Safra Kesesi

Safra Kesesi

Son dakika safra kesesi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan safra kesesi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını safra kesesi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Safra Kesesi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan safra kesesi gelişmeleri de dahil olmak üzere 304 safra kesesi haberi bulunmuştur. Tüm safra kesesi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Damla hemşirenin VHL sendromunu yenmesi için 116 bin euro gerekli
Damla hemşirenin VHL sendromunu yenmesi için 116 bin euro gerekli Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli hemşire Damla Badur’a (28), 60 binde 1 görülen, vücudun birçok yerinde kist ve tümör yapan VHL sendromu teşhisi koyulurken, sağlığına kavuşması için gereken 116 bin euro değerindeki ilacın yurt dışından alınması için valilik onaylı kampanya başlatıldı. Badur, paranın toplanması için çağrı yaparak, “Herkesin desteğine ihtiyacım var, bu ilacı karşılayacak durumum yok” dedi.
3.03.2023Yaşam
Boris Johnson'ın atasının mumyası ortaya çıktı! Bilim dünyası şokta, hiç görülmedi
Boris Johnson'ın atasının mumyası ortaya çıktı! Bilim dünyası şokta, hiç görülmediİngiltere'nin eski başbakanı Boris Johnson'un 18. yüzyılda yaşayan büyük annesinin mumyası üzerinde yapılan çalışmalar bilim insanlarını şaşırttı. Anna Catharina Bischoff adlı kadının cinsel yolla bulaşan bir hastalık olan frengi yerine, bilim dünyasında daha önce hiç görülmeyen bakteriyel bir enfeksiyon nedeniyle ölmüş olabileceği belirtildi.
28.02.2023Dünya
Safiye Soyman ameliyat oldu! Sağlık durumunu açıkladı
Safiye Soyman ameliyat oldu! Sağlık durumunu açıkladıSafra kesesini aldırmak için ameliyat olan Safiye Soyman'ı, hayat arkadaşı Faik Öztürk yalnız bırakmadı. Soyman, operasyon sonrası yayınladığı videoda sağlık durumu hakkında takipçilerine bilgi verdi.
23.01.2023Magazin
Safra kesesi taşı nasıl tedavi edilir?
Safra kesesi taşı nasıl tedavi edilir?Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cenk Ersavaş, safra kesesi taşı hastalığını ve tedavi yöntemlerini sizler için anlatıyor.
17.08.2022Sağlık
Kolesterol ve hipertansiyon ile savaşıyor, göz sağlığı için şifa! Potasyum ve A, B, C, D, E vitaminleri...
Kolesterol ve hipertansiyon ile savaşıyor, göz sağlığı için şifa! Potasyum ve A, B, C, D, E vitaminleri...İçerdiği E vitamini ile kanser oluşumunu engelliyor, cildi canlandırıp, güzelleştiriyor. Karaciğer fonksiyonlarının korunmasında, sindirim sistemi üzerinde oldukça etkili oluyor, safra kesesi ve karaciğer enzimlerini düzenlenmesi üzerinde çok etkili. Potasyum ve posa içeriği ile kolesterole, hipertansiyona karşı savaşıyor, doğal A vitamini kaynağı olduğu için göz sağlığını, görme gücünü artırıyor. İşte kemik bozuklukları ve osteoporoza karşı da etkili olan bu besinin saymakla bitmeyen faydaları...
23.07.2022Sağlık
Safra kesesinden 1284 taş çıktı
Safra kesesinden 1284 taş çıktıBursa’da Ayşe Durmaz’ın (76) karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede yapılan ameliyatla safra kesesinden 1284 adet taş çıkarıldı.
14.06.2022Yaşam
Tansiyonu ve kolesterolü zıplatıyor, insülin direnci ile tip 2 diyabeti tetikliyor! En fazla Türkiye’de görülüyor, uykusuzluk, yorgunluk, umutsuzluk ve intihar...
