Burs

Burs

Son dakika burs haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan burs ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını burs haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Burs

haberleri sayfasında son dakika yaşanan burs gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.685 burs haberi bulunmuştur. Tüm burs haberleri aşağıda listelenmiştir.
YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'dan 'hibrit eğitim' mesajı
YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'dan 'hibrit eğitim' mesajıEge Üniversitesi (EÜ) ev sahipliğinde yapılan 256’ncı Üniversitelerarası Kurul Toplantısı'nda konuşan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, depremlerden hemen sonra alınan uzaktan öğretim kararını nisan ayında gözden geçireceklerini belirtip, "Şartların elverişli hale gelmesi durumunda uzaktan eğitimin yanında yüz yüze eğitim imkanının da sunulduğu harmanlanmış (hibrit) öğretim seçeneğini değerlendireceğiz" dedi.
21.03.2023Gündem
Askıda Burs sonuçları! Askıda Burs Var başvuru sonuçları açıklandı mı? Askıda Burs sonuç sorgulama!
Askıda Burs sonuçları! Askıda Burs Var başvuru sonuçları açıklandı mı? Askıda Burs sonuç sorgulama!Depremden etkilenmiş, birinci dereceden yakınını kaybetmiş ya da evi zarar görmüş üniversite öğrencileri için Askıda Burs Var için başvuru yapanlar, Askıda Burs sonuçları araştırması başladı. Peki, Askıda Burs Var başvuru sonuçları açıklandı mı? İşte Askıda Burs Var sonuç sorgulama sürecine dair merak edilenler…
16.03.2023Eğitim
Final okulları bursluluk sınavı sonuçları 2023 açıklandı mı? Final okulları sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
Final okulları bursluluk sınavı sonuçları 2023 açıklandı mı? Final okulları sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?2023 Final Okulları bursluluk sınavı yapılmaya devam ediyor. Final Okullarının bursluluk sınavını kazanan öğrencilerin eğitim hayatları ücretsiz oluyor. 11-12 Mart'ta yapılması planlanan 2023 Final Okulları bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Final Koleji bursluluk sınavı saat kaçta yapılacak? Final okulları bursluluk sınavı 2023 cevap anahtarı ne zaman açıklanır, aynı gün belli olur mu?
11.03.2023Eğitim
Deprem bölgesindeki kız öğrenciler için yeni burs imkanı
Deprem bölgesindeki kız öğrenciler için yeni burs imkanıDeprem bölgesinde ailesini kaybetmiş kız öğrencilerin eğitimlerine destek olabilmek için “Kızlarımıza Kelebek Bursu” projesi başlıyor.
8.03.2023Eğitim
Demet Özdemir ile Oğuzhan Koç çiftinden Murat Boz'a anlamlı hediye!
Demet Özdemir ile Oğuzhan Koç çiftinden Murat Boz'a anlamlı hediye!Türkiye 6 Şubat'ta meydana gelen iki büyük depremle sallandı. Sanat dünyasının ünlü isimleri depremzedeler için seferber olmuşken, ünlü şarkıcı Murat Boz'dan anlamlı bir hareket geldi. Doğum gününü depremzede gençlerin eğitimi için bağışlayan Boz'a, Demet Özdemir ve Oğuzhan Koç kayıtsız kalamadı.
8.03.2023Magazin
Kalpten Kalbe Burs Fonu kapsamı genişledi
Kalpten Kalbe Burs Fonu kapsamı genişlediİzmir depremi sonrasında Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğinde oluşturulan Kalpten Kalbe Burs Fonu’nun kapsamı, depremden etkilenen üniversite öğrencilerine destek vermek amacıyla genişletildi.
7.03.2023Eğitim
GSB burs ve öğrenim kredisi hesaplara geçti! Bakan Kasapoğlu duyurdu
GSB burs ve öğrenim kredisi hesaplara geçti! Bakan Kasapoğlu duyurduTürkiye Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu GSB burs ve öğrenim kredisi ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığını açıkladı.
