Sınav

Sınav

Son dakika sınav haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan sınav ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını sınav haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sınav

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sınav gelişmeleri de dahil olmak üzere 13.811 sınav haberi bulunmuştur. Tüm sınav haberleri aşağıda listelenmiştir.
Uzman öğretmenlik başvuru ekranı, şartları ve tarihi! Kariyer basamakları başvurusu nasıl yapılır, uzman öğretmenlik başvuru şartları nelerdir? Kariyer basamakları başvuru ekranı
Uzman öğretmenlik başvuru ekranı, şartları ve tarihi! Kariyer basamakları başvurusu nasıl yapılır, uzman öğretmenlik başvuru şartları nelerdir? Kariyer basamakları başvuru ekranıUzman öğretmenlik başvuru şartları, ekranı ve sonuçları için yapılan aramalar arttı. Öğretmenlik Meslek Kanunu ile birlikte yürürlüğe koyulan uzman ve başöğretmenlik sınavı için başvurular başladı. Öğretmenlerin kıdemi dışında, maaşlarında da belirleyici olan sınava az bir süre kalırken başvuru sürecine dair detaylar yoğun bir şekilde sorgulanıyor. Peki, uzman öğretmenlik başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Uzman öğretmenlik başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Kariyer basamakları başvuru şartları nelerdir? Kariyer basamakları başvuru ekranı ile başvuru sorgulama sürecine dair merak edilenler…
MEB açıkladı! Başvuru süreci başladı
MEB açıkladı! Başvuru süreci başladıMilli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Yönetmeliği kapsamında 9 Temmuz'da gerçekleştirilecek görevde yükselme yazılı sınavı internet başvurusu ve onay süreci başladı.
29.05.2023Gündem
ÖSYM açıkladı: Sınav ücreti almayacak
ÖSYM açıkladı: Sınav ücreti almayacakÖSYM, 16 Temmuz'da yapılacak DGS için başvuruların bugünden itibaren başladığını duyurdu ÖSYM, Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) deprem bölgesinden başvuru yapan adaylardan sınav ücreti almayacak.
29.05.2023Eğitim
Fatih Erbakan, Ankara'da oyunu kullandı
Fatih Erbakan, Ankara'da oyunu kullandıYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Ankara'da eşi ile birlikte oyunu kullandı.
28.05.2023Gündem
Türkiye ikinci kez sandık başında! Liderler oylarını kullandı
Türkiye ikinci kez sandık başında! Liderler oylarını kullandıTürkiye bugün ilk kez Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura gidiyor. Siyasiler de vatandaşlık görevini yapıp sandık başına giderek oylarını kullandı.
28.05.2023Gündem
LGS sınav giriş yerleri açıklandı: LGS sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte LGS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı…
LGS sınav giriş yerleri açıklandı: LGS sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte LGS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı…Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav giriş yerleri açıklandı. 2023 LGS sınavına girecek olan öğrenciler sınav yerlerini sorgulama sayfası üzerinden öğrenebilir. İşte 2023 MEB LGS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı.
26.05.2023Eğitim
(DGS başvuru ekranı) DGS başvurusu nasıl yapılır 2023? DGS başvuru ücreti, şartları, kılavuzu, tarihi 2023!
(DGS başvuru ekranı) DGS başvurusu nasıl yapılır 2023? DGS başvuru ücreti, şartları, kılavuzu, tarihi 2023!DGS başvuru tarihi, şartları ve kılavuzu araştırmalar devam ediyor. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvurularının ne zaman başlayacağı merak ediliyor. 2 yıllık ön lisans bölümlerinin dört yıla tamamlanması için her sene ÖSYM tarafından düzenlenen DGS sınavı başvurularına ilişkin detaylar sorgulanıyor. Adaylar başvurularını TC kimlik numaralarıyla sisteme girerek yapacak. Peki, DGS sınavı başvurusu nasıl yapılır? DSG başvuruları başladı mı? İşte 2023 DGS başvuru şartları, sınav tarihi ve ücreti ile ilgili detaylar…
26.05.2023Eğitim
MEB harekete geçti! Sınava girecek öğrencilere müjde
MEB harekete geçti! Sınava girecek öğrencilere müjdeMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin son sınıfında Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanmak isteyen öğrencilere yönelik gelecek eğitim-öğretim yılından itibaren başlatılacak Akademik Destek Programı'nın hazırlıklarını tamamladıkları bildirdi.
