Meb Okullar

Meb Okullar

Son dakika meb okullar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan meb okullar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını meb okullar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Meb Okullar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan meb okullar gelişmeleri de dahil olmak üzere 668 meb okullar haberi bulunmuştur. Tüm meb okullar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Milli Eğitim Bakanlığı son dakika kararını resmen duyurdu! MEB harekete geçti, 2 hafta boyunca...
Milli Eğitim Bakanlığı son dakika kararını resmen duyurdu! MEB harekete geçti, 2 hafta boyunca...Milli Eğitim Bakanlığı son dakika gelişmesini resmen duyurdu! MEB harekete geçti ve belli oldu. İlk kez kullanılacak. Tüm öğretmenleri ve öğrencileri yakından ilgilendiriyor. Bakan Özer açıkladı. 21 Ocak- 7 Şubat tarihlerindeki 2 haftalık yarıyıl tatilini kapsıyor; bu sürede kullanılacak. Öğretmenlerin uzaktan eğitimde eğitime ilişkin seçeneklerini zenginleştirmek için Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) kuruldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yeni dönemde merkezi ve uzaktan eğitimlere ilave olarak yerel ve okul bazlı eğitime de geçeceklerini belirterek, "Bu yeni uygulama ile okul düzeyinde de mesleki gelişim faaliyeti düzenlenmesine imkan sağlıyoruz. Okullarımız almak istedikleri eğitimleri, talep gerekçelerini ve ulaşmak istedikleri sonuçları belirleyerek mesleki gelişim planlarını oluşturacaklar ve Bakanlık olarak biz de bu talebin bütçesini doğrudan okula aktaracağız." ifadelerini kullandı.
21.12.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu! Ve belli oldu, tüm öğrencileri ve öğretmenleri kapsıyor artık...
Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu! Ve belli oldu, tüm öğrencileri ve öğretmenleri kapsıyor artık...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika kararları! Resmen duyuruldu ve belli oldu. Tüm öğrencileri ve öğretmenleri ilgilendiriyor. Öğrencilere teknolojik aletlere ilişkin vergi indirimi sağlanması, okul öncesi eğitim programı, öğretmenlere ilave özlük hakları ve teşvikler ile ilgili kabul edilen maddeler duyuruldu. 7 yıl aranın ardından toplanan Milli Eğitim Şurası'nda 124 madde ile genel kurula sunulan 4 yeni önerinin oylaması yapıldı. Oylamaya sunulan ve kabul edilen 4 madde açıklandı. İşte 20'nci Milli Eğitim Şurası'nda tavsiye kararı olarak kayıtlara geçen maddeler ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in son dakika açıklamaları...
3.12.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu ve belli oldu! 4 Aralık...
MEB resmen duyurdu ve belli oldu! 4 Aralık...MEB'den son dakika kararı! Resmen duyuruldu ve tarih belli oldu. Binlerce öğrenciyi çok yakından ilgilendiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı illere yazı göndererek yeni kararı açıkladı; 4 Aralık'ta başlıyor. MEB'in açıklamasına göre açık öğretim okulları sınavının 4 Aralık’tan 10 Aralık’a kadar çevrim içi ortamda yapılması kararı alındı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ücret iadesi açıklaması da yapıldı. Öte yandan geçtiğimiz gün alınan kararla açık öğretim liselerinin sınavlarına girecek 18 yaş ve üstü öğrencilerin mezuniyetleri için gerekli 8 dönem şartı kaldırılmış ve artık 5 dönem olarak uygulanacağı bildirilmişti.
12.11.2021Eğitim
Okula gitmeyecekler! MEB kararı resmen duyurdu, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı
Okula gitmeyecekler! MEB kararı resmen duyurdu, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladıMilli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika kararı! Okula gitmeyecekler ve izinli sayılacaklar. Yüz yüze eğitime devam edilen okullara ilişkin açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer resmen duyurdu. Kasım ayı ara tatiliyle ilgili resmi açıklama yapıldı. Bakan Özer, öğretmenlerin ara tatili dönemi olan 15-22 Kasım tarihleri arasında idari izinli sayılacağını ve okula gelmeyeceğini bildirdi. Öte yandan Bakan Özer, DYK kurslarının devam edip etmeyeceği, engelli öğretmen ataması, yüz yüze eğitim ve okul öncesi gruplar ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. İşte MEB'in son dakika kararı ve yapılan son açıklamalar...
