Arefe Günü

Arefe Günü

Son dakika Arefe Günü haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Arefe Günü ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Arefe Günü haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Arefe Günü

haberleri sayfasında son dakika yaşanan arefe günü gelişmeleri de dahil olmak üzere 539 arefe günü haberi bulunmuştur. Tüm arefe günü haberleri aşağıda listelenmiştir.
18 Haziran 2024 bankalar açık mı, bugün bankalar kapalı mı? Kurban Bayramı'nda 17-18-19-20 Haziran bankalar çalışıyor mu?
18 Haziran 2024 bankalar açık mı, bugün bankalar kapalı mı? Kurban Bayramı'nda 17-18-19-20 Haziran bankalar çalışıyor mu? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı sonrasındaki 2 günlük sürenin de idari izin kapsamına alındığını ve tatilin 9 güne uzatıldığını açıkladı. Kurban Bayramı'nın ilk günü 16 Haziran tarihine denk geldi. Bugün bayramın 3. Günü idrak edilirken, bankalarda işi olanlar “18 Haziran 2024 bankalar açık mı, bugün bankalar kapalı mı? Kurban Bayramı'nda 17-18-19-20 Haziran bankalar çalışıyor mu?” sorusuna yanıt arıyor.
18.06.2024 Gündem
Adana'da kurban fiyatları düşüyor! İşte yen tarife
Adana'da kurban fiyatları düşüyor! İşte yen tarife Adana'da arefe ile daha önceki günlere oranla bayramın birinci ve ikinci gününde kurban fiyatlarının düştüğü görüldü.
17.06.2024 Adana
Adana'da şehit annesinden yürek yakan sözler! "Bizim gözyaşlarımız zalimlere azap olsun"
Adana'da şehit annesinden yürek yakan sözler! "Bizim gözyaşlarımız zalimlere azap olsun" Adana'da şehit annesi Zeynep Uçar, "Yılanlardan korkmasam gece de oğlumun mezarı başında yatarım" diyerek gözyaşlarına boğuldu.
15.06.2024 Adana
Arefe günü bin İhlas ne zaman okunur? Arefe Günü 1000 İhlas Suresi sabah mı, akşam mı okunur? Fazileti ve önemi nedir?
Arefe günü bin İhlas ne zaman okunur? Arefe Günü 1000 İhlas Suresi sabah mı, akşam mı okunur? Fazileti ve önemi nedir? Arefe günü 1000 ihlas okumanın vakti Müslüman vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Yılda iki kez idrak edilen bayram günleri öncesi arefe gününde yapılan ibadetler de merak konusu oluyor. Pek çok fazileti ve erdemi olan arefe gününde bin İhlas Suresi okumak, işlerin hayırlı ve yolunda gitmesini de sağlıyor. Peki arefe günü bin İhlas Suresi akşam mı, sabah mı okunur?
15.06.2024 Gündem
Arefe günü mesajları 15 Haziran 2024: Kurban Bayramı arefe günü sözleri! En yeni, anlamlı, dualı arefe günü mesajları
Arefe günü mesajları 15 Haziran 2024: Kurban Bayramı arefe günü sözleri! En yeni, anlamlı, dualı arefe günü mesajları Arefe günü mesajları için telefonlar hazırlandı. 15 Haziran 2024 Cumartesi günü arefe günü. Kurban bayramını müjdeleyen arefe gününde artık bayram heyecanı artacak. Bu gün yapılan iyilik ve ibadetler karşılığını muhakkak bulacak. Dost ve sevdiklerini bu özel günde unutmayanlar da arefe günü mesaj atarak onların yanında olduğunu hissettirmeye çalışacak. Bayramı haber veren arefe günü için mesajlar da haberimizde olacak. En yeni, resimli, dualı arefe günü mesajları ve sözlerini derledik.
15.06.2024 Gündem
Bugün Sağlık Ocağı açık mı? 15 Haziran Arefe günü sağlık ocakları çalışıyor mu?
