Yks Son Dakika

Yks Son Dakika

Son dakika yks son dakika haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yks son dakika ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yks son dakika haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yks Son Dakika

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yks son dakika gelişmeleri de dahil olmak üzere 162 yks son dakika haberi bulunmuştur. Tüm yks son dakika haberleri aşağıda listelenmiştir.
LGS ve YKS ile ilgili son dakika açıklaması! Tek tek belli oldu
LGS ve YKS ile ilgili son dakika açıklaması! Tek tek belli oldu LGS ve YKS giren milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor. LGS ve YKS'ye giren öğrenciler için açıklamalar peş peşe geldi. LGS ve YKS’ye giren milyonlarca aday tercihlerini yapabilmek için sonuçların açıklanmasını bekliyor. Yaptıkları netlere göre hangi üniversitenin hangi bölümüne gireceğini olasılıklara dayanarak tahmin etmeye çalışan adaylara doğru tercihin sırlarını vermek için eğitim uzmanı Salim Ünsal önemli ipuçları verdi. İşte LGS ve YKS'ye giren milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren tüm detaylar...
25.06.2022Eğitim
YKS’de son dakika ayarları! Madde madde sıraladı
YKS’de son dakika ayarları! Madde madde sıraladıYKS ile ilgili flaş gelişme! Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor. Bu yıl ilk kez barajsız uygulanacak olan ve sınav süresi 30 dakika uzatılan YKS’de geri sayım başladı. 3 milyon 243 bin başvuruyla rekor kıran YKS öncesi Eğitim ve Sınav Uzmanı Salim Ünsal, adayların son haftada yapması gerekenleri ‘son dakika ince ayarları’ diyerek 10 maddede sıraladı.
14.06.2022Eğitim
LGS ve YKS ile ilgili flaş açıklama! Resmen duyuruldu
LGS ve YKS ile ilgili flaş açıklama! Resmen duyurulduLGS ve YKS ile ilgili son dakika açıklaması! Bakanlık harekete geçti. Tamamen ücretsiz. Millî Eğitim Bakanlığı, LGS ve YKS’ye katılacakların sınava hazırlıklarına destek amacıyla öğrencilere bugüne kadar 15 milyon yardımcı kaynak ulaştırdı.
23.05.2022Eğitim
YKS’ye hazırlık sürecinde uzmanından 6 kritik öneri!
YKS’ye hazırlık sürecinde uzmanından 6 kritik öneri!İyi bir üniversiteye girmek için milyonlarca adayın yarışacağı 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2022-YKS) 18-19 Haziran’da yapılacak. Ailelerin beklentisi öğrencinin derslerine çok çalışıp, başarılı olmaları yönünde. Özel üniversitenin Rehberlik Uzmanı Cihan Kuzgun ‘’Elbette ki üniversiteye hazırlanmak ekstra özen isteyen bir süreçtir. Öğrencilerin ders çalışırken bilmesi gereken önemli noktalardan biri de verimli bir şekilde nasıl ders çalışılacağı konusu. Çünkü saatlerce odaya ya da kütüphaneye kapanmak her zaman nitelikli bir şekilde ders çalışıldığını göstermez’’ dedi.
9.03.2022Eğitim
MEB resmen duyurdu!  2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerini kapsıyor, 81 ilde bugün...
MEB resmen duyurdu! 2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerini kapsıyor, 81 ilde bugün...Millî Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğrenci için harekete geçti. Bugün başladı. 2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan tüm öğrencilerini kapsıyor. 81 il için geçerli. Özellikle LGS ve YKS'ye girecek öğrenciler için büyük önem taşıyor. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer detayları paylaştı. 8.500 sorudan oluşan şubat ayı yardımcı kaynak paketi yayınlandı. Tüm kademe ve sınıf seviyesindeki öğrencilere yönelik olarak hazırlanan şubat ayı yardımcı kaynak paketi erişime açıldı. Temel eğitim kademesinde 2. sınıftan 7. sınıfa kadar olan öğrencilere yönelik hazırlanan İngilizce etkinlik kitapları, çalışma yaprakları, çalışma soruları ve çalışma fasiküllerinde 900 soru yer alıyor. 8, 9 ve 10. sınıf öğrencileri için etkileşimli sorular elektronik ortamda paylaşıldı. Bu çalışmada Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarından çoktan seçmeli sorularla birlikte açılır menü, sürükle bırak ve çoklu seçim özelliklerinin kullanıldığı sorular hazırlandı. 12. sınıf öğrencileri için Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na yönelik hazırlanan kaynak setindeki 3 TYT, 3 AYT ve 1 YDT kitapçığında ise 1000 soru bulunuyor.
