İran

İran

Son dakika iran haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan iran ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını iran haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İran

haberleri sayfasında son dakika yaşanan iran gelişmeleri de dahil olmak üzere 23.892 iran haberi bulunmuştur. Tüm iran haberleri aşağıda listelenmiştir.
İran sınırında 5.6 büyüklüğünde deprem: Van'dan hissedildi
İran sınırında 5.6 büyüklüğünde deprem: Van'dan hissedildiAFAD'ın verilerine göre saat 06.16'da İran-Türkiye sınırında 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
24.03.2023Dünya
21 Mart Nevruz Bayramı mesajları Nevruz Bayramı güzel sözler! Resimli, kısa, uzun anlamlı Bahar Bayramı mesajları ve Nevruz Bayramı sözleri, görselleri seçenekleri...
21 Mart Nevruz Bayramı mesajları Nevruz Bayramı güzel sözler! Resimli, kısa, uzun anlamlı Bahar Bayramı mesajları ve Nevruz Bayramı sözleri, görselleri seçenekleri...21 Mart Nevruz Bayramı mesajları resimli Nevruz kutlama sözleri ve görselleri araştırmaları başladı. Nevruz, İran, Türkiye, Azerbaycan, Tacikistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Pakistan ve diğer Orta Asya ülkelerinde kutlanan bir bahar bayram olarak günü kutlamak isteyenle arama motorlarına yöneldi. Nevruz, genellikle aile ve arkadaşlar arasında birlik ve beraberlik içinde kutlanır. Bayramda, geleneksel yemekler yenir, dans edilir, şarkılar söylenir ve birbirine hediyeler verilir. Ayrıca, çeşitli etkinlikler ve festivaller de düzenlenir. İşte Nevruz Bayramı mesajları, sözleri ve görselleri…
21.03.2023Gündem
Hıdırellez’in İslam’da yeri var mı? Hıdırellez müslümanlar kutlar mı? Hıdırellez’in dinimizdeki yeri!
Hıdırellez’in İslam’da yeri var mı? Hıdırellez müslümanlar kutlar mı? Hıdırellez’in dinimizdeki yeri!Baharın gelişinin kutlandığı Hıdırellez her yıl 5-6 Mayıs tarihlerinde kutlanıyor. Halk takviminde yer alan Hıdırellez’de geleneksel ritüeller gerçekleştiriliyor, dilekler dileniyor ve bereketi simgeleyen bazı uygulamalar yapılıyor. Türk coğrafyası için önemli olan bu gün ile ilgili akıllarda pek çok soru işareti de bulunuyor. Özellikle Hıdırellez’in İslam’da yeri olup olmadığı merak ediliyor. Peki, Hıdırellez’in İslam’da yeri var mı? Hıdırellez müslümanlar kutlar mı? Hıdırellez’in dinimizdeki yeri ne? İşte merak edilenler…
18.03.2023Dini Bilgiler
Türkiye'den 11 yıl sonra ilk ziyaret!  Bakan Çavuşoğlu Mısır'da
Türkiye'den 11 yıl sonra ilk ziyaret! Bakan Çavuşoğlu Mısır'da11 yıllık aradan sonra Mısır'a resmi bir ziyaret gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükri ile bir araya geldi. Bakan Çavuşoğlu görüşme sonrası "En kısa sürede diplomatik ilişkilerimizi en üst düzeye çıkarmak istiyoruz" açıklamasında bulundu.
18.03.2023Gündem
Türkiye haritası || Şehir isimleri ile detaylı renkli büyük boy Türkiye Siyasi İller Haritası ile deprem risk haritası
Türkiye haritası || Şehir isimleri ile detaylı renkli büyük boy Türkiye Siyasi İller Haritası ile deprem risk haritasıTürkiye Siyasi Haritası kuşbakışı bir düzlem üzerinden ülke sınırlarını, sınırlar dahilinde var olan askeri bloklaşmayı, kıta düzeylerini görmek isteyenlerin sık araştırdıkları konulardan birini oluşturuyor. Kullanım amaçlarına göre haritalar siyasi ölçekli harita, idari sınır ve kıta düzlemini belirtmek için kullanılır. Türkiye haritasını öğrenmek için ise öncelikle siyasi haritalar, özellikleri, neleri gösterir gibi detayları bilmek gerektiğinden haberimiz Türkiye İller Haritası ve haritalara yönelik merak edilenleri derledik.