5.11.2021Eğitim
Okullarla ilgili son dakika açıklaması! Resmen açıkladı: 10 gün...
Okullarla ilgili son dakika açıklaması! Resmen açıkladı: 10 gün...Okullarla ilgili son dakika açıklaması geldi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini ilgilendiriyor. Resmen duyurdu. Detaylar belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN TÜRK'te Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında merak edilen soruları yanıtladı. Okullarda kış aylarına yönelik yeni salgınla mücadele tedbirleri neler olacak? Vaka sayılarına göre yüz yüze eğitime ara verme planı var mı? Salgın dönemi, eğitim sisteminde kalıcı değişikliklere yol açabilir mi? Yeni öğretmen atamalarında nasıl bir takvim öngörülüyor? gibi sorulara yanıt veren Bakan Özer, kritik açıklamayı canlı yayında duyurdu.
3.11.2021Eğitim
MEB harekete geçti ve belli oldu! Resmen duyuruldu, 25 Ekim...
MEB harekete geçti ve belli oldu! Resmen duyuruldu, 25 Ekim...Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu! MEB'den son dakika kararı geldi. Milyonları yakından ilgilendiriyor. Tarihler belli oldu, 81 ile yazı gönderildi. Yüz yüze eğitim, personel alımı, öğrenciler, sınavlar ve notlara ilişkin tek tek açıklama yapıldı. MEB ekim ayı için harekete geçti. 16 Ekim itibarıyla 7 ve 11'inci sınıflar için Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) açılacak ve tamamen ücretsiz olacak. 358 öğrenci yurt dışına lisansüstü öğrenim görmek üzere gönderilecek, başvurular 21 Ekim'de başlıyor. 6 bin 132 destek personeli istihdam edilecek, başvurular 25 Ekim'den itibaren yapılabilecek. Öğrencilere ilişkin eksik/hatalı not girişi yapıldığı tespit edilmişti. Bu nedenle 2020-2021 II. Dönem Ders Notları modülü ekim ayı sonuna kadar açılacak ve öğrencilerin tek tek hataları düzeltilecek. İşte MEB'in son dakika kararı ve ekim ayına ilişkin yapılan son açıklamalar...
11.10.2021Eğitim
81 ile resmi yazı gönderildi! 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıfları kapsıyor! Okullar...
81 ile resmi yazı gönderildi! 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıfları kapsıyor! Okullar...Milli Eğitim Bakanlığı'dan (MEB) son dakika açıklaması! 81 ile resmi yazı gönderildi. 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıfları kapsıyor! MEB'den flaş talimat geldi. Okullarda öğretmen ve öğrencilere dağıtımı yapılan ders kitapları ile Bakanlığın hazırladığı yardımcı kaynakların dışındaki diğer materyallerin okullarda reklam ve tanıtımlarının yapılmasına izin verilmemesi istendi. Velilere yönelik maddi külfet oluşturacak uygulamalardan kaçınılması gerektiği belirtildi. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığınca okul öncesinden özel eğitime, ilkokuldan lise son sınıfa kadar hazırlanan ve 10 sayfadan oluşan eğitsel materyal listesi paylaşıldı.
25.09.2021Eğitim
MEB açıkladı ve belli oldu! Yapılmayacak...
MEB açıkladı ve belli oldu! Yapılmayacak...MEB harekete geçti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar resmen duyuruldu. Yapılmayacak... Bakan Selçuk yeni gelişmeleri tek tek açıkladı ve detaylar belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, uzaktan eğitim altyapısının kalıcı olacağını duyurmuştu. Sistemin ayrıntılarına ilişkin açıklama yapıldı. Öte yandan gözler okulların kapanacağı tarihe çevrildi. Ara tatil ile ilgili de bilgi verildi. Nisanda yapılmayacak. Ayrıca okulların uzatılması ile ilgili de çalışmaların sürdüğü vurgulandı. İşte eğitimde reform niteliği taşıyan eğitim modeli hakkındaki tüm detaylar...
29.03.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! Detaylar belli oldu, tarih...
