Lgs

Lgs

Son dakika lgs haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan lgs ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını lgs haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Lgs

haberleri sayfasında son dakika yaşanan lgs gelişmeleri de dahil olmak üzere 966 lgs haberi bulunmuştur. Tüm lgs haberleri aşağıda listelenmiştir.
Marmara Bölgesi için kritik deprem uyarısı! Japon uzmandan önemli açıklama
Marmara Bölgesi için kritik deprem uyarısı! Japon uzmandan önemli açıklamaAdıyaman’a gelerek deprem hakkında seminer veren Japon Deprem Uzmanı Yoshınorı Morıwakı, Marmara Bölgesi'ni ciddi bir depremin beklediğini ve deprem olması halinde binlerce kişinin hayatını kaybedebileceğini vurguladı.
2.11.2023Gündem
Son dakika... LGS tarihi belli oldu! Bakan Tekin duyurdu
Son dakika... LGS tarihi belli oldu! Bakan Tekin duyurduLGS merkezî sınav takvimine ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Yusuf Tekin, 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınavının 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacağını söyledi.
2.11.2023Eğitim
MEB'den açıklama geldi! Okullarda yeni dönem başlıyor! Sınıf tekrarı geliyor, devamsızlığa af yok ve açık liseye geçişler zorlaşacak
MEB'den açıklama geldi! Okullarda yeni dönem başlıyor! Sınıf tekrarı geliyor, devamsızlığa af yok ve açık liseye geçişler zorlaşacakMEB'den son dakika açıklaması geldi. Okullarda yeni dönem başlıyor. MEB tarafından yapılan açıklamada milyonlarca öğrenci ilgilendiren yeni dönemin şifreleri verildi. Liselere sınıf tekrarı geliyor, devamsızlığa kesinlikle af yok, açık liseye geçişler zorlaşacak. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin okullarda yeni dönemde uygulanacak kuralları tek tek duyurdu.
17.08.2023Eğitim
LGS 3. nakil başvuru tarihi ne, nakil başvurusu nasıl yapılır? MEB İl ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonuna nasıl başvurulur? LGS 3. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?
LGS 3. nakil başvuru tarihi ne, nakil başvurusu nasıl yapılır? MEB İl ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonuna nasıl başvurulur? LGS 3. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?2023 LGS 2. nakil sonuçları açıklandı. LGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının açıklanmasıyla nakiller ile herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler il ilçe nakil komisyonu başvuruları için araştırmalarını arttırdı. Peki, İl ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonu başvurusu nasıl yapılır? LGS 3. nakil başvurusu başladı mı, ne zaman başlıyor? LGS 3. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?
8.08.2023Eğitim
LGS 2. nakil sonuçları açıklandı
LGS 2. nakil sonuçları açıklandıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) LGS kapsamında yerleştirmeye esas 2. nakil sonuçlarının açıklandığını duyurdu.
7.08.2023 Eğitim
LGS ikinci nakil sonuçları yarın açıklanacak
LGS ikinci nakil sonuçları yarın açıklanacakLGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları yarın açıklanacak.
6.08.2023Eğitim
Büyükçekmece'de velilerden dolandırıcılık iddiası! Suç duyurusunda bulunuldu
Büyükçekmece'de velilerden dolandırıcılık iddiası! Suç duyurusunda bulunulduBüyükçekmece'de iddiaya göre, 1 Ağustos'ta eğitime başlama duyurusu yapan ve kayıt paralarını toplayan dershane yetkilileri kayıplara karıştı. Dershaneyi eğitim günü geldiğinde kapısına kilit vurulmuş halde bulan veliler büyük şok yaşadı. Yetkili bir isme de ulaşamayan veliler, savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.
