Tbmm

Tbmm

Son dakika TBMM haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan TBMM ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını TBMM haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tbmm

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tbmm gelişmeleri de dahil olmak üzere 15.097 tbmm haberi bulunmuştur. Tüm tbmm haberleri aşağıda listelenmiştir.
EYT'liye dev promosyon! Bankalar tek tek açıklandı, rakamlar ortaya çıktı
EYT'liye dev promosyon! Bankalar tek tek açıklandı, rakamlar ortaya çıktıEmekli promosyonlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. EYT'lilere maaş promosyonu müjdesi geldi. EYT'lileri ilgilendiren maaş promosyonlarıyla ilgili dikkat çeken açıklama yapıldı. Bankalar EYT'liler için emekli maaşı promosyon rakamlarını tek tek açıkladı. Emekli promosyon rakamları yüksek seviyeye çıktı. Öte yandan EYT yasa teklifi bugün TBMM'ye sunuluyor. İlk aşamada 8 madde olarak hazırlandı Ancak, Erdoğan’ın “Yasada sadece EYT ile ilgili düzenlemeler yer alsın” talimatının ardından 5’e düşürüldü. Buna göre yaş sınırı olmadan prim gün ve yılını dolduran, 9 Eylül 1999 öncesi sigorta girişi olanlara emeklilik hakkı tanınacak. Teklif emeklilik sonrası çalışmaya devam edecekler için sigorta prim teşviki ve kamuya geçen taşeronların emekliliğinin de isteğe bağlı olmasını öngörüyor. İşte EYT'li milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar...
30.01.2023Emekli
EYT'liye rekor promosyon müjdesi! Bankalar emekli maaşı promosyon rakamlarını tek tek açıkladı
EYT'liye rekor promosyon müjdesi! Bankalar emekli maaşı promosyon rakamlarını tek tek açıkladıEYT ile ilgili son dakika açıklaması! EYT'lilere maaş promosyonu müjdesi geldi. EYT'lileri ilgilendiren maaş promosyonlarıyla ilgili dikkat çeken açıklama yapıldı. Bankalar EYT'liler için emekli maaşı promosyon rakamlarını tek tek açıkladı. Emekli promosyon rakamları yüksek seviyeye çıktı. Öte yandan EYT yasa teklifi pazartesi günü TBMM'ye sunuluyor. İlk aşamada 8 madde olarak hazırlandı Ancak, Erdoğan’ın “Yasada sadece EYT ile ilgili düzenlemeler yer alsın” talimatının ardından 5’e düşürüldü. Buna göre yaş sınırı olmadan prim gün ve yılını dolduran, 9 Eylül 1999 öncesi sigorta girişi olanlara emeklilik hakkı tanınacak. Teklif emeklilik sonrası çalışmaya devam edecekler için sigorta prim teşviki ve kamuya geçen taşeronların emekliliğinin de isteğe bağlı olmasını öngörüyor. İşte EYT'li milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar...
29.01.2023Emekli
TBMM Başkanı Şentop: Milli bekamıza yönelen tehditler bugün de devam ediyor
TBMM Başkanı Şentop: Milli bekamıza yönelen tehditler bugün de devam ediyor Cumhuriyetin 100'üncü Yılında Misak-ı Milli Anma Programı'nda konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, "103 yıl önce milli bekamıza yönelen tehditler esasen bugün de devam ediyor. Tehditleri sınırlarımız ötesinde karşılayıp, aziz milletimizi ve gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizi güvenli bir şekilde yaşatmaya devam ediyoruz. Tarihi hıncını alamamış kimi devletler, emperyalist hesaplarından vazgeçmediler. İsveç’te Danimarka’da İslam’ın mukaddes kitabına alçakça saldırıyı Türkiye Büyükelçiliği önünde yaptırmalarındaki husumeti görüyoruz, biliyoruz. Biz bu düşmanlıklarla bin yıldır bu coğrafyada var olduk, kahramanca yaşadık" dedi.
