Kandilli Rasathanesi

Kandilli Rasathanesi

Son dakika Kandilli Rasathanesi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Kandilli Rasathanesi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Kandilli Rasathanesi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kandilli Rasathanesi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kandilli rasathanesi gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.339 kandilli rasathanesi haberi bulunmuştur. Tüm kandilli rasathanesi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Meteoroloji editörü Gökhan Abur hayatını kaybetti
Meteoroloji editörü Gökhan Abur hayatını kaybettiNTV ekranlarında hava durumu sunan Gökhan Abur hayatını kaybetti.
15.09.2023Yaşam
Konya'da 4.8 büyüklüğünde deprem! AFAD duyurdu
Konya'da 4.8 büyüklüğünde deprem! AFAD duyurduKonya'nın Kulu ilçesinde 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi. 6 Şubat depremlerinden sonra uzmanlar Türkiye’nin kaydığı yönünde açıklamalar yapmıştı. Bu kaymanın Konya'da yaşanan depremleri tetikleme ihtimali var mı? Prof. Dr. Murat Utkucu 'harita' detayına dikkat çekerek gerçeği açıkladı.
29.08.2023Gündem
Malatya'da 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Malatya'da 5 büyüklüğünde deprem meydana geldiAFAD, merkez üssü Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi olan 5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada, "Başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır" ifadelerini kullandı. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar deprem sonrası yaptığı açıklamada "Yine sallandık büyük bir şiddetle. Maalesef şehir merkezine yakın bir deprem, ciddi anlamda etkiledi" dedi.
24.08.2023Gündem
Uzman isim uyardı: '7’lik bir deprem yaşama ihtimalimiz var'
Uzman isim uyardı: '7’lik bir deprem yaşama ihtimalimiz var'Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, "Kimi bölgelerde 2 bin, 2 bin 500 yıl bekleyen enerji biriktiren faylar var. Dolayısıyla Türkiye'nin herhangi bir yerinde 7'lik bir deprem yaşama ihtimalimiz var" dedi.
17.08.2023Gündem
17 Ağustos deprem olacak mı? İstanbul’da yarın deprem bekleniyor mu, 17 Ağustos 2023 deprem olur mu? Depremler önceden tahmin edilebilir mi?
17 Ağustos deprem olacak mı? İstanbul’da yarın deprem bekleniyor mu, 17 Ağustos 2023 deprem olur mu? Depremler önceden tahmin edilebilir mi?Olası İstanbul depremi nedeniyle vatandaşlar en ufak bir sarsında tedirgin oluyor. 17 Ağustos depreminin yıldönümü gelirken “17 Ağustos deprem olacak mı, yarın deprem bekleniyor mu?” sorularına yanıt aranıyor. Peki, 17 Ağustos deprem var mı? Depremler önceden tahmin edilebilir mi?
16.08.2023Gündem
Adana'da 3.7 büyüklüğünde deprem!
Adana'da 3.7 büyüklüğünde deprem!AFAD, Adana'nın Saimbeyli ilçesinde saat 12.42 sıralarında 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 3.6 olarak açıkladı.
12.08.2023Gündem
İstanbul depremi için en kötü senaryo! Uzman isimlerden CNN TÜRK'te açıkladı, işte risk haritası
İstanbul depremi için en kötü senaryo! Uzman isimlerden CNN TÜRK'te açıkladı, işte risk haritasıKandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener ile Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, CNN TÜRK canlı yayınında soruları yanıtlıyor. Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Türkiye'nin yüzde 92'si deprem bölgesi diye bir ifade var bunu sevmiyorum. Herkes kendini yüzde 8'de kabul ediyor. Türkiye'nin yüzde 100'ü deprem bölgesi" ifadelerini kullandı. Özener ile Ersoy olası İstanbul depremine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.
12.08.2023Gündem
Malatya'da deprem mi oldu? 10 Ağustos Malatya depremi büyüklüğü kaç, merkez üssü nerede?
Malatya'da deprem mi oldu? 10 Ağustos Malatya depremi büyüklüğü kaç, merkez üssü nerede?Malatya'da deprem mi oldu sorusunun yanıtı merak ediliyor. "10 Ağustos Malatya depremi büyüklüğü kaç, merkez üssü neresi" sorusu da gündem oldu. Gündüz saatlerinde Diyarbakır'da bir deprem daha meydana gelmişti. Peki bugün deprem oldu mu? İşte Kandilli Rasathanesi ve AFAD deprem verileri...
