Liselere Geçiş Sistemi

Liselere Geçiş Sistemi

Son dakika liselere geçiş sistemi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan liselere geçiş sistemi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını liselere geçiş sistemi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Liselere Geçiş Sistemi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan liselere geçiş sistemi gelişmeleri de dahil olmak üzere 425 liselere geçiş sistemi haberi bulunmuştur. Tüm liselere geçiş sistemi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Nakil komisyonu ile yerleştirme nasıl yapılacak? LGS boş kontenjanları açıklandı mı? Hiçbir okula giremeyen öğrenciler ne yapacak?
Nakil komisyonu ile yerleştirme nasıl yapılacak? LGS boş kontenjanları açıklandı mı? Hiçbir okula giremeyen öğrenciler ne yapacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlike merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreçleri tamamlandı. Peki, LGS’de hiçbir okula giremeyen öğrenciler ne yapacak? Nakil komisyonu ile yerleştirme nasıl yapılacak? LGS boş kontenjanları açıklandı mı? İşte detaylar…
8.08.2022Eğitim
LGS 2. ek yerleştirme sonuçları açıklandı! LGS 2. nakil sonuçları sorgulama ekranı!
LGS 2. ek yerleştirme sonuçları açıklandı! LGS 2. nakil sonuçları sorgulama ekranı!LGS'de ikinci nakil sonuçları açıklandı! MEB duyurdu! Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının açıklandığını, tercih yapan öğrencilerin yüzde 97.6’sının istedikleri bir liseye yerleştirildiğini bildirdi. İşte LGS 2. Nakil sonuçları sorgulama ekranı!
8.08.2022Eğitim
LGS 2. nakil sonuçları açıklandı
LGS 2. nakil sonuçları açıklandıMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının açıklandığını, tercih yapan öğrencilerin yüzde 97.6’sının istedikleri bir liseye yerleştirildiğini bildirdi.
8.08.2022Eğitim
Demirören MTAL şampiyonlar liginde
Demirören MTAL şampiyonlar ligindeMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, LGS yerleştirme sonuçlarında yüzde 1’lik dilimden öğrenci alan Demirören MTAL’in en başarılı meslek liseleri arasına girdiğini söyledi.
2.08.2022Eğitim
LGS birinci nakil sonuçları açıklandı! Birinci nakil sonuçları sorgulama ekranı sonuc.meb.gov
LGS birinci nakil sonuçları açıklandı! Birinci nakil sonuçları sorgulama ekranı sonuc.meb.govLiselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında birinci nakil sonuçları öğrencilerin erişimine açıldı. Peki, LGS birinci nakil sonuçları nereden ve nasıl sorgulanır? İşte Birinci nakil sonuçları sorgulama ekranı…
1.08.2022Eğitim
Vali Yerlikaya'dan İstanbul'daki mesleki teknik liselerine tebrik
Vali Yerlikaya'dan İstanbul'daki mesleki teknik liselerine tebrikİstanbul Valisi Ali Yerlikaya Liselere Geçiş Sistemi (LGS), kapsamında yapılan merkezi sınavın tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından yüksek puanlı öğrencileri bünyesine katan mesleki teknik liselerini tebrik etti. Vali Yerlikaya'nın paylaşımında tercihlerde tarihi bir başarı elde eden Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de yer aldı.
27.07.2022Gündem
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden tarihi başarı
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden tarihi başarıTürkiye'nin Türkiye’nin en büyük medya grubu bünyesinde eğitim veren, alanında ilk ve tek medya lisesi olan Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, birçok anadolu ve fen lisesinin yüzdelik dilimlerini geride bırakarak zirvede yer aldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne, 0,12'lik yüzdelik dilimden öğrencilerin yerleşmesini büyük bir başarı olarak değerlendirdi.
25.07.2022Gündem
MEB resmen duyurdu ve belli oldu! 1 Ağustos...
