Yeşil Pasaport

Yeşil Pasaport

Son dakika yeşil pasaport haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yeşil pasaport ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yeşil pasaport haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yeşil Pasaport

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yeşil pasaport gelişmeleri de dahil olmak üzere 276 yeşil pasaport haberi bulunmuştur. Tüm yeşil pasaport haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türkiye'den Avrupa'ya vize hamlesi: Schengen uygulamaları siyasi güdümlü yaptırım aracı...
Türkiye'den Avrupa'ya vize hamlesi: Schengen uygulamaları siyasi güdümlü yaptırım aracı...Türkiye, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Hukuk İşleri ve İnsan Hakları Komisyonu’nun haziran ayı toplantısında sunulmak üzere, “Schengen Sisteminin Avrupa Konseyi Üye Devletleri Tarafından Siyasi Amaçlı Bir Yaptırım Olarak Kötüye Kullanılması” başlıklı bir rapor hazırladı. Raporda, bireylerin seyahat etme özgürlüğüne atıf yapılırken, Schengen Bölgesi’ndeki devletlerin, üçüncü ülke vatandaşları için geçerli olan ‘asgari ortak standart ilkeler’ benimsemesi gerektiği dile getiriliyor. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) ülkelerinin zaman zaman siyasi amaçlı uygulamalar yaptığı, Schengen’in kötüye kullanıldığı belirtiliyor.
31.05.2022Ekonomi
İzmir Midilli Adası arasındaki vapur seferleri ne zaman başlıyor? İzmir Midilli Adası arası vapur ücretleri ne kadar?
İzmir Midilli Adası arasındaki vapur seferleri ne zaman başlıyor? İzmir Midilli Adası arası vapur ücretleri ne kadar? İzmir-Midilli Adası vapur seferleri başlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İzmir-Midilli arasındaki ilk vapur seferi, Alsancak Limanı'ndan başlayacak. Peki, İzmir Midilli Adası arasındaki vapur seferleri ne zaman başlıyor? İzmir Midilli Adası arası vapur ücretleri ne kadar? İzmir Midilli Adası arası kaç saat? İzmir Midilli Adası seferleri hangi gün yapılacak? İşte detaylar…
28.05.2022Gündem
Yeşil pasaport süresi kaç yıl oldu, uzatıldı mı? Bakan Süleyman Soylu açıkladı!
Yeşil pasaport süresi kaç yıl oldu, uzatıldı mı? Bakan Süleyman Soylu açıkladı!Yeşil pasaport süresi kaç yıl oldu, uzatıldı mı? Bakan Süleyman Soylu, 5 yıl olan yeşil pasaport geçerlilik süresinin, yeni nesil yerli e-pasaportla 10 yıla çıktığını duyurdu.
10.05.2022Gündem
Yeni pasaport ile ilgili son dakika gelişmesi! Tarih belli oldu, geçerlilik süresi değişiyor
Yeni pasaport ile ilgili son dakika gelişmesi! Tarih belli oldu, geçerlilik süresi değişiyorResmen açıklandı. Yerli pasaport geliyor. Tarih belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli ve milli pasaport üretimi için altyapının kurulduğunu söyledi, "ağustos ayı itibarıyla vatandaşlarımıza verilmeye başlanacak" dedi. Öte yandan Bakan Soylu ise yaptığı açıklamada 5 yıl olan yeşil pasaport geçerlilik süresinin, yeni nesil yerli e-pasaportla 10 yıla çıkacağını duyurdu.
10.05.2022Gündem
Maaşlara 560 lira zam göründü! Resmen değişti, binlerce kişiye güzel haber...
Maaşlara 560 lira zam göründü! Resmen değişti, binlerce kişiye güzel haber...Binlerce kişiyi ilgilendiren karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayınlanan karar ileinfaz koruma memurlarına müjde geldi. Cumhurbaşkanlığı kararı ile infaz koruma memurlularının 3. ve 4. dereceli kadrolara atanma hakkı verilmesi ile maaşlarında 560 lira artış olacağı bildirildi.
