Yks

Yks

Son dakika yks haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yks ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yks haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yks

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yks gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.326 yks haberi bulunmuştur. Tüm yks haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Karaismailoğlu: Eğitimin başlaması normal hayata dönüş için önemli
Bakan Karaismailoğlu: Eğitimin başlaması normal hayata dönüş için önemliUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, afet bölgesinde eğitimin başlamasının hayatın normalleşmesi adına önemli olduğunu söyledi.
27.03.2023Gündem
Bakan Özer duyurdu! 4 ilde eğitim kademeli olarak başlıyor
Bakan Özer duyurdu! 4 ilde eğitim kademeli olarak başlıyorDeprem nedeniyle eğitime ara verilen 4 ilde kademeli eğitim başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem felaketinden etkilenen Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Hatay'da eğitim-öğretimin 27 Mart'ta kademeli olarak başlayacağını duyurdu..
21.03.2023Gündem
Depremde son durumu Fuat Oktay açıkladı: 49 bin 589 kişi hayatını kaybetti
Depremde son durumu Fuat Oktay açıkladı: 49 bin 589 kişi hayatını kaybettiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 49 bin 589, sel felaketine maruz kalan illerde ise 18 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, selde kaybolan 3 kişinin bulunmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini açıkladı.
18.03.2023Gündem
Baykar tablet başvurusu gerekli mi? 10 bin tablet kimlere verilecek, depremzede gençlere tablet için şartlar ne?
Baykar tablet başvurusu gerekli mi? 10 bin tablet kimlere verilecek, depremzede gençlere tablet için şartlar ne?Baykar, afetzede öğrencilerin eğitiminin aksamaması için yeni bir bağış kampanyası başlattı. Baykar, depremden etkilenen öğrencilerin eğitimine destek olmak için 10 bin tablet bağışladı. Baykar tablet başvurusu nasıl yapılır? 10 bin tablet kimlere verilecek, depremzede gençlere tablet için şartlar ne?
15.03.2023Eğitim
Baykar'dan sınava hazırlanan afetzede öğrencilere 10 bin tablet
Baykar'dan sınava hazırlanan afetzede öğrencilere 10 bin tabletBaykar, asrın felaketi olarak adlandırılan depremden etkilenen öğrencilerimizin eğitimine destek olabilmek için 10 bin tablet bağışlayarak yeni bir kampanyaya öncülük ediyor. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın tüm milletimizi ve kurumlarımızı davet ettiği kampanya kapsamında bağışlanacak tabletler, MEB tarafından deprem bölgesinde YKS ve LGS’ye girecek afetzede öğrencilere dağıtılacak.
15.03.2023Gündem
ÖSYM KEP adresi zorunlu mu? YKS başvuru için KEP adresi nereden alınır?
ÖSYM KEP adresi zorunlu mu? YKS başvuru için KEP adresi nereden alınır? ÖSYM KEP adresi zorunlu mu sorusunun yanıtı merak ediliyor. YKS 2023 başvuruları sırasında gündeme gelen KEP adresi, "Kayıtlı Elektronik Posta"nın kısaltmasıdır. Adayların başvuru ekranında karşılaştıkları KEP adresi nereden alınır? İşte konuyla ilgili detaylar...
13.03.2023Eğitim
Seçmen kaydı sorgulama 2023! Seçmen listeleri ne zaman açıklanacak, seçmen kağıdı nereden alınır, ne zaman gelir? Seçmen kaydı nasıl sorgulanır? YKS ve e devlet seçmen sorgulama!