7.02.2022Eğitim
YKS başvuru süresi yarın sona eriyor! Flaş değişiklik...
YKS başvuru süresi yarın sona eriyor! Flaş değişiklik...Yüz binlerce öğrenciyi ilgilendiriyor. Yarın son gün. ÖSYM tarafından bu yıl yeni uygulama başlatıldı. Daha önce yapılmayan bir yenilik hayata geçirildi. Öğrenciler T.C. kimlik kartı ve e-Devlet şifresi ile yapabilecekler. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adayları için büyük kolaylık sağlanacak.
1.03.2021Eğitim
YKS ile ilgili flaş açıklama! Adayların...
YKS ile ilgili flaş açıklama! Adayların...Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor. YKS'ye girecek adaylar için uyarı yapıldı. 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları 4 Şubat’ta başladı. 2 Mart Salı günü sona erecek başvurular için rehberlik uzmanlarından önemli uyarılar geldi. Uzmanlar, adayların işlemlerini son güne bırakmamalarını hatırlattı.
17.02.2021Eğitim
MEB duyurdu! Ve başladı, bugünden itibaren...
MEB duyurdu! Ve başladı, bugünden itibaren...MEB’den flaş karar! Binlerce öğrenciyi çok yakından ilgilendiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Öğrenciler için fırsat niteliğinde bir yeniliğe imza atıldı. Bugün itibarı ile başladı. 11 Haziran tarihine kadar devam edecek. İsteyen tüm öğrenciler ücretsiz olarak yararlanabilecek. YKS’ye girecek adaylar için 'YKS İnteraktif Soru Çözümleri Platformu’ oluşturuldu. Tüm adaylara açık platformda canlı yayında sorulan sorulara öğrenciler yanıt verebilecek.
8.02.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! Yarın saat 15.00'te...
MEB resmen duyurdu! Yarın saat 15.00'te...Binlerce öğrenciyi ilgilendiriyor. MEB tarafından resmen duyuruldu. Yarın başlıyor. Çok önemli yenilik. Bakan Selçuk da sosyal medyadan detayları paylaştı. YKS'ye girecek adayları yakından ilgilendiren bilgilendirmede Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce hazırlanan "interaktif" sorular ile ilgili bilgi verdi.
7.02.2021Eğitim
Öğrenciler merakla bekliyordu! Bugün başladı
Öğrenciler merakla bekliyordu! Bugün başladıBinlerce öğrenci bekliyordu. ÖSYM’den flaş karar! Bugün başladı. Daha önce yapılmayan bir yenilik hayata geçirildi. Öğrenciler T.C. kimlik kartı ve e-Devlet şifresi ile yapabilecekler. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adayları için büyük kolaylık sağlanacak.
4.02.2021Eğitim
ÖSYM'den üniversite tercihleri için uyarı geldi
ÖSYM'den üniversite tercihleri için uyarı geldiÖSYM internet sitesi ve sosyal medya hesabından, YKS tercih işlemlerinin bugün saat:23.59'da sona ereceğini duyurdu.
14.08.2018Gündem
YKS tercihleri başladı, üniversiteler şartları açıkladı! 15 bin lira burs...
YKS tercihleri başladı, üniversiteler şartları açıkladı! 15 bin lira burs...ÖSYM YKS sonuçlarını açıkladı, TYT ve AYT’den tercih heyecanı başladı. Üniversiteler burs imkanları tek tek duyurdu. Savunma sanayisi ve tarım teknolojileri üzerinde ihtisaslaşan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğrencilerine sağladığı iş imkanlarının yası sıra başarılı öğrencilere sağladığı yüksek burslarla da dikkatleri üzerine çekti.
1.08.2022Eğitim
Tercih yapacak milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! YÖK'ten uyarı geldi! E-Devlet'ten görülüyor
Tercih yapacak milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! YÖK'ten uyarı geldi! E-Devlet'ten görülüyorYKS giren milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor. YÖK'ten son dakika uyarısı geldi. Üniversite sınav sonuçları açıklandı ve tercih telaşı başladı. Bazı adaylar da üniversite öğretimini yurtdışında sürdürme arayışında. Tercihini yurtdışı üniversitelerden yana kullanmak isteyen adaylara YÖK’ün önemli bir uyarısı var. Bugüne kadar binlerce üniversite mezununun denklik sorunu nedeniyle mağdur olduğunu belirten YÖK yetkilileri, “Yurtdışında yükseköğrenim görmek isteyenler, öncelikle gideceği okulun YÖK nezdinde tanınan bir okul olup olmadığını teyit etsin” diyor.
