Gülnar

Gülnar

Son dakika gülnar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan gülnar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını gülnar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Gülnar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan gülnar gelişmeleri de dahil olmak üzere 212 gülnar haberi bulunmuştur. Tüm gülnar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Akkuyu’da son reaktörün temeli atıldı
Akkuyu’da son reaktörün temeli atıldıMersin’in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) 4’üncü ve son reaktörünün temeli Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katıldığı törenle atıldı. Dönmez, "Yarım asrı aşan nükleer enerji yolculuğunda artık tünelin ucundaki ışık görünmeye başlandı. Akkuyu sadece ekipman olarak değil iş gücü hacmiyle de dünyanın en büyük projelerinden biri olacak. Akkuyu 550 bin parçadan oluşacak" dedi.
21.07.2022Haber
Akkuyu’da son reaktörün temeli atıldı! Bakan Dönmez duyurdu: Tünelin ucundaki ışık göründü
Akkuyu’da son reaktörün temeli atıldı! Bakan Dönmez duyurdu: Tünelin ucundaki ışık göründüMersin’in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) 4’üncü ve son reaktörünün temeli Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katıldığı törenle atıldı. Dönmez, "Yarım asrı aşan nükleer enerji yolculuğunda artık tünelin ucundaki ışık görünmeye başlandı. Akkuyu sadece ekipman olarak değil iş gücü hacmiyle de dünyanın en büyük projelerinden biri olacak. Akkuyu 550 bin parçadan oluşacak" dedi.
21.07.2022Ekonomi
Türkiye'nin ilki! Nükleer enerji için tarihi gün, yüzde 90...
Türkiye'nin ilki! Nükleer enerji için tarihi gün, yüzde 90...Türkiye için sevindiren gelişme. Türkiye'nin ilk nükleer santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) 4'üncü reaktörünün temeli yarın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katılımıyla atılıyor. Türkiye'nin en büyük yatırımlarından olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) hakkında konuşan Bakan Dönmez, bu projenin enerji bağımsızlığına ciddi katkıda bulunacağını belirtirken aynı zamanda da alternatif enerji kaynağı olacağına da dikkat çekti. Santralin ilk etabının ise 2023'de tamamlanması bekleniyor. İşte son dakika haberinin detayları...
20.07.2022Ekonomi
Akkuyu NGS'nin 4'üncü ünitesine ait reaktör tabanının ham parçası yapıldı
Akkuyu NGS'nin 4'üncü ünitesine ait reaktör tabanının ham parçası yapıldıMersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) 4'üncü ünitesine ait reaktör tabanının ham parçası yapıldı.
5.07.2022Ekonomi
Hanefi Avcı kimdir, Hanefi Avcı’nın rütbeleri nelerdir? Hanefi Avcı Selahattin Demirtaş için ne dedi?
Hanefi Avcı kimdir, Hanefi Avcı’nın rütbeleri nelerdir? Hanefi Avcı Selahattin Demirtaş için ne dedi?Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi eski başkanı ve emekli emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın rütbeleri geri alındı. Peki, Hanefi Avcı kimdir, Hanefi Avcı’nın rütbeleri nelerdir? Hanefi Avcı Selahattin Demirtaş için ne dedi?
23.06.2022Gündem
Akkuyu NGS’nin 1’inci ünitesinde ana sirkülasyon boru hattının kaynak işlemi tamamlandı
Akkuyu NGS’nin 1’inci ünitesinde ana sirkülasyon boru hattının kaynak işlemi tamamlandıAkkuyu Nükleer Güç Santralinin (NGS) birinci ünitesinin inşasında önemli bir aşama daha geride kaldı. 19 Mart 2022 tarihinde başlayan ana sirkülasyon boru hattının (ASBH) kaynak işlemleri 25 Mayıs’ta tamamlandı. Uzmanlar, 68 günde boru hattının 28 bağlantı yerini birbirine bağladı.
1.06.2022Ekonomi
Akkuyu NGS'nin 1'inci ünitesine ait turbo jeneratörü sahaya ulaştı
Akkuyu NGS'nin 1'inci ünitesine ait turbo jeneratörü sahaya ulaştıMersin'in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali için Rusya'dan yola çıkarılan 1'inci güç ünitesine ait türbin tesisinin ana ekipmanları olan stator, turbo jeneratör rotoru ve düşük basınçlı silindir inşaat sahasına ulaştı.
16.03.2022Ekonomi
Akkuyu NGS'nin birinci güç ünitesinde ana ekipmanın montajı yapıldı
Akkuyu NGS'nin birinci güç ünitesinde ana ekipmanın montajı yapıldıMersin'in Gülnar ilçesinde Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ne ait (NGS) 1'inci Güç Ünitesinin reaktör binasında, reaktör tesisinin bazı ana ekipman bileşenlerinin kurulumu tamamlandı.