26.05.2023Eğitim
LGS giriş belgesi sorgulama! LGS sınav yerleri belli oldu mu, ne zaman, saat kaçta açıklanacak 2023? LGS sınav giriş belgesi nereden alınır? LGS giriş yerleri açıklandı mı?
LGS giriş belgesi sorgulama! LGS sınav yerleri belli oldu mu, ne zaman, saat kaçta açıklanacak 2023? LGS sınav giriş belgesi nereden alınır? LGS giriş yerleri açıklandı mı?LGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak, saat kaçta belli olacak 2023? LGS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı yoğun bir şekilde sorgulanıyor. 8. sınıf öğrencileri istediği liseyi kazanmak için haziran ayında ter dökecek. Liselere Geçiş Sınavı'na girecek öğrenciler LGS sınav yerleri giriş belgesi öğrenme sürecine başladı. Peki, LGS sınav yerleri belli odu mu, LGS giriş yerleri açıklandı mı? LGS giriş yerleri nasıl öğrenilir? LGS giriş yerleri sorgulama…
26.05.2023Eğitim
Mardin'de sınava girdi, Şırnak'ta tespit edildi! Tıp sınavında skandal
Mardin'de sınava girdi, Şırnak'ta tespit edildi! Tıp sınavında skandalAkdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 7 öğrencinin online yapılan sınavı, hileye başvurdukları için iptal edildi. Sınav sırasında bağlantısını koparan öğrencilerin bilgisayarına, başka İnternet Protokolü (IP) adresine sahip öğrencilerin bağlanarak soruları yanıtladığı tespit edildi.
25.05.2023Yaşam
LGS sınav yerleri belli oldu mu, ne zaman açıklanacak? LGS sınav giriş belgesi yayınlandı mı?
LGS sınav yerleri belli oldu mu, ne zaman açıklanacak? LGS sınav giriş belgesi yayınlandı mı?"LGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2023, LGS sınav giriş belgesi yayınlandı mı?" sorusunun yanıtı adaylar tarafından yoğun bir şekilde sorgulanıyor. LGS sınavı Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Sınavı öncesinde sınav giriş yerleri ise MEB tarafından duyurulacak. Peki, LGS sınav yerleri belli oldu mu, LGS sınav giriş belgesi açıklandı mı?
24.05.2023Eğitim
Bakan Özer: 100 bin öğrenciye aylık 863 TL burs vereceğiz
Bakan Özer: 100 bin öğrenciye aylık 863 TL burs vereceğizMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı kapsamında, bu yıl 100 bin öğrenciye aylık 863 TL burs verileceğini ve deprem bölgesindeki öğrencilere 30 bin kontenjan ayrılacağını açıkladı.
24.05.2023Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Koltuk paylaşımı yapıyorlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Koltuk paylaşımı yapıyorlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Keçiören'de sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar buluşmasında açıklamalarda bulundu. Altılı masaya tepki gösteren Erdoğan, "Eski Türkiye günlerine geri dönme tekliflerini reddetti. Koltuk paylaşımı yapıyorlar. Toplamı 1 puan eden malum partiler, ondan yaklaşık 40 tane vekil aldılar." dedi.
24.05.2023Gündem
Bu hafta sınav var mı, 20 21 Mayıs'ta sınav olacak mı? Hafta sonu hangi sınav var?
Bu hafta sınav var mı, 20 21 Mayıs'ta sınav olacak mı? Hafta sonu hangi sınav var?Bu hafta sonu sınav var mı, 20 21 Mayıs'ta ne sınavı var? ÖSYM takvimine göre sınavlar cumartesi ve pazar günleri uygulandığından, bu hafta sonu sınav olup olmadığı merak sorgulanıyor. Geçtiğimiz hafta seçim olduğu için sınav uygulanmadı. Önümüzdeki hafta da seçimin 2. turu gerçekleşecek. Üniversitelerin final sınavları da seçim sonrasına ertelendi. Peki, bu hafta sonu sınav var mı?
