalanmıştı! Sağlık durumu...
Bahar Öztan kansere yakalanmıştı! Sağlık durumu...Yeşilçam'ın 'Gamzeli Güzel'i olarak tanıdığımız Bahar Öztan, birçok kez yendiği kansere yeniden yakalandığını açıklamıştı. 'Şaşkın Milyoner' (1974) ve 'Ortadirek Şaban' (1984) gibi unutulmayan filmlerde rol alan usta oyuncunun, Muğla'da özel bir hastanede tedavi gördüğü ortaya çıkmıştı. Ünlü sanatçı, son durumu hakkında açıklama yaptı.
28.03.2023Magazin
Sağlık Bakanlığı personel alımı 2023 başvuru ekranı! İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı 2023 kılavuzu, kontenjan, kadro branş dağılımı ve İŞKUR başvurusu!
Sağlık Bakanlığı personel alımı 2023 başvuru ekranı! İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı 2023 kılavuzu, kontenjan, kadro branş dağılımı ve İŞKUR başvurusu!ÖSYM, KPSS 2023/5 Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzunun yayımlanmasıyla Ortaöğretim, Ön Lisans ve Lisans kontenjan dağılımları da belli oldu. Sağlık Bakanlığına 1.665 ortaöğretim, 21.709 ön lisans, 8.226 lisans mezunlarından olmak üzere 31 bin 600 sözleşmeli personel alınacak. Sağlık Bakanlığı 31.600 sözleşmeli sağlık personeli alımı için ilana çıktı. Adaylar tercihlerini 3 Nisan'a kadar yapacak. Tercihler ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Peki, İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı 2023 kılavuzu ile İŞKUR başvurusu nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı işçi alımı branş ve kadro dağılımı nedir? Sağlık Bakanlığı personel alımı 2023 başvuru ekranı ve işçi alımına yönelik merak edilen diğer detaylar…
ÖSYM giriş yap ekranı! ÖSYM giriş nasıl yapılır 2023, ÖSYM Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu nasıl görüntülenir?
ÖSYM giriş yap ekranı! ÖSYM giriş nasıl yapılır 2023, ÖSYM Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu nasıl görüntülenir? Sağlık Bakanlığı KPSS-2023/5 Tercih Kılavuzu yayınlandı. KPSS-2023/5: Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Sağlık Personeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması başladı. Tercih yapmak isteyen adaylar ÖSYM girişi için araştırmalarını hızlandırdı. Peki, ÖSYM Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu nasıl görüntülenir? ÖSYM giriş nasıl yapılır 2023? ÖSYM giriş sistemi hakkında merak edilenler…
28.03.2023Eğitim
2023 5 tercih kılavuzu! ÖSYM Sağlık Bakanlığı personel alımı İŞKUR başvuru nasıl yapılır, 31 bin 600 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları nelerdir? Sağlık Bakanlığı KPSS 2023/5 tercih kılavuzu!
2023 5 tercih kılavuzu! ÖSYM Sağlık Bakanlığı personel alımı İŞKUR başvuru nasıl yapılır, 31 bin 600 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları nelerdir? Sağlık Bakanlığı KPSS 2023/5 tercih kılavuzu!Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile alınacak. Peki, KPSS 2023 5 tercih kılavuzu yayınlandı mı? Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları nelerdir? KPSS 2023/5 tercihleri ne zaman? Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı kılavuzu yayınlandı mı?
ÖSYM Sağlık bakanlığı KPSS 2023/5 tercih kılavuzu yayınlandı mı, Sağlık Bakanlığı 2023 başvuru şartları neler? Sağlık Bakanlığı 31 bin personel alımı başvuru ekranı...
ÖSYM Sağlık bakanlığı KPSS 2023/5 tercih kılavuzu yayınlandı mı, Sağlık Bakanlığı 2023 başvuru şartları neler? Sağlık Bakanlığı 31 bin personel alımı başvuru ekranı...Sağlık Bakanlığı tarafından 31 bin 600 sözleşmeli personel alımına ilişkin ilan Resmi Gazete'de yayımlandı. KPSS puanıyla alınacak sözleşmeli personelin 6 bin 69'u hemşire, 1530'u ebe ve 22 bin 507'si sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri olacak. Tercihler bugün başlayıp 3 Nisan'a kadar devam edecek. Peki, Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 personel alımı başvurusu nasıl yapılır, Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 sözleşmeli personel alımı tercihleri nasıl yapılır, KPSS 2023/5 Tercih Kılavuzu yayınlandı mı? İşte Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 sözleşmeli personel alımı branş kadro dağılımı…
Kar küreme aracının altında kalmıştı! Jeremy Renner'ın sağlık durumu iyiye gidiyor
Kar küreme aracının altında kalmıştı! Jeremy Renner'ın sağlık durumu iyiye gidiyorABD'li oyuncu Jeremy Renner, kar küreme aracının altında kaldı. Geçirdiği ağır kaza sonucu iki kez ameliyat olan ve tedavi altına alınan Renner, son olarak yeğeninin hastanedeyken kendisine yazdığı sevimli bir notu paylaşmıştı. Tedavisine evinde devam edilen Renner'dan iyi haberler geliyor.