6.03.2023Ekonomi
OHAL kapsamında eğitim tedbirleri kararnamesi Resmi Gazete'de
OHAL kapsamında eğitim tedbirleri kararnamesi Resmi Gazete'deOlağanüstü hal (OHAL) ilan edilen illerde eğitim alanında düzenlemeler yapılamasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.
3.03.2023Gündem
Depremzede öğrencilere burs verilecek! Bakan Özer açıkladı
Depremzede öğrencilere burs verilecek! Bakan Özer açıkladıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Depremden etkilenen illerimizdeki anne veya babası ya da vasisi vefat eden okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerimize 2022-2023 eğitim öğretim yılı sonuna kadar burs vereceğiz" dedi.
3.03.2023Eğitim
Bakan Özer 10 ilde 1 Mart'a kadar eğitime ara verildi
Bakan Özer 10 ilde 1 Mart'a kadar eğitime ara verildiMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 4 eğitim sendikasının temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantının ardından Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği 10 il ve 71 ilde eğitim öğretim süreçlerinin nasıl yürütüleceğine ilişkin açıklamalarda bulunan Özer, depremden etkilenen 10 ilde eğitim öğretime 1 Mart'a kadar ara verildiğini, 1 Mart'tan sonra da ilçe ve okul temelli kararlar alınacağını duyurdu. Bakan Özer, 71 ilde ise eğitim öğretime 20 Şubat'ta başlanacağını belirtti.
12.02.2023Eğitim
Özel okullar depremzedelere burs mu verecek, burslu öğrenci mi alacak? Hangi özel okullar burslu öğrenci alacak?
Özel okullar depremzedelere burs mu verecek, burslu öğrenci mi alacak? Hangi özel okullar burslu öğrenci alacak? Özel okul dernek ve platformları bir araya gelerek yaptığı açıklamada deprem bölgesinden farklı illere göç eden öğrencilerin özel okullarda ikinci dönem tam burslu okutulacağını duyurmuştu. Öğrencilerin bu kapsamda başvuru yapabileceği okullar ve kontenjanları öğrenebileceği Misafir Öğrenci Sistemi açıldı. Peki, Özel okullar depremzedelere burs mu verecek, burslu öğrenci mi alacak? Hangi özel okullar burslu öğrenci alacak?
11.02.2023Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim mesajı: 14 Mayıs bizimdir, endişe etmeyin
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim mesajı: 14 Mayıs bizimdir, endişe etmeyinCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın'da 'Gençlik Buluşması' programına katıldı. Erdoğan, "Sizlerle beraber omuz omuza yürümeyi nasip ettiği için rabbime şükrediyoruz. Bay bay Kemal'de teröristlerle omuz omuza işte fark bu. Ben inanıyorum ki benim aziz milletim bunlara demokrasi dersini inşallah sandıkta verecek. Allah'ın izniyle 14 Mayıs bizimdir, endişe etmeyin." ifadelerini kullandı.
5.02.2023Gündem
Fadik Sevin Atasoy: Kenan Doğulu bursuyla okudum!
Fadik Sevin Atasoy: Kenan Doğulu bursuyla okudum!Fadik Sevin Atasoy, 'Bambaşka Sohbetler' programına konuk oldu. 2011 yılındq vefat eden oyuncu Sönmez Atasoy'un kızı olan Atasoy, Amerika'daki kariyerini anlatırken, Kenan Doğulu"nun bursuyla okuduğunu söyledi.
28.01.2023Magazin
Macera olsun diye Kuzey Kore'ye gitti hayatı karardı! Propaganda posterini çaldı dehşeti yaşadı
Macera olsun diye Kuzey Kore'ye gitti hayatı karardı! Propaganda posterini çaldı dehşeti yaşadıHong Kong'da okumak için hazırlıklar yapıyordu, ancak okul başlamadan önce unutulmaz bir maceraya atılmayı kafasına koymuştu. "Annenizin uzak durmanızı isteyeceği yerlere ekonomik seyahat" sloganlı bir firma ile Kuzey Kore'ye giden genç adam, burada bir propaganda posteri çaldığı gerekçesiyle 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ülkesinin araya girmesi ile evine getirildiğinde ise korkunç gerçek ortaya çıktı.
