Resmi Gazete

Resmi Gazete

Son dakika resmi gazete haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan resmi gazete ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını resmi gazete haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Resmi Gazete

haberleri sayfasında son dakika yaşanan resmi gazete gelişmeleri de dahil olmak üzere 12.183 resmi gazete haberi bulunmuştur. Tüm resmi gazete haberleri aşağıda listelenmiştir.
KDV'de yeni uygulama! Resmen değişti, asgari tutar 2 bin TL
KDV'de yeni uygulama! Resmen değişti, asgari tutar 2 bin TLKatma Değer Vergisi'nde (KDV), mükelleflerin 1 Şubat 2023'ten itibaren yapılan işlemlerinde uygulanmak üzere, iade hakkı doğuran işlemlerinde, iade talebinde bulunacakları asgari tutar 2 bin lira olarak belirlendi.
1.04.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri bugün belli olacak
Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri bugün belli olacakSeçim takviminde sıra, 4 cumhurbaşkanı adayının oy pusulasındaki yerlerini belirlemeye geldi. Bunun için YSK'da bugün kura çekilecek.
1.04.2023Gündem
EYT emekli maaşı eylüle mi kaldı, EYT emekli maaşı ne zaman yatar? EYT emekli maaşında kesinti olur mu, emekli maaşları EYT’lilere ne zaman bağlanacak?
EYT emekli maaşı eylüle mi kaldı, EYT emekli maaşı ne zaman yatar? EYT emekli maaşında kesinti olur mu, emekli maaşları EYT’lilere ne zaman bağlanacak? EYT emekli maaşları ne zaman yatacak, EYT emekli maaşı eylüle mi kaldı? Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) maaşlarının ne zaman yatacağını sorgulamaya devam ediyor. Mart ayında SGK'ya dilekçe veren emekli adayları emekli maaşlarının hesaba yatma gününü sabırsızlıkla bekliyor. EYT yasasının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından emekli olmaya hak kazanan vatandaşlar SGK ve e-Devlet üzerinden EYT başvurularını yaptı, şimdi emekli maaşlarının hesaplara yatmasını bekliyor. Peki, EYT emekli maaşı eylüle mi kaldı, EYT emekli maaşı ne zaman yatar? EYT emekli maaşında kesinti olur mu, emekli maaşı EYT’lilere ne zaman bağlanacak?
1.04.2023Emekli
1 liralık borç için tüm mala haciz kalktı
1 liralık borç için tüm mala haciz kalktıZamanında ödenmeyen borçlar nedeniyle bankalar başta olmak üzere, şirketler, şahıslar haciz işlemi başlatabiliyor. Eskiden 1 liralık borç için tüm malvarlığı hacze konu edilebiliyordu. Son çıkan yasa ile hacze konu alacağın üzerinde bir miktarda haciz yapılamayacak. Evdeki kişisel ve ortak kullanılan eşyalar haczedilemeyecek.
1.04.2023Ekonomi
Sosyal ağ sağlayıcılarına yeni düzenleme: Zorunlu hale geldi
Sosyal ağ sağlayıcılarına yeni düzenleme: Zorunlu hale geldiBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye'de günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılarının ülkede en az bir kişiyi yetkilendirmesini zorunlu hale getirdi. Yükümlülüklerini yerine getirmeyen sosyal ağ sağlayıcılarına idari para cezası verilecek.
1.04.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Birçok ülkeye büyükelçi atandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Birçok ülkeye büyükelçi atandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Razete'de yayımlanan karara göre; bazı büyükelçiler merkeze çekildi, bazı büyükelçilerin ise ataması gerçekleştirildi.
1.04.2023Gündem
İnce'den CHP'ye 'troll' sitemi: Bana saldırıyorlar... Dicle Canova görüşmeden yeni detayları aktardı...
İnce'den CHP'ye 'troll' sitemi: Bana saldırıyorlar... Dicle Canova görüşmeden yeni detayları aktardı...CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz gün Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile bir görüşme gerçekleştirmişti. CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova, Kılıçdaroğlu-İnce görüşmesine ilişkin çarpıcı detayları aktardı. Canova, "Muharrem İnce'nin kendisine yönelik baskıları gündeme getirdiğini öğrendim. CHP ile ilişkili imasında bulunarak troller bana saldırıyor imasında bulunmuş. Bazı trollerin de CHP içinden yönlendirildiği imalarında bulunduğu belirtiliyor" ifadelerini kullandı.
31.03.2023Gündem
Bankada parası olanlar dikkat! Flaş faiz kararı
Bankada parası olanlar dikkat! Flaş faiz kararıKur Korumalı Mevduatlarda faiz oranı üst sınırı bankalar ve mevduat sahipleri arasında serbestçe belirlenmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
31.03.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı adayları bağış toplamak için döviz hesabı açtırabilecek