Tansiyonu ve kolesterolü zıplatıyor, insülin direnci ile tip 2 diyabeti tetikliyor! En fazla Türkiye’de görülüyor, uykusuzluk, yorgunluk, umutsuzluk ve intihar...Açlık hissi veriyor, sürekli sinirli olmaya ve uyku haline neden oluyor, insülin direncini bozuyor, tip 2 diyabeti tetikliyor. Aşırı uyku hali ve halsizlik şikayetleri artıyor, tansiyonu zıplatıyor. Kalp damar hastalıklarına ve kalp krizine yol açabilen uyku apnesine neden oluyor, total kolesterol ve kötü huylu kolesterol LDL düzeyleri yükseliyor, iyi huylu kolesterol HDL düzeyi ise düşüyor. Kanser riskini yüzde 10 oranında arttırıyor, safra kesesi taşı görülme sıklığını yükseltiyor. Karaciğerde yağlanmaya neden oluyor, reflüyü tetikliyor. Deride kalınlaşma, kabarma, tüylenme, çatlaklar, lenfödem, selülit, ter bezleri iltihabı ve sedef gibi cilt hastalıklarının daha sık görülmesine neden oluyor. Bu kişilerde depresif ruh hali, uyku bozuklukları, yorgunluk, değersizlik hissi, umutsuzluk ve intihar düşüncesi daha yaygın görülüyor. İşte çağımızın en büyük sorunlarından birinin insan sağlığında yol açtığı hasarlar...
27.05.2022Sağlık
Safra kesesinden 1250 taş çıktı, doktor ismini yazdı
Safra kesesinden 1250 taş çıktı, doktor ismini yazdıZonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ameliyat edilen Nermin A.’nın (47) safra kesesinden 1250 tane taş çıkarıldı. İlk defa bu kadar çok taşa denk geldiğini belirten Dr. İlhan Taşdöven, taşlarla kendi ismini yazdı.
17.05.2022Yaşam
Türkiye’de bu hastalık tanınmıyor! Alerji mi, Herediter Anjiyoödem mi?
Türkiye’de bu hastalık tanınmıyor! Alerji mi, Herediter Anjiyoödem mi?Her yıl 16 Mayıs tarihi “Dünya Herediter Anjiyoödem Günü” olarak kabul ediliyor. Herediter Anjiyoödem, nadir görülen ve hayatı tehdit eden genetik bir hastalıktır. Türkiye’de henüz tanı konulmamış ancak bu hastalıkla mücadele eden, yaklaşık 6 bin - 10 bin kişi bulunduğu düşünülüyor. Peki, Herediter Anjiyoödem nedir? Herediter Anjiyoödem belirtileri ne? Herediter Anjiyoödem tedavisi ne? Herediter Anjiyoödem kalıtsal mı? İşte detaylar…
13.05.2022Sağlık
Tansiyon ve kolesterol düşürüyor, yedikçe ömrü uzatıyor! Hastalıklara karşı savaşçı, antioksidan zengini! A, C, B1, B2, B6 ve K vitaminleri...
Tansiyon ve kolesterol düşürüyor, yedikçe ömrü uzatıyor! Hastalıklara karşı savaşçı, antioksidan zengini! A, C, B1, B2, B6 ve K vitaminleri...Yedikçe ömrü uzatıyor, vitamin ve mineral yoğunluğunun yanı sıra toksinleri atan yapısı sayesinde birçok hastalıkta tedavi edici özelliği bulunuyor. Karaciğer dostu olarak bilinen bu besinin yaprakları da oldukça faydalı, mide ve sindirim sistemini temizliyor. Kalp hastalıkları, romatizma, gut, safra kesesi rahatsızlıklarında oldukça etkili, içerisinde bol miktarda A, C ve B vitaminlerinin yanı sıra demir, potasyum ve fosfor gibi mineralleri de bulunduruyor. Kemik sağlığından kas-iskelet sistemine kadar oldukça destekleyici, B1, B2, B6 ve K vitaminlerinin yanı sıra potasyum ve magnezyum mineralleri açısından oldukça zengin. Diş çürümelerine karşı koruyucu, cilt ve göz sağlığını koruyor. Antioksidan kaynağı ve serbest radikallere karşı savaşçı olan bu besin, kan sulandırıcı etkisi sayesinde pıhtılaşmayı engelleyerek kalp damar sağlığını güçlendiriyor. Tansiyon ve kolesterol düşürüyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
13.05.2022Sağlık
Çürük yumurta ve amonyak benzeri kokuya dikkat!
Çürük yumurta ve amonyak benzeri kokuya dikkat!Ağız kokusu problemi, boğaz ve diş sorunlarından kaynaklanabileceği gibi sindirim sistemindeki sorunlardan dolayı ortaya çıkabiliyor. Akciğer ve böbrek hastalıklarının da ağız kokusuna yol açabildiğini belirten Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. A. Murat Koca, mide ve sindirim sistemi rahatsızlıklarında çürük yumurta kokusu, böbrek rahatsızlığında ise amonyak benzeri koku oluştuğunu ifade ediyor. Op. Dr. A. Murat Koca, ağız kokusunu önlemek için tüketilen su miktarına dikkat edilmesini, mide asidini yükselten gıdalardan uzak durulmasını ve mutlaka bir uzmana danışılmasını tavsiye ediyor.
