Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Son dakika Sağlık Bakanı Fahrettin Koca haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

haberleri sayfasında son dakika yaşanan sağlık bakanı fahrettin koca gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.192 sağlık bakanı fahrettin koca haberi bulunmuştur. Tüm sağlık bakanı fahrettin koca haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Koca: Performansa göre ek ödeme yönetmeliği kaldırıldı
Bakan Koca: Performansa göre ek ödeme yönetmeliği kaldırıldı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ek ödeme yönetmeliğine ilişkin "Performansa göre ek ödeme yönetmeliği tamamen kaldırıldı. Yeni yönetmelik, döner sermaye hak eden herkese taban ek ödeme getirdi" dedi.
16.08.2022Gündem
Sağlık Bakanı Koca: Asistan arkadaşlarımızın nöbet sayıları yeni yönetmelikte sekizi aşmayacak
Sağlık Bakanı Koca: Asistan arkadaşlarımızın nöbet sayıları yeni yönetmelikte sekizi aşmayacakSağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Önümüzdeki dönemde asistan arkadaşlarımızın nöbet sayıları yeni yönetmelikte sekizi aşmayacak. Aşma durumunda, ilgili klinikle ilgili yaptırımlar yönetmelikte geliyor” dedi.
16.08.2022Gündem
Sağlık Bakanı Koca: Meclis'ten çıkacak yasayla uygulamaya konacak
Sağlık Bakanı Koca: Meclis'ten çıkacak yasayla uygulamaya konacakSağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda intörn doktorlara yapılan ödemenin asgari ücret düzeyine çıkarılmasıyla ilgili düzenlemenin Meclis'ten çıkacak yasayla uygulamaya konulacağını bildirdi.
15.08.2022Gündem
Sözleşmeli doktor alımı yapılacak mı? Sözleşmeli doktor maaşları ve özlük hakları neler olacak?
Sözleşmeli doktor alımı yapılacak mı? Sözleşmeli doktor maaşları ve özlük hakları neler olacak? Sözleşmeli doktor uygulaması başlıyor! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu! Sözleşmeli doktorlar ilçelerden başlayarak yaygınlaştırılacak. Maaşları ve özlük hakları yüksek olacak. Peki, Sözleşmeli doktor alımı yapılacak mı? Sözleşmeli doktor maaşları ve özlük hakları neler olacak? İşte detaylar…
Bakan Koca'dan sözleşmeli doktor açıklaması
Bakan Koca'dan sözleşmeli doktor açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, sözleşmeli doktorlarla ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca, "Yeni uygulamada sözleşmeli doktorlar daha yüksek özlük haklarına sahip olacak." dedi.
14.08.2022Gündem
Maaşlara ek ödeme müjdesi! Paralar hesaplara yatacak! 10 bin lira...
Maaşlara ek ödeme müjdesi! Paralar hesaplara yatacak! 10 bin lira...Maaşlara ek ödeme müjdesi! Paralar yüz binlerin hesabına yatacak. Sağlıkçıların temel ve teşvik ödemelerinden oluşan iki ayaklı sabit ek ödeme dönemi başlıyor. 15 Ağustos itibarıyla belirlenen taban maaşları ve performansa yönelik ek ödemeler hesaplarda olacak. Düzenleme ile uzman hekim ve diş hekimlerine kademelerine göre artacak şekilde 10 bin TL’ye; asistan hekimlere 7 bin 500 TL’ye; pratisyen hekimlere 5 bin TL’ye kadar ek ödeme yapılacak. Ek ödemelerle birlikte pratisyen hekimlerin maaşı 20 bin TL’yi aşacak, uzmanların maaşı da 27 bin TL’yi bulacak. Özellikli işlem yapan hekimlerin tavan ücreti 65 bin TL’ye kadar çıkabilecek.
Sağlık çalışanlarına ek ödeme müjdesi! Kim ne kadar maaş alacak? Tek tek açıklandı
Sağlık çalışanlarına ek ödeme müjdesi! Kim ne kadar maaş alacak? Tek tek açıklandıSağlık çalışanı binlerce vatandaşı ilgilendiren son dakika gelişmesi! Doktor, hemşire, uzman hekim ve asistan maaşlarına zam geliyor. 'Ek Ödeme Yönetmeliği' Resmi Gazete'de yayımlandı. Sağlık çalışanlarının özlük haklarında yapılan değişikliklerde detaylar ortaya çıktı. Konuyla ilgili paylaşımda bulunan Bakan Koca, "Yönetmelik dili hepimiz için açık olmayabilir. Günlük hayata tercüme, her ayın 15’inde yapılacak” dedi. Yönetmelikle birlikte alınacak maaşlar da merak konusu oldu. Peki hangi sağlıkçı ne kadar ödeme alacak? Tek tek açıklandı...