Bugün Sağlık Ocağı açık mı? 15 Haziran Arefe günü sağlık ocakları çalışıyor mu? Arefe günü sağlık ocakları çalışıyor mu sorusunun yanıtı merak edilliyor. Bu yıl arefe Cumartesi gününe denk geldiğinden yarım gün resmi tatil uygulaması yapılmıyor. Ancak sağlık ocakları bugün çalışıyor mu?
15.06.2024 Gündem
Arefe günü kurban kesilir mi, kesilmez mi?  Arefe günü kurban kesilirse kabul olur mu?
Arefe günü kurban kesilir mi, kesilmez mi? Arefe günü kurban kesilirse kabul olur mu? Kurban kesim vakitleri 2024 yılı için araştırılmaya başlandı. Yılın ikinci dini bayramı geldi çattı. İslam alemi ''Arefe günü kurban kesilir mi kesilmez mi?'' diye merak ediyor. Peki; Arefe günü kesilen kurban kabul olur mu, hükmü nedir?
15.06.2024 Gündem
Arefe günü ve bayramda AVM'ler açık mı? Arefe günü AVM'ler çalışıyor mu? AVM'ler arefe günü ve bayramda saat kaça kadar açık?
Arefe günü ve bayramda AVM'ler açık mı? Arefe günü AVM'ler çalışıyor mu? AVM'ler arefe günü ve bayramda saat kaça kadar açık? Kurban Bayramı'na girmeden önce yaşanacak olan arefe günü ile ilgili sorular gündeme geliyor. Arefe günü AVM'ye gidip alışveriş yapmayı planlayanlar, arefe günü avm'ler açık mı sorusuna cevap arıyor. Peki, Arefe günü ve bayramda AVM'ler açık mı? Arefe günü AVM'ler kaça kadar açık?
14.06.2024 Gündem
14 Haziran bankalar açık mı? Bankaların bayram tatili ne zaman başlıyor, kaç gün 2024, bankalar bayramda 9 gün kapalı mı?
14 Haziran bankalar açık mı? Bankaların bayram tatili ne zaman başlıyor, kaç gün 2024, bankalar bayramda 9 gün kapalı mı? Kurban Bayramı tatilinde bankaların çalışma durumu için yapılan araştırmalar arttı. Tatilin 9 güne uzatılmasının ardından, banka çalışma saatleri sorgulanıyor. Peki, 14 Haziran bankalar açık mı? Bankaların bayram tatili ne zaman başlıyor, kaç gün 2024, bankalar
13.06.2024 Gündem
Kuyumcular arefe günü çalışır mı? Arefe günü kuyumcular açık mı?
Kuyumcular arefe günü çalışır mı? Arefe günü kuyumcular açık mı? Kurban Bayramı arefesinde kuyumcuların açık olup olmadığı merak konusu oldu. Arefe günü yarım gün resmi tatil ancak kuyumcuların saat kaça kadar açık olduğu vatandaşların gündeminde.
13.06.2024 Gündem
Arefe gününe özel namaz var mı? Kurban bayramı arefesinde kılınacak namaz hangisi, arefe günü teravih namazı kılınır mı?
Arefe gününe özel namaz var mı? Kurban bayramı arefesinde kılınacak namaz hangisi, arefe günü teravih namazı kılınır mı? Arefe, Kurban Bayramı'ndan bir önceki gün, hicrî takvime göre Zilhicce ayının 9. günüdür. Resulullah arefe günü için "Günlerin en faziletlisi arefe günüdür. Faziletçe cumaya benzer. O, cuma günü dışında yapılan yetmiş hacdan faziletlidir. Duaların en faziletlisi de arefe günü yapılan duadır. Benim ve benden önceki peygamberlerin söylediği en faziletli söz de: Lailahe illallah vahdehu la şerike lehu. (Allah birdir, ondan başka ilah yoktur, O'nun ortağı da yoktur) sözüdür." (Muvatta, Hacc, 246) ifadelerini kullanmıştır. Kurban Bayramı arefesi yaklaşırken arefe gününe özel ibadetler için araştırmalar hızlandı. Peki, arefe gününe özel namaz var mı, arefe günü hangi namazlar kılınır?