Cumhurbaşkanı adayları bağış toplamak için döviz hesabı açtırabilecekResmi Gazete'de yayımlanan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı ile, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı seçiminde Cumhurbaşkanı adayları bağış toplamak için döviz hesabı açtırabilecek.
31.03.2023Gündem
BES'te ucuz kredi fırsatı! Resmen ilan edildi, detayları belli oldu
BES'te ucuz kredi fırsatı! Resmen ilan edildi, detayları belli olduBireysel Emeklilik Sistemi(BES) katılımcıları için ucuz kredi imkanı getiriliyor. Buna göre; BES'e katılmış olanlar ucuz kredi fırsatı ve birçok avantajdan faydalanacak. Konuyla ilgili detaylardan bahseden TÜRKONFED Bankacılık Komisyonu Başkanı Hüseyin Ölmez, milyonlar tarafından merak edilenleri açıkladı.
31.03.2023Emekli
Cumhurbaşkanlığı kesin aday listesi Resmi Gazete'de yayımlandı
Cumhurbaşkanlığı kesin aday listesi Resmi Gazete'de yayımlandıCumhurbaşkanı Seçimi için Kesin Aday Listesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Listede; Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan ve Sinan Oğan isimleri yer aldı.
30.03.2023Gündem
YSK Başkanı Yener: Erdoğan'ın adaylığında engel yok
YSK Başkanı Yener: Erdoğan'ın adaylığında engel yokYüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, "Kurulumuz, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Sayın Muharrem İnce'nin ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın geçici aday listesinde yapılan adaylığına yapılan itirazları reddetmiştir" dedi.
30.03.2023Gündem
Ehliyet affı Resmi Gazete'de yayımlandı mı? Ehliyet affı çıktı mı 2023, torba yasada ehliyet affı var mı 2023, ehliyet affı kimleri kapsıyor?
Ehliyet affı Resmi Gazete'de yayımlandı mı? Ehliyet affı çıktı mı 2023, torba yasada ehliyet affı var mı 2023, ehliyet affı kimleri kapsıyor?"Ehliyet affı çıktı mı, ehliyet affı Resmi Gazete’de yayımlandı mı? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Trafikte ceza puanı dolan, bu nedenle ehliyetine el konulan sürücüler ehliyet affı yasasına yönelik araştırmalarını devam ettiriyor. Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, ehliyet affıyla ilgili Meclis'e sunulan teklifin yasalaştığını açıkladı. İşte ehliyet affında son durum…
30.03.2023Gündem
Resmi Gazete'de yayımlandı: Döviz kredisi olan tüzel kişilere KKM düzenlemesi
Resmi Gazete'de yayımlandı: Döviz kredisi olan tüzel kişilere KKM düzenlemesiDöviz yükümlülüğü olan tüzel kişilerin döviz veya Türk Lirası cinsinden mevduat ve katılma hesaplarına sağlanacak destek Resmi Gazete’de yayımlandı.
30.03.2023Ekonomi
BES ile ilgili son dakika gelişmesi! Avantajlı kredi imkanı, detaylar belli oldu
BES ile ilgili son dakika gelişmesi! Avantajlı kredi imkanı, detaylar belli olduBireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelikte değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. BES yönetmeliğinde birçok maddede önemli değişiklikler gerçekleştirildi. BES katılımcıların finansman ihtiyaçları sebebi ile sözleşmelerini sonlandırmak yerine BES birikimleri sayesinde sistemden ayrılmadan avantajlı koşullarla kredi çekebilmesi için alacağın devri uygulamasına geçildi. Uzman isim detayları tek tek anlattı.
30.03.2023Ekonomi
Airfryer kararı! Gözetim dışı bırakıldı
Airfryer kararı! Gözetim dışı bırakıldıTicaret Bakanlığı daha önce, birim gümrük değeri adet başına 10 ila 200 doların altında olan bazı elektrikli ev cihazlarının ithalatında 23 Nisan’dan itibaren gözetim uygulanacağı 23 Mart’ta duyurmuştu.
30.03.2023Gündem
7. yargı paketi maddeleri 2023! Yargı paketi Resmi Gazetede yayımlandı mı, yargı paketi yasalaştı mı? 7. yargı paketinde ceza indirimi var mı, genel af çıkacak mı?
7. yargı paketi maddeleri 2023! Yargı paketi Resmi Gazetede yayımlandı mı, yargı paketi yasalaştı mı? 7. yargı paketinde ceza indirimi var mı, genel af çıkacak mı?7. Yargı Paketi maddeleri merak ediliyor. Adalet Bakanlığı'nın yürüttüğü 7. Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Kanunla birlikte, çocuğu hasta annelere infaz ertelemesi getirilirken, uyuşturucuyla mücadelede ağır cezalar öngörülüyor. Haciz işlemleri hakim kararıyla olacak. Göçmen kaçakçılığı suçu artacak. Peki, Yargı paketi Resmi Gazetede yayımlandı mı, yargı paketi yasalaştı mı? 7. yargı paketinde ceza indirimi var mı? İşte 7. yargı paketi maddeleri 2023…
29.03.2023Gündem
İthal cep telefonlarına yapılacak 'gümrük zammı' iptal edildi
İthal cep telefonlarına yapılacak 'gümrük zammı' iptal edildiResmİ Gazete'de yayımlanan karara göre; ithal cep telefonlarının birim gümrük kıymetini 200 dolardan 350 dolara çıkaran düzenleme yürürlükten kaldırıldı.
