Adilcevaz

Adilcevaz

Son dakika adilcevaz haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan adilcevaz ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını adilcevaz haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Adilcevaz

haberleri sayfasında son dakika yaşanan adilcevaz gelişmeleri de dahil olmak üzere 159 adilcevaz haberi bulunmuştur. Tüm adilcevaz haberleri aşağıda listelenmiştir.
MEB resmen duyurdu! Sayı verildi: 3 bin...
MEB resmen duyurdu! Sayı verildi: 3 bin...Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakanlık olarak öncelik verdikleri alanlardan bir tanesinin okul öncesi eğitim olduğunu vurgulayarak, "Okul öncesinde okullaşma oranlarını OECD ortalamasına çıkartmak için Cumhurbaşkanımızın da açıkladığı gibi 3 bin yeni anaokulu yapacağız” dedi.
19.07.2022Eğitim
Defineciler 4 bin 58 metredeki tarihi mezarlığa dadandı
Defineciler 4 bin 58 metredeki tarihi mezarlığa dadandıBitlis’in Adilcevaz ilçesi sınırında bulunan 4 bin 58 metre yükseklikteki Süphan Dağı’nın zirvesinde bulunan tarihi Kırklar Mezarlığı defineciler tarafından tahrip edildi.
14.07.2022Yaşam
Bitlis'te kaçak avlanan 2 ton 350 kilo inci kefali ele geçirildi
Bitlis'te kaçak avlanan 2 ton 350 kilo inci kefali ele geçirildiBitlis'in Ahlat ve Adilcevaz ilçelerinde, jandarmanın yaptığı denetimlerde avlanması yasak olan, 2 ton 350 kilo inci kefali ele geçirildi. Kaçak avlanan 4 kişiye ise 19 bin 908 lira ceza kesildi.
6.06.2022Yaşam
Bitlis'te mayıs ayı sonunda kar yağışı!
Bitlis'te mayıs ayı sonunda kar yağışı!Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde 10 gündür soğuk ve yağışlı hava etkili olurken, mayıs ayının son günlerinde yüksek kesimlere kar yağdı.
25.05.2022Yaşam
Mayıs ayında kar yağdı! 'Yaz ayını beklerken köyümüze kar yağdı'
Mayıs ayında kar yağdı! 'Yaz ayını beklerken köyümüze kar yağdı'Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde 10 gündür soğuk ve yağışlı hava etkili olurken, mayıs ayının son günlerinde yüksek kesimlere kar yağdı.
25.05.2022Gündem
Minibüs takla attı: 4 ölü, 25 yaralı
Minibüs takla attı: 4 ölü, 25 yaralıBitlis'te, kaçak göçmenlerin taşındığı minibüsün toprak yığınına çarparak, takla attığı kazada 4 kişi hayatını kaybetti, sürücü dahil 25 kişi de yaralandı.
11.04.2022Yaşam
Dondurucu soğuklar 3 metrelik buz sarkıtları oluşturdu
Dondurucu soğuklar 3 metrelik buz sarkıtları oluşturduVan ve Bitlis'te kar yağışının ardından etkili olan dondurucu soğuklar hayatı olumsuz etkiliyor. Türkiye'de 17 Mart'ta ölçülen en düşük sıcaklık Bitlis'in Adilcevaz ilçesinin Çanakyayla köyünde eksi 30,8 olarak kaydedilirken, 18 Mart'ta ise Türkiye'nin en soğuk yeri Çaldıran ilçesinin Bezirhane Mahallesi'nde eksi 21,9 olarak ölçüldü.
18.03.2022Yaşam
Diş ağrısı sanıp 6 sağlam dişini çektirdi, gerçek bambaşka çıktı! 'Dünyaya yeniden gelmiş gibiyim'
Diş ağrısı sanıp 6 sağlam dişini çektirdi, gerçek bambaşka çıktı! 'Dünyaya yeniden gelmiş gibiyim'Genellikle diş ağrısıyla karıştırılan ve halk arasında 'delirten hastalık' olarak bilinen trigeminal nevralji ile 18 yıldır boğuştuğunu bilmeyen Mehmet Selim Koçak (65), ağrıdan kurtulmak için tam 6 dişini çektirdi. Ağrıları nedeniyle zaman zaman bir şey yiyip içemeyen hasta, 'delirten hastalık' teşhisi konulmasıyla İzmir'de sağlığına kavuştu.
