İstanbulkart

İstanbulkart

Son dakika İstanbulkart haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan İstanbulkart ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını İstanbulkart haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İstanbulkart

haberleri sayfasında son dakika yaşanan istanbulkart gelişmeleri de dahil olmak üzere 205 istanbulkart haberi bulunmuştur. Tüm istanbulkart haberleri aşağıda listelenmiştir.
İstanbul'da skuter kullanımında yeni dönem! İşte detayları
İstanbul'da skuter kullanımında yeni dönem! İşte detaylarıİstanbul'da skuter kullanımını kolaylaştırmak ve park sorununun önüne geçmek amacıyla yeni eylem planı hayata geçirildi. Böylece, şehirde bin 500 yeni park alanı oluşturulacak, bazı bölgelerde hız sınırları belirlenecek ve kullanıcılara düzenli olarak eğitimler verilecek.  Uygulamaların İstanbulkart ile entegre olacağı eylem planının detaylarını paylaşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Utku Cihan, "Amacımız şu anda teşvik mekanizmalarıyla, eğitim yöntemiyle, skuter kullanımını düzenlemek" dedi.
4.04.2023Gündem
Belbim çerçeve sözleşmesi nedir? İstanbulkart Çerçeve sözleşmesi iptali nasıl yapılır, feshi nasıl gerçekleştirilir?
Belbim çerçeve sözleşmesi nedir? İstanbulkart Çerçeve sözleşmesi iptali nasıl yapılır, feshi nasıl gerçekleştirilir?İstanbulkart çerçeve sözleşmesi nedir, çerçeve sözleşmesi nasıl iptal edilir? Çerçeve sözleşme hakkında yapılan araştırmalar İstanbulkartlılar tarafından yoğun bir şekilde sorgulanıyor. Belbim, İstanbulkartlar hakkında sms ve mail ile kullanıcılara bilgilendirme yaparak çerçeve sözleşmesi kapsamında 3 yıl boyunca kullanılmamış (yükleme ya da ödeme yapılmamış) İstanbulkartlar zaman aşımı nedeni ile kullanıma kapatılacağını katardır. Peki, Belbim çerçeve sözleşme ne demek, çerçeve sözleşmesi iptali nasıl yapılır, İstanbulkart çerçeve sözleşmesi feshi nedir?
4.04.2023Gündem
Skuterlerin kaldırım işgalleri son buldu!
Skuterlerin kaldırım işgalleri son buldu!İstanbul genelinde skuterler için 1500 park alanı yapılacak ve skuterleri park alanına bırakanlar indirim kazanacak. Kadıköy’de yolları kapatan skuterler toplanıp park alanı yapılınca kaldırımlar temizlendi.
4.04.2023Gündem
'Doğanın Anneleri' Gaziantep'te! Sanatçılardan depremzedelere destek
'Doğanın Anneleri' Gaziantep'te! Sanatçılardan depremzedelere destekÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı çatısı altında kurulan ve aralarında ünlü sanatçı Hülya Koçyiğit’in de bulunduğu “Doğanın Anneleri” gönüllüleri, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ilçesindeki geçici barınma alanında depremzede ailelere destek olmak, çocuklarla güzel bir vakit geçirmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledi.
31.03.2023Ekonomi
İstanbul Havalimanı Metrosu açılıyor! Bilet ücretleriyle ilgili Bakan Karaismailoğlu'ndan açıklama
İstanbul Havalimanı Metrosu açılıyor! Bilet ücretleriyle ilgili Bakan Karaismailoğlu'ndan açıklamaTürkiye'nin en hızlı metrosunun kullanılacağı hat, pazar günü hizmete giriyor. 8 durağın bulunduğu metro hattı sayesinde Kağıthane'den İstanbul Havalimanı'na 24 dakikada gidilebilecek. Peki ücretlendirme nasıl olacak? Bakan Karaismailoğlu metro hattı ile ilgili önemli bilgiler verdi.
20.01.2023Ekonomi
İstanbulkart kişiselleştirme nasıl yapılır? 1 Ocak mobil İstanbulkart kişiselleştirme mobil uygulamadan yapma ekranı!