2.03.2022Ekonomi
Otomobilin üzerine devrilen servis otobüsündeki 15 işçi yaralandı
Otomobilin üzerine devrilen servis otobüsündeki 15 işçi yaralandıMersin'in Gülnar ilçesinde işçileri taşıyan servis otobüsünün park halindeki otomobilin üzerine devrilmesi sonucu 15 kişi yaralandı.
27.02.2022Yaşam
Akkuyu NGS sahasındaki iş kazasında bir kişi hayatını kaybetti
Akkuyu NGS sahasındaki iş kazasında bir kişi hayatını kaybettiMersin’in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santralinin (NGS) inşaat sahasında meydana gelen kazada, Rus uyruklu bir işçi hayatını kaybetti. Akkuyu Nükleer A.Ş.’den yapılan açıklamada, kazayla ilgili soruşturma başlatıldığı ve sorumlular hakkında gereğinin yapılacağı bildirildi.
25.02.2022Yaşam
3.5 milyon liralık sahte dolar ve Türk Lirası ele geçirildi
3.5 milyon liralık sahte dolar ve Türk Lirası ele geçirildiMersin’in Silifke ilçesinde ’define’ bulduklarını söyleyerek dolandırıcılık yaptıkları belirlenen şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonda, 3 milyon 665 bin lira değerinde sahte dolar ve Türk Lirası ele geçirilirken, 1 kişi tutuklandı.
28.01.2022Yaşam
Hangi illerde okullar tatil? 19 Ocak 2022 kar tatili olan iller!
Hangi illerde okullar tatil? 19 Ocak 2022 kar tatili olan iller!Türkiye’de etkili olan kar, bazı illerde eğitimin aksamasına neden oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar sonrası yurdun bazı illerinde yoğun kar yağışı etkili oldu. Adıyaman, Bilecik, Kütahya, Kırşehir, Uşak, Adana gibi kentler başta olmak üzere Türkiye’de birçok kentte okullar tatil edildi. İşte okulları tatil olan iller...
19.01.2022Eğitim
Zoteeva: Ana hedefimiz Akkuyu NGS’yi başarıyla tamamlayıp elektrik üretmek
Zoteeva: Ana hedefimiz Akkuyu NGS’yi başarıyla tamamlayıp elektrik üretmekMersin'in Gülnar ilçesinde Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nden yapımı sürerken Akkuyu Nükleer A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva, 2030 yılına kadar önemli hedefleri gerçekleştireceklerini dile getirip, "Ana hedefimiz Akkuyu NGS'yi başarıyla tamamlayıp elektrik üretmektir" dedi.
13.01.2022Ekonomi
Akkuyu NGS sahasında 1’inci ünitenin pompa istasyonunun temeli inşa ediliyor
Akkuyu NGS sahasında 1’inci ünitenin pompa istasyonunun temeli inşa ediliyor  Mersin'in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) 1’inci güç ünitesine ait pompa istasyonunun temel plakasının yapımına başlandı. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı çalışmalar kapsamında, tesiste kalıp güçlendirme ve montaj işlemleri devam ediyor.
9.12.2021Ekonomi
Müslüme’nin dedesi hapiste öldü mü? Hasan Yağal cezaevinde öldürüldü mü, son durum?
Müslüme’nin dedesi hapiste öldü mü? Hasan Yağal cezaevinde öldürüldü mü, son durum?Müslüme'nin dedesi öldü mü, Hasan Yağal cezaevinde öldürüldü mü? Müslüme’nin ölüm tüm Türkiye’yi derinden etkiledi. Müslüme'nin ölümünden sorumlu tutulan dedesi Hasan Yağal'ın cezaevinde öldürüldüğü iddia edildi. Sosyal medyada dolaşan iddiaların ardından Hasan Yağal’ın ölüp ölmediği sorgulanıyor. İşte detaylar…
7.12.2021Yaşam
Başak Cengiz'in katili ile Müslüme'nin dedesi tek kişilik odalarda
Başak Cengiz'in katili ile Müslüme'nin dedesi tek kişilik odalardaSon dakika haberi... İstanbul'da samuray kılıcıyla Başak Cengiz'i öldüren Can Göktuğ Boz ile Mersin´in Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedeni bulunan Müslüme Yağal'ın tutuklanan dedesi Hasan Yağal, Diyarbakır Cezaevi Kampüsü Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde tek kişilik odalara konuldu. Türkiye’nin konuştuğu iki şahıs, diğer hükümlülerin zarar vermemesi için havalandırmaya da ayrı ayrı çıkarılıyor.
1.12.2021Gündem
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'yle ilgili yeni haber! 'Türkiye için tarihi' dedi ve tarihi verdi
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'yle ilgili yeni haber! 'Türkiye için tarihi' dedi ve tarihi verdiMersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren Türkiye'nin ilk nükleer santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali, düzenlenen Açık Kapı Günü' etkinliğinde online olarak tanıtıldı.
29.11.2021Ekonomi
Türkiye'nin konuştuğu Müslüme Yağal olayı ile ilgili bakanlık harekete geçti...