24.12.2021Gündem
Van Gölü’ndeki mikrobiyalitlerin fotoğrafları sergilendi
Van Gölü’ndeki mikrobiyalitlerin fotoğrafları sergilendiBitlis’in Adilcevaz ilçesi sınırlarında bulunan Van Gölü derinliklerinde çekilen su altı fotoğraflarının yer aldığı sergi açıldı. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Sarı,  Van Gölü'nün zenginliklerini ortaya çıkarmak, bilimsel eserleri ortaya koymanın uzun soluklu çalışmalar gerektirdiğini belirterek, "Gölün derinliklerinde tespit ettiğimiz mikrobiyalitleri sergiliyoruz. 15 gün boyunca halka açık kalacak" dedi.
Paraya para demiyorlar! Tane ile satılıyor! Yıllık 150 milyon lira...
Paraya para demiyorlar! Tane ile satılıyor! Yıllık 150 milyon lira...Paraya para demiyorlar! Üreticisini zengin ediyor. Taneyle satılan Adilcevaz cevizi, yurdun dört bir yanına gönderiliyor. Tadı, aroması ve yağ oranının yüksek olması nedeniyle tercih edilen iri taneli ve ince kabuklu cevizler, kiloyla satışların yanı sıra büyüklüğüne göre tane ile de satılıyor.
15.11.2021Ekonomi
Kef Kalesi kazılarında Urartu izleri bulundu
Kef Kalesi kazılarında Urartu izleri bulunduBitlis’in Adilcevaz ilçesine hakim bir noktada bulunan Urartular dönemine ait Kef Kalesi’nde başlatılan kazılarda, çivi yazılı belge ve boyalar bulundu.
28.10.2021Kültür Sanat
5 göl kurudu! Büyük tehlike...
5 göl kurudu! Büyük tehlike...Türkiye'nin en yüksek üçüncü dağı olan Süphan'a tırmanış yapan dağcılar ile doğa tutkunları, buradaki 3 krater gölünün kuruduğunu tespit etti. Antalya'nın Kaş ilçesi ile Muğla'nın Seydikemer ilçesi arasında kalan Batı Torosların en yüksek ikinci tepesi olan Akdağ'ın eteklerindeki 2500 rakımlı İkiz Göller tamamıyla kurudu, göl yatakları tarlaya döndü. Yörükler, Kaş Belediyesi'nin yardımı ile kazdıkları kuyudan çıkan suyla otlakları ve hayvanlarını suluyor.
4.09.2021Gündem
Van Gölü'nde yeni keşif! Boyları 40 metre uzunluğunda, dünyanın en büyüğü...
Van Gölü'nde yeni keşif! Boyları 40 metre uzunluğunda, dünyanın en büyüğü...Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde Van Gölü'ne dalış yapan dalgıçlar, 30-40 metre uzunluğunda yeni mikrobiyalitler tespit etti. Van 100. Yıl Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim üyesi Dr. Mustafa Akkuş, dünyanın en büyük mikrobiyalitlerinin Van Gölü’nde olduğunu söyledi.
9.08.2021Yaşam
Bakan Karaismailoğlu: 2035'te otoyol ağımızı 8 bin 187 kilometreye çıkaracağız
Bakan Karaismailoğlu: 2035'te otoyol ağımızı 8 bin 187 kilometreye çıkaracağızUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "2023 ve sonrası hedeflerimizle yapılacak 3 bin 726 kilometre ile 2035'te otoyol ağımızı 8 bin 187 kilometreye çıkaracağız. Birileri laf üretmeye devam etsin. Bizler bölgesinde güçlü, boyun eğmeyen, projeleri ile konuşulan Türkiye için çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.
12.06.2021Ekonomi
Süphan Dağı'nda seyrine doyumsuz manzara
Süphan Dağı'nda seyrine doyumsuz manzaraBitlis'in Adilcevaz ilçesindeki, Türkiye'nin 3'üncü büyük dağı olan Süphan Dağı'nın zirvesinde buluttan oluşan şapka seyrine doyumsuz bir manzara oluşturdu.
24.02.2021Yaşam
Van ve Bitlis'te deprem oldu! Büyüklüğü...
Van ve Bitlis'te deprem oldu! Büyüklüğü...Van'da ve Bitlis'te saat 11.31'de 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
21.10.2020Gündem
'Kan davası' kavgası: 1 ölü, 1 yaralı
'Kan davası' kavgası: 1 ölü, 1 yaralıAğrı'nın Patnos ilçesinde, kan davalı iki ailenin fertleri arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.
3.10.2020Yaşam
Memurların zam ve tazminat kararnamesi yayımlandı!İki değişiklik var...
Memurların zam ve tazminat kararnamesi yayımlandı!İki değişiklik var...Milyonlarca memur bekliyordu. Memurların zam ve tazminat kararnamesi yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararda 2006 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar ve eki cetvellerin uygulanacağı belirtildi. Kararda zam ve tazminatların ödenmesine esas olmak üzere;karar ve eki cetvellerin uygulanmasından doğacak her türlü sorunu çözüme bağlamaya, uygulamayı yönlendirmeye ve uygulama birliğini sağlamaya; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığının görüşü üzerine, Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilidir. Karar 1 Ocak 2020'den itibaren geçerli.
Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi nerede? Ahlat Cumhurbaşkanlığı Köşkü açıldı!
Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi nerede? Ahlat Cumhurbaşkanlığı Köşkü açıldı!Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malazgirt Zaferi’nin 949. Yılı nedeniyle Ahlat’ta düzenlenen etkinliklere katıldı. MHP lideri Bahçeli’nin de katıldığı etkinlikte Cumhurbaşkanlığı Ahlat Külliyesi’nin açılışı da gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ahlat'ta yaptığı konuşmanın ardından Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi nerede? Ahlat neresi? soruları merak ediliyor. Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi hakkında merak edilenler...
26.08.2020Gündem
Ahlat nerede? Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bulunan Ahlat nereye bağlı? Ahlat cumhurbaşkanlığı külliyesi...
Ahlat nerede? Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bulunan Ahlat nereye bağlı? Ahlat cumhurbaşkanlığı külliyesi...Bitlis’in Ahlat ilçesinde, bu yıl 949'uncusu düzenlenen 1071 Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümü etkinlikleri başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 1071 Malazgirt Zaferi'nin yıldönümü kutlamaları kapsamında sınırlı sayıda davetlinin katılacağı törenle katıldı. Malazgirt zaferinin 949. Yıldönümünde Bitlis'in Ahlat ilçesinde yapılan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin de açılışı yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi nedeniyle gündeme gelen Ahlat nerede? Ahlat cumhurbaşkanlığı külliyesi..
26.08.2020Gündem
Yaz ortasında kar sürprizi! Bir anda beyaza büründü
Yaz ortasında kar sürprizi! Bir anda beyaza büründüBitlis'in Adilcevaz ilçesi sınırında bulunan Türkiye'nin üçüncü büyük dağı olan Süphan'a temmuz ayında kar yağdı.
1.07.2020Yaşam
Taşları 2 dakikada eritti! Vatandaşlar bidon bidon götürdü
Taşları 2 dakikada eritti! Vatandaşlar bidon bidon götürdüMuş'un merkeze bağlı Gümüşali köyü mevkiinde yeryüzüne çıkan ve böbrek taşını erittiği ileri sürülen su incelemeye alındı. Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek'in numune aldığı suya attığı çakıl büyüklüğündeki taşlar 2 dakikada eridi. Dölek, vatandaşlara sudan fazla içmemeleri tavsiyesinde bulundu.
18.06.2020Yaşam
Dağda bulduğu 1 kiloluk mantar görenleri şaşırttı!
Dağda bulduğu 1 kiloluk mantar görenleri şaşırttı!Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde, esnaf Cemil Günay'ın bulduğu, halk arasında 'göbelek' olarak bilinen 1 kilo 15 gramlık mantar, görenleri şaşırttı.
17.06.2020Yaşam
Bitlis'te silahlı kavgada 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı
Bitlis'te silahlı kavgada 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandıBitlis'in Adilcevaz ilçesinde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, yaralanan 4 kişi hastaneye kaldırıldı.
26.05.2020Yaşam
Van Gölü canavarı, 131 yıl önce Osmanlı gazetesine manşet olmuş
Van Gölü canavarı, 131 yıl önce Osmanlı gazetesine manşet olmuşAdilcevaz'da arkadaşıyla birlikte sahilde gezmeye çıkan Mehmet Şeşen, Van Gölü'nde bir hareketlilik gördü. Mehmet Şeşen, hemen cep telefonuyla kayıt yapmaya başladı. Hızla hareket eden cismi kısa süreli görüntülemeyi başaran Şeşen, büyük heyecan yaşadı. Görüntülerde, hızla hareket eden cismin iz bıraktığı ve kısa süre sonra gözden kaybolduğu görüldü.
22.04.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Adilcevaz ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki adilcevaz haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.