Nato

Nato

Son dakika nato haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan nato ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını nato haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Nato

haberleri sayfasında son dakika yaşanan nato gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.332 nato haberi bulunmuştur. Tüm nato haberleri aşağıda listelenmiştir.
NATO, Akdeniz'de harekete geçiyor! “Neptün Taaruzu” başlıyor
NATO, Akdeniz'de harekete geçiyor! “Neptün Taaruzu” başlıyorNATO, Akdeniz’de 24 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında “Neptün Taaruzu” adlı tatbikat düzenleyecek.
21.01.2022Dünya
Rusya Ukrayna krizi nasıl başladı? Ukrayna'da neler oluyor?
Rusya Ukrayna krizi nasıl başladı? Ukrayna'da neler oluyor? Rusya ile Ukrayna arasındaki kriz devam ediyor! Rusya Ukrayna sınırına 100 bin asker yığdı. ‘Soğuk Savaş’ halini alan gerginlikte, iki taraf da geri adım atmıyor. AB, her türlü senaryoya karşı hazırlık yaparken İngiltere, Ukrayna’ya anti-tank silahı vererek krize doğrudan müdahil oldu. Türkiye ve Almanya ise krizin yatıştırılmasından yana. Peki, Rusya Ukrayna krizi nasıl başladı? Ukrayna'da neler oluyor? Rusya ile Ukrayna arasındaki sorun ne? Rusya Ukrayna krizi hakkında merak edilenler...
21.01.2022Dünya
Rusya - Ukrayna savaşı için geri sayım! ABD Başkanı Biden: Bu hamle Rusya için felaket olur...
Rusya - Ukrayna savaşı için geri sayım! ABD Başkanı Biden: Bu hamle Rusya için felaket olur...Rusya - Ukrayna savaşı için geri sayım başladı. New York Times'ın haberine göre, ABD Başkanı Biden, Beyaz Saray'da gazetecilere yaptığı açıklamada korkulan senaryonun gerçekleşeceğini düşündüğünü açıkladı. Rusya'nın Ukrayna'yı işgal edeceğini söyleyen Biden'ın ifadeleri endişeye sebep olurken, ABD Başkanı "Bu hamle Rusya için felaket olur" dedi. Bu açıklamadan kısa süre sonra Beyaz Saray 'acil' koduyla bir açıklama yayınladı.
20.01.2022Dünya
ABD Başkanı Biden: Tahminime göre Rusya Ukrayna konusunda hareket edecek
ABD Başkanı Biden: Tahminime göre Rusya Ukrayna konusunda hareket edecekABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna ile Rusya arasındaki gerilime ilişkin, "Benim tahminime göre Rusya Ukrayna konusunda hareket edecek. Rusya'nın Ukrayna'ya saldırması durumunda hiç görmediği yaptırımlar uygulanacak" açıklamasını yaptı.
19.01.2022Dünya
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın duyurdu: Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna'ya gidecek...
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın duyurdu: Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna'ya gidecek...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ukrayna'ya gidecek. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Türkiye, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilimi azaltmak için oynayabileceği her rolü üstlenmeye hazırdır. Bunu hem Rusya'ya hem de Ukrayna'ya dost bir ülke olarak ve aynı zamanda bir NATO müttefiki olarak yapıyoruz. Önümüzdeki birkaç hafta içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Zelenskiy ile görüşmek üzere Ukrayna'ya gidecek" dedi.
19.01.2022Siyaset
Sözcü Kalın: Cumhurbaşkanı Erdoğan birkaç hafta içinde Ukrayna'ya gidecek
Sözcü Kalın: Cumhurbaşkanı Erdoğan birkaç hafta içinde Ukrayna'ya gidecekCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Türkiye, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilimi azaltmak için oynayabileceği her rolü üstlenmeye hazırdır. Bunu hem Rusya'ya hem de Ukrayna'ya dost bir ülke olarak ve aynı zamanda bir NATO müttefiki olarak yapıyoruz. Önümüzdeki birkaç hafta içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Zelenskiy ile görüşmek üzere Ukrayna'ya gidecek" dedi.
19.01.2022Siyaset
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı: AB, Türkiye'ye karşı ayrımcılık yapmasın
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı: AB, Türkiye'ye karşı ayrımcılık yapmasınDışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Faruk Kaymakcı, ''Türkiye yargı reformu stratejisi, insan hakları eylem planı ve 2021-2023 döneminin tamamını kapsayan Avrupa Birliği'ne (AB) katılım eylem planıyla önümüzdeki 1-2 yıllık yol haritasını hazırlamış durumda. Yeter ki Avrupa üsteliği bu dönemde teşvik edici rol oynasın ve aday ülke Türkiye'ye karşı ayrımcılık yapmasın" dedi.
