Erdoğan

Erdoğan

Son dakika erdoğan haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan erdoğan ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını erdoğan haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Erdoğan

haberleri sayfasında son dakika yaşanan erdoğan gelişmeleri de dahil olmak üzere 76.054 erdoğan haberi bulunmuştur. Tüm erdoğan haberleri aşağıda listelenmiştir.
Adalet Bakanı kim oldu, Bekir Bozdağ mı? Adalet Bakanı istifa mı etti, neden değişti?
Adalet Bakanı kim oldu, Bekir Bozdağ mı? Adalet Bakanı istifa mı etti, neden değişti?Adalet Bakanı neden istifa etti? sorusu ile Adalet Bakanı’nın kim olduğu Adalet Bakanı’nın değişmesi sonrası en çok merak edilen konu oldu. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül görevinden istifa etti. Resmi Gazete'de yayımlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan karara göre Gül'ün yerine Bekir Bozdağ atandı.
29.01.2022Gündem
TÜİK başkanı neden görevden alındı? Sait Erdal Dinçer kimdir, aslen nereli, hangi görevlerde bulundu?
TÜİK başkanı neden görevden alındı? Sait Erdal Dinçer kimdir, aslen nereli, hangi görevlerde bulundu?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Sait Erdal Dinçer'i görevden aldı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Dinçer'in yerine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkan Yardımcısı Erhan Çetinkaya atandı. Peki, Sait Erdal Dinçer kimdir, aslen nereli, hangi görevlerde bulundu?
29.01.2022Gündem
Yarıyıl tatili sonrası başlıyor! MEB harekete geçti ve duyurdu...
Yarıyıl tatili sonrası başlıyor! MEB harekete geçti ve duyurdu...Yarıyıl tatili sonrası başlıyor! Eğitimler için düğmeye basıldı. MEB'ten son dakika açıklaması geldi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okul yöneticilerine liderlik ve yöneticilik eğitimi verileceğini açıklayarak, "Yarıyıl tatilinden sonra tüm okul yöneticilerimize liderlik eğitimlerinden iyi uygulamaların yaygınlaştırılmasına ve bütçenin verimli bir şekilde kullanımına kadar kapsamlı bir eğitim başlatacağız." ifadelerini kullandı.
29.01.2022Eğitim
Engelli maaşlarıyla ilgili flaş açıklama! 1.298 lira ödeniyor
Engelli maaşlarıyla ilgili flaş açıklama! 1.298 lira ödeniyorEngelli maaşlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. 18 yaş üstü ve yüzde 40 engelli raporu bulunan vatandaşlara engelli aylığı veriliyor. Yüzde 40 ve yüzde 69 engelli vatandaşlara 865 lira ödenirken yüzde 70 ve üzeri engeli bulanan vatandaşlara ise 1.298 lira engelli aylığı ödeniyor. Evde bakım yardımından yararlanan kişi sayısı 2007 yılında 28 bin 583 iken bu sayı 2021 yılında yaklaşık 18 kat artarak 535 bin 700'e ulaştı. Engelli bireylere hizmet vermekte olan resmi yatılı bakım ve rehabilitasyon merkezi sayısı 2002 yılında 21 iken bu sayı 2021 itibarıyla 104'e ulaştı. Gelir vergisi indiriminden faydalanan engelli sayılarında 2012'den beri artış olduğu görüldü. Gelir vergisi indiriminden faydalanan engelli bireyler içerisinde çalışma gücü kayıp oranları yüzde 40-59 arasında olanlar daha fazla.
29.01.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Basın ve Yayım Faaliyetleri" genelgesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Basın ve Yayım Faaliyetleri" genelgesiBasın ve Yayım Faaliyetleri ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.
29.01.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Kritik atama
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Kritik atamaCumhurbaşkanlığı tarafından çeşitli kurum ve kuruluşlara yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.
29.01.2022Gündem
TÜİK Başkanlığı'na Erhan Çetinkaya atandı
TÜİK Başkanlığı'na Erhan Çetinkaya atandıResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı görevini yürüten Sait Erdal Dinçer'in görevi sonlandırıldı. TÜİK Başkanlığı'na Erhan Çetinkaya, Başkan Yardımcılığı'na ise İbrahim Demir atandı.