28.03.2023Magazin
Çöp evde bulunan 1,5 yaşındaki Asel'in annesi: Hava almak için dışarı çıkmıştım
Çöp evde bulunan 1,5 yaşındaki Asel'in annesi: Hava almak için dışarı çıkmıştımKonya'da apartman sakinlerinin çöp dolu evde yalnız buldukları 1,5 yaşındaki Asel'in annesi Fatma G.’nin ilk ifadesinde, evin 2 haftadır o şekilde olduğunu belirterek, ''Ailevi problemlerim vardı. Hava almak için dışarı çıktım. O sırada komşularım eve gelmiş'' dediği öğrenildi. İfadesi sonrası serbest bırakılan Fatma G.’nin, hakkında başlatılan 'Aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali' suçundan soruşturma kapsamında, 1 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması bekleniyor.
28.03.2023Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu 2023! Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımı tercihi nasıl yapılır, KPSS 2023/5 tercihleri başladı mı?
Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu 2023! Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımı tercihi nasıl yapılır, KPSS 2023/5 tercihleri başladı mı?Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 42 bin 500 personel alımıyla ilgili detayları açıkladı. Bakan Koca, "Bakanlığımızın taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli alınacak. 10 bin 900 sürekli işçi alımı da yapılacak. Böylece yeni istihdam sayısı 42 bin 500'e ulaşmaktadır" diyerek alım detaylarına ilişkin bilgi verdi. Peki, Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımı tercihi nasıl yapılır, KPSS 2023/5 tercihleri başladı mı? İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu 2023 ve Sağlık Bakanlığı personel alımına ilişkin diğer detaylar…
Sağlık personeli alımında kura çekim tarihi belli oldu
Sağlık personeli alımında kura çekim tarihi belli olduSağlık Bakanı Fahrettin Koca, 42 bin 500 yeni personel istihdamı için kura çekiminin 25-26 Nisan'da yapılacağını duyurdu.
Prof. Dr. Bingür Sönmez: Sakın alıp, sağlığınızla oynamayın
Prof. Dr. Bingür Sönmez: Sakın alıp, sağlığınızla oynamayınSosyal medyada ünlü kişilere ait fotoğraflarla dolandırıcılık yapanların son kurbanı dünyaca ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez oldu. Toplumun yaygın sağlık sorunlarından kolesterol ve yüksek tansiyonu düşürmek için Prof. Dr. Sönmez’in sahte ilaç tavsiye ettiği yönündeki reklamlar sosyal medyadan yayılıyor.
28.03.2023Yaşam
İstanbul depreme hazır mı? ‘Bu binaların altında kalırız!’
İstanbul depreme hazır mı? ‘Bu binaların altında kalırız!’Bugünlerde tek gündemlerinin kentsel dönüşüm olduğunu belirten Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “İstanbul’daki deprem senaryosuna Bağcılar olarak böyle yakalanırsak biz bu binaların altında kalırız. Çoluğumuz çocuğumuz canlı canlı ölümü bekler, kimse bizi gelip çıkarmaz” diyor. Dönüşüme engel olan en büyük etken ise metrekare hesabı...
28.03.2023Gündem
Sultangazi'de hafriyat kamyonuna çarpan kamyonet, taksiyi altına aldı!
Sultangazi'de hafriyat kamyonuna çarpan kamyonet, taksiyi altına aldı!Sultangazi, Habipler Yolu'nda seyir halindeki kamyonet, yol kenarında park halinde bulunan hafriyat kamyonuna çarptı. Aynı yönde arkadan gelen taksi, çarpmanın etkisiyle savrulan kamyonetin altında kaldı. Kazada, taksi ve kamyonette bulunan 3 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle Habipler Yolu, 1 saat boyunca araç trafiğine kapandı.
28.03.2023Yaşam
Sağlık Bakanlığı'ndan sözleşmeli personel alım ilanı
Sağlık Bakanlığı'ndan sözleşmeli personel alım ilanıSağlık Bakanlığı 31 bin 600 sözleşmeli personel alım ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.
Meteoroloji'den çiftçilere fırtına ve zirai don uyarısı
Meteoroloji'den çiftçilere fırtına ve zirai don uyarısıMeteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü, Antalya'nın yarın sabahtan itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceğini açıklayarak, fırtına ve zirai don uyarısında bulundu.