Binlerce sağlık çalışanına Ek Ödeme Yönetmeliği müjdesi
Binlerce sağlık çalışanına Ek Ödeme Yönetmeliği müjdesiSağlık çalışanı binlerce vatandaşı ilgilendiriyor. Sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik önemli değişiklikleri içeren 'Ek Ödeme Yönetmeliği' Resmi Gazete'de yayımlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada "Yönetmelik dili hepimiz için açık olmayabilir. Günlük hayata tercüme, her ayın 15’inde yapılacak. Hayırlı olsun" dedi.
12.08.2022Ekonomi
Bakan Koca'dan dikkat çeken paylaşım: Beklediğin anı yaşa
Bakan Koca'dan dikkat çeken paylaşım: Beklediğin anı yaşaSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından dikkat çeken bir mesaj paylaştı. Bakan Koca, tweetinde, "Carpe Diem. Beklediğin anı yaşa. Yönetmeliğin yayınına az kaldı" ifadelerine yer verdi. Bakan Koca daha sonra yaptığı açıklamada, "'Resmi Gazete’nin sağlık çalışanlarının beklentisini bu kadar iyi ifade eden bir başka sayısı belki de olmamıştı.' Sizden önce okuyanlar böyle diyor." ifadelerine yer verdi.
11.08.2022Gündem
Sağlık Bakanı Koca'dan Balıklı Rum Hastanesi'yle ilgili yeni açıklama
Sağlık Bakanı Koca'dan Balıklı Rum Hastanesi'yle ilgili yeni açıklamaSağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Zeytinburnu Balıklı Rum Hastanesinde meydana gelen yangında, 103 hastanın herhangi bir yaralanma olmadan tahliye edildiğini açıkladı.
4.08.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıklı Rum Hastanesi Başhekimi ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıklı Rum Hastanesi Başhekimi ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki Balıklı Rum Hastanesi’nde çıkan yangın sebebiyle Başhekim Stati Leana ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
4.08.2022Siyaset
Balıklı Rum Hastanesi'nde yangın çıktı!
Balıklı Rum Hastanesi'nde yangın çıktı!İstanbul Zeytinburnu'nda bulunan Balıklı Rum Hastanesi'nde yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışmasıyla kontrol altına alındı. Hastalar, sedyeler ve tekerlekli sandalyelerle tahliye edildi.
4.08.2022Yaşam
Türkiye'de maymun çiçeği vaka sayısı kaç oldu, Maymun çiçeği için pandemi ilan edilir mi? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı!
Türkiye'de maymun çiçeği vaka sayısı kaç oldu, Maymun çiçeği için pandemi ilan edilir mi? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı!Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de maymun çiçeği vakasını açıkladı. Peki, Türkiye'de maymun çiçeği vaka sayısı kaç oldu? Maymun çiçeği için pandemi ilan edilir mi?
2.08.2022Sağlık
Maymun çiçeği virüsü ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Koca duyurdu
Maymun çiçeği virüsü ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan Koca duyurduSağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ana kadar Türkiye’de 5 maymun çiçeği hastası tespit edildiğini belirterek, “Ülkemiz açısından bir endemi ya da küresel anlamda bir pandemi riski taşımamaktadır” dedi.
2.08.2022Sağlık
Düğün konvoyunda ambulansa yol vermeyen sürücülere 11 bin 56 TL ceza
Düğün konvoyunda ambulansa yol vermeyen sürücülere 11 bin 56 TL cezaAnkara Emniyet Müdürlüğü’nce Esenboğa Yolu üzerinde düğün konvoyunda ambulansa yol vermeyen 9, trafiği durduran 1 sürücüye de toplam 11 bin 56 TL para cezası kesildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da trafikte ambulansların öncelik hakkı bulunduğunu hatırlattı.
31.07.2022Gündem
27 bin sağlık personeli alınacak! Bakan Koca detayları açıkladı
27 bin sağlık personeli alınacak! Bakan Koca detayları açıkladıResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 2022 yılının sonuna kadar 26 bin 808'i hekim, toplam 27 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edileceği açıklandı.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuyla ilgili, "Artan sözleşmeli kadrolarımızda öncelik, yan dal uzmanlarıyla hizmet yükümlülüğünü tamamlamış hekimlere verilecek" dedi.
29.07.2022Gündem
İlaçlarla ilgili flaş karar! Bakan Koca resmen duyurdu
İlaçlarla ilgili flaş karar! Bakan Koca resmen duyurduSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Eczacılar Birliği ile yaptığı toplantıyla ilgili, "Eczane ve ecza depolarında gerekli ilaç listesi güncellenecek" açıklamasında bulundu.
28.07.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rasim Özdenören'in cenaze namazına katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rasim Özdenören'in cenaze namazına katıldı7 Güzel Adam'ın son temsilcisi, Türk edebiyatının çınarlarından, "Gül Yetiştiren Adam" Rasim Özdenören, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Özdenören, bugün ikindi namazının ardından Eyüp Sultan Camii'nden son yolculuğuna uğurlandı.
