Diyanet İşleri Başkanlığı

Diyanet İşleri Başkanlığı

Son dakika Diyanet İşleri Başkanlığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Diyanet İşleri Başkanlığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Diyanet İşleri Başkanlığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan diyanet işleri başkanlığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.846 diyanet işleri başkanlığı haberi bulunmuştur. Tüm diyanet işleri başkanlığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
27 Mayıs Cuma hutbesi 2022! Cuma hutbesi konusu nedir? Diyanet cuma hutbesi 27 Mayıs 2022 tam metni (PDF)
27 Mayıs Cuma hutbesi 2022! Cuma hutbesi konusu nedir? Diyanet cuma hutbesi 27 Mayıs 2022 tam metni (PDF)Cuma hutbesi 27 Mayıs 2022 konusu yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu haftaki Cuma hutbesi konusu "Allah'ın Kitabına ve Peygamberinin Sünnetine Bağlılık" olarak belirlendi. Cuma hutbesinin ardından cemaat Cuma namazını eda edecek. İşte, 27 Mayıs Cuma hutbesi konusu...
27.05.2022Dini Bilgiler
Erbaş, Maldivler İslam İşleri Bakanı ile bir araya geldi
Erbaş, Maldivler İslam İşleri Bakanı ile bir araya geldiDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Maldivler İslam İşleri Bakanı Ahmed Zahir ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.
26.05.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Müslüman kanaat önderlerini kabul etti
TBMM Başkanı Şentop, Müslüman kanaat önderlerini kabul ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın misafiri olarak Türkiye'de bulunan ABD ve Kanadalı Müslüman kanaat önderlerini kabul etti.
25.05.2022Siyaset
Ayasofya'da kapıdan sonra duvarlar hedefte! Görüntüler şok etti...
Ayasofya'da kapıdan sonra duvarlar hedefte! Görüntüler şok etti...İstanbul’da müzeden camiye çevrildikten sonra tahribat görüntüleriyle gündeme gelen Ayasofya’dan yansıyan yeni görüntüler tepkilere neden oldu. Uzmanlar, İstanbul’un simgeleri arasındaki tarihi esere yönelik hoyratlığın durdurulması için acilen önlem alınmasını istedi.
25.05.2022Gündem
Diyanet'ten '9 yaşındaki kız evlenebilir' iddialarına yalanlama
Diyanet'ten '9 yaşındaki kız evlenebilir' iddialarına yalanlamaDiyanet İşleri Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt ve bazı sosyal medya kullanıcılarının, 'Diyanet: 9 yaşında bir kız evlenebilir, çocuk doğurabilir' şeklindeki paylaşımının asılsız olduğunu duyurdu.
24.05.2022Gündem
20 Mayıs 2022 Cuma hutbesi konusu nedir? Cuma hutbesi PDF indir ve OKU! Cuma hutbesi 20 Mayıs
20 Mayıs 2022 Cuma hutbesi konusu nedir? Cuma hutbesi PDF indir ve OKU! Cuma hutbesi 20 MayısCuma hutbesi 20 Mayıs 2022 konusu belli oldu. Cuma hutbesi için her hafta özel bir konu seçiliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu haftaki Cuma hutbesi konusu “Dijital Dünyada Değerleriyle Aile Olmak” olacak. 20 Mayıs Cuma Hutbesi PDF indir…
20.05.2022Dini Bilgiler
Diyanet Akademisi öğrencilerinin askerlikten muafiyeti iddiasına yalanlama
Diyanet Akademisi öğrencilerinin askerlikten muafiyeti iddiasına yalanlamaDiyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet Akademisi öğrencilerinin askerlikten muaf olacağına dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
16.05.2022Gündem
Hacca ne zaman gidilecek? Hac seyahatleri ne zaman başlıyor? Hac tarihleri 2022!
Hacca ne zaman gidilecek? Hac seyahatleri ne zaman başlıyor? Hac tarihleri 2022!Hac tarihleri pek çok kişinin gündeminde! Koronavirüs salgını nedeniyle 2 yıldır yapılamayan hac ibadeti, uzun bir aranın ardından bu yıl yapılacak. Kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları için geri sayım başladı. Hac seyahat tarihleri merak ediliyor. Peki, Hacca ne zaman gidilecek? Hac tarihleri ne zaman? İşte 2022 hac tarihleri!