17.03.2023Gündem
Bolu depremi Marmara depremini tetikler mi? AFAD'dan açıklama
Bolu depremi Marmara depremini tetikler mi? AFAD'dan açıklamaAFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, "Bolu'da meydana gelen 4,8'lik deprem, kuzey Anadolu fay zonuna bağlı, küçük ve kısa bir kol üzerinde meydana geldi. Bu tür çok kısa uzanıma sahip faylar üzerindeki depremlerin Marmara'daki fayları tetiklemesi söz konusu değildir" dedi.
16.03.2023Gündem
Türkiye- İran sınırnda 5.3 büyüklüğünde deprem!
Türkiye- İran sınırnda 5.3 büyüklüğünde deprem!İran'ın Hoy kentinde yerin 15.25 kilometre derinliğinde, 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
16.03.2023Gündem
Bolu'da 4.8 büyüklüğünde deprem! İstanbul, Ankara ve Düzce'de de hissedildi
Bolu'da 4.8 büyüklüğünde deprem! İstanbul, Ankara ve Düzce'de de hissedildiBolu'da 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul başta olmak üzere birçok ilde de hissedildi. Depremle ilgili AFAD Başkanı Yunus Sezer, bölgede an itibariyle herhangi olumsuz bir durumun bulunmadığını açıkladı. Depremin ardından Bolu Valisi Erkan Kılıç ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya deprem sonrası herhangi bir olumsuzluk olmadığını bildirdi. Öte yandan AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar "Bolu'da meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki deprem Kuzey Anadolu Fay zonuna bağlı küçük kısa bir kol üzerinde meydana geldi. Bu tip faylar üzerinde meydana gelen depremlerin başka depremleri veya Marmara fayını etkilemesi söz konusu değildir" dedi.
16.03.2023Gündem
Ev fiyatlarına deprem freni! En düşük seviyede
Ev fiyatlarına deprem freni! En düşük seviyedeDeprem konut satışlarını da etkiledi. Yaşanan felaket ev satışlarında sert düşüşe yol açtı. Orta gelirli vatandaşların ev sahibi olması için hazırlanan kampanya 24 Şubat’ta devreye girdi ama geçen ay yapılan satışlara olumlu yansımadı. Kredi faizinin yüzde 0.69’a kadar düştüğü, vadenin 15 yıla çıktığı kampanya ile mart satışlarında toparlanma bekleniyor. İşte konut sektöründe son durum...
16.03.2023Ekonomi
Çarşamba Suri nedir, Çarşamna Suri kutlamaları ne demek? İran’da Hicri Şems takvimine göre yılın son çarşambası!
Çarşamba Suri nedir, Çarşamna Suri kutlamaları ne demek? İran’da Hicri Şems takvimine göre yılın son çarşambası!İran'da Hicri Şemsi takvime göre yılın son çarşamba gecesi yapılan "Çarşamba Suri" etkinliklerinin hem hazırlık hem de erken kutlamaları esnasında meydana gelen kazalarda 15 kişi hayatını kaybetti, 372 kişi ise yaralandı. Peki, Çarşamba Suri nedir, Çarşamna Suri kutlamaları nedir?
15.03.2023Gündem
'Deprem Şarlatanı' yine ortaya çıktı! 'Büyük deprem' için yeni tahmin
'Deprem Şarlatanı' yine ortaya çıktı! 'Büyük deprem' için yeni tahminTürkiye'de 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremleri 3 gün öncesinden tesadüfen bilen Hollandalı Frank Hoogerbeets'den yeni deprem tahminleri verdi.