28.01.2023Gündem
AK Parti'li Elitaş: Yapılandırma düzenlemesinin maliyeti 362 milyar TL
AK Parti'li Elitaş: Yapılandırma düzenlemesinin maliyeti 362 milyar TLAK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, 14 milyon kişiyi ilgilendiren borç yapılandırma teklifinin tamamlandığını belirterek, "Bu kanunla yapılandırılan borçlar 48 ayda yani 4 yılda tahsil edilecek. Tüm borçların yapılandırılması için başvuru olması durumunda 361.8 milyar liranın borç yapılandırması kapsamında olacağını tahmin ediyoruz." dedi.
27.01.2023Ekonomi
18 milletvekili hakkında 26 yeni dokunulmazlık dosyası TBMM'de
18 milletvekili hakkında 26 yeni dokunulmazlık dosyası TBMM'deHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Salihe Aydeniz dahil 18 vekil hakkında 26 yeni dokunulmazlık dosyası TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
27.01.2023Gündem
TBMM Başkanı Şentop'tan Erdoğan'ın yeniden adaylığı tartışmasıyla ilgili açıklama
TBMM Başkanı Şentop'tan Erdoğan'ın yeniden adaylığı tartışmasıyla ilgili açıklamaTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden adaylığı tartışmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
27.01.2023Gündem
Bakan Nebati'den flaş enflasyon açıklaması!
Bakan Nebati'den flaş enflasyon açıklaması!Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AK Partili milletvekillerine yaptığı “ekonomi” bilgilendirmesinde enflasyonla mücadele noktasında fiyat istikrarının yavaş yavaş sağlanacağını söylerken, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesi için gereken kaynağın hazır olduğunu vurguladı.
27.01.2023Ekonomi
EYT banka promosyonu ne zaman verilecek? EYT'liler ne kadar promosyon alacak 2023?
EYT banka promosyonu ne zaman verilecek? EYT'liler ne kadar promosyon alacak 2023? EYT banka promosyonu ne kadar, EYT promosyonu ne zaman verilecek? EYT düzenlemesi hayata geçirilmeyi beklerken, gözler ilk maaş tarihi ile emekli promosyon sürecine çevrildi. ETY düzenlemesine ilişkin kanun teklifi TBMM’ye sunulurken, Bakan Bilgin EYT'li vatandaşların ilk maaşlarını 1 Mart'ta alacaklarını aktardı. Peki emekli maaşını alan EYT'liler banka promosyonlarını zaman alacak? İşte merak edilen detaylar…
26.01.2023Emekli
EYT düzenlemesi AK Parti milletvekillerinin imzasına açıldı
EYT düzenlemesi AK Parti milletvekillerinin imzasına açıldıEmeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi ve 3 ayrı kanun teklifi, AK Parti milletvekillerinin imzasına açıldı.
25.01.2023Ekonomi
Konut finansmanına ilişkin teklif kabul edildi
Konut finansmanına ilişkin teklif kabul edildiKonut finansmanına ilişkin teklif kabul edildi. Daha önce satılmamış ve yüklenici firma mülkiyetinde olan konutlar için finansman sağlanacak.
25.01.2023Ekonomi
Bakan Nebati'den Meclis'te AK Parti grubuna sunum
Bakan Nebati'den Meclis'te AK Parti grubuna sunum Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) AK Parti grubuna ekonomiye ilişkin sunum yaptı.
25.01.2023Ekonomi
Ömer Çelik'ten İsveç'teki skandala tepki: En tepede Erdoğan ve Türkiye düşmanlığı var
Ömer Çelik'ten İsveç'teki skandala tepki: En tepede Erdoğan ve Türkiye düşmanlığı varAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, canlı yayında CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İsveç'te yaşanan skandallara tepki gösteren Çelik, "Bunların hepsi Nazi aslında. Bu durum son derece tehlikeli. En tepede bir Erdoğan düşmanlığı var, onu kaldırdığınızda Türkiye, İslam göçmen düşmanlığı var." dedi.
