Yeşil Pasaport

Yeşil Pasaport

Son dakika yeşil pasaport haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yeşil pasaport ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yeşil pasaport haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yeşil Pasaport

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yeşil pasaport gelişmeleri de dahil olmak üzere 295 yeşil pasaport haberi bulunmuştur. Tüm yeşil pasaport haberleri aşağıda listelenmiştir.
Gazeteciler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yeşil pasaport talebini iletti
Gazeteciler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yeşil pasaport talebini ilettiAnadolu Yayıncılar Federasyonu öncülüğünde bir grup gazeteci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek, yeşil pasaport taleplerini iletti.
15.11.2023Gündem
Vizesi olana indirim dönemi başladı! Özel promosyonlar var
Vizesi olana indirim dönemi başladı! Özel promosyonlar varSchengen vizesinde ret oranları artınca seyahat acenteleri turu doldurmak için yeşil pasaportlu ve vizeli müşteri arayışına girdi. Bazı acenteler hazırda vizesi bulunan veya yeşil pasaport sahibi kişilere özel promosyonlar yapmaya bile başladı.
4.08.2023Ekonomi
Bakan Soylu'dan 'yeşil pasaport' açıklaması
Bakan Soylu'dan 'yeşil pasaport' açıklamasıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kimlerin yeşil pasaport alacağının mevzuatta belli olduğunu, geri alınmasının veya iptal edilmesinin söz konusu olmadığını bildirdi.
6.05.2023Gündem
İçişleri Bakanı Soylu: "Türkiye'nin kalkınmasını istemiyorlar"
İçişleri Bakanı Soylu: "Türkiye'nin kalkınmasını istemiyorlar"Bakırköy, Bayrampaşa ve Bahçelievler’de vatandaşlarla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'nin yakasını bırakmıyorlar. Bir taraftan ekonomik saldırılarla, bir taraftan da Gezi olayına başlayan süreçle Türkiye'nin zenginleşmesini, büyümesini Türkiye'nin kalkınmasını istemiyorlar" dedi.
6.05.2023Gündem
Bakan Soylu: Tayyip Erdoğan batıyı son 21 yılda Türkiye'nin kurumlarından tasfiye etti
Bakan Soylu: Tayyip Erdoğan batıyı son 21 yılda Türkiye'nin kurumlarından tasfiye ettiİçişleri Bakanı ve AK Parti 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'ni ziyaret etti. Soylu, "1960 darbesinden sonra Türkiye'ye, Batı iyi sızmıştır. Özellikle devletin bütün kurumlarında FETÖ'yü de, kendine yakın muhipleri de, sevdiklerini de iyi sızdırmıştır. Tayyip Erdoğan 21 yıldır çok şey yaptı ama bir şeyi hakikaten Türkiye'nin bundan sonraki sürecine de imza atarak gerçekleştirdi. Tayyip Erdoğan Batı'yı son 21 yılda Türkiye'nin kurumlarından tasfiye etti Tayyip Erdoğan" dedi.
5.05.2023Gündem
Yeşil pasaport kararı! Yüz binlerce EYT'liyi ilgilendiriyor
Yeşil pasaport kararı! Yüz binlerce EYT'liyi ilgilendiriyorEYT kapsamında emekli olan pek çok kişi çalışmaya devam ediyor. İhracatçılara verilen yeşil pasaporta ‘EYT ayarı’ geldi. Buna göre, yeniden işe giren EYT’li çalışan, yeşil pasaportunu kaybetmeyecek.
13.04.2023Gündem
İranlı kadından dayak ve 10 milyon liralık dolandırıcılık iddiası
İranlı kadından dayak ve 10 milyon liralık dolandırıcılık iddiasıTürkiye üzerinden Fransa'ya gitmek için 3 yıl önce Van'a gelen 51 yaşındaki İranlı Nasrin Asadiyan Tarakkom, duygusal ilişki yaşadığı Hamza isimli bir kişi tarafından yaklaşık 10 milyon liraya denk gelen 550 bin dolarının çalındığını iddia etti.
