Orman Yangınları

Orman Yangınları

Son dakika orman yangınları haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan orman yangınları ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını orman yangınları haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Orman Yangınları

haberleri sayfasında son dakika yaşanan orman yangınları gelişmeleri de dahil olmak üzere 619 orman yangınları haberi bulunmuştur. Tüm orman yangınları haberleri aşağıda listelenmiştir.
Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye 1,78 milyar dolarlık deprem desteği
Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye 1,78 milyar dolarlık deprem desteğiDünya Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamada, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen Türkiye’ye 1,78 milyar dolarlık destek sağlanacağı duyuruldu.
10.02.2023Gündem
Atilla Gökçe: Yılmaz Vural kötü haberi aldıktan sonra hıçkırıklarla ağlıyor, konuşamıyor
Atilla Gökçe: Yılmaz Vural kötü haberi aldıktan sonra hıçkırıklarla ağlıyor, konuşamıyorKahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerle sarsılan Malatya'da 28 yaşındaki kaleci Ahmet Eyüp Türkaslan'ın naaşına ulaşılmasının ardından usta yazarlardan Atilla Gökçe'nin 'Yılmaz Vural hala uyuyamıyor hıçkırıklarla ağlıyor, konuşamıyor' yazısı okuyucuları derinden üzdü.
9.02.2023Futbol
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan The Economist'e tepki
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan The Economist'e tepkiCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "The Economist dergisinin kapağında görüyorsunuz. Batı basınında seçimlere giderken Türk milletinin hür iradesini vesayet altına almaya çalışan bir bakış açısının yaygınlaştırılmaya başladığını görüyoruz. Tabii bu yeni değil biz alıştık. Her seçim döneminde bunu yaptılar. Bundan sonra da yapmaya devam edecekler. Yine yanılacaklar, geçmişte yanıldıkları gibi" dedi.
20.01.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya eleştiri: Böyle memleket mi idare edilir? Bu cehalettir
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya eleştiri: Böyle memleket mi idare edilir? Bu cehalettirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'da 'Gençlik Buluşmaları' programına katıldı. Gençlik Buluşması'nda tahıl koridoru ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Putin 'tahılı bilabedel gönderiyorum' dedi. Biz de 'fabrikalarımızda una çevirir fakir Afrika ülkelerinde göndeririz' dedik" açıklamasını yaparak Karadeniz tahılının yüzde 44'ünün Avrupa ülkelerine gönderildiğini belirterek bu sayının dengeleneceğini sözlerine ekledi. 6'lı masayı da eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Masacıların, nasıl bir Türkiye vaat ettiğini hepiniz görüyorsunuz. Ne diyorlar, hepsi başbakan yardımcısı olacakmış, hepsi bakanlık alacakmış. Böyle memleket mi idare edilir? Bu cehalettir, cehalettir" açıklamasını yaptı.
15.01.2023Gündem
Bakan Kirişci: Kimyasal tespit edildi, yargıya intikal etti
Bakan Kirişci: Kimyasal tespit edildi, yargıya intikal ettiTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kirişci bir markanın Singapur'a ihraç ettiği baharatlarda kanserojen madde olduğuna ilişkin soruya yanıt olarak "Bizim ülkemizden bu ürünün ihracatı yapılmadı" dedi. Su rezervlerine ilişkin olarak Kirişci "İstanbul için hiçbir yağış olmasa 4 aylık suyumuz var. Ankara için 8 aylık rezervlerimiz var. Yeraltı depolarıyla ilgili olarak şu ana kadar 102 adet yeraltı depolamaları sayesinde 70 milyon metreküp suyu tutabilir hale geldik. 22 milyon metreküplük de içme suyu rezervimiz oluşuyor" değerlendirmesinde bulundu.
9.11.2022Ekonomi
AFAD'dan 'Sermaye Transferleri' iddialarına ilişkin açıklama
AFAD'dan 'Sermaye Transferleri' iddialarına ilişkin açıklamaAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), sosyal medyada yayılan 'Sermaye Transferleri' iddiaları hakkında, "Kamudan kamuya yapılan kaynak aktarımının muhasebe işlemleri ve mevzuat çerçevesinde yapıldığının bilinmesine rağmen çarpıtılmasının, en hafif deyimiyle cehalet ve kasıttan kaynaklandığını düşünüyor, kamuoyunun takdirlerine arz ediyoruz" açıklamasında bulundu.
12.10.2022Gündem
Vali Yerlikaya: İstanbul'un su ile imtihanı artarak devam ediyor
Vali Yerlikaya: İstanbul'un su ile imtihanı artarak devam ediyorİklim Değişikliği ve Su Kaynakları Çalıştayı'nda konuşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "İstanbul'un tarih boyunca fakirlik çektiği çok önemli bir gerçeği var. O da su. Bugüne gelindiğinde görüyoruz ki, İstanbul'un su ile imtihanı artarak devam ediyor. Su konusundaki her olumsuzluk gıda ve sanayi üretimimize de yansıyor ve yansımakta. Geçtiğimiz 19 yıla baktığımızda, İstanbul'umuzda sadece su alanında günümüz rakamlarıyla yapılan yatırım miktarı yaklaşık 19 milyar lira" dedi.
