Naci Görür

Naci Görür

Son dakika naci görür haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan naci görür ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını naci görür haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Naci Görür

haberleri sayfasında son dakika yaşanan naci görür gelişmeleri de dahil olmak üzere 261 naci görür haberi bulunmuştur. Tüm naci görür haberleri aşağıda listelenmiştir.
Konya’daki depremin ardından Naci Görür’den ilk açıklama
Konya’daki depremin ardından Naci Görür’den ilk açıklamaKonya'nın Kulu ilçesinde saat 02.14'te 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından, yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür açıklamalarda bulundu.
10.05.2023Gündem
Adana Havzası neresi, Adana Havzası depremi nereleri etkiler? Adana Havzası fay hattı nereden geçiyor?
Adana Havzası neresi, Adana Havzası depremi nereleri etkiler? Adana Havzası fay hattı nereden geçiyor? Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, akşam saatlerinde Kahramanmaraş'ta 5.0 ve 4.1 büyüklüğünde meydana gelen depremlerle ilgili “"Yağmurlu/Göksun-K. Maraşta 5,1 ve 4,1 depremler oldu. Daha öneki tweetlerimizde de belirttiğimiz gibi, bu depremler 6 Şubat Gaziantep ve K. Maraş depremlerinden sonra Sürgü fayının Göksun civarındaki en batı ucunda meydana geldi. Stres transferi nedeniyle muhtemelen Göksun’dan Adana havzasına inen faylar üzerinde hareketlenmeler beklenebilir. Geçmiş olsun." İfadelerini kullandı. Söz konusu açıklamanın ardından “Adana Havzası neresi, Adana Havzası depremi nereleri etkiler?” sorularına yanıt aramaya başlandı.
4.05.2023Gündem
Sorgun fayı nerede, Adana sorgun fayı nereden (hangi illerden) geçiyor? Sorgun fayı kaç şiddetinde deprem üretir, km?
Sorgun fayı nerede, Adana sorgun fayı nereden (hangi illerden) geçiyor? Sorgun fayı kaç şiddetinde deprem üretir, km?Sorgun fayı Adana nereden geçiyor, sorgun fayı kaç şiddetinde deprem üretir? Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Sorgun fayının kırılmadığını söyleyerek Adana için uyarıda bulundu. Görür, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Sorgun fayı kırılmadı. Bu fay Adana havzasına dallanarak devam ediyor. Maraş, Yumurtalık, Osmaniye ve Ceyhan yörelerinde DAF’ın kolları var. Bu kollar üzerine Maraş ve Gaziantep depremleri stres transfer etmiş olabilir." dedi. Peki, Sorgun fayı nerede, Adana sorgun fayı hangi illerden geçiyor?
29.04.2023Gündem
Araba alacaklar dikkat! Dolandırıcılar pusu kurdu: Şirket içerisinde sahte şirket şoku
Araba alacaklar dikkat! Dolandırıcılar pusu kurdu: Şirket içerisinde sahte şirket şokuAraba bayisinden sıfır araç alımında dolandırıldıklarını iddia eden 20 kişi adliyeye suç duyurusunda bulundu. Türkiye’nin farklı illerinden gelen ve her bir araç için 1 milyon 150 bin ile 1 milyon 280 bin TL dolandırıldığını ileri süren mağdurlar, şirket içerisinde sahte şirket kurulduğunu, şu anda muhatap bulamadıklarını açıkladılar.
28.04.2023Yaşam
TEKNOFEST 2023 başladı! Bakan Varank: Kazananlara 13 milyon liralık ödülü vereceğiz
TEKNOFEST 2023 başladı! Bakan Varank: Kazananlara 13 milyon liralık ödülü vereceğizSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2023'ün açılışında konuştu. Varank, yaptığı açıklamada "Bugün artık milyar dolar değerlemeye ulaşan şirket ve girişimcilerimiz var. Türkiye'nin ürettiği teknolojiler, ürünler hepsi bizim için gurur kaynağı" dedi.
