Lisans

Lisans

Son dakika lisans haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan lisans ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını lisans haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Lisans

haberleri sayfasında son dakika yaşanan lisans gelişmeleri de dahil olmak üzere 10.000 lisans haberi bulunmuştur. Tüm lisans haberleri aşağıda listelenmiştir.
Adalet Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, nasıl öğrenilir? Adalet Bakanlığı personel alımı 2023 sonuç sorgulama ekranı!
Adalet Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, nasıl öğrenilir? Adalet Bakanlığı personel alımı 2023 sonuç sorgulama ekranı!Adalet Bakanlığı 22 bin 43 personel alımı başvuruları 11 Mayıs’ta sona erdi. Başvuruların sona ermesinin ardından 2 hafta sona ererken gözler personel alımı sonuçlarına çevrildi. İnfaz koruma memuru, zabıt katibi, mübaşir, koruma ve güvenlik görevlisi alımı için merakla sonuçlar bekleniyor. Peki, Adalet Bakanlığı 22 bin 43 personel alımı sonuçları açıklandı mı? İşte, Adalet Bakanlığı personel alımı sonuç sorgulama ekranı…
(DGS başvuru ekranı) DGS başvurusu nasıl yapılır 2023? DGS başvuru ücreti, şartları, kılavuzu, tarihi 2023!
(DGS başvuru ekranı) DGS başvurusu nasıl yapılır 2023? DGS başvuru ücreti, şartları, kılavuzu, tarihi 2023!DGS başvuru tarihi, şartları ve kılavuzu araştırmalar devam ediyor. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvurularının ne zaman başlayacağı merak ediliyor. 2 yıllık ön lisans bölümlerinin dört yıla tamamlanması için her sene ÖSYM tarafından düzenlenen DGS sınavı başvurularına ilişkin detaylar sorgulanıyor. Adaylar başvurularını TC kimlik numaralarıyla sisteme girerek yapacak. Peki, DGS sınavı başvurusu nasıl yapılır? DSG başvuruları başladı mı? İşte 2023 DGS başvuru şartları, sınav tarihi ve ücreti ile ilgili detaylar…
26.05.2023Eğitim
Türkiye'nin ruhu 'Açık Yapıt' ile Londra'da: 'Dokunulmazlık, sessellik ve esneklik'
Türkiye'nin ruhu 'Açık Yapıt' ile Londra'da: 'Dokunulmazlık, sessellik ve esneklik'Londra Tasarım Bienali 2023'ün 'Türk Pavilion'u 'Açık Yapıt', sanatçı ve mimar Melek Zeynep Bulut tarafından tasarlandı. 1-25 Haziran tarihlerinde Londra'daki Somerset House'un avlusunda sergilenecek eserin tanıtımı ise dün İstanbul'da gerçekleşti. Bulut, "Açık Yapıt'ın insanlığın yeni bir bilinç eşiğinde olduğunu vurguladığımız, farkındalık yaratmaya çalıştığımız bir mesajı var" diyor.
25.05.2023Kültür Sanat
bizz@kampüs’te 790 takım yarıştı
bizz@kampüs’te 790 takım yarıştıÜniversitelerin 3., 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinin yarıştığı ‘bizz@kampüs’te, “InnoTeam” takımı “Ülker Dankek” için hazırladığı projeyle birinciliğe layık görüldü. 115 farklı üniversiteden 790 takım ve 1800’den fazla öğrencinin başvurduğu yarışmada, ilk 3’e giren takımlar toplam 127 bin 500 TL ödül ve uzun süreli staj yapma hakkı kazandı.
25.05.2023Eğitim
(DGS başvuru tarihleri) DGS başvuru ücreti ne kadar, başvuru kılavuzu yayınlandı mı?
(DGS başvuru tarihleri) DGS başvuru ücreti ne kadar, başvuru kılavuzu yayınlandı mı?Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru tarihi belli oldu. DGS 2023 başvuru ücreti, başvuru kılavuzu yayımlandığında netlik kazanacak. İşte DGS başvuru tarihleri…
24.05.2023Eğitim
YKS’de 3,5 milyon aday yarışacak! Barajsız tercih şansı
YKS’de 3,5 milyon aday yarışacak! Barajsız tercih şansıÜniversite adaylarının katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 17-18 Haziran’da gerçekleştirilecek. Bu yıl 3.5 milyon adayın yarışacağı sınavda, adaylar 12. sınıf ikinci dönem konularından muaf tutulacaklar. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da başarı sırası koşulu olan programlar dışında tercihte puan barajı olmayacak.
24.05.2023Eğitim
3 ilin talihini 4 kadın değiştirdi
3 ilin talihini 4 kadın değiştirdi14 Mayıs seçimlerinde, Giresun’un ilk kadın vekili CHP adayı Elvan Işık Gezmiş, Nevşehir’in ilk kadın vekili MHP adayı Filiz Kılıç olurken, AK Parti adayı Derya Yanık ve CHP adayı Asu Kaya Gedik de Osmaniye’nin ilk kadın vekilleri olmayı başardı.
