Pençe-Şimşek

Pençe-Şimşek

Son dakika Pençe-Şimşek haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Pençe-Şimşek ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Pençe-Şimşek haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Pençe-Şimşek

haberleri sayfasında son dakika yaşanan pençe-şimşek gelişmeleri de dahil olmak üzere 133 pençe-şimşek haberi bulunmuştur. Tüm pençe-şimşek haberleri aşağıda listelenmiştir.
MSB: Irak'ın kuzeyinde 7 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Irak'ın kuzeyinde 7 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Pençe- Kilit, Pençe- Kaplan ve Pençe- Şimşek operasyon bölgelerinde tespit edilen 7 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirdiğini açıkladı.
19.07.2022Gündem
Pençe-Şimşek'te 3 PKK'lı terörist etkisiz hâle getirildi
Pençe-Şimşek'te 3 PKK'lı terörist etkisiz hâle getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Şimşek bölgesinde tespit edilen 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
25.05.2022Gündem
Pençe operasyonlarında 1067 terörist etkisiz hale getirildi
Pençe operasyonlarında 1067 terörist etkisiz hale getirildiTürk Silahlı Kuvvetleri, Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirdiği “Pençe operasyonları” ile terör örgütüne ağır darbe vurdu. 2019'da Hakurk ile başlayıp Sinat-Haftanin ile devam eden, Metina ve Avaşin-Basyan ile genişleyen ve son olarak Zap bölgesi ile devam eden Pençe operasyonlarında şu ana kadar bin 67 terörist etkisiz hale getirildi.
28.04.2022Gündem
Pençe Kilit Harekatı! MHP lideri Devlet Bahçeli: Doğduklarına bin pişman olacaklar
Pençe Kilit Harekatı! MHP lideri Devlet Bahçeli: Doğduklarına bin pişman olacaklarMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Pençe Kilit Harekatı'na ilişkin "Terörün kaçacağı yer kalmamıştır. Teröristlerin ülkemize sızma sahaları kapatılmıştır. Pençe-Kilit harekatıyla bu bölgede de bayram temizliği yapılmaktadır. PKK/YPG için emniyetli hiçbir bölge yoktur. Bölücü terör örgütü psikolojik yıkım içindedir. Hainler nerede barınıp saklanıyorsa meşru hedef orasıdır ve hepsinin sonu gelmiştir. Teröristlerden 8'inin Ermeni, 5'inin Fransız, 7'sinin ABD'li, 5'inin İngiliz 3'ünün Alman olduğu anlaşılmıştır" dedi.
26.04.2022Siyaset
Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: Fırat Kalkanı bölgesinde 54 terörist etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanlığı duyurdu: Fırat Kalkanı bölgesinde 54 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin kuzeyinde düzenlenen operasyonda 54 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
23.04.2022Gündem
Türkiye terör kamplarını yerle bir etti! 'Tamamı ele geçirildi'
Türkiye terör kamplarını yerle bir etti! 'Tamamı ele geçirildi'TSK, önceki gece Irak’ın kuzeyindeki terörist hedeflere yönelik Pençe Kilit Operasyonu'nu başlattı. Hava harekâtıyla başlayan operasyona komandolar ve Bordo Bereliler de katıldı. Milli Savunma Bakanı Akar, kuvvet komutanlarıyla birlikte sabaha kadar operasyonu takip etti. 19 teröristin öldürüldüğü operasyonda arama tarama faaliyetlerinin sürdüğü açıklandı.
19.04.2022Gündem
4 terörist etkisiz hale getirildi
4 terörist etkisiz hale getirildiIrak'ın kuzeyindeki Pençe Şimşek bölgesinde tespit edilen 3 PKK’lı terörist ile Barış Pınarı bölgesine saldırı hazırlığında olan 1 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.
27.03.2022Gündem
Irak’ın kuzeyinde flaş operasyon! Hepsi öldürüldü
Irak’ın kuzeyinde flaş operasyon! Hepsi öldürüldüSon dakika haberi... Milli Savunma Bakanlığı’nca, Pençe Şimşek bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı ile Barış Pınarı ve Zeytin Dalı bölgelerine saldırı girişiminde bulunan 10 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.
25.02.2022Gündem
Irak'ın kuzeyinde 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Irak'ın kuzeyinde 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Pençe Şimşek operasyon bölgesinde tespit edilen 4 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
13.02.2022Gündem
4 PKK'lı terörist ATAK helikopterleri tarafından etkisiz hale getirildi
4 PKK'lı terörist ATAK helikopterleri tarafından etkisiz hale getirildiMSB: Irak'ın kuzeyindeki Pençe Şimşek bölgesinde tespit edilen 4 PKK'lı terörist, ATAK helikopterlerimiz tarafından etkisiz hale getirildi.
4.02.2022Gündem
MSB duyurdu! 6 terörist öldürüldü
MSB duyurdu! 6 terörist öldürüldüMilli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Pençe Kaplan ve Pençe Şimşek bölgelerinde tespit edilen 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.
16.01.2022Gündem
Bakanlık açıkladı: 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Bakanlık açıkladı: 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Pençe Şimşek bölgesinde tespit edilen PKK'lı 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
29.12.2021Gündem
Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Bu bir silahlanma yarışı değil, silahlanma gösterisi
Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Bu bir silahlanma yarışı değil, silahlanma gösterisi  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan'ın son dönemdeki silahlanma çalışmalarıyla ilgili "Birtakım ülkelerin teşvik ve tahrikleriyle kendilerince silahlanmak suretiyle Türkiye'ye üstünlük sağlamaya çalışıyorlar. Bu beyhude bir gayrettir" dedi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Cumhuriyet tarihinin en yoğun günlerini yaşadığını da vurgulayan Bakan Akar, "Irak'ın kuzeyinde teröristlerce kullanılan bölgelerde girilmedik yer kalmadı, kalmayacak" ifadelerini kullandı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler de "Pençe harekatları ile Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Bahar Kalkanı harekatlarının yanı sıra Mavi Vatan'da, Ege ve Doğu Akdeniz'de ve hava sahamızda gayretli, özverili çalışmalar yapan kahraman personelimizin fedakarlıklarıyla ezber bozucu başarılar elde edilmiştir" diye konuştu.
24.12.2021Gündem
MSB duyurdu! 6 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi
MSB duyurdu! 6 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildiIrak’ın kuzeyindeki Pençe Şimşek bölgesinde tespit edilen 2 PKK’lı terörist ile Barış Pınarı bölgesine saldırı girişiminde bulunan 4 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi.
20.12.2021Gündem
MSB duyurdu! Üç terörist etkisiz hale getirildi
MSB duyurdu! Üç terörist etkisiz hale getirildiSon dakika haberi... Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Şimşek ve Pençe Kaplan operasyon bölgelerinde tespit edilen 3 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
18.12.2021Gündem
Irak'ın kuzeyinde 3 terörist etkisiz hale getirildi
Irak'ın kuzeyinde 3 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe Şimşek ve Pençe Kaplan operasyon bölgelerinde tespit edilen 3 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
18.12.2021Gündem
2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi! ATAK helikopterleri...
2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi! ATAK helikopterleri...Irak'ın kuzeyindeki Pençe Şimşek bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı terörist ATAK helikopterleri tarafından etkisiz hâle getirildi.
15.12.2021Gündem
MSB: 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
MSB: 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiSon dakika haberi... Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki 'Pençe- Şimşek' operasyon bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı teröristin, ateş destek vasıtaları ile etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
30.11.2021Gündem
Komandolar 'Pençe'yi vurdu! 831 terörist öldürüldü
Komandolar 'Pençe'yi vurdu! 831 terörist öldürüldüKomandolar, Pençe serisi harekatlar kapsamında 7 ay içinde 831 teröristi etkisiz hale getirdi. Harekatlara yönelik paylaşılan yeni görüntülerde zorlu arazide komandoların ilerleyişi dikkati çekti.
20.11.2021Gündem
'Teröristlerin inlerine' girildi! Şok eden görüntüler, hepsi öldürüldü
'Teröristlerin inlerine' girildi! Şok eden görüntüler, hepsi öldürüldüSon dakika haberi... Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik nisan ayında eş zamanlı başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları kapsamında, Mehmetçiğin 'teröristlerin inlerine' girdiği ve buralardaki aramalarına ait görüntüler ortaya çıktı.
14.11.2021Gündem
Milli Savunma Bakanlığı duyurdu! Hepsi öldürüldü
Milli Savunma Bakanlığı duyurdu! Hepsi öldürüldüMilli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Teröristle mücadelemiz etkili ve kararlı şekilde sürüyor! Irak'ın kuzeyindeki Pençe Kaplan ve Pençe Şimşek bölgelerinde tespit edilen 4 PKK'lı terörist, ateş destek vasıtaları ve ATAK helikopterleri ile etkisiz hâle getirildi." ifadeleri kullanıldı.
16.10.2021Yaşam
MSB duyurdu! 13 terörist öldürüldü
MSB duyurdu! 13 terörist öldürüldüMilli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, son iki günde Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım Operasyonları ile 13 PKK’lı terörist daha etkisiz hâle getirildi.
15.10.2021Gündem
Karayılan’ın saklandığı Bole Kampı’na hava harekâtı! Ve öldürüldü
Karayılan’ın saklandığı Bole Kampı’na hava harekâtı! Ve öldürüldüPKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan’ın saklandığı Bole Kampı’na, F-16’larla hava harekâtı düzenlendi. Sözde Doğu Karargâhı sorumlusu da öldürüldü.
8.10.2021Gündem
Pençe Şimşek'te 4 PKK’lı terörist etkisiz hâle getirildi
Pençe Şimşek'te 4 PKK’lı terörist etkisiz hâle getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Pençe Şimşek bölgesinde tespit edilen 4 PKK’lı teröristin daha etkisiz hale getirildiği belirtildi. Böylece bugün bölgede etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 8 oldu.
6.10.2021Gündem
MSB duyurdu! 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
MSB duyurdu! 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiIrak’ın kuzeyindeki Gara’da tespit edilen 2 PKK’lı terörist hava harekâtı ile Pençe-Şimşek bölgesindeki 2 PKK’lı terörist ise ateş destek vasıtaları ve ATAK helikopterleri ile etkisiz hâle getirildi.
1.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Pençe-Şimşek ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki pençe-şimşek haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.