Çorlu'da bulanan kemikler, 8 aydır kayıp internet fenomeni Yunus'a ait çıktı
Çorlu'da bulanan kemikler, 8 aydır kayıp internet fenomeni Yunus'a ait çıktıTekirdağ'ın Çorlu ilçesinde piknik alanında bulunan insan kemiklerinin, 8 aydır kayıp olarak aranan Yunus Dönertaş'a (42) ait olduğu belirlendi. Dönertaş'ın internette sokak röportajıyla tanınıp, "Ama kafamız nasıl güzel" sözleriyle fenomen olduğu öğrenildi.
19.03.2022Gündem
Isınmak için yaktığı ateş sonu oldu! Feci şekilde can verdi
Isınmak için yaktığı ateş sonu oldu! Feci şekilde can verdiSakarya’nın Hendek ilçesinde küçükbaş hayvanlarının bulunduğu ağılın yanındaki aracında ısınmak için soba kovasının içerisinde ateş yakan Sebahattin Bıçakçı (48), çıkan yangında yaşamını yitirdi.
19.03.2022Gündem
Depremle ilgili son dakika uyarısı! AFAD korkutan verileri açıkladı! Büyük deprem...
Depremle ilgili son dakika uyarısı! AFAD korkutan verileri açıkladı! Büyük deprem...Depremle ilgili son dakika gelişmesi! Açıklamalar art arda geldi, büyük Marmara depremi ile ilgili flaş uyarı. 2021’de 23 bin 753 deprem meydana geldi, 2022’de de sarsıntılar devam ediyor. Özellikle Marmara’da geçen ay önce Yalova sonra da Tekirdağ'da deprem oldu. Her iki depremin büyüklüğü orta şiddette olsa da konumları itibariyle akla hemen beklenen büyük Marmara depremini getirdi. Peki İstanbul'u da etkileyecek büyük deprem için süre kısaldı mı? Daha önce Tekirdağ’da 7.4 büyüklüğünde bir deprem olduğunu hatırlatan uzmanlar korkutan verileri açıkladı. İşte büyük Marmara depremi ile ilgili son dakika uyarıları...
19.03.2022Gündem
'Yeşil pasaport' operasyonu! 7 ilde düğmeye basıldı
'Yeşil pasaport' operasyonu! 7 ilde düğmeye basıldıBazı kamu görevlileriyle ortak hareket ederek terörle iltisaklı şahısları yeşil pasaportla yurtdışına çıkaran şebekeye yönelik 11 Ocak tarihinde yapılan operasyonun ikinci aşaması olarak; şartları uymadığı halde yurtdışına çıkmak isteyen kişileri gerçeğe aykırı okul kayıtları ve öğrenci vizeleriyle yurtdışına çıkaran şüphelilere yönelik İstanbul, Muş, İzmir ve Manisa illerinde eşzamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 7 şahıs yakalanırken, farklı kişilere ait 30 adet pasaport, farklı şahıslara ait 45 adet kimlik, pasaport ve sürücü belgesi fotokopileri, farklı kişilere ait 10 adet diploma fotokopileri ile öğrenim durumu belgeleri ve çeşitli belgeler ele geçirildi.
19.03.2022Gündem
Pasaport için gerekli evraklar ve belgeler nelerdir?
Pasaport için gerekli evraklar ve belgeler nelerdir?Pasaport, yurtdışına çıkmak isteyen vatandaşlara yetkili kurumlar tarafından verilen ve uluslararası geçerliliğe sahip resmi bir belgedir. İlk kez çıkarılan pasaport işlemleri uzun sayılabilecek bir zamanda tamamlanabildiği, pasaporta mutlaka seyahat tarihinden önce başvurulması gerekmektedir.
16.02.2022Yaşam
Aşı için akla hayale gelmeyecek sahtekarlık! Sahte kol yaptırdı!
Aşı için akla hayale gelmeyecek sahtekarlık! Sahte kol yaptırdı!Avrupa'nın göbeğinde inanılmaz sahtekarlık! İtalya'nın kuzeyinde 50 yaşında bir adam, aşı pasaportu almak için akla hayale gelmeyecek bir yola başvurdu. Yetkililer 'gülünecek bir şey olmadığını ve olayın son derece ciddi olduğunu' açıkladı.
5.12.2021Dünya
Aşıdan kaçmak için yaptığı büyük şaşkınlık yaşattı!