Seçmen kaydı sorgulama 2023! Seçmen listeleri ne zaman açıklanacak, seçmen kağıdı nereden alınır, ne zaman gelir? Seçmen kaydı nasıl sorgulanır? YKS ve e devlet seçmen sorgulama! Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün attığı imzayla 14 Mayıs'ta seçim kararı aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada "Anayasamızın 116’ncı maddesinin verdiği yetkiyle, 18 Haziran 2023'te yapılması gereken seçimlerin 14 Mayıs’ta yenilenmesi kararını imzaladım. Resmî Gazete'de yayımlanacak bu kararın ardından, YSK iki aylık seçim takvimini başlatacaktır" ifadelerini kullandı. Seçim tarihi Resmi Gazete’de yayımlandı. Seçim tarihinin netleşmesiyle seçmen sorgulama için yapılan aramalar da arttı. Seçmen listeleri ne zaman açıklanacak, seçmen kağıdı nereden alınır? Seçmen kaydı nasıl sorgulanır? İşte YKS seçmen sorgulama süreci hakkında merak edilen detaylar…
11.03.2023Gündem
YKS 2. dönem konuları iptal mi, ikinci dönem konuları kalktı mı? YKS 2. dönem konuları neler?
YKS 2. dönem konuları iptal mi, ikinci dönem konuları kalktı mı? YKS 2. dönem konuları neler? YKS 12. Sınıf 2. dönem konuları ve ders müfredatları araştırmaları, açıklamaların ardından arttı. Üniversite sınavına girecek olan öğrenciler; Matematik, Edebiyat, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya, Geometri ve diğer tüm derslerin 12. Sınıf 2. Dönem konularından muaf olup olmadıklarını sorguluyor. Peki, YKS 2. dönem konuları iptal mi, ikinci dönem konuları kalktı mı? YKS 2. dönem konuları neler?
9.03.2023Eğitim
YKS KEP adresi ne demek, nasıl alınır? YKS başvurularında KEP adresi zorunlu mu?
YKS KEP adresi ne demek, nasıl alınır? YKS başvurularında KEP adresi zorunlu mu? KEP adresi 2023 YKS başvurularıyla birlikte araştırılıyor. Başvuru yapan adaylar ekranda KEP adresi “Kayıtlı Elektronik Posta”nın kısaltılmasıdır, hatasıyla karşılaşınca “YKS KEP adresi nereden, nasıl alınır? KEP adresi nedir, zorunlu mu?” sorularına yanı aramaya başladı.
9.03.2023Eğitim
YÖK Başkanı Özvar duyurdu! Kadınlara ek kontenjan
YÖK Başkanı Özvar duyurdu! Kadınlara ek kontenjanYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, "Farklı nedenlerle üniversiteye gidememiş 34 yaşını tamamlayan kadınlara bu yıl ilk kez devlet üniversitelerimizin ön lisans ve lisans programlarında kontenjan ayırdık" dedi.
8.03.2023Gündem
4 il için YKS kararı! Ücret alınmayacak
4 il için YKS kararı! Ücret alınmayacakYKS tarihi ÖSYM tarafından az önce yapılan resmi duyuru ile internet sitesinden açıklandı. YKS başvuru süreci heyecanla bekleniyordu. Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) 17-18 Haziran 2023'te yapılacak. Deprem sebebiyle afet bölgesi ilan edilen 11 il ve bir ilçemizde ikamet eden, deprem sonrasında başka il ve ilçelere göç eden adaylarımızdan sınav ve başvuru ücreti alınmayacak. İşte YKS süreci ile ilgili merak edilen tüm detaylar
8.03.2023Gündem
Sadece TYT’ye girip tercih yapılabilir mi? TYT ile alan bölümler ve puanlar: Sadece YKS’nin 1. oturumu TYT ile girilebilecek bölümler neler, TYT ile üniversiteye gidilir mi?