27.03.2023Gündem
Konya'da çöp evde 1,5 yaşında kız çocuğu bulundu
Konya'da çöp evde 1,5 yaşında kız çocuğu bulunduKonya'da uzun süre çocuk ağlama sesi duyan apartman sakinleri teras katta oturan komşuları Fatma G.'nin kızı 1,5 yaşındaki Asel'i evde yalnız buldu. Her odası çöplerle dolu evde bulunan Asel, hastanede tedavi altına alınırken anne Fatma G. hakkında 'Aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali' suçundan soruşturma başlatıldı.
27.03.2023 Gündem
Bakan Nebati: Deprem bölgesindeki esnafa kredi imkanı sağlıyoruz
Bakan Nebati: Deprem bölgesindeki esnafa kredi imkanı sağlıyoruzDeprem bölgesi Diyarbakır’da açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Deprem bölgemizdeki esnafa, 250 bin liraya kadar 12 ayı ödemesiz 60 ay vadeli kredi imkanı sağlıyoruz. Bu kredide vade farkının yarısını Bakanlığımız karşılayacak olup, esnafımıza sadece yüzde 7,5 oranında bir fark yansıyacaktır” dedi.
27.03.2023Ekonomi
1 yıl önce evlenmişlerdi! Emel, tartıştığı eşini bıçaklayarak öldürdü
1 yıl önce evlenmişlerdi! Emel, tartıştığı eşini bıçaklayarak öldürdüDenizli'nin Pamukkale ilçesinde Emel Ener (35) geçimsizlik nedeniyle tartıştığı eşi Barış Selahattin Ener'i (55) sırtından bıçaklayarak öldürdü. Gözaltına alınan Emel Ener'in ilk ifadesinde, eşinin kendisine saldırması üzerine cinayeti işlediğini söylediği öğrenildi.
27.03.2023Yaşam
TEM Silivri'de korkunç kaza: 6 kişi hayatını kaybetti
TEM Silivri'de korkunç kaza: 6 kişi hayatını kaybettiTEM Otoyolu Silivri'de feci bir trafik kazası meydana geldi. Kazaya hafriyat kamyonunun da aralarında olduğu çok sayıda aracın karıştığı kaydedildi. Kaza nedeniyle yol ulaşıma kapatıldı. Trafiğin her iki istikamette tek şeritten sağlandığı aktarıldı. İstanbul Valiliği kazayla ilgili yaptığı açıklamada 6 kişi hayatını kaybettiğini, 3 kişi yaralandığını duyurdu. Valilik kazaya ilişkin detayları da paylaştı.
27.03.2023Yaşam
'Telefonla ulaşamadık, inşallah kaza geçirmemiştir'
'Telefonla ulaşamadık, inşallah kaza geçirmemiştir'Beşiktaş'ın sezon başında büyük umutlarla kadrosuna kattığı Dele Alli'nin geleceği ile ilgili İngiltere'den açıklama geldi. Everton teknik direktörü Sean Dyche Beşiktaş'ın yıldız orta sahayı alıp almayacağını duyurdu.
27.03.2023Beşiktaş
"Deprem bölgelerinde yeterli miktarda temiz su sağlanmazsa hastalıklar çoğalabilir"
"Deprem bölgelerinde yeterli miktarda temiz su sağlanmazsa hastalıklar çoğalabilir"İstanbul Rumeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'ndan Öğr. Gör. Nazife Koç, "Afetlerden sonra salgın hastalıkların hem görülme riski hem de yayılım hızı artar. Ama bu her afetten sonra salgınların olacağı anlamına gelmez. Dört haftadan daha uzun süre kalabalık ortamda yaşanmak zorunda kalınması, enfeksiyon hastalıklarının yayılma riskini arttırır. Salgınların oluşmasında kalabalık faktörü ile bazı başka birtakım koşullarda etkilidir. Enfeksiyon ajanının daha önceden bölgede var olması, yeteri miktarda sağlıklı suyun sağlanamaması, evsel ve insan atıkları gibi çevresel riskler, salgın riskini arttırır" dedi.
27.03.2023Yaşam
Evin tapusunu isteyen ağabeyini öldürdü
Evin tapusunu isteyen ağabeyini öldürdüAdana'da ev meselesi nedeniyle ağabeyini öldüren zanlı tutuklandı.
27.03.2023Yaşam
Anne, 3 yaşındaki kızını boğazını keserek öldürdü!
Anne, 3 yaşındaki kızını boğazını keserek öldürdü!Konya'nın Sarayönü ilçesinde Sevda K., kızı Sema Nur K.'yi  (3) boğazından bıçakla keserek öldürdü. Ardından bıçakla kendini yaralayan Sevda K., sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Kayseri Yüksek Güvenlikli Psikiyatri Hastanesi'ne gönderildi.
26.03.2023Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Sağlık ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sağlık haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.