Aşıdan kaçmak için yaptığı büyük şaşkınlık yaşattı!İtalya'da Covid-19 aşısı olmamak için takma kolla aşı merkezine giden bir kişi yakayı ele verdi. Ülkenin kuzeyindeki Piedmont bölgesinde yaşayan 50 yaşındaki şahıs sahtekarlıktan dolayı savcılığa sevk edildi.
3.12.2021Dünya
Pasaport nasıl alınır? Pasaport çıkarmak için gerekli evraklar nelerdir?
Pasaport nasıl alınır? Pasaport çıkarmak için gerekli evraklar nelerdir?Pasaport, yurt dışına giderken kullanılan ve uluslararası geçerliliği bulunan bir kimlik çeşididir. Ülkelerin yetkili makamlarına talep edildiğinde gerekli şartları taşıyan vatandaşlara verilmektedir. Ülkemizde bordo, yeşil, gri ve siyah renklerde pasaport çeşitleri bulunmaktadır. Normal vatandaşlar genellikle bordo pasaportlar kullanmaktadır. Ayrıca pasaport çıkarmak için de belli başlı şartlar vardır.
16.02.2022Gündem
Bakan Gül: 19 yılda personel sayımız yüzde 184 arttı
Bakan Gül: 19 yılda personel sayımız yüzde 184 arttıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Adliyelerde ve ilgili birimlerde görev yapan personel sayımız 19 yılda yüzde 184 artışla 2021 yılının eylül ayı itibarıyla 74 bin 802'ye çıkmıştır. Ceza infaz kurumlarında çalışan personelimizin sayısı aynı dönemde yüzde 177,52 artışla 70 bin 510'a yükselmiştir" dedi.
1.10.2021Siyaset
128 milyar dolar talimatı! Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün açıklayacak...
128 milyar dolar talimatı! Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün açıklayacak...Son dakika haberine göre; AK Parti “yerel yönetimler” düzenlemesini yeniden gündemine aldı. Büyükşehirlere gelir payı sınıflaması, kalan 51 ilde hizmetlerin daha hızlı verilebilmesi için “bütünşehir” formülünün devreye sokulması formülü masada... Öte yandan Erdoğan toplantıda Merkez Bankası rezervleri hakkında 'bilgilendirme' talimatı verdi. İşte detaylar...
21.04.2021Siyaset
Gri pasaport nedir? Gri pasaport (Hizmet pasaportu) kimlere verilir, süresi?
Gri pasaport nedir? Gri pasaport (Hizmet pasaportu) kimlere verilir, süresi?Türkiye'den Almanya'ya gri pasaportla giden 45 kişiden 43'nün ülkeye dönmediğine dair haberler üzerine İçişleri Bakanlığı, 6 belediyeye soruşturma başlattı. Gelişmelerin ardından Gri pasaport nedir, kimlere verilir? soruları arttı.
19.04.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bütçe uygulama sonuçlarını açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bütçe uygulama sonuçlarını açıkladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020 yılının aralık ayı ile ocak-aralık dönemi merkezi yönetim bütçe uygulama sonuçlarını Dolmabahçe Ofisi'nde açıkladı.
15.01.2021Ekonomi
Ehliyetlerde yeni dönem! Ehliyet değiştirme için son tarih açıklandı...
Ehliyetlerde yeni dönem! Ehliyet değiştirme için son tarih açıklandı...Ehliyet, yeni kimlik kartı ve pasaportta yeni dönem. Ücretlere ilişkin İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü'nden son dakika açıklaması geldi. Ehliyet için son değişim tarihi duyurulurken, yıl sonu itibariyle ceza uygulanacağına ilişkin iddialar yalanlandı. Nüfus cüzdanlarının değiştirilmesine ilişkin herhangi bir son tarih bulunmadığı belirtilirken hali hazırda kullanılan nüfus cüzdanları yeni nesil T.C. Kimlik Kartı ile değiştirilinceye kadar geçerlidir açıklaması yapıldı. Genel Müdürlükten 'Eski tip sürücü belgelerinin yeni tip sürücü belgeleriyle değiştirilmesine ilişkin son tarih ise 31.12.2022’dir" açıklaması yapıldı. Peki yeni tip kimlik, ehliyet nasıl alınır? 2021 yılı harçları ne kadar?