23.09.2022Siyaset
Orman yangınları art arda başladı! Havadan ve karadan müdahale ediliyor
Orman yangınları art arda başladı! Havadan ve karadan müdahale ediliyorİzmir’de Çeşme ilçesinde orman yangını çıktı. Havadan ve karadan müdahale edilen yangın söndürüldü. Tokat’ın Topçam yaylasında da orman yangını çıktı. Bölgeye sevk edilen ekipler, havadan ve karadan alevlere müdahale ediyor.
18.09.2022Gündem
Denizli ve Mersin'de orman yangınları!
Denizli ve Mersin'de orman yangınları!Denizli'nin Kale ilçesinde, Muğla'ya da sınırı bulunan ormanda yangın çıktı. Alevlerin söndürülmesi için havadan ve karadan müdahaleye başlandı. Öte yandan Mersin'in Akdeniz ilçesinde de orman yangını çıktı. Havadan ve karadan erken müdahaleyle yangın, kısmen kontrol altına alındı.
9.09.2022Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan'da duyurdu: Turist sayısının rekor kırarak ilk kez 300 binin üzerine çıkmasını bekliyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan'da duyurdu: Turist sayısının rekor kırarak ilk kez 300 binin üzerine çıkmasını bekliyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye-Sırbistan İş Forumunda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bu yıl Sırbistan'dan ülkemizi ziyaret edecek turist sayısının rekor kırarak ilk kez 300 binin üzerine çıkmasını bekliyoruz." dedi.
7.09.2022Gündem
İnsansız hava araçlarıyla dakikada 12,5 milyon hektar orman taranıyor
İnsansız hava araçlarıyla dakikada 12,5 milyon hektar orman taranıyorOrman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesinde sayıları 8e çıkarılan insansız hava araçları (İHA) ile Türkiye ve KKTC'de, 7 gün 24 saat, dakikada 12,5 milyon hektar alan taranarak yangınlara karşı denetim yapılıyor. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "İHA'lar, yangın mahallinden aktardıkları görüntülerle sanki yangın alanındaymışız gibi yangını kontrol etmemizi sağlıyor" dedi.
5.09.2022Gündem
Ormanlara giriş yasağı kalktı; ilk iş mangal yaktılar
Ormanlara giriş yasağı kalktı; ilk iş mangal yaktılarİçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgenin sona ermesinin ardından Belgrad Ormanı'na gelenler mangal yaktı.
4.09.2022Yaşam
Hayvandan insana geçiyor, tüm Türkiye’ye yayılacak! ‘Yılda 1 milyon insanı öldürüyor’
Hayvandan insana geçiyor, tüm Türkiye’ye yayılacak! ‘Yılda 1 milyon insanı öldürüyor’Küresel ısınma nedeniyle tropikal hastalıklarda bir artış gözlendiğini belirten İTÜ İklim Değişikliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, 2080 yılına kadar sıtmanın tüm Avrupa'ya yayılması beklendiğini ifade etti. Kadıoğlu, "Türkiye'de tropikal hastalıklar için polikliniklerin kurulması gerekecek. Şu an Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye'nin güney bölgesini sıtma bölgesi olarak gösteriyor. Bu daha da kuzeye doğru yayılacak" dedi. Enfeksiyon ve Tropikal Hastalıklar Uzmanı Doç. Dr. Şiran Keske ise sıtma virüsünü taşıyan sivrisineğin, iklim değişiklikleri ve havaların ısınmasıyla birlikte daha kolay yayılmaya başladığını vurguladı.
24.08.2022Yaşam
Yasak geldi, fiyatlar düştü
Yasak geldi, fiyatlar düştüOrman yangınlarının önüne geçilebilmesi için pek çok yerde mangal yasağı getirildi. Yasak sonrası vatandaşların beyaz ete olan talebi azaldı. Azalan talep fiyatlara indirim olarak yansıdı.
21.08.2022Ekonomi
Kırıkkale'de ormanlarında dronlu denetim
Kırıkkale'de ormanlarında dronlu denetimKırıkkale'de, orman yangınları nedeniyle girişi yasaklanan bölgelerde, gözetleme kulelerindeki personelin yanı sıra havadan dronla da denetimler yapıldı.