3.08.2023Gündem
LGS 3. tercih ne zaman 2023? LGS 2. nakil başvurusu nasıl yapılır? e okul nakil başvurusu yapma ekranı (meb.gov.tr LGS)
LGS 3. tercih ne zaman 2023? LGS 2. nakil başvurusu nasıl yapılır? e okul nakil başvurusu yapma ekranı (meb.gov.tr LGS)Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçlarını açıkladı. Bakanlığın sosyal medya hesabındaki paylaşımda, LGS kapsamında yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçlarının Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden açıklandığı duyuruldu. Sonuçlara www.meb.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecek. Peki, LGS 2. nakil başvurusu nasıl yapılır, LGS 3. tercih ne zaman 2023? LGS 2. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte e okul nakil başvurusu yapma
31.07.2023Eğitim
LGS 1. nakil sonuçları (meb.gov.tr 2023) sorgulama ekranı | E okul nakil sonuçları nereden bakılır, nasıl öğrenilir? LGS 2. tercih sonuçları 2023
LGS 1. nakil sonuçları (meb.gov.tr 2023) sorgulama ekranı | E okul nakil sonuçları nereden bakılır, nasıl öğrenilir? LGS 2. tercih sonuçları 2023LGS 2. tercih sonuçları açıklandı. Yerleştirmeye esas 1. nakil için tercihleri 24 - 28 Temmuz tarihleri arasında yapıldı ve 1. nakil sonuçları ilan edildi. E-Okul üzerinden de erişim sağlanabilecek. Peki, LGS 2. Tercih sonuçları nasıl sorgulanır, MEB LGS 2. Nakil tercih sonuçlarına nereden bakılır? İşte LGS 1. Nakil sonuçları sorgulama ekranı…
31.07.2023Eğitim
LGS birinci nakil sonuçları açıklandı
LGS birinci nakil sonuçları açıklandıMilli Eğitim Bakanlığı, LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarının bakanlığın internet sitesinde erişime açıldığını duyurdu.
31.07.2023Eğitim
(LGS boş kontenjan sorgulama) LGS boş kontenjanlar 2023 açıklandı mı, MEB 2023 LGS boş kontenjan listesi ve LGS taban puanları nasıl sorgulanır? meb.gov.tr LGS boş kontenjan
(LGS boş kontenjan sorgulama) LGS boş kontenjanlar 2023 açıklandı mı, MEB 2023 LGS boş kontenjan listesi ve LGS taban puanları nasıl sorgulanır? meb.gov.tr LGS boş kontenjanMilli Eğitim Bakanlığı, ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerinin katıldığı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav sonuçlarını 23 Haziran'da açıkladı. LGS kapsamındaki lise tercihleri, 3 Temmuz-19 Temmuz arasında yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, LGS yerleştirme sonuçlarını http://www.meb.gov.tr adresinden ilan etti. Sonuçların açıklanmasıyla LGS boş kontenjanlar 2023 açıklandı mı, MEB 2023 LGS boş kontenjan listesi ve LGS taban puanları nasıl sorgulanır? Sorularına yanıt aranmaya başlandı. İşte MEB LGS boş kontenjan sorgulama sürecine dair merak edilenler…
25.07.2023Eğitim
LGS taban puanları 2023 (meb.gov.tr) E okul 2023 LGS taban puanları ne zaman açıklanacak? LGS 2023-2024 taban puanları, 2023 LGS boş kontenjanlar ve başarı sıralamaları
LGS taban puanları 2023 (meb.gov.tr) E okul 2023 LGS taban puanları ne zaman açıklanacak? LGS 2023-2024 taban puanları, 2023 LGS boş kontenjanlar ve başarı sıralamalarıLGS taban puanları ile boş kalan kontenjanlar merak konusu oldu. LGS 1. tercih yerleştirme sonuçları "meb.gov.tr" adresi üzerinden açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı, 24-28 Temmuz arası, yerleştirmeye esas 1. nakil tercih dönemi olarak belirlenirken, sınav puanıyla bir okula yerleşemeyen öğrenciler, LGS boş kontenjan ve lise taban puanları 2023 ile ek tercihleri sona erecek. Peki, E Okul nakil dönemi boş kontenjanları açıklandı mı, MEB 2. tercih tarihleri ne zaman? İşte 2023 LGS boş kontenjanlar ve lise taban puanları…