10.08.2023Gündem
İkiz plaka iş adamı Hakan Bilal Kutlualp'in başına bela oldu: Bütün HGS'lerden kaçak geçiyor ve bir yıldır devamlı ben ödüyorum
İkiz plaka iş adamı Hakan Bilal Kutlualp'in başına bela oldu: Bütün HGS'lerden kaçak geçiyor ve bir yıldır devamlı ben ödüyorumFenerbahçe'nin eski yöneticilerinden ve iş adamı ve Hakan Bilal Kutlualp'in plakasıyla başı derde girdi. Kutlualp 34 FB 1907 plakasına uzun yıllardır sahip durumda. Sorun olan durum ise aynı Gürcistan’da tescili yapılmış aynı plakalı aracın Türkiye’de kullanılması. Bundan dolayı Kutlualp köprü, otoyol ücretleriyle birlikte kesilen cezaları da ödemek zorunda kalıyor. İş adamı Kutlualp, bir yıldır bu sorunla uğraştığını, dün şahsın kendisine ulaştığını ve avukatıyla irtibat kurduğunu söyledi.
9.08.2023Gündem
Deprem sonrası İstanbul'da kaos olacak! Prof. Dr. Celal Şengör'ün iddiasına Kandilli Rasathanesi'nden yanıt geldi
Deprem sonrası İstanbul'da kaos olacak! Prof. Dr. Celal Şengör'ün iddiasına Kandilli Rasathanesi'nden yanıt geldiİstanbul'da meydana gelecek olası bir deprem için açıklamalar gelmeye devam ederken, Prof. Dr. Celal Şengör'ün iddiasına Kandilli Rasathanesi'nden yanıt geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, son günlerdeki deprem tartışmalarını değerlendirdi. Özener, "Deprem olmaz denilen Konya'da bile deprem oluyor. Onun için bulunduğunuz yeri terk etmek değil, bulunduğunuz yeri depreme hazır hale getirmek lazım. Kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlanması lazım ve deprem güvenlikli konutlarda oturuyor olmamız lazım" dedi. Özener, "Türkiye Afet Müdahale Planı'ndan, İl Risk Azaltma Planı'na ve Türkiye Afet Risk Azaltma Planı'na geçtik. Yani deprem olduktan sonra müdahale etmektense depremden önce riskleri azaltma yönünde girişimlerimiz var. Tüm Türkiye için, 81 il için, AFAD tarafından yapılan çalışmalar var. Yapılacak işler belli aslında. Önemli olan yetkili ve sorumlu kuruluşların yapılacak planlamaları harfiyen uygulayıp riskleri azaltması" diye konuştu.
9.08.2023Gündem
Malatya'da deprem mi oldu? Malatya Pütürge depremi kaç büyüklüğünde ve şiddetinde oldu? AFAD ve Kandilli son depremler listesi…
Malatya'da deprem mi oldu? Malatya Pütürge depremi kaç büyüklüğünde ve şiddetinde oldu? AFAD ve Kandilli son depremler listesi…Malatya'da sarsıntı hisseden vatandaşlar arama motorlarına yönelerek Malatya'da deprem mi oldu? sorusuna yanıt arıyor. AFAD ve Kandilli son deprem verilerine bakan vatandaşlar Malatya Pütürge deprem büyüklüğü ve şiddetini sorguluyor. İşte AFAD ve Kandilli son depremler listesi...
3.08.2023Gündem
Şiddetli sıcaklar için kritik gün! 'Eyyam-ı Bahur' ve yağmur aynı anda vuracak: Meteoroloji’den son dakika uyarısı, iller tek tek açıklandı
Şiddetli sıcaklar için kritik gün! 'Eyyam-ı Bahur' ve yağmur aynı anda vuracak: Meteoroloji’den son dakika uyarısı, iller tek tek açıklandıKuvvetli yağış ve rüzgar uyarısının ardından şiddetli sıcak açıklamaları art arda geldi. Meteoroloji İstanbul, Ankara, İzmir dahil il il uyardı, 'Eyyam-ı Bahur' sıcaklarının pik yapacağı tarih duyuruldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimi, Ardahan ve Erzincan çevreleri ile Kastamonu'nun doğu, Sinop’un iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı ve Meteoroloji Mühendisi Adil Tek, kavurucu sıcaklıkların kademeli olarak yükseleceğini aktardı. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen ise endişelendiren gelişmeyi canlı yayında açıkladı. İstanbul, Ankara, İzmir'de yağmur bekleniyor mu? Hangi illerde yağmur yağacak? İşte son dakika hava durumu...