19.05.2023Eğitim
Özel Güvenlik sınav sonuçları açıklandı mı, 102. Dönem ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? EGM ÖGG sınav sonuçları sorgulama ekranı!
Özel Güvenlik sınav sonuçları açıklandı mı, 102. Dönem ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? EGM ÖGG sınav sonuçları sorgulama ekranı!Özel Güvenlik 102. Temel Eğitim ve 78. Yenileme Eğitimi Sınavı sonuçları merakla bekleniyor. 30 Nisan'da Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından yapılan ÖGG sınavında gözler sonuçlara çevrildi. Özel Güvenlik Başkanlığı ve EGM'nin paylaştığı kılavuzda sınav sonuçları için 19 Mayıs gününü işaret edildi. Peki, ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖGG 102 sınav sonuçları saat kaçta açıklanır? Özel Güvenlik sınav sonuçları açıklandı mı?
MEB duyurdu, tarih belli oldu: Uzman öğretmen ve başöğretmen unvanları için yeni dönem
MEB duyurdu, tarih belli oldu: Uzman öğretmen ve başöğretmen unvanları için yeni dönemMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2023 yılı uzman ve başöğretmen unvanları için sürecin 30 Mayıs'ta başlayacağını belirterek detayları paylaştı.
19.05.2023Eğitim
Bakan Koca: TUS'a ilişkin 9 bin 2 kontenjan ÖSYM'ye gönderildi
Bakan Koca: TUS'a ilişkin 9 bin 2 kontenjan ÖSYM'ye gönderildiSağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2023 Tıpta Uzmanlık Sınavı'na (TUS) ilişkin toplam 9 bin 2 kontenjanın yayımlanmak üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'ne (ÖSYM) gönderildiğini açıkladı.
18.05.2023Gündem
İkinci turda taktik savaşları! Gözler 9.5 milyon oyda
İkinci turda taktik savaşları! Gözler 9.5 milyon oydaCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ikinci tur yarışına taktik savaşlarıyla girdi. İki lider de ilk mesajlarını gençlere verdi. Son 10 günde zorlu bir ikna süreci var: Mevcut seçmen korunacak, oy kullanmayan 9.5 milyon seçmen sandığa götürülecek. Yüzde 5 oy alan Sinan Oğan’ın desteği alınacak...
18.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan 2. tur için mesajı verdi: Büyük Türkiye Zaferi için herkes sandığa
Cumhurbaşkanı Erdoğan 2. tur için mesajı verdi: Büyük Türkiye Zaferi için herkes sandığaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınında açıklamalarda bulundu. Muhalefetin seçim gecesi 'kazandık' açıklamasına tepki gösteren Erdoğan, "Bal gibi önde olduğumuzu biliyorlardı. Kendi seçmenlerini aldatmaktan utanmıyorlar" dedi. Erdoğan, "Tüm seçmenleri sandıklara birinci turda olduğu gibi gitmesi en büyük tavsiyemdir. Atılacak başlık da onların bu sandıkları önemsemesiyle 'Büyük Türkiye Zaferi için herkes sandığa.'" diye konuştu.
16.05.2023Gündem
Deprem bölgesinde KPSS'ye gireceklerden sınav ücreti alınmayacak
Deprem bölgesinde KPSS'ye gireceklerden sınav ücreti alınmayacakÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, “Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa, Sivas-Gürün il/ilçesinde ikamet eden veya 6 Şubat 2023 tarihli depremde bu il/ilçede ikamet etmekte olan adaylardan KPSS’de katılacakları oturumlar için sınav ve başvuru hizmeti ücreti almayacağız.” ifadelerini kullandı.