29.01.2022Ekonomi
Adalet Bakanlığı'nda görev değişimi! Yeni Bakan Bekir Bozdağ oldu
Adalet Bakanlığı'nda görev değişimi! Yeni Bakan Bekir Bozdağ olduResmi Gazete'de yayımlanan kararla, görevden affını isteyen ve af talebi kabul edilen Abdülhamit Gül'den boşalan Adalet Bakanlığı'na Bekir Bozdağ atandı.
29.01.2022Gündem
Bakan Kurum 'büyük bir değişimin hatta devrimin eşiğindeyiz' dedi ve duyurdu
Bakan Kurum 'büyük bir değişimin hatta devrimin eşiğindeyiz' dedi ve duyurduÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Türkiye’nin ‘daha adil bir dünya mümkündür’ inancıyla hareket ettiğini belirterek, “Dünyadan da beklentimiz dezavantajlı, iklim değişikliğinden en çok etkilenen ve gelişmekte olan ülkelerin, iklim değişikliğiyle mücadele ederken daha kırılgan hâle gelmemesidir, bu ülkelere gerekli desteklerin eksiksiz verilmesidir” dedi. Bakan Kurum, "Sanayi devriminin üzerinden geçen üç asrın ardından, şimdi yeniden büyük bir değişimin, dönüşümün hatta devrimin eşiğindeyiz" açıklamasında bulundu.
28.01.2022Gündem
AK Parti'li Kurtulmuş: Hangi alana bakarsanız bakın Türkiye önemli ve güçlü adımlar atıyor
AK Parti'li Kurtulmuş: Hangi alana bakarsanız bakın Türkiye önemli ve güçlü adımlar atıyorAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin savunma sanayide yaklaşık yüzde 75'lik yerlilik oranına ulaştığını belirterek, "Hangi alana bakarsanız bakın Türkiye önemli adımlar atıyor, güçlü adımlar atıyor ve büyük Türkiye istikametinde yürüyüşünü sürdürüyor. İnşallah daha da ileriye gideceğiz, daha da güçlü olacağız" dedi.
28.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na dava
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na davaCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar nedeniyle, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan suç duyurusunda bulunuldu. Kılıçdaroğlu aleyhine 250 bin TL’lik manevi tazminat davası açıldı.
28.01.2022Siyaset
Ne kadar emekli maaşı alırım? 2022, SGK 4A, 4B, 4C emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır, emekli maaşı ne kadar oldu?
Ne kadar emekli maaşı alırım? 2022, SGK 4A, 4B, 4C emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır, emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli olunca ne kadar maaş alırım? Aralık ayı enflasyon rakamları açıklandı, enflasyon oranlarının belli olmasıyla emekli maaşları da belli oldu. En düşük emekli maaşı 1500 liradan 2500 liraya çıkarıldı. Peki, bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım? İşte 4A, 4B ve 4C emekli maaşı hesaplama…
28.01.2022Emekli
CNN Türk'e iki ödül!
CNN Türk'e iki ödül!Yunus Emre Yılı Görsel ve İşitsel Medyada Doğru Türkçe Kullanımı ödül töreni 27 Ocak Perşembe akşamı Beştepe’de yapıldı.
28.01.2022Televizyon
Trabzonspor'da 6 imza 1 fesih!
Trabzonspor'da 6 imza 1 fesih!Trabzonspor Kulübü, yeni transferler Yusuf Erdoğan, Tymoteusz Puchacz, Enis Destanoğlu, Batuhan Kör, Kerem Şen ve Taha Altıkardeş ile sözleşme imzaladı, Fildişili oyuncu Gervinho'nun kontratını ise feshetti.
28.01.2022Trabzonspor
15 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Sözleşmeli öğretmen atama takvimi!
15 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Sözleşmeli öğretmen atama takvimi!15 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? 15 bin öğretmen atamasında, 'tarih' belli oldu. 15 bin sözleşmeli öğretmen atamasında tercih başvuruları 26 Ocak'tan sona ermişti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Gülhane Camii'nin açılışını yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Gülhane Camii'nin açılışını yaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi içinde yapımı tamamlanan Gülhane Camii'nin açılışını gerçekleştirdi.
28.01.2022Siyaset
Rusya, Ukrayna ile savaşa girecek mi? Lavrov'dan son dakika açıklaması
Rusya, Ukrayna ile savaşa girecek mi? Lavrov'dan son dakika açıklamasıRusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Ukrayna ile gerilime ilişkin 'savaş' açıklamasında bulundu. Lavrov, "Rusya savaş istemiyor. Ancak çıkarlarımızın göz ardı edilmesine izin veremeyiz" dedi.