2.08.2023Gündem
Hava tahminleri nasıl yapılıyor? Uzman isim sosyal medya hesaplarına karşı uyardı
Hava tahminleri nasıl yapılıyor? Uzman isim sosyal medya hesaplarına karşı uyardıHava sıcaklıklarını rekor seviyeye çıkmasının ardından vatandaşların hava olaylarına ilgisi arttı. Bu durumun farkında olanlar ise sosyal medyada peş peşe hava durum tahmini yapan hesaplar açmaya başladı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, vatandaşları bu hesaplara karşı uyararak önemli açıklamalarda bulundu.
31.07.2023Gündem
Hatay'da  3.5 büyüklüğünde deprem
Hatay'da 3.5 büyüklüğünde depremHatay'ın Yayladağı ilçesinde saat 08:38'de 3,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
27.07.2023Gündem
Adana'da 3.9 büyüklüğünde deprem
Adana'da 3.9 büyüklüğünde depremAdana'nın Saimbeyli ilçesinde Richter ölçeğine göre 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
22.07.2023Gündem
Yeni sıcak hava dalgası geliyor! Rekor sıcaklıklar görülecek, tarih verildi
Yeni sıcak hava dalgası geliyor! Rekor sıcaklıklar görülecek, tarih verildiAfrika'dan gelen sıcak hava dalgası Türkiye'yi kavurdu. Hissedilen sıcaklıklar gölgede bile vatandaşları bunaltıyor. Öte yandan hava sıcaklıklarıyla ilgili yeni bir alarm verildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, 26 Temmuz tarihi işaret ederek yeni rekor sıcaklıkların görüleceğini ifade etti.
22.07.2023Gündem
Erzurum'da 4.3 büyüklüğünde deprem
Erzurum'da 4.3 büyüklüğünde depremErzurum'un Aşkale ilçesinde 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
19.06.2023Gündem
Deprem mi oldu? 5 Haziran Kahramanmaraş'ta deprem mi oldu? Büyüklüğü kaç, merkez üssü neresi?
Deprem mi oldu? 5 Haziran Kahramanmaraş'ta deprem mi oldu? Büyüklüğü kaç, merkez üssü neresi?Deprem mi oldu sorusunun yanıtı merak ediliyor. 5 Haziran Kahramanmaraş depremi sonrası halk korku dolu anlar yaşadı. Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından 5 Haziran Maraş depremi büyüklüğü ve merkez üssü de açıklandı. Peki bugün Maraş'ta deprem mi oldu, büyüklüğü kaç? İşte detaylar...
5.06.2023Gündem
Türkiye-İran sınırında 3.8 büyüklüğünde deprem!
Türkiye-İran sınırında 3.8 büyüklüğünde deprem!Türkiye-İran sınırında saat 18.22'de 3.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
28.05.2023Gündem
İzmir'de deprem mi oldu? 28 Mayıs İzmir Kemalpaşa depremi kaç büyüklüğünde oldu?
İzmir'de deprem mi oldu? 28 Mayıs İzmir Kemalpaşa depremi kaç büyüklüğünde oldu?İzmir Kemalpaşa depremi hakkında araştırmalar başladı 28 Mayıs 2023 Pazar günü saat 17:47'de meydana gelen İzmir depremi sonrasu vatandaşlar korkulu anlar yaşadı. Kemalpaşa depremi Turgutlu'da da hissedildi. Peki İzmir Kemalpaşa depremi yüzde kaç büyüklüğünde oldu?
28.05.2023Gündem
Kahramanmaraş ve Adana depremlerle sarsıldı
Kahramanmaraş ve Adana depremlerle sarsıldıAdana’nın Göksun ilçesinde 4.2 büyüklüğünde, Adana'nın Saimbeyli ilçesinde Richter ölçeğine göre 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
14.05.2023Gündem
Marmara Denizi'nde deprem! AFAD duyurdu
Marmara Denizi'nde deprem! AFAD duyurduMarmara Denizi'nde saat 10.20'de deprem meydana geldi. AFAD depremin büyüklüğünü 3,8 olarak açıkladı. Açıklamada depremin Mudanya açıklarında gerçekleştiği ifade edildi.
9.05.2023Gündem
Adana'da 4.2 büyüklüğünde deprem
Adana'da 4.2 büyüklüğünde depremAFAD, Adana'da 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.
15.04.2023Gündem
Ağrı'da 4,3 büyüklüğünde deprem
Ağrı'da 4,3 büyüklüğünde depremAğrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 4,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada, depremin derinliğinin 1,8 kilometre olduğu aktarıldı.
11.04.2023Gündem
Van’da 4.1 büyüklüğünde deprem
Van’da 4.1 büyüklüğünde depremVan’da 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerin 5 kilometre derinliğinde meydana gelen depremde can ve mal kaybı yaşanmadığı belirtildi.
6.04.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kandilli Rasathanesi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kandilli rasathanesi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.