13.05.2022Gündem
13 Mayıs Cuma hutbesi 2022! Diyanet Cuma hutbesi 13 Mayıs 2022 konusu nedir? (PDF indirme linki)
13 Mayıs Cuma hutbesi 2022! Diyanet Cuma hutbesi 13 Mayıs 2022 konusu nedir? (PDF indirme linki)Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 13 Mayıs 2022 Cuma hutbesi paylaşıldı. Bu hafta Cuma hutbesinin konusu “iş ve çalışma ahlakı” oldu. İşte
13.05.2022Gündem
e-Devlet üzerinden yapılıyor! Hac kesin kayıt işlemleri ile ilgili son dakika açıklaması
e-Devlet üzerinden yapılıyor! Hac kesin kayıt işlemleri ile ilgili son dakika açıklamasıHac kesin kayıt işlemleri ile ilgili flaş açıklama. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "22 Nisan 2022 tarihinden itibaren umre ve Kudüs ziyaretlerine ilişkin kayıtlar e-Devlet kapısı üzerinden alınmaya başlanmış halen kayıtlar bu şekilde alınmaya devam etmektedir. 9 Mayıs 2022 tarihinden itibaren de hac organizasyon tercihi ve hac kesin kayıt işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir" dedi.
11.05.2022Gündem
2022 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün?
2022 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün? “Kurban Bayramı ne zaman?” sorusu Ramazan Bayramı sonrasında pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bayram tatilini birleştirip haftayı değerlendiren pek çok kişi iş başı yapmaya hazırlanırken şimdiden Kurban Bayramı tatili planları yapılmaya başlandı. Kurban Bayramı tatilinin ne zaman başlayıp, biteceği araştırılıyor. Peki, 2022 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün? Kurban Bayramı’na kaç gün kaldı? İşte detaylar…
8.05.2022Gündem
Cuma hutbesi 6 Mayıs! Diyanet Cuma hutbesi konusu nedir? (PDF indirme linki)!
Cuma hutbesi 6 Mayıs! Diyanet Cuma hutbesi konusu nedir? (PDF indirme linki)!6 Mayıs Cuma hutbesi konusu merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı 6 Mayıs 2022 tarihli " ŞÜKÜR SANA EY ŞEKÛR” konuşu Cuma hutbesini yayınladı. İşte 6 Mayıs Bayram hutbesi 2022a
6.05.2022Gündem
Şevval orucu nedir? Şevval orucu ne zaman tutulur? Şevval orucunun fazileti ne?
Şevval orucu nedir? Şevval orucu ne zaman tutulur? Şevval orucunun fazileti ne? Ramazan ayının ardından tutulan Şevval orucu, pek çok kişi tarafından merak eidliyor. Hz. Peygamber’in “Kim Ramazan orucunu tutar ve ona Şevval ayından altı gün ilave ederse, sanki yılın bütününde oruç tutmuş gibi olur.” diyerek buyurduğu Şevval orucu 6 gün oruçları olarak da geçiyor. Peki, Şevval orucu nedir? Şevval orucu ne zaman tutulur? Şevval orucunun fazileti ne? Şevval orucu ne zaman başlıyor? Şevval orucu hangi günler tutulmalı? Şevval orucu ne zaman bitiyor? İşte detaylar…
6.05.2022Dini Bilgiler
Şevval ayı orucu ne zaman tutulur? Şevval orucu nasıl tutulur?
Şevval ayı orucu ne zaman tutulur? Şevval orucu nasıl tutulur? Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte Ramazan Bayramı’nın ilk günü Şevval ayına da girilmiş oldu. Ramazan’ın nimetlerinden faydalanan milyonlarca müslüman Şevval ayında da ibadetlerine devam edecek. Şevval ayında tutulan oruç pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Hz. Peygamber’in, “Ramazanı oruçla geçirip buna şevvalden altı gün ilâve eden kimse bütün yılı oruçlu geçirmiş gibi olur” sözlerinden hareketle bayramda oruç tutmak haram kabul edildiğinden Şevval orucunun ne zaman tutulacağı pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Peki, Şevval ayı orucu ne zaman tutulur? Şevval orucu nasıl tutulur? Şevval ayı ne zaman başlıyor? Şevval orucu hangi günlerde tutulur? İşte Şevval orucu hakkında bilmeniz gerekenler…
2.05.2022Dini Bilgiler
Ramazan’dan sonra tutulan oruç nedir? 6 gün orucu ne zaman başlar? Şevval orucu ne zaman başlar?
Ramazan’dan sonra tutulan oruç nedir? 6 gün orucu ne zaman başlar? Şevval orucu ne zaman başlar? Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte Şevval ayına girilmesiyle birlikte bu ayda tutulan 6 gün orucu merak konusu oldu. Hz. Peygamber'in (s.a.s.), “Kim Ramazan orucunu tutar ve ona Şevval ayından altı gün ilave ederse, sanki yılın bütününde oruç tutmuş gibi olur.” dediği Şevval orucu Ramazan Bayramı ile birlikte pek çok kişinin araştırdığı konuların başında geliyor. Peki, Ramazan’dan sonra tutulan oruç nedir? 6 gün orucu ne zaman başlar? Şevval orucu ne zaman başlar? Ramazan’dan sonra tutulan oruç 6 gün mü? İşte detay…
2.05.2022Dini Bilgiler
İzmir’de bayram namazı kaçta başlıyor? İzmir’de bayram namazı saati kaç? Türkiye’de bayram namazı saatleri ve İzmir’de Ramazan Bayramı namazı saati!
