Eğitim Öğretim Yılı

Eğitim Öğretim Yılı

Son dakika eğitim öğretim yılı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan eğitim öğretim yılı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını eğitim öğretim yılı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Eğitim Öğretim Yılı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan eğitim öğretim yılı gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.152 eğitim öğretim yılı haberi bulunmuştur. Tüm eğitim öğretim yılı haberleri aşağıda listelenmiştir.
MEB harekete geçti! Sınava girecek öğrencilere müjde
MEB harekete geçti! Sınava girecek öğrencilere müjdeMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin son sınıfında Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanmak isteyen öğrencilere yönelik gelecek eğitim-öğretim yılından itibaren başlatılacak Akademik Destek Programı'nın hazırlıklarını tamamladıkları bildirdi.
26.05.2023Eğitim
Karneler ne zaman verilecek? Okullar ne zaman kapanıyor? 2. Dönem karne günü...
Karneler ne zaman verilecek? Okullar ne zaman kapanıyor? 2. Dönem karne günü...2022-2023 eğitim öğretim yılı sona ererken öğrencileri de karne heyecanı sardı. Yaz tatilini iple çeken öğrenciler, karneleri ne zaman alacaklarını sorgulamaya başladı. Peki, 2. dönem karneleri ne zaman verilecek? Karne günü ne zaman, hangi gün?
25.05.2023Eğitim
Haziran semineri online mı 2023, haziran seminerleri uzaktan  mı? Öğretmenlerin yılsonu haziran seminerleri ne zaman yapılacak?
Haziran semineri online mı 2023, haziran seminerleri uzaktan mı? Öğretmenlerin yılsonu haziran seminerleri ne zaman yapılacak?Haziran seminer dönemi 2023 online mı yapılacak, haziran semineri uzaktan mı, kaç gün? Sorularının yanıtı eğitim ve öğretimde yılsonu yaklaşırken öğretmenler tarafından sorgulanmaya başlandı. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin 2022-2023 eğitim öğretim yılı yaz dönemi seminerleriyle ilgili açıklama yaptı. Peki, öğretmenlerin semineri online mı olacak, ne zaman başlayacak?
24.05.2023Memur
Bakan Özer: Okul öncesi eğitimden kesinlikle ücret alınmayacak
Bakan Özer: Okul öncesi eğitimden kesinlikle ücret alınmayacakMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "okul öncesi eğitim ile ilgili valilikler tarafından komisyonlar marifetiyle belirlenen ücretler vardı. 2023-2024 eğitim öğretim yılında bu ücretlerin tamamını kaldırıyoruz" dedi.
11.05.2023Eğitim
Bakan Özer: 1 Ağustos-1 Eylül arasında destekleme ve yetiştirme kursları verilecek
Bakan Özer: 1 Ağustos-1 Eylül arasında destekleme ve yetiştirme kursları verilecekMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, afet bölgesindeki 11 ilde öncelikli olmak üzere, 2022-2023 eğitim öğretim yılının 2'nci döneminde oluşan öğrenme kayıplarının giderilmesi için 1 Ağustos-1 Eylül arasında yaz okullarında destekleme ve yetiştirme kursları düzenleneceğini açıkladı.
9.05.2023Eğitim
Yaz okullarına ilişkin detaylar belli oldu! Bakan Özer açıkladı
Yaz okullarına ilişkin detaylar belli oldu! Bakan Özer açıkladıMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaz aylarında öğrenme kayıplarının giderilmesi amacıyla 1 Ağustos - 1 Eylül tarihleri arasında destekleme ve yetiştirme kurslarının düzenleneceğini söyleyerek yaz okullarına ilişkin detayları açıkladı.
9.05.2023Eğitim
Ara tatilden sonra okullar ne zaman açılıyor? 2023 Nisan ara tatil ne zaman bitiyor, uzadı mı, 24 Nisan Pazartesi okullar tatil mi, okullar pazartesi açılacak mı?
