Hasankeyf

Hasankeyf

Son dakika hasankeyf haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan hasankeyf ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını hasankeyf haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hasankeyf

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hasankeyf gelişmeleri de dahil olmak üzere 326 hasankeyf haberi bulunmuştur. Tüm hasankeyf haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yüreğinde memleket sevdası olan, bu topraklara dair hayalleri ve hedefi bulunan, Türkiye merkezli düşünen herkesin, hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun başımızın üstünde yeri vardır." dedi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadeleyle ilgili, Terörle mücadele sadece içeride değil. Suriye olsun Irak'ta olsun buralarda da devam ediyoruz ve taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz.' dedi. Erdoğan, 'İstismar siyasetine prim vermedik ama onlar verdi' diyerek HDP'ye tepki gösterdi. Erdoğan, ''Korkma' diye başlayan İstiklal Marşımız 84 milyonun ortak hissiyatının sembolüdür. Peki HDP için öyle mi? Parlamentoda İstiklal Marşı okunurken onlar İstiklal Marşı'nı okumuyorlar.' dedi.
7.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurdu
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi duyurdu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Batman'da toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "500 yataklı hastanemizin de ihale süreci başladı. Batman'da 3 millet bahçesi projemiz var. Tarihi Hasankeyf ilçemizde Millet Bahçesi'nin çalışması sürüyor." dedi.
6.11.2021Siyaset
Mardin'de tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu eser Türkiye düşmanlarına en güzel cevap
Mardin'de tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu eser Türkiye düşmanlarına en güzel cevapCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve HES Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan, "Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı 19 yıldır halka hizmet amacımızın eser ve hizmet siyasetimizin en somut örneklerinden biridir. Bu eser içimizdeki mankurtlara ve içimizedeki yeminli Türkiye düşmanlarına verilmiş en güzel cevaptır." dedi.
6.11.2021Siyaset
Petrol bulundu! Bir ilin kaderi değişti
Petrol bulundu! Bir ilin kaderi değiştiHuzura kavuşan 'petrol kenti' Batman devlet destekli yatırımlarla gelişti. Batman'ın kaderi 17 Ocak 1946'da 1361 metrede petrol bulunmasıyla değişirken, ülke ekonomisine önemli katkı sağlandı.
5.11.2021Ekonomi
Hulusi Şahin kimdir? Batman Valisi Hulusi Şahin kaç yaşında, aslen nerelidir ve evli mi?
Hulusi Şahin kimdir? Batman Valisi Hulusi Şahin kaç yaşında, aslen nerelidir ve evli mi?Tv8 ekranlarında yayınlanan Masterchef yeni bölüme Hulusi Şahin konuk oluyor. MasterChef Türkiye 2021'de haftanın 3. dokunulmazlık oyunu Batman'ın tarihi bölgesi Hasankeyf'te oynanacak. Batman Valisi’nin programda yer alması Hulusi Şahin hakkında yapılan aramalar arttırdı. Peki, Hulusi Şahin kimdir, kaç yaşında, nereli ve evli mi? İşte Hulusi Şahin hayatı…
4.11.2021Gündem
Günde 5 bin kişi geziyor, ücreti 25 lira! Ve başladı...
Günde 5 bin kişi geziyor, ücreti 25 lira! Ve başladı...Dicle Nehri üzerindeki, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak illerini kapsayan, gövde bakımından dünyanın en uzun, güç bakımından ise Türkiye'nin 4'üncü büyük barajı Veysel Eroğlu (Ilısu) Barajı ve Hidroelektrik Santrali Projesi nedeniyle su altında kalan Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde gezi tekneleri suya indirildi.
26.07.2021Yaşam
Hasankeyf-2 Köprüsü açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan ilan etti