25.01.2023Gündem
2023 4A, 4B, 4C emekli maaşı hesaplama robotu ile emekli maaşı nasıl hesaplanır? Ne kadar emekli maaş alırım? EYT emekli maaşı hesaplama
2023 4A, 4B, 4C emekli maaşı hesaplama robotu ile emekli maaşı nasıl hesaplanır? Ne kadar emekli maaş alırım? EYT emekli maaşı hesaplamaBugün emekli olsam ne kadar maaş alınırım, SGK 4A, 4B, 4C emekli maaşı nasıl hesaplanır? Emekli maaşı hesaplama robotu SGK tarafından uygulanmaya konuldu. Emekli maaş hesaplama robotuyla birlikte, yasa sonrası alınacak emekli maaş hesabı rahatlıkla yapılabilecek. Emekliye zam haberlerinin ardından EYT düzenlemesi de TBMM’ye sunuldu. Memur emeklilerinin maaş zammı Ocak ve Temmuz ayında yapılan maaş artışları bir önceki 6 aylık enflasyon oranı kadar olurken, SSK ve Bağ-Kur emeklileri Ocak 2023'te Aralık 2022 ile Haziran 2022 arasında oluşan 6 aylık enflasyon kadar artış alıyor. 2023 Ocak zammı ile aylıklarında yüzde 30 artış gören memur ve memur emeklileri Ne kadar emekli maaş alırım? Sorusuna yanıt arıyor. İşte 4A, 4B, 4C emekli maaşı hesaplama robotu ile 2023 emekli maaşı nasıl hesaplanır? sorusunun cevabı…
25.01.2023Emekli
Başörtüsüne ilişkin hüküm Anayasa Komisyonu’nda kabul edildi
Başörtüsüne ilişkin hüküm Anayasa Komisyonu’nda kabul edildiBaşörtüsüne anayasal güvence getiren Anayasa değişikliği teklifi TBMM Anayasa Komisyonu’nda kabul edildi.
24.01.2023Gündem
MHP lideri Bahçeli'den sert sözler:  HDP kapatılmalıdır
MHP lideri Bahçeli'den sert sözler: HDP kapatılmalıdırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'nin, kapatma davasının seçim sonrasına bırakılması için Anayasa Mahkemesi'ne başvurmasına ilişkin "HDP kapatılmalıdır, hem de vakit kaybetmeksizin. Bu bölücü ve terör yatağı kurutulmalı, hukuken defteri dürülmeli, kapısına kilit asılmalıdır. HDP'nin isteğiyle Anayasa Mahkemesi'nin davayı sulandırması doğru değildir" dedi.
24.01.2023Gündem
'Yeni Evim Konut Finansman Programı'na ilişkin kanun teklifi TBMM'de
'Yeni Evim Konut Finansman Programı'na ilişkin kanun teklifi TBMM'deTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nca, orta gelirli vatandaşlara konut için düşük faizli kredi imkanı sağlayan kanun teklifinin görüşmelerine başlandı. Komisyonda sunum yapan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, "Program kapsamında kullanılacak finansman tutarları için; 2 milyon TL'ye kadar 0,69, 2 ila 4 milyon TL aralığı için 0,79, 4 ila 5 milyon TL aralığı için 0,99 faiz oranı öngörülmüştür” dedi.
23.01.2023Ekonomi
EYT'den emekli olacaklar dikkat! Yüzde 30 zam detayı
EYT'den emekli olacaklar dikkat! Yüzde 30 zam detayıEYT ile ilgili merak edilen zam detayı netleşti. Uzman isim EYT'den emekli olacaklara alacakları zam oranını açıkladı. İşte tüm ayrıntılar...
22.01.2023Ekonomi
İmar affı 2023 yılında çıkacak mı, torba yasada imar affı var mı? Yeni imar barışı teklifi TBMM’ye sunuldu mu, imar affı Resmi Gazete’de yayınlandı mı?
