Konsolosluk

Konsolosluk

Son dakika konsolosluk haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan konsolosluk ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını konsolosluk haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Konsolosluk

haberleri sayfasında son dakika yaşanan konsolosluk gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.619 konsolosluk haberi bulunmuştur. Tüm konsolosluk haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
14.03.2023Gündem
Bakan Çavuşoğlu: ABD yönetimi F-16 talebimize güçlü destek veriyor
Bakan Çavuşoğlu: ABD yönetimi F-16 talebimize güçlü destek veriyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İki ülkenin NATO üyeliğinin F-16 alımına şart koşulması doğru olmaz, ikisi farklı konu. Dolayısıyla ikisini birbirine şart koşmak doğru bir yaklaşım olmaz. Şartlara bağlanarak bizim F-16 almamız söz konusu olmaz" dedi.
20.02.2023Gündem
Bakan Soylu'dan ABD Büyükelçisine: Pis ellerini Türkiye'nin üzerinden çek
Bakan Soylu'dan ABD Büyükelçisine: Pis ellerini Türkiye'nin üzerinden çekİçişleri Bakanı Süleyman Bakan Soylu, son günlerde bazı ülkelerin konsolosluklarını kapatmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, ABD Büyükelçisi Jeffrey Lane Flake de tepki gösterdi.
3.02.2023Gündem
Bakan Çavuşoğlu: Bazı ülkeler diğer ülkelere 'bu eyleme siz de katılın' dedi
Bakan Çavuşoğlu: Bazı ülkeler diğer ülkelere 'bu eyleme siz de katılın' dediDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, konsoloslukların kapatılması konusunda, "Bazı ülkelerin diğer ülkelere 'bu eyleme siz de katılın' dediğini de biliyoruz." dedi.
3.02.2023Gündem
9 ülkenin büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldı
9 ülkenin büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldıKonsolosluklarını kapatan ülkelerin de aralarında olduğu 9 ülkenin büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldı.
2.02.2023Gündem
Konsolosluklar neden kapatılıyor? Nihat Uludağ detayları anlattı
Konsolosluklar neden kapatılıyor? Nihat Uludağ detayları anlattıHollanda Başkonsolosluğu'nun ardından sırasıyla Almanya, Fransa, Belçika ve İngiltere Başkonsolosluğu güvenlik gerekçesiyle kapatıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise bu duruma yönelik bir açıklama yaptı ve 'Türkiye'ya karşı psikolojik bir harp yürütülmektedir.' diyerek 15 kişinin gözaltına alındığını, bunlardan 5'inin tutuklandığını açıkladı. Peki konsoloslukların kapanmasının ardında ne var? Ayrıntıları CNN Türk İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ aktardı.
2.02.2023Gündem
İstanbul'daki 5 konsolosluk bugün de kapalı
İstanbul'daki 5 konsolosluk bugün de kapalıHollanda Başkonsolosluğu'nun ardından Almanya, Fransa, Belçika ve İngiltere Başkonsolosluğu da kapatıldı. Almanya'nın İstanbul Başkonsolosluğu, bugün de güvenlik gerekçesiyle halka kapalı olacağını duyurdu. Beyoğlu'ndaki Almanya Başkonsolosluğu'nda önlem olarak, zırhlı polis aracı bekletildiği olduğu görüldü. Kapıda "Konsolosluk bugün kapalıdır. Tüm randevular iptal edilmiştir. Güncel gelişmelere internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz" yazılı bir kağıt asıldı.
2.02.2023Gündem
Schengen vizesinde yeni dönem! Artık pasaport gerekmeyecek
Schengen vizesinde yeni dönem! Artık pasaport gerekmeyecekSeyahat edecek herkesi yakından ilgilendiriyor. Schengen vizesinde yeni dönemin adımları atılıyor. Avrupa Birliği (AB) ülkelerine seyahat için gerekli olan Schengen vizesi başvurularında yöntem değişiyor. Yeni başvuru yöntemiyle vize almak daha da kolaylaşacak. İşte haberin detayları...
2.02.2023Dünya
Fransa, İstanbul'daki konsolosluğunu kapattı
Fransa, İstanbul'daki konsolosluğunu kapattıFransa, Taksim'de bulanan Fransa Başkonsolosluğu’nu geçici bir süreliğine kapattı.
1.02.2023Gündem
Dışişleri Bakanlığı'ndan Avrupa ülkelerine seyahat uyarısı
Dışişleri Bakanlığı'ndan Avrupa ülkelerine seyahat uyarısıDışişleri Bakanlığı, bazı Avrupa ülkelerinde İslam karşıtı, yabancı düşmanı ve ırkçı nitelikteki eylemler ve terör örgütü iltisaklı gruplarca Türkiye karşıtı propaganda gösterilerinde artış meydana gelmesi nedeniyle Avrupa ülkeleri için seyahat uyarısı yaptı.