18.01.2022Siyaset
Arnavutluk ile kritik anlaşmalar imzalandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan hedefi açıkladı: 1 milyar dolar!
Arnavutluk ile kritik anlaşmalar imzalandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan hedefi açıkladı: 1 milyar dolar!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ortak basın toplantısında konuştu. 7 anlaşmanın imzalandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "522 konutu 13 ay gibi rekor sayılacak bir sürede tamamladık. Bundan sonra da iyi gününde kötü gününde de Arnavutluk'un yanında olmayı sürdüreceğiz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk ile ilgili ticaret hacmi hedefini de açıkladı.
17.01.2022Siyaset
Milli Savunma Bakanı Akar'dan 'NATO' açıklaması
Milli Savunma Bakanı Akar'dan 'NATO' açıklamasıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar NATO Hızlı İntikal Edebilir Kolordu-Türkiye (NRDC-T) görevini 2021'de başarıyla yerine getiren 3. Kolordu Komutanlığı'na bir kutlama ziyaretinde bulundu.
14.01.2022Siyaset
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Sherman: Artık seçim Rusya’nın
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Sherman: Artık seçim Rusya’nınABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman, dün düzenlenen NATO-Rusya Konseyi Toplantısı’na ilişkin değerlendirmede bulundu. Sherman, “Artık net bir seçim Rusya’nındır. Ya gerilim azaltma ve diplomasi yolunu seçecek ya da çatışmayı seçip sonuçlarını görecek” dedi.
13.01.2022Dünya
Kritik NATO - Rusya görüşmesi başladı! NATO karargahında gergin anlar...
Kritik NATO - Rusya görüşmesi başladı! NATO karargahında gergin anlar...Savaşın her an çıkması beklenen Ukrayna-Rusya hattındaki gerilimi düşürmek için Brüksel'deki NATO karargahında yapılan Rusya-NATO görüşmesi başladı. Toplantıya Rusya ve NATO'dan üst düzey yetkililer dışında ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman da katılıyor. Ajanslara düşen ilk fotoğraflarda yetkililerin gergin oldukları dikkatlerden kaçmadı.
12.01.2022Dünya
Adım adım Ukrayna-Rusya savaşına doğru! Moskova 'Aylarca beklemek istemiyoruz' diyerek reddetti küresel kriz çıktı...
Adım adım Ukrayna-Rusya savaşına doğru! Moskova 'Aylarca beklemek istemiyoruz' diyerek reddetti küresel kriz çıktı...Rusya ile Ukrayna arasında çıkması beklenen savaş adım adım geliyor. Dünya medyası ABD ve Rusya arasındaki pazarlıkların çıkmaza girdiğini manşetten veriyor, İngiliz The Times gazetesi Moskova'nın asker çekme talebini reddettiğini yazıyor. Rus medyasındaki manşetler ise gözden kaçacak gibi değil.
11.01.2022Dünya
Bakan Akar'dan Kazakistan mesajı: 'Her türlü yardıma hazırız'
Bakan Akar'dan Kazakistan mesajı: 'Her türlü yardıma hazırız'Son dakika haberi... Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 24 Temmuz 2015’ten bugüne kadar 33 bin 275 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Kazakistan'daki son gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Bakan Akar, “Bizim inancımız Kazakistan, oradaki kardeşlerimiz kendi imkan ve kabiliyetleriyle oradaki bütün zorlukları aşacaktır. Biz Kazakistan'ın her zaman olduğu gibi bugün de yanındayız. Herhangi bir talep geldiğinde, istek olduğunda, bize emir, talimat verildiğinde biz de Kazakistanlı kardeşlerimize her türlü yardımı yapmaya, elimizden gelen desteği sağlamaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz" dedi.
8.01.2022Gündem
NATO, Rusya'ya resti çekti: Saldırının cevabı çok sert olacak
NATO, Rusya'ya resti çekti: Saldırının cevabı çok sert olacakNATO Genel Sekreteri Jens Stotenberg, NATO Dışişleri Bakanları’nın olağanüstü toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında, “NATO üyelerimiz bugün yapılan toplantıda yeniden Ukrayna’ya karşı her türlü saldırının cevabı çok sert olacak görüşünde birleştiler” dedi.
7.01.2022Dünya
NATO Dışişleri Bakanları olağanüstü toplandı
NATO Dışişleri Bakanları olağanüstü toplandıNATO Dışişleri Bakanları bugün video konferans yöntemiyle olağanüstü toplantı gerçekleştirdi.
7.01.2022Dünya
Yeni tehlike Türkiye dahil 195 ülkeyi tehdit ediyor! Hepsi hedefte: Devletler de işin içine girince...