23.07.2022Eğitim
YKS tercihleriyle ilgili flaş sıralama açıklaması
YKS tercihleriyle ilgili flaş sıralama açıklamasıYKS tercihleriyle ilgili son dakika açıklaması. YKS'ye giren yüz binlerce öğrenciyi ilgilendiriyor. YKS sıralamalarıyla ilgili kritik açıklama geldi. YKS’de baraj puanı kaldırılınca TYT’de yarım net yapanın bile üniversiteye girebileceği konuşulmaya başlanmıştı. Puanlarla sıralama arasındaki uçurum ise şimdi “Acaba üniversiteye yerleşemeyecek miyim?” endişesine yol açtı. Eğitim Uzmanı Salim Ünsal, “Kontenjanlar boş kalmayacak. Geçen seneki sıralamalara girmek için bu yıl daha yüksek puanlar gerekecek. ‘Yarım net yapan üniversiteli olacak’ söylemi artık geçersiz” dedi.
21.07.2022Eğitim
YKS sonuçlarıyla ilgili flaş açıklama! Sıralama şoku!
YKS sonuçlarıyla ilgili flaş açıklama! Sıralama şoku!YKS ile ilgili son dakika açıklaması. Üniversiteye giriş sınavı YKS sonuçları açıklandı ancak adaylar aldıkları puana göre sıralamada çok geriye düşünce şoke oldu. Sınavın geçen yıllara göre kolay olması, barajın kaldırılması ve aday sayısının çokluğu puanlar ve sıralamalar arasında uçurumlara yol açtı. Eğitim uzmanları bu yılı, matematik netlerinin en etkisiz olduğu yıl olarak tanımladı.
19.07.2022Eğitim
YKS sonuçları açıklandı mı? 2022 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları sorgulama, TYT, AYT, YDT 2022 YKS sonuçları...
YKS sonuçları açıklandı mı? 2022 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları sorgulama, TYT, AYT, YDT 2022 YKS sonuçları...2022 YKS sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. ÖSYM tarafından Haziran ayında TYT, AYT ve YDT olmak üzere toplamda 3 oturumda yapılan YKS sonuçları için geri sayım başladı. Sınava giren yüz binlerce öğrenci YKS sonuçları açıklandı mı? YKS sonuçları ne zaman açıklanacak, erken açıklanır mı? sorusunun cevabını merak ediyor. Sonuçların açıklanmasının ardından tercih işlemleri başlayacak. Adaylar; YKS puanları, üniversitelerin taban ve tavan puanları ile branş sıralamalarına göre tercihlerini yapacak. Bu noktada TYT sonuçları ile AYT sonuçları büyük önem taşırken üniversite sınavı sonuç tarihi, ÖSYM takvimiyle belli oldu. İşte son dakika haberinin detayları...
14.07.2022Eğitim
3600 ek gösterge ve öğrenci affı ile ilgili son dakika gelişmesi!
3600 ek gösterge ve öğrenci affı ile ilgili son dakika gelişmesi!Memur maaşları, emekli aylık ve ikramiyeleri ile ilgili son dakika kararı! Kritik gelişme sonrası milyonlarca kişinin maaşında büyük artış yaşanacak. AK Parti tarafından 3600 ek gösterge ve öğrenci affını da içeren 57 maddelik yasa teklifini TBMM’de kabul edildi. 3600 ek gösterge düzenlemesi 5 milyon 300 bin memur ve emeklisini kapsayacak. Peki kimin maaşı ne kadar artacak? 3600 ek gösterge düzenlemesi sonrasında emekli ikramiyelerinde 50 bin liraya varan artış görülecek. İşe 3600 ek gösterge ile ilgili yaşanan son dakika gelişmeleri...
30.06.2022Memur
MEB'den flaş karar! Yeni uygulama geliyor, ilkokul, ortaokul ve liselerde...
