Migren Tedavisi

Migren Tedavisi

Son dakika migren tedavisi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan migren tedavisi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını migren tedavisi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Migren Tedavisi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan migren tedavisi gelişmeleri de dahil olmak üzere 147 migren tedavisi haberi bulunmuştur. Tüm migren tedavisi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Botoks ile migren ataklarına çözüm!
Botoks ile migren ataklarına çözüm!Kronik baş ağrısı ve migren atakları için yapılan botoks uygulaması, ilaca karşı duyarlılığı olan hastalar için alternatif çözüm olduğunu dile getiren Doç. Dr. Ülkü Figen Demir ‘Migren tedavisinde botoks uygulamasını anlattı.
18.03.2022Sağlık
Migren kişiye özel tedavilerle önleniyor
Migren kişiye özel tedavilerle önleniyorNöroloji Uzmanı Dr. Işıl Güzel, migren hastalığı ve tedavisi hakkında bilgiler verdi. Nedeni hala tam olarak bilinmeyen migren hastalığının insanların yaşam kalitesini düşürdüğünü söyleyen Uzman Dr. Güzel, kişiye özel tedavilerle hastalığının önlenebilir olduğunu vurguladı.
17.03.2022Yaşam
Migren tedavisinde son dakika gelişmesi! Migren aşılamaları başladı
Migren tedavisinde son dakika gelişmesi! Migren aşılamaları başladıMigren tedavisinde son dakika gelişmesi! Dünyada üç yıldır kullanılıyordu, migren aşısı Türkiye’ye de geldi. Sağlık Bakanlığı onayladı, uzmanlardan migren aşısı ile ilgili uyarı geldi. Aşının her migren tipinde uygulanabildiğini belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Yaşar Kütükçü, “Uygulanması çok kolay olan ve özel hazır enjektörler içinde satılan migren aşısı, ayda bir kez cilt altına enjeksiyon şeklinde yapılabiliyor. Migren aşısı migren ağrısını başlatan maddeleri engelleyerek ağrı gelişmesini önleyici bir etki yaratıyor" dedi.
19.02.2022Sağlık
Dinamik bir yüz için hangi işlemler tercih edilebilir?
Dinamik bir yüz için hangi işlemler tercih edilebilir?Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Op. Dr. İlsun Aka, dinamik ve genç bir yüz görünüme kavuşmak isteyenlerin tercih edebileceği işlemleri derledi.
20.01.2022Sağlık
Bu yiyecek ve içeceklere dikkat! Migreni tetikliyor!
Bu yiyecek ve içeceklere dikkat! Migreni tetikliyor!“Sıklıkla tek taraflı ve zonklayıcı, şiddetli bir baş ağrısı çeşidi” olarak tanımlanan migren, kadınlarda erkeklere nazaran üç kat fazla ortaya çıkıyor. Migrene bulantı ve kusmanın eşlik edebildiğini belirten uzmanlar, ayrıca sese ve ışığa karşı rahatsızlık hissinin de yoğun olduğunu ifade ediyor. Uzmanlar, stres, lodos, çikolata, mayalı içecek ve yiyecekler, uykusuzluk ve bazen aşırı uykunun migren ataklarını tetikleyebileceği uyarısında bulunuyor.
29.09.2021Sağlık
Migren tedavisinde kullanılan aşılar uygulanmaya başlandı
Migren tedavisinde kullanılan aşılar uygulanmaya başlandıBeyin Sağlığı Derneği Başkanı Prof. Dr. Derya Uludüz, "Türkiye'de de iki firma geçen hafta kullanım onayı aldı ve ürün eczanelere girdi. Şu an için ürünler geri ödeme kapsamında bulunmuyor." dedi.
12.05.2021Sağlık
Dolgu ile botoksun farkı nedir?
Dolgu ile botoksun farkı nedir?Dolgu ve botoks, birbirinden oldukça farklı uygulamalar olup bu iki işlem sıklıkla karıştırılmaktadır. Op. Dr. Yağmur Reyyan Erol dolgu ve botoks arasındaki farkları sizler için anlattı.
10.02.2021Sağlık
Nöral terapi ile migren tedavisi
Nöral terapi ile migren tedavisiDr. Meltem Ayran, Nöral terapi ile migren tedavisi’ni anlattı.
16.01.2020Sağlık
Araç tutması hastalık habercisi olabilir!
Araç tutması hastalık habercisi olabilir!Çocukluk çağı baş ağrıları çok zor teşhis ediliyor. Çünkü aileler özellikle 4 yaş altı çocuklarda belirtileri anlamıyor ya da önemsemiyor. Baş ağrısı sadece erişkinlik dönemi hastalığı değil. Ceninde bile baş ağrısı görülebiliyor. Çocuklarda karın ağrısı, araç tutması ve sık kusma ataklarının migren işareti olabileceğini söyleyen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı'ndan Nöroloji, Algoloji ve Vasküler Nöroloji Uzmanı; aynı zamanda Dünya Baş Ağrısı Derneği Çocuk Baş Ağrısı Çalışmaları Dünya Koordinatörü Prof. Dr. Derya Uludüz, nöroloji dünyası için çocukluk çağı baş ağrılarının teşhisinin en zor konulardan biri olduğunu söyledi.
10.10.2019Sağlık
Antestezi teknikerinin ölümünde dikkat çeken detay!