22.05.2023Gündem
Bakan Soylu'dan polislere müjde: İki şark görevini bir şark görevine düşüreceğiz
Bakan Soylu'dan polislere müjde: İki şark görevini bir şark görevine düşüreceğizİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polislere müjde vererek, "2025 yılı sonu itibarıyla iki şark görevini bir şark görevine düşüreceğiz" dedi.
21.05.2023Gündem
Staj ve çıraklık mağdurlarından Anayasa Mahkemesi adımı! Murat Bal'dan dikkat çeken açıklama
Staj ve çıraklık mağdurlarından Anayasa Mahkemesi adımı! Murat Bal'dan dikkat çeken açıklamaEmeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Prim günü ve sigorta süresi şartlarını taşıyanlar emekli olarak ilk maaşlarını aldı. Şimdi ise EYT'de başlangıç kapsamına alınmayan staj ve çıraklık sigortalısı için yeni bir düzenleme gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. İstanbul Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği Kurucu Başkanı Murat Bal, konunun çözümü için önemli tespitlerde bulundu.
18.05.2023Gündem
KPSS lisans başvuru ücreti hangi bankaya yatırılır, KPSS başvuru ücreti ne kadar?  KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT 2023 başvuru ücreti
KPSS lisans başvuru ücreti hangi bankaya yatırılır, KPSS başvuru ücreti ne kadar? KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT 2023 başvuru ücretiKPSS başvuru ücreti, KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT sınavlarına başvuru yapacak adaylar tarafından araştırılıyor. 16 Mayıs 2023 Salı günü (bugün) başlıyor KPSS sınavları için başvurular başlıyor, 29 Mayıs’a kadar devam edecek. Peki, KPSS başvuru ücreti 2023 ne kadar? KPSS lisans başvuru ücreti nereye ve hangi bankaya yatırılır? İşte KPSS lisans başvuru ücreti ödeme, yatırma, diğer merak edilen detaylar…
16.05.2023Eğitim
108 yıl sonra kayıp şehitlik bulundu! Çanakkale'de fark edildi: Kafatası, kemik parçası ve şahide
108 yıl sonra kayıp şehitlik bulundu! Çanakkale'de fark edildi: Kafatası, kemik parçası ve şahideÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Atatürk ve Çanakkale Savaşlarını Araştırma Merkezi (AÇASAM) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Barış Borlat ile Askeri Tarih Uzmanı Ömer Arslan, 1000 arşiv belgeyi inceleyip, 108 yıl sonra Conkbayırı Muharebesi'nin kayıp şehitliğini buldu. Bölgede görev yapan 28'inci Alay'ın harp raporlarını taradıkları sırada bir kroki tespit ettiklerini belirten Arslan sürecin detayları tek tek anlattı.
16.05.2023Yaşam
Kayseri’de AK Parti 5, CHP 2, MHP 2 ve İYİ Parti 1 vekil çıkardı
Kayseri’de AK Parti 5, CHP 2, MHP 2 ve İYİ Parti 1 vekil çıkardıKayseri’de 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde resmi olmayan kesin sonuçlara göre AK Parti 5, CHP 2, MHP 2 ve İYİ Parti 1 milletvekili çıkardı.
15.05.2023Gündem
Gaziantep'te AK Parti 8, CHP 3, MHP, İYİ Parti ve YSP birer vekil çıkardı
Gaziantep'te AK Parti 8, CHP 3, MHP, İYİ Parti ve YSP birer vekil çıkardıGaziantep'te, 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti 8, CHP 3, MHP 1, Yeşil Sol Parti 1 ve İYİ Parti 1 milletvekilliği kazandı.
15.05.2023Gündem
Trabzon'da AK Parti 4, CHP 1, İYİ Parti 1 milletvekili çıkardı
Trabzon'da AK Parti 4, CHP 1, İYİ Parti 1 milletvekili çıkardıTrabzon'da, 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde resmi olmayan kesin sonuçlara göre; AK Parti 4, CHP ve İYİ Parti 1’er milletvekilliği kazandı. 2020 yılandan beri Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olan Adil Karaismailoğlu memleketi Trabzondan milletvekili oldu.
15.05.2023Gündem
Gümüşhane'de AK Parti 1, MHP 1 milletvekili çıkardı
Gümüşhane'de AK Parti 1, MHP 1 milletvekili çıkardıGümüşhane'de, 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde resmi olmayan kesin sonuçlara göre; AK Parti ve MHP 1’er milletvekilini Meclise gönderdi.
15.05.2023Gündem
Ali İhsan Yavuz kimdir, kaç yaşında, nereli? Ali İhsan Yavuz’un mesleği nedir? İşte biyografisi!
Ali İhsan Yavuz kimdir, kaç yaşında, nereli? Ali İhsan Yavuz’un mesleği nedir? İşte biyografisi!Seçim sonuçları takip edilirken, açıklama yapan siyasi isimlerin kim olduğu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Gündeme gelen isimlerden biri de Ali İhsan Yavuz oldu. Ali İhsan Yavuz, seçim sonuçlarına dair yaptığı açıklamalarla vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki, Ali İhsan Yavuz kimdir, nereli, kaç yaşında? Ali İhsan Yavuz'un mesleği nedir?