28.01.2023Gündem
Türk Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakan provokatör Rasmus Paludan'dan skandal açıklama!
Türk Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakan provokatör Rasmus Paludan'dan skandal açıklama!İsveç'teki Türk Büyükelçiliği önünde provokatör Rasmus Paludan'ın Kur'an-ı Kerim yakması ABD'den İngiltere'ye, Fransa'dan Yunanistan'a, Lübnan'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne, İran'dan Kanada'ya her yerde yankı buldu. Yeni bir krizin ateşlendiğini yazan gazete ve televizyonlar, NATO başvurusunun ölümle yüzleştiği yorumunu yapıyor. Türk elçiliğinin önünde Kur’an-ı Kerim yakan Rasmus Paludan'dan skandal bir açıklama geldi.
23.01.2023Dünya
Ramazanda Fetih Suresi okumanın fazileti nedir? Fetih Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve Fetih Suresi Türkçe anlamı
Ramazanda Fetih Suresi okumanın fazileti nedir? Fetih Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve Fetih Suresi Türkçe anlamıRamazanın ilk gecesi Fetih Suresi okumanın fazileti araştırılıyor. Fetih suresi Medine döneminde inmiştir. 28 âyettir. Sure adını 1, 18 ve 27. âyetlerde geçen “fetih” kelimesinden almıştır.Fetih suresi oku ve dinle sayfamızda Fetih suresi'nin anlamı, fazileti, Diyanet meali, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu ile yazılışı ve diğer detaylar yer almaktadır. Peki, Ramazanda Fetih Suresi okumanın fazileti nedir? Fetih Suresinin anlamı ve önemi ne? Fetih Suresi hangi cüzde? Fetih Suresi kaçıncı sayfada? İşte Fetih Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve Fetih Suresi Türkçe anlamı...
20.01.2023Ramazan
Araba alacak herkesi ilgilendiriyor! Yeni yılda fiyatlar artacak mı?
Araba alacak herkesi ilgilendiriyor! Yeni yılda fiyatlar artacak mı?Araba alacak herkesi ilgilendiriyor. Yeni yılda araba fiyatları artacak mı, düşecek mi? sorusu cevabını buldu. Uzman isimlerden otomobil piyasasıyla ilgili önemli açıklamalar geldi. ODMD Genel Sekreteri Hayri Erce, fiyatları etkileyen 3 parametre olduğunu vurgulayıp yeni yılda araba piyasasının geleceğiyle ilgili konuştu.
16.12.2022Ekonomi
Bakan Çavuşoğlu: Suriye rejimi gerçekçi davranırsa çalışmaya hazırız
Bakan Çavuşoğlu: Suriye rejimi gerçekçi davranırsa çalışmaya hazırızDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Suriye rejimi ile istihbarat örgütleri aracılığı ile görüşüyoruz. Rejim gerçekçi davranırsa terörle mücadele, siyasi süreç ve Suriyelilerin geri dönüşleri konusunda birlikte çalışmaya hazırız" dedi.
12.12.2022Siyaset
AÖF puan hesaplama ve 2022-2023 ders geçme notu! AÖF puan hesaplama nasıl yapılır, vizeden kaç almak gerekiyor, çan eğrisi var mı?
AÖF puan hesaplama ve 2022-2023 ders geçme notu! AÖF puan hesaplama nasıl yapılır, vizeden kaç almak gerekiyor, çan eğrisi var mı?AÖF puan hesaplaması ve ders geçme notunu araştırmaya başladı. AÖF sınav puanı nasıl hesaplanır, AÖF sınavından kaç almak gerekiyor? Sorularına yanıt aranmaya başlandı. AÖF güz dönemi ara sınavları bugün ve yarın yapılacak. Öğrenciler sınava ilişkin araştırmalara başlarken 2022-2023 AÖF ders geçme notu ve AÖF puan hesaplama konusu gündeme geldi. Peki, 2022-2023 AÖF ders geçme notu ne, vizeden kaç almak gerekir, AÖF çan eğrisi var mı? İşte AÖF ders geçme notu ve puan hesaplama hakkındaki detaylar…
10.12.2022Eğitim
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Gıda krizi ve enerji krizi tüm dünyayı yakıp kavuruyor
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Gıda krizi ve enerji krizi tüm dünyayı yakıp kavuruyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya-Ukrayna Savaşı’na ilişkin, “Gıda krizi ve enerji krizi tüm dünyayı yakıp kavuruyor. Tarafları barış masasına oturtmak için çaba gösterirken attığımız adımlarla, savaşın olumsuz etkilerini de en aza indirmeye çalışıyoruz” dedi.
30.11.2022Siyaset
Engelli araç limiti 2023’de artacak mı, engelli araç limiti ne kadar olacak 2023?