Sadece TYT’ye girip tercih yapılabilir mi? TYT ile alan bölümler ve puanlar: Sadece YKS’nin 1. oturumu TYT ile girilebilecek bölümler neler, TYT ile üniversiteye gidilir mi?Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için başvurular başladı. Sınav az bir süre kala adaylar başvurularını yapmadan önce sadece Temel Yeterlilik Testi (TYT)’ye girip tercih yapılıp yapılamayacağını sorguluyor. Peki, Sadece YKS’nin 1. oturumu (TYT)’ye girip tercih yapılabilir mi, Sadece YKS’nin 1. oturumu TYT ile girilebilecek bölümler neler? TYT ile üniversiteye gidilir mi? İşte TYT ile alan bölümler ve puanlar…
8.03.2023Eğitim
Bakan Özer: Öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülükleri 1 yıl ertelendi
Bakan Özer: Öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülükleri 1 yıl ertelendiMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem felaketi nedeniyle öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüğünün bir yıl ertelendiğini duyurdu.
8.03.2023Eğitim
YKS başvuru ücreti 2023 ne kadar? 2023 YKS başvuru ücreti hangi bankaya, ne zaman yatırılacak? YKS sınav ücreti nasıl yatırılır?
YKS başvuru ücreti 2023 ne kadar? 2023 YKS başvuru ücreti hangi bankaya, ne zaman yatırılacak? YKS sınav ücreti nasıl yatırılır? YKS başvuru işlemleri başladı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 17-18 Haziran 2023'te yapılacak, YKS başvurusu 8-23 Mart 2023 tarihlerinde gerçekleştirilebilecek. Başvuruların başlamasıyla YKS sınav başvuru ücreti (TYT/AYT/YDT her biri için) araştırmaları hızlandı. Deprem sebebiyle afet bölgesi ilan edilen 11 il ve bir ilçede ikamet eden, deprem sonrasında başka il ve ilçelere göç eden adaylardan sınav ve başvuru ücreti alınmayacak. Peki, YKS başvuru ücreti 2023 ne kadar, ÖSYM YKS başvuru ücreti ne zaman yatırılacak? 2023 YKS başvuru ücreti hangi bankaya, YKS sınav ücreti nasıl yatırılır?
8.03.2023Eğitim
YKS 2023 başvuru tarihi: YKS başvuruları başladı mı, YKS ne zaman? ÖSYM TYT, AYT, YDT sınav başvuruları!
YKS 2023 başvuru tarihi: YKS başvuruları başladı mı, YKS ne zaman? ÖSYM TYT, AYT, YDT sınav başvuruları!ÖSYM, YKS sınavı tarihini açıkladı. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; Temel Yeterlilik Testi (TYT), 18 Haziran 2023 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacaktır. Peki, YKS başvuruları başladı mı, YKS ne zaman? ÖSYM TYT, AYT, YDT sınav başvuruları ve YKS 2023 başvuru tarihi…
8.03.2023Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YKS açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YKS açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sevgili genç kardeşlerim, Bugün başvuru süreci başlayan YKS’de her birinize şimdiden başarılar diliyor; hedeflerinize, hayallerinize en güzel şekilde ulaşmanızı gönülden temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.
8.03.2023Gündem
ÖSYM, YKS sınavı tarihini açıkladı
ÖSYM, YKS sınavı tarihini açıkladıÖSYM, Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile ilgili tarihi duyurdu.
8.03.2023Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli görüşmesi sona erdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli görüşmesi sona erdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen görüşme 15.15 sıralarında sona erdi.
8.03.2023Gündem
Bakan Özer'den deprem bölgesinde eğitime ilişkin açıklama
Bakan Özer'den deprem bölgesinde eğitime ilişkin açıklamaMiilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa'da merkez ve tüm ilçelerde 1 Mart itibarıyla eğitim ve öğretime başlıyoruz." dedi. Özer, Gaziantep ve Osmaniye'de de eğitim öğretime 1 Mart'a kadar verilen arayı 13 Mart'a kadar uzattıklarını açıkladı.
20.02.2023Eğitim
Okulların kapanma tarihi değişir mi? Bakan Özer: 1 Mart tarihini öteleyebiliriz
Okulların kapanma tarihi değişir mi? Bakan Özer: 1 Mart tarihini öteleyebilirizMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN TÜRK canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, "1 Mart'ta eğitim-öğretim başlayacak demiyoruz. 1 Mart'a kadar ara verildiğini söylüyoruz. Hasarımız diğer binalara göre çok az. Tüm okulların hasar tespit raporlarını almadan eğitime başlamayacağız" dedi.