MEB resmen duyurdu! Detaylar belli oldu, tarih...Milli Eğitim Bakanlığı tek tek duyurdu. Tarihler belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk milyonların beklediği önemli açıklamayı yaptı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk sınava girecek 8. ve 12. sınıflara özel bir uygulamaya dikkat çekti. 6 Haziran'a kadar yapılacak. Yüz yüze eğitimde 6, 7, 10 ve 11. sınıflar için de açıklama yapıldı.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öte yandan yüz yüze eğitime ilişkin çalışmalarına da devam ediyor. Yüz yüze eğitim, sınavlar, öğretmen atamaları, kaynak setleri ve diğer birçok merak edilen konuyla ilgili bilgi verildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk mart ayı sonuna işaret ederek sınavlarla ilgili de açıklamada bulundu. Öğretmen atama takvimiyle ilgili soruyu da yanıtladı. İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamaları...
26.02.2021Eğitim
Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim ile ilgili flaş açıklama! Okullar...
Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim ile ilgili flaş açıklama! Okullar...Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yüz yüze eğitime ilişkin açıklama geldi. Milyonlar bekliyordu. Bakan Selçuk okulların açılmasıyla ilgili duyuruyu yaptı. Okulların açılmasına kararlılıkla devam edildiğini belirten Selçuk, uzaktan eğitimin yüz yüze eğitimden daha zor olduğunu ve sağlık anlamında bir riske girilmeden yüz yüze eğitime ilişkin çalışmaların sürdüğünü vurguladı. İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamaları...
25.02.2021Eğitim
Türkiye'nin ilk havacılık ve uzay lisesi Ankara'da açıldı! Bakan Özer duyurdu
Türkiye'nin ilk havacılık ve uzay lisesi Ankara'da açıldı! Bakan Özer duyurduMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, savunma sanayi alanında sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağının yetişeceği uzay ve havacılık teknolojisi alanında Türkiye'nin ilk meslek lisesinin Ankara'nın Elmadağ ilçesinde açıldığını duyurdu.
7.05.2023Eğitim
12. sınıf öğrencilerine devamsızlık affı! Sınıfta kalma yok, Bakan Özer duyurdu
12. sınıf öğrencilerine devamsızlık affı! Sınıfta kalma yok, Bakan Özer duyurduMilli Eğitim Bakanı ve AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Mahmut Özer, CNN TÜRK yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Özer, yaptığı açıklamada 12. sınıf öğrencilerine devamsızlık affı getirildiğini belirterek sınıfta kalmanın olmayacağını duyurdu. Öte yandan Özer, telafi eğitimleri, meslek liseleri, özel okul fiyatları ve ek atama ile ilgili de konuştu.
2.05.2023Eğitim
1 Mayıs'ta ek ders ödenir mi 2023, resmi tatillerde ek ders ücreti ödenecek mi? Öğretmenlerin ek ders ücreti kesilecek mi? (1 Mayıs 2023 MEB ek ders açıklaması)
1 Mayıs'ta ek ders ödenir mi 2023, resmi tatillerde ek ders ücreti ödenecek mi? Öğretmenlerin ek ders ücreti kesilecek mi? (1 Mayıs 2023 MEB ek ders açıklaması)1 Mayıs'ta Destekleme Yetiştirme Kursu (DYK) ek ders ödemesi olup olmayacağı sorgulanıyor. Resmi tatillerde hizmete devam eden ya da eğitime ara vermek zorunda kalan öğretmenler DYK ek ders araştırmasına 1 Mayıs’a az bir süre kala araştırılıyor. Peki, 1 Mayıs'ta DYK ek ders ödemesi yapılacak mı?
İstanbul'daki okullar için karar! Sağlam raporu olmayan kapatılacak
İstanbul'daki okullar için karar! Sağlam raporu olmayan kapatılacakDeprem bölgesinde sağlam raporu verilen tüm devlet okullarını açtıklarını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, üç ay içinde sağlam raporu almayan özel okulları ise kapatacaklarını kaydetti.
