Migren

Migren

Son dakika migren haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan migren ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını migren haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Migren

haberleri sayfasında son dakika yaşanan migren gelişmeleri de dahil olmak üzere 527 migren haberi bulunmuştur. Tüm migren haberleri aşağıda listelenmiştir.
Abdülkerim Bardakcı, İcardi ve Zaniolo gerçeklerini açıkladı: Bana söylenen...
Abdülkerim Bardakcı, İcardi ve Zaniolo gerçeklerini açıkladı: Bana söylenen...Galatasaray Kulübü'ne yakınlığıyla bilinen muhabir Nevzat Dindar milli takım kampından baş ağrısı nedeniyle ayrılan Abdülkerim Bardakcı, Zaniolo ve İcardi hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.
28.03.2023Galatasaray
Gerilim tipi baş ağrısı nasıl geçer? İftarda görülen gerilim tipi baş ağrısı için ne yapmalı?
Gerilim tipi baş ağrısı nasıl geçer? İftarda görülen gerilim tipi baş ağrısı için ne yapmalı?Gerilim tipi baş ağrısı nasıl geçer sorusunun yanıtı merak ediliyor. İftarda görülen baş ağrısıyla birlikte araştırma konusu olan gerilim tiği baş ağrısının ilk belirtisi kafada doluluk hissi ile birlike baş ağrısı vardır. Alında, şakaklarda görülen basınçla birlikte omuzlara dek inen bir hassasiyet vardır. Peki Gerilim tipi baş ağrısı neden olur?
23.03.2023Gündem
Diş ve çene ağrısı ile ortaya çıkıyor: Bruksizm
Diş ve çene ağrısı ile ortaya çıkıyor: BruksizmSabah uyandığınızda çene kaslarınızda ve dişlerinizde ağrı varsa, muhtemelen siz de Bruksizmden muzdarip olabilirsiniz. Amerikan Uyku Cemiyeti'ne göre, toplumun yüzde 10'u diş sıkmaya bağlı sorunlar yaşıyor. Peki diş gıcırdatma rahatsızlığından kurtulmak mümkün mü?
18.12.2022Sağlık
Migrende 'atak' uyarısı
Migrende 'atak' uyarısıNöroloji Uzmanı Doç. Dr. Hatice Köse Özlece migren ile ilgili verdiği bilgilerde, “Migren tanısı konulduktan sonra ayda 4’ün üzerinde atak yaşıyorsanız, kesinlikle doktora başvurun” dedi. Migrenin toplumda fazla görülen bir hastalık olduğunu söyleyen Doç. Dr. Özlece, migrenin daha çok gençlerde görüldüğünü ifade etti.
11.09.2022Sağlık
Uzmandan flaş klima uyarısı geldi
Uzmandan flaş klima uyarısı geldiBilinçsiz klima kullanımının birçok hastalığa davetiye çıkardığını belirten Dr. Hatice Seda Kuz, ani ısı değişimlerine bağlı olarak gelişen hastalıklar konusunda uyardı. Kas ve iskelet hastalıkları, enfeksiyon ve alerjik hastalıklar konusunda dikkatli olunması çağrısında bulunan Kuz, alınabilecek önlemler hakkında açıklamalarda bulundu. 
29.08.2022Sağlık
Şiddetli ağrıların en başında kronik migren ve yüz ağrıları geliyor
Şiddetli ağrıların en başında kronik migren ve yüz ağrıları geliyorKronik ağrıların yanı sıra sebebi bulunmayan şiddetli ağrıların tanı ve tedavisiyle ilgilenen algoloji bölümü, uzun süredir süregelen ağrılarla mücadele ediyor. Uzm. Dr. Zeynep Tuncer, algoloji uzmanlarının en sık karşılaştığı hastalıkların başında ise kronik migren ve yüz ağrılarının geldiğini belirtti.
18.08.2022Sağlık
Ozon tedavisi ile hafızayı güçlendirmek mümkün
Ozon tedavisi ile hafızayı güçlendirmek mümkün'Ozon terapisi' olarak da bilinen ozon tedavisinin çeşitli hastalıkların tedavisine tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak uygulandığını belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ayşe Tuba Kurt, “Ozon tedavisindeki amaç; vücudun fonksiyonlarının olması gerektiği hale getirilmesidir. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ozon terapisi depresyon ve stresin azalmasını sağlıyor ayrıca beyin fonksiyonlarını düzenleyerek, hafızayı güçlendiriyor” dedi.
12.08.2022Sağlık
YKS tercih sürecinde ailelere uzmanından uyarı! Tercih sürecinde stresle nasıl başa çıkılır?
