Diyanet

Diyanet

Son dakika diyanet haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan diyanet ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını diyanet haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Diyanet

haberleri sayfasında son dakika yaşanan diyanet gelişmeleri de dahil olmak üzere 5.346 diyanet haberi bulunmuştur. Tüm diyanet haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün ilim, irfan ve hikmet sahibi bir önderimizi ebediyete yolcu ediyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün ilim, irfan ve hikmet sahibi bir önderimizi ebediyete yolcu ediyoruzİsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazı öncesinde, çevrede yoğunluk yaşandı. Cenaze namazına katılmak isteyenler erken saatlerde camiye yürüdü. Cenazeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda siyasi isim de cenazeye katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada "Bugün ilim, irfan ve hikmet sahibi bir önderimizi ebediyete yolcu ediyoruz. Kendisini tanıdık, bildik ve bu imanıyla da biz sevgili habibine komşu olacağına da inanıyoruz " ifadelerini kullandı.
24.06.2022Siyaset
Cuma namazı saati! 24 Haziran 2022 Cuma namazı saat kaçta, Cuma vakti ne zaman? Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir il il Cuma saati!
Cuma namazı saati! 24 Haziran 2022 Cuma namazı saat kaçta, Cuma vakti ne zaman? Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir il il Cuma saati!Cuma namazı saat kaçta kılınacak, Cuma vakti ne zaman? 24 Haziran Cuma günü camiye gidip cemaatle namaz kılmak isteyenler hangi ildelerse o ilin Cuma saatini sorguluyor. Diyanet; İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa başta olmak üzere 81 il için Cuma namazı saatlerini paylaşıyor. Peki, 24 Haziran 2022 Cuma namazı saat kaçta, Cuma vakti ne zaman? Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir il il Cuma namazı saati 24 Haziran 2022…
24.06.2022Gündem
Yaz kuran kursu ne zaman başlıyor? 2022 Yaz kur'an kursu kayıt tarihleri ne, kura kursu başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak?
Yaz kuran kursu ne zaman başlıyor? 2022 Yaz kur'an kursu kayıt tarihleri ne, kura kursu başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak?Kuran kursları ne zaman başlıyor, 2022 yaz kuran kursu kayıt tarihleri ne? Okullar yaz tatiline girince, yaz kura kursu için yapılan aramalar da arttı. Yaz sürecinde Kuranı Kerimi okumak ve öğrenmek isteyenler kuran eğitimi için araştırmaya yapıyor. İşte Diyanet Yaz Kuran kursu tarihleri...
23.06.2022Eğitim
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Suudi Arabistan yetkilileriyle görüştü
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Suudi Arabistan yetkilileriyle görüştüHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ticaret ve Enformasyon Bakanı Majid Abdullah Al Qasabi ve Yatırım Bakanı Sn. Khalid Bin Abdulaziz Al Falih ile bir araya geldi.
22.06.2022Ekonomi
Veliaht Prens Muhammed bin Selman Ankara’da!
Veliaht Prens Muhammed bin Selman Ankara’da!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı resmi törenle karşıladı.
22.06.2022Siyaset
Hafızlık sınavı ne zaman açıklanacak? Hafızlık belgeleri ne zaman verilecek? Diyanet hafızlık sınavı sonuçları öğrenme ekranı!
Hafızlık sınavı ne zaman açıklanacak? Hafızlık belgeleri ne zaman verilecek? Diyanet hafızlık sınavı sonuçları öğrenme ekranı!Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen hafızlık sınav sonuçları ile ilgili araştırmalar arttı. 6-17 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenen hafızlık sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak edilirken gözler Diyanet’e çevrildi. Peki, Hafızlık sınavı ne zaman açıklanacak? 2022 Diyanet hafızlık sınavı açıklandı mı? Hafızlık belgeleri ne zaman verilecek? Hafızlık belgesi nereden alınacak? Diyanet hafızlık sınavı sonuçları öğrenme ekranı!