11.06.2024 Gündem
Arefe gününde görülen rüyalar çıkar mı? Arefe günü görülen rüyalar gerçek olur mu, arefe gecesi görülen rüyalar ne anlama gelir?
Arefe gününde görülen rüyalar çıkar mı? Arefe günü görülen rüyalar gerçek olur mu, arefe gecesi görülen rüyalar ne anlama gelir? Yılın ikinci bayramı olan Kurban Bayramı'nın arefe günü tarihi dışında arefe gününde görülen rüyaların çıkıp çıkmayacağına dair araştırmalar da arttı. 15 Haziran Cumartesi günü Kurban Bayramı arefesi eda edilecek. Peki, Arefe gününde görülen rüyalar çıkar mı? Arefe günü görülen rüyalar gerçek olur mu, arefe gecesi görülen rüyalar ne anlama gelir?
11.06.2024 Gündem
Bayram tatilinde bankalar açık mı? Bankalar 20 Haziran’da açık mı, bankaların bayram tatili kaç gün 2024, bankalar için bayram tatili kaç gün?
Bayram tatilinde bankalar açık mı? Bankalar 20 Haziran’da açık mı, bankaların bayram tatili kaç gün 2024, bankalar için bayram tatili kaç gün? Kurban Bayramı tatilinde bankaların çalışma günleri merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı sonrasındaki 2 günlük sürenin de idari izin kapsamına alındığını ve tatilin 9 güne uzatıldığını açıkladı. Kurban Bayramı'nın ilk günü 16 Haziran tarihine denk gelecek. Peki, Bayram tatilinde bankalar açık mı? Bankalar 20 Haziran’da açık mı, bankaların bayram tatili kaç gün 2024, bankalar için bayram tatili kaç gün?
8.06.2024 Gündem
Kurban bayramından önce oruç tutulur mu, kurban bayramından önce oruç tutulur doğru mu yanlış mı? Bayramdan 1 gün önce oruç tutulur mu?
Kurban bayramından önce oruç tutulur mu, kurban bayramından önce oruç tutulur doğru mu yanlış mı? Bayramdan 1 gün önce oruç tutulur mu? Kurban Bayramı, İslam dünyasında büyük bir coşkuyla kutlanan ve manevi anlamı yüksek bir bayramdır. Bu önemli günler yaklaşırken, birçok kişi dini vecibelerini yerine getirmek adına çeşitli sorulara yanıt arar. Özellikle, Kurban Bayramı öncesinde oruç tutmanın dinen uygun olup olmadığı, sıkça gündeme gelen konulardan biridir. İslam'da oruç, önemli bir ibadet olarak kabul edilirken, bayramdan önce oruç tutulur mu, sorusuna yanıt aranıyor. Peki, Kurban bayramından önce oruç tutulur mu, kurban bayramından önce oruç tutulur doğru mu yanlış mı? Bayramdan 1 gün önce oruç tutulur mu?
7.06.2024 Gündem
Bayram tatili 9 gün oldu mu? KABİNE TOPLANTISI BAYRAM TATİLİ 2024 KARARI: Kurban bayramı tatili kaç gün 2024?
Bayram tatili 9 gün oldu mu? KABİNE TOPLANTISI BAYRAM TATİLİ 2024 KARARI: Kurban bayramı tatili kaç gün 2024? Kurban Bayramı tatili kaç gün, bayram tatili 9 gün oldu mu? sorusuna yanıt aranıyor. Bayrama az bir süre kala Kabine Toplantısı’ndan çıkacak karar bekleniyor. Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına çevrildi. İşte detaylar…
4.06.2024 Gündem
Kurban bayramından önce tıraş olunur mu? Kurban kesen kişi arefe günü tıraş olabilir mi, kurbana 10 gün kala (kaç gün önce) tıraş olunur mu, sakal kesilir mi?