YKS tercih sürecinde ailelere uzmanından uyarı! Tercih sürecinde stresle nasıl başa çıkılır? Üniversite tercih dönemi tek başına bölüm tercihi demek değildir. Klinik Psikolog Gözde Ceylan, üniversite adaylarının tercih yaparken birçok nedenden dolayı stres ve gerilim yaşayabileceklerine dikkat çekerek bu dönemde stresle nasıl başa çıkabileceği üzerine bilgiler paylaştı. Peki, Tercih sürecinde stresle nasıl başa çıkılır? İşte ailelerin dikkat etmesi gerekenler…
2.08.2022Eğitim
Ağrıları anında kesiyor, kan şekerini düşürüyor! İlaçtan daha etkili olduğu kanıtlandı, 45 tane yiyenlerde...
Ağrıları anında kesiyor, kan şekerini düşürüyor! İlaçtan daha etkili olduğu kanıtlandı, 45 tane yiyenlerde...Osteoporozu önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı oluyor, antioksidan ve polifenol bakımından çok zengin, doğal ağrı kesici görevi görüyor. Boğaz ağrılarının ve sinirsel baş ağrılarının sonlanmasında etkili oluyor, karaciğeri temizliyor, bronşit ve astım belirtilerini hafifletiyor, hafızayı güçlendiriyor ve beyin fonksiyonlarını geliştiriyor. Stresi ve aşırı terlemeyi azaltıyor, saçların beyazlamasını yavaşlatıyor, kan şekerini düşürüyor ve diş eti iltihaplanmasını sonlandırıyor. Ağrılı kramplar, gaz ve şişkinliği yatıştırıyor, mide rahatsızlıklarına iyi geliyor. Baş ağrısı ve kronik baş ağrısını hafifletiyor, migren ağrılarına iyi gelen magnezyum bakımından çok zengindir. İşte faydaları saymakla bitmeyen besinler...
27.07.2022Sağlık
Doğal ağrı kesiciler! Dayanılmaz ağrıları bıçak gibi kesiyor, ilaca gerek kalmıyor, günde 2 tane yemek yeterli...
Doğal ağrı kesiciler! Dayanılmaz ağrıları bıçak gibi kesiyor, ilaca gerek kalmıyor, günde 2 tane yemek yeterli...Baş, mide, sırt, diz, kas ve eklem ağrıları hayatımızın her döneminde bize çeşitli sebeplerle eşlik ediyor. Spor yaptıktan sonra ortaya çıkan kas ağrıları da var, migren sebebiyle çekilmez hal alan ağrılar da... Bazı bitki ve meyveler uzun yıllardır doğal ağrı kesici olarak kullanılıyor. Hayatlarının belli dönemlerinde çeşitli ağrı şikayetleri nedeniyle yaşam kalitesi düşen çok sayıda vatandaş, ilaçların yerine daha az yan etkisi olduğunu düşündüğü için doğal ağrı kesicileri tercih ediyor, ilaç içmekten kaçınmaya çalışıyor. Peki ilaç kullanmak yerine doğal yöntemleri tercih etmek isteyenler için seçenekler ne? Hangi besinler ağrıların etkisini azaltıp yok ediyor? Tek tek açıklandı. İşte doğal ağrı kesici 14 besin...
15.07.2022Sağlık
Kanlı Ay Tutulması ne zaman, nereden görülecek? Kanlı Ay Tutulması’nın etkileri nelerdir?
Kanlı Ay Tutulması ne zaman, nereden görülecek? Kanlı Ay Tutulması’nın etkileri nelerdir? 2022 yılının ilk Ay Tutulması gerçekleşecek. Gökyüzü meraklıları bu nadir gök olayıyla ilgili detayları merak ediyor. Peki, Kanlı Ay Tutulması ne zaman, nereden görülecek? Kanlı Ay Tutulması saat kaçta? Kanlı Ay Tutulması’nın etkileri nelerdir? Kanlı Ay Tutulmasında ne olur? İşte detaylar…
15.05.2022Gündem
Tip 2 diyabet riskini ortadan kaldırıyor!  Vücut için altın değerinde, kan testinde çıkmıyor, hafıza güçlüğü, uyku problemleri, yorgunluk ve anksiyete...