27.04.2022Sağlık
Ramazan ayında kaçınmanız gereken beslenme hataları!
Ramazan ayında kaçınmanız gereken beslenme hataları!Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Doç. Dr. Eylem Karatay, Ramazan ayı boyunca sindirim sistemi sağlığını korumak için dikkat edilmesi gerekenleri sizler için anlattı.
19.04.2022Sağlık
Ramazan’da mide ağrısına karşı alınabilecek 7 önlem
Ramazan’da mide ağrısına karşı alınabilecek 7 önlemRamazan ayında beslenme düzenindeki değişiklik mide ağrısına neden olabiliyor. Şikeyetlerin arttığı bu dönemde, uzmanlar mide ağrısının hafife alınmaması gerektiğini ifade ediyor. Mide ağrısına eşlik eden kanama, kilo kaybı, sarılık, iştahsızlık, boğazda takılma hissi, erken doyma veya kansızlık gibi durumlar varsa vakit kaybetmeden uzmana başvurmak gerektiğini belirten Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Kaplan mide ağrısına eşlik eden belirtileri ve alınabilecek önlemleri anlattı. Peki, oruçluyken mide ağrısı neden olur? Mide ağrısı hangi hastalıkların habercisi olabilir? İşte mide ağrısına iyi gelen yöntemler…
4.04.2022Ramazan
Ramazanda başucu içeceği! Susuzluğu gideriyor, kabızlığı önlüyor!
Ramazanda başucu içeceği! Susuzluğu gideriyor, kabızlığı önlüyor!Sağlıklı yaşam için önemli bir içecek olan maden suyunu Ramazan ayında da hem sahur hem iftarda tüketmek sağlığımızı korumanın en önemli yollarından biri. Maden suyu; susuzluk giderici etkisi, gün içinde ihtiyacımız olan mineralleri içermesi, sindirimi kolaylaştırıcı, hazımsızlığı ve kabızlığı önleyici etkisi nedeniyle Ramazanı sağlıkla geçirmek isteyenlerin başucu içeceği.
3.04.2022Ramazan
Ramazanda insülin düzeni için maden suyu tüketilebilir!
Ramazanda insülin düzeni için maden suyu tüketilebilir!Ramazanda uzun süren açlık ve azalan öğünler nedeniyle besinler kadar içilen içeceklerin de önemli olduğunu belirten Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme Ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Şule Aktaç, Maden suyunun karbondioksit içeriği mide salgısını artırarak sindirimi kolaylaştırmaktadır. Magnezyum bakımından zengin olan maden suları öğünler sonrası yükselen kan şekerinin dengelenmesini destekleyici özelliktedir” dedi.
3.04.2022Ramazan
Gazeteci Aydın Engin hayatını kaybetti
Gazeteci Aydın Engin hayatını kaybettiGazeteci Aydın Engin yaşamını yitirdi. 8 Mart’ta safra kesesi ameliyatı geçiren ve oluşan komplikasyonlar nedeniyle bir süredir yoğun bakımda tedavisi devam eden gazeteci Aydın Engin, hayatını kaybetti.
24.03.2022Gündem
Muğla'da doktorun uzman çavuşu darp ettiği görüntüler ortaya çıktı!
Muğla'da doktorun uzman çavuşu darp ettiği görüntüler ortaya çıktı!Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanının darp edildiği iddiası ile ilgili güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Kamera kayıtlarında uzman çavuşun olay yerinden uzaklaşırken bir grubun üzerine yürüyerek duvarda sıkıştırıp darp ettiği görülüyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Uzmanlar Federasyonu Genel Başkanı Ali Tilkici, "Uzman çavuşumuzun hiçbir suretle doktoru darp etmediği ve acılar içinde olmasına rağmen saldırıdan kaçınarak bir an önce oradan uzaklaşmaya çalıştığı görülmektedir" dedi.
18.03.2022Gündem
Genel cerrahi alanında robotik cerrahi kullanımının önemi nedir?
Genel cerrahi alanında robotik cerrahi kullanımının önemi nedir?Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Abdulkadir Bedirli, robotik cerrahi sisteminin genel cerrahi alanındaki avantajlarını, nasıl ve hangi hastalıklarda uygulandığını tüm ayrıntılarıyla sizler için anlattı.
