Miras

Miras

Son dakika miras haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan miras ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını miras haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Miras

haberleri sayfasında son dakika yaşanan miras gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.099 miras haberi bulunmuştur. Tüm miras haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Cemevlerine yapılan saldırıların peşlerini bırakmayacağız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Cemevlerine yapılan saldırıların peşlerini bırakmayacağız Muharrem Ayı nedeniyle İstanbul Valiliği tarafından Yas-ı Matem oruç programı düzenlendi. Programda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Okay "Cemevlerimize yapılan saldırıların hesabını birlik, beraberlik ruhuyla sonuna kadar soruyoruz. Olayın failleri hukuk önünde cezasını almadan, arkalarındaki örgütler ortaya çıkmadan bu işin peşini bırakmayacağız" diye konuştu.
7.08.2022Siyaset
ABD'de savaş uzmanlığını bıraktı, şimdi çiftçilik yapıyor! ‘Kod yazılımı kadar prestijli bir meslek olacak’
ABD'de savaş uzmanlığını bıraktı, şimdi çiftçilik yapıyor! ‘Kod yazılımı kadar prestijli bir meslek olacak’ABD’de askeri antropolog iken dedesinin topraklarına sahip çıkmak için kariyerini bırakıp Burdur’a gelen Dr. Ece Aynur Onur, miras kalan topraklarda susuz tarım yapmaya başladı. Önümüzdeki yüzyılın su ve gıda savaşlarına sahne olacağını düşündüğünü belirten Onur, “Bu da bir savaş ve vatan savunması. Kurtuluş Savaşı'nı nasıl kazma kürekle kazandıysak, bu savaşı da çapa ve orakla kazanacağız” dedi.
3.08.2022Ekonomi
Üvey oğlu ile mirası paylaştı, kartı markette geçersiz olunca şok yaşadı! 'Kocam kimseye borçlu olmayacak kadar zengindi'
Üvey oğlu ile mirası paylaştı, kartı markette geçersiz olunca şok yaşadı! 'Kocam kimseye borçlu olmayacak kadar zengindi'Antalya'da eşinden kalan mirasın el değiştirdiğini öğrenen Ukraynalı kadın, hayatının şokunu yaşadı. Getir-götür işlerini yapan kişinin, eşine 2,5 milyon dolarlık senet imzalattığını veya imzasını taklit ederek borçlu gösterildiklerini iddia eden Larysa Motsar, “Benin kocam kimseye borçlu olmayacak kadar zengindi” dedi.
2.08.2022Yaşam
Bakan Soylu Cudi Festivali'nde konuştu: Tezgahları siz bozdunuz
Bakan Soylu Cudi Festivali'nde konuştu: Tezgahları siz bozdunuzİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Dilinizle, Kürtlüğünüzle ve Müslümanlığınızla gurur duyun. Bu büyük medeniyetle gurur duyun. Buradan şuradaki oturuşunuzla han dilinizle öyle şeyler anlatıyor ve söylüyorsunuz ki: geleceğe büyük bir miras bırakıyorsunuz. Kural oyununu ve tezgahları siz bozdunuz. Huzur yolculuğunuz, hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.
30.07.2022Siyaset
Doğa Rutkay: Alaçatı'yı ilk defa bu kadar boş görüyorum
Doğa Rutkay: Alaçatı'yı ilk defa bu kadar boş görüyorum'Güldür Güldür' ile ekranlarda olan Doğa Rutkay ile 2014 yılında dünyaevine girdiği Kerimcan Kamal, dört yaşındaki ikiz çocukları Piraye ve Rutkay Kerim ile İzmir Alaçatı'daki evlerinde yaz tatillerine devam ediyorlar. 43 yaşındaki ünlü oyuncu, "Biz 2010'dan beri buradayız, Sokağın sesinden anlıyoruz yoğunluğu" açıklamasını yaptı.
30.07.2022Magazin
Baba Parası oyuncuları kimler, Baba Parası konusu nedir? Baba Parası filminin konusu ve oyuncu kadrosu ile isimleri…
Baba Parası oyuncuları kimler, Baba Parası konusu nedir? Baba Parası filminin konusu ve oyuncu kadrosu ile isimleri…Baba Parası filmi ATV ekranlarında izleyiciyle buluşacak. 2020 yılı yapımı filmin yönetmen koltuğunda Selçuk Baydemir otururken, filmin başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir gibi isimler yer alıyor. Peki, Baba Parası filmi konusu nedir, oyuncuları kimler?