Hasankeyf-2 Köprüsü açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan ilan ettiHasankeyf-2 Köprüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açıldı. Törende önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Bu ülkenin ve milletin hayallerini gerçeğe dönüştüren herkese şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomiye ilişkin olarak da "İhracatta, sanayi üretiminde her ay yeni rekorların haberini alıyoruz. Mart'ta ihracatımız yüzde 42.42 oranında artışla tüm zamanların en yüksek rakamı olan 18.9 milyar dolara ulaştı" diye konuştu.
17.04.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Menderes, Zorlu ve Polatkan'ın mezarlarını ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Menderes, Zorlu ve Polatkan'ın mezarlarını ziyaret ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merhum Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu, Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve 37. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın mezarlarını ziyaret ederek dua okudu.
17.04.2021Siyaset
12 bin yıllık Hasankeyf'te açılan müze tarihe ışık tutuyor
12 bin yıllık Hasankeyf'te açılan müze tarihe ışık tutuyorBatman’ın tarihi ilçesi Hasankeyf, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun en büyük müzelerinden birine kavuştu. Bir bölümü Prof. Dr. Veysel Eroğlu-Ilısu Barajı'nın suları altında kalan ilçenin Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, "Bölgedeki arkeolojik kazılarda ortaya çıkarılan tüm tarihi eserlerin sergilendiği bir müzeye sahibiz. Arkeopark alanındaki tarihi eserler, binlerce yerli ve yabancı turisti 12 bin 500 yıllık Hasankeyf’e çekecek. Hasankeyf’in tarihi Şanlıurfa'da bulunan Göbeklitepe'den 500 yıl daha eskidir. Büyük kalede 3 bine yakın mağarayı 1-2 yıl içerisinde turizme açmak istiyoruz" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019-2020 Özel Ödülleri Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kültürle ilgili tartışmalarda maalesef o kültürün taşıyıcısı olan dili ihmal ediyoruz." diyerek "Diline sahip çıkmayan, dilini zenginleştiremeyen milletler, kökleri kuruyan ağaçlar gibi esen rüzgarlar karşısında devrilmeye mahkumdur." ifadelerini kullandı.
20.01.2021Gündem
Batman'da 810 yatak kapasiteli hastane hizmet için gün sayıyor
Batman'da 810 yatak kapasiteli hastane hizmet için gün sayıyorSağlık Bakanlığınca Batman'da 90 bin metrekare alanda yapımı tamamlanan 810 yatak kapasiteli Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi açılış için gün sayıyor.
12.12.2020Sağlık
Memurların zam ve tazminat kararnamesi yayımlandı!İki değişiklik var...
Memurların zam ve tazminat kararnamesi yayımlandı!İki değişiklik var...Milyonlarca memur bekliyordu. Memurların zam ve tazminat kararnamesi yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararda 2006 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar ve eki cetvellerin uygulanacağı belirtildi. Kararda zam ve tazminatların ödenmesine esas olmak üzere;karar ve eki cetvellerin uygulanmasından doğacak her türlü sorunu çözüme bağlamaya, uygulamayı yönlendirmeye ve uygulama birliğini sağlamaya; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığının görüşü üzerine, Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilidir. Karar 1 Ocak 2020'den itibaren geçerli.
Hasankeyf yeni hali 2020! Hasankeyf nerede, hangi ilde? Hasankeyf tarihi ve hikayesi!
Hasankeyf yeni hali 2020! Hasankeyf nerede, hangi ilde? Hasankeyf tarihi ve hikayesi!Hasankeyf, Batman'a bağlı olan, iki yakasını Dicle'nin ayırdığı 12 bin yıllık bir ilçedir. 1981'de doğal koruma alanı ilan edilen Hasankeyf, Ilısu Barajı ve HES Projesi kapsamında sular altında kalmış, bölgedeki eserler ise başka bir yere taşınmıştı. Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden bir olan Hasankeyf tarihi ve Hasankeyf yeni ve son hali!
7.07.2020Gündem
Kimseyi almıyorlar! Burada hiç corona vakası yok