İstanbulkart kişiselleştirme nasıl yapılır? 1 Ocak mobil İstanbulkart kişiselleştirme mobil uygulamadan yapma ekranı!İstanbulkart kişiselleştirme ekranı 1 Ocak ayıyla birlikte yoğun bir şekilde araştırılıyor. İstanbulkart kişiselleştirme 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren devreye girecek. kisisellestirme.istanbulkart.istanbul internet adresinden ya da 153 numaralı telefon hattından İstanbulkart kişiselleştirme başvurusu yapılabilecek. Peki, İstanbulkart kişiselleştirme nasıl yapılıyor? İşte, İstanbulkart kişiselleştirme ekranı…
1.01.2023Gündem
1 Ocak 2023 toplu taşıma ücretsiz m, bugün otobüs, metro, metrobüs, tramvay, Marmaray ücretsiz mi? İETT bedava mı? 1 Ocak İETT bedava mı?
1 Ocak 2023 toplu taşıma ücretsiz m, bugün otobüs, metro, metrobüs, tramvay, Marmaray ücretsiz mi? İETT bedava mı? 1 Ocak İETT bedava mı?1 Ocak toplu taşıma ücretsiz mi, İETT bugün bedava mı? Yeni yıl başlarken 1 Ocak’ta otobüs, Marmaray, vapur, metro, metrobüslerin ücretsiz hizmet verip vermeyeceği sorgulanıyor. Dışarı çıkmayı düşünen vatandaşlar arama motorlarına ve büyükşehirlerin duyuru sayfalarına yöneldi. İşte Bugün otobüs, metro, metrobüs, tramvay, Marmaray ücretsiz mi, sorusunun yanıtı…
1.01.2023Gündem
İstanbulkartlı için son 14 gün uyarısı! Milyonları kapsıyor
İstanbulkartlı için son 14 gün uyarısı! Milyonları kapsıyorİstanbul’da geçen 29 Ekim’de başlayan “İstanbulkart Kişiselleştirme” kampanyası devam ediyor. Özel statüdeki İstanbulkartlar (öğrenci, öğretmen, anne, 60 ve 65 yaş üstü) ise kampanyaların hepsinden faydalanmaya devam edecek.
17.12.2022Ekonomi
Ev sahibi çılgına döndü, kiracıya yapmadığını bırakmadı! 'Amacı daha yüksek fiyattan kiraya vermek'
Ev sahibi çılgına döndü, kiracıya yapmadığını bırakmadı! 'Amacı daha yüksek fiyattan kiraya vermek'Fahiş kiralar nedeniyle ev sahipleri ve kiracılar arasında yaşanan gerilimlere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Bursa’nın İznik İlçesinde bir ev sahibinin alt katta oturan kiracısına yaptığı şey şok etti. İşte balyozla eve saldıran ev sahibinden sonra ilginç bir haber daha...
15.12.2022Yaşam
İstanbulkart vizeleme nasıl yapılır? İşte adım adım İstanbulkart vize yenileme işlemi
İstanbulkart vizeleme nasıl yapılır? İşte adım adım İstanbulkart vize yenileme işlemiİstanbul’da otobüs, metrobüs, metro, tramvay’da geçerli toplu taşıma kartı İstanbulkart’ın yıllık güncelleme işleminin yapılması gerekiyor. Özellikle yıl sonu ile yeni yılının ilk aylarına kadar kullanıcılara tanınan vize güncelleme için pek çok kişi kartları için uyarılar gelmeye başladı. Peki, İstanbulkart vizeleme nasıl yapılır? İstanbulkart güncelleme işlemi nereden yapılır? İşte adım adım İstanbulkart vize yenileme işlemi
14.12.2022Yaşam
İstanbul Anne Kart nedir? İBB Anne Kart nasıl alınır? İşte İBB Anne Kart başvurusu nasıl yapılır? 0-4 yaş annelere ücretsiz ulaşım formu!
İstanbul Anne Kart nedir? İBB Anne Kart nasıl alınır? İşte İBB Anne Kart başvurusu nasıl yapılır? 0-4 yaş annelere ücretsiz ulaşım formu!İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 0-4 yaş arası çocuklu kadınlara ücretsiz toplu ulaşım olanağı sunuyor. İstanbul il sınırları içerisinde toplu ulaşımda ücretsiz yararlanmak isteyen anneler, 0-4 yaş annelere ücretsiz ulaşım formunu ve Anne Kart başvuru şartlarını araştırıyor. Peki, İstanbul Anne Kart nedir? İBB Anne Kart nasıl alınır? İBB Anne Kart başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Anne Kart Başvuru Merkezleri nerede? 0-4 yaş annelere ücretsiz ulaşım formu!
12.12.2022Yaşam
İstanbul'a yeni taksi tartışması
İstanbul'a yeni taksi tartışmasıİBB'nin bin 803 minibüs ve 322 dolmuşun taksiye dönüştürülmesi teklifinin UKOME'de kabul edilmesine tepki gösteren Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu kararı yargıya taşıyacaklarını açıkladı.