28.01.2022Dünya
Seçim tarihi ile ilgili kritik gelişme! AK Parti ve MHP anlaştı, bir yıl içinde...
Seçim tarihi ile ilgili kritik gelişme! AK Parti ve MHP anlaştı, bir yıl içinde...Seçim tarihi ile ilgili kritik gelişme! Muhalefette Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan sık sık erken seçim açılaması yapsa da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli seçimlerin 2023 Haziran ayında olacağını her defasında yineliyor. Aday ve erken seçim tartışmaları devam ederken, seçim kanunlarında değişikliklerin yolda olduğu ortaya çıktı. AK Parti ve MHP maddelerde uzlaştı, Meclis’e geleceği tarih belli oldu. Eğer yasa TBMM’de kabul edilirse o tarihten itibaren 1 yıl içinde erken seçim olamayacağı ve seçim barajında bazı değişiklikler yapılacağı belirtiliyor.
28.01.2022Siyaset
Bugün zamlı olarak hesaplara yatıyor! En az 2.168 lira... Yüz binlerce kişi için ikramiye ve ek zam açıklaması!
Bugün zamlı olarak hesaplara yatıyor! En az 2.168 lira... Yüz binlerce kişi için ikramiye ve ek zam açıklaması!Paralar bugün yüz binlerce çalışanın hesabına yatırılıyor. Güzel haber geldi. En az 2.168 lira ödeme yapılacak. Kuruşu kuruşuna hesaplandı. Yeni yıl itibariyle ödeme miktarları artırıldı. Çalışanlar ilk kez ödemeleri zamlı olarak alacak. Kamu işçilerinin 2022 tediye ödemelerinin ilki bugün yapılacak. Banka hesaplarına en az 2 bin 168 lira yatırılacak. Bu tutar maaşa göre değişiyor. Yüksek aylık alan daha fazla ödeme alacak. İkramiye ödemeleri 2 taksitte yapılıyor. Kamu işçileri her yıl maaşlarına göre 52 günlük ikramiye alıyor. İkramiye ödemeleri dışında bir de ek zam müjdesi geldi. İşte yapılan son açıklamalar...
Arabası olan herkesi ilgilendiren son dakika uyarısı! Son tarih yaklaşıyor, cezası var
Arabası olan herkesi ilgilendiren son dakika uyarısı! Son tarih yaklaşıyor, cezası varArabası olan herkesi ilgilendiren son dakika gelişmesi! Kar yağışı nedeniyle ertelenmişti, iki gün kaldı. Uyarı geldi, son düzenleme ile fiyatlar arttı, 2022 yılının ilk taksit ödemesi için çok az bir zaman kaldı. Tüm detayla belli oldu. Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde (MTV) en düşük tutar 109 liradan 136,25 liraya, en yüksek tutar ise 50 bin 107 liradan 62 bin 634 liraya çıktı. Peki 2022 yılında hangi araç sahibi ne kadar MTV ödeyecek? MTV ödemesi nasıl yapılır? MTV taksit ödeme tarihleri ne zaman? İşte detaylar...
28.01.2022Otomobil
Maaş farkları ne zaman yatacak? BAĞKUR, Memur, emekli  zamlı maaş farkları bugün yattı mı, 15 günlük maaş farkı ne kadar 2022?
Maaş farkları ne zaman yatacak? BAĞKUR, Memur, emekli zamlı maaş farkları bugün yattı mı, 15 günlük maaş farkı ne kadar 2022? Emekli maaş farkları ne zaman yatacak, zamlı maaşlar ne zaman ödenecek? Zamlı maaş farkları aramaları devam ediyor. Memur ve emeklileri maaş farklarının ne zaman yatacağını sorguluyor. 3 Ocak Pazartesi günü gerçekleşen kabine toplantısı sonrası, memur ve memur emeklisine yüzde 30.5 oranında zam yapıldığı açıklandı. Zamların belli olmasıyla zamlı maaşların ayın kaçında hesaplara yatacağı merak konusu oldu. Peki, maaş farkları ne zaman yatacak? Memur ve emekli zam farkı ne zaman ödenecek, zamlı maaşlar hangi ay alınacak, ocak ayının kaçında maaş farkları yatar?
28.01.2022Emekli
Kripto para ile ilgili son dakika açıklaması! Türkiye müdahale ediyor! Bitcoin, Ethereum, Doge, Shiba...