Yeni tehlike Türkiye dahil 195 ülkeyi tehdit ediyor! Hepsi hedefte: Devletler de işin içine girince...Dünyada teknolojik gelişmeler sanal hayat neredeyse gerçek hayatla eşdeğer bir hâl aldı. Kötü amaçlı yazılarımlar artık hayatımızın her noktasında karşımıza çıkıyor. Kişisel bilgileri bu yollarla ele geçirilen çok sayıda kişi ciddi problemler yaşıyor. Yakın zamanda ortaya çıkan yeni bir tehlike ise siber güvenlik konusunda yaşanan endişeleri iyice artırdı.
NATO’da devir teslim: Türkiye görevini Fransa’ya devretti
NATO’da devir teslim: Türkiye görevini Fransa’ya devrettiMilli Savunma Bakanlığı, “NATO Mukabele Kuvveti Kara Unsur Komutanlığı” görevini yürüten 3’üncü Kolordu Komutanlığı ve “NATO Çok Yüksek Hazırlıklı Müşterek Görev Kuvveti” olarak görev yapan 66’ncı Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nın görevlerini Fransa’ya devrettiğini bildirdi.
1.01.2022Gündem
Putin'den ABD'ye 'füzeli' gözdağı! Gerilimi iyice tırmanıyor
Putin'den ABD'ye 'füzeli' gözdağı! Gerilimi iyice tırmanıyorRusya Devlet Başkanı Putin'den gözdağı gibi bir açıklama geldi. Rusya'nın istediği güvenlik garantileri için diplomatik çabalara devam edeceklerini belirten Putin bunun sonuçsuz kalması durumunda ne olacağı sorulduğunda 'Yanıtımız çok farklı olabilir' yanıtını verdi.
26.12.2021Dünya
Lavrov: Kiev’in NATO’ya çekilmesi çatışmaya neden olabilir
Lavrov: Kiev’in NATO’ya çekilmesi çatışmaya neden olabilirRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna’nın NATO tarafına çekilmesinin tüm taraflar için ‘askeri risk’ oluşturduğunu ve bu riskin Avrupa’da büyük çaplı bir çatışmaya kadar gidebileceğini ifade etti.
24.12.2021Dünya
Kripto para fiyatları birden yükseldi! Bitcoin, Ethereum, Shiba, Doge...
Kripto para fiyatları birden yükseldi! Bitcoin, Ethereum, Shiba, Doge...Bitcoin, Ethereum, Shiba ve Dogecoin'de son dakika gelişmesi! Lider kripto para birimi Bitcoin 50 bin doların üzerine çıktı. Bir süredir 48 bin dolar seviyelerinde işlem gören ve tarihi zirvesi olan 69 bin dolardan yüzde 30 geride olan Bitcoin bugün yükseliş hareketi gösterdi. 200 günlük hareketli ortalamadan destek alan Bitcoin 51 bin 524 dolara kadar yükseliş sağladı.
24.12.2021Ekonomi
NATO’dan Rusya’ya net mesaj: Diyalog var taviz yok
NATO’dan Rusya’ya net mesaj: Diyalog var taviz yokNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’ten Ukrayna sınırındaki askeri yığınak iddiaları ile gerginleşen NATO-Rusya ilişkilerinde siyasi diyalog çabalarına destek mesajı vererek, “Rusya ile siyasi diyaloğa evet, ama temel ilkelerimizden tavize hayır” dedi.
23.12.2021Dünya
Resmen harekete geçiliyor! Savaş çanları çalıyor, Türkiye komuta ediyor, Rusya ve...
Resmen harekete geçiliyor! Savaş çanları çalıyor, Türkiye komuta ediyor, Rusya ve...Ukrayna'nın muhtemel işgaline karşı NATO ilk kez somut adım atıyor, operasyona hazır hale getirilen hızlı müdahale biriminin komutası Türkiye'de. Rusya lideri Putin'in basın toplantısı ise dünyada canlı yayınlanıyor.
23.12.2021Dünya
Putin'den Almanya Başbakanı'na 'ciddi müzakere' çağrısı
Putin'den Almanya Başbakanı'na 'ciddi müzakere' çağrısıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, telefonda görüştüğü Almanya'nın yeni Başbakanı Olaf Scholz'e Rusya'nın ABD ve NATO'ya sunduğu güvenlik önerileri konusunda "ciddi müzakere" yürütülmesini umduğunu söyledi. İki liderin, Ukrayna'nın doğusundaki çatışmaları da kapsamlı bir şekilde ele aldığı aktarıldı.
21.12.2021Dünya
Facianın eşiğinden dönüldü! Talaş yüklü TIR devrildi, yol ulaşıma kapandı
Facianın eşiğinden dönüldü! Talaş yüklü TIR devrildi, yol ulaşıma kapandıBurdur'da kayarak yan yatan odun talaşı yüklü TIR'ın dorsesi devrildi. Burdur-Ankara kara yolu bir süre trafiğe kapandı.
19.12.2021Yaşam
NATO'nun 2022 askeri bütçesi belli oldu
NATO'nun 2022 askeri bütçesi belli olduNATO’nun 2022 askeri bütçesi 1 milyar 560 milyon euro, sivil bütçesi 289,1 milyon euro olarak belirlendi. NATO tarafından yapılan açıklamada, ‘’Müttefikler NATO'nun 2022 sivil ve askeri bütçelerini kabul etti. Sivil bütçe 289,1 milyon euro ve askeri bütçe ise 1,56 milyar 2uro olarak belirlendi’’ ifadelerine yer verildi.
16.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

natoRusyaUkraynaABDsavaş

Nato ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki nato haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.