Lise

Lise

Son dakika lise haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan lise ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını lise haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Lise

haberleri sayfasında son dakika yaşanan lise gelişmeleri de dahil olmak üzere 11.736 lise haberi bulunmuştur. Tüm lise haberleri aşağıda listelenmiştir.
30 yıldır siyasete damga vuruyor: Her seçimi kazandı!
30 yıldır siyasete damga vuruyor: Her seçimi kazandı!Asıl hedefi yeşil sahaların fatihi olmaktı. Ancak babası istemeyince lise yıllarından beri meraklı olduğu politikaya yöneldi. Milli Selamet Partisi saflarında başladığı siyasi hayatında ilk büyük başarıyı 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kazandı. Yaklaşık 30 yıldır da yenilgiyi hiç tatmadı.
29.05.2023Gündem
Yarın okullar tatil mi, 29 Mayıs Pazartesi okul var mı, yok mu? Seçimden sonra ilkokul, ortaokul ve lise tatil mi?
Yarın okullar tatil mi, 29 Mayıs Pazartesi okul var mı, yok mu? Seçimden sonra ilkokul, ortaokul ve lise tatil mi?29 Mayıs'ta okulların tatil olup olmadığı öğrenciler tarafından araştırılıyor. Cumhurbaşkanı 2.tur seçimleri 28 Mayıs bugün, Mili Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda gerçekleşiyor. Sandıklar okullara kurulduğundan öğrenciler 29 Mayıs okullar tatil mi sorusuna yanıt aranıyor. 14 Mayıs’ta seçim ertesi günü olan 15 Mayıs’ta okullar tatil edilmişti. Peki, yarın okullar tatil mi? Seçimden sonra 29 Mayıs Pazartesi okul var mı, dersler yapılacak mı?
28.05.2023Eğitim
Okullarda yeni dönem! Bakan Özer duyurdu
Okullarda yeni dönem! Bakan Özer duyurduOkullarda yeni dönem başlıyor. 81 ildeki tüm okullarda uygulanacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüzlerce rehber öğretmen adayının beklediği müjdeyi açıkladı.
27.05.2023Eğitim
Adalet Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, nasıl öğrenilir? Adalet Bakanlığı personel alımı 2023 sonuç sorgulama ekranı!
Adalet Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, nasıl öğrenilir? Adalet Bakanlığı personel alımı 2023 sonuç sorgulama ekranı!Adalet Bakanlığı 22 bin 43 personel alımı başvuruları 11 Mayıs’ta sona erdi. Başvuruların sona ermesinin ardından 2 hafta sona ererken gözler personel alımı sonuçlarına çevrildi. İnfaz koruma memuru, zabıt katibi, mübaşir, koruma ve güvenlik görevlisi alımı için merakla sonuçlar bekleniyor. Peki, Adalet Bakanlığı 22 bin 43 personel alımı sonuçları açıklandı mı? İşte, Adalet Bakanlığı personel alımı sonuç sorgulama ekranı…
MEB harekete geçti! Sınava girecek öğrencilere müjde
MEB harekete geçti! Sınava girecek öğrencilere müjdeMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin son sınıfında Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanmak isteyen öğrencilere yönelik gelecek eğitim-öğretim yılından itibaren başlatılacak Akademik Destek Programı'nın hazırlıklarını tamamladıkları bildirdi.
26.05.2023Eğitim
Demirören Medya Lisesi'nde dijital iletişim sunumu düzenlendi
Demirören Medya Lisesi'nde dijital iletişim sunumu düzenlendiDemirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde İstanbul Aydın Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nur Emine Koç’un katılımıyla ‘Artı ve eksileriyle dijital iletişim’ sunumu düzenlendi. Sunumda, iletişimden, medyaya; yeni medyadan dijital hastalıklara kadar birçok konu öğrencilerle tartışıldı.
25.05.2023Eğitim
Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman başlıyor 2023? İOKBS 2023 başvuruları başladı mı, bursluluk sınavı şartları nelerdir, kılavuz yayımlandı mı?
Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman başlıyor 2023? İOKBS 2023 başvuruları başladı mı, bursluluk sınavı şartları nelerdir, kılavuz yayımlandı mı?Bursluluk sınavı 2023 başvuru tarihi, şartları ve kılavuzuna yönelik detaylar sınava girmeyi düşünen öğrenciler tarafından araştırılıyor. 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11’nci sınıf öğrencilerinin katılacağı bursluluk sınavı için bu yıl 100 bin kontenjan verildi, bunun da 30 bini deprem bölgesindeki öğrencilere ayrıldı. Peki, bursluluk sınavı başvuruları başladı mı? 2023 ilkokul, ortaokul, lise İOKBS burs başvuruları ne zaman başlıyor, bursluluk sınavı şartları nelerdir, ücreti ne kadar, İOKBS başvuru kılavuzu yayımlandı mı?
25.05.2023Eğitim
(DGS başvuru tarihleri) DGS başvuru ücreti ne kadar, başvuru kılavuzu yayınlandı mı?