28.07.2022Televizyon
Erol Büyükburç’un 5 milyonluk mirasına 4'üncü ortak...
Erol Büyükburç’un 5 milyonluk mirasına 4'üncü ortak...7 yıl önce kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Erol Büyükburç’un anneleri ayrı olan kızları Evren Büyükburç, Jeyan Büyükburç ve Özlem Derya Büyükburç yasal mirasçı olarak belirlendi.
28.07.2022Magazin
İstanbul Valiliği’nden Ayasofya Belgeseli!
İstanbul Valiliği’nden Ayasofya Belgeseli!İstanbul Valiliği tarafından Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin ibadete açılışının 2. yılı için ‘Geçmişten Geleceğe Miras: Ayasofya’ adıyla belgesel hazırlandı.
24.07.2022Kültür Sanat
İstanbul Valisi Yerlikaya'dan Ayasofya belgeseli paylaşımı
İstanbul Valisi Yerlikaya'dan Ayasofya belgeseli paylaşımıİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Geçmişten Geleceğe Miras: Ayasofya" belgeselinin ön gösterimini sosyal medya hesabından paylaştı.
23.07.2022Gündem
Evli milyonlarca çifti ilgilendiriyor! Miras ile ilgili flaş karar
Evli milyonlarca çifti ilgilendiriyor! Miras ile ilgili flaş kararEşlerden birine miras kalması durumunda boşanma esnasında bu miras mal paylaşımına dahil edilebilir mi? Merak edilen soru cevap buldu. Yargıtay konuya ilişkin çok önemli bir karara imza attı.
23.07.2022Gündem
Buraya girenler ya delirdi ya öldü! İşte Amerikan askerlerinin kabusu olan Cu Chi Tünelleri...
Buraya girenler ya delirdi ya öldü! İşte Amerikan askerlerinin kabusu olan Cu Chi Tünelleri...ABD tarihinin en utanç verici mağlubiyetlerinden birini Vietnam'da yaşandı. Amerikan askerlerine karşı inanılmaz bir direniş gösteren Vietnam'da, Amerikan askerlerinin delirmesine yol açan ve savaştan miras kalan yeraltı tünelleri şimdi ülkeyi ziyaret eden turistlerin yeni gözdesi oldu.
22.07.2022Dünya
Ev sahiplerine kötü haber! 47 bin TL fark ödeyecekler, tapuda ortaya çıkıyor, yüzde 900 daha fazla...
Ev sahiplerine kötü haber! 47 bin TL fark ödeyecekler, tapuda ortaya çıkıyor, yüzde 900 daha fazla...Ev sahibi milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor. Yüzde 900 daha fazla para ödersiniz. Ev sahiplerine kritik uyarı geldi. Evini 5 yıl geçmeden satan vatandaşlar vergi ödemek zorunda. Ancak daha az vergi ödemek için evinin satış değerini tapuda yanlış beyan ediyorlar. Bu da ileriki süreçte daha yüksek vergilerle karşı karşıya kalınmasına sebep oluyor. Çünkü 5 yıl geçmeden gerçek değer ortaya çıkınca aradaki alım-satım farkından dolayı fazla kar etmiş gibi görünüyorlar. Böylelikle ödenen vergi tutarları katlanıyor. Yanlış beyanda yüzde 900 fazla, yani 6 bin TL yerine 53 bin TL ödemek durumunda kalabilirsiniz. Örnekle ve rakamlarla birlikte tek tek açıklandı. Öte yandan bu yıl içinde satışı yapılan gayrimenkuller için 31 Mart 2023 tarihine kadar beyanname verilmesi gerekiyor. Ödemeler 2023 yılında, mart ve temmuzda iki taksit şeklinde yapılacak.