23.02.2022Sağlık
Safra kesesi taşını mide ağrısı ile karıştırmayın
Safra kesesi taşını mide ağrısı ile karıştırmayınGenel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Nurkan Törer, safra kesesi taşını mide ağrısı ile karıştırıldığını belirtilerin dikkate alınmaz ve doktora başvurulmazsa hayatı tehdit edecek kadar ciddi sorunlar gelişebileceğini söyledi.
17.02.2022Sağlık
Karaciğeri iflas eden başkana acil donör aranıyor
Karaciğeri iflas eden başkana acil donör aranıyorGeçtiğimiz günlerde safra kesesi rahatsızlığı dolayısıyla Denizli'ye sevk edilen ve burada karaciğerinin iflas ettiği öğrenilen Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer için acil donör arandığı bildirildi. Başkan Dinçer'in yakınlarının hiçbirinin dokusunun kendisi ile uyuşmadığı belirtildi.
11.02.2022Gündem
Fazla kilo ve obezite tetikliyor! Risk artıyor!
Fazla kilo ve obezite tetikliyor! Risk artıyor!Fazla kiloların kalp damar sistemi, sindirim, solunum, bağışıklık sistemi gibi pek çok sistemi etkilediğini belirten uzmanlar, obezitenin vücudumuzdaki pek çok hormonal sistem ve hücre yapısını da etkileyerek bazı kanser risklerini artırdığına ve pek çok kanserin gelişmesini tetikleyebileceğine dikkat çekiyor. Uzmanlar, tanı konulan tüm kadın kanserlerinin yüzde 50’sinin, tüm erkek kanserlerinin yüzde 25’inin şişmanlık ve obezite ile ilişkili olduğunu belirtiyor. Uzmanlar, kanser riskini azaltmak için ideal kiloya erişilmesini, sağlıklı ve dengeli beslenmeyi ve düzenli egzersiz yapılmasını tavsiye ediyor.
2.02.2022Sağlık
Tansiyon ve şeker hastalığına şifa! İki yılda bir yetişiyor, kilosu 20 lira...
Tansiyon ve şeker hastalığına şifa! İki yılda bir yetişiyor, kilosu 20 lira...Göz tansiyonuna, normal tansiyona, kalp damar yollarına, safra kesesi taşlarına, şekere ve cilt sağlığına şifa, iki yılda bir yetişiyor. Adet sancılarını dindiriyor, antioksidan özelliği olan bu besin, C vitamini, fosfor, magnezyum gibi minarel ve vitaminler bakımından çok zengin. Her derde deva, faydaları saymakla bitmiyor. Kilosu 20 lira, görenler mutlu oluyor.
1.01.2022Sağlık
Bitki çayları içenler buna dikkat edin! Ezber bozan açıklama: Zehirleyebilir
Bitki çayları içenler buna dikkat edin! Ezber bozan açıklama: ZehirleyebilirBitki çayları içenler buna dikkat edin. Uzman isimden ezber bozan açıklama geldi. Zehirlenebilirsiniz. Bitki çaylarını tekrar ısıtmanın veya uzun süre kaynatmanın sonucunda farklı maddelerin ortaya çıkmasına sebep olabildiğine ve özellikle kekiğin safra kesesi ve gebe hastalar için ciddi risk taşıdığına dikkat çeken Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi Temel İmmünoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fulya İlhan, adı bitkisel olunca her şeyin kolay ve zararsız olarak algılanmasının yanlış olduğunu kaydetti.
11.12.2021Yaşam
Balık 70, kafasındaki taş 600 lira
Balık 70, kafasındaki taş 600 liraAv yasağının sona ermesiyle tezgahlarda çeşitliliği artan balık türleri arasında yer alan ve kilosu 70 liradan satılan karakulak, baş bölümündeki iki taşın şifalı olduğuna inananlardan yoğun ilgi görüyor. Karakulakın yanı sıra granyoz ve eşkina balığının kafasında yer alan taşın kilosu ise 600 liradan alıcı buluyor.
9.09.2021Yaşam
Karın zarı kanserinin 10 belirtisi
Karın zarı kanserinin 10 belirtisiKarın zarı kanseri veya tıp dilindeki adıyla ‘peritoneal karsinomatozis’ diğer organları etkileyen kanserlerle birlikte ortaya çıkıyor. Tedavisi zor ve hastalığın gidişatını kötü etkileyen bir durum olarak ön plana çıkan karın zarı kanserinin tedavi edilebilmesi için altta yatan kanserin belirlenmesi gerekiyor. Gastroenteroloji Bölümü’nden Doç. Dr. Mustafa Kaplan, karın zarı kanseri hakkında bilgi verdi.
28.08.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Safra Kesesi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki safra kesesi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.