Mhrs

Mhrs

Son dakika mhrs haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan mhrs ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını mhrs haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Mhrs

haberleri sayfasında son dakika yaşanan mhrs gelişmeleri de dahil olmak üzere 206 mhrs haberi bulunmuştur. Tüm mhrs haberleri aşağıda listelenmiştir.
Randevusuz hasta kabulu başladı mı? Hastanelerde randevu kalktı mı? Randevusuz muayene olur mu?
Randevusuz hasta kabulu başladı mı? Hastanelerde randevu kalktı mı? Randevusuz muayene olur mu? Sağlık Bakanlığı duyurdu! 81 ilin valiliklerine genelge gönderildi! Hastanelerde yeni dönem başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle hastanelerdeki kalabalığın önüne geçmek için randevusuz hastalar muayene edilmiyordu. Geçtiğimiz ay yayınlanan genelge ile, hastanelerde randevu zorunluluğu kaldırıldı. Pek çok kişi son günlerde, “Randevusuz hasta kabulu başladı mı? Hastanelerde randevu kalktı mı? Randevusuz muayene olur mu?” sorularını araştırıyor. Peki, Hastane randevu kalktı mı? Randevusuz hasta bakılacak mı? Randevusuz hastaneye gidilir mi? Hastanelere randevusuz gidiliyor mu? İşte detaylar…
3.05.2022Sağlık
Hastane randevu sistemi kalktı mı? Hastanelerde randevusuz bakılıyor mu, Merkez Hekim Randevu Sistemi (MHRS)
Hastane randevu sistemi kalktı mı? Hastanelerde randevusuz bakılıyor mu, Merkez Hekim Randevu Sistemi (MHRS)Hastanelerde randevu sistemi kalktı mı? Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu, sosyal medya hesabından doktorların artık randevusuz hasta kabul edebileceğini açıkladı.
22.04.2022Sağlık
MHRS açılmıyor, çöktü mü? MHRS neden açılmıyor, MHRS mobil neden hata veriyor?
MHRS açılmıyor, çöktü mü? MHRS neden açılmıyor, MHRS mobil neden hata veriyor?MHRS çöktü mü, neden hata veriyor? MHRS randevu sisteminde T.C kimlik numarası ve şifresi girildikten sonra 'Eror' verdiği görüldü. MHRS sisteminde yaşanan erişim problemini kullanıcılar Twitter'da da gündeme getirdi. Peki, MHRS neden hata veriyor?
22.04.2022Sağlık
VLP aşısı ile ilgili flaş açıklama! 600 gönüllü aranıyor
VLP aşısı ile ilgili flaş açıklama! 600 gönüllü aranıyorKoronavirüse karşı geliştirilen ve Faz-2 çalışmaları süren virüs benzeri parçacık (VLP) temelli yerli Covid-19 aşısının 'Faz 2b' uygulaması için 600 gönüllü aranıyor.
15.03.2022Gündem
Van'da flaş yasak kararı! 15 gün boyunca yapılamayacak
Van'da flaş yasak kararı! 15 gün boyunca yapılamayacakVan’da gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 15 gün boyunca yasaklandı.
14.03.2022Yaşam
MHRS'den randevu şartı kaldırıldı! 81 ile yazı gönderildi...
MHRS'den randevu şartı kaldırıldı! 81 ile yazı gönderildi...Toplumun tüm kesimlerini kapsıyor. Bakanlık harekete geçti ve yeni gelişme resmen duyuruldu. Hastaneye giden herkesi çok yakından ilgilendiren kararın detayları belli oldu. Sağlık Bakanlığı 81 ile yazı yolladı. Devlet hastanelerindeki muayene sistemi ile ilgili önemli bir düzenleme yapıldı. Bakanlık yazısında hasta muayenelerinde COVID nedeniyle uygulanmakta olan yalnızca MHRS sisteminden randevu alan hastalara muayene hizmetinin normalleşme sürecine geçilmiş olması nedeniyle hem randevusuz hem de randevulu hastalara bakılması şeklinde değiştirilmesi talep edildi.
14.03.2022Gündem
Turkovac aşısı randevu alma! Turkovac randevu açıldı mı, Turkovac aşısı hangi hastanelerde yapılıyor?
Turkovac aşısı randevu alma! Turkovac randevu açıldı mı, Turkovac aşısı hangi hastanelerde yapılıyor?Turkovac randevu açıldı mı, Turkovac aşı randevusu nasıl alınır? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yerli Kovid-19 aşısı TURKOVAC'ın artık şehir hastaneleri ile eğitim ve araştırma hastaneleri başta olmak üzere 81 ilde uygulanmaya başlandığını bildirdi. Alo 182 sisteminden randevu oluşturulabildiği gibi MHRS ve e nabız üzerinden de randevu alınabilecek. İşte Turkovac aşısı randevu alma…
8.02.2022Sağlık
Aşılamada sıcak gelişme! Pazartesi gününden itibaren başlıyor, liste değişti: İstanbul, Ankara...