22.07.2022Ekonomi
Milyonlarca liralık serveti ortalığı karıştırdı! Evlatlık kızına red davası açıp, kiracıyı vasi tayin etmiş: 'Öldükten sonra varlığına konacaklar'
Milyonlarca liralık serveti ortalığı karıştırdı! Evlatlık kızına red davası açıp, kiracıyı vasi tayin etmiş: 'Öldükten sonra varlığına konacaklar'Yalova'da yaşayan Alzheimer hastası Güner Çağlayan'ın (85) milyonlarca liralık serveti, İstanbul'da oturan evlatlık kızı Dilek Çağlayan ile kiracıları olan Elif B.'yi birbirine düşürdü. Çağlayan geçen yıl, annesinin, vasi olarak belirlediği Elif B. ile ölene kadar bakım sözleşmesi yaptığını belirterek, "Rahatsızlığından yararlandıkları annemi evlerinde bakarak, banka hesaplarından usulsüz olarak 180 bin lira para çektiler. Öldükten sonra tüm servetine konacaklar. Sürekli dövdükleri annemi bana göstermiyorlar" diyerek suç duyurusunda bulundu. Elif B.'nin avukatı Kadir Pehlivan ise "Annesini sokak ortasında döven kendisi. Müvekkilim, Güner Hanıma isteği doğrultusunda bakıyor" dedi.
20.07.2022 Yaşam
Mirasın kim, ne kadarını alabiliyor? Miras devlete nasıl geçiyor? Bazı kişiler kendilerine miras kaldığından bile habersiz! Dikkat çeken detaylar...
Mirasın kim, ne kadarını alabiliyor? Miras devlete nasıl geçiyor? Bazı kişiler kendilerine miras kaldığından bile habersiz! Dikkat çeken detaylar...Miras bu durumda devlete geçebilir. Detaylarıyla miras ve mirasçıya ilişkin tüm merak edilenler açıklandı. Miras hukuku çok sayıda kişi tarafından araştırılıyor. Miras anayasal bir hak. Gerçek kişiler öldüklerinde özel mülkiyetlerinde bulunan haklar ve malvarlıkları akrabalarına geçiyor. Yasal mirasçılık için kan bağını esas alınıyor. Bazı ulaşılamama gibi durumlarda kişiler kendilerine miras kaldığından bile habersiz olabiliyor. Bazı durumlarda ise mirasçı hem anne hem de baba tarafından iki pay miras alabiliyor. Peki yasal mirasçılar kimlerdir? Evlilik dışı çocukların ve evlatlığın mirasçılığı nasıldır? Boşanma davası açılan eşler birbirine mirasçı olabilir mi? Mirasçılık belgesi nasıl alınır? Vasiyetname iptal edilebilir mi? İşte miras hukuku ile ilgili dikkat çeken bilgiler...
20.07.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi uzman yardımcısı alacak! Giriş sınavı duyurusu yayınlandı!
Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi uzman yardımcısı alacak! Giriş sınavı duyurusu yayınlandı!Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na personel alınacak! Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na alınacak personel için uzman yardımcılığı sınavı yapacak. Başvuru yapanlar arasından 160 kişi sınava çağrılacak. Peki, Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Özelleştirme İdaresi personel alımı şartları!
Ece Erken, Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun abisi tarafından tehdit ediliyor! Mesajları ifşa etti...
Ece Erken, Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun abisi tarafından tehdit ediliyor! Mesajları ifşa etti...Ünlü sunucu Ece Erken, Beşiktaş'ın eski yöneticisi ve Avukat eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu geçtiğimiz ocak ayında Yeşilköy'deki bir balıkçı restoranında silahlı saldırıda kaybetti. Ece Erken,eşinin ailesiyle yaşadığı gerilim sonrası reddi miras yaptığını açıkladı. Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nın abisi Celal Mahmutoğlu tarafından tehdit edildiğini söyleyen Erken, sosyal medya hesabından mesajları ifşa etti.
18.07.2022Magazin
Sümela Manastırı'na gidilen patikada taş düştü; 2 yaralı
Sümela Manastırı'na gidilen patikada taş düştü; 2 yaralıTrabzon'un Maçka ilçesinde, tarihi Sümela Manastırı'na yaya ulaşım sağlanan sarp arazideki patika yolda, yamaçtan kopan taşların isabet ettiği Emine Doster (43) ve Ayşe Dursun (24) yaralandı.