28.04.2023Ekonomi
Prof. Dr. Naci Görür'den kritik deprem uyarısı! "Stres transfer etmiş olabilir"
Prof. Dr. Naci Görür'den kritik deprem uyarısı! "Stres transfer etmiş olabilir"Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, yeni bir uyarda bulundu. Kahramanmaraş'ta 7.5 deprem üreten Sürgü fayının kırıldığını söyleyen Prof. Görür, “Sorgun fayı kırılmadı” deyip Adana’ya dikkat çekti.
28.04.2023Gündem
Türkiye Ulusal Risk Kalkanı 'Bilim Kurulu’ üçüncü kez toplanıyor! Bakan Kurum: Her türlü afete karşı tedbirler için çalışıyoruz
Türkiye Ulusal Risk Kalkanı 'Bilim Kurulu’ üçüncü kez toplanıyor! Bakan Kurum: Her türlü afete karşı tedbirler için çalışıyoruzTürkiye Ulusal Risk Kalkanı Toplantısı’nın üçüncüsü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katılımlarıyla 7 Nisan Cuma günü saat 15.00’de İstanbul Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin direncini afetlere karşı artırma hedefiyle 360 derecelik bütüncül bir yöntemle kurgulanan Modelle ilgili uygulamaya konacak kararlar da toplantının sonunda açıklanacak. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Kurum, mesajında, “Yükselen Anadolu’muz için tüm dünyaya örnek olabilecek bir çalışmayla Ulusal Risk Kalkanı Modeli çatısında bilim insanlarımızla her türlü afete karşı tedbirler için çalışıyoruz. Kurul üyelerimiz deprem bölgesinde saha incelemesi yaptı. Yarın yapacağımız toplantıyla izlenimlerini, yapacaklarımızı konuşacağız” dedi.
6.04.2023Ekonomi
Deprem Komisyonu’nda önemli İstanbul tespitleri! "Yüzde 90'ı dayanıksız"
Deprem Komisyonu’nda önemli İstanbul tespitleri! "Yüzde 90'ı dayanıksız"TBMM Deprem Araştırma Komisyonu’nun dinlediği yerbilimciler, olası İstanbul depremine ilişkin çarpıcı tespitlerde bulundu. Prof. Dr. Naci Görür şehirde kanalizasyon şebekesinin çökeceğini söylerken, Prof. Dr. Okan Tüysüz “90 bin bina depreme dayanıksız, İstanbul’un yüzde 20’sinde zemin zayıf” dedi.
6.04.2023Gündem
Sahte mimar olayı ile ilgili harekete geçildi! Avni Tekinaslan’ı işe alanlara ceza yağdı
Sahte mimar olayı ile ilgili harekete geçildi! Avni Tekinaslan’ı işe alanlara ceza yağdıSahte mimar olayında yeni gelişme! Antalya Valiliği harekete geçti. Geçen yıl ortaya çıkan 42 yıllık sahte mimar Avni Tekinaslan’ı işe alan firmalara ceza kesildi. Yetkililer, verilecek cezanın miktarını da açıkladı.
5.04.2023Yaşam
Prof. Dr. Naci Görür 'Endişe ediyorum' diyerek olası İstanbul depremine karşı uyardı
Prof. Dr. Naci Görür 'Endişe ediyorum' diyerek olası İstanbul depremine karşı uyardıYer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, "Eğer İstanbul'da beklediğimiz deprem olursa Marmara Bölgesi Türkiye'nin yüzde 60'ındaki ekonomik faaliyetlerin merkezi; İstanbul'daki iş dünyasının depreme hazırlıksızlığı nedeniyle Marmara'daki ekonomi çarkları durur. Durması demek Türkiye'nin ekonomik anlamda diz üstü çökmesi demek. Türkiye diz üstü çökerse ekonomi bağımsızlığını kaybeder, siyasi bağımsızlığını da kaybeder diye endişe ediyorum” dedi.
4.04.2023Gündem
Bel fıtığı ameliyatı sonrası hayatını kaybetmişti! 'Yanlış kan verildi' iddiası
Bel fıtığı ameliyatı sonrası hayatını kaybetmişti! 'Yanlış kan verildi' iddiasıVan’da bel fıtığı ameliyatı sonrası fenalaşıp, hayatını kaybeden 2 çocuk annesi Makbule Kaya'ya (33) operasyon sırasında 'yanlış kan' verildiği iddia edildi. İl Sağlık Müdürlüğü ihmal iddiaları ile ilgili idari soruşturma başlatırken, hastane ise konuya ilişkin açıklama yapmadı.