6.09.2022Yaşam
Yerli ve milli pasaport 25 Ağustos itibariyle üretilmeye başlanacak
Yerli ve milli pasaport 25 Ağustos itibariyle üretilmeye başlanacakİçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Şubat ayında çalışmalarına başlanan yerli ve milli pasaportun 25 Ağustos itibariyle üretimine geçileceğini duyurdu.
20.08.2022Ekonomi
e-Pasaport ne zaman çıkıyor? Pasaportlar değişecek mi? Yeni pasaportlar ne zaman devreye alınıyor? e-Pasaport harcı ne kadar?
e-Pasaport ne zaman çıkıyor? Pasaportlar değişecek mi? Yeni pasaportlar ne zaman devreye alınıyor? e-Pasaport harcı ne kadar? e-Pasaport açıklaması! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu! 25 Ağustos’ta başlıyor! İlk yerli e-pasaport basılmaya başlıyor. Bakan Soylu, yeni pasaportların üretimini artıracaklarını söyledi. Peki, e-Pasaport ne zaman çıkıyor? Pasaportlar değişecek mi? Yeni pasaportlar ne zaman devreye alınıyor? Yeni pasaport için rendevu sistemi ne zaman açılacak? e-Pasaport başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar…
19.08.2022Ekonomi
Pasaportlarda yeni dönem! Bugünden itibaren değişiyor
Pasaportlarda yeni dönem! Bugünden itibaren değişiyorİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bakan Soylu Türkiye'nin kendi pasaportunu üretmeye şubat ayından itibaren başladığını belirtirken, pasaportlara yönelik alınan kararı da açıkladı. Bakan Soylu, yeşil pasaportlarda iyileştirme yaptıklarını, 5 yıldan 10 yıla çıkarıldığını aktarırken, "Elinde yeşil pasaportu 5 yıllık süresi dolanlar değiştirmesinler. Yarından (Bugünden) itibaren onların da süresini 10 yıla çıkaracak değişikliği yapacağız" açıklamasında bulundu.
18.08.2022Gündem
Türkiye'den Avrupa'ya vize hamlesi: Schengen uygulamaları siyasi güdümlü yaptırım aracı...
Türkiye'den Avrupa'ya vize hamlesi: Schengen uygulamaları siyasi güdümlü yaptırım aracı...Türkiye, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Hukuk İşleri ve İnsan Hakları Komisyonu’nun haziran ayı toplantısında sunulmak üzere, “Schengen Sisteminin Avrupa Konseyi Üye Devletleri Tarafından Siyasi Amaçlı Bir Yaptırım Olarak Kötüye Kullanılması” başlıklı bir rapor hazırladı. Raporda, bireylerin seyahat etme özgürlüğüne atıf yapılırken, Schengen Bölgesi’ndeki devletlerin, üçüncü ülke vatandaşları için geçerli olan ‘asgari ortak standart ilkeler’ benimsemesi gerektiği dile getiriliyor. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) ülkelerinin zaman zaman siyasi amaçlı uygulamalar yaptığı, Schengen’in kötüye kullanıldığı belirtiliyor.
31.05.2022Ekonomi
İzmir Midilli Adası arasındaki vapur seferleri ne zaman başlıyor? İzmir Midilli Adası arası vapur ücretleri ne kadar?
İzmir Midilli Adası arasındaki vapur seferleri ne zaman başlıyor? İzmir Midilli Adası arası vapur ücretleri ne kadar? İzmir-Midilli Adası vapur seferleri başlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İzmir-Midilli arasındaki ilk vapur seferi, Alsancak Limanı'ndan başlayacak. Peki, İzmir Midilli Adası arasındaki vapur seferleri ne zaman başlıyor? İzmir Midilli Adası arası vapur ücretleri ne kadar? İzmir Midilli Adası arası kaç saat? İzmir Midilli Adası seferleri hangi gün yapılacak? İşte detaylar…
28.05.2022Gündem
Yeşil pasaport süresi kaç yıl oldu, uzatıldı mı? Bakan Süleyman Soylu açıkladı!
