Kabine Toplantısı

Kabine Toplantısı

Son dakika kabine toplantısı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kabine toplantısı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kabine toplantısı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kabine Toplantısı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kabine toplantısı gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.651 kabine toplantısı haberi bulunmuştur. Tüm kabine toplantısı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Gözler kritik toplantıya çevrildi! İşte masadaki ana gündem maddesi
Gözler kritik toplantıya çevrildi! İşte masadaki ana gündem maddesiCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde bugün toplanacak. Deprem bölgesindeki çalışmalar ve depremzedeler için 1 yılda tamamlanmak üzere temeli atılan konutlar başta olmak üzere Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleştirilen dar ve orta gelirlilerle ilgili konut kampanyalarına ilişkin çalışmalar ele alınacak. Ekonomi ve dış politikayla ilgili de önemli başlıklar da masada olacak.
19.03.2023Gündem
Kabine Toplantısı ne zaman olacak? Cumhurbaşkanı kabine açıklaması hangi gün, saat kaçta? Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı gündeminde neler var?
Kabine Toplantısı ne zaman olacak? Cumhurbaşkanı kabine açıklaması hangi gün, saat kaçta? Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı gündeminde neler var?Kabine toplantısı ne zaman yapılacak, saat kaçta, hangi gün? 2023 Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı tarihi ve gündemi için araştırmalar gündem olmayı sürdürüyor. Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantıları, Türkiye'nin iç ve dış gündemine ilişkin konuların görüşülmesi, kararların alınması ve koordinasyonun sağlanması amacıyla her iki haftada bir düzenli olarak gerçekleşir. Son kabine toplantısı 6 Mart 2023 tarihinde yapılmıştı ve bir sonraki toplantı tarihi ise sorgulanıyor. Peki, Cumhurbaşkanı kabine açıklaması hangi gün, saat kaçta? Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı gündeminde neler var? Kabine toplantısı sonrası açıklama yapılacak mı?
17.03.2023Gündem
Seçim kararı Resmi Gazete yayınlandı mı, seçim kararı alındı mı? Seçim kararı nasıl alınır, Meclis çoğunluğu kaç olmalı, seçim kararı alındıktan kaç gün sonra seçim olur?
Seçim kararı Resmi Gazete yayınlandı mı, seçim kararı alındı mı? Seçim kararı nasıl alınır, Meclis çoğunluğu kaç olmalı, seçim kararı alındıktan kaç gün sonra seçim olur?Seçim tarihi nedeniyle gözler Resmi Gazete'ye çevrildi. Son gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim tarihine yönelik açıklamalarda bulunmuş ve Mayıs ayını işaret ederek "10 Mart Cuma günü Anayasa'nın verdiği yetkiye dayanarak alacağımız seçim kararının ertesi gün Resmi Gazete'de yayınlanması ile süreci başlatıyoruz." dedi. 2023 seçim tarihi merakla beklenirken 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri ne zaman, seçim tarihi belli oldu mu? Seçim kararı Resmi Gazete yayınlandı mı, seçim kararı alındı mı? Seçim kararı nasıl ve ne zaman alınır, Meclis çoğunluğu kaç olmalı, seçim kararı alındıktan kaç gün sonra seçim olur?
10.03.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir zamanlar yaşadığı bina yeniden yapılıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir zamanlar yaşadığı bina yeniden yapılıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığı ve başbakanlık dönemlerinde uzun yıllar oturduğu Üsküdar Burhaniye Mahallesi'ndeki bina, kentsel dönüşüm kapsamında yıkılıp yeniden yapılıyor.
7.03.2023Gündem
Bakan Koca: Hatay'da su açısından sorun yok
Bakan Koca: Hatay'da su açısından sorun yokSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay'da salgın açısından bir sorun olmadığını belirtti. Bakan deprem bölgesindeki şebeke suyu, hastanelerin durumu ve yeni kadro ilanıyla ilgili de açıklama yaptı.
7.03.2023Gündem
Filyos Doğalgaz İşleme Tesisi'nin açılışına ilişkin açıklama! 'Nisana kalır'
Filyos Doğalgaz İşleme Tesisi'nin açılışına ilişkin açıklama! 'Nisana kalır'Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi'nin açılış tarihine ilişkin "Muhtemelen nisana kalır. Çalışanlarımızın bir kısmı deprem bölgelerinden geliyor" dedi.