21.06.2022Eğitim
Kurbanlıklar ne zaman gelecek 2022, Kurban pazarları ne zaman kurulacak?
Kurbanlıklar ne zaman gelecek 2022, Kurban pazarları ne zaman kurulacak?Kurban pazarları ne zaman kurulacak, kurbanlıklar ne zaman açılacak 2022? Kurban Bayramı’na sayılı gün kala kurban ibadetini yapacaklar kurbanlıkların geleceği günü sorguluyor.
21.06.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'İslam' açıklaması: Çalışmaya devam etmeliyiz!
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'İslam' açıklaması: Çalışmaya devam etmeliyiz!‘Dini Yüksek İhtisas Merkezleri Mezuniyet Töreni’ne katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İslam dini bütün insanlık için gönderildi. Bizler bütün insanlıktan sorumluyuz. Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.
20.06.2022Gündem
Ali Erbaş'a hakaret davasında 11 avukata hapis cezası istemi
Ali Erbaş'a hakaret davasında 11 avukata hapis cezası istemiDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın cuma hutbesindeki sözlerine ilişkin yaptıkları açıklama nedeniyle, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan'ın da aralarında bulunduğu 11 avukatın 'hakaret' suçundan yargılandığı davada mütalaasını açıklayan savcı, sanıkların ayrı ayrı 1 yıldan 2 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.
20.06.2022Gündem
Kalem suresi oku (Arapça okunuşu ve Türkçe meali) Sınav duası Kalem suresi kaçıncı cüzde, son iki ayeti 51 ve 52. ayet hangi sayfada, nasıl okunur?
Kalem suresi oku (Arapça okunuşu ve Türkçe meali) Sınav duası Kalem suresi kaçıncı cüzde, son iki ayeti 51 ve 52. ayet hangi sayfada, nasıl okunur?YKS'ye girmeye hazırlanan adaylar, zihin açıklığı dilemek ve streslerini azaltmak için kedilerini rahatlayacak dua arayışına girdi. Sınavda başarı duaları arasında en çok tercih edilen Kalem Suresi adayların da en çok araştırdığı dualardan oldu. Peki, Kalem suresi nasıl okunur? Kalem suresi kaçıncı cüzde, son iki ayeti 51 ve 52. ayet hangi sayfada? Kalem suresi Arapça ve Türkçe meali…
18.06.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 100 milyon yardımcı kaynağı öğrencilerimizle buluşturmayı hedefliyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 100 milyon yardımcı kaynağı öğrencilerimizle buluşturmayı hedefliyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar Burhan Felek Stadyumu'nda 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Karne Dağıtım Töreni'ne katıldı. Erdoğan, "Yarının Türkiye'sini gözlerinin parıltısı kalbimizi ısıtan bu çocuklar, gençler inşa edecek. Sene sonuna kadar 100 milyon yardımcı kaynağı öğrencilerimizle buluşturmayı hedefliyoruz." dedi.
17.06.2022Siyaset
Aşure ayı ne zaman? Aşure günü ne zaman 2022? Muharrem ayı ne zaman başlıyor?