MEB resmen duyurdu ve belli oldu! 1 Ağustos...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması! MEB resmen duyurdu. Yüz binlerce öğrenci bekliyordu. Tarihler belli oldu. LGS kapsamında yapılan merkezi ve yerel yerleştirme sonuçları internet sitesi üzerinden açıklandı. Öğrenciler, yerleştirme sonuçlarına T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile ulaşabilecek. LGS'ye ilişkin merkezi yerleştirmeyle öğrenci alan liselerin taban puanları ve yüzdelik dilimler tablosu ile boş kontenjanlar da belli oldu. İlk yerleştirmede yerleşemeyen veya yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için yerleştirme süreci devam edecek. Yerleştirmeye esas birinci nakil başvuruları başladı. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) çerçevesinde yapılan merkezi ve yerel yerleştirme sonuçlarına ilişkin raporları erişime açtı. İşte LGS ile ilgili son dakika gelişmeleri...
25.07.2022Eğitim
Lise boş kontenjan ve taban puanları açıklandı mı? Yerleştirme sonuçlarına göre liselerin boş kontenjanları nasıl sorgulanır, yerleşemeyenler ne yapacak?
Lise boş kontenjan ve taban puanları açıklandı mı? Yerleştirme sonuçlarına göre liselerin boş kontenjanları nasıl sorgulanır, yerleşemeyenler ne yapacak?Lise boş kontenjan ve taban puanları açıklandı mı? sorusuna yanıt LGS sonuçlarının açıklanmasından beri yanıt aranıyor. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirme sonuçlarına göre liselerin boş kontenjanları ve taban puanları "e-okul.meb.gov.tr" adresinde açıklandı. Peki, Hiçbir okula yerleşemeyen ne yapacak? Öğrenci Alan Liselerin Taban ve Tavan Puanlarıyla Yüzdelik Dilimleri tablosuna nasıl ulaşılır?
25.07.2022Eğitim
Nakil başvuruları başladı mı? LGS 2. tercihler ne zaman? MEB nakil bavuru tarihlerini açıkladı!
Nakil başvuruları başladı mı? LGS 2. tercihler ne zaman? MEB nakil bavuru tarihlerini açıkladı!MEB duyurdu! LGS tercih sonuçları açıklandı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi ve yerel yerleştirme sonuçlarını "meb.gov.tr" ile "sonuc.meb.gov.tr" internet adresleri üzerinden erişime açıldı. Öğğrenciler LGS yerleştirme sonuçlarını öğrenirken, ilk yerleştirmede yerleşemeyen öğrenciler ve nakil hakkını kullanmak isteyenler nasıl bir yol izleneceğini araştırıyor. Peki, Nakil başvuruları başladı mı? LGS 2. Tercihler ne zaman? LGS tercih sonuçlarına göre yerleşemeyen ne yapacak? İşte detaylar…
25.07.2022Eğitim
LGS yerleştirme sonuçları açıklandı! LGS tercih sonuçlarına nereden bakılır? LGS tercih sonuçları MEB giriş ekranı!
LGS yerleştirme sonuçları açıklandı! LGS tercih sonuçlarına nereden bakılır? LGS tercih sonuçları MEB giriş ekranı!Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yapılan ilk yerleştirmelerin sonuçları açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi ve yerel yerleştirme sonuçlarını "meb.gov.tr" ile "sonuc.meb.gov.tr" internet adresleri üzerinden erişime açtık. Öğrencilerimize hayırlı olsun." açıklamasını yaptı. İşte LGS tercih sonuçları MEB giriş ekranı!
25.07.2022Eğitim
LGS’de yerleştirme sonuçları açıklandı mı? LGS tercih sonuçlarına nereden bakılır? LGS tercih sonuçları MEB giriş ekranı!
