Doluluk

Doluluk

Son dakika doluluk haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan doluluk ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını doluluk haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Doluluk

haberleri sayfasında son dakika yaşanan doluluk gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.317 doluluk haberi bulunmuştur. Tüm doluluk haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bayram öncesi akın ettiler! 'Rezervasyonsuz gelmeyin'
Bayram öncesi akın ettiler! 'Rezervasyonsuz gelmeyin'Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Kurban Bayramı öncesi hareketlilik arttı. Bodrum Otelciler Derneği Genel Sekreteri Yiğit Girgin, "Otellerde şu an doluluk yüzde 80- 90 civarında. Üst segment otellerde doluluk yüzde 100'e ulaştı" dedi. TAV Milas-Bodrum Havalimanı Genel Müdürü İclal Kayaoğlu da bayram boyunca geliş-gidiş toplam 60 iç hat, 80 dış hat uçuş beklediklerini açıkladı.
6.07.2022Yaşam
Bodrum, bayram öncesi hareketlendi
Bodrum, bayram öncesi hareketlendiTürkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Kurban Bayramı öncesi hareketlilik arttı. Bodrum Otelciler Derneği Genel Sekreteri Yiğit Girgin, "Otellerde şu an doluluk yüzde 80- 90 civarında. Üst segment otellerde doluluk yüzde 100'e ulaştı" dedi. TAV Milas-Bodrum Havalimanı Genel Müdürü İclal Kayaoğlu da bayram boyunca geliş-gidiş toplam 60 iç hat, 80 dış hat uçuş beklediklerini açıkladı.
6.07.2022Yaşam
Bodrum, bayram öncesi hareketlendi
Bodrum, bayram öncesi hareketlendiTürkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Kurban Bayramı öncesi hareketlilik arttı. Bodrum Otelciler Derneği Genel Sekreteri Yiğit Girgin, "Otellerde şu an doluluk yüzde 80- 90 civarında. Üst segment otellerde doluluk yüzde 100'e ulaştı" dedi. TAV Milas-Bodrum Havalimanı Genel Müdürü İclal Kayaoğlu da bayram boyunca geliş-gidiş toplam 60 iç hat, 80 dış hat uçuş beklediklerini açıkladı.
6.07.2022Ekonomi
Togg, Trugo ile şarj ağı lisansını aldı!
Togg, Trugo ile şarj ağı lisansını aldı!Togg, Trugo markasıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) yaptığı başvuru sonucu şarj ağı işletmeci lisansını aldı.
4.07.2022Otomobil
Yerli otomobil Togg ile ilgili müjde! Resmen onaylandı, 81 ilde artık...
Yerli otomobil Togg ile ilgili müjde! Resmen onaylandı, 81 ilde artık...Yerli otomobil Togg ile ilgili son dakika gelişmesi. Müjdeli haber geldi. Resmen kabul edildi. Togg, Trugo markasıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) yaptığı başvuru sonucu şarj ağı işletmeci lisansını aldı. Elektrikli araç kullanıcılarının şarj istasyonu bulma kaygılarını ortadan kaldırmayı amaçlayan Trugo, trafik yoğunluğu yüksek güzergahlarda 25, az yoğunlukta bölgelerde 50 kilometrede bir şarj cihazlarıyla yer alacak. İşte son dakika haberinin detayları...
1.07.2022Ekonomi
Oteller Kurban Bayramı bereketi! Doluluk yüzde 90’a ulaştı
Oteller Kurban Bayramı bereketi! Doluluk yüzde 90’a ulaştıTürkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Kuk, Kurban Bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla Akdeniz ve Ege'de otellerde doluluk oranının yüzde 90'a ulaştığını belirterek, iç piyasada 2 milyona yakın bir hareketlilik beklediklerini kaydetti.