16.05.2023Eğitim
KPSS lisans başvuru ücreti hangi bankaya yatırılır, KPSS başvuru ücreti ne kadar?  KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT 2023 başvuru ücreti
KPSS lisans başvuru ücreti hangi bankaya yatırılır, KPSS başvuru ücreti ne kadar? KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT 2023 başvuru ücretiKPSS başvuru ücreti, KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT sınavlarına başvuru yapacak adaylar tarafından araştırılıyor. 16 Mayıs 2023 Salı günü (bugün) başlıyor KPSS sınavları için başvurular başlıyor, 29 Mayıs’a kadar devam edecek. Peki, KPSS başvuru ücreti 2023 ne kadar? KPSS lisans başvuru ücreti nereye ve hangi bankaya yatırılır? İşte KPSS lisans başvuru ücreti ödeme, yatırma, diğer merak edilen detaylar…
16.05.2023Eğitim
(KPSS başvuru ekranı) 2023 KPSS başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak? KPSS başvuru ücreti ne kadar?
(KPSS başvuru ekranı) 2023 KPSS başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak? KPSS başvuru ücreti ne kadar?Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları merakla bekleniyor. Kamuda göre almak isteyenler KPSS sınavı başvuruların başlayıp başlamadığını sorguluyor. ÖSYM tarafından yayımlanan 2023 sınav takvimine göre, KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT başvuruları başlıyor. Peki, 2023 KPSS başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak? KPSS başvuru ücreti ne kadar?
16.05.2023Eğitim
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Sayım şeffaflıkla ilerliyor
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Sayım şeffaflıkla ilerliyorAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’nin açıklamalarına tepki göstererek, “Çıkıp da sayım süreci devam ederken biz hiçbir şekilde seçim sonucu açıklamayız. Milletimiz müsterih olsun. Sayım devam etmektedir. Bütün siyasi partilerin temsilcileri oradadır. Vatandaşlarımız oradadır. Türk demokrasisi, bütün dünya önünde alnımızı ak edecek bir sınav vermeye devam etmektedir. Ekrem İmamoğlu çıktı 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dur diyerekten bir açıklama yaptı. Bu diktatörce bir yaklaşımdır. Milli iradeye saygısızlıktır” dedi.
14.05.2023Gündem
Ankara 1. bölge seçim sonuçları 14 Mayıs 2023 Seçimleri! Ankara 1. bölgede Cumhurbaşkanı, milletvekili oy oranları... Ankara 1. bölge hangi parti kazandı?
Ankara 1. bölge seçim sonuçları 14 Mayıs 2023 Seçimleri! Ankara 1. bölgede Cumhurbaşkanı, milletvekili oy oranları... Ankara 1. bölge hangi parti kazandı?Ankara 1. bölge 2023 seçimlerinde de hayati bir sınav vermeye hazırlanıyoır. Türkiye genelinde 14 Mayıs Pazar günü oy verme işlemi başlayacak. Türkiye'nin kaderini belirleyecek 14 Mayıs 2023 genel seçim sonuçları gazetevatan.com adresinde olacak. Ankara genelinde 4 milyon 280 bin 941 seçmen oy kullanacak. 36 milletvekilini TBMM'ye gönderecek Ankara'da 12.251 sandık kurulacak. Cumhurbaşkanı adayları Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Oğan ve İnce Ankara'dan oy bekleyecek. Peki Ankara 1. bölgede kim kazandı? Ankara 1. bölgede Cumhurbaşkanı adayları ve partiler kaç oy aldı? Ankara 1. bölge hangi parti kazandı?
14.05.2023Gündem
Öğretmenlere müjde: Görev süresi şartı değişiyor, KPSS puanı detayı
Öğretmenlere müjde: Görev süresi şartı değişiyor, KPSS puanı detayıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen, öğrenci ve velilerin merak ettiği konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, yaptığı açıklamada uzman öğretmenlik için 10 yıl görev şartının 5 yıla düşürüleceğini duyurdu. Bakan Özer ayrıca öğretmen atamalarında bundan sonra mülakatın olmayacağını, atamaların KPSS puanı ile yapılacağını ifade etti.
12.05.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sınav ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sınav haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.