MEB'den flaş karar! Yeni uygulama geliyor, ilkokul, ortaokul ve liselerde...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Milyonlarca öğrenciyi kapsıyor. İlk kez olacak. Yeni uygulama geliyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN Türk'te Hakan Çelik'in konuğu oldu. Bakan Özer, 'Yabancı dille ilgili bizim ülkemizin bir sıkıntısı var. Artık bunu kırmak istiyoruz.' dedi ve yeni modelin detaylarını paylaştı. Özer ayrıca merakla beklenen atama sürecinden de bahsetti. İşte son dakika haberinin detayları...
25.06.2022Eğitim
YKS soruları ve cevapları 2022 ÖSYM: Üniversite sınavı YKS TYT, YDT ve AYT sınav soruları ve cevap anahtarı yayınlandı mı?
YKS soruları ve cevapları 2022 ÖSYM: Üniversite sınavı YKS TYT, YDT ve AYT sınav soruları ve cevap anahtarı yayınlandı mı?Üniversite sınav maratonu son buldu. 18 Haziran tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT) yapılırken ikinci gün ilk oturumunda Alan Yeterlilik Testi (AYT) yapıldı. YKS heyecanı, son oturum olan Yabancı Dil Testi (YDT) ile tamamlandı. Bu noktada, YKS soruları ve cevapları da en çok merak edilenler arasında yerini aldı. ÖSYM soru kitapçıklarını ve cevap anahtarlarını erişme açtı. İşte son dakika haberinin detayları...
19.06.2022Eğitim
ÖSYM'den son dakika YKS açıklaması
ÖSYM'den son dakika YKS açıklamasıÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın tüm oturumlarının başarıyla tamamlandığını duyurdu.
19.06.2022Eğitim
Adaylar sınavda, aileleri dışarıda ter döktü
Adaylar sınavda, aileleri dışarıda ter döktüAntalya'da Alan Yeterlilik Testi'ne (AYT) girecek adaylardan bazıları, son dakika koşarak sınav binalarına geldi. Kapıların kapanmasının ardından adaylar, içeri alınmadı. Çocukları sınavda ter dökerken aileleri de kapı önünde çocuklarını bekledi.
19.06.2022Yaşam
Öğrencilerin birçoğu AYT'yi TYT’ye göre zor buldu
Öğrencilerin birçoğu AYT'yi TYT’ye göre zor bulduMilyonlarca öğrencinin üniversite hayali için hazırlandığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) 13.15’te sona erdi. Öğrencilerin birçoğu AYT’de gelen soruları TYT’ye göre daha zor buldu.
19.06.2022Yaşam
Öğrencilerin birçoğu AYT'yi TYT’ye göre zor buldu
Öğrencilerin birçoğu AYT'yi TYT’ye göre zor bulduMilyonlarca öğrencinin üniversite hayali için hazırlandığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) 13.15’te sona erdi. Öğrencilerin birçoğu AYT’de gelen soruları TYT’ye göre daha zor buldu.
19.06.2022Yaşam
YKS'de Alan Yeterlilik ve Yabancı Dil sınavı sona erdi! Öğrencilerden yorumlar...
YKS'de Alan Yeterlilik ve Yabancı Dil sınavı sona erdi! Öğrencilerden yorumlar...YKS maratonunda ikinci gün Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) ile devam ediyor. AYT, saat 10:15’te başladı ancak sınav merkezlerinin kapısı 10.00’da kapandı. Sınava 10.00’dan sonra gelen adaylar içeri alınmadı. AYT ve YDT ile ilgili tüm gelişmeleri dakika dakika aktarmaya devam ediyoruz. Sınav öncesini, sınavı ve sınav sonrasını Beyazıt Şenbük İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi İletişim Fakültesi’nde, Melike Çalkap ise İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesi’nde izliyor.
19.06.2022Gündem
YKS'ye geç kalınca kabusu yaşadılar! Saniyelerle içinde 1 yıl kaybettiler
YKS'ye geç kalınca kabusu yaşadılar! Saniyelerle içinde 1 yıl kaybettiler3 milyon 243 bin 425 aday ter dökeceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) sona erdi. YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Sınavına geç kalanlar kapıdan döndü. Kimisi koşarak geldiği okul kapısından son anda içeri girmeyi başarırken kimisi ise saniyelerle gecikince kapıda kaldı. Sınava geç kalınca içeri alınmayan bir adayın annesi, kızının içeri alınması için görevlilere yalvararak gözyaşı döktü. Öte yandan kimlik kartlarını unuttuğunu fark eden bazı adayların yardımına motosikletli polis yetişti.
18.06.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Yks Son Dakika ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yks son dakika haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.