Hasat

Hasat

Son dakika hasat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan hasat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını hasat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hasat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hasat gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.272 hasat haberi bulunmuştur. Tüm hasat haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kilosu 50 TL! 200 yıldır üretiliyor, hasat başladı
Kilosu 50 TL! 200 yıldır üretiliyor, hasat başladıErzincan ekonomisine katlı sağlayan Üzümlü ilçesinde yetiştirilen tescilli Cimin Üzümünün hasadı başladı. Sofralık çekirdekli siyah üzüm sınıfındaki tescilli Cimin üzümü yetiştiren Üzümlülü çiftçiler, bu yıl verimin yüksek olmasından mutlu oldu.
2.09.2023Ekonomi
TMO fındık alımları başladı! İşte fiyat tarifesi
TMO fındık alımları başladı! İşte fiyat tarifesiTrabzon'da Toprak Mahsulleri Ofisi'nce (TMO) üreticilerden fındık alımına başlandı. Fındık bedeli, ürün teslimatına müteakip, 30 gün içerisinde üreticilerin banka hesaplarına aktarılacak.
28.08.2023Ekonomi
TMO açıkladı! Yeni alım fiyatı belli oldu
TMO açıkladı! Yeni alım fiyatı belli olduMısır alım fiyatları belli oldu. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) mısır alım fiyatını açıkladı. TMO mısır alım fiyatını ton başına 6 bin lira olarak belirledi.
22.08.2023Ekonomi
Kilosu 50 TL'den satılıyor! Çiftçinin yüzü gülüyor
Kilosu 50 TL'den satılıyor! Çiftçinin yüzü gülüyorBursa’nın coğrafi işaretli Keles kirazında bu sezon son hasat yapıldı. Sezon boyu yağışlı havalarla mücadele eden çiftçilerin hasat zamanı aldıkları yüzde 50 verim sonrası yüzü güldü. Üreticiler uzun süredir bu kadar bolluk görmediklerini ifade ettiler.
10.08.2023Yaşam
Bakan Kacır duyurdu! KOSGEB borçları silindi
Bakan Kacır duyurdu! KOSGEB borçları silindiSanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır deprem bölgesine verilen desteklere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
9.08.2023Gündem
Hasat ettiği arpayı satışa götürürken kazada öldü! Kahreden olay
Hasat ettiği arpayı satışa götürürken kazada öldü! Kahreden olayÇankırı'da devrilen arpa yüklü traktörün altında kalan sürücü Kadir Çarkçeviren (63), hayatını kaybetti.
7.08.2023Yaşam
Ordu'da erken fındık hasadı başladı!
Ordu'da erken fındık hasadı başladı!Karadeniz'de, 12 Ağustos olarak belirlenen fındık hasadı öncesi Ordu'nun sahil kesimlerinde bazı üreticiler, erken olgunlaşan ürünlerini toplamaya başladı. Fındık bahçesi sahibi Sezgin Aksu, fındığın mahallelerinde erken olgunlaştığını belirterek, “Saraycık’ta fındık diğer mahallelere nazaran birkaç gün önce olgunlaştığı için devletin vermiş olduğu tarihten birkaç gün önce fındığa başlıyoruz. Bugün itibarıyla biz de işçilerle birlikte toplamaya başladık” dedi.
7.08.2023Ekonomi
Bakanlıktan zeytinyağı açıklaması: Fiyatlar geriye çekilecek
Bakanlıktan zeytinyağı açıklaması: Fiyatlar geriye çekilecekTicaret Bakanlığı'nca, "Bolluk döneminde zeytinyağı ihracatımızın katma değerli ve yüksek fiyatlı olmasından memnuniyet duyarız. Ancak iç tüketimde vatandaşımızın yüksek fiyatla mağdur edilmesine de göz yummayız. Nitekim varili ve dökme zeytinyağının ihracatını kısıtlama kararımız, kısa sürede iç piyasadaki yükselmiş fiyatları geriye çekecektir" açıklaması yapıldı.
5.08.2023Ekonomi
Fındık üreticilerine erken hasat uyarısı
Fındık üreticilerine erken hasat uyarısıFındık hasadına sayılı günlerin kaldığı Ordu’da, üreticilere erken hasat uyarısı yapıldı. Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, fındığın henüz olgunlaşmadığını ve bu nedenle üreticilerden hasat tarihinden önce bahçeye girmemelerini isteyerek, “1 randıman düşük fındık 200 milyon TL'ye denk geliyor. Türkiye geneline vuracak olursak bunu, 1 randıman fındık 3 bin asgari ücretlinin bir senelik ücretine bedel geliyor” dedi.