Tip 2 diyabet riskini ortadan kaldırıyor!  Vücut için altın değerinde, kan testinde çıkmıyor, hafıza güçlüğü, uyku problemleri, yorgunluk ve anksiyete...Mucize besin! Vücut için hayati önem taşıyor. Şeker hastalığı riskini düşürüyor. İnsülin direncini kırarak kan şekerini düşürüyor. Birçok hastalığın ortaya çıkmasını engelliyor. Magnezyumun faydaları arasında kas ve kemik sağlığından egzersiz performansı arttırmaya, migren ağrılarına, kalp ritmi düzenlemeye ve insülin direncine kadar birçok konu yer alıyor. Bedenimizde mucizeler yaratan magnezyumun faydaları hakkında pek çok kişi net bilgiye sahip değil. Magnezyumun tek kaynağı toprak. Ne yazık ki geçtiğimiz 20-30 yılda toprak magnezyum açısından fakirleşti. Bu nedenler takviye almak kaçınılmaz hale geldi. Peki magnezyum ne işe yarar? Magnezyum eksikliği ne yapar? Magnezyum nedir, ne işe yarar? merak ediyorsanız, işte ayrıntılar...
5.05.2022Sağlık
Yaşam stresi vertigoyu ağırlaştırdı
Yaşam stresi vertigoyu ağırlaştırdıUluslararası Vestibüler Derneği Başkanı Prof. Dr. Nuri Özgirgin, pandeminin ikinci yılının sonu itibariyle, stres ile oluşan baş dönmesi tipinde önemli ölçüde artış görüldüğünü kaydetti. Dünya Vertigo Farkındalık Haftası nedeniyle gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Prof. Dr. Nuri Özgirgin, vertigonun dünya nüfusunun yaklaşık %10’unu, Türkiye’de ise nüfusun önemli kısmını etkilediğini belirtti. Bu dönemde baş dönmesinin ve denge bozukluklarının tetiklenmesinde, stresin ve çalışma koşullarındaki değişikliklerin etkili olduğu vurgulandı.
16.04.2022Sağlık
Oruçluyken baş ağrısı nasıl geçer, başın ağrıması nasıl önlenir?
Oruçluyken baş ağrısı nasıl geçer, başın ağrıması nasıl önlenir?Ramazan ayının oruç ibadetiyle geçen ilk haftası sona ediyor. Ramazan'da uzun saatler süren açlık ve susuzluk baş ağrısını tetikleyebiliyor. Vatandaşlar oruçlarını bozmamak için çeşitli yöntemler araştırıyor. Peki, Oruçluyken baş ağrısı nasıl geçer, başın ağrıması nasıl önlenir?
Oruçluyken baş ağrısı neden olur? Ramazanda baş ağrısı nasıl geçer?
Oruçluyken baş ağrısı neden olur? Ramazanda baş ağrısı nasıl geçer? Ramazan ayı, oruç tutan kişiler için uzun bir açlık süresidir. Bu süreç, pek çok kişi için uzun bir süreci ifade ederken, uzun saatlere varan açlık nedeniyle vücut dengesini de etkileyen bir zaman dilimidr. Ramazan ayında oruç tutan kişilerin yaygın olarak yaşadığı sorunların başşında da baş ağrısı gelmektedir. Hem açlık ile mücadele eden hem de uzun süre aç ve susuz kalanlar baş ağrısını yoğun olarak hissedebilir. Peki, Oruçluyken baş ağrısı neden olur? Ramazanda baş ağrısı nasıl geçer? İşte detaylar…
2.04.2022Ramazan
Botoks ile migren ataklarına çözüm!
Botoks ile migren ataklarına çözüm!Kronik baş ağrısı ve migren atakları için yapılan botoks uygulaması, ilaca karşı duyarlılığı olan hastalar için alternatif çözüm olduğunu dile getiren Doç. Dr. Ülkü Figen Demir ‘Migren tedavisinde botoks uygulamasını anlattı.
18.03.2022Sağlık
Migren kişiye özel tedavilerle önleniyor
Migren kişiye özel tedavilerle önleniyorNöroloji Uzmanı Dr. Işıl Güzel, migren hastalığı ve tedavisi hakkında bilgiler verdi. Nedeni hala tam olarak bilinmeyen migren hastalığının insanların yaşam kalitesini düşürdüğünü söyleyen Uzman Dr. Güzel, kişiye özel tedavilerle hastalığının önlenebilir olduğunu vurguladı.
17.03.2022Yaşam
Sessizce ilerliyor, fark edilmezse kör ediyor
Sessizce ilerliyor, fark edilmezse kör ediyorGöz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Rana Altan Yaycıoğlu, halk arasındaki adıyla 'göz tansiyonu' olarak bilinen glokomun tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en sık görülen ilk beş körlük nedeni arasında yer aldığını, görme kaybı oluştuktan sonra geri dönüşün olmadığını söyledi.
11.03.2022Sağlık
Migren hastaları mutlaka günlük tutmalı!