24.01.2023Dünya
Her yerde aranıyor! Bulana 100 bin dolar ödül verilecek: 'Bitcoin katili olacağım'
Her yerde aranıyor! Bulana 100 bin dolar ödül verilecek: 'Bitcoin katili olacağım'Haziran 2016'da, Ruja Ignatova kendisini 'Kripto Kraliçesi' ilan etti ve şirketi OneCoin'i büyüyen kripto para piyasasında Bitcoin'in kazançlı bir rakibi olarak tanıttı. Ignatova, bir etkinlikte yatırımcılar kendisini alkışlayıp ıslık çalarken, "İki yıl içinde OneCoin, Bitcoin katili olacak." dedi. Bu olaydan 16 ay sonra ise Ignatova, 4 milyar dolarlık bir vurgun yaparak kayıplara karıştı. İşte FBI'ın nerede olduğunu bilene 100 bin dolar ödül vereceğini duyurduğu Kripto Kraliçesi'nin hikayesi...
23.01.2023Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim mesajı: 10 Mart'ta yetkimi kullanacağım
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim mesajı: 10 Mart'ta yetkimi kullanacağımCumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa'da gençlerle buluştuğu İlk Oyum AK Parti'ye, İlk Oyum Erdoğan'a programına katıldı. Seçim tarihiyle ilgili konuşan Erdoğan, "Devlet Bey'le bir görüşme yaptık ve dedik ki 'zaman kaybına tahammül yok.' Bütün değerlendirmeleri yaparak adımı da buna göre atalım dedik. Öğrencilerimizin durumları bizim için çok önemli. Resmi olarak Cumhurbaşkanın burada bir yetkisi var. 10 Mart'ta bu yetkimizi kullanacağız. 60 gün süre var. O süreyi de YSK değerlendirecek." dedi.
22.01.2023Gündem
Burs yattı mı? PYBS İOKBS bursu ne zaman yatacak, 2023 bursluluk parası ne kadar? MEB PYBS İOKBS ödeme takvimi belli mi?
Burs yattı mı? PYBS İOKBS bursu ne zaman yatacak, 2023 bursluluk parası ne kadar? MEB PYBS İOKBS ödeme takvimi belli mi?İOKBS bursu yattı mı, bursluluk parası ne zaman yatacak? Ocak ayı bursluluk parasının ne zaman yatacağı ve 2023 yılında burs miktarının ne kadar olduğu sorgulanıyor. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik olarak her yıl İOKBS sınavı gerçekleştiriliyor. 2022-2023 İOKBS bursu alacaklar ocak ayı ödemelerin yapılacağı tarihi arama motorları aracılığıyla araştırıyor. Peki, bursluluk parası yattı mı, İOKBS ne zaman yatacak? Ocak 2023 bursluluk parası ne kadar?
20.01.2023Eğitim
Bil Koleji bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? Bil bursluluk sınavı sonuçları nasıl ve nereden öğrenilecek, ne zaman açıklanacak?
Bil Koleji bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı? Bil bursluluk sınavı sonuçları nasıl ve nereden öğrenilecek, ne zaman açıklanacak?  Bil bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 7-8 Ocak yapılan Bil Koleji Bursluluk sınavı sonuçları merak ediliyor. Sınava giren adaylar arama motorlarına yönelerek Bil bursluluk sınavı sonuçları sorgulanıyor.
12.01.2023Eğitim
Harçlık avans nedir, nasıl çekilir? KYK harçlık avans nasıl kullanılır?
Harçlık avans nedir, nasıl çekilir? KYK harçlık avans nasıl kullanılır?KYK burs ve kredi alan üniversite öğrencileri, harçlık avansı nasıl kullanacaklarını nasıl para çekeceklerini araştırıyor. Peki, Harçlık avans nedir, nasıl çekilir ve harçlık avans ne kadar?