Aşılamada sıcak gelişme! Pazartesi gününden itibaren başlıyor, liste değişti: İstanbul, Ankara...Aşılamada son dakika gelişmesi. Türkiye'de aşılama süreci tüm hızıyla sürerken yerli aşı olan Turkovac için yeni bir haber geldi. TURKOVAC, 7 Şubat tarihinden itibaren Başkent'te Ankara Şehir Hastanesine ek olarak 4 hastanede daha uygulanmaya başlıyor. İşte haberin detayları...
6.02.2022Gündem
Sigara bırakma polikliniğinden randevu nasıl alınır? Sigara bırakma tedavi merkezleri nerede var?
Sigara bırakma polikliniğinden randevu nasıl alınır? Sigara bırakma tedavi merkezleri nerede var? Sağlığın önem kazandığı bu dönemde gittikçe daha fazla insan sigarayı bırakma konusunda çözüm bulmaya çalışıyor. Sigarayı bırakmaya çalıştıkça, son yıllarda sigarayı bırakma yardımlarının ve sigarayı bırakma programlarının sayısı çarpıcı biçimde arttı. Pek çok kişi sağlıklı bir yaşam ve hayat kalitesini arttırmak için sigarayı bırakmak ve bu konuda profesyonel destek almak istiyor. Özellikle Sağlık Bakanlığının bu konuda çalışmaları bulunuyor. Bakanlık, sigarayı tamamen hayatınızdan çıkarmanıza yardımcı olabilecek desteği vatandaşa sunuyor. Bunların başında sigara bırakma hattı ve sigara bırakma poliklinikleri geliyor. Peki, Sigara bırakma polikliniğinden randevu nasıl alınır? Sigara bırakma tedavi merkezleri nerede var? Sağlık Bakanlığı sigara bırakma tedavisi ile ilgili bilmeniz gerekenler…
5.01.2022Sağlık
5. doz aşı ne zaman yapılacak? Hatırlatma dozu randevusu nasıl alınır? E-devlet MHRS ve ALO 182 aşı randevusu alma ekranı!
5. doz aşı ne zaman yapılacak? Hatırlatma dozu randevusu nasıl alınır? E-devlet MHRS ve ALO 182 aşı randevusu alma ekranı!2 doz Sinovac, 2 doz Biontech aşısı olmuş ve son doz aşısının üzerinden 3 ay geçmiş bireyler için hatırlatma dozu randevuları açıldı. Peki, hatırlatma dozu randevusu nasıl alınır?
31.12.2021Sağlık
Turkovac aşı randevusu alma! Turkovac randevusu nasıl ve nereden alınır, resimli anlatımla e nabız yerli aşı radevusu al!
Turkovac aşı randevusu alma! Turkovac randevusu nasıl ve nereden alınır, resimli anlatımla e nabız yerli aşı radevusu al!Turkovac aşı randevusu nasıl alınır, nereden? Turkovac randevusu almak için beklenen gün geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şehir hastanelerinde TURKOVAC aşısının yapılacağını duyurmuştu. Sağlık Bakanlığı'nın E-Nabız sisteminde TURKOVAC aşısı için randevular açıldı. Peki, Turkovac randevusu nasıl alınır? İşte Turkovac aşı randevusu alma süreci…
30.12.2021Sağlık
Sağlık Bakanlığı resmen duyurdu! Flaş değişiklik kararı, 81 ile talimat verildi, artık MHRS...
Sağlık Bakanlığı resmen duyurdu! Flaş değişiklik kararı, 81 ile talimat verildi, artık MHRS...Bakanlık harekete geçti. Yeni karar 81 il müdürlüğüne yazı ile bildirildi. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni genelgede değişikliğin detayları açıklandı. Sağlık Bakanlığı, Merkezi Hekim Randevu Sisteminin (MHRS), hasta memnuniyeti öncelenerek etkin bir şekilde kullanılması için Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca imzalı genelge yayımladı.
9.12.2021Gündem
E-Nabız'a talip çıktı! Ülke Türkiye'ye başvurdu...
E-Nabız'a talip çıktı! Ülke Türkiye'ye başvurdu...Türkiye'deki dijital sağlık altyapısı, Türkiye-Birleşik Krallık Sağlık İş Forumu’nda anlatıldı. İngiltere Ulusal Sağlık Kurumu yetkilileri, Türkiye’nin dijital sağlık altyapısına hayran kaldıklarını dile getirerek "Bize de öğretin" talebinde bulundu.