14.05.2023Gündem
Türkiye sandığa gidiyor! İşte yaşa göre seçmen dağılımı
Türkiye sandığa gidiyor! İşte yaşa göre seçmen dağılımıTürkiye, bugün cumhurbaşkanı ve milletvekillerini belirlemek için sandığa gidiyor. Oy kullanabilecek toplam 64 milyon 113 bin 941 seçmen bulunuyor. Bazıları ise bu seçimde ilk kez oy kullanacak. İşte yaşa göre dağılım...
14.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kızılay çadır satışına giremez, bu beni üzdü
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kızılay çadır satışına giremez, bu beni üzdüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçimi öncesi gençlerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Meydanlar zaten konuşuyor. Anketlere falan pek inanmam. Meydanların dili neyse bizim için çok önemli." dedi. Erdoğan, Kızılay'ın çadır satışıyla da ilgili olarak, "Kızılay böyle bir çadır satma fiiline işine giremez ve süratle de tabii bu yanlışı düzeltmesi gerekir" açıklamasında bulundu.
11.05.2023Gündem
ALES 2 başvuru 2023! ALES 2 başvuruları ne zaman 2023? ALES 2 başvuru tarihleri açıklandı mı?
ALES 2 başvuru 2023! ALES 2 başvuruları ne zaman 2023? ALES 2 başvuru tarihleri açıklandı mı? ALES 2 başvuruları ne zaman? ALES 2 başvuru tarihleri ALES 1 sonuçlarının açıklanması sonrası yoğunluk kazandı. ÖSYM tarafından yılda üç kez düzenlenen ve lisans üstü eğitim alacak öğrencilerin belirlendiği ALES 2 sınavı 20 Ağustos 2023 tarihinde yapılacak. Lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler “ALES-2 başvuru 2023 tarihi açıklanmadı mı, ALES-2 başvuruları ne zaman başlayacak? Sorularına yanıt arıyor. İşte ALES 2 başvuru tarihleri ve başvuru ücreti hakkında merak edilenler…
10.05.2023Eğitim
ALES 1 sonuçları 2023! ALES açıklandı mı, ALES sonucu kaç yıl geçerli? ALES 2023 sonuç sorgulama ekranı!
ALES 1 sonuçları 2023! ALES açıklandı mı, ALES sonucu kaç yıl geçerli? ALES 2023 sonuç sorgulama ekranı!ALES sonuçları sorgulama ekranı ÖSYM'den gelen duyuru sonrası yoğunluk kazandı. Yılda 3 kez yapılan ALES sınavının ilki bu yıl 16 Nisan'da yapıldı. Sınava katılım sağlayan yüksek lisans adayları ALES sonuçlarının açıklanmasıyla nasıl sorgulanacağını araştırmaya başladı. İşte ALES/1 sınav sonuçları sorgulama ekranı.
10.05.2023Eğitim
IQ'su Einstein ve Hawking'ten daha yüksek çıktı hayalini duyanlar şaşkına döndü...
IQ'su Einstein ve Hawking'ten daha yüksek çıktı hayalini duyanlar şaşkına döndü...11 yaşındaki çocuğun IQ'su Albert Einstein ve Stephen Hawking'ten daha yüksek çıktı. Üç yaşında otizm teşhisi konulan dahi çocuk, beş yaşında ilkokulu, bir yıl sonra da ortaokul ve liseyi bitirdi. Şimdi master yapan küçük kız duyanları şaşkına çeviren hayalini açıkladı.
8.05.2023Dünya
Kemal Derviş hayatını kaybetti
Kemal Derviş hayatını kaybettiEski Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş, 74 yaşında hayatını kaybetti.
8.05.2023Gündem
Kemal Derviş öldü mü, neden öldü, hastalığı ne? Eski Devlet Bakanı Kemal Derviş kimdir, kaç yaşında, nereli?
Kemal Derviş öldü mü, neden öldü, hastalığı ne? Eski Devlet Bakanı Kemal Derviş kimdir, kaç yaşında, nereli?Eski Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş yaşamını yitirdi. Peki, Kemal Derviş öldü mü, neden öldü, hastalığı ne? Kemal Derviş kimdir, kaç yaşında, nereli?
8.05.2023Gündem
Yıldız Holding’de üst düzey atama
Yıldız Holding’de üst düzey atamaYıldız Holding’de Kurumsal İletişim Grup Direktörlüğü görevine Zeynep Özler atandı.
5.05.2023Ekonomi
Diyanet İşleri Başkanlığı, 20 mühendis alacak: Resmi Gazete'de yayımlandı
Diyanet İşleri Başkanlığı, 20 mühendis alacak: Resmi Gazete'de yayımlandıDiyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatı'nda istihdam edilmek üzere 20 kişilik mühendis kadrosu açıldığı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Benzer Haber Etiketleri

Lisans ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki lisans haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.