Yeşil pasaport süresi kaç yıl oldu, uzatıldı mı? Bakan Süleyman Soylu açıkladı!Yeşil pasaport süresi kaç yıl oldu, uzatıldı mı? Bakan Süleyman Soylu, 5 yıl olan yeşil pasaport geçerlilik süresinin, yeni nesil yerli e-pasaportla 10 yıla çıktığını duyurdu.
10.05.2022Gündem
Yeni pasaport ile ilgili son dakika gelişmesi! Tarih belli oldu, geçerlilik süresi değişiyor
Yeni pasaport ile ilgili son dakika gelişmesi! Tarih belli oldu, geçerlilik süresi değişiyorResmen açıklandı. Yerli pasaport geliyor. Tarih belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli ve milli pasaport üretimi için altyapının kurulduğunu söyledi, "ağustos ayı itibarıyla vatandaşlarımıza verilmeye başlanacak" dedi. Öte yandan Bakan Soylu ise yaptığı açıklamada 5 yıl olan yeşil pasaport geçerlilik süresinin, yeni nesil yerli e-pasaportla 10 yıla çıkacağını duyurdu.
10.05.2022Gündem
Maaşlara 560 lira zam göründü! Resmen değişti, binlerce kişiye güzel haber...
Maaşlara 560 lira zam göründü! Resmen değişti, binlerce kişiye güzel haber...Binlerce kişiyi ilgilendiren karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayınlanan karar ileinfaz koruma memurlarına müjde geldi. Cumhurbaşkanlığı kararı ile infaz koruma memurlularının 3. ve 4. dereceli kadrolara atanma hakkı verilmesi ile maaşlarında 560 lira artış olacağı bildirildi.
Çorlu'da bulanan kemikler, 8 aydır kayıp internet fenomeni Yunus'a ait çıktı
Çorlu'da bulanan kemikler, 8 aydır kayıp internet fenomeni Yunus'a ait çıktıTekirdağ'ın Çorlu ilçesinde piknik alanında bulunan insan kemiklerinin, 8 aydır kayıp olarak aranan Yunus Dönertaş'a (42) ait olduğu belirlendi. Dönertaş'ın internette sokak röportajıyla tanınıp, "Ama kafamız nasıl güzel" sözleriyle fenomen olduğu öğrenildi.
19.03.2022Gündem
Isınmak için yaktığı ateş sonu oldu! Feci şekilde can verdi
Isınmak için yaktığı ateş sonu oldu! Feci şekilde can verdiSakarya’nın Hendek ilçesinde küçükbaş hayvanlarının bulunduğu ağılın yanındaki aracında ısınmak için soba kovasının içerisinde ateş yakan Sebahattin Bıçakçı (48), çıkan yangında yaşamını yitirdi.
19.03.2022Gündem
Depremle ilgili son dakika uyarısı! AFAD korkutan verileri açıkladı! Büyük deprem...
Depremle ilgili son dakika uyarısı! AFAD korkutan verileri açıkladı! Büyük deprem... Depremle ilgili son dakika gelişmesi! Açıklamalar art arda geldi, büyük Marmara depremi ile ilgili flaş uyarı. 2021’de 23 bin 753 deprem meydana geldi, 2022’de de sarsıntılar devam ediyor. Özellikle Marmara’da geçen ay önce Yalova sonra da Tekirdağ'da deprem oldu. Her iki depremin büyüklüğü orta şiddette olsa da konumları itibariyle akla hemen beklenen büyük Marmara depremini getirdi. Peki İstanbul'u da etkileyecek büyük deprem için süre kısaldı mı? Daha önce Tekirdağ’da 7.4 büyüklüğünde bir deprem olduğunu hatırlatan uzmanlar korkutan verileri açıkladı. İşte büyük Marmara depremi ile ilgili son dakika uyarıları...