Aşı randevusu alma ekranı! 3. doz aşı randevusu nasıl alınır?
Aşı randevusu alma ekranı! 3. doz aşı randevusu nasıl alınır? Tüm dünyada etkisini devam ettiren coronavirüste yeni varyantlar endişe yaratmaya devam ediyor. Son olarak Omicron virüsü ile ilgili ülkerlerin aldığı tedbirler pek çok kişi de paniğe neden olurken dünyada ve Türkiye’de de aşılama çalışmaları da devam ediyor. Son olarak Sağlık Bakanlığı tarafından 2. doz Covid 19 aşısının üzerinden 6 ay geçen, 18 yaş üstü herkesin 3. Doz aşı randevusu alabileceğini açıklamasının ardından pek çok kişi aşı randevusu almak için e-Nabız, MHRS ve ALO 182 üzerinden nasıl randevu alınacağını sorguluyor. Peki, Covid 19 aşı randevusu nasıl alınır? 3. doz aşı randevusu nasıl alınır? İşte aşı randevusu alma ekranı!
29.11.2021Sağlık
Türkiye'nin ilaç kullanım haritası belli oldu! Resmen patlama yaşanıyor! O ilimiz ilk sırada yer aldı, işte en çok reçeteye yazdırılan ilaçlar...
Türkiye'nin ilaç kullanım haritası belli oldu! Resmen patlama yaşanıyor! O ilimiz ilk sırada yer aldı, işte en çok reçeteye yazdırılan ilaçlar...Tüm Türkiye'de belli oldu. Bakanlık resmen açıkladı. O illerde en çok bu ilaçlar yazıldı. Antibiyotik kullanımı yazdırılma oranı değişti. Reçeteye en az ve en çok ilaç yazdıran iller de belli oldu. İşte Türkiye'nin ilaç kullanım haritasının detayları...
20.11.2021Gündem
Hastanelerde yeni dönem başladı! Resmen devreye girdi, milyonları ilgilendiriyor
Hastanelerde yeni dönem başladı! Resmen devreye girdi, milyonları ilgilendiriyorSağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Neyim Var uygulaması ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci, kısa sürede milyonlarca kişinin kullandığı yapay zeka destekli "Neyim Var?" uygulamasının hekimlerin işini kolaylaştırdığını, hastayı doğru hekime yönlendirdiğini, hastaya erken ve doğru tanı imkanı sağladığını söyledi.
20.11.2021Gündem
Adım adım aşı randevusu alma: 18 yaş üstü hatırlatma aşısı ne zaman? 18 yaş üstü aşı randevusu açıldı mı, nasıl alınır?
Adım adım aşı randevusu alma: 18 yaş üstü hatırlatma aşısı ne zaman? 18 yaş üstü aşı randevusu açıldı mı, nasıl alınır?18 yaş üstü aşı randevusu açıldı mı, 18 yaş üstü hatırlatma aşısı ne zaman? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19'la mücadele kapsamında mRNA aşısı olmuş ve üzerinden 6 ay geçmiş 18 yaş ve üzeri kişilerin hatırlatma dozunu bugünden itibaren istedikleri aşı türünden olabileceğini bildirdi. Peki, 18 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır? 18 yaş üstü hatırlatma aşı randevusu…
11.11.2021Gündem
18 yaş üstü ile ilgili son dakika kararı! Ve başladı...
18 yaş üstü ile ilgili son dakika kararı! Ve başladı...Koronavirüs aşıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmen duyurdu, ve başlıyor. Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından konuşan Bakan Koca, 18 yaş üzerindeki tüm vatandaşların 11 Kasım itibarıyla hatırlatma dozu aşılarını yaptırabileceğini söyledi. Bakan Koca, 8-16 yaş grubundaki çocukların toplam vakalar içindeki oranının yüzde 10 seviyesinde düşüş gösterdiğini de duyurdu.
11.11.2021Gündem
3.doz aşı için randevu alma ekranı: 3 doz aşı randevusu nasıl alınıyor, e- nabız işe hatırlatma dozu covid 19 aşı randevusu alma…
3.doz aşı için randevu alma ekranı: 3 doz aşı randevusu nasıl alınıyor, e- nabız işe hatırlatma dozu covid 19 aşı randevusu alma…3 doz aşı randevu nasıl alınır? 18 yaş üstü herkes 3. doz BioNTech aşısı yaptırabilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bunu Bilim Kurulu toplantısı sonrası duyurdu. Koca, okul çağındaki çocukların toplam vaka içindeki oranının düştüğünü de açıkladı. Peki, hatırlatma dozu nedir, 3. Doz aşı kimlere yapılacak? İşte hatırlatma doz olarak 3.doz aşı için randevu alma…
11.11.2021Gündem
3. doz aşı randevusu nasıl alınır? SMS, e-Nabız, MHRS aşı randevusu alma ekranı!