Ara tatilden sonra okullar ne zaman açılıyor? 2023 Nisan ara tatil ne zaman bitiyor, uzadı mı, 24 Nisan Pazartesi okullar tatil mi, okullar pazartesi açılacak mı?24 Nisan Pazartesi okullar açık mı, okullar pazartesi tatil mi? Ara tatil Ramazan Bayramı tatiliyle birleşerek 9 gün oldu. 14 Nisan Cuma günü başlayan tatil sona ererken pazartesi günü okulların açılıp açılmayacağı merak konusu oldu. Öğrenciler yarın ders işlenip işlenmeyeceğini araştırırken ara tatilin uzayıp uzamadığına yönelik sorgularına da yanıt arıyor. Peki, 24 Nisan Pazartesi okul var mı, yarın okullar açılacak mı, okullar 24 Nisan tatil mi? Ara tatil ne zaman bitiyor?
23.04.2023Eğitim
Ara tatil kaç gün 2023, ara tatil ne zaman bitiyor 2023? 2. Ara tatil bayram tatiliyle birleşti mi? MEB 2023 takvim
Ara tatil kaç gün 2023, ara tatil ne zaman bitiyor 2023? 2. Ara tatil bayram tatiliyle birleşti mi? MEB 2023 takvimAra tatil kaç gün olacak, ara tatil ne zaman bitiyor? 19 milyondan fazla öğrenci için ara tatil başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim öğretim yılı takvimine göre 14 Nisan Cuma ders zili son kez çalacak. Ara tatili heyecanla bekleyen öğrenciler tatilin kaç gün süreceğini sorguluyor. Peki, 2. Ara tatil bayram tatiliyle birleşti mi?
13.04.2023Eğitim
3 Nisan üniversiteler açılıyor mu, üniversiteler 3 Nisan'a kadar tatil mi, ne zaman açılıyor? Üniversiteler hibrit mi olacak 2023, yüz yüze mi?
3 Nisan üniversiteler açılıyor mu, üniversiteler 3 Nisan'a kadar tatil mi, ne zaman açılıyor? Üniversiteler hibrit mi olacak 2023, yüz yüze mi?3 Nisan üniversiteler açılıyor mu, üniversiteler hibrit mi olacak 2023? YÖK Başkanı Özvar, üniversitelerin 3 Nisan'dan itibaren hibrit eğitime geçeceğini belirterek, 'İsteyenler okula gidebilecek, devam şartı aranmayacak' dedi.
31.03.2023Eğitim
YÖK Başkanı Özvar açıkladı: Üniversiteler 3 Nisan'da açılıyor
YÖK Başkanı Özvar açıkladı: Üniversiteler 3 Nisan'da açılıyorYüksek Öğretim Kurumu Başkanı Erol Özvar, 2022-2023 eğitim öğretim yılı bahar dönemine ilişkin açıklama yaptı. Özvar üniversitelerin 3 Nisan'da açılacağını ve isteyenlerin okula gidebileceğini, devam şartının aranmayacağını duyurdu.
30.03.2023Eğitim
Bakan Özer tarih vererek duyurdu: Eğitim ve öğretim yılı 16 Haziran'da sona erecek
Bakan Özer tarih vererek duyurdu: Eğitim ve öğretim yılı 16 Haziran'da sona erecekMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "2022-2023 eğitim öğretim yılı 16 Haziran'da sona eriyor. Herhangi bir uzatma yapmayacağız." dedi.
27.03.2023Gündem
Bayram tatili ve ara tatil birleşti mi? Nisan ara tatili olacak mı, ara tatil bayramla birleşecek mi 2023? Ara tatil iptal mi edildi 2023?
Bayram tatili ve ara tatil birleşti mi? Nisan ara tatili olacak mı, ara tatil bayramla birleşecek mi 2023? Ara tatil iptal mi edildi 2023? Ara tatil bayram tatili birleşecek mi, ara tatil bayramla birleşti mi? Nisan ayı için az bir süre kalırken ikinci ara tatile yönelik yapılan araştırmalar da arttı. 2022-2023 eğitim-öğretim yılı takvimine göre ara tatil 17 Nisan’da başlıyor, 20 Nisan'da sona eriyor. Bayramın nisan ayında idrak edilecek olması ikinci ara tatilin bayramla birleşip birleşmediğinin araştırılmasına, 15 tatilin deprem nedeniyle 2 hafta uzatılması ise ara tatilin iptal edilip edilmediğinin sorgulanmasına neden oluyor. Peki, ara tatil olacak mı, nisan ara tatili iptal mi? Ara tatil bayramla birleşecek mi?