19.03.2022Gündem
'Yeşil pasaport' operasyonu! 7 ilde düğmeye basıldı
'Yeşil pasaport' operasyonu! 7 ilde düğmeye basıldıBazı kamu görevlileriyle ortak hareket ederek terörle iltisaklı şahısları yeşil pasaportla yurtdışına çıkaran şebekeye yönelik 11 Ocak tarihinde yapılan operasyonun ikinci aşaması olarak; şartları uymadığı halde yurtdışına çıkmak isteyen kişileri gerçeğe aykırı okul kayıtları ve öğrenci vizeleriyle yurtdışına çıkaran şüphelilere yönelik İstanbul, Muş, İzmir ve Manisa illerinde eşzamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 7 şahıs yakalanırken, farklı kişilere ait 30 adet pasaport, farklı şahıslara ait 45 adet kimlik, pasaport ve sürücü belgesi fotokopileri, farklı kişilere ait 10 adet diploma fotokopileri ile öğrenim durumu belgeleri ve çeşitli belgeler ele geçirildi.
19.03.2022Gündem
Pasaport için gerekli evraklar ve belgeler nelerdir?
Pasaport için gerekli evraklar ve belgeler nelerdir?Pasaport, yurtdışına çıkmak isteyen vatandaşlara yetkili kurumlar tarafından verilen ve uluslararası geçerliliğe sahip resmi bir belgedir. İlk kez çıkarılan pasaport işlemleri uzun sayılabilecek bir zamanda tamamlanabildiği, pasaporta mutlaka seyahat tarihinden önce başvurulması gerekmektedir.
16.02.2022Yaşam
Aşı için akla hayale gelmeyecek sahtekarlık! Sahte kol yaptırdı!
Aşı için akla hayale gelmeyecek sahtekarlık! Sahte kol yaptırdı!Avrupa'nın göbeğinde inanılmaz sahtekarlık! İtalya'nın kuzeyinde 50 yaşında bir adam, aşı pasaportu almak için akla hayale gelmeyecek bir yola başvurdu. Yetkililer 'gülünecek bir şey olmadığını ve olayın son derece ciddi olduğunu' açıkladı.
5.12.2021Dünya
Aşıdan kaçmak için yaptığı büyük şaşkınlık yaşattı!
Aşıdan kaçmak için yaptığı büyük şaşkınlık yaşattı!İtalya'da Covid-19 aşısı olmamak için takma kolla aşı merkezine giden bir kişi yakayı ele verdi. Ülkenin kuzeyindeki Piedmont bölgesinde yaşayan 50 yaşındaki şahıs sahtekarlıktan dolayı savcılığa sevk edildi.
3.12.2021Dünya
Pasaport nasıl alınır? Pasaport çıkarmak için gerekli evraklar nelerdir?
Pasaport nasıl alınır? Pasaport çıkarmak için gerekli evraklar nelerdir?Pasaport, yurt dışına giderken kullanılan ve uluslararası geçerliliği bulunan bir kimlik çeşididir. Ülkelerin yetkili makamlarına talep edildiğinde gerekli şartları taşıyan vatandaşlara verilmektedir. Ülkemizde bordo, yeşil, gri ve siyah renklerde pasaport çeşitleri bulunmaktadır. Normal vatandaşlar genellikle bordo pasaportlar kullanmaktadır. Ayrıca pasaport çıkarmak için de belli başlı şartlar vardır.
16.02.2022Gündem
Bakan Gül: 19 yılda personel sayımız yüzde 184 arttı
Bakan Gül: 19 yılda personel sayımız yüzde 184 arttıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Adliyelerde ve ilgili birimlerde görev yapan personel sayımız 19 yılda yüzde 184 artışla 2021 yılının eylül ayı itibarıyla 74 bin 802'ye çıkmıştır. Ceza infaz kurumlarında çalışan personelimizin sayısı aynı dönemde yüzde 177,52 artışla 70 bin 510'a yükselmiştir" dedi.
1.10.2021Siyaset
128 milyar dolar talimatı! Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün açıklayacak...
128 milyar dolar talimatı! Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün açıklayacak...Son dakika haberine göre; AK Parti “yerel yönetimler” düzenlemesini yeniden gündemine aldı. Büyükşehirlere gelir payı sınıflaması, kalan 51 ilde hizmetlerin daha hızlı verilebilmesi için “bütünşehir” formülünün devreye sokulması formülü masada... Öte yandan Erdoğan toplantıda Merkez Bankası rezervleri hakkında 'bilgilendirme' talimatı verdi. İşte detaylar...
21.04.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Yeşil Pasaport ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yeşil pasaport haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.