12.01.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz gençlerimizle Türkiye Yüzyılı'na yürüyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz gençlerimizle Türkiye Yüzyılı'na yürüyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ÜNİAK FEST Programında 81 ilden gelen üniversiteli gençlerle buluştu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Birileri sosyal mecralarda kendilerini gaza getirirken, biz gençlerimizle yüz yüze, göz göze, diz dize, el ele, gönül gönüle Türkiye Yüzyılı'na yürüyoruz" ifadelerini kullandı.
8.01.2023Gündem
İki gelinine cinsel saldırıdan ceza aldı savcıdan itiraz geldi: Gelinlerin rızası var
İki gelinine cinsel saldırıdan ceza aldı savcıdan itiraz geldi: Gelinlerin rızası varBursa'nın Osmangazi ilçesinde iki gelinine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Osman L.'ye (56) verilen 54 yıl hapis cezası, istinaf mahkemesince onandı. Duruşma savcısı ise oy çokluğu ile alınan karara 'Gelinlerin rızası var' diyerek itiraz etti. İlişki sırasında zor kullanıldığına dair hiçbir maddi bulgu olmadığını belirten savcı, "Bu olaylara şahit olan kimse bulunmadığı gibi en ufak şüphe duyan bir aile bireyi dahi yoktur" dedi.
7.01.2023Yaşam
Hekimleri diplomasız, hastaları dolandırıcı! Genç diş hekimine sahte klinik şoku
Hekimleri diplomasız, hastaları dolandırıcı! Genç diş hekimine sahte klinik şokuTürkiye ‘sahte doktor' Ayşe Özkiraz olayını konuşurken, İzmir’de yaşanan bir olay bu kadar da olmaz dedirtti. Hekimleri diplomasız, hastaları ise dolandırıcı çıkan klinikte, çiçeği burnunda diş hekimi kabusu yaşadı. Hem hastaların hem de genç diş hekiminin mağdur olduğu olayla ilgili açıklama yapan Avukat Mustafa Karakum, “Meslek odalarından mutlaka teyit edin” uyarısında bulundu.
6.01.2023Yaşam
Gaziosmanpaşa'da eşinin ailesiyle silahlı çatışmaya girdi, arkadaşı öldü
Gaziosmanpaşa'da eşinin ailesiyle silahlı çatışmaya girdi, arkadaşı öldüGaziosmanpaşa'da anlaşmazlık yaşayan dini nikahlı çift, konuşmak için bir araya geldikleri sırada taraflar arasında silahlı çatışma yaşandı. Umut Erdoğan (27), karısının babası Sedat İ. ve kardeşi S.İ.'ye silahla ateş etti. Kayınpeder Sedat İ.'nin silahla karşılık verdiği olayda, Erdoğan'ı apartman önündeki araçta bekleyen arkadaşı Caner Akgün vuruldu. Akgün olay yerinde hayatını kaybetti.
5.01.2023Yaşam
Gece kulübüne silahlı saldırı! İçeridekiler ateşle karşılık verdi
Gece kulübüne silahlı saldırı! İçeridekiler ateşle karşılık verdiSarıyer’de motosikletli ve kasklı iki saldırgan bir gece kulübüne gelerek defalarca ateş açıp hızla kaçtı. Kulüpten çıkan kalabalık grup, saldırganları korkutmak için havaya ateş alınca kurşunlar, Kağıthane’deki bir binaya isabet etti. Saldırı anları kameralara yansırken, olayla ilgili 1 şahıs yakalandı.
5.01.2023Gündem
İkizlere hamile Hatice'yi boğarak öldüren eşine ağırlaştırılmış müebbet talebi
İkizlere hamile Hatice'yi boğarak öldüren eşine ağırlaştırılmış müebbet talebiDenizli'de, 2 çocuk annesi ve ikiz bebeklerine 5 aylık hamile olan eşi Hatice Çaltı'yı (43) boğarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Ramazan Çaltı (37) hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede, ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen Çaltı'dan başka kimsenin olay günü eve girip çıkmadığının belirlendiğine yer verildi.
5.01.2023Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Burs ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki burs haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.