Aşure ayı ne zaman? Aşure günü ne zaman 2022? Muharrem ayı ne zaman başlıyor? Hz. Peygamber’in Mekke’den Medine’ye hicreti İslam tarihinde tarih başı kabul ediliyor. İslam âleminde 1 Muharrem hicri takvimin başlangıcı olarak kutlanıyor. Muharrem ayının 10. Günü ise ‘aşure’ günü olarak benimsenmiştir. Aşure Günü’nün önemine binaen müslümanlar hem ibadet hem de hayır yapmak için birlik ve beraberliğim simgesi olarak aşure yapar. Aşure Günü’ne kısa bir süre kala Aşure Günü ve Muharrem ayının başlangıcı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Peki, Aşure ayı ne zaman? Aşure günü ne zaman 2022? Muharrem ayı ne zaman başlıyor? İşte detaylar…
11.06.2022Dini Bilgiler
Etek giyen kadın avukat, ‘Kürsünün arkasında anlatın’ denilince konuşmayı bıraktı
Etek giyen kadın avukat, ‘Kürsünün arkasında anlatın’ denilince konuşmayı bıraktıŞanlıurfa Müftülüğü tarafından ‘Çocuk yaşta ve zorla evliliklerle mücadele’ kapsamında organize edilen etkinliğe davet edilen Avukat Cemile Didem Karaboğa, bir din görevlisi tarafından eteğinin boyu nedeniyle ‘Masanın arkasında anlatın, biz din görevlisiyiz’ diye uyarıldığını, bu nedenle de sahnedeki konuşmasını yarıda bırakıp salonu terk ettiğini belirten paylaşımda bulundu. Şanlıurfa Barosu olayı kınarken, Diyanet-Sen Şanlıurfa Şubesi’nden yapılan açıklamada, din görevlilerinin Avukat Karaboğa’ya nazik ve kibarca sunumunu kürsüden yapmasının daha uygun olacağının ifade ettiği ancak Karaboğa’nın bunu saldırı gibi algıladığını ve din görevlilerine suçlamalarda bulunduğu kaydedildi.
10.06.2022Gündem
Zilkade ayı 2022 ne zaman bitiyor, Zilkade ayından sonra hangi ay gelir? Hicri takvim 2022
Zilkade ayı 2022 ne zaman bitiyor, Zilkade ayından sonra hangi ay gelir? Hicri takvim 2022Zilkade ayı ne zaman, Zilkade ayından sonra hangi ay gelir? Haram aylardan ilki olarak bilinen Zilkade ayı her türlü kötülük, saldırı, zulüm ve savaş yasaktır. Zilkade ayı 1 Haziran 2022 Çarşamba tarihinde başladı.
10.06.2022Dini Bilgiler
Cuma Hutbesi 10 Haziran 2022 yayınlandı! Diyanet Cuma Hutbesi 10 Haziran konusu nedir?
Cuma Hutbesi 10 Haziran 2022 yayınlandı! Diyanet Cuma Hutbesi 10 Haziran konusu nedir?Cuma Hutbesi 10 Haziran 2022 haftası yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı 10 Haziran Cuma günü okunacak Cuma hutbesini yayınlamasıyla, bu haftanın hutbesi konusu sorgulanmaya başlandı. Cuma Hutbesi ile Müslümanlar dini bilgiler konusunda farkındalık kazanıyor. İşte 10 Haziran Cuma Hutbesi tam metni…
10.06.2022Gündem
Kızılay kurbanlık bağış 2022 fiyatları! Kızılay yurt dışı, yurt içi kurban bağışı ne kadar 2022, kaç para? Kızılay kurban bağışı bedeli!
Kızılay kurbanlık bağış 2022 fiyatları! Kızılay yurt dışı, yurt içi kurban bağışı ne kadar 2022, kaç para? Kızılay kurban bağışı bedeli!Kızılay kurban bağış 2022 fiyatları belli oldu. Türk Kızılay, 2022 kurban bedellerini açıkladı. Kızılay yurt dışı, yurt içi kurban bağışı ne kadar 2022, kaç para? Kızılay kurban bağışı…
9.06.2022Gündem
Mevlana İdris Zengin son yolculuğuna uğurlandı
Mevlana İdris Zengin son yolculuğuna uğurlandıKahramanmaraş'ta kalp rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Türk edebiyatının önemli isimlerinden Mevlana İdris Zengin, son yolculuğuna uğurlandı.
8.06.2022Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Avrupa Parlamentosu'na tepki: Gerçeklerden kopuk ve sorumsuz!
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Avrupa Parlamentosu'na tepki: Gerçeklerden kopuk ve sorumsuz!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AP'ye tepki göstererek, "Avrupa Parlamentosu yine gerçeklerden kopuk ve sorumsuz bir Türkiye raporu hazırlamış. Doğu Akdeniz, Ege ve Kıbrıs meselesinde Yunan-Rum tezlerini esas alan bir yaklaşım sergilemişler." ifadelerini kullandı.