7.03.2023Ekonomi
Esnafa 12 ay ödemesiz deprem kredisi ne zaman? Deprem kredisi faiz oranı kaç? Başvuru ne zaman?
Esnafa 12 ay ödemesiz deprem kredisi ne zaman? Deprem kredisi faiz oranı kaç? Başvuru ne zaman?Esnafa deprem kredisi imkanı geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamaya göre deprem bölgesindeki esnafa 12 ay geri ödemesiz 60 ay vadeli kredi desteği verilecek. Deprem kredisi, deprem bölgesinde yaşayan ve hemen faaliyete geçecek esnafa veriliyor. Kira, taşınma yardımı ve nakdi desteğin yanısıra deprem kredisiyle de yaralar sarılmaya başlanacak. Peki esnafa deprem kredisi faiz oranı kaç? Deprem kredisi başvurusu ne zaman?
6.03.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa kentsel dönüşüm çağrısı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa kentsel dönüşüm çağrısı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda alınan yeni kararları açıkladı. Deprem konutlarıyla ilgili bilgi veren Erdoğan, "Amacımız 2 ay içerinde 244 bin konutun inşasına başlamaktır. Bugün kadar 22 binin inşasına başlanmıştır. Toplamda 488 bin yeni hane yaparak vatandaşlarımıza teslim edeceğiz." dedi. Vatandaşlara kentsel dönüşüm çağrısı yapan Erdoğan, "Bir kez daha vatandaşlarıma 6 Şubat acılarını tekrar yaşamamak için eski ve riskli binalarını kentsel dönüşüme sunmalarını rica ediyorum." ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerde toplamda 46 bin 104 kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi.
6.03.2023Gündem
Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı
Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandıCumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
6.03.2023Gündem
Yunanistan'da iki tren çarpıştı! 32 kişi hayatını kaybetti
Yunanistan'da iki tren çarpıştı! 32 kişi hayatını kaybettiYolcu treninde seyahat eden Angelos Tsiamouras çarpışmayı "Bir deprem gibiydi" diyerek anlattı, raydan çıkan vagonların yanı sıra bazı vagonlardan yükselen alevler faciaya yol açtı. Can kaybı her geçen saat artarken, uluslararası medya 'katliam' başlıkları attı.
1.03.2023Dünya
Depremzedelere 10 bin TL yardım ödemeleri başladı! Hane başı 10 bin TL destek hesaplara yatırılıyor!
Depremzedelere 10 bin TL yardım ödemeleri başladı! Hane başı 10 bin TL destek hesaplara yatırılıyor!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından, konutları hasar gören depremzedeler için duyurduğu 10 bin TL yardım ödemeleri dün itibariyle başladı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), hane başı 10 bin TL destek ödemelerini depremzedelerin Ziraat Bankası hesaplarına otomatik olarak yatıyor. Banka hesabı olmayanlara da T.C kimlik numarasıyla ödeme yapılıyor.
17.02.2023Ekonomi
Yakınını kaybeden depremzedelere 100 bin TL yardım ödemesi geliyor!
Yakınını kaybeden depremzedelere 100 bin TL yardım ödemesi geliyor!Kahramanmaraş depreminden sonra depremzedelere yardım destekleri birer birer açıklanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrası bir ödeme desteği daha duyuruldu. 10 ilde yıkıma neden olan deprem sonrası yüzbinlerce insan evsiz kaldı. Geçtiğimiz günlerde 15 bin TL kira ve taşınma desteği açıklanmıştı. Depremde yakınını kaybedenlere verilecek 100 bin TL destek için de araştırmalar başladı. Peki 100 bin TL nakdi destek başvurusu ne zaman başlayacak, şartlar neler? İşte detaylar...
16.02.2023Ekonomi
Meclis Başkanı Şentop: 200 yıllık büyük depremin yıkıcı tesiriyle karşı karşıyayız
Meclis Başkanı Şentop: 200 yıllık büyük depremin yıkıcı tesiriyle karşı karşıyayızKahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıma yol açtığı illerden Adıyaman'da, Afet Koordinasyon Merkezi'ndeki toplantıya katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "200 yıllık büyük deprem ve onun yıkıcı tesiri ile karşı karşıyayız. İlk günden, ilk dakikalardan itibaren devletimiz, bütün kurumlarıyla taarruza geçmiştir. Depremle ilgili atılması gereken adımlar, mümkün olduğu kadar hızlı şekilde atılmaya çalışılmıştır" dedi.