28.06.2022Ekonomi
Bayram öncesi fiyatlar uçuşa geçti! 800 liradan başlıyor
Bayram öncesi fiyatlar uçuşa geçti! 800 liradan başlıyorTatile gidecek milyonlara kötü haber geldi. Bayram öncesi tatil fiyatları yükseldi. Okulların tatile girmesi ve yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte iç turizm hareketliliği de başladı. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Ege ve Akdeniz kıyılarındaki tesislerde fiyatların 3 yıldızlılarda 800 TL, 4 yıldızlılarda 1400 TL, 5 yıldızlılarda 2 bin TL ve villalarda 15 bin TL'den başladığını söyledi.
27.06.2022Ekonomi
Öğrenci milyonları ilgilendiriyor! YKS sonra kritik uyarı
Öğrenci milyonları ilgilendiriyor! YKS sonra kritik uyarıÖğrenci milyonlarca kişi ilgilendiriyor. YKS sonrasında peş peşe uyarılar geldi. YKS’de sınav maratonu sona erdi. Şimdi adaylar 20 Temmuz’da açıklanacak sonuçları bekliyor. Zira ardından tercih maratonu başlayacak. Uzmanlarsa uyarıyor: “Tercih dönemi kısa sürecek. Bu yıl ortalamalar ve rekabet artacak. Sonuçlar açıklanmadan önce istediğiniz bölümü ve üniversiteyi iyi araştırın.” İşte uzmanların tercih öngörüleri ve önerileri...
21.06.2022Eğitim
Bakan Varank: Ülkeye değer katan herkesin yanında olduk
Bakan Varank: Ülkeye değer katan herkesin yanında oldukSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, hiçbir zaman parti, yerli ve yabancı ayrımı olmadığını belirterek, "Biz ülkeye değer katan herkesin yanında olduk. CHP'li belediyeler nitelikli ve doğru projelerle geldiklerinde onları da destekliyoruz" dedi.
18.06.2022Siyaset
YKS heyecanı başladı! 1 net yapanın tercih şansı var
YKS heyecanı başladı! 1 net yapanın tercih şansı varYükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) bugün gerçekleştirilen Temel Yeterlilik Testi (TYT) oturumuyla başladı. YKS’de, TYT’deki 120 soru ile AYT’deki 80 sorudan toplam 1 net yapan adaylara, yaklaşık 132 puanla tercih yapma hakkı doğacak. Geçen yıl boş kalan işletme, siyaset bilimi, fizik gibi bölümlerin, bu yıl daha düşük puanlarla öğrenci alarak dolması bekleniyor.
18.06.2022Eğitim
Bodrum'da yabancı turist hareketliliği başladı
Bodrum'da yabancı turist hareketliliği başladıTürkiye önemli turizm merkezlerinden biri olan Muğla'nın Bodrum ilçesinde, yaz sezonuyla birlikte hareketlilik başladı. Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz, "2019 yılı Mayıs ayına göre bu yıl İngiltere'den toplamda 49 bine yakın turistin gelmesiyle birlikte yüzde 19,30 oranında artış gözlemlendi. Aynı döneme göre İrlanda pazarından da yüzde 105 oranında bir artış oldu. Ukrayna pazarında yüzde 95 üzerinde düşüş var. Rusya'da ise 2019 oranı hemen hemen aynı kaldı" dedi.
16.06.2022Ekonomi
THY mayıs ayında 6,3 milyon yolcu taşıdı
THY mayıs ayında 6,3 milyon yolcu taşıdı  Türk Hava Yolları(THY),  mayıs ayı yolcu ve kargo trafik sonuçlarına göre yüzde 80 doluluk oranını aşarak 6,3 milyon yolcu taşıdı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, "Mayıs ayı rakamlarımız hedeflerimizin ve hayallerimizin gerçekleşmeye başladığını gösteriyor" dedi.
9.06.2022Ekonomi
İranlılar o ile akın etti! Oteller doldu taştı
İranlılar o ile akın etti! Oteller doldu taştıÜlkelerindeki 3 günlük resmi tatili değerlendirmek için Van'ı tercih eden İranlı turistler, kentteki otelleri doldurdu. Van Otelciler ve Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yüksel, İranlı turistlerin gelişiyle kentte ciddi bir hareketlilik yaşandığını, bunun esnafa da büyük oranda yansıdığını belirterek, "İlk gün itibariyle yaklaşık 5 bin kişi geçiş yaptı. Geçişler devam ediyor" dedi.