4.08.2023Ekonomi
Arıcılar hasat için gün sayıyor! Telaş başladı
Arıcılar hasat için gün sayıyor! Telaş başladıZengin bitki örtüsüne sahip Bayburt’un yaylalarında ve köylerinde arıcılık yapan üreticiler, bal hasadı yapmak için gün sayıyor.
3.08.2023Gündem
Üreticilerden fındıkta 100 lira beklentisi
Üreticilerden fındıkta 100 lira beklentisiAğustos ayıyla beraber Türkiye’de fındık sezonu açıldı. Birçok fındık üreticisi fındıklarını toplamaya başlayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen yıl Giresun kalite kabuklu fındığın kilosunu 53 lira, Levant kalite fındığını 52 lira, sivri kalite fındığını ise 51 lira olarak açıklamıştı. Bu yıl fındık fiyatı için henüz bir açıklama yapılmasa da üreticiler maliyetlerde artış yaşadıklarını ve bu yıl bir kilogram fındığın en az 100 TL olmasını beklediklerini söylüyor. Geçen yıla göre rekoltede artış beklemediklerini de ifade eden üreticiler, bu yıl yaşanan hava olaylarının fındıkta verimi düşürdüğüne dikkat çekti.
3.08.2023Ekonomi
Zeytinyağı ihracatıyla ilgili flaş karar! 3 ay yasaklandı
Zeytinyağı ihracatıyla ilgili flaş karar! 3 ay yasaklandıGündemden düşmeyen zeytinyağı fiyatları ve sezon için beklenen düşük rekolte tahminleri ardından zeytinyağı ihracatı yasaklandı.
2.08.2023Ekonomi
Ticaret Bakanlığı'ndan 'zeytinyağı ihracatı' açıklaması
Ticaret Bakanlığı'ndan 'zeytinyağı ihracatı' açıklamasıTicaret Bakanlığı'nca "Dünyada azalan zeytinyağı rekoltesinin sebep olduğu artan dış talep ve dünya fiyatları sebebiyle önemli ölçüde yükselen dökme ve varilli zeytinyağı ihracatının yurt içi tüketici fiyatlarına olan olumsuz etkisinin devam ettiği kaydedilmiştir. Bakanlığımızca bu şartlar altında yeniden bir değerlendirme yapılarak, önümüzdeki zeytinyağı hasat döneminin başlangıcına (1 Kasım 2023) kadar dökme veya varilli zeytinyağı ihracatına yönelik olarak ilave tedbirler yürürlüğe konulmuştur" açıklaması yapıldı.
1.08.2023Ekonomi
Bakan Yumaklı: Bu yıl orman yangınlarında 6 bin 900 hektar alan zarar gördü
Bakan Yumaklı: Bu yıl orman yangınlarında 6 bin 900 hektar alan zarar gördüTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Bu yıl, sene başından bu zamana kadar ülkemiz genelinde 1022 orman yangınında yaklaşık 6 bin 900 hektarlık alan zarar gördü. Bu alanın sadece 5 bin 800 hektarlık kısmı, 18 yangında oldu. Bu 18 yangının da 17’si, 10 Temmuz ile 18 Temmuz arasında oldu” dedi.
29.07.2023Gündem
Afrika sıcaklarında, 60 derecede zorlu mesai!
Afrika sıcaklarında, 60 derecede zorlu mesai!Türkiye’nin yaş meyve ve sebze üretim merkezlerinden Mersin’in Silifke ilçesinde Afrika sıcaklarında serada 60 dereceyi bulan sıcaklıkta muz hasadı yapıldı.
23.07.2023Yaşam
Stratejik üründe yüksek rekolte!
Stratejik üründe yüksek rekolte!Kırıkkale'de, birçok gıda ürünün hammaddesi olan ve stratejik öneme sahip buğdayın hasadı başladı. Rekoltenin ise geçen yıla oranla yüksek olacağı tahmin ediliyor.
20.07.2023Ekonomi
'Beyaz Altın'da hasat başladı! Ünlü Taşköprü sarımsağı tarlalarında okul harçlığı mesaisi
'Beyaz Altın'da hasat başladı! Ünlü Taşköprü sarımsağı tarlalarında okul harçlığı mesaisiKastamonu’da iki okul öğrencisi, “beyaz altın” olarak adlandırılan ve dünyanın en kaliteli sarımsağı olarak gösterilen Taşköprü sarımsağının hasadı için çalışarak okul harçlıklarını kazanıyor.