İzmir’de bayram namazı kaçta başlıyor? İzmir’de bayram namazı saati kaç? Türkiye’de bayram namazı saatleri ve İzmir’de Ramazan Bayramı namazı saati!2022 yılının Ramazan ayı geride kaldı. Milyonlar bayramın başlangıcı kabul edilen bayram namazı ile birlikte Ramazan Bayramı’na kavuşacak. Diyanet İşleri Başkanlığı Ramazan Bayramı’nda il il bayram namazının kılınacağı saatleri paylaştı. Vatandaşlar bulundukları illerde bayram namazı saatlerini, namazın kılınışını ve önemi ile ilgili araştırmalarını sürdürüyor. İzmirliler de bayram namazı saatini araştırıyor. Peki, İzmir’de bayram namazı kaçta başlıyor? İzmir’de bayram namazı saati kaç? Türkiye’de bayram namazı saatleri ve İzmir’de Ramazan Bayramı namazı saati!
1.05.2022Ramazan
Ankara’da bayram namazı saat kaçta? Ankara bayram namazı saati ve illerin bayram namazı saatleri!
Ankara’da bayram namazı saat kaçta? Ankara bayram namazı saati ve illerin bayram namazı saatleri!Ramazan Bayramı için gözler bayram namazına çevrildi. Kılınacak bayram namazıyla birlikte tüm Türkiye Ramazan Bayramı’na kavuşacak. Bayram için hazırlıklar tamamlanırken Diyanet İşleri Başkanlığı da bayram illerin bayram namazı saatlerini duyurdu. Ankaralılar da Ramazan Bayramı’nın başlangıcı olan bayram namazının saatini araştırıyor. Peki, Ankara’da bayram namazı saat kaçta? Ankara bayram namazı saati ve illerin bayram namazı saatleri!
1.05.2022Ramazan
İstanbul’da bayram namazı saat kaçta kılınacak? İstanbul bayram namazı saati ve il il bayram namazı saatleri!
İstanbul’da bayram namazı saat kaçta kılınacak? İstanbul bayram namazı saati ve il il bayram namazı saatleri!Ramazan ayını uğurlarken milyonlar Ramazan Bayramı’nın başlangıçı bayram namazı ile ilgili bilgileri araştırıyor. Vatandaşlar bulundukları illerde bayram namazı saatlarini araştırıyor. Peki, İstanbul’da bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte İstanbul bayram namazı saati ve il il bayram namazı saatleri!
1.05.2022Ramazan
Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Bayram namazına nasıl niyet edilir? Ramazan Bayramı namazı kılınışı!
Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Bayram namazına nasıl niyet edilir? Ramazan Bayramı namazı kılınışı!Tüm dünyada müslümanlar Ramazan Bayramı’na ulaşmanın heyecanını yaşıyor. Bayram sabahı kılınacak namazla Ramazan Bayramı başlayacak. Bayram namazı cemaatle kılınan bir namazdır. Her bayram gibi bu bayramda da camiler dolup taşacak. Pek çok kişi de bayram için son hazırlıklarını yaparken bayram namazı kılınışını araştırıyor. Peki, Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Bayram namazı kaç tekbir ile kılınır? Ramazan Bayramı namazı kılınışı!
1.05.2022Ramazan
İl il bayram namazı saatleri! Ramazan Bayramı namazı saat kaçta kılınacak? Ankara, İstanbul, İzmir bayram namazı saati!
İl il bayram namazı saatleri! Ramazan Bayramı namazı saat kaçta kılınacak? Ankara, İstanbul, İzmir bayram namazı saati!2022 yılı Ramazan Bayramı namazı saatleri belli oldu! Diyanet İşleri Başkanlığı duyurdu! 81 ilde namaz saatleri duyuruldu! Ramazan Bayramı, 2 Mayıs’ta kılınacak bayram namazıyla başlayacak. Yapılan açıklamada, Ramazan Bayramı namazı Ankara'da 06.20, İstanbul'da 06.34, İzmir'de 06.45, Çanakkale'de 06.46, Iğdır'da 05.35'te kılınacak. Peki, Ramazan Bayramı namazı saat kaçta kılınacak? İşte 2022 il il bayram namazı saatleri!