20.08.2022Yaşam
Avrupa felaketleri peş peşe yaşadı! Fransa, İtalya ve Avusturya'yı önce kuraklık ve yangın sonra fırtına vurdu: 13 ölü
Avrupa felaketleri peş peşe yaşadı! Fransa, İtalya ve Avusturya'yı önce kuraklık ve yangın sonra fırtına vurdu: 13 ölüKuraklık ve orman yangınlarının ardından Avrupa’yı şimdi de şiddetli fırtınalar vurdu. İtalya, Avusturya ve Fransız adası Korsika’da 3’ü çocuk 13 kişi öldü. Can kayıplarına çoğunlukla devrilen ağaçlar sebep oldu. Avusturya’nın güneyinde etkili olan fırtına nedeniyle 2’si çocuk toplam 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
20.08.2022Dünya
Bakan Varank: Uzaya gidecek ilk Türk bu sene bitmeden belli oluyor
Bakan Varank: Uzaya gidecek ilk Türk bu sene bitmeden belli oluyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2023’te seçilecek bir Türk vatandaşını bilimsel faaliyetler gerçekleştirmek üzere 10 günlüğüne Uluslararası Uzay İstasyonu’na göndereceklerini belirterek, "Bakalım ülkemizi gururla uluslararası uzay istasyonunda kim temsil edecek, bayrağımızı Uluslararası Uzay İstasyonu’na ilk kim taşıyacak. İnşallah bu sene bitmeden uzaya gidecek ilk vatandaşımızı da kamuoyuyla paylaşmış olacağız” dedi.
18.08.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara mektup
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara mektupCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kaleme aldığı mektup, Türkiye’nin dört bir yanında kurulan AK noktalarda milyonlarca üyeye ve vatandaşa ulaştırılacak.
12.08.2022Siyaset
29 kuş türü ve 5 memeli, av listesinde
29 kuş türü ve 5 memeli, av listesindeMerkez Av Komisyonu'nun (MAK), 29 kuş türü ve 5 memeli yaban hayvanı türünün avlanmasına izin verdiği 2022-2023 av sezonu, 20 Ağustos'ta başlıyor. Koruma altındaki elmabaş patka ve üveyik kuşlarının olduğu kararı, 'çağ dışı ve insan türünün vahşiliği' olarak değerlendiren kuş gözlemcileri ve doğa savunucuları, avcılığın tamamen iptalini istedi.
11.08.2022Yaşam
Şırnak’ta mühimmat bakımı sırasında patlama! Ardından yangın çıktı: 2 yaralı
Şırnak’ta mühimmat bakımı sırasında patlama! Ardından yangın çıktı: 2 yaralıŞırnak’ta Çakırsöğüt Jandarma Tugay Komutanlığı'nda mühimmat bakımı sırasında meydana gelen patlamanın ardından yangın çıktı. Yangın ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alınırken, Valisi Osman Bilgin, 2 personelin hafif yaralandığını söyledi.
3.08.2022Yaşam
Yasağı hiçe sayanlara 39 bin TL ceza uygulandı!
Yasağı hiçe sayanlara 39 bin TL ceza uygulandı!Aydın’da, 1 Temmuz ile 31 Ekim tarihleri arasında girişin  yasaklandığı ormanlara giren 68 kişiye 39 bin 508 TL, 76 kişiye yasak alanda mangal ateşi yakmak kabahatinden 44 bin 156 TL ceza uygulandı.
2.08.2022Yaşam
Bakan Kurum: 2023 seçimleri kritik bir kavşak noktası
Bakan Kurum: 2023 seçimleri kritik bir kavşak noktasıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 2023 seçimlerinin kritik bir kavşak noktası olduğunu belirterek, "Bu aziz millet, liderimizin çabalarıyla son 20 yılda kazandıklarının üstüne çok daha fazlasını koymak için Sayın Cumhurbaşkanı'mızın yanında saf duracaktır" dedi.
29.07.2022Siyaset
Genç milyarderin acı sonu! Helikopter pistinde selfi denemesi faciaya dönüştü...
Genç milyarderin acı sonu! Helikopter pistinde selfi denemesi faciaya dönüştü...Genç milyarderin Yunanistan tatili kabusa döndü. İngiltere'nin zengin ailelerinden birisinin varisi olan ve henüz 22 yaşında olan Jack Fenton isimli genç helikopter alanında selfie çekmeye çalışırken kafasına kuyruk pervanesinin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Trajik kaza ülkede şok etkisi yarattı...
26.07.2022Dünya
Yunanistan cehennemi yaşıyor! Orman yangınları ülkeyi sardı: Alevler Türkiye sınırından görülüyor...
Yunanistan cehennemi yaşıyor! Orman yangınları ülkeyi sardı: Alevler Türkiye sınırından görülüyor...Yunanistan günlerdir orman yangınlarıyla boğuşuyor. Dadia Milli Parkı’nda 6 gündür devam eden orman yangını, Edirne’nin Meriç ilçesine bağlı sınır köylerinden endişe ile takip ediliyor. Arazöz ve helikopterle müdahalenin yoğun olarak devam ettiği yangın bölgesinde Türklerin de yoğun olarak yaşadığı Sofulu köyünde önlemlerin artırıldığı belirtildi. Avrupa Birliği'nin yardım gönderdiği Yunanistan'da askeri birlikler de alevlerle savaşıyor.
26.07.2022Dünya
Yunanistan’da orman yangınları devam ediyor
Yunanistan’da orman yangınları devam ediyorYunanistan itfaiyesi, ülke genelindeki orman yangınlarına ilişkin günlük raporu yayınladı. Raporda, Edirne sınırı yakınındaki yangının devam ettiği aktarıldı.
25.07.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Orman Yangınları ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki orman yangınları haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.