Kurban bayramından önce tıraş olunur mu? Kurban kesen kişi arefe günü tıraş olabilir mi, kurbana 10 gün kala (kaç gün önce) tıraş olunur mu, sakal kesilir mi? Kurban bayramı arefesinde tıraş olunur mu, kurbana 10 gün kala (kaç gün önce) tıraş olunur mu? Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, tıraş olmanın önemine ilişkin detaylar sorgulanıyor. Dinî ve kültürel olarak temizliğin simgesi kabul edilen bayram öncesi tıraş için araştırmalar hızlandı.
31.05.2024 Gündem
Kurban Bayramı ayın kaçında 2024, bu sene ne zaman idrak edilecek? Kurban bayramına kaç gün kaldı 2024? Kurban Bayramı tatili takvimi
Kurban Bayramı ayın kaçında 2024, bu sene ne zaman idrak edilecek? Kurban bayramına kaç gün kaldı 2024? Kurban Bayramı tatili takvimi Kurban Bayramı’nın bu ay ne zaman, hangi ayda ve ayın kaçında idrak edileceğine dair ayrıntılar vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Ramazan Bayramı geride kalırken ikinci dini bayram olan Kurban Bayramı tarihi ile ilgili ayrıntılar araştırılıyor. Kurban Bayramı dört gün sürüyor. Peki, Kurban Bayramı ayın kaçında 2024, Kurban bayramına kaç gün kaldı 2024, Kurban Bayramı 2024 ne zaman?
23.04.2024 Yaşam
Kurban bayramı tatili 9 gün olacak mı, kaç gün 2024? Kurban bayramı ne zaman 2024, kaç gün kaldı?
Kurban bayramı tatili 9 gün olacak mı, kaç gün 2024? Kurban bayramı ne zaman 2024, kaç gün kaldı? Kurban Bayramı tatili kaç gün, 9 gün mü olacak? Ramazan Bayramı tatilin 9 güne çıkarılmasının ardından gözler Kurban Bayramı tatiline çevrildi. Zilhicce ayının 10 - 11 - 12 ve 13. günlerinde kutlanan Kurban Bayramı tarihi bu yıl haziran ayında idrak edilecek. 2024 Kurban Bayramı tarihi…
20.04.2024 Yaşam
Teşrik tekbiri ne zaman getirilir? Teşrik tekbirinün hükmü
Teşrik tekbiri ne zaman getirilir? Teşrik tekbirinün hükmü Ramazan Bayramı'nın gelmesiyle Müslümanlar teşrik tekbiri konusunu sorguluyor. Hz. Peygamber'in (s.a.s.) uyguladığı ibadetlerden biri olarak arefe gününden bayramın son gününe kadar sürer. Tekbirler farz namazlardan sonra getirilir ve bayramın son günü ikindi namazına kadar devam eder. Söz konusu bilgiler ışığında Ramazan Bayramı’nda teşrik tekbiri var mı, teşrik tekbiri Ramazan Bayramı'nda getirilir mi? Teşrik tekbiri ne zaman getirilir? Sorusuna yanıt aranıyor.
12.04.2024 Yaşam
13 Nisan Cumartesi notereler açık mı, bayramdan sonra noterler ne zaman açılıyor 2024?
13 Nisan Cumartesi notereler açık mı, bayramdan sonra noterler ne zaman açılıyor 2024? Noterler bayramdan sonra ne zaman açılıyor 2024, 13 Nisan Cumartesi noterler açık mı? Ramazan Bayramı kapsamında bazı kurumların kapalı olması nedeniyle vatandaşlar noterlerin çalışma durumunu sorgulamasına neden oldu. Ramazan Bayramı tatili bu sene 9 gün sürdü. Peki, bayramda noterler açık mı, kapalı mı? Bayramdan sonra noterler ne zaman açılıyor, Ramazan Bayramı'nda nöbetçi noterler çalışıyor mu?
12.04.2024 Gündem
Arefe günü neden banyo yapılır? Arefe günü yapılan banyo boy uzatır mı?
Arefe günü neden banyo yapılır? Arefe günü yapılan banyo boy uzatır mı? Arefe günü neden banyo yapılır sorusunun yanıtı merak ediliyor. Ramazan bayramının arefesi bugün idrak ediliyor. Arefe günü yıkanmanın fazileti de gündem konusu oldu. Arefe günü banyo yapılırsa boy uzar mı sorusu da vatandaşların araştırma konusu oldu. İşte Arefe günü yıkanmanın fazileti...