15.03.2023Dünya
Konut satışları Şubat ayında yüzde 18 azaldı
Konut satışları Şubat ayında yüzde 18 azaldıTürkiye genelinde konut satışları Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18 azalarak 80 bin 31 oldu.
15.03.2023Ekonomi
Yıkılan sitenin müteahhidi İran'a kaçarken yakalandı
Yıkılan sitenin müteahhidi İran'a kaçarken yakalandıDeprem fekaketinde Adıyaman'da yıkılan bir sitenin müteahhidi olup, hakkında arama kararı bulunan S.T., Van'daki sınır kapısında yakalanıp, tutuklandı.
15.03.2023Gündem
İstanbul'da esrarengiz olay! Komşular fark etti, sandalyede oturur halde buldular
İstanbul'da esrarengiz olay! Komşular fark etti, sandalyede oturur halde buldularGümüşsuyu’nda İran uyruklu 41 yaşındaki bir adam, yalnız yaşadığı evinde sandalyede oturur halde ölü bulundu. Polis yaptığı incelemede darp ve kesi izine rastlamazken, evde ise çok sayıda alkol şişesi buldu. Kat'i ölüm sebebinin belirlenmesi için otopsiye gönderilen adamın, alkol komasına girip öldüğü düşünülüyor.
14.03.2023Yaşam
Türkiye, Rusya, Suriye ve İran arasındaki toplantı tarihi açıklandı
Türkiye, Rusya, Suriye ve İran arasındaki toplantı tarihi açıklandıTürkiye, Rusya, Esad rejimi ve İran arasında dışişleri bakan yardımcıları düzeyinde gerçekleştirilecek 'Suriye' konulu toplantı, 15-16 Mart'ta Moskova'da yapılacak.
13.03.2023Dünya
Nevruz ne zaman 2023, Nevruz Bayramı nedir? Nevruz ve Hıdırellez aynı mı, Nevruz hangi ayda ve neden kutlanır, resmi tatil mi?
Nevruz ne zaman 2023, Nevruz Bayramı nedir? Nevruz ve Hıdırellez aynı mı, Nevruz hangi ayda ve neden kutlanır, resmi tatil mi?2023 Nevruz Bayramı baharın gelmesiyle sorgulanıyor. Baharın müjdecisi Nevruz Bayramı her yıl mart ayında kutlanıyor. “Gün ışığı, yeni gün” anlamlarına gelen Nevruz İran ve Bahai takvimlerine göre ise yılın ilk gününü temsil ediyor. Peki, Nevruz ne zaman, Nevruz Bayramı hangi gün? Nevruz nedir, ne zaman kutlanır?
13.03.2023Gündem
Resmen vahşet! Hamsterı canlı canlı yedi, görüntüler ortaya çıktı
Resmen vahşet! Hamsterı canlı canlı yedi, görüntüler ortaya çıktıÜlke bu vahşet dolu videoyu konuşuyor. 39 yaşındaki kadın hamsterı canlı canlı yedi. Hayvansever örgütler ve toplum tarafından büyük tepki toplayan olay sonrası harekete geçildi. Savunmasız bir hayvanı öldüren kadına ceza verildi, ayrıca hamsterı neden canlı canlı yediği ortaya çıktı. İşte haberin detayları...
11.03.2023Dünya
Rusya'nın askeri casusluğu ifşa oldu: Amerikan silahları İran’a gönderiliyor
Rusya'nın askeri casusluğu ifşa oldu: Amerikan silahları İran’a gönderiliyorUkrayna-Rusya savaşında sıcak gelişmeler yaşanıyor. ABD yönetimine yakın kaynaklar savaş ile ilgili bomba gelişmeyi itiraf etti. Rusya'nın İran ile anlaştığı ve askeri casusluk yaptığı belirtildi. İşte haberin detayları...