Migren hastaları mutlaka günlük tutmalı!Hava değişiklikleri ile en ilişkili nörolojik hastalıkların içerisinde baş ağrıları olduğunu belirten uzmanlar, migrenin kısa süreli hava değişikliklerinden etkilendiğine dikkat çekiyor. Uzmanlar, lodos başta olmak üzere tüm rüzgar çeşitlerinin yanı sıra hava nem oranı ve hava basıncının ani değişikliği, güneş, aşırı soğuk ve sıcağın migren ataklarını tetikleyebildiği uyarısında bulunuyor. Hava değişikliklerinden başka pek çok faktörün tetikleyici olabildiğini belirten uzmanlar, günlük tutmalarını tavsiye ediyor.
1.03.2022Sağlık
Türk kahvesi kanseri önlüyor
Türk kahvesi kanseri önlüyorBeslenme ve Diyet Bölümü'nden Dyt. Melisa Karataş, kahvenin kanser oluşumunu önlemek başta olmak üzere birçok hastalığı önleyici etkisinin bulunduğunu açıkladı. Türk kahvesinin kahvaltından sonra telvesiyle birlikte tüketilmesi gerektiğini ifade etti.
1.03.2022Sağlık
Hastanede rezalet! Doktor Ebru Ergin Bakar'ı darbeden şüpheli tutuklandı
Hastanede rezalet! Doktor Ebru Ergin Bakar'ı darbeden şüpheli tutuklandıAnkara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, ilacını yazmak için rapor istediği hastası tarafından darbedilen Nöroloji Uzmanı Dr. Ebru Ergin Bakar, "Masaya, duvara her yere vurdu beni. Üzerime oturdu ve boğmaya çalıştı. Nefes alamadığım için ölüyordum. Şikayetçi oldum" dedi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Feray Y., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Feray Y. ifadesinin ardından, 'görevi başındaki doktoru kasten yaralama' suçundan tutuklanması talebiyle sulh ceza mahkemesine çıkarılan Feray Y. tutuklandı.
23.02.2022Gündem
Hastasının darbettiği doktor: Üzerime oturup, boğmaya çalıştı, ölüyordum
Hastasının darbettiği doktor: Üzerime oturup, boğmaya çalıştı, ölüyordumAnkara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, ilacını yazmak için rapor istediği hastası tarafından darbedilen Nöroloji Uzmanı Dr. Ebru Ergin Bakar, "Masaya, duvara her yere vurdu beni. Üzerime oturdu ve boğmaya çalıştı. Nefes alamadığım için ölüyordum. Şikayetçi oldum" dedi. Öte yandan şüpheli Feray Y., 3359 sayılı kanunun 12’nci maddesi gereğince ‘görevi başındaki doktoru kasten yaralama’ suçlamasıyla tutuklanması istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.
23.02.2022Yaşam
Migren tedavisinde son dakika gelişmesi! Migren aşılamaları başladı
Migren tedavisinde son dakika gelişmesi! Migren aşılamaları başladıMigren tedavisinde son dakika gelişmesi! Dünyada üç yıldır kullanılıyordu, migren aşısı Türkiye’ye de geldi. Sağlık Bakanlığı onayladı, uzmanlardan migren aşısı ile ilgili uyarı geldi. Aşının her migren tipinde uygulanabildiğini belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Yaşar Kütükçü, “Uygulanması çok kolay olan ve özel hazır enjektörler içinde satılan migren aşısı, ayda bir kez cilt altına enjeksiyon şeklinde yapılabiliyor. Migren aşısı migren ağrısını başlatan maddeleri engelleyerek ağrı gelişmesini önleyici bir etki yaratıyor" dedi.
19.02.2022Sağlık
Hava değişiklikleri migren ataklarını tetikliyor!
Hava değişiklikleri migren ataklarını tetikliyor!Ataklar halinde seyreden bir baş ağrısı sendromu olarak tanımlanan migren, bugün toplumun yaklaşık yüzde 16’sını etkileyen bir sorun. Kişinin gündelik yaşamını, iş ve sosyal hayatını da yakından ilgilendiren migren, yarattığı sosyoekonomik sorunlar açısından da önem taşıyor. Migren ataklarını tetikleyen birçok unsur olduğuna dikkat çeken Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Emin Özcan, hava değişikliklerinin de migren atakları için önemli bir tetikleyici olduğuna vurgu yaptı.
1.02.2022Sağlık
Dokların bile çoğu haberdar değil! Çok sayıda kişide görülüyor
Dokların bile çoğu haberdar değil! Çok sayıda kişide görülüyorGörsel Kar Sendromu nüfusun %2'sini etkiliyor olabilir, ancak uzmanlar çoğu doktorun bunun varlığından haberdar olmadığını söylüyor.
31.01.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Migren ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki migren haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.