(DGS başvuru tarihleri) DGS başvuru ücreti ne kadar, başvuru kılavuzu yayınlandı mı?Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru tarihi belli oldu. DGS 2023 başvuru ücreti, başvuru kılavuzu yayımlandığında netlik kazanacak. İşte DGS başvuru tarihleri…
24.05.2023Eğitim
81 il valiliğine genelge gönderildi: Türkiye Çevre Haftası’nın teması belirlendi
81 il valiliğine genelge gönderildi: Türkiye Çevre Haftası’nın teması belirlendi“Türkiye Çevre Haftası” konulu Cumhurbaşkanlığı Genelgesi uyarınca, 81 ilde yapılacak etkinliklere ilişkin usul ve esaslar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca belirlendi. Bakan Murat Kurum'un imzasıyla 81 il Valiliğine ve Bakanlık İl Müdürlüklerine genelge gönderildi. Bu kapsamda 5-9 Haziran Türkiye Çevre Haftası'nda 81 ilde, denizler ve doğal çevrenin korunması, denizler ve iklim değişikliği ilişkisinin işlenmesi, denizlerin kıyı alanları ve karalarla olan bağlantısının çevresel boyutuyla ele alınması ve kirlenmeden korunması gerektiği vurgulanacak.
24.05.2023Gündem
Ölümcül kabus geri döndü! 20 yıldır çaresi bulunamıyor
Ölümcül kabus geri döndü! 20 yıldır çaresi bulunamıyorTürkiye gündemine, 2003 yılında şüpheli ölümlerin araştırılmasıyla giren Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA), havaların ısınmasıyla yeniden kendini gösterdi. Aralarında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nin (SCÜ) de bulunduğu kurulun aşı geliştirme çalışmalarında, 20 yılda henüz istenen sonuca ulaşılamadığı belirtildi.
24.05.2023Yaşam
Lise öğrencisi genç kız, eski erkek arkadaşı tarafından defalarca bıçaklandı!
Lise öğrencisi genç kız, eski erkek arkadaşı tarafından defalarca bıçaklandı!Giresun’un Tirebolu ilçesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle lise öğrencisi kız, bir genç tarafından birçok yerinden bıçaklanarak ağır yaralandı.
24.05.2023Yaşam
Depremden etkilenen çocuklara afet bursu desteği
Depremden etkilenen çocuklara afet bursu desteğiTürkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Türk Eğitim Derneği (TED) ve DenizBank 6 Şubat 2023, Kahramanmaraş depreminde ebeveynlerini kaybeden çocukların okul hayatlarını sürdürebilmeleri için Afet Bursu Programı’nı hayata geçirdi. İki kurumun 19 yıllık iş birliği kapsamında halihazırda burs desteği sağlanan 100 öğrenciye ilave olarak, depremden etkilenen ilköğretim ve lise çağındaki 100 çocuğa da 8 yıl boyunca, tüm eğitim hayatlarını kapsayan burs desteği sunulacak.
19.05.2023Eğitim
Ressam Orhan Albaş kimdir? Alibeyköy Mısır Heykeli’ni yapan ressamın biyografisi
Ressam Orhan Albaş kimdir? Alibeyköy Mısır Heykeli’ni yapan ressamın biyografisiAlibeyköy'ün ortasına ucundan su fışkıran mısır heykeli yapan Ressam Orhan Albaş merak konusu oldu. Peki, Orhan Albaş kimdir, nereli, kaç yaşında?
17.05.2023Gündem
17 yaşındaki genç kıza komşu tacizi! Cezası belli oldu
17 yaşındaki genç kıza komşu tacizi! Cezası belli olduİzmir'in Bornova ilçesinde kapı komşusunun kızı Y.B.'ye (17) cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle yargılanan Y.T. (43) indirimsiz olarak 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
17.05.2023Yaşam
Gaziantep'te AK Parti 8, CHP 3, MHP, İYİ Parti ve YSP birer vekil çıkardı
Gaziantep'te AK Parti 8, CHP 3, MHP, İYİ Parti ve YSP birer vekil çıkardıGaziantep'te, 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti 8, CHP 3, MHP 1, Yeşil Sol Parti 1 ve İYİ Parti 1 milletvekilliği kazandı.
15.05.2023Gündem
Zekeriya Yapıcıoğlu milletvekili oldu mu, HÜDA PAR Genel Başkanı Meclis’e girdi mi? Zekeriya Yapıcıoğlu kimdir?
Zekeriya Yapıcıoğlu milletvekili oldu mu, HÜDA PAR Genel Başkanı Meclis’e girdi mi? Zekeriya Yapıcıoğlu kimdir?HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu meclise girdi. Peki, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu kimdir? İşte biyografisi…
14.05.2023Gündem
Türkiye sandığa gidiyor! İşte yaşa göre seçmen dağılımı
Türkiye sandığa gidiyor! İşte yaşa göre seçmen dağılımıTürkiye, bugün cumhurbaşkanı ve milletvekillerini belirlemek için sandığa gidiyor. Oy kullanabilecek toplam 64 milyon 113 bin 941 seçmen bulunuyor. Bazıları ise bu seçimde ilk kez oy kullanacak. İşte yaşa göre dağılım...