27.03.2023Eğitim
Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor? Üniversitelerde sınavlar nasıl olacak, online mı olacak?
Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor? Üniversitelerde sınavlar nasıl olacak, online mı olacak?YÖK, 3 Nisan itibarıyla üniversitelerde uzaktan öğretimle birlikte isteyen öğrencilere devam şartı aranmaksızın sınıflarda yüz yüze eğitim verilebileceğini açıkladı.
31.03.2023Eğitim
Üniversiteler açılır mı? Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak, üniversitelerde yüz yüze eğitime mi geçilecek, üniversiteler nisanda açılacak mı?
Üniversiteler açılır mı? Üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak, üniversitelerde yüz yüze eğitime mi geçilecek, üniversiteler nisanda açılacak mı?Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitime geçilecek mi? YÖK Başkanı Erol Özvar, nisan ayında üniversitelerde yüz yüze eğitimin yeniden başlatılabileceğine ilişkin bir açıklama yaptı. Deprem bölgesindeki üniversitelerdeki hasarın tespit edilmesi ve gerekli onarımların yapılması gerektiğinden Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde ağır yıkıma neden olan deprem dolasıyla eğitime ara verilmişti. YÖK, üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verileceğini aktardı. İşte Üniversitelerin açılış tarihi ve yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı konusu hakkında merak edilenler…
14.03.2023Eğitim
Depremzede öğrencilere burs verilecek! Bakan Özer açıkladı
Depremzede öğrencilere burs verilecek! Bakan Özer açıkladıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Depremden etkilenen illerimizdeki anne veya babası ya da vasisi vefat eden okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerimize 2022-2023 eğitim öğretim yılı sonuna kadar burs vereceğiz" dedi.
3.03.2023Eğitim
Vali Yerlikaya: Deprem bölgesinden gelen 476 öğrenci ders başı yaptı
Vali Yerlikaya: Deprem bölgesinden gelen 476 öğrenci ders başı yaptıİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, deprem bölgesinden gelen 476 öğrencinin bugün ders başı yaptığını duyurdu.
20.02.2023Eğitim
İstanbul'daki 93 okul için yeni karar! Valilik açıkladı, pazartesi başlıyor
İstanbul'daki 93 okul için yeni karar! Valilik açıkladı, pazartesi başlıyorİstanbul'da 20 Şubat 2023 Pazartesi günü itibarıyla, riskli bulunan 93 okulda eğitim ve öğretim yapılmayacağı, eğitim gören öğrencilerin depreme güvenli okullara nakledileceği duyuruldu. Yapılan yazılı açılamada, “51 bin 995 öğrencimiz ve 2 bin 765 öğretmenimiz de depreme karşı güvenli okullarda eğitimlerine devam edecekler. Bu süreçte sevgili öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin sabır ve anlayışına teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.
18.02.2023Gündem
Hibrit eğitim nedir, üniversitelerde hibrit eğitim ne demek? Üniversiteler hibrit eğitime mi geçiyor?
Hibrit eğitim nedir, üniversitelerde hibrit eğitim ne demek? Üniversiteler hibrit eğitime mi geçiyor? YÖK, bahar döneminin 20 Şubat'ta uzaktan eğitimle başlatılabileceğini, nisan başı itibarıyla yüz yüze eğitimin de olduğu hibrit seçeneğin değerlendirileceğini açıkladı. Peki, Hibrit eğitim nedir, üniversitelerde hibrit eğitim ne demek? Üniversiteler hibrit eğitime mi geçiyor?
17.02.2023 Eğitim
Üniversitelerde uzaktan eğitim ne zaman başlayacak? YÖK başkanı açıkladı!
Üniversitelerde uzaktan eğitim ne zaman başlayacak? YÖK başkanı açıkladı!  Yükseköğretim Kurulu Başkanı (YÖK) Erol Özvar, üniversitelerde 2022-2023 eğitim öğretim yılı bahar dönemine ilişkin açıklama yapıyor. Peki, Üniversitelerde uzaktan eğitim ne zaman başlayacak?