8.04.2023Eğitim
Özel okullarda deprem paniği! Veliler rapor peşinde
Özel okullarda deprem paniği! Veliler rapor peşindeDepreme dayanıksız devlet okulları bir bir tahliye edilirken çocukları özel okullarda okuyan veliler harekete geçti. Ailelerin teknik raporların peşine düşmesi sonrası, bazı okullar incelemeler sonucunda kampüslerini kapattı.
1.03.2023Gündem
Okullar ne zaman açılacak, 10 ilde okullar 1 Mart’ta mı? Okulların açılış tarihi ertelenecek mi?
Okullar ne zaman açılacak, 10 ilde okullar 1 Mart’ta mı? Okulların açılış tarihi ertelenecek mi? Depremin vurduğu 10 ilde okulların durumu merak ediliyor. Okullar ne zaman açılacak? Sorusuna Milli Eğitim Bakanı Özer’den açıklama geldi. Peki, Okullar ne zaman açılacak, 10 ilde okullar 1 Mart’ta mı? Okulların açılış tarihi ertelenecek mi?
13.02.2023Eğitim
Özel okullar depremzedelere burs mu verecek, burslu öğrenci mi alacak? Hangi özel okullar burslu öğrenci alacak?
Özel okullar depremzedelere burs mu verecek, burslu öğrenci mi alacak? Hangi özel okullar burslu öğrenci alacak? Özel okul dernek ve platformları bir araya gelerek yaptığı açıklamada deprem bölgesinden farklı illere göç eden öğrencilerin özel okullarda ikinci dönem tam burslu okutulacağını duyurmuştu. Öğrencilerin bu kapsamda başvuru yapabileceği okullar ve kontenjanları öğrenebileceği Misafir Öğrenci Sistemi açıldı. Peki, Özel okullar depremzedelere burs mu verecek, burslu öğrenci mi alacak? Hangi özel okullar burslu öğrenci alacak?
11.02.2023Eğitim
Tatil 1 hafta uzadı mı? Okullar bir hafta daha tatil mi? Okullar tüm Türkiye'de ne zaman açılacak?
Tatil 1 hafta uzadı mı? Okullar bir hafta daha tatil mi? Okullar tüm Türkiye'de ne zaman açılacak?Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tatil hakkında son alınan kararı duyurdu. 3 Ocak'ta başlayan 15 tatil süreci deprem ve zorlu hava koşulları nedeniyle uzatıldı. Deprem bölgesinde okulların tatil edilmesi tüm Türkiye'ye yayıldı. Peki tatil 1 hafta daha uzadı mı? Okullar bir hafta daha tatil mi, ne zaman açılacak? İşte MEB açıklaması...
9.02.2023Gündem
Yarın okullar tatil mi? İstanbul, Ankara, Bursa'da okullar tatil mi? 6 Şubat Valilik MEB kar tatili olan iller listesi
Yarın okullar tatil mi? İstanbul, Ankara, Bursa'da okullar tatil mi? 6 Şubat Valilik MEB kar tatili olan iller listesiKar tatiliyle ilgili valilik açıklamaları vatandaşlar tarafından takip ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan ve ülke genelinde etkili olması beklenen kar yağışı başladı. Yarın okullar tatili mi, ders olacak mı, yarıyıl tatili uzadı mı soruları da öğrencilerin merak konusu oldu. Bitlis ve Muş'ta okulların tatil edilmesinin ardından gözler Marmara'ya çevrildi. Peki Bursa'da okullar tatil edildi mi? İstanbul, Ankara ve İzmir'de yarın okul var mı? İşte kar tatili olan iller listesi...
5.02.2023Gündem
Son ders zili bugün çalıyor! İlk ara tatil kaç gün olacak? Okullar ne zaman açılacak? Bakan Özer'den öğrencilere mesaj!
Son ders zili bugün çalıyor! İlk ara tatil kaç gün olacak? Okullar ne zaman açılacak? Bakan Özer'den öğrencilere mesaj!Okullarda ilk ara tatil bugün başlıyor. Milyonlarca öğrenci iki aylık eğitim sürecinin ardından tatile girecek. Bugün çalacak son ders ziliyle birlikte öğrenciler ara tatilde dinlenecek. Müzeler başta olmak üzere sanat kurumları, yerel yönetimler öğrenciler için bir dizi ara tatil etkinlik programı oluşturdu. Peki, Okulların ara tatili ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor? Okullarda ara tatil kaç gün? 9 gün tatil ne zaman başlıyor, bugün tatil mi? İşte detaylar…
11.11.2022Eğitim
Devlet okullarında forma zorunlu mu, okul kıyafeti zorunlu mu? Okullarda kıyafet yönetmeliği!
