Lübnan

Lübnan

Son dakika lübnan haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan lübnan ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını lübnan haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Lübnan

haberleri sayfasında son dakika yaşanan lübnan gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.509 lübnan haberi bulunmuştur. Tüm lübnan haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ukrayna'da savaşın başından bu yana bir ilk!
Ukrayna'da savaşın başından bu yana bir ilk!Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov, Şubat ayında başlayan Rusya-Ukrayna savaşının başından bu yana ilk defa tahıl yüklenmek üzere yabancı bayraklı bir geminin Çornomorsk Limanı'na geldiğini açıkladı.
6.08.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya dönüşü dikkat çeken KPSS açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya dönüşü dikkat çeken KPSS açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın Soçi kentindeki ziyareti dönüşü KPSS'nin iptali ve yaşanan süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in davetine icabetle Soçi’ye yaptığımız çalışma ziyaretini olumlu, başarılı bir şekilde tamamladık. Sayın Putin’le 19 Temmuz’da Tahran’da bir araya gelmemizin ardından Soçi’de ikili ilişkilerimizi ve uluslararası meseleleri etraflıca değerlendirdik" dedi. KPSS'nin iptali hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük. Durumu gördükten sonra, ben ÖSYM başkanı olan arkadaşımızı da bir zan altında bırakmak istemem ama soruşturmaların hayırlı bir netice vermesi noktasından hareketle kendisini görevden almak suretiyle oraya hemen, 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık. Bu atamayla beraber de hemen ekibini en güzel şekilde kurması için talimat verdik" açıklamasında bulundu.
6.08.2022Siyaset
Bakan Akar'dan 'tahıl gemileri' açıklaması: Faaliyetler planlandığı şekilde devam ediyor
Bakan Akar'dan 'tahıl gemileri' açıklaması: Faaliyetler planlandığı şekilde devam ediyorMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna limanlarında bekleyen tahıl ve gıda maddesi yüklü gemilerden 3'ünün daha hareket ettiğini belirterek, "Faaliyetlerimiz şu ana kadar planlandığı şekilde, aksaksız olarak anlaşmalarda ifade edildiği gibi devam ediyor" dedi.
5.08.2022Siyaset
Bakan Akar bizzat duyurdu! Ukrayna'dan 3 gemi daha yola çıkacak
Bakan Akar bizzat duyurdu! Ukrayna'dan 3 gemi daha yola çıkacakMilli Savunma Bakanı Akar, yaptığı açıklamada, "Müşterek Koordinasyon Merkezinin yoğun çalışmasıyla yarın Ukrayna limanlarından 3 geminin tahıl sevkiyatı kapsamında seyre başlaması planlanıyor." ifadelerini kullandı.
4.08.2022Gündem
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den son dakika KPSS açıklaması
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den son dakika KPSS açıklamasıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "KPSS'de çıkan ve bir yayınevinin test kitapçığında sorulduğu anlaşılan 20 soruya kimlerin tam ve eksiksiz doğru cevap verdiği tespit edilmeli, bu şahıslarla ilgili inceleme de acilen yapılmalıdır'' dedi.
4.08.2022Siyaset
Ukrayna Büyükelçisi Bodnar: Amacımız günde 3 gemi çıkarmak
Ukrayna Büyükelçisi Bodnar: Amacımız günde 3 gemi çıkarmakUkrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, şu anda Ukrayna limanlarında 17 geminin yüklendiğini belirterek, "Bunlar çıkmayı bekliyor. Bizim amacımız 1 günde Ukrayna’dan 3 geminin çıkması" dedi.
4.08.2022Gündem
Tahıl gemisi Çanakkale Boğazı'na ulaştı
Tahıl gemisi Çanakkale Boğazı'na ulaştıUkrayna'nın Odessa Limanı'ndan tahıl sevkiyat anlaşması kapsamında Lübnan'a 27 bin ton mısır taşıyan Sierre Leone bayraklı 'Razoni' adlı gemi, Çanakkale Boğazı'na giriş yaptı. Geminin boğaz geçişini 1,5 saatte tamamlayarak Ege Denizi'ne açılması bekleniyor.
4.08.2022Gündem
Fiyatlar düşüşe geçti! 25 Temmuz'dan bu yana...
Fiyatlar düşüşe geçti! 25 Temmuz'dan bu yana...Buğday fiyatları Ukrayna'dan ihracatın yeniden başlamasının ardından bir haftanın en düşüğüne indi. Razoni adlı gemi İstanbul Boğazı'nda bulunuyor.
3.08.2022Ekonomi
Dünyanın gözü İstanbul'da! MSB resmen açıkladı, ilk tahıl gemisi...
