Orman Genel Müdürlüğü

Orman Genel Müdürlüğü

Son dakika Orman Genel Müdürlüğü haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Orman Genel Müdürlüğü ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Orman Genel Müdürlüğü haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Orman Genel Müdürlüğü

haberleri sayfasında son dakika yaşanan orman genel müdürlüğü gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.771 orman genel müdürlüğü haberi bulunmuştur. Tüm orman genel müdürlüğü haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Marmaris'teki orman işçilerine teşekkür telefonu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Marmaris'teki orman işçilerine teşekkür telefonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmaris'teki orman yangınında alevlerle mücadele eden orman işçilerine teşekkür etti.
26.06.2022Siyaset
AK Parti'li Turan: Pinokyo yalan söylerken burnu uzuyordu bunların yüzü bile kızarmıyor
AK Parti'li Turan: Pinokyo yalan söylerken burnu uzuyordu bunların yüzü bile kızarmıyorÇanakkale'nin Yenice ilçesinde ziyaretlerde bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Marmaris yangını ile ilgili açıklamasına tepki göstererek, "Bu, canları pahasına yangınla mücadele eden kahramanlarımıza da haksızlık. Kimsenin moral ve motivasyonlarını bozmaya hakkı yok. Pinokyo yalan söylerken burnu uzuyordu ancak bunların yüzü bile kızarmıyor" dedi.
24.06.2022Siyaset
Muğla Marmaris'te orman yangını! Bakan Soylu duyurdu: 10 ton su atan helikopterler görevde...
Muğla Marmaris'te orman yangını! Bakan Soylu duyurdu: 10 ton su atan helikopterler görevde...Muğla'nın Marmaris ilçesinde farklı noktalarda devam eden orman yangınıyla mücadele üçüncü gününde... Havanın aydınlanmasıyla yangına havadan müdahale yeniden başladı. Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, güvenlik tedbirleri kapsamında 274 kişinin tahliye edildiğini açıkladı. Bakan Kirişci, "Akşama doğru çalışmalarda olumlu gelişmeleri bekliyoruz. 12 uçak, 45 helikopterle müdahale sürüyor" dedi. Kara çalışmalarının sabaha kadar devam ettiğini söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da "İlk kez TSK envanterinde bulunan, bir kerede 7-10 ton su atan Chinook helikopterleri de şu anda görev başındadır" ifadelerini kullandı. İşte