14.05.2023Gündem
Okul gezisinde gölete düştüler: 2'si öğrenci, 4 kişi boğuldu
Okul gezisinde gölete düştüler: 2'si öğrenci, 4 kişi boğulduAfyonkarahisar’ın Hocalar ilçesinde lise öğrencilerinin yıl sonu pikniğinde gölete düşen 2'si öğrenci, 4 kişi boğuldu.
13.05.2023Yaşam
Öğretmenlere müjde: Görev süresi şartı değişiyor, KPSS puanı detayı
Öğretmenlere müjde: Görev süresi şartı değişiyor, KPSS puanı detayıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen, öğrenci ve velilerin merak ettiği konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, yaptığı açıklamada uzman öğretmenlik için 10 yıl görev şartının 5 yıla düşürüleceğini duyurdu. Bakan Özer ayrıca öğretmen atamalarında bundan sonra mülakatın olmayacağını, atamaların KPSS puanı ile yapılacağını ifade etti.
12.05.2023Gündem
Güvenlik Sertifikası nasıl alınır? Özel güvenlik görevlisi şartları nelerdir?
Güvenlik Sertifikası nasıl alınır? Özel güvenlik görevlisi şartları nelerdir?Kamuda ve özel sektör için yayınlanan iş ilanlarında en çok güvenlik görevlisi alımları dikkati çekiyor. Sayıca çok fazla güvenlik görevlisi ilanına denk gelmek mümkün. Pek çok sektöre göre iş bulmak daha kolay olduğu için iş arama sürecindekilerin tercih ettiği alanlardan olan güvenlik sektöründe çalışmak için öncelikli olarak güvenlik sertifikası almak gerekiyor. Çoğu kişi bu alanda çalışmak için hangi aşamaların olduğunu merak ediyor. Peki, Güvenlik Sertifikası nasıl alınır? Özel güvenlik görevlisi şartları nelerdir? İşte detaylar...
Erdoğan Demirören Anaokulu'nda özel buluşma
Erdoğan Demirören Anaokulu'nda özel buluşmaEngelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte, Erdoğan Demirören Özel Eğitim Anaokulu öğrencileri, Başakşehir İTÜ İsmail Dede Efendi Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerini konuk etti. Öğrenciler birbirinden eğlenceli etkinliklerle güzel bir gün geçirdi.
10.05.2023Eğitim
Bakan Özer: 2023'ün sonuna kadar tüm köy okullarını açacağız
Bakan Özer: 2023'ün sonuna kadar tüm köy okullarını açacağızMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Türkiye'deki muhalefette yapılanları takdir etme yok. 2022 yılında köy okulunun tamamını hayat geçirme hedefimizi aştık. Her köy okulunun içerisine halk eğitim merkezi koyduk, 2023'ün sonuna kadar tüm köy okullarını açacağız." dedi.
10.05.2023Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana'da duyurdu: Depremzede öğrenciye ek kontenjan
Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana'da duyurdu: Depremzede öğrenciye ek kontenjanCumhurbaşkanı Erdoğan, Adana İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde açıklamalarda bulundu. Lise öğrencilerimize müjde vermek istiyorum" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Deprem bölgesi illerimizdeki devlet üniversitelerimizde genel yerleştirme dışında yüzde 25 oranında ayrı bir kontenjan ayıracağız. Sıralama dışında puan önceliği ile ilave kontenjanlara yerleşebilecek. Özel üniversitelerin tamamında birer kişilik yer tesis edilecek. 21 bin 560 öğrencimizin faydalanacağı 2023-2024 döneminde yerleşecek" ifadelerini kullandı.
9.05.2023Gündem
Yaz tatili 4,5 ay mı olacak? Hibrit eğitim verilecek mi?
Yaz tatili 4,5 ay mı olacak? Hibrit eğitim verilecek mi?Yaz tatili 4,5 ay mı olacak sorusunun yanıtı merak ediliyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin araştırmaya başladığı konu hakkında açıklama geldi mi? 16 Haziran'da kapanacak okulların açılış tarihi ile ilgili yeni bir karar geldi. Milli Eğitim Bakanlığı hibrit eğitim verecek mi?
9.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öğretmenlerin yarısı afet bölgesinde görev yapacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öğretmenlerin yarısı afet bölgesinde görev yapacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki 45 bin öğretmen ataması töreninde açıklamalarda bulundu. Tek kalemde cumhuriyet tarihinin en büyük öğretmen ataması olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan atanan öğretmenlerin yarısının deprem bölgesindeki illerde görev yapacağını açıkladı.
8.05.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Lise ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki lise haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.