16.02.2023Gündem
Deprem kira yardımına nasıl başvurulur? Deprem kira yardımı nasıl alınır, ne kadar, şartları ne, depremzedelere ne zaman yatacak?
Deprem kira yardımına nasıl başvurulur? Deprem kira yardımı nasıl alınır, ne kadar, şartları ne, depremzedelere ne zaman yatacak? Maraş merkezli deprem sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan depremzedelere destek açıklaması geldi. Kabine Toplantısı'nın ardından değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan depremzedelere kira desteği ve taşınma yardımı yapılacağını bildirdi. Erdoğan ayrıca depremzede yakınlarına da yardım sağlanacağını bildirdi. Peki, deprem kira yardımı başvurusu nasıl yapılır, depremzedelere ne kadar kira yardımı yapılacak? Kira yardımı şartları neler, kira yardımına nereden başvurulur? Deprem kira yardımı ne zaman yatacak?
15.02.2023Ekonomi
Deprem konutları nereye, hangi bölgeye yapılacak? Deprem konutları ne zaman teslim edilecek?
Deprem konutları nereye, hangi bölgeye yapılacak? Deprem konutları ne zaman teslim edilecek?Kahramanmaraş'ta meydana gelen iki büyük deprem 10 ili etkiledi. On binlerce can kaybının yaşandığı deprem bölgesinde binlerce bina da yıkıldı. Evsiz kalan vatandaşlara yönelik ilk açıklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı. Erdoğan, " 1 yıl içerisinde tüm bölgede yeni binalar inşa edeceğiz" demişti. Bugün yapılan Kabine toplantısı sonrası TOKİ ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ortaklığında bölgede deprem konutlarına başlanacağı duyuruldu. Peki Kahramanmaraş deprem konutları nereye, hangi bölgeye yapılacak?
14.02.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan depremzedeler için atılacak yeni adımları açıkladı: Yakınlarını kaybedenler için 100 bin TL yardım
Cumhurbaşkanı Erdoğan depremzedeler için atılacak yeni adımları açıkladı: Yakınlarını kaybedenler için 100 bin TL yardımCumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında AFAD Merkez Binası'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 35 bin 418 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Erdoğan, "Milletimizin şüphesi olmasın, devletimiz bakanlıkları kurumlarıyla tüm imkanlarıyla deprem bölgesine bir an önce ulaşmak için canla başla mücadele etmiştir" dedi. "Amacımız konut ihtiyacını 1 yılda tamamlamaktır" diyen Erdoğan, "Kaybedecek tek bir dakika olmadığı bilinciyle hasar tespiti biten yerde inşaat çalışmalarına geçeceğiz. Mart başı 30 bin konut inşasına başlayabiliyoruz. Yakınlarını kaybedenler için 100 bin TL yardım yapıyoruz" şeklinde konuştu.
14.02.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan AFAD merkezinde: Milletimiz yarınlara güvenle bakacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan AFAD merkezinde: Milletimiz yarınlara güvenle bakacaktırCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) merkez binasında toplandı. Toplantının gündeminde deprem felaketi var. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AFAD Koordinasyon Merkezi'nde görev yapan çalışanlara hitap ederken, 'Milletimle beraber bunun üstesinden geleceğiz. Hiç endişeniz olmasın. Bu millet bu tür felaketlerin altından nasıl kalktıysa bundan da kalkacak.' ifadelerini kullandı.
14.02.2023Vatan TV
Cumhurbaşkanı Erdoğan AFAD merkezinde: Milletimiz yarınlara güvenle bakacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan AFAD merkezinde: Milletimiz yarınlara güvenle bakacaktırCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) merkez binasında toplandı. Toplantının gündeminde deprem felaketi var. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AFAD Koordinasyon Merkezi'nde görev yapan çalışanlara hitap ederken, 'Milletimle beraber bunun üstesinden geleceğiz. Hiç endişeniz olmasın. Bu millet bu tür felaketlerin altından nasıl kalktıysa bundan da kalkacak.' ifadelerini kullandı.