Türkiye'nin konuştuğu Müslüme Yağal olayı ile ilgili bakanlık harekete geçti...Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti. Bakanlıktan yapılan açıklamada "Mersinin Gülnar ilçesinde çocuk Müslüme'nin cansız bedeninin bulunmasının hemen ardından Bakanlığımız uzmanları aile ile inceleme, rehberlik ve psikososyal destek çalışmalarına başlamıştır. Gerçeklerle, haber alma ve basın özgürlüğüyle bağdaşmayan bir kısım haberlerle ilgili erişim yasağı kararı alınması talep edilmiştir" denildi.
27.11.2021Gündem
Müslüme ile ilgili flaş açıklama! Mersin Barosu suç duyurusunda bulunacak
Müslüme ile ilgili flaş açıklama! Mersin Barosu suç duyurusunda bulunacakSon dakika haberi... Mersin Barosu, Müslüme'nin tutuklanan dedesinin biyolojik babası çıktığı yönündeki haberlerle ilgili açıklama yaptı. Baro, Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili yayın yasağı olmasına karşın bazı basın kuruluşlarında ve sosyal medyada asılsız haberler yapıldığını belirterek, gizlilik yasağına uymayanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacağını duyurdu.
26.11.2021Gündem
Müslüme neden öldü, otopsisi sonucu çıktı mı? Müslüme’nin dedesi babası çıktı, yörük bebeği kim öldürdü?
Müslüme neden öldü, otopsisi sonucu çıktı mı? Müslüme’nin dedesi babası çıktı, yörük bebeği kim öldürdü? MERSİN'in Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedeni bulunan 2.5 yaşındaki yörük kızı Müslüme Yağal cinayetinde ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Peki, Yörük kızı Müslüme nasıl öldü, otopsi sonucu çıktı mı? Müslüme’yi kim öldürdü? Müslüme’nin dedesi babası mı?
26.11.2021Gündem
Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili son dakika açıklaması! ‘Bu koşullarda yaşaması imkansız’
Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili son dakika açıklaması! ‘Bu koşullarda yaşaması imkansız’Son dakika haberi... Mersin'in Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedeni bulunan Müslüme Yağal'ın ölümüne ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Müslüme'nin vücudunda öldürücü travmatik lezyon görülmediği, cesedinin üzerinde larvalar oluştuğu belirtildi. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Hilal, “3 yaşındaki çocuğun bu koşullarda dağda 10 gece geçirmesini bırakın, 1-2 gece bile yaşaması pek olası değildir. 24 saat içinde hayatını kaybeder” dedi.
24.11.2021Gündem
Akkuyu'nun reaktör basınç kabı Rusya'dan yola çıktı
Akkuyu'nun reaktör basınç kabı Rusya'dan yola çıktı Mersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren Türkiye'nin ilk nükleer santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) Rusya'da yapımı tamamlanan basınç kabı Türkiye'ye gönderildi.
24.11.2021Ekonomi
Müslüme Yağal ölüm sebebi ne, Müslüme'nin dedesi neden tutuklandı? Anne Selvi Yağal'dan son açıklama!
Müslüme Yağal ölüm sebebi ne, Müslüme'nin dedesi neden tutuklandı? Anne Selvi Yağal'dan son açıklama!Mersin'de 10 gün boyunca dağlık alanda arandıktan sonra ölü bulunan Müslüme'nin annesi Selvi Yağal, günler süren sorgunun ardından serbest kaldı. Selvi Yağal Müslüme’nin dedesinin tutuklanmasıyla ilgili soruya "Biz de bilmiyoruz" cevabını verdi. Peki, Müslüme’nin dedesi neden tutuklandı? Müslüme neden öldü, ölüm nedeni ne, katili kim?
24.11.2021Gündem
Müslüme'nin tutuklanan dedesi ile ilgili yeni gelişme! Ortaya çıktı, böyle takip etmiş
Müslüme'nin tutuklanan dedesi ile ilgili yeni gelişme! Ortaya çıktı, böyle takip etmişMersin'in Gülnar ilçesinde kayıp olarak aranırken, 10 gün sonra cesedi bulunan Müslüme Yağalın (3) cinayet şüphelisi olarak tutuklanan dedesi Hasan Yağalın, AKUT'un dronla arama çalışmalarını monitörden izleyerek, takip ettiği ortaya çıktı.
23.11.2021Gündem
Müslüme’nin ölümüyle ilgili flaş gelişme! Dedesi tutuklandı! 'Üzerinde kıyafetleri yoktu'
Müslüme’nin ölümüyle ilgili flaş gelişme! Dedesi tutuklandı! 'Üzerinde kıyafetleri yoktu'Mersin'in Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cesedi bulunan Müslüme Yağal'ın (3) şüpheli sıfatıyla gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen 8 aile ferdinden dede Hasan Yağal, tutuklandı. Anne, baba ve kardeşlerinin de aralarında bulunduğu 7 kişi ise savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.
23.11.2021Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Gülnar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki gülnar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.