Dünyanın gözü İstanbul'da! MSB resmen açıkladı, ilk tahıl gemisi...Dünyanın gözü İstanbul'da. Tahıl sevkiyatı anlaşması çerçevesinde Ukrayna'nın Odessa Limanı'ndan yola çıkarak dün akşam saatlerinde Sarıyer açıklarına demir atan mısır yüklü Razoni isimli gemide bu sabah yapılması beklenen denetim tamamlandı. Geminin incelemelerin ardından İstanbul Boğazı'nı geçerek tekrar yola çıktı.
3.08.2022Gündem
Razoni Gemisi hangi ülkenin, kimin? Gemi şu an nerede? Tahıl gemisi İstanbul'a geldi mi?
Razoni Gemisi hangi ülkenin, kimin? Gemi şu an nerede? Tahıl gemisi İstanbul'a geldi mi?Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Ukrayna’nın Odessa Limanı’ndan hareket eden ve dün akşam İstanbul Boğazı Karadeniz girişine ulaşarak demirleyen mısır yüklü RAZONİ gemisinde denetim faaliyeti saat 10.00’dan itibaren gerçekleştirilecek" ifadeleri kullanıldı. Peki, Razoni Gemisi hangi ülkenin, kimin? Razoni Gemisi nerede?
3.08.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Vladimir Putin zirvesinde 5 kritik başlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Vladimir Putin zirvesinde 5 kritik başlıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Ağustos'ta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Soçi'de bir araya gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Vladimir Putin görüşmesinde 5 kritik başlık masada olacak.
3.08.2022Siyaset
Ukrayna'dan çıkan ilk tahıl yüklü gemi İstanbul açıklarında
Ukrayna'dan çıkan ilk tahıl yüklü gemi İstanbul açıklarındaUkrayna'nın Odessa Limanı'ndan dün yola çıkan mısır yüklü Razoni isimli gemi İstanbul açıklarına geldi. Kumköy açıklarına demirleyen gemi, yarın yapılacak denetimlerin ardından Türk boğazlarından geçerek Lübnan'a gitmesi bekleniyor.
2.08.2022Gündem
İlk gemi yola çıktı dünya rahat bir nefes aldı! Zelenski'den ilk açıklama geldi...
İlk gemi yola çıktı dünya rahat bir nefes aldı! Zelenski'den ilk açıklama geldi...Tahıl koridoru açıldı ilk gemi yola çıktı. Türkiye, Ukrayna, Rusya ve Birleşmiş Milletler (BM) arasında 22 Temmuz'da yapılan tahıl sevkiyatı anlaşması kapsamında ilk gemi dün yola çıktı. Dünyanın tabiri caizse rahat bir nefes almasını sağlayan bu gelişme sonrası Zelenski'den ilk açıklama geldi.
2.08.2022Dünya
BM Genel Sekreteri Guterres: Türkiye'ye liderliği için minnettarım
BM Genel Sekreteri Guterres: Türkiye'ye liderliği için minnettarımBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinden bu yana Ukrayna'dan ayrılan ilk tahıl gemisi Razoni için, "Bu çabaları takdir ediyorum ve Türkiye'ye liderliği için minnettarım" dedi.
1.08.2022 Dünya
MSB'den tahıl sevkiyatı açıklaması! 5-6 gün içinde...
MSB'den tahıl sevkiyatı açıklaması! 5-6 gün içinde...Milli Savunma Bakanlığı, Lübnan'a 27 bin ton mısır taşıyan ve sabah saatlerinde Odessa Limanı’ndan ayrılan Sierra Leone bayraklı geminin seyrine devam ettiğini duyurdu. Öte yandan Ukrayna’dan tahıl taşıyan ilk gemi olan Razoni’nin 5-6 gün içinde Lübnan’ın Tripoli Limanı’na varması bekleniyor.
1.08.2022Gündem
Tahıl sevkiyatı anlaşması kapsamındaki ilk gemi bugün yola çıktı
Tahıl sevkiyatı anlaşması kapsamındaki ilk gemi bugün yola çıktıMilli Savunma Bakanlığı (MSB), tahıl sevkiyatı anlaşması kapsamındaki mısır yüklü ilk geminin 08.30'da Lübnan'a gitmek üzere Odessa Limanı'ndan hareket edeceğini açıkladı. MSB'nin açıklamasından sonra mısır yüklü Razoni isimli kuru yük gemisi saat 09.15'te Odesa limanından hareket etti. Bakanlık geminin yarın İstanbul'da olacağını duyurdu.
1.08.2022Gündem
Çim sulamak yasaklandı! Dünyada büyük kriz
Çim sulamak yasaklandı! Dünyada büyük krizAvrupa’dan ABD’ye Afrika’dan Ortadoğu’ya dünya son yılların en kötü kuraklığını yaşıyor. Kuraklığın tarım rekoltesini de vurması beklenirken birçok ülkede su tüketimini azaltmak için önlem alınıyor.
28.07.2022Dünya
Türkiye'ye dolar akacak! 500 milyon doların üzerinde...