5.06.2022Gündem
Pandeminin lokomotifi hastanede 120 koronavirüs hastası kaldı
Pandeminin lokomotifi hastanede 120 koronavirüs hastası kaldıKoronavirüs salgını sürecinde lokomotif görevi üstlenen ve hastalığın pik yaptığı dönemde 1000'den fazla Covid-19 hastası bulunan Ankara Şehir Hastanesi'nde 30'u yoğun bakımda olmak üzere toplam 120 kişi kaldı.
24.05.2022Sağlık
VakıfBank resmen duyurdu! Çok önemli kredi adımı...
VakıfBank resmen duyurdu! Çok önemli kredi adımı...VakıfBank harekete geçti ve resmen duyurdu. Yüz binlerce kişiyi yakından ilgilendiriyor. Dev banka kredi ile ilgili önemli adımı açıkladı. VakıfBank'tan yapılan açıklamaya göre 199,5 milyon dolar ve 738,7 milyon avro olmak üzere toplam 1 milyar dolar tutarında sendikasyon kredisi temin edildi. VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, "Sendikasyon kredisi dışında, post-finansman ve bilateral krediler olmak üzere farklı yapılarla 2022 yılının başından bugüne ülkemize 500 milyon doların üzerinde taze kaynak getirdik. Bu rakam büyüklüğü bir eurobond ihraç büyüklüğüne denk gelmesi bakımından da oldukça önemli." dedi.
9.05.2022Ekonomi
Talep patladı, yer bulunamıyor! Doluluk oranı yüzde 98'lere ulaştı
Talep patladı, yer bulunamıyor! Doluluk oranı yüzde 98'lere ulaştıTalep patladı. İstanbul'da otellerde yer bulunamıyor. Doluluk oranı yüzde 98'lere vardı. İTO Başkanı Şekib Avdagiç, şu andaki rezervasyonlara göre, mayıs ayında İstanbul'da otellerde yer bulunamadığını belirterek, ''Birçok otel şimdiden dolmuş durumda ve toplam doluluk oranı yüzde 98'lere vardı. Haziran ve temmuz ayı için de bu ilginin devam ettiğini görüyoruz'' dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
8.05.2022Ekonomi
Turistler İstanbul'a akın etti! Yüzde 90'a yaklaştı
Turistler İstanbul'a akın etti! Yüzde 90'a yaklaştıİstanbul, 2022’nin ilk 3 ayında 2.9 milyon turist ağırlamayı başardı. En son 2019’un aynı döneminde 3 milyon turist ağırladıklarını ifade eden İstanbul’daki turizmciler, “İstanbul otellerinde doluluk oranı yüzde 80-90’a yaklaştı. Bu yükselişte gurbetçilerin 20’li yaşlardaki torunları ile Avrupa’da yaşayan Arapların büyük payı oldu. Altın, takı, gelinlik, çeyizlik eşya almak için İstanbul’a giden yerli turistler de otelleri doldurdu” diye konuştu.
7.05.2022Ekonomi
Sahte araç kiralamacılara dikkat
Sahte araç kiralamacılara dikkatTOKKDER sahte araç kiralama siteleri veya telefonları konusunda önlem alınması için ilgili Bakanlıklara başvuruda bulundu. Bayramda günlük kiralamalardaki doluluk oranının yüzde 80’i geçmesi bekleniyor.
2.05.2022Otomobil
Araba kiralamada talep patladı! Yüzde 30 arttı
Araba kiralamada talep patladı! Yüzde 30 arttıPandemi tüketicilerin mobilite tercihlerini önemli ölçüde etkiledi. Toplu ulaşımı tercih etmeyen bireyler, ulaşım ihtiyaçlarını özel araçları veya kiralama yöntemi ile çözüyor. Yüksek fiyatlar nedeniyle otomobil sahipliğinin zorlaşması günlük ve saatlik kiralama seçeneğini öne çıkarıyor.
2.05.2022Ekonomi
Bayram tatili trafiği başladı! Yollara akın ettiler, birçok noktada...