3.04.2023Yaşam
Cumhur İttifakı'nda son durum! Listenin iskeleti hazır
Cumhur İttifakı'nda son durum! Listenin iskeleti hazır14 Mayıs seçimleri yaklaşırken Ankara kulislerinde hareketlilik sürüyor. CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, Cumhur İttifakı'na ilişkin son bilgileri aktardı.
3.04.2023Gündem
İstanbul için kritik uyarı! Prof. Dr. Naci Görür: En az deprem kadar ölüme neden olabilir...
İstanbul için kritik uyarı! Prof. Dr. Naci Görür: En az deprem kadar ölüme neden olabilir...Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra tüm gözler ve dikkatler olası Marmara depremi için İstanbul'a çevrildi. Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, olası İstanbul depremi için yeni bir uyarıda bulundu. 'Bu işin şakası yok' diyen Görür, "İstanbul'da şu an kanalizasyon sisteminin, kimi barajların depreme hazır olmadığını biliyoruz" dedi.
3.04.2023Gündem
Depremin Türkiye ekonomisine maliyeti 2 trilyon lira
Depremin Türkiye ekonomisine maliyeti 2 trilyon liraKahramanmaraş merkezli depremlerin ekonomik zararı yaklaşık 2 trilyon lira olarak hesaplandı. Rakamın 2023 yılı milli gelir beklentisinin yüzde 9'una denk geldiği bildirildi.
17.03.2023Gündem
Bakan Varank duyurdu: 24 saat dolmadan Togg'a 17 bin 275 sipariş
Bakan Varank duyurdu: 24 saat dolmadan Togg'a 17 bin 275 siparişSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 24 saat dolmadan Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'a 17 bin 275 sipariş geldiğini açıkladı.
17.03.2023Ekonomi
Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür ve Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan Marmara için çarpıcı uyarı! İlçe ilçe açıklandı
Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür ve Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan Marmara için çarpıcı uyarı! İlçe ilçe açıklandı6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6'lık depremlerin ardından uyarılarıyla gündeme gelen Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, yine dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Öte yandan Muhtemel İstanbul depremine ilişkin açıklamalarda bulunarak riskli ilçeleri tek tek sıralayan Prof. Dr. Şükrü Ersoy, “İstanbul’da 7’den büyük bir deprem Marmara denizinin içerisinden geçen Kuzey Anadolu fayı üzerinde mutlaka olacak. Fatih, Zeytinburnu, Bağcılar, Güngören, Esenler, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Avcılar ve Silivri’ye doğru kesimler nispeten daha çürük zeminler var.” dedi.
17.03.2023Gündem
Prof. Dr. Naci Görür'den İstanbul depremi açıklaması
Prof. Dr. Naci Görür'den İstanbul depremi açıklamasıBüyük Marmara depremi ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Bilim Akademisi üyesi Prof. Dr. Naci Görür, tarihten örnek vererek İstanbul depremi ile ilgili yeni tahminlerde bulundu. Açıklamaya göre; Kahramanmaraş merkezli depremlerde olduğu gibi art arda bir felaket yaşanabilir.
16.03.2023Gündem
Deprem korkusu, çadır ve uyku tulumuna talebi artırdı
Deprem korkusu, çadır ve uyku tulumuna talebi artırdıKahramanmaraş merkezli yaşanan iki büyük depremin ardından diğer illerde tedirgin olan vatandaşlar tedbir maksatlı çadır, uyku tulumu ve benzeri ürünleri satın almak için mağazalara adeta akın etti.
10.03.2023Ekonomi
31 gün sonra mucize! Enkaz altından bir kedi sağ kurtarıldı
31 gün sonra mucize! Enkaz altından bir kedi sağ kurtarıldıGaziantep'ten 31 gün sonra mucize kurtuluş haberi geldi. İslahiye ilçesinde 'Kivi' isimli kedi enkazın altından kurtarıldı.