29.03.2023Ekonomi
BES'te kalana avantajlı kredi imkanı!
BES'te kalana avantajlı kredi imkanı!Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelikte değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. BES yönetmeliğinde birçok maddede önemli değişiklikler gerçekleştirildi. Bireysel Emeklilik Sistemi'ndeki katılımcıların finansman ihtiyaçları sebebi ile sözleşmelerini sonlandırmak yerine BES birikimleri sayesinde sistemden ayrılmadan avantajlı koşullarla kredi çekebilmesi için alacağın devri uygulamasına geçildi.
29.03.2023Ekonomi
İthal cep telefonlarına yapılacak 'gümrük zammı' iptal edildi
İthal cep telefonlarına yapılacak 'gümrük zammı' iptal edildiResmi Gazete'de yayımlanan karara göre; ithal cep telefonlarının birim gümrük kıymetini 200 dolardan 350 dolara çıkaran düzenleme yürürlükten kaldırıldı.
28.03.2023Ekonomi
BES'te son dakika! Resmen değişti, avantajlı kredi imkanı
BES'te son dakika! Resmen değişti, avantajlı kredi imkanıBireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelikte değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. BES yönetmeliğinde birçok maddede önemli değişiklikler gerçekleştirildi. BES katılımcıların finansman ihtiyaçları sebebi ile sözleşmelerini sonlandırmak yerine BES birikimleri sayesinde sistemden ayrılmadan avantajlı koşullarla kredi çekebilmesi için alacağın devri uygulamasına geçildi.
28.03.2023Ekonomi
EYT'de borçlanma talebi! Uzman isimden 'staj' açıklaması
EYT'de borçlanma talebi! Uzman isimden 'staj' açıklamasıEYT yasası 3 Mart 2023 tarihi itibarı ile yasalaştı. Ancak staj ve çıraklık mağdurlarının hak arayışlar devam ediyor. Farklı illerde bir araya gelen grup üyeleri borçlanma hakkı taleplerini yineliyor. EYT'de stajerlerin sorunu devam ederken İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Murat Bal dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Bal yurt dışında staj yapanların borçlanarak emekli olabileceğini duyurdu.
Bahçeli'den ortak liste açıklaması: MHP kendi amblemi ve adaylarıyla mücadele edecek
Bahçeli'den ortak liste açıklaması: MHP kendi amblemi ve adaylarıyla mücadele edecekMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından 14 Mayıs seçimleriyle ilgili açıklamada bulundu. Bahçeli yaptığı açıklamada, "Cumhur İttifakı’nı teşkil eden 2 partinin kendi adıyla, amblemiyle ve adaylarıyla seçime katılmaları söz konusu iken, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ortak liste hazırlığına teşne olması ve buna tevessül etmesi doğru, mantıklı ve makul bir seçenek olamayacaktır." ifadelerini kullandı.
28.03.2023Gündem
iPhone zam gelecek mi 28 Mart? Cep telefonlarına zam mı geliyor? Hangi telefonlara zam gelecek?
iPhone zam gelecek mi 28 Mart? Cep telefonlarına zam mı geliyor? Hangi telefonlara zam gelecek?iPhone zam gelecek mi sorusunun yanıtı merak ediliyor. 28 Mart cep telefonlarına zam mı gelecek sorusu son günlerde akıllı telefon kullanıcılarının araştırdığı konuların başında geliyor. Geçtiğimiz ay Resmi Gazete'de yayınlanan İthalatta Gözetim Uygulanmasına ilişkin tebliğin tarihi 28 Mart 2023 Salı olarak belirlenmişti. Akıllı telefınlarda adet başına birim gümrük kıymetinin 200 dolardan 350 dolara yükseltiğini iddia edildi. Peki hangi telefonlara zam gelecek?
28.03.2023Gündem
ÖSYM Sağlık bakanlığı KPSS 2023/5 tercih kılavuzu yayınlandı mı, Sağlık Bakanlığı 2023 başvuru şartları neler? Sağlık Bakanlığı 31 bin personel alımı başvuru ekranı...
ÖSYM Sağlık bakanlığı KPSS 2023/5 tercih kılavuzu yayınlandı mı, Sağlık Bakanlığı 2023 başvuru şartları neler? Sağlık Bakanlığı 31 bin personel alımı başvuru ekranı...Sağlık Bakanlığı tarafından 31 bin 600 sözleşmeli personel alımına ilişkin ilan Resmi Gazete'de yayımlandı. KPSS puanıyla alınacak sözleşmeli personelin 6 bin 69'u hemşire, 1530'u ebe ve 22 bin 507'si sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri olacak. Tercihler bugün başlayıp 3 Nisan'a kadar devam edecek. Peki, Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 personel alımı başvurusu nasıl yapılır, Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 sözleşmeli personel alımı tercihleri nasıl yapılır, KPSS 2023/5 Tercih Kılavuzu yayınlandı mı? İşte Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 sözleşmeli personel alımı branş kadro dağılımı…

Benzer Haber Etiketleri

Resmi Gazete ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki resmi gazete haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.