11.12.2020Gündem
Pandemide hangi ülkeler öğrenci kabul ediyor?
Pandemide hangi ülkeler öğrenci kabul ediyor?Yurt dışında eğitim isteyen öğrenciler için ülkelerin son durumları açıklandı. Öğrencilerin en çok tercih ettiği 12 ülkenin güncel kabul şartları ve vize politikaları duyuruldu.
28.10.2020Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya resti çekti! 'Tanımıyoruz'
Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyaya resti çekti! 'Tanımıyoruz'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2020-2021 Adli Yılı açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Husumet cepheleri ne kadar birleşirse birleşsin, bu yükselişi durduramayacaklar. İstiklal Marşı 'korkma' diye başlayan ve 'Hakkıdır hakka tapan milletimindir istiklal' diye biten bir milleti yolundan döndürecek hiçbir güç tanımıyoruz." ifadelerini kullandı.
1.09.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Libya mesajı: Kimse heveslenmesin izin vermeyeceğiz!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Libya mesajı: Kimse heveslenmesin izin vermeyeceğiz!Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi iki yıllık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Libya'da Trablus'u tehdit eden darbecileri gerilettik. Libya halkının yanında olmayı sürdüreceğiz. Son günlerdeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz, kimse heveslenmesin ona da prim vermeyeceğiz." dedi.
21.07.2020Siyaset
Almanya uçuşları ne zaman açılacak? Almanya Türkiye uçuş yasağı uçuş yasağı ne zaman kalkacak?
Almanya uçuşları ne zaman açılacak? Almanya Türkiye uçuş yasağı uçuş yasağı ne zaman kalkacak?Almanya Türkiye uçuş yasağının kalkacağı tarih merakla bekleniyordu. Türkiye Almanya uçuşları ne zaman açılıyor? sorusuna cevap aranıyordu. Corona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında iptal edilen yurt dışı uçuşları hakkında hava yolu şirketlerinden peşe peşe açıklama yaptı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu da geçtiğimiz günlerde, 10 Haziran'dan itibaren kademeli olarak 40 ülkeye uçak seferlerini başlatmayı planladıklarını ifade etmişti. Almanya Türkiye uçuş yasağı kalktı mı? Almanya uçuşları ne zaman açıldı mı? THY, Pegasus, AtlasJet’in Almanya uçuşları başladı mı?
11.06.2020Gündem
YÖK Başkanı Saraç açıkladı! 'Ülke için ilk'
YÖK Başkanı Saraç açıkladı! 'Ülke için ilk'YÖK Başkanı Saraç yaptığı açıklamada, "YÖK, ilaç, aşı, tohum gibi stratejik projelerde birden fazla üniversitenin katılımıyla ortak araştırma merkezi kurabilecek. Bu, ülke için ilk" dedi.
16.04.2020Gündem
Yeşil pasaport için gerekli belgeler ve evraklar neler?
Yeşil pasaport için gerekli belgeler ve evraklar neler?Yeşil pasaport yani resmi adıyla hususi pasaport, halk arasında daha çok yeşil pasaport olarak bilinmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmış ya da çalışmaya devam eden kişiler bu pasaportu alma hakkına sahiptir. Tabii bu pasaport hakkında bilinmesi gereken tüm unsurlar detaylı şekilde ele alınmalıdır.
16.02.2022Uzmana Sor
Yeşil pasaport fiyatları 2020 | Yeşil pasaport nasıl alınır, kimlere verilir?
Yeşil pasaport fiyatları 2020 | Yeşil pasaport nasıl alınır, kimlere verilir?Yeşil pasaport olarak bilinen hususi damgalı pasaport düzenlenmesi 17 Ocak 2020 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İçişleri Bakanlığının yönetmeliğine göre, avukatlara hususi damgalı pasaport olarak bilinen "yeşil pasaport" verilmesine ilişkin usul ve esaslar belirlendi. Yeşil pasaportlarla ilgili yapılan düzenleme sonrası yeşil pasaport başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar Yeşil pasaport nasıl alınır, yeşil pasaport kimlere verilir? Yeşil pasaport 2020 fiyatları ne kadar? sorularına yanıt aramaya başladı.

Benzer Haber Etiketleri

Yeşil Pasaport ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yeşil pasaport haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.