17.02.2023Eğitim
Okullarda 'ücretsiz yemek' uygulamasında flaş gelişme!
Okullarda 'ücretsiz yemek' uygulamasında flaş gelişme!Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2022-2023 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi itibariyle, 5 milyon öğrenci için 'ücretsiz yemek' uygulamasının hazırlıkları İstanbul'da tamamlandı. Haftanın 5 günü verilecek yemekler, anaokullarının mutfaklarında hazırlanacak. Mutfağı olmayan anaokullarına ise, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı meslek liseleri, öğretmenevleri ve diğer kamu kurumlarından satın alınarak, okullara ulaştırılacak. Yemekler okul yemekhanelerinde servis edilecek.
5.02.2023Gündem
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 kente okullar için genelge
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 kente okullar için genelgeİçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine, '2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Yarısında Alınacak Asayiş ve Trafik Tedbirleri' genelgesi gönderdi.
4.02.2023Gündem
Milli Eğitim Bakanlığı 81 ile gönderdi! Ücretsiz olacak, sürekli hale getirilecek
Milli Eğitim Bakanlığı 81 ile gönderdi! Ücretsiz olacak, sürekli hale getirilecekMilli Eğitim Bakanlığı, 6 Şubat'ta başlayacak ve ağırlıklı olarak okul öncesi öğrencilerini kapsayacak 'ücretsiz yemek' uygulamasına ilişkin 81 ile kılavuz gönderdi. Buna göre kendi mutfağında yemek hazırlama olanağı olmayan okullar için meslek liseleri, öğretmenevleri ve yemek hazırlayan kamu kurumları devreye sokulacak. Her il ve ilçede müdür yardımcısı veya şube müdürü başkanlığında kurulacak komisyon süreci takip edecek.
3.02.2023Eğitim
AUZEF sınav giriş yerleri belgesi erişime açıldı! AUZEF sınav giriş belgesi nasıl alınır, AUZEF telafi sınavları ne zaman?
AUZEF sınav giriş yerleri belgesi erişime açıldı! AUZEF sınav giriş belgesi nasıl alınır, AUZEF telafi sınavları ne zaman?AUZEF sınav giriş yerleri belli oldu. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi 2022-2023 eğitim-öğretim yılı akademik takvimine göre sınav giriş belgelerini AUZEF AKSİS ekranından erişime açtı. Peki, AUZEF sınav giriş belgesi nasıl alınır, AUZEF telafi sınavları ne zaman? İşte AUZEF sınav giriş belgesi görüntüleme…
30.01.2023Eğitim
Bakan Özer: 'Eğitim kurumlarını güvenli hale getirmekle ilgili en ufak bir tavizimiz yok'
Bakan Özer: 'Eğitim kurumlarını güvenli hale getirmekle ilgili en ufak bir tavizimiz yok'Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz için eğitim kurumlarını güvenli hale getirmekle ilgili en ufak bir tavizimiz yok. Okullarımızda bu kültürü yaygınlaştırmak üzere çalışmalarımızı hızlandırıyoruz” dedi.
21.01.2023Eğitim
"Hayata İyi Bakarız" Ekolojik Okuryazarlık Projesi tanıtıldı
"Hayata İyi Bakarız" Ekolojik Okuryazarlık Projesi tanıtıldıHayat Holding'in Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle, özellikle çocuklarda iklim değişikliği farkındalığına katkıda bulunma, gezegendeki kaynakların kıtlığına dikkat çekme, kaynakları koruma ve bilinçli tüketmeye yönelik davranışları geliştirme hedefiyle hayata geçirdiği Ekolojik Okuryazarlık Projesi'nin tanıtım toplantısı yapıldı. 'Hayata İyi Bakarız’ mottosuyla başlatılan projede Türkiye genelinde ilkokul 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencileri ile öğretmen ve velilere ekolojik okuryazarlık düzeylerini artırmak için eğitimler verilecek.
20.01.2023Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Eğitim Öğretim Yılı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki eğitim öğretim yılı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.