3. doz aşı randevusu nasıl alınır? SMS, e-Nabız, MHRS aşı randevusu alma ekranı!Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından yazılı açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hatırlatma dozu olarak nitelendirilen 3. doz mRNA aşısının uygulanması kararı aldıklarını duyurdu. Bilim Kurulu toplantısında alınan karara göre mRNA aşılarının risk grupları önceliği göz önünde bulundurularak hatırlatma dozu olarak uygulanacak. Aşı önceliği olanlar da sıklıkla aşı randevusunun nasıl alınacağını araştırıyor. Peki, 3. doz aşı randevusu nasıl alınır? SMS, e-Nabız, MHRS aşı randevusu alma ekranı!
4.11.2021Gündem
Biontech 3. doz aşı ne zaman? 3. Doz aşı kimler yaptıracak?
Biontech 3. doz aşı ne zaman? 3. Doz aşı kimler yaptıracak?Hatırlatma dozu olarak nitelendirilen 3. Doz Biontech aşısının yapılıp yapılmayacağı bir süredir gündemdeydi. Bilim Kurulu Toplantısı’ndan aşı ile ilgili karar çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Başkanlığı’nda toplanan Bilim Kurulu Toplantısı’nda alınan karara göre mRNA aiılarının risk grupları önceliği göz önünde bulundurularak hatırlatma dozu olarak uygulanacağı belirtildi. Peki, Biontech 3. doz aşı ne zaman? Biontech 3. doz aşı Kimler 3. doz BioNTech aşısı yaptıracak? mRNA aşısı hangisi? İşte detaylar…
4.11.2021Gündem
Hastane randevusu neden alınamıyor? Randevusuz hastaneye gidilir mi?
Hastane randevusu neden alınamıyor? Randevusuz hastaneye gidilir mi?İstanbul'daki kamu hastanelerinde yaşanan yoğunluk sebebiyle Merkezi Hekim Randevu Sistemi ve Alo 182 üzerinden randevu almak oldukça zor. İstedikleri polikliniklere bir türlü randevu bulamayan vatandaşlar da şikayetlerini internet ortamındaki platformlarda dile getiriyor ve "Neden hastane randevusu alamıyorum?" sorusu yanıt arıyor. Peki, hastanelere randevu neden alınmıyor? randevusuz hastaneye gidilir mi?
12.10.2021Gündem
MHRS ve Alo 182 ile ilgili flaş açıklama! Hastane randevusu...
MHRS ve Alo 182 ile ilgili flaş açıklama! Hastane randevusu...MHRS ve Alo 182 ile ilgili son dakika açıklaması! İstanbul’daki kamu hastanelerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle ‘Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ ve ‘Alo 182’ üzerinden randevu bulmak oldukça zor. İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Saip, sorunun aile hekimlerinden sevk sistemiyle düzeltilebileceği görüşünde.
12.10.2021Gündem
12 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır? Aşı randevusu alma ekranı!
12 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır? Aşı randevusu alma ekranı!Aşılamada yaş sınırı 12'ye düştü. 12 yaş ve üstüne koronavirüs aşı randevuları sisteme tanımlandı. Aşılama tercihe bağlı olacak. Peki, 12 yaş ve üstü aşı randevusu nasıl alınır? İşte aşı randevusu alma ekranı!
6.09.2021Gündem
12 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır? 12 yaş üstü kronik hastalar aşı olabilecek mi?
12 yaş üstü aşı randevusu nasıl alınır? 12 yaş üstü kronik hastalar aşı olabilecek mi?Sağlık Bakanlığı duyurdu. Koronavirüs aşısına ilişkin yeni kararları açıklandı. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre tüm 15 yaş üstüne ve kronik hastalığı olan 12 yaş üstüne aşı hakkı tanımlandı. Ayrıca, PCR Pozitifliği sonrası aşı uygulaması 3 aydan 1 aya çekildi. 4. dozlar 3. dozdan 21 gün sonrasına tanımlandı. Peki, 12 yaş üstüne aşı randevusu nasıl alınır? 12 yaş üstü kronik hastalığı olanlar aşı olabilecek mi? İşte detaylar...
16.08.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Mhrs ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki mhrs haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.