Türkiye'ye dolar akacak! 500 milyon doların üzerinde...Türkiye'ye 500 milyon doların üzerinde dolar getirecek. Düğün turizminde yeniden atağa geçen Türkiye, 7 ayda 2019 rakamlarını yakaladı. Körfez ülkeleri, Hindistan ve Pakistan’dan 1.000’in üzerinde çift Türkiye’de mutluluğa ‘evet’ diyecek. Düğün turizmi 500 milyon doların üzerinde gelir bırakacak
24.07.2022Ekonomi
Saadeddin Ustaosmanoğlu kimdir, Cübbeli ile ilgili ne dedi?
Saadeddin Ustaosmanoğlu kimdir, Cübbeli ile ilgili ne dedi?İsmailağa Cemaati'nin vefat eden lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu, kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'yü 'elimizde kasedin var' diyerek tehdit edince Saadeddin Ustaosmanoğlu hakkında yapılan aramalar arttı. İşte İsmailağa Cemaati'nin vefat eden lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu…
18.07.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram tebriği
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram tebriğiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla birçok ülke lideriyle telefonda görüşerek bayramlaştı.
9.07.2022Siyaset
Ukrayna’dan Suriye’ye yaptırım
Ukrayna’dan Suriye’ye yaptırımSuriye’nin Ukrayna’nın doğusundaki Rus yanlısı ayrılıkçı Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Luhansk Halk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanımasının ardından Ukrayna, Suriye’ye karşı ticaret ambargosunun yanı sıra tüzel ve bireysel kişilere yaptırım uygulanacağını duyurdu.
30.06.2022Dünya
İtalya'da düşen helikopterle ilgili dikkat çeken detaylar! 'Kara kutu yoktu'
İtalya'da düşen helikopterle ilgili dikkat çeken detaylar! 'Kara kutu yoktu'İçinde 4'ü Türk toplam 7 kişinin bulunduğu ve İtalya'nın Lucca kentinden kalktıktan sonra Cusna Dağı bölgesinde düşen helikopterle ilgili sır perdesini aralama çalışmaları sürüyor. İtalyan medyasının manşetten verdiği haberlerde dikkat çeken detaylar yer aldı. Soruşturma kapsamında pilotun hasta olup olmadığı, helikopterle ilgili teknik sorunlar olup olmadığı ve hava koşullarının düşüşe bir etkisi olup olmadığı gibi detaylar araştırılıyor. Öte yandan La Nazione gazetesinin "Helikopterde kara kutu yoktu" başlığıyla verdiği haberde, Alp Dağları Kurtarma Birimi Başkanı'nın bu tip helikopterlerde kara kutu olmadığına vurgu yaptığı ve bu nedenle kazanın neden veya nedenlerini belirlemenin kolay olmayacağı da belirtildi.
13.06.2022Dünya
İtalya'daki helikopter kazasında kahreden detay! Son fotoğrafları ortaya çıktı: '4’ümüz gitti, 4’ümüz kaldı'
İtalya'daki helikopter kazasında kahreden detay! Son fotoğrafları ortaya çıktı: '4’ümüz gitti, 4’ümüz kaldı'İtalya Toskana’daki Cusna Dağı’na çarparak düşen helikopterde ölen 4 Türk’ün mesai arkadaşlarından yürek burkan bir mesaj geldi. Kağıt teknolojileri fuarı için İtalya’da bulunan Eczacıbaşı ekibinden İnnovasyon Direktörü Ürün Kandemirer, yitirdiği meslektaşlarıyla İtalya’da yemek masasında çekilmiş bir fotoğraf paylaştı. Altına da “İtalya’da 8 arkadaştık, 4’ümüz gitti, 4’ümüz kaldı. Kalanların umutları peşlerinden gitti. Gidenler belleklerinde bizimle kaldı” diye yazdı.
13.06.2022Dünya
İtalya’da düşen helikopterden yürek burkan detay: Kendi kazada, eşi ise o patlamada öldü
İtalya’da düşen helikopterden yürek burkan detay: Kendi kazada, eşi ise o patlamada öldüİtalya'da Perşembe günü radar teması kesilen ve 4'ü Türk olmak üzere toplam 7 kişinin cansız bedenine ulaşılan helikopter kazasında hayatını kaybeden Lübnanlı iş adamının kazadan kısa bir süre önce oğluna gönderdiği video ortaya çıktı.
12.06.2022Dünya
İtalya'da Eczacıbaşı çalışanlarını taşırken düşen helikopterden acı haber geldi! 7 kişinin cansız bedenine ulaşıldı...
İtalya'da Eczacıbaşı çalışanlarını taşırken düşen helikopterden acı haber geldi! 7 kişinin cansız bedenine ulaşıldı...İtalya'da radardan kaybolan içinde 4 Türk'ün de bulunduğu helikopterin Cusna Dağı yakınlarında düştüğü belirlendi. İtalyan Ansa haber ajansı az önce helikopterdeki 7 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı.
11.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Lübnan ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki lübnan haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.