25.07.2023Eğitim
MEB lise kayıt takvimi 2023 lise kayıt tarihleri | Lise kayıtları ne zaman başlıyor ve bitiyor, 2023-2023 lise kayıt tarihleri belli oldu mu, 9. sınıf kayıt için gerekli evraklar nelerdir? Lise kayıt tarihleri
MEB lise kayıt takvimi 2023 lise kayıt tarihleri | Lise kayıtları ne zaman başlıyor ve bitiyor, 2023-2023 lise kayıt tarihleri belli oldu mu, 9. sınıf kayıt için gerekli evraklar nelerdir? Lise kayıt tarihleriLise kayırları ne zaman başlıyor ve bitiyor? Sorusunun yanıtı LGS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla gündeme geldi. LGS 2. nakil başvuru süreci devam ediyor. İlk tercihinde yerleştirmesi yapılan öğrenciler ise kayıt tarihlerine yönelik araştırmalarını yoğunlaştırdı. Gözler 2023-2024 MEB takvimine çevrildi. Sınavla öğrenci alan okullar için açılan 204 bin 812 kontenjanın 200 bin 310'u öğrenciler tarafından tercih edildi ve yerleştirme oranı % 97,80 olarak gerçekleşti. Peki, MEB lise kayıtları başladı mı, 9. sınıf kayıt için gerekli evraklar nelerdir, lise kayıtları otomatik mi yapılıyor?
25.07.2023Eğitim
LGS yerleştirme sonuçları açıklandı
LGS yerleştirme sonuçları açıklandıLGS tercih sonuçları için beklenen açıklama geldi. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi yerleştirme sonuçları "meb.gov.tr" ile "sonuc.meb.gov.tr" internet adresleri üzerinden erişime açıldı. Öğrenciler, yerleştirme sonuçlarına T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile ulaşabilecek.
24.07.2023Eğitim
LGS’de yerleştirme sonuçları bugün açıklanıyor
LGS’de yerleştirme sonuçları bugün açıklanıyor3-19 Temmuz arasında tercih işlemleri yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın yerleştirme sonuçları bugün açıklanacak.
24.07.2023Eğitim
LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2023? LGS tercih sonucuna nasıl bakılır? LGS yerleştirme sonucu öğrenme ve sorgulama ekranı: LGS tercih sonucu ne zaman açıklanacak?
LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2023? LGS tercih sonucuna nasıl bakılır? LGS yerleştirme sonucu öğrenme ve sorgulama ekranı: LGS tercih sonucu ne zaman açıklanacak?LGS tercih sonucu ne zaman açıklanacak, LGS tercih sonucuna nereden bakılır? LGS yerleştirme sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. LGS tercih süreci 3 Temmuz’da başladı. 8. sınıf öğrencileri aldıkları puanlara ve başarı sıralamalarına göre tercihlerini yaparken tercih sürecine ilişkin araştırmalarına da devam ediyor. Adayların en merak ettiği ise LGS yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağı oldu. Peki, LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS tercih sonucuna nasıl ve nereden bakılır? LGS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir? 2023 LGS yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarih…
17.07.2023Eğitim
'Torbacı' operasyonu! Çok sayıda gözaltı var
 'Torbacı' operasyonu! Çok sayıda gözaltı varMersin'de 'torbacı' olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik şafak operasyonu düzenlendi. 30 gözaltı kararının bulunduğu operasyonda çok sayıda şüpheli yakalandı.
12.07.2023Gündem
LGS adayları için son şans!  Üç gün sürecek  serbest kayıt dönemi başlıyor
LGS adayları için son şans! Üç gün sürecek serbest kayıt dönemi başlıyorLGS puanıyla öğrenci alan özel okulların kayıt takviminde sona gelindi. İkinci ve kesin kayıtlar tamamlandı, sırada üç gün sürecek serbest kayıt dönemi var. Özel okulların çoğu kontenjanlarını doldurdu ancak adaylar serbest kayıt döneminde boş kalan kontenjanlara yerleşme şansı yakalayabilecek.