8.06.2022Siyaset
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Hindistan açıklaması: Asla kabul edilemez!
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Hindistan açıklaması: Asla kabul edilemez!Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Son zamanlarda özellikle Hindistan coğrafyasında İslam'a ve Müslümanlara yönelik ırkçı yaklaşımlar ve tavırlar endişe vericidir. Rahmet dini İslam'a ve herkes için adalet, merhamet ve özgürlükleri savunmayı inançlarının gereği kabul eden Müslümanlara yönelik düşmanca yaklaşımlar asla kabul edilemez. Esasında ibadethanelere saldırılardan başörtüsü yasağına kadar yaşanan menfur hadiseler, Hindistanlı Müslümanlara uygulanan ayrımcı ve yasakçı politikaların bir sonucudur. Hindistan makamlarını ülkede artan İslam düşmanlığı karşısında politikalarını yeniden gözden geçirmeye ve Müslümanlara dini özgürlüklerini temin edecek bir duruş sergilemeye davet ediyoruz” dedi.
8.06.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş 81 il müftüsüyle Özgürlükler Adası'nı ziyaret etti
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş 81 il müftüsüyle Özgürlükler Adası'nı ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Bir daha milletimiz, memleketimiz, vatanımız böyle acılar yaşamasın. Darbelerden uzak, demokrasi ve özgürlükler içerisinde milletimizin ilelebet payidar olması için dua ettik" dedi.
7.06.2022Gündem
Müftü Ahmet Dilek kimdir? Şırnak müftüsü Ahmet Dilek nereli, nerelerde görev aldı?
Müftü Ahmet Dilek kimdir? Şırnak müftüsü Ahmet Dilek nereli, nerelerde görev aldı?Bartın, Van, Gümüşhane, Ankara, Adana, Adıyaman, Şırnak, Mersin, Kırklareli ve Kars illerinin müftüleri değişti. Müftüler kararnamesine göre Şırnak İl Müftülüğüne Ahmet Dilek atandı. Peki, müftü Ahmet Dilek kimdir?
7.06.2022Gündem
Pandemi sonrası ilk hacı adayları Üsküdar’da düzenlenen törenle uğurlandı
Pandemi sonrası ilk hacı adayları Üsküdar’da düzenlenen törenle uğurlandıDiyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen 2022 yılının İstanbul’daki ilk hac kafilesi yola çıktı. Uzun yıllar kutsal topraklara gitmek için bekleyen hacı adayları gözyaşlarına hakim olamadı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Hac, sayısız hikmetleri ve güzellikleri içinde bulunduran mübarek bir yolculuk, kutlu bir ibadet, büyük bir arınma mevsimi, tövbe ve dua zamanı, rahmet ve marifet iklimidir” dedi.
6.06.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş İstanbul'da müftülerle bir araya geldi
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş İstanbul'da müftülerle bir araya geldiDiyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, "Sizler sadece o ilin müftüsü, diyanet ve din hizmetlerinden sorumlu rehber değilsiniz o ilin bütün yöneticilerine de rehberlik yapmak zorundasınız" dedi.
6.06.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Stoltenberg'le kritik görüşme
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Stoltenberg'le kritik görüşmeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü. Görüşmede, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik talebi ele alındı.
3.06.2022Siyaset
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Kurban, toplumunun farklı kesimleri arasında sevgi ve saygıyı güçlendirir
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Kurban, toplumunun farklı kesimleri arasında sevgi ve saygıyı güçlendirirDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Kurban, yardımlaşma ve paylaşma ile toplumsal huzuru ve güveni pekiştirmektedir. Toplumun farklı kesimleri arasında sevgi ve saygı duygularını güçlendirir. Tıpkı zekat gibi, sadaka gibi, yardımlaşma gibi, dayanışma gibi. İnfakın en önemli unsurlarından birisidir" dedi
3.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Diyanet ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki diyanet haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.