Engelli araç limiti 2023’de artacak mı, engelli araç limiti ne kadar olacak 2023?Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla; otomobillerde ÖTV matrah limiti artırıldı. 1600 CC altı araçlarda alt limit 184 bin TL oldu. Peki, Engelli araç limiti 2023’de artacak mı, engelli araç limiti ne kadar olacak 2023?
24.11.2022Ekonomi
ÖTV matrah düzenlemesi Resmi Gazete'de! İşte araç piyasasını etkileyen kararın detayları
ÖTV matrah düzenlemesi Resmi Gazete'de! İşte araç piyasasını etkileyen kararın detaylarıÖzel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrahında yeni düzenlemeye gidildi. Alınan karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, otomobilde ÖTV matrah limiti artırıldı. 1600 cc altı araçlarda alt limit 184 bin TL oldu.
23.11.2022Ekonomi
Belçika Dışişleri Bakanı Lahbib'den Nikos Dendias'a:Türkiye benzersiz bir komşudur
Belçika Dışişleri Bakanı Lahbib'den Nikos Dendias'a:Türkiye benzersiz bir komşudurBelçika Dışişleri Bakanı Hadja Lahbib, Yunanistan’ın Türkiye ile iyi komşuluk içinde olması gerektiğini belirterek, "Türkiye benzersiz bir komşudur. Farkında olmalısınız. Bir NATO müttefiki ve bölgede önemli bir aktördür" dedi.
11.11.2022Dünya
Green Card başvuruları ne zaman bitiyor? Green Card başvuru nereden yapılır? Green Card fotoğraf ölçüsü ne?
Green Card başvuruları ne zaman bitiyor? Green Card başvuru nereden yapılır? Green Card fotoğraf ölçüsü ne? Amerika Birleşik Devletleri'nde kalıcı olarak yaşama ve çalışma izni imlanı sunan Green Cart için başvurular devam ediyor. Green Card başvurusunda bulunanlar veya başvurusunu henüz tamamlamayanlar genel süreç ve prosedürler le ilgili detayları da sıklıkla araştırıyor. Peki, Green Card başvuruları ne zaman bitiyor? Green Card başvuru nereden yapılır? Green Card fotoğraf ölçüsü ne? İşte detaylar…
6.11.2022Dünya
Tolga Çevik'e vize şoku!
Tolga Çevik'e vize şoku!Ünlü komedyen Tolga Çevik, Toronto’da sahne alacaktı. Ancak Kanada Konsolosluğu’ndan aylardır yaptığı vize başvurusuna yanıt gelmedi. Hal böyle olunca da Tolga Çevik Twitter hesabından tepki gösterdi.
31.10.2022Magazin
Vize işlemleriyle ilgili şikayetler yaz döneminde yüzde 715 arttı
Vize işlemleriyle ilgili şikayetler yaz döneminde yüzde 715 arttıŞikayetvar, vize aracılık ve danışmanlık firmalarıyla ilgili verilerini açıkladı. Verilere göre bir önceki yıl ile kıyaslandığında yaz döneminde şikayetler yüzde 715 arttı.
19.10.2022Gündem
Evcil hayvanı olanlar dikkat! Son tarih 31 Aralık
Evcil hayvanı olanlar dikkat! Son tarih 31 AralıkTürkiye'de evde bakılan kedi, köpek ve gelinciklere mikroçip uygulamasının hayata geçirildiğini anımsatan Uzman Veteriner Hekim Aslıhan Merve Acer, hayvan sahiplerini uyararak, çip işlemi için son tarihin 31 Aralık 2022 olduğunu hatırlattı.
16.10.2022Gündem
Çavuşoğlu: Barış için en çok çaba harcayan ülke Türkiye
Çavuşoğlu: Barış için en çok çaba harcayan ülke TürkiyeDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa’nın Strazburg kentinde Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada, dış politikada Türkiye’nin barışa ve diplomasiye yönelik politikasını değerlendiren Çavuşoğlu, “Arabuluculuk ve kolaylaştırıcılık rolümüz daha etkin hale geldi. Ukrayna savaşında siyasi süreçte en aktif ülke Türkiye” dedi.
9.10.2022Siyaset
dvlottery.state.gov Green Card başvurusu! Green Card başvurusu nasıl yapılır? Green Card başvuru ekranı
dvlottery.state.gov Green Card başvurusu! Green Card başvurusu nasıl yapılır? Green Card başvuru ekranıGreen Card başvuruları başladı. Amerika Birleşik Devletleri'nde kalıcı ikamet etme hakkı sağlayan Green Card başvuruları, 5 Ekim - 8 Kasım 2022 tarihlerinde alınacak. Peki, Green Card başvurusu nasıl yapılır? İşte dvlottery.state.gov Green Card başvurusu…
5.10.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Konsolosluk ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki konsolosluk haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.