Kripto para ile ilgili son dakika açıklaması! Türkiye müdahale ediyor! Bitcoin, Ethereum, Doge, Shiba...Kripto para ile ilgili son dakika açıklaması! Türkiye'den kripto para müdahalesi. Meclis'e sunulması beklenen yasa teklifiyle, yabancı kripto borsalarına Türkiye'de yerleşik altyapı kurma ve temsilci bulundurma şartı getirilmesi; yabancı kripto para borsalarının vergilendirilmesi ve MASAK denetimine alınması planlanıyor. Öte yandan Bitcoin'in dominansı yüzde 42.52 oranında seyrederken korku ve açgözlülük endeksi aşırı korku seviyesinde kalmayı sürdürüyor. Bitcoin yüzde 5’e yakın kayba yöneldi. Fed’in faiz artırımıyla birlikte dolara olan talebin de artacak olması kripto paralara olan talebi daha da aşağı çekecek. Bu gelişme ile birlikte Bitcoin 37 bin 088 dolar seviyesine işlem görüyor. En güçlü ikinci kripto para birimi Ethereum da düşüşten nasibini aldı. Yüzde 4’e yakın değer kaybıyla işlem gören Ethereum 2400 dolar seviyesinde bulunuyor. Şaka olarak ortaya çıkan sonrasında finansal değer ulaşan Dogecoin ve Shiba Inu’de de düşüş sürüyor. Dogecoin yüzde 4’e yakın düşüşle 0,1409 dolar, Shiba Inu ise yüzde 6’ya yakın kayıpla 0.00002043 dolardan alıcı buluyor. İşte kripto para ile ilgili tam gelişmeler...
28.01.2022Ekonomi
Asgari ücretle ile ilgili flaş gelişme! Vergi istisnası başladı, maaşlar değişti! AGİ, teşvik, indirim ve...
Asgari ücretle ile ilgili flaş gelişme! Vergi istisnası başladı, maaşlar değişti! AGİ, teşvik, indirim ve...Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi! Vergi istisnası başladı. Maaşlar değişti. Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiriyor. Asgari ücretin gelir ve damga vergisi dışında tutulması sonrası tüm detaylar belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Gelir Vergisi Genel Tebliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Asgari ücretin vergi dışı bırakılmasına ilişkin esaslar belirlenirken, yapılan düzenleme ile 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren yapılan ücret ödemelerinde asgari geçim indirimi uygulanmayacağı bildirildi. Öte yandan asgari ücretin üzerinde ücret alanların ise asgari ücrete isabet eden ücretlerinden gelir ve damga vergisi alınmayacak.İşte detaylar...
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Resmen açıklandı, fatura ödemesi artık...
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Resmen açıklandı, fatura ödemesi artık...Doğalgaz desteği başvurularını binlerce vatandaş merak ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan doğal gaz yardımı desteği ile ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıklamalarda bulunmuştu. Doğalgaz desteği ödeme tarihleri ve kimlere verileceğini açıklayan Bakan Yanık, " İnşallah eğer mümkün olursa mart ayı gibi vatandaşlarımıza ödemelerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz." demişti. Peki, doğalgaz yardımı başvuruları ne zaman? Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? e-Devlet’ten doğalgaz yardımı başvurusu açıldı mı? Doğalgaz yardımı ödemeleri ne zaman verilecek? İşte detaylar...Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran'la yaşanan doğalgaz sıkıntısına ilişkin önemli bir açıklamada bulundu. Kamuoyunda İran'a borç olduğu yolundaki iddiaları net şekilde yalanlayan Erdoğan, "Biz İBB değiliz. Bizim İran'a borcumuz kesinlikle söz konusu değil. Bu iddialar yalandır" dedi. Öte yandan Erdoğan Doğal gaz akışının 10 - 15 gün içinde çözüleceğini ifade etti.
27.01.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sosyal medya açıklaması: Tam bir felaket habercisidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sosyal medya açıklaması: Tam bir felaket habercisidirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkçemizi korumak, geliştirmek ve zenginleştirmek için verdiğimiz mücadele esasında bir milli mücadeledir. Bir beka mücadelesidir. İnşallah diğer mücadelelerimiz gibi dilimizi koruma gayretinizi de başarıyla neticelendireceğiz. Bu konuda takip edeceğimiz yol Yunus Emre'nin yoludur" dedi.
27.01.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

resmi gazeteerdoğancumhurbaşkanı erdoğanak partiCumhurbaşkanı

Erdoğan ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki erdoğan haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.