24.07.2022Siyaset
Kayseri Develi'de yapılan hastaneye Ekrem Karakaya'nın adı verilecek
Kayseri Develi'de yapılan hastaneye Ekrem Karakaya'nın adı verilecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de katıldığı toplu açılış töreninde Develi’de yapılan hastaneye Konya Şehir Hastanesi’nde öldürülen Kayserili Dr. Ekrem Karakaya’nın isminin verileceğini açıkladı.
23.07.2022Gündem
Bolu’da, içme suyundan zehirlenen 1 kişi hayatını kaybetti
Bolu’da, içme suyundan zehirlenen 1 kişi hayatını kaybettiBolu’da, kayınpederini ziyarete gittiği köyde içme suyundan zehirlenen Eyüp Ertem (49) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
23.07.2022Yaşam
Rasim Özdenören hayatını kaybetti
Rasim Özdenören hayatını kaybettiTürk edebiyatının usta yazarlarından Rasim Özdenören, yoğun bakıma alınmıştı. Gelen son dakika haberine göre; Rasim Özdenören'in hayatını kaybettiği öğrenildi.
23.07.2022Yaşam
Bolu içme suyu zehirlenmesi! Bolu zehirlenme vakası nedir, içme suyu zehirlenesi sonucu kaç kişi hastalandı, ölen var mı?
Bolu içme suyu zehirlenmesi! Bolu zehirlenme vakası nedir, içme suyu zehirlenesi sonucu kaç kişi hastalandı, ölen var mı?Bolu Çaydurt ilçesi Yuva köyünde Kurban Bayramı'nın son gününde çok sayıda kişi, karın ağrısı, mide bulantısı ve kanlı ishal şikayetleriyle hastaneye başvurdu. Çoğunluğu çocuk olan hastaların son durumu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşıldı. Bolu'da içme suyu zehirlenesi sonucu kaç kişi hastalandı, ölen var mı? İşte Bolu zehirlenme olayında son durum…
21.07.2022Yaşam
Bolu Belediye Başkanı kimdir, hangi partiden? Bolu Çaydurt Yuva Köyü zehirlenme olayı nedir, Bolu’daki zehirlenme neden oldu?
Bolu Belediye Başkanı kimdir, hangi partiden? Bolu Çaydurt Yuva Köyü zehirlenme olayı nedir, Bolu’daki zehirlenme neden oldu?Bolu'daki zehirlenme vakaları artmaya devam ediyor. Bolu Çaydurt Yuva Köyü bölgesinde içme suyundan etkilenenlerin sayısı 45’i yetişkin, 53’ü çocuk olmak üzere 98’e ulaştı. 4’ü yoğun bakımda olan 43 hastanın tedavisi devam ediyor. 17 hasta başka şehirlerdeki hastanelere sevk edildi, can kaybı ise yok. Söz konusu olayın ardından Bolu Çaydurt Yuva Köyü zehirlenme olayı nedir, Bolu’daki zehirlenme neden oldu? sorularına yanıt aranırken Bolu Belediye başkanı kimdir, hangi partiden? sorularının da yanıtı merak ediliyor.
21.07.2022Gündem
Bir il diken üstünde! 98 kişi hastaneye kaldırıldı! Bakan Koca açıklama yaptı
Bir il diken üstünde! 98 kişi hastaneye kaldırıldı! Bakan Koca açıklama yaptıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bolu Çaydurt Yuva köyü bölgesinde içme suyundan etkilenenlerin sayısının 45’i yetişkin, 53’ü çocuk olmak üzere 98’e ulaştığını açıkladı.14’ü yoğun bakımda olan 43 hastanın tedavisinin devam ettiğini belirten Bakan Koca, "17 hasta başka şehirlerdeki hastanelere sevk edilmiş durumdadır. Şu ana dek olayda can kaybı olmadı" dedi.
21.07.2022Gündem
Koronavirüs ile ilgili son dakika gelişmesi! Geri döndü! 40 kat arttı
Koronavirüs ile ilgili son dakika gelişmesi! Geri döndü! 40 kat arttıSağlık Bakanlığınca açıklanan haftalık Kovid-19 tablosuna göre, 11-17 Temmuz arasında vaka sayısı 226 bin 532 oldu, 96 kişi hayatını kaybederken, 124 bin 732 kişinin de karantina ve tedavisi sona erdi. Pandeminin ateşinin yaz başında söndüğüne dikkat çeken Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal, yangının söndürüldüğünü ancak soğutma çalışmalarını beklemeden gevşemenin vaka sayılarını artırdığını vurguladı. Öte yandan kapanma geri gelecek mi? Dünya genelinde Omicron varyantı kaynaklı Kovid-19 vaka sayısında artış görülmesinin ardından gözler kısıtlamalara çevrildi. Tam normalleşmeye geçen Türkiye'de kısıtlamaları yeniden uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyor. Konu hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.
21.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki sağlık bakanı fahrettin koca haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.