3.12.2022Gündem
İstanbul'da art arda 'darpçı' dehşeti! Aniden saldırıp kaçtılar
İstanbul'da art arda 'darpçı' dehşeti! Aniden saldırıp kaçtılarİstanbul’da dehşet veren olaylar art arda yaşanmaya başlandı. Geçen hafta Beşiktaş’ta sokaktan geçenleri durduran bir grup, para vermeyen biri kadın 4 kişiyi darbedip, bıçakladı. Korkunç anlar sonrası yeni bir haber de Silivri’den geldi. İşinden evine dönen Aykut Güner isimli vatandaş, darbedildi. Neye uğradığını şaşıran Güner’in şüpheliler ile ilgili söyledikleri ise şoke etti.
30.11.2022Yaşam
İstanbul'da toplu taşımada yeni dönem: Banka kartları da kullanılabilecek
İstanbul'da toplu taşımada yeni dönem: Banka kartları da kullanılabilecekUKOME'de alınan kararla İstanbulkart dışındaki banka kartlarının toplu taşıma araçlarında kullanılması teklifi kabul edildi.
26.10.2022Gündem
İBB'nin zam teklifi reddedildi
İBB'nin zam teklifi reddedildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, toplu ulaşım ücret tarifelerinin düzenlenmesi teklifinde istenen yüzde 24,79'luk zam teklifi oy çokluğuyla reddedildi.
26.10.2022Gündem
Fırsatçılar İstanbulkartı turiste iki katına satıyor
Fırsatçılar İstanbulkartı turiste iki katına satıyor Beyoğlu'nda İstanbulkart biletmatiklerinin yanında bekleyen fırsatçıların, makineden kart alamayan turistlere yüksek fiyattan satış yaptığı ortaya çıktı. Turistlere, yardımcı olmak bahanesiyle yaklaşan satıcılar, daha önce aldıkları boş İstanbulkartı iki katı fiyatına sattığı öğrenildi.
24.10.2022Gündem
İBB öğrenci kartı başvurusu nasıl yapılır? İBB indirimli karttan kimler faydalanabilir? Öğrenci Kartı ücreti ne kadar?
İBB öğrenci kartı başvurusu nasıl yapılır? İBB indirimli karttan kimler faydalanabilir? Öğrenci Kartı ücreti ne kadar?İlk ve orta dereceli okullar açıldı. Eylül ayı sonu itibariyle üniversitelerde de eğitim başlayacak. İstanbul’da öğrenim görecek öğrenciler toplu ulaşımdan indirimli faydalanmak için öğrenciler, İBB’nin öğrenci kartına nasıl başvuru yapacaklarını sıklıkla araştırıyor. Peki, İBB öğrenci kartı başvurusu nasıl yapılır? İBB indirimli karttan kimler faydalanabilir? Öğrenci Kartı ücreti ne kadar? İndirimli İstanbulkart vizeleme işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar…
16.09.2022Eğitim
Bugün toplu taşıma ücretsiz mi, İETT bugün ücretsiz mi, bedava mı? 30 Ağustos 20222 Zafer Bayramı otobüs, metro, metrobüs, marmaray, vapur bedava mı?
Bugün toplu taşıma ücretsiz mi, İETT bugün ücretsiz mi, bedava mı? 30 Ağustos 20222 Zafer Bayramı otobüs, metro, metrobüs, marmaray, vapur bedava mı?İETT bugün ücretsiz mi, bedava mı? 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle İstanbul'da toplu taşımayı kullanacak olanlar İETT seferlerinin durumunu sorguluyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı 100. yıl dönümü bugün kutlanacak. Zafer Bayramı’na yönelik etkinlere katılmak isteyenler toplu taşıma seferlerini araştırmaya başladı. 30 Ağustos’ta otobüsler, metro, metrobüsün ücretsiz olup olmadığı merak ediliyor. Peki, 30 Ağustos 2022 Zafer Byramı’nda otobüs, metrobüs, metro ve vapurlar ücretsiz mi? Bugün toplu taşıma ücretsiz mi?
30.08.2022Yaşam
İBB Başkanı adayı olacak mı? Bakan Karaismailoğlu yanıt verdi
İBB Başkanı adayı olacak mı? Bakan Karaismailoğlu yanıt verdiGeçtiğimiz günlerde tek başına Marmaray'da görüntülendi, sosyal medyanın gündemine oturdu. CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na o anları sordu. Bakanla röportajı toplu taşımada yaptı. Bakan CNN TÜRK ekibiyle Marmaray'a, minibüse bindi. Vatandaşın gündemi ekonomiydi. Peki o seyahatte neler yaşandı? İşte Fulya Öztürk, Ahmet Akpolat ve Halil Kahraman'ın kayıt tuttuğu o anlar...