Devlet okullarında forma zorunlu mu, okul kıyafeti zorunlu mu? Okullarda kıyafet yönetmeliği!Devlet okullarında forma giymek zorunlu mu, okullarda forma zorunlu mu? Yaklaşık 19 milyon İlk ve ortaöğretim öğrencileri yaz tatili ardından 2022-2023 eğitim öğretim yılına başladı. Öğrenciler okullarına devam ederken okullarda kıyafet uygulaması hakkında aramalarını da arttırdı. Söz konusu konuyla ilgili okul formasının zorunlu olup olmadığı oldu.
20.09.2022Eğitim
MEB'den son dakika kararı! Okulların açılmasından sonra bir ilk
MEB'den son dakika kararı! Okulların açılmasından sonra bir ilkMilli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Resmen başladı. Bu yıl ilk kez oluyor. İlokul, ortaokul ve liselerde geçerli olacak. 2022-2023 eğitim-öğretim yılının başlamasının ardından resmen yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Sancaktepe’de Arif Nihat Asya Anadolu Lisesinde düzenlenen 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı'nda yaptığı konuşmada, “Yardımcı kaynak problemini de ilk kez çözdük ve ilk kez 2022-2023 eğitim öğretim yılı itibariyle tüm öğrencilerimizin sırasına sadece ders kitaplarını değil, 130 milyon yardımcı kaynağı da ücretsiz olarak bıraktık” dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
13.09.2022Eğitim
MEB'den son dakika açıklaması! Öğrenci milyonları ilgilendiriyor, bu yıl ilk defa olacak
MEB'den son dakika açıklaması! Öğrenci milyonları ilgilendiriyor, bu yıl ilk defa olacakMEB'den son dakika açıklaması geldi. MEB'den milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren gelişmesi duyurdu. Öğrenci milyonlar için ders zili çalıyor. 12 Eylül Pazartesi günü okullar açılıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den milyonlarca öğrenci ve veliyi ilgilendiren açıklamalar peş peşe geldi. Öğrenci milyonları bu yıl bir ilk bekliyor. Eğitimde fırsat eşitliği kapsamında ücretsiz dağıtılan ders kitaplarına ilave olarak bu yıl ilk defa yardımcı kaynaklarda basılı olarak sıralarda yerini alacak. 2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrenciler bu imkandan yararlanacak. Öğrencilerin bir dönem boyunca ihtiyaç duyacakları tüm yardımcı kaynaklar okullara gönderildi. İşte öğrenci ve veli milyonları ilgilendiren kritik detaylar...
10.09.2022Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Özer: Mesleki eğitim Türkiye’de çok farklı noktaya gitmeye başladı
Milli Eğitim Bakanı Özer: Mesleki eğitim Türkiye’de çok farklı noktaya gitmeye başladıEğitim fakültelerinin dekanları ile bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili olarak, “Aslında nihai amacımız, eğitim sistemimizdeki öğretmenlerin mümkün olduğu kadar büyük bir oranda yüksek lisans ve doktora yapmasını sağlamak” dedi.
8.09.2022Eğitim
MEB'den son dakika kararı! Okulların açılmasına günler kala değişti, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsıyor
MEB'den son dakika kararı! Okulların açılmasına günler kala değişti, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsıyorMilli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. MEB son dakika kararını duyurdu. Tüm sınıflarda geçerli olacak. Okulların açılmasına günler kala resmen değişti. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Şu anda Sağlık Bilim Kurulunun bu süreçte kapalı alanlarda maske kullanımıyla ilgili bir kararı yok. Dolayısıyla derslerde maske kullanımı söz konusu olmayacak” dedi. Öte yandan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Mesleki Gelişim Çalışmaları ve Eğitim Programına İlişkin Yönerge kapsamında yapılan uzman öğretmenlik eğitimleri 9 Eylül'e kadar uzatıldı. İşte son dakika haberinin detayları...
7.09.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Meb Okullar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki meb okullar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.