1.05.2022Ramazan
Bayram Hutbesi 2022! 2 Mayıs 2022 Diyanet Ramazan Bayramı hutbesinin konusu nedir? (PDF indirme linki)!
Bayram Hutbesi 2022! 2 Mayıs 2022 Diyanet Ramazan Bayramı hutbesinin konusu nedir? (PDF indirme linki)!Bayram hutbesi yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı 2 Mayıs 2022 tarihli "Bayramımız Kutlu, Gönlümüz İman Ve Neşe Doymuş Olsun" konulu Ramazan Bayramı hutbesi aramaları arttı. İşte 2 Mayıs Bayram hutbesi 2022
30.04.2022Ramazan
Bayram namazı saati! İl il bayram namazı kaçta kılınacak, ne zaman? Bayram namazı saatleri…
Bayram namazı saati! İl il bayram namazı kaçta kılınacak, ne zaman? Bayram namazı saatleri…Bayram namazı saat kaçta, il il bayram namazı saati nedir? Ramazan Bayramı için az bir süre kaldı. İslam alemi 2 Mayıs Pazartesi Günü bayrama ulaşacak. Bayram heyecanı başlarken, bayram namazı saatleri için yapılan aramalar da arttı. Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 yılı için il il bayram namazı saatlerini açıklandı. Peki, İl il bayram namazı kaçta kılınacak? İl il bayram namazı saatleri…
30.04.2022Ramazan
Mezarlık çiçekleri neler? Kabire çiçek dikilir mi? Mezarlıktaki ağaç, ot vb. bitkileri kesmek caiz midir?
Mezarlık çiçekleri neler? Kabire çiçek dikilir mi? Mezarlıktaki ağaç, ot vb. bitkileri kesmek caiz midir?Ramazan Bayramı için hazırlıklar devam ediyor. Tüm Türkiye bayram namazının ardından Ramazan Bayramı’nı ifa edecek. Namazın ardından şehitlik ve mezarlıklarda kabir ziyaretleri gerçekleştirlecek. Kabir ziyaretlerinin dini hükmü ve adabı ile ilgili araştırmalar yapılırken, mezarlar dikilen çiçekler de pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Peki, Mezarlık çiçekleri neler? Kabire çiçek dikilir mi? Mezarlıktaki ağaç, ot vb. bitkileri kesmek caiz midir? Mezar üstüne çiçek dikmek günah mı? İşte detaylar…
29.04.2022Ramazan
Mezarlık ziyareti ne zaman yapılır? Mezarlık ziyaretinde okunacak dualar neler?
Mezarlık ziyareti ne zaman yapılır? Mezarlık ziyaretinde okunacak dualar neler?Ramazan ayının sonuna gelirken tüm Türkiye’de bayram hazırlıkları da devam ediyor. Tüm Türkiye’de camiler, türbeler, şehitlikler ve mezarlıklarda hummalı bir çalışma yapılırken özellikle belediyeler de mezarlıkları bayram ziyaretlerine hazırlamak için temizlik çalışmalarına devam ediyor. Bu bayram mezarlıkları ve şehitlikleri ziyaret edecek olanlar da mezarlık ziyaretinin adabını, ne zaman yapılması gerektiğini ve ziyaret esnasında hangi duaların okunması gerektiği konusunda araştırma yapıyor. Peki, Mezarlık ziyareti ne zaman yapılır? Mezarlık ziyaretinde okunacak dualar neler? Mezarlık ziyaretleri ne zaman başlar? İşte detaylar…
29.04.2022Ramazan
Araf süresi 10. ayet ve Sad suresi 54. ayet Arapça yazılışı ve Türkçe okunuşu! Araf süresi 10. ayet ve Sad süresi 54. ayet ne için okunur, kaçıncı cüzde, anlamı?
Araf süresi 10. ayet ve Sad suresi 54. ayet Arapça yazılışı ve Türkçe okunuşu! Araf süresi 10. ayet ve Sad süresi 54. ayet ne için okunur, kaçıncı cüzde, anlamı?Araf suresi 10. ayet ve Sad suresi 54. ayet Arapça yazılışı, okunuşu, anlamı ve fazileti için yapılan aramalar arttı. Araf Suresinin 10. Ayeti ve Sad Suresi 54. Ayeti Ramazan ayının son cuma günü okunacak dualar arasında yer alır ve bereket duası olarak adlandırılır. Ramazanın ayının son cuması idrak edilirken, cüzdan duası ile ilgili olan Araf süresi 10. ayet ve Sad suresi 54. Ayet araştırmaları yoğunlaştı.
29.04.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Diyanet İşleri Başkanlığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki diyanet işleri başkanlığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.