11.08.2022Siyaset
İstanbulkart QR kodla geçiş nasıl yapılır? Toplu taşımada QR kod nasıl kullanılır? İstanbulkart Mobil nasıl indirilir?
İstanbulkart QR kodla geçiş nasıl yapılır? Toplu taşımada QR kod nasıl kullanılır? İstanbulkart Mobil nasıl indirilir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) duyurdu! İstanbulkart Mobil’in sunduğu QR kodla ödeme özelliği artık Marmaray’da da kullanılabilecek. Seyahat etmek için fiziksel karta ihtiyaç duymayan İstanbullular Marmaray aktarmasını da kolayca yapabilecek. Marmaray’a 332 yeni nesil QR kodlu turnike, 346 iade alabileceği turnike konuldu. İBB’nin toplu ulaşım ağıyla entegre bu yeni sistemle İstanbul’da kesintisiz digital ulaşım imkanı da sağlanmış oldu. Peki, İstanbulkart QR kodla geçiş nasıl yapılır? Toplu taşımada QR kod nasıl kullanılır? İstanbulkart Mobil nasıl indirilir? İşte detaylar…
2.08.2022Yaşam
İstanbulkart’a zam geldi mi, İstanbulkart’a ne kadar zam yapıldı? İstanbulkart ücretleri 2022
İstanbulkart’a zam geldi mi, İstanbulkart’a ne kadar zam yapıldı? İstanbulkart ücretleri 2022İstanbulkart'a yüzde 71, anonim karta ise yüzde 100 zam yapıldı. Peki, İstanbulkart ücretleri ne kadar oldu 2022?
18.07.2022Yaşam
Metrobüs kullananlar dikkat! O durak geçici olarak kapatıldı
Metrobüs kullananlar dikkat! O durak geçici olarak kapatıldıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), metrobüs yolunda başlattığı çalışma için İncirli istasyonunu geçici olarak kapattı. Söğütlüçeşme istikametine gidecek olan yolcular için ise alternatif durak ismi verdi.
18.07.2022Gündem
15 Temmuz’da toplu taşıma ücretsiz mi? 15 Temmuz’da metro, marmaray, metrobüs vapur, tramvay ve otobüsler ücretsiz mi?
15 Temmuz’da toplu taşıma ücretsiz mi? 15 Temmuz’da metro, marmaray, metrobüs vapur, tramvay ve otobüsler ücretsiz mi? 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde toplu taşımanın ücretsiz olup olmadığı sorgulanıyor. Kurban Bayramı tatilinde 9-12 Temmuz günleri ulaşım ücretsiz olarak hizmet vermişti. 15 Temmuz’un da resmi tatil oluşuyla birlikte metro, marmaray, metrobüs vapur, tramvay ve otobüslerin ücretsiz olup olmadığı sıklıkla sorgulanıyor. Peki, 15 Temmuz’da toplu taşıma ücretsiz mi? 15 Temmuz’da metro, marmaray, metrobüs vapur, tramvay ve otobüsler ücretsiz mi? İşte detaylar…
15.07.2022Gündem
Faizsiz, masrafsız 2.500 TL kredi! Başvurular internetten...
Faizsiz, masrafsız 2.500 TL kredi! Başvurular internetten...İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbulkart’a bakiye desteği için 2 bin 500 TL'ye kadar faizsiz ve masrafsız kredi verileceğini duyurdu. İstanbulkart kredisine başvurular mobil uygulama üzerinden yapıalbilecek.
19.06.2022Ekonomi
YKS’ye girecek öğrencilere toplu ulaşım ücretsiz mi? Hafta sonu toplu ulaşım ücretsiz mi?
YKS’ye girecek öğrencilere toplu ulaşım ücretsiz mi? Hafta sonu toplu ulaşım ücretsiz mi? YKS’ye sayılı günler kala YKS’ye girecek adaylar “Hafta sonu toplu ulaşım ücretsiz mi?” sorusunu araştırıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi duyurdu! Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrenci ve sınav görevlileri, bu hafta sonu toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilecek. İstanbulkart entegrasyonuna dahil toplu ulaşım araçlarında geçerli olacak imkandan faydalanmak isteyenlerin sınav veya görevli belgelerini göstermeleri yeterli olacak.
16.06.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

İstanbulkart ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki istanbulkart haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.