13.02.2023Eğitim
YKS kalkan konuları! YKS’de hangi konular çıkmayacak 2023, YKS hangi konular kalktı?
YKS kalkan konuları! YKS’de hangi konular çıkmayacak 2023, YKS hangi konular kalktı? YKS için deprem düzenlemesine gidildi. Üniversite sınavlarına yönelik MEB’ten açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer “Tüm Türkiye'de bu yıl LGS'ye girecek öğrencilerimiz 2. dönem konularından, YKS'ye girecek öğrencilerimiz ise 12. sınıfın 2. dönem konularından sorumlu tutulmayacaktır” açıklamasını yaptıktan sonra üniversite sınavına girecekler 12. Sınıf konu başlıklarını araştırmaya başladı. Peki, YKS’de hangi konular çıkmayacak 2023, YKS hangi konular kalktı? İşte YKS kalkan konuları...
10.02.2023Eğitim
YKS 2. dönem konuları hangileri? 2023 üniversite sınavında hangi konular çıkacak? 2023 TYT AYT Matematik, Türkçe, Fizik, Kimya 12. sınıf 2. dönem konuları!
YKS 2. dönem konuları hangileri? 2023 üniversite sınavında hangi konular çıkacak? 2023 TYT AYT Matematik, Türkçe, Fizik, Kimya 12. sınıf 2. dönem konuları!Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6'lık depremlerin ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ''Bu yıl LGS’ye girecek öğrencilerimiz 2. dönem konularından, YKS’ye girecek öğrencilerimiz ise 12. sınıfın 2. dönem konularından sorumlu tutulmayacaktır'' açıklamasında bulundu. Söz konusu açıklamanın ardından 12. Sınıf 2. dönem konuları araştırılmaya başlandı. Peki, YKS 2. dönem konuları hangileri? 2023 üniversite sınavında hangi konular çıkacak? İşte 2023 TYT AYT Matematik, Türkçe, Fizik, Kimya 12. sınıf 2. dönem konuları...
10.02.2023Eğitim
MEB'den son dakika LGS ve YKS kararı
MEB'den son dakika LGS ve YKS kararıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer LGS ve YKS sınavları hakkında açıklamada bulundu. Bakan Özer, ''Bu yıl LGS’ye girecek öğrencilerimiz 2. dönem konularından, YKS’ye girecek öğrencilerimiz ise 12. sınıfın 2. dönem konularından sorumlu tutulmayacaktır" dedi.
10.02.2023Eğitim
Deprem felaketinde 6. gün! Son durum açıklandı
Deprem felaketinde 6. gün! Son durum açıklandıKahramanmaraş'ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı. 10 ilde toplam can kaybı 20 bin 213'e yükseldi. Öte yandan deprem bölgelerindeki arama kurtarma çalışmalarından peş peşe mucize haberleri geliyor. İşte haberin detayları...
11.02.2023Gündem
Deprem nedeniyle YKS ertelenecek mi? YKS başvuru tarihi ne, YKS başvuruları ne zaman?
Deprem nedeniyle YKS ertelenecek mi? YKS başvuru tarihi ne, YKS başvuruları ne zaman? YKS başvuru tarihi deprem nedeniyle araştırılıyor. 2022 yılında 11 Şubat-7 Mart tarihleri arasında alınan YKS başvurularının 2023 yılında hangi tarihlerde yapılacağı sorgulanıyor. Kahramanmaraş'ta yaşanan büyük depremin ardından YKS başvuru tarihlerinin erteleneceği de merak edilen konu başlıklarından biri oldu. Peki, 2023 YKS başvuruları ne zaman, ertelenecek mi? Deprem nedeniyle YKS’de son durum ne?
8.02.2023Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Yks ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yks haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.