LGS’de yerleştirme sonuçları açıklandı mı? LGS tercih sonuçlarına nereden bakılır? LGS tercih sonuçları MEB giriş ekranı!Milyonlarca aday bekliyor! Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan merkezi sınavın yerleştirme sonuçları için gözler Milli Eğitim Bakanlığın’na çevrildi. Adaylar hangi liseyi kazandıklarını MEB tarafından açıklanacak sonuç sisteminden öğrenilebilecek. Peki, LGS’de yerleştirme sonuçları açıklandı mı? LGS tercih sonuçlarına nereden bakılır? LGS yerleştirme sonuçları saat kaçta açıklanacak? İşte LGS tercih sonuçları MEB giriş ekranı!
25.07.2022Eğitim
LGS yerleştirme sonuçları için gözler MEB’e çevrildi!
LGS yerleştirme sonuçları için gözler MEB’e çevrildi! Milyonların gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) yerleştirme sonuçlarına çevrildi. LGS kapsamındaki lise tercihleri, 4 Temmuz-20 Temmuz arasında yapıldı. İyi bir lisede öğrenim görmek isteyen pek çok öğrenci için sonuçlar büyük önem taşıyor. Liselere tercih sonuçları için heyecan dorukta. Açıklanan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takvimine göre, LGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Peki, 2022 LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS yerleştirme sonuçlarına nereden bakılır? LGS yerleştirme sonuçları saat kaçta açıklanacak? İşte meb.gov.tr LGS yerleştirme sonucu öğrenme ekranı…
24.07.2022Eğitim
LGS ile ilgili son dakika gelişmesi! Ve başladı!
LGS ile ilgili son dakika gelişmesi! Ve başladı!LGS giren öğrencilerle ilgili son dakika gelişmesi. Yüz binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiriyor. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında düzenlenen merkezi sınav sonuçlarına göre öğrenci alan devlet okullarına tercihler bugün başladı. Öğrenciler, 20 Temmuz günü saat 17.00’ye kadar tercih yapabilecekler. Yerleştirme sonuçları ise 25 Temmuz’da açıklanacak. LGS sınav puanlarıyla Anadolu, fen, sosyal bilimler başta olmak üzere, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programları ile özel program ve proje uygulayan ortaöğretim kurumlarına öğrenci alınacak. Öğrenciler, LGS kapsamında devlet okulları arasında merkezi sınav puanı, yerel yerleştirme ve pansiyonlu okullar olmak üzere 3 grupta tercih yapacaklar.
4.07.2022Eğitim
MEB'den flaş karar! 'Başlattık' dedi ve açıkladı, ilkokul, ortaokul ve lise...
MEB'den flaş karar! 'Başlattık' dedi ve açıkladı, ilkokul, ortaokul ve lise...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Tüm öğrenci ve öğretmenleri yakından ilgilendiriyor. İlkokul, ortaokul ve lise hepsini kapsıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 20 bin öğretmen atamasıyla ilgili ilk 5 branş sıralamasını paylaştı. Bakan Özer, kayıt parası isteyen okullarla ilgili de takipte olacaklarını söyledi. Öte yandan Bakan Özer, toplam 987 bin 691 öğrencinin yaz okullarına başvurduğunu açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...
3.07.2022Eğitim
Lise tercih ve yerleştirme takvimi belli oldu! Özel liselere kayıtlar ne zaman başlıyor? Yetenek sınavıyla öğrenci alan liselerde kayıtlar ne zaman?
Lise tercih ve yerleştirme takvimi belli oldu! Özel liselere kayıtlar ne zaman başlıyor? Yetenek sınavıyla öğrenci alan liselerde kayıtlar ne zaman? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) duyurdu! Ortaöğretim Kurumlarına Tercih ve Yerleştirme Takvimi’ni yayınladı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında, sınav sonuçlarının açıklanmasıyle birlikte 2022 Tercih kılavuzu da yayımlandı. Yayımlanan kılavuzda lise tercihleri, nakil işlemleri tarihleri, özel okul ve yetenekle öğrenci alan liselerin kayıt takvimi de yer aldı. Peki, Özel liselere kayıtlar ne zaman başlıyor? Yetenek sınavıyla öğrenci alan liselerde kayıtlar ne zaman? İşte detaylar…
30.06.2022Eğitim
MEB duyurdu! 2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı! LGS tercihleri ne zaman başlıyor? İşte 2022 LGS tercih robotu!