10.03.2023Yaşam
Naci Görür'den İstanbul depremi açıklaması! 'İki fay birden kırılırsa 7.6'yı bulabilir'
Naci Görür'den İstanbul depremi açıklaması! 'İki fay birden kırılırsa 7.6'yı bulabilir'Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, "Marmara'da deprem üretecek olan iki tane aktif fay kolu var. Bunlardan biri Adalar kolu, yaklaşık 45 kilometre uzunluğunda. Bu tamamen kırıldığı zaman 6'lar mertebesinde deprem üretir. Bir diğeri ise Kumburgaz fay koludur. Yeşilköy açıklarında Silivri açıklarına kadar uzanır. Bu da 65 kilometre uzunluğundadır. Kırıldığı zaman minimum 7.2 üretir. İkisi birden kırılırsa 7.5, 7.6'yı bulabilir." dedi.
10.03.2023Gündem
Kayseri'deki depremler korkuttu! Naci Görür'den dikkat çeken yorum
Kayseri'deki depremler korkuttu! Naci Görür'den dikkat çeken yorumAFAD internet sitesinde yer alan bilgiye göre Kayseri'de saat 14.47'de meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremin ardından 4.4 ve 4.3 büyüklüklerinde iki sarsıntı daha oldu. Öte yandan Sivas Gürün'de saat 17.18 sıralarında 4.2 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Kayseri ve Sivas'ta peşe peşe yaşanan depremler sonrası Prof. Dr. Naci Görür'den flaş bir açıklama geldi.
7.03.2023Gündem
Bakan Kurum: İlk etapta 1.073 yuvamızı inşa edeceğiz
Bakan Kurum: İlk etapta 1.073 yuvamızı inşa edeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ağır hasar alan Malatya’da kalıcı konutlarla ilgi çalışmaların yer aldığı bir video paylaştı. Bakan Kurum, “İlk etapta 1.073, devamında ise 750 yuvamızı inşa edeceğiz” dedi.
3.03.2023Ekonomi
Fahiş kira ile ilgili harekete geçildi! İşte ev sahiplerini bekleyen cezalar
Fahiş kira ile ilgili harekete geçildi! İşte ev sahiplerini bekleyen cezalarDeprem bölgesinden en çok göç alan illerden Ankara'daki fahiş kira artışları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmasında mercek altına alındı. Gayrimenkul satış ve kiralama ilanı siteleri incelenerek, deprem öncesi ve sonrasındaki fiyatlar karşılaştırılıyor. Fiyat artışına neden olanlara yönelik 'fiyatları etkileme' suçundan soruşturma yürütülerek, dava açılabilecek. İşte fahiş kira uygulayan ev sahiplerini bekleyen cezalar...
3.03.2023Gündem
Hatay'da Darb-ı Sak Kalesi ve Bayezid-i Bistami Türbesi yıkıldı
Hatay'da Darb-ı Sak Kalesi ve Bayezid-i Bistami Türbesi yıkıldıHatay'ın Kırıkhan ilçesindeki Alaybeyli köyünde Antakya Haçlı Prensliği'nin önemli kalelerinden Darb-ı Sak Kalesi ve içerisinde bulunan Bayezid-i Bestami Türbesi depremde büyük zarar gördü. Türbenin zarar gördüğünü duyanlar Türkiye'nin dört bir yanından türbeyi ziyarete geldi. Ahmet Menter "Ciğerimiz yanıyor. Ne yapacağız? İçimiz yanıyor. Ne diyebiliriz. Buraya en son geldiğimde, gelen yaşlılar için buraya çay koyalım diye plan yapmıştık ama ne oldu şimdi" dedi.
3.03.2023Gündem
Dolandırıcıların oyununu tapuda fark etti! Müteahhide sahte vekalet tuzağı
Dolandırıcıların oyununu tapuda fark etti! Müteahhide sahte vekalet tuzağıMersin'de yurt dışında yaşayan kişiye ait araziyi müteahhide satmaya çalışan 3 kişi, gözaltına alındı. Arsa sahibine benzeyen şüphelilerinden birinin, sahte vekaletname çıkarıp, ön ödeme için müteahhitten 400 bin euro ile 2 milyon TL istediği belirlendi.
3.03.2023Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Naci Görür ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki naci görür haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.