9.04.2024 Gündem
Hızır Aleyhisselam'ın Arefe günü duası: Bismillah maşaallah la kuvvete illa billah... Arefe günü okunacak dualar, ibadetler hangileri?
Hızır Aleyhisselam'ın Arefe günü duası: Bismillah maşaallah la kuvvete illa billah... Arefe günü okunacak dualar, ibadetler hangileri? 2024 Ramazan bitiyor. 9 Nisan arefe günüyle birlikte on bir ayın sultanı Ramazan ayını uğurluyoruz. Müslümanlar arefe gününde neler yapılması gerektiği konusunda internette araştırmalarına devam ediyor. Bugün yani 9 Nisan Salı günü arefe günü olarak idrak ediliyor. Arefe gününde Hızır Aleyhisselam'ın duası da dillerden düşmüyor. Arefe günü okunacak dua ve zikirler arasında Bismillah maşaallah la kuvvete illa billah ile başlayan dua en çok okunanlar arasında yer alıyor. İşte Hızır'ın arefe günü duası...
9.04.2024 Gündem
Arefe günü mezar ziyareti neden yapılır? Ölüye bir faydası var mı? İslam'da mezar ziyareti var mı?
Arefe günü mezar ziyareti neden yapılır? Ölüye bir faydası var mı? İslam'da mezar ziyareti var mı? 9 Nisan Salı günü idrak edilecek arefe günü mezar ziyaretleri de yapılıyor. On Bir Ayın Sultanı Ramazan'ın bitişi haber veren arefe gününde müslümanlar, ölmüş yakınlarının mezarlarını ziyaret ederek onları hatırlıyor. Bu dünyadan göçen sevdikleri ya da büyüklerinin anılarını tazelemek isteyenler, onların da bayramlarını kutlamak için mezar ziyaretleri yapıyor. Peki İslam'da mezar ziyareti var mı? arefe günü mezar ziyareti neden yapılır?
9.04.2024 Gündem
Arefe (bugün) ikindi ve akşam arası bu duayı okuyun! Arefe günü yapılacak ibadetler hangileri? İşte arefe günü tesbih ve zikirler
Arefe (bugün) ikindi ve akşam arası bu duayı okuyun! Arefe günü yapılacak ibadetler hangileri? İşte arefe günü tesbih ve zikirler Ramazan ayının son günü olan arefe gününe özel ibadet ve dualar müslümanların gündeminde yerini aldı. Bu özel günde, yani 9 Nisan Salı arefe gününde yapılacak ibadetler arasında ikindi ve akşam ezanı arasında bir dua da yer alıyor. Tesbih ve zikirlerle arefe gününü ibadetle geçirmek isteyenler için haberimizde arefe ibadetleri yer alıyor.
9.04.2024 Gündem
Arefe Günü mesajları 2024! resimli Arefe Günü mesajları ve sözleri 🍀 | En yeni anlamlı dualı AREFE GÜNÜ mesajları
Arefe Günü mesajları 2024! resimli Arefe Günü mesajları ve sözleri 🍀 | En yeni anlamlı dualı AREFE GÜNÜ mesajları Ramazan ayından bir önceki gün olan Arefe Günü 9 Nisan Salı günü idrak ediliyor. Tüm İslam aleminin birlik ve beraberlik içinde olmasında dileklerini iletmek isteyen vatandaşlar Resimli Arefe Günü mesajları araştırması yapıyor. Bayramı müjdeleyen arefe günü vatandaşlar sevdiklerine günün anlam ve önemine uygun mesajlar gönderiyor. en güzel, uzun, kısa, ayetli, hadisli, dualı, yazılı Arefe günü mesajları ile Arefe Gününüz Kutlu Olsun mesajı seçenekleri haberimizde yer alıyor. İşte 2024 Arefe Günü mesajları ve sözleri
9.04.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Arefe Günü ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki arefe günü haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.