12.07.2023Yaşam
Gizemli yangının nedeni ortaya çıktı! 60 dönüm tarım arazisi kül olmuştu
Gizemli yangının nedeni ortaya çıktı! 60 dönüm tarım arazisi kül olmuştuEskişehir’in Tepebaşı ilçesinde 60 dönüm tarım arazisini küle çeviren sır yangının nedeni ortaya çıktı. Tepebaşı İlçe Tarım Müdürü Zeki Sert, "Başımıza gelmiş bir şey değildi. İlk defa karşılaştık” dedi.
12.07.2023Yaşam
Çörek Otu Balı Nedir? Çörek Otu Balı Faydaları Nelerdir?
Çörek Otu Balı Nedir? Çörek Otu Balı Faydaları Nelerdir?Arıların Çörek otu bitkisinde bulunan özleri toplayıp bala dönüştürmesi ile meydana gelen Çörek otu balı uzmanlar tarafından sıkça üzerinde durulan bir besindir. Çörek otu kendi başına da bir şifa kaynağıdır. Bununla birlikte bal ile birleştiğinde de birçok derde deva olmaktadır. Birtakım hastalıklara iyi gelmesinden dolayı insanlar tarafından sıkça tercih edilen doğal bir bal çeşidi haline gelmiştir.
8.07.2023Sağlık
Kuru Fasulye Kaç Kalori? Kuru Fasulye Besin Değerleri Ve Kalorisi...
Kuru Fasulye Kaç Kalori? Kuru Fasulye Besin Değerleri Ve Kalorisi...Kuru fasulye yapımı Türk kültürünü ve tarihini yansıtmaktadır. Oldukça fazla kişinin en sevdiği yiyecek olarak bilinen kuru fasulye sofraların yıldızlı yemeklerinden biridir. Etli ve etsiz şekilde yapılan kuru fasulye çeşitleri ile beraber bu lezzete en iyi şekilde varmak mümkündür.
7.07.2023Sağlık
Çekirdek Kaç Kalori? Çekirdek Besin Değerleri Ve Kalorisi...
Çekirdek Kaç Kalori? Çekirdek Besin Değerleri Ve Kalorisi...Çekirdek sağlıklı yağlar, faydalı bitki bileşikleri ve diyabet dahil olmak üzere yaygın sağlık sorunları riskini azaltmada rol oynayan çeşitli vitamin ve mineralleri içeren sağlıklı atıştırmalıklardır.
6.07.2023Sağlık
Yaz ayının vazgeçilmezi! 11 TL’den satılıyor
Yaz ayının vazgeçilmezi! 11 TL’den satılıyorYaz ayının vazgeçilmez meyvesi arasında bulunuyor. Tescilli Kırıkhan kavununda hasat başladı. Tarladan kilogram fiyatı 11 TL’den alıcı bulan kavunda rekolte, üreticinin yüzünü güldürdü.
4.07.2023Ekonomi
Çiftçilerin yağış sonrası korkusu! 'Pas hastalığı'
Çiftçilerin yağış sonrası korkusu! 'Pas hastalığı'Son aylarda etkili olan sağanak ve dolu yağışı hububatlarda pas hastalığına sebep olurken, hasat dönemine hazırlanan Eskişehirli çiftçiler kalite kaybından endişeli.
3.07.2023Ekonomi
Buğday ve arpa alım fiyatı belli oldu
Buğday ve arpa alım fiyatı belli olduBuğday ve arpa üreticisini merakla beklediği rakamlar açıklandı. Toprak Mahsülleri Ofisi’nin çiftçiye buğday ve arpa için ton başına ödeyeceği fiyat belli oldu.
26.06.2023Ekonomi
TMO hububat satış fiyatları belirlendi
TMO hububat satış fiyatları belirlendiToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, 2023 yılında hasat edilen ve önceki yıllardan devreden buğday ve arpa stokları için 2023-2024 satış sezonu başında uygulanacak satış fiyatlarını ton üzerinden makarnalık buğdayda 10 bin 200, ekmeklik buğdayda 9 bin 350, arpada ise 7 bin 725 lira olarak belirledi.
26.06.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Hasat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hasat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.