Antestezi teknikerinin ölümünde dikkat çeken detay!Ankara'da, erkek arkadaşı anestezi uzmanı doktor Ö.T.nin evinde ölü bulunan anestezi teknikeri Ayşe Karaman'ın (25), yanında 1 ampul propofol (bilinç düzeyinin azalması ve hafıza yetersizliği ile sonuçlanan kısa etkili bir ilaç) ve içinde poropofol bulunan enjektörler bulundu. Genç kızın ölümüne neden olduğu tahmin edilen propofol ilacının, 10 yıl önce dünyaca ünlü pop yıldızı Michael Jackson'ın ölümüne neden olduğu açıklanan ilaçla aynı olduğu ortaya çıktı.
3.08.2019Yaşam
"Her 5 kadından birinde migren var"
"Her 5 kadından birinde migren var"Türk Nöroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Şerefnur Öztürk, "Migrenin kadınlarda görülme oranı erkeklere göre daha fazladır. Her 5 kadından birinde migren görülürken, erkeklerde bu oran 10'da 1'dir." dedi.
22.07.2019Sağlık
Migrenin 7 belirtisine dikkat
Migrenin 7 belirtisine dikkatHemen hemen herkes hayatında en az bir kere baş ağrısıyla karşı karşıya kalıyor...
14.02.2019Sağlık
Migren ağrısına yeni tedavi!
Migren ağrısına yeni tedavi!Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 13 ülkede eş zamanlı yürütülen migren aşısı araştırmalarının tamamlanmak üzere olduğu bildirildi.
26.04.2017Sağlık
Baş dönmesine yol açan 10 neden
Baş dönmesine yol açan 10 nedenBaş dönmesi, yani vertigo toplumda çok yaygın görülüyor. Net bir rakam verilememekle birlikte KBB polikliniklerine başvuran hastaların % 30- 40’ının yakınması vertigo oluyor.
18.04.2017Sağlık
'Botoks, kronik migren tedavisinde çok etkili'
'Botoks, kronik migren tedavisinde çok etkili'Türk nöroloji uzmanlarının kronik migren tedavisinde botoks enjeksiyonunun etkilerini yansıtan araştırmaları, The Journal of Headache and Pain'de yayınlandı.
13.03.2017Sağlık
Migreni olanlar bu uyarıya dikkat
Migreni olanlar bu uyarıya dikkatNöroloji Uzmanı Dr...
27.07.2016Sağlık
Kalıcı migren tedavisi mümkün mü?
Kalıcı migren tedavisi mümkün mü?Tüm dünyada en sık karşılaşılan rahatsızlıkların başında olan migrenin cerrahi yöntemlerle tedavisi hakkında merak ettiklerinizi sizin için Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı ve Migren Cerrahisi Uzmanı Op...
25.02.2016Sağlık
Migren kadınlarda 2 kat daha fazla
Migren kadınlarda 2 kat daha fazlaMigrenin kadınlarda erkeklere göre 2 kat daha fazla görüldüğü belirtildi...
3.02.2016Sağlık
Migrene ameliyatlı çözüm
Migrene ameliyatlı çözümPlastik Cerrahi ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op...
27.10.2015Sağlık
Yaşlanmanızı geciktirmek artık elinizde…
Yaşlanmanızı geciktirmek artık elinizde…Çağımızda toplumların bilinç düzeyinin artmasıyla insanların kendi yüz ve vücutlarına saygısının da arttığını anlayan Op...
22.05.2015Sağlık
Sosyal medyada patladı
Sosyal medyada patladı"Afrika usulü Migren tedavisi" başlığı ile sanal alemi resmen sallayan bu videoda olup biten görüntüler, sanki bir film sahnesinden fırlayıp çıkmış gibi. İzlenme rekorları kırıyor. Çok güleceksiniz...
23.11.2012Arşiv
Ozon tedavisi ile hafızayı güçlendirmek mümkün
Ozon tedavisi ile hafızayı güçlendirmek mümkün'Ozon terapisi' olarak da bilinen ozon tedavisinin çeşitli hastalıkların tedavisine tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak uygulandığını belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ayşe Tuba Kurt, “Ozon tedavisindeki amaç; vücudun fonksiyonlarının olması gerektiği hale getirilmesidir. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ozon terapisi depresyon ve stresin azalmasını sağlıyor ayrıca beyin fonksiyonlarını düzenleyerek, hafızayı güçlendiriyor” dedi.
12.08.2022Sağlık
Yaşam stresi vertigoyu ağırlaştırdı
Yaşam stresi vertigoyu ağırlaştırdıUluslararası Vestibüler Derneği Başkanı Prof. Dr. Nuri Özgirgin, pandeminin ikinci yılının sonu itibariyle, stres ile oluşan baş dönmesi tipinde önemli ölçüde artış görüldüğünü kaydetti. Dünya Vertigo Farkındalık Haftası nedeniyle gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Prof. Dr. Nuri Özgirgin, vertigonun dünya nüfusunun yaklaşık %10’unu, Türkiye’de ise nüfusun önemli kısmını etkilediğini belirtti. Bu dönemde baş dönmesinin ve denge bozukluklarının tetiklenmesinde, stresin ve çalışma koşullarındaki değişikliklerin etkili olduğu vurgulandı.
16.04.2022Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Migren Tedavisi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki migren tedavisi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.