14.02.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine toplantısı başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine toplantısı başladıCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AFAD merkez binasında toplandı.
14.02.2023Gündem
Gözler kritik toplantıya çevrildi! İşte masadaki konu başlıkları
Gözler kritik toplantıya çevrildi! İşte masadaki konu başlıklarıCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında bugün Beştepe'de toplanacak. Terörle mücadele ile İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik süreci, EYT teklifi toplantıda öne çıkacak başlıklar arasında yer alacak.
5.02.2023Gündem
GSS borçları silinecek mi? 2023 Genel Sağlık Sigortası affı var mı?
GSS borçları silinecek mi? 2023 Genel Sağlık Sigortası affı var mı?GSS borçlarıyla ilgili araştırmalar hız kazandı. Borç yapılandırma pakeri kapsamında vergi, SGK, emlak vergisi borçlarına yapılandırma ve taksit imkanı sağlanacağı duyurulmuştu. Bu gelişmeden sonra "GSS prim borçları silinecek mi, Genel Sağlık Sigortası affı var mı" soruları merak edildi. İşte detaylar...
31.01.2023Gündem
EYT'de prim gün sayısı kaç olmalı? EYT Meclis'e geldi mi, ne zaman yasalaşacak?? İşte EYT'de 4 madde!
EYT'de prim gün sayısı kaç olmalı? EYT Meclis'e geldi mi, ne zaman yasalaşacak?? İşte EYT'de 4 madde!EYT'de prim gün sayısı kaç olmalı, EYT meclise geldi mi sorularının yanıtı merak ediliyor. Milyonlarca kişinin beklediği haber geldi ve EYT şartlarındaki detaylar belli oldu. AK Parti'den yapılan açıklamada EYT kanun teklifindeki detaylar belli oldu. Peki EYT prim şartı ne oldu? EYT 3600 günü kapsıyor mu? İşte EYT yasa teklifindeki 4 madde...
31.01.2023Emekli
EYT'de son dakika gelişmesi! EYT Meclis'e geldi: 'Tarihi gün' dedi ve detayları açıkladı
EYT'de son dakika gelişmesi! EYT Meclis'e geldi: 'Tarihi gün' dedi ve detayları açıkladıMilyonların beklediği EYT düzenlemesi bugün Meclis Başkanlığı’na sunuldu. EYT şartlarındaki detaylarla ilgili açıklama AK Parti’den geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT'ye ilişkin kanun teklifindeki detayları aktardı. İşte 4 maddelik EYT teklifinin ayrıntıları...
30.01.2023Emekli
Karne hediyesi Cumhurbaşkanı açıklaması var mı? Devletten karne hediyesi başvurusu nedir, karne hediyesi 5000 TL mi verilecek?
Karne hediyesi Cumhurbaşkanı açıklaması var mı? Devletten karne hediyesi başvurusu nedir, karne hediyesi 5000 TL mi verilecek?Devletten karne hediyesi başvurusu sürecine dair merak edilenler arttı. Takdir teşekkür alanlara devlet desteği verileceği iddiaları sosyal medyada gündem olunca öğrenciler ve veliler arama söz konusu iddiaların doğruluğunu araştırmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Devlet okullarında okuyan ve dereceye giren ilk ve orta öğretim öğrencilerine asgari ücretin %60 orana varan tutarda destek vereceğiz" açıklaması takdir teşekkür alan öğrencilerin Devletten karne hediyesi başvurusu nedir, karne hediyesi 5000 TL mi verilecek? Sorularına yanıt aramasına neden oldu.
30.01.2023Eğitim
Emlak vergisi affı var mı? 2023 Emlak vergisi borçları silindi mi?Emlak vergisi affı var mı? 2023 Emlak vergisi borçları silindi mi?
Emlak vergisi affı var mı? 2023 Emlak vergisi borçları silindi mi?Emlak vergisi affı var mı? 2023 Emlak vergisi borçları silindi mi?Emlak vergisi affı hakkında araştırmalar sürüyor. Borç yapılandırma paketi kapsamında olan emlak vergisi borçları silinecek mi sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası açıklamayı yaptı. Belediyelerin yılda iki kez tahsil ettiği emlak vergisine af geldi mi? İşte detaylar...
24.01.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kabine Toplantısı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kabine toplantısı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.