Bayram tatili trafiği başladı! Yollara akın ettiler, birçok noktada...Ulaşımda 43 ilin geçiş güzergahı "kilit kavşak" Kırıkkale'de, 5 günlük Ramazan Bayramı tatili için yola çıkan vatandaşlar trafik yoğunluğu oluşturdu. Bölgede oluşan araç trafiği, dron ile havadan görüntülendi. İstanbul'da bayram öncesi trafik yoğunluğu etkili olmaya başladı. Kadıköy mevkii D-100 karayolunun üzerinde trafik zaman zaman durma noktasına geldi. Öte yandan Bodrum ilçesinde, Ramazan Bayramı öncesi trafik yoğunluğu etkili olmaya başladı. Bayramda kentte 1 milyon turist beklenirken, otellerdeki doluluk oranı ise yüzde 90'a ulaştı.
29.04.2022Yaşam
Ucuz tatil imkanı! Fiyatlar 50 TL'den başlıyor, talep yoğun...
Ucuz tatil imkanı! Fiyatlar 50 TL'den başlıyor, talep yoğun...İstanbul'da Ramazan Bayramı tatilini geçirecekler, çadır ve karavan kamplarına yoğun ilgi gösterdi. Şile, Çatalca ve Sarıyer'de bulunan kamp alanlarında doluluk oranları yüzde 80'lere ulaştı. Kamp bedeli günlük 50 ila 200 TL arasında değişirken, karavan kiraları haftalık 14 bin TL'den başlıyor. Karavan park ücretleri ise 50 metrekare alan için haftalık 1200 lira olarak belirlendi.
28.04.2022Ekonomi
Otogarda bayram yoğunluğu başladı! Biletlerin yüzde 80’i tükendi, ek seferler düzenleniyor
Otogarda bayram yoğunluğu başladı! Biletlerin yüzde 80’i tükendi, ek seferler düzenleniyor15 Temmuz Şehitler Otogarında Ramazan Bayramı öncesi yoğunluk başladı. Biletlerin yüzde 80’ini tükenirken, birçok firma ise ek sefer çıkaracaklarını söyledi.
28.04.2022Gündem
Bayram tatili için yola rezervasyonsuz çıkmayın
Bayram tatili için yola rezervasyonsuz çıkmayınUzun kış döneminin ardından ilk tatil fırsatı olan Ramazan Bayramı'nda, Akdeniz ve Ege sahillerindeki popüler destinasyonlar yoğun ilgi gördü. Sektör temsilcileri, bayram tatili için 'Rezervasyonsuz yola çıkmayın' uyarısında bulundu. Ajda Pekkan'dan Şevval Sam'a, Ebru Gündeş'ten Sibel Can'a birçok sanatçı da otellerde konser verecek.
28.04.2022Yaşam
Mardin'de mayıs için otellerde yer kalmadı! 'Çok ciddi talepler geldi'
Mardin'de mayıs için otellerde yer kalmadı! 'Çok ciddi talepler geldi'Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Azad Güngör, mayıs ayı için otellerin yüzde 100 doluluk oranına ulaştığını belirterek, "Çok ciddi talepler geldi. Avrupa'dan da bayağı talepler gelmeye başladı. Hem online satışlarda hem de gruplar şeklinde gelen birçok misafirlerimiz var. Normalleşmenin de bayağı bir etkisi oldu. Bayram nedeniyle de çok ciddi bir talep oldu" dedi.
27.04.2022Ekonomi
Kredi kart ile ilgili flaş açıklama! Bakan Nebati duyurdu: Mir kart sisteminde sıkıntı olmayacak
Kredi kart ile ilgili flaş açıklama! Bakan Nebati duyurdu: Mir kart sisteminde sıkıntı olmayacakHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Rus kredi kartı sistemi Mir kart kullanan işletmelerin oranının Türkiye'de yüzde 15'lerde olduğunu belirterek, "Şimdi bankalar hızlı bir şekilde dağıtım yapıyorlar. Sıkıntı olmayacak" dedi.
26.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Doluluk ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki doluluk haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.