Kimseyi almıyorlar! Burada hiç corona vakası yokBatman'ın 12 bin yıllık tarihi ilçesi Hasankeyf'te şu ana kadar corona virüse rastlanılmadı. Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, antik kente ziyaretçileri kabul etmemeleri ve aldıkları önlemler sayesinde corona virüsün görülmediğini ifade etti ve uyarılarda bulundu.
11.05.2020Corona Virüsü
Batman'da askeri araç devrildi: 7 yaralı
Batman'da askeri araç devrildi: 7 yaralı Batman'ın Hasankeyf ilçesinde zırhlı aracın devrilmesi sonucu 3 asker, 4 güvenlik korucusu yaralandı.
11.11.2019Gündem
Babasını öldürüp sosyal medyaya ilan vermiş!
Babasını öldürüp sosyal medyaya ilan vermiş!Batman'da, sosyal medyadan babası Hamit Dal'ın (55) kayıp olduğunu duyuran Abdurrahman Dal'ın (21), cinayet işlediği ortaya çıktı. Polise verdiği çelişkili ifadeleri üzerine gözaltına alınan Abdurrahman Dal, babasını öldürdüğünü, ardından da annesi Ayşe Dal (46) ile cesedi gömdüklerini itiraf etti. Yapılan kazıyla Hamit Dal'ın cesedi bulundu.
4.10.2019Yaşam
Ve ışık göründü! Tam 1230 metre uzunluğunda...
Ve ışık göründü! Tam 1230 metre uzunluğunda...Hasankeyf ile Gerçüş arasındaki bağlantıyı sağlamak üzere yapımı devam eden çift yönlü toplam bin 230 metre uzunluğundaki tünelde ışık göründü.
2.09.2019Gündem
Bakan Pakdemirli: Yeni Hasankeyf’te sona gelindi
Bakan Pakdemirli: Yeni Hasankeyf’te sona gelindiTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nce inşa edilen Ilısu Barajı’nın rezervuar alanında kalacak Hasankeyf ilçesinin yeniden inşası kapsamındaki çalışmalarda sona gelindiğini, yeniden yerleşim için bugüne kadar 500 milyon lira ödenek aktarıldığını açıkladı.
14.08.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirli, Türkiye'nin en yüksek barajı için tarih verdi
Bakan Pakdemirli, Türkiye'nin en yüksek barajı için tarih verdiTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Yusufeli Barajı'nın Haziran 2021 yılında devreye gireceğini söyledi.
30.07.2019Ekonomi
Kars’ta baraj gölü 5 metre çekildi! Cami ve okul yeniden ortaya çıktı
Kars’ta baraj gölü 5 metre çekildi! Cami ve okul yeniden ortaya çıktıKars Baraj Gölü’nün suları yaklaşık 5 metre çekildi. Suları çekilen baraj gölünde köy cami ve köy okulu yeniden ortaya çıktı. Ortaya çıkan cami havadan görüntülendi.
22.07.2019Gündem
Batman’da yakalanan 4 PKK’lı terörist tutuklandı
Batman’da yakalanan 4 PKK’lı terörist tutuklandıBatman'ın Hasankeyf ilçesinde yakalanan 4 PKK'lı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
5.07.2019Gündem
Hasankeyf-2 Köprüsü'nde son 30 metre
Hasankeyf-2 Köprüsü'nde son 30 metreBatman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde yapımı süren Türkiye'nin en uzun köprülerinden biri olacak Hasankeyf-2 Köprüsü, ay sonunda tek yönlü olarak hizmete açılacak.
1.07.2019Ekonomi
Batman'da 4 terörist teslim oldu
Batman'da 4 terörist teslim olduİçişleri Bakanlığı, Batman'da 4 teröristin silahları ile birlikte teslim olduğunu açıkladı. Teröristlerden birinin, 2018 yılında Mardin’de 8 jandarmanın şehit olduğu olayın faili olduğu belirtildi.
28.05.2019Gündem
Batman'da bir mağarada 4 terörist yakalandı!
Batman'da bir mağarada 4 terörist yakalandı!Batman Hasankeyf'te düzenlenen operasyonda bir sığınakta gizlenen 4 terörist canlı ele geçirildi. Teröristlerden biri 8 askerin şehit olduğu saldırının faili çıktı.
28.05.2019Gündem
Milyonlar bekliyor! 9 günlük tatil...
Milyonlar bekliyor! 9 günlük tatil...Bayram için tatil hazırlıkları devam ediyor. Son iki haftaya giren tatilciler; yaz mevsimine denk gelen bayram ile genellikle yazlık destinasyonları dolduracak. Antalya’dan Bodrum’a, Marmaris’ten Fethiye’ye uzanan tüm kıyılar bu dönemde bir taraftan yabancı turistle, bir taraftan yerli turistle dolup taşacak.
23.05.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

BatmanHasankeyfCumhurbaşkanı ErdoğanCumhurbaşkanıerdoğan

Hasankeyf ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hasankeyf haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.