12.07.2023Eğitim
Demirören Medya Lisesi'nde öğrenci ve veliler konuştu: Haftada 24 saat İngilizce eğitim
Demirören Medya Lisesi'nde öğrenci ve veliler konuştu: Haftada 24 saat İngilizce eğitimİlk yılında LGS’de yüzde 1’lik dilime giren adayların tercih ettiği, Türkiye’nin ilk ve tek medya lisesi Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde (MTAL) eğitim alan öğrenciler ve velileri okulun eğitim şartları ve müfredatını övgüyle anlattı.
11.07.2023Gündem
Öğrenci ve veliler Demirören Medya ve Teknoloji MTAL'i anlattı
Öğrenci ve veliler Demirören Medya ve Teknoloji MTAL'i anlattıİlk yılında LGS’de yüzde 1’lik dilime giren adayların tercih ettiği, Türkiye’nin ilk ve tek medya lisesi Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde (MTAL) eğitim alan öğrenciler ve velileri okulun eğitim şartları ve müfradatını övgüyle anlattı.
11.07.2023Eğitim
Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni öğrencilerini bekliyor
Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni öğrencilerini bekliyorİlk yılında LGS’de yüzde 1’lik dilime giren adayların tercih ettiği Türkiye’nin ilk ve tek medya lisesi Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ‘geleceğin iletişim ve medya’ çalışanlarını bekliyor.
6.07.2023Vatan TV
Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni öğrencilerini bekliyor
Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni öğrencilerini bekliyorİlk yılında LGS’de yüzde 1’lik dilime giren adayların tercih ettiği Türkiye’nin ilk ve tek medya lisesi Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ‘geleceğin iletişim ve medya’ çalışanlarını bekliyor.
6.07.2023Eğitim
Demirören Medya Lisesi yeni öğrencilerini bekliyor
Demirören Medya Lisesi yeni öğrencilerini bekliyorLiselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından 3 Temmuz’da öğrenciler için tercih dönemi başladı. Öğrenciler kendileri için iyi bir okul ararken Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türkiye’nin ilk ve tek medya lisesi olarak öğrencilerine birçok imkan sunuyor. Bu liseyi tercih etmek için birden fazla neden olduğunu söyleyen okul müdürü Atilla Ertoğan, “Bütün derslerimizi buranın imkanlarını kullanarak yapıyoruz. Öğrencilerimiz CNN Türk, Kanal D, Demirören Haber Ajansı (DHA), Hürriyet ve Milliyet’te hem derslerini görecek hem de buradaki profesyonellerle çalışacak. Bunun yanı sıra staj akreditasyon programımız var. Öğrencilerimiz yaz aylarında Avrupa Birliği ülkelerinde stajlarını yapacak. Aynı zamanda dil yetkinliklerini geliştirecekler” dedi.
5.07.2023Eğitim
LGS tercihi yapacak öğrencilere uyarı geldi! Uzman isim püf noktalarını açıkladı
LGS tercihi yapacak öğrencilere uyarı geldi! Uzman isim püf noktalarını açıkladıÖğrenci ve veli yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor. LGS tercihi yapacak olan öğrenci ve veliler için kritik tavsiyeler geldi. İşte LGS tercihi için dikkat çeken uyarılar...
4.07.2023Eğitim
Okullarda yeni kayıt maratonu başladı! Tarih uyarısı
Okullarda yeni kayıt maratonu başladı! Tarih uyarısıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından LGS sonuçlarının açıklanması ve tercih kılavuzunun yayınlamasının ardından, merkezi sınavla öğrenci alacak özel okullar 26 Haziran’da taban puanlarını ilan etmişti. Bayram tatilinin ardından da özel okullar için ön kayıt dönemi başladı. 5 Temmuz’a kadar sürecek ön kayıtlar, online olarak okulların web siteleri üzerinden yapılabiliyor.
4.07.2023Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Lgs ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki lgs haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.