İmar affı 2023 yılında çıkacak mı, torba yasada imar affı var mı? Yeni imar barışı teklifi TBMM’ye sunuldu mu, imar affı Resmi Gazete’de yayınlandı mı?İmar affı 2023'de çıkacak mı, imar affı 2023 ne zaman çıkacak? Gecekondu, kaçak ve mevzuata uygun olmayan yapılar için uygulanması beklenen imar affında son durum, af bekleyen vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. 2018’de gerçekleştirilen imar affının 2023 yılı içinde uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyor. Gözler ise yeni bir karar alınıp alınmadığına çevrilirken “İmar barışı affı gelecek mi, ne zaman çıkacak ve hangi yapıları kapsayacak?” sorularına yanıt aranmaya başlandı. İşte, 2023 imar barışı affı düzenlemesiyle ilgili son gelişmeler…
21.01.2023Ekonomi
'Yeni konut' projesinde flaş gelişme! TBMM'ye sunuldu
'Yeni konut' projesinde flaş gelişme! TBMM'ye sunulduAK Parti 'yeni konut', projesinin çerçevesini belirleyen yasa teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.
20.01.2023Ekonomi
AK Parti'li Akbaşoğlu: Şubatta EYT'nin yasalaşacağına tanık olacağız
AK Parti'li Akbaşoğlu: Şubatta EYT'nin yasalaşacağına tanık olacağızAK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesine ilişkin "Milletvekillerimizle EYT'nin yasa teklifine dönüştürülmesi çalışmalarını başlattık. Şubat ayında EYT'nin yasalaşacağına tanık olacağız. Martta da EYT'li kardeşlerimizin emekli maaşlarını almalarına hep beraber şahit olacağız" dedi.
Sözleşmeliye kadro kanun teklifi yasalaştı
Sözleşmeliye kadro kanun teklifi yasalaştıTBMM Genel Kurulunda kamuda çalışan 458 bin 615 sözleşmeliye kadro verilmesini içeren “Devlet Memurları Kanunu ve Bazı Kanunlar ile 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” kabul edilerek yasalaştı.
19.01.2023Ekonomi
Milli İstihbarat Akademisi nedir, kimler kadroya geçecek?
Milli İstihbarat Akademisi nedir, kimler kadroya geçecek?YÖK kanun teklifi TBMM'ye sunuldu. Teklife göre MİT bünyesinde Milli İstihbarat Akademisi kurulacak. Üniversitelerde 50/d statüsü ile çalışanlar 33/a statüsü kapsamında kadroya geçirilebilecek.
19.01.2023Eğitim
MİT bünyesinde 'Milli İstihbarat Akademisi' kurulacak
MİT bünyesinde 'Milli İstihbarat Akademisi' kurulacakYÖK kanun teklifi TBMM'ye sunuldu. Teklife göre MİT bünyesinde Milli İstihbarat Akademisi kurulacak. Üniversitelerde 50/d statüsü ile çalışanlar 33/a statüsü kapsamında kadroya geçirilebilecek.
19.01.2023Gündem
EYT'de flaş gelişme! Bir aşama daha geçildi
EYT'de flaş gelişme! Bir aşama daha geçildiEmeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili AK Parti grubuna, bakanlık bürokratları tarafından sunum yapıldı.
18.01.2023Gündem
14 Mayıs 1950’de ne oldu, seçimleri kim kazandı? 14 Mayıs 1950 seçimlerinin Türk demokrasi tarihi bakımından önemi nedir? 14 Mayıs 1950 seçim sonuçları!
14 Mayıs 1950’de ne oldu, seçimleri kim kazandı? 14 Mayıs 1950 seçimlerinin Türk demokrasi tarihi bakımından önemi nedir? 14 Mayıs 1950 seçim sonuçları!Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihine ilişkin yaptığı açıklamada, Adnan Menderes'in 73 yıl önce seçildiği tarih olan 14 Mayıs'ı ilan etti. Söz konusu açıklamanın ardından “14 Mayıs 1950’de ne oldu? 14 Mayıs 1950 seçimlerinin Türk demokrasi tarihi bakımından önemi nedir?” sorularına yanıt aranmaya başlandı. İşte 14 Mayıs 1950 seçim sonuçları hakkında merak edilenler…
18.01.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tbmm ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tbmm haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.