11.03.2023Dünya
'ABD Büyükelçisine gereken uyarılar yapıldı'
'ABD Büyükelçisine gereken uyarılar yapıldı'Diplomatik kaynaklar, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley'in Suriye’ye ziyaretine ilişkin "ABD Büyükelçisi davet edildi, gereken uyarılar, mesajlar verildi" dedi. 9 Mart'ta Türkiye, İsveç ve Finlandiya'nın temsilcilerinin Brüksel'de yapacağı toplantıya ilişkin, "Mutabakat zaptının içindeki taahhütlerin İsveç ve Finlandiya tarafından yerine getirilip getirilmediği madde madde üzerinden geçilip görüşülecek." açıklaması yapıldı.
8.03.2023Dünya
Suriye'de İran destekli gruplara SİHA'lı saldırı: 8 ölü
Suriye'de İran destekli gruplara SİHA'lı saldırı: 8 ölüSuriye'nin kuzeydoğusundaki Deyrizor ilinde rejim yanlısı İran destekli yabancı milislerin bulunduğu askeri noktaya silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile gerçekleştirilen saldırıda 8 kişi öldü, 10 kişi de yaralandı.
8.03.2023Gündem
Bakan Çavuşoğlu: Gelecek hafta Moskova’da teknik toplantı için Rusya’dan davet aldık
Bakan Çavuşoğlu: Gelecek hafta Moskova’da teknik toplantı için Rusya’dan davet aldıkDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile ortak basın toplantısında konuştu.
8.03.2023Gündem
Türkiye’deki depremler sonrası Ölü Deniz fay zonunun geçtiği ülkeler için uyarı
Türkiye’deki depremler sonrası Ölü Deniz fay zonunun geçtiği ülkeler için uyarıDemirören Haber Ajansı'na (DHA) 2020 yılında verdiği röportajda Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Elazığ illerindeki fay hatlarının yıkıcı bir deprem açısından sinyal verdiğini belirten Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Onur Köse, şimdi de Ölü Deniz fay zonunun geçtiği ülkeler için uyarıda bulundu. Bu fay hattının, Akabe Körfezi’nden başlayıp Hatay'a ulaştığını ve Kahramanmaraş'ta Doğu Anadolu fayı ile birleştiğini ifade eden Köse, Ölü Deniz fay zonunun geçtiği İsrail, Ürdün, Lübnan ve Suriye'de de 5- 10 yıl içerisinde büyük depremlerin olabileceğini söyledi.
7.03.2023Gündem
Hastaneye götürüldü, makatında tespit edildi!
Hastaneye götürüldü, makatında tespit edildi!Kars’ta polisin yol kontrolünde durdurduğu yolcu otobüsünde hareketinden şüphelenilen İran uyruklu kişinin hastanede çekilen röntgeninde, makatında uyuşturucu tespit edildi. Uyuşturucuyu doğal yollarla çıkaran şüpheli, tutuklandı.
6.03.2023Yaşam
26 kadın, İstanbul'daki rezidansta aylarca alıkonulmuş! Polis kurtardı
26 kadın, İstanbul'daki rezidansta aylarca alıkonulmuş! Polis kurtardıİstanbul Bahçelievler’de bir rezidansta zorla tutulan 26 Endonezyalı kadın polis ekiplerince kurtarıldı. Kadınların Birleşik Arap Emirlikleri ve Irak’a gitmek için Türkiye’ye geldikleri ancak burada 3 kişi tarafından cep telefonları ve pasaportlarına el konularak rehin alındıkları öğrenildi.
2.03.2023Yaşam
650 kız öğrenci zehirlendi! Öğrencilerin 'okula gitmemesi için yapıldığı' iddiası
650 kız öğrenci zehirlendi! Öğrencilerin 'okula gitmemesi için yapıldığı' iddiasıİran'da 650 kız öğrencinin zehirlendiği belirtildi. Öğrencilerin okula gitmelerini engellemek için kasten zehirlendikleri iddia edilirken, İran Sağlık Bakanı Bahram Eynollahi, "Anlaşılan o ki bazıları tüm okulların, özellikle de kız okullarının kapatılmasını istiyor” dedi.
28.02.2023Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İran ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki iran haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.