16.07.2022Yaşam
İpotekle ev karşılığı huzurevi! Tapu'dan açıklama yapıldı
İpotekle ev karşılığı huzurevi! Tapu'dan açıklama yapıldıSahip olunan eve karşılık huzurevlerinde ölene kadar bakılmak için ipotek hakkının kullanılabileceği bildirildi.
15.07.2022Ekonomi
Bayram yoğunluğu; plajlar doldu
Bayram yoğunluğu; plajlar dolduMersin'nin turizm bölgesi Kızkalesi, bayram tatili ile birlikte dolup taştı. Plajlarda yoğunluk oluşurken, rezervasyonsuz gelenler araçlarında kaldı.
11.07.2022Yaşam
Fatma Girik’in varislerinin avukatından ’vasiyet’ açıklaması: Akıl sağlığı yerindeydi
Fatma Girik’in varislerinin avukatından ’vasiyet’ açıklaması: Akıl sağlığı yerindeydiMerhum sanatçı Fatma Girik, mirasını yeğeni Ahu Turanlı ve kardeşi Müesser Girik’e bırakmıştı. Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik, ablasının vasiyetnameyi hazırladığı dönemde akıl sağlığı ile ilgili şüpheler olduğunu ve vasiyetnameyi yeğeni Fatma Ahu Turanlı’nın baskısı ile hazırladığını savunarak vasiyetnamenin iptali için dava açtı. Fatma Girik’in yeğeni Fatma Ahu Turanlı ve kardeşi Müesser Girik’in avukatları ise Günay Girik’in iddialarının asılsız olduğunu belirterek açıklama yaptı.
7.07.2022Gündem
Gerçek babası ünlü iş insanı çıktı! Sır 56 yıl sonra ortaya çıktı: 'Hakkımı alacağım'
Gerçek babası ünlü iş insanı çıktı! Sır 56 yıl sonra ortaya çıktı: 'Hakkımı alacağım'Bursa'da mühendis Hakan Yılmaz’ın (56), annesinin ameliyat öncesi itirafıyla biyolojik babası olduğunu öğrenip, DNA testi için iş insanı Ahmet Necati Yılmaz’ın mezarını açtırdığı davada karar verildi. Mahkeme heyeti, ünlü iş insanının Hakan Yılmaz'ın babası olduğunu tescilledi. Verilen karardan memnun olduğunu belirten Yılmaz, "56 yaşında gerçek babamın kim olduğu tescillendi" dedi.
6.07.2022Yaşam
Beyazıt Meydanı'nda 'taşlar hatalı döşendi' iddiası! Çalışma başlatıldı
Beyazıt Meydanı'nda 'taşlar hatalı döşendi' iddiası! Çalışma başlatıldıBeyazıt Meydanı yenileme projesi kapsamında yerlere döşenen taşlar, iddiaya göre hatalı olduğu için tıraşlama çalışması başladı.
6.07.2022Gündem
Gizli tarikatın ayrıntıları şok etti! Köle olarak alıp...
Gizli tarikatın ayrıntıları şok etti! Köle olarak alıp...Gizli tarikatın kızıl saçlı ve eski bir aktris olan karizmatik lideri, yüzlerce genci köle olarak çalıştırdı. Şimdiyse yeni yayınlanan bir kitap, şoke edici detayları ortaya çıkardı.
3.07.2022Dünya
Emine Erdoğan: Üzülerek söylüyorum ki bunun 103 bin tonu plastik
Emine Erdoğan: Üzülerek söylüyorum ki bunun 103 bin tonu plastikCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı destekleriyle Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi Konferans Salonu'nda düzenlenen "Sürdürülebilir Kalkınma Ekseninde Döngüsel Ekonomi ve Sıfır Atık Mavi" programında konuştu.
2.07.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a net mesaj: Ege'deki haklarımızdan taviz vermeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a net mesaj: Ege'deki haklarımızdan taviz vermeyeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Harp Enstitüleri 8'inci Dönem Müşterek Komuta Kurmay Eğitimi, 4'üncü Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi, 10'uncu Dönem Karargah Subaylığı Eğitimi Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Erdoğan, "Ege'deki haklarımızdan taviz vermeden sınırlarımızı koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Yunanistan 1 asır önce yaşananlardan ders almalıdır." dedi.
1.07.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Miras ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki miras haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.