MEB duyurdu! 2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı! LGS tercihleri ne zaman başlıyor? İşte 2022 LGS tercih robotu!MEB duyurdu! LGS tercihleri başlıyor! MEB’ten yapılan açıklamada, 2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nun yayımlandığı bildirildi. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları tercih tarihleri de belli oldu. Peki, LGS tercihleri ne zaman başlıyor? MEB LGS tercih kılavuzu açıklandı mı? LGS tercih tarihleri belli oldu mu? Tercihler nasıl yapılacak? İşte detaylar…
30.06.2022Eğitim
LGS lise taban puanları 2022-tavan puanlar! MEB LGS 2022 taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kontenjanları açıklandı mı, LGS YEP lise taban puanları sıralaması ne?
LGS lise taban puanları 2022-tavan puanlar! MEB LGS 2022 taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kontenjanları açıklandı mı, LGS YEP lise taban puanları sıralaması ne?LGS lise taban puanları, MEB LGS taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kontenjanları için aramalar arttı. 5 Haziran tarihinde yapılan LGS merkezi sınav sonuçları açıklandı. LGS sonuçları ile beraber lise taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kontenjanları hakkında yapılan araştırmalar da yoğunlaştı. Ankara, İzmir, İstanbul ve diğer illerdeki öğrenciler, tercihlerden önce LGS lise taban puanları açıklandı mı? 2022 MEB lise tavan ve taban puanları ile yüzdelik dilim ve kontenjan listesi belli oldu mu? sorularına yanıt arıyor. Peki, LGS YEP lise taban puanları sıralaması ne? İşte LGS lise taban-tavan puanları 2022 hakkındaki detaylar…
30.06.2022Eğitim
MEB yerel yerleştirme tercih rehberi yayımlandı! İşte MEB yerel yerleştirme ekranı!
MEB yerel yerleştirme tercih rehberi yayımlandı! İşte MEB yerel yerleştirme ekranı!LGS sonuçları açıklandı. MEB tarafından açıklanan LGS sonuçlarının ardından LGS tercih rehberi de yayımlandı. Liseye yerleşecek olan öğrenciler yerel yerleştirmenin nasıl yapılacağını araştırıyor. Peki, LGS yerel yerleştirme nedir? LGS yerel yerleştirme nasıl yapılır? MEB yerel yerleştirme ekranı!
30.06.2022Eğitim
MEB duyurdu! 2022 LGS tercih kılavuzu yayımlandı! LGS kontenjanları ile yüzdelik dilimler açıklandı!
MEB duyurdu! 2022 LGS tercih kılavuzu yayımlandı! LGS kontenjanları ile yüzdelik dilimler açıklandı!Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) duyurdu! 2022 LGS tercih kılavuzu yayımlandı! MEB, LGS kapsamında sınavla öğrenci alacak okulların kontenjanları ile geçen yılki yüzdelik dilimleri de açıkladı. Peki, 2022 LGS tercihleri nasıl yapılır? İşte LGS lise kontenjanları ve yüzdelik dilimleri…
30.06.2022Eğitim
Genel yüzdelik dilim nedir, LGS genel yüzdelik dilim ne anlama geliyor? Yüzdelik dilim nasıl hesaplanır?
Genel yüzdelik dilim nedir, LGS genel yüzdelik dilim ne anlama geliyor? Yüzdelik dilim nasıl hesaplanır?LGS sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 81 ilde düzenlenen sınava katılım sağlayan 1 milyon 38 bin 492 öğrenci merak içinde sonuçlarını öğrenemeye çalışıyor. Sonuçların açıklanmasıyla yüzdelik dilim konusu merak edilemeye başlandı. Peki, Genel yüzdelik dilim nedir, LGS genel yüzdelik dilim ne anlama geliyor?
30.06.2022Eğitim
LGS tercih kılavuzu yayınlandı mı? LGS tercih kılavuzu 2022 ne zaman yayınlanacak? LGS 2022 tercihleri ne zaman başlayacak?
LGS tercih kılavuzu yayınlandı mı? LGS tercih kılavuzu 2022 ne zaman yayınlanacak? LGS 2022 tercihleri ne zaman başlayacak?MEB, LGS sonuçlarını açıkladı. 5 Haziran 2022’de gerçekleştrilen LGS kapsamındaki merkezî sınav sonuçları www.meb.gov.tr adresinden adayların erişime açıldı. MEB’ten yapılan açıklamada LGS’ye 1 milyon 31 bin 799 öğrenci girdi ve katılım oranı yüzde 83 olarak gerçekleşti. LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların gözü MEB tarafından açıklanacak tercih kılavuzuna çevrildi. Peki, LGS tercih kılavuzu yayınlandı mı? LGS tercih kılavuzu 2022 ne zaman yayınlanacak? LGS 2022 tercihleri ne zaman başlayacak? LGS sınav sonuçları nasıl öğrenilir? LGS tercihleri ne zaman? İşte detaylar…
30.06.2022Eğitim
LGS taban puanları! Lise taban puanları açıklandı mı? İşte MEB lise tavan ve taban puanları ile yüzdelik dilim ve kontenjan listesi
LGS taban puanları! Lise taban puanları açıklandı mı? İşte MEB lise tavan ve taban puanları ile yüzdelik dilim ve kontenjan listesiMEB, LGS sınav sonuçlarını açıkladı. Adaylar LGS kapsamındaki merkezî sınav sonuçları www.meb.gov.tr adresinde erişime açıldı. LGS sınav puanlarını öğrenen adaylar LGS taban puanları ve yüzdelik dilimleri araştırıyor. Peki, Lise taban puanları açıklandı mı? İşte MEB lise tavan ve taban puanları ile LGS yüzdelik dilim ve kontenjan listesi
30.06.2022Eğitim
LGS sonuçları açıklandı! 2022 LGS sınav sonuçları MEB sorgulama sayfası!
LGS sonuçları açıklandı! 2022 LGS sınav sonuçları MEB sorgulama sayfası! Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 Haziran'da gerçekleştirilen 2022 LGS sonuçları meb.gov.tr adresinden açıklandı. İşte, 2022 LGS sınav sonuçları sorgulama sayfası
30.06.2022Eğitim
2022 LGS SONUÇLARI meb.gov.tr sorgulama ekranı! LGS 2022 sonuçları açıklandı mı? LGS 2022 tercihleri ne zaman başlayacak?
2022 LGS SONUÇLARI meb.gov.tr sorgulama ekranı! LGS 2022 sonuçları açıklandı mı? LGS 2022 tercihleri ne zaman başlayacak? Milyonlarca aday bekliyor! Nefesler tutuldu. Heyecanlı bekleyiş sona eriyor. İyi bir lisede eğitim görmek için yıl boyu çalışan adaylar için tercih süreci başlayacak. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı 5 Haziran’da yapılmıştı. Adaylar LGS sonuçlarının açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak tercih sürecini merak ediyor. MEB son dakika açıklamaları takip ediliyorken LGS sınav sonuçlarının nasıl öğrenileceği merak ediliyor. Peki, LGS 2022 sonuçları açıklandı mı? ? LGS sonuçları nereden öğrenilir? LGS 2022 tercihleri ne zaman başlayacak? İşte 2022 LGS SONUÇLARI meb.gov.tr sorgulama…
30.06.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Liselere Geçiş Sistemi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki liselere geçiş sistemi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.