Hasat

Hasat

Son dakika hasat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan hasat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını hasat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hasat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hasat gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.206 hasat haberi bulunmuştur. Tüm hasat haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Kirişci'den CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalar! Dev projenin detaylarını anlattı
Bakan Kirişci'den CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalar! Dev projenin detaylarını anlattıTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, CNN TÜRK ekranlarında canlı yayında gündeme dair merak edilenleri yanıtladı. Bakan Kirişci, Yusufeli Barajı'nın senelik 375 milyon dolarlık getirisi olduğunu belirterek, "Yusufeli anlatılmaz, yaşanır. Suya ihtiyacımız olduğunda suyumuz burada. Devasa bir üretim var. Bu baraj kendini 2.5 yılda amorti edecek" ifadelerini kullandı. "Tarım milli güvenlik meselesidir" diyen Bakan Kirişci, gıda fiyatlarındaki artışın çözümü için geliştirilen 'Kent Tarımı' projesinin detaylarını açıklayarak, "Amaç yerinde üretim, yerinde tüketim. 'Suyu düştüğü yerde tutacağız' diyoruz ya, insanları da doğduğu yerde tutmamız lazım" dedi.
7.12.2022Ekonomi
Çiftçilere kritik uyarı: Tedbirinizi alın
Çiftçilere kritik uyarı: Tedbirinizi alınKırıkkale'de çiftçilere yönelik düzenlenen "Tarımsal Kuraklıkla Mücadelede Tasarruflu Su Kullanımı" konulu konferansta konuşan Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ersoy Yıldırım, yağış miktarı ve şeklinin düzensiz olmasından dolayı Ekim ayından hasat dönemine kadar toprak suyunu koruyucu tedbirin alınması gerektiğini söyledi.
7.12.2022Ekonomi
Ormanın definesi için hasat zamanı! 7 köyün geçim kaynağı oldu...
Ormanın definesi için hasat zamanı! 7 köyün geçim kaynağı oldu...Osmaniye'de 500 tonun üzerinde hasat yapılmasının beklendiği defne yaprağı yöre sakinleri için ciddi bir gelir kaynağı oldu
7.12.2022Yaşam
Kilosu 54 liraya kadar çıktı! Üreticilerin yüzü güldü
Kilosu 54 liraya kadar çıktı! Üreticilerin yüzü güldüSofralık zeytinde dünyanın en kaliteli zeytini olarak bilinen Trilye tipi zeytinlerin hasadı başladı. Bursalı üreticiler, kış meyvesi olan zeytini soğuk ve çamurda toplamaya başladı. Yağlık zeytinin Marmarabirlik tarafından 16,5 liradan, sofralık zeytinin ise 18,5 liradan 54 liraya kadar değişen rakamlarda alınması, rekoltenin de beklenenden yüksek olması üreticilerin yüzünü güldürdü.
24.11.2022Ekonomi
Ev, para ve vatandaşlık veriyorlar! Yurt dışında yaşamak isteyenlere büyük fırsat
Ev, para ve vatandaşlık veriyorlar! Yurt dışında yaşamak isteyenlere büyük fırsatYurt dışında yaşama hayali kuran çok sayıda kişiyi ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. İtalya'daki kasabalar, son yıllarda yeni sakinlerini çekmek için birbirleriyle yarışıyor. Bir euroya satılan harap evlerden, düşük fiyatlardaki oturmaya hazır evlere kadar, bir bu yerleşim yerleri arasında yüksek bir rekabet bulunuyor. Son olarak İtalya’nın güneyindeki Puglia'da yer alan Presicce kasabası, insanlara boş bir konut ve oturma izni almaları için 30 bin euroya (yaklaşık 575 bin lira) ödeme yapacağını duyurdu.
21.11.2022Dünya
Miladi Takvim Nedir, Ne İşe Yarar? Miladi Takvimin Özellikleri Nelerdir?
Miladi Takvim Nedir, Ne İşe Yarar? Miladi Takvimin Özellikleri Nelerdir?Takvim; vaktin, gün, hafta, yıl ve yüzyıl olarak parçalara bölünerek, belli sıra içerisinde gösterildiği çizelgelere verilen isimdir. Takvim içerisinde belirlenen zamanlar dünya, ay, güneş gibi astronomik olayların hareketleri baz alınarak düzenlenmektedir.
17.11.2022Eğitim
Kozmetik, ilaç ve gıda sektörünün vazgeçilmezi, gramı 60 lira! 45 günde 4 milyon kazandırdı
Kozmetik, ilaç ve gıda sektörünün vazgeçilmezi, gramı 60 lira! 45 günde 4 milyon kazandırdıİki dönümden sadece 500 gram çıkıyor, gramı 60 TL'den alıcı buluyor. Adana’da yılın ilk safran hasadı gerçekleştirildi. Gramı 60 TL olan ve 2 dönümden 500 gram elde edilen safran çiçekleri tek tek toplanıyor, tel tel ayrıştırılarak gramla satılıyor. UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Safranbolu ilçesinde ise boya, yemek, kozmetik, ilaç ve gıda sektörü gibi birçok alanda kullanılan ve yılda ortalama 45 gün hasat yapılan safranda 40 kilo ürün elde edildi.
17.11.2022Ekonomi
Bahçede kilosu 12 lira! Fiyatlar yüzde 10 arttı
Bahçede kilosu 12 lira! Fiyatlar yüzde 10 arttıTürkiye’nin narenciye ihtiyacının 3’te 1’ini karşılayan Adana’da portakal hasadı başladı. Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, geçen Mart ayında yaşanan don nedeniyle verimin düştüğünü, portakalın bahçede kilosunun 10-12 lira arasında değiştiğini söyledi.
16.11.2022Ekonomi
Ülkeye yıllık katkısı 1 milyon dolar! Avrupa ülkeleri sıraya giriyor
Ülkeye yıllık katkısı 1 milyon dolar! Avrupa ülkeleri sıraya giriyorAfyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde yer alan Eber Gölü’nde üretiliyor; İngiltere, Hollanda gibi büyük Avrupa ülkelerine çatı yalıtım malzemesi olarak ihraç ediliyor. Sezon başladı, ülke ekonomisine 1 milyon dolarlık katkı sağlıyor.
16.11.2022Ekonomi
Litresi 100 lira! 'Fiyatlar yüzde 100 arttı'
Litresi 100 lira! 'Fiyatlar yüzde 100 arttı'Adana'nın Kozan ilçesinde yağlık ve sofralık zeytin hasadının başlamasıyla birlikte zeytinyağı fabrikalarında binbir emekle toplanan zeytinlerin yağ yolculuğu başladı. Bu yıl fiyatı ve verimi artan zeytinyağının litresi 80-100 TL arasında satılıyor.
15.11.2022Ekonomi
Kilosu 80 bin liraya kadar çıktı! Türkiye'de yetişiyor, dünyanın en değerlisi...
Kilosu 80 bin liraya kadar çıktı! Türkiye'de yetişiyor, dünyanın en değerlisi...Dünyanın en değerli baharatlarından safranın kilosu, 80 bin liraya ulaştı. Yaklaşık 450 bin dalının ve 150 bin çiçeğinin 1 kilo ettiği değerli baharat, gram ile satılıyor. Gıda Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ali Manavoğlu, değeri nedeniyle safranda hileye başvurulabildiğini söyledi.
12.11.2022Ekonomi
Sebzede örtü altı sezonu açıldı, fiyatlar düşüyor
Sebzede örtü altı sezonu açıldı, fiyatlar düşüyorAntalya’da, sera üretiminde hasat döneminin başlamasıyla, domates başta olmak üzere birçok sebzenin fiyatı düşmeye başladı. Hal esnafı, kış dönemi için 'Domates 50 TL olacak' söylemine karşı, "50 TL olmaz ama 30 olabilir" dedi.
11.11.2022Gündem
Yanlışlıkla ilçeyi cennet hurmasıyla tanıştırdı
Yanlışlıkla ilçeyi cennet hurmasıyla tanıştırdıHakkari'nin Derecik ilçesinde yaşayan Beşir Yılmaz, 4 yıl önce armut diye aldığı fidanlardan ikisinin Trabzon hurması çıkmasıyla bu meyvenin de yetiştiriciliğini yapmaya başladı.
3.11.2022Gündem
Türkiye’de ilk kez denendi! İşçi maliyetleri yüzde 90 düştü
Türkiye’de ilk kez denendi! İşçi maliyetleri yüzde 90 düştüTürkiye’de ilk kez Bursa’da makine ile biber hasadına başlandı. Makine ile günde 100 ton hasat yapılırken, bu sayede işçilik maliyetinin yüzde 90 azaldığı kaydedildi. Makine bin işçinin bir günde yaptığı hasadı 10 saatte toplamayı başardı.
26.10.2022Ekonomi
Faizsiz kredi imkanı! Bakan duyurdu
Faizsiz kredi imkanı! Bakan duyurduTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, enflasyonla mücadele döneminde çiftçinin üretmesi için desteklendiğini ve Ziraat Bankası kanalı ile faizsiz kredi imkanı tanındığını belirterek, “25,8 milyar dolar olan 2022 yılı tarımsal desteklerini 2023 yılında 54 milyar dolara çıkarttık" dedi.
25.10.2022Ekonomi
Bakan Kirişci duyurdu! Çiftçiye 10 milyar liralık destek
Bakan Kirişci duyurdu! Çiftçiye 10 milyar liralık destekTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Bugüne kadar tarımsal destek olarak 5 bin 837 kadın yatırımcımıza 3 milyar 55 milyon TL hibe ödenmiştir. Bu rakam, toplam ödenen hibenin yüzde 35'ini oluşturmaktadır. Kırsal kalkınma ve kredilendirme programlarımız kapsamında ise 280 bin 643 kadın çiftçimize yaklaşık 10 milyar TL'lik destek sağladık" dedi.
18.10.2022Ekonomi
2022 cadılar bayramı ne zaman, hangi ülkeye ait? Cadılar bayramına kaç gün kaldı, ne zaman başlar ve biter?
2022 cadılar bayramı ne zaman, hangi ülkeye ait? Cadılar bayramına kaç gün kaldı, ne zaman başlar ve biter?Cadılar bayramı ne zaman? Dünyada birçok ülkede kutlanan Cadılar Bayramı için yapılan aramalar arttı. Korku temalı kostüm ve makyajla dikkat çeken Cadılar Bayramı (Halloween) başlıca Kuzey Amerika ve Britanya Adaları'nda yer alan ülke ve bölgelerde kutlanır. Peki, 2022 cadılar bayramı ne zaman, hangi ülkeye ait? Cadılar bayramına kaç gün kaldı, ne zaman başlar ve biter?
18.10.2022Gündem
Bahçede kendiliğinden çıktı, üretip satmaya başladı! Ciddi bir geliri var, 8 ay boyunca hasat edilebiliyor
Bahçede kendiliğinden çıktı, üretip satmaya başladı! Ciddi bir geliri var, 8 ay boyunca hasat edilebiliyorTarlasının kenarında farklı bir meyve veren bitkinin kendiliğinden çıktığını gören Nazif Seyran, ilk meyveyi koparıp ne olduğunu detaylıca araştırmaya başladı. Üretiminin yapıldığı takdirde ciddi gelir elde edileceğini öğrenen Seyran, bahçesinin çevresine ürünü ekmeye başladı. 8 ay boyunca hasat edilebilen bu meyve sayesinde şu anda tanesini 10 liradan satarak ciddi şekilde kazanç elde ediyor.
18.10.2022Ekonomi
İbrahim Kalın canlı yayında açıkladı! Erdoğan'dan Putin'e teklif
İbrahim Kalın canlı yayında açıkladı! Erdoğan'dan Putin'e teklifCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, katıldığı canlı yayında Yunanistan'ın göçmenleri geri ittiğini belirterek "Frontex'in kayıtlarında dahi insanlık adına utanç verici tabloları hepimiz gördük. Batılılar çok iki yüzlü bir standart içindeler. Yunanistan her gün geri itmeleri yaptığı halde bununla ilgili tepki görmüyoruz. Batılı muhataplarımız özel toplantılarda Yunanistan onu da yapıyor diyorlar. Yunanistan'la ilgili neden kulağımıza fısıldıyorsunuz, açık yüreklilikle neden onların önüne koymuyorsunuz?" ifadelerini kullandı. Öte yandan Kalın, Tahıl Koridoru Anlaşması'nın uzaması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Putin'e teklifte bulunduğunu açıkladı ve ABD'li yetkililere çağrı yaptı.
18.10.2022Yaşam
Demet Evgar: Tarlada yorulduğum kadar hiçbir işte yorulmamışımdır
Demet Evgar: Tarlada yorulduğum kadar hiçbir işte yorulmamışımdır15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü'ne özel olarak gerçekleştirilen hasat etkinliğinde boy gösteren ünlü oyuncu, sürdürülebilir ve yenileyici tarım uygulamalarını anlattı.
17.10.2022Künye
Toplaması zor, ormanda yetişiyor! Fiyatı 45 lira...
Toplaması zor, ormanda yetişiyor! Fiyatı 45 lira...Türkiye’nin en fazla kestane üretiminin yapıldığı Aydın’da hasat sezonu başladı. Yaşanan kuraklığa rağmen bu yıl kestanede rekolte ve kalitenin iyi olması üreticinin yüzünü güldürdü.
16.10.2022Ekonomi
Ordu’da kivi üreticileri yeni sezon fiyatından memnun değil
Ordu’da kivi üreticileri yeni sezon fiyatından memnun değilOrdu’da fındığın yanında alternatif olarak üretilen ve 22 yıldır il ekonomisine katkı sunan kivi hasadına yaklaşık bir ay kalırken, üreticiler bu sezon bekledikleri fiyatı alamadıklarını belirtti.
9.10.2022Ekonomi
Bakan Kirişci'den çiftçilere müjde! 1000 TL artıyor
Bakan Kirişci'den çiftçilere müjde! 1000 TL artıyorTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, çeltik alım fiyatının ton başına 1000 lira artırıldığını açıkladı. Söz konusu fiyatın, TMO'ya ürününü daha önce verenler için de geçerli olduğunu söyleyen Kirişci, "Gelişen piyasa koşullarını dikkate alarak TMO'nun çeltik fiyatlarını her bir çeşit için ton başına 1000 TL artırıyoruz. Bu fiyat farkından bugüne kadar TMO'ya ürün teslim eden üreticilerimiz de faydalandırılacaktır" dedi.
5.10.2022Ekonomi
Şehirden köye göç başlattı, işsizliği bitirdi! Türkiye’nin en büyüğü
Şehirden köye göç başlattı, işsizliği bitirdi! Türkiye’nin en büyüğüYozgat’ın Kadışehri ilçesine bağlı Kabalı köyünde 12 yıl önce köylülerin sınırları kaldırıp tarlalarını birleştirmesi ile oluşturulan Türkiye’nin en büyük ikinci meyve bahçesi, kentten köye geri göçü başlattı ve köyde işsizliği bitirdi.
5.10.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: 5,5 milyon ton hububat, tahıl koridorundan geçti
Bakan Kirişci: 5,5 milyon ton hububat, tahıl koridorundan geçtiTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tahıl koridoruna ilişkin "5,5 milyon ton hububat, tahıl koridorundan geçti. Dünya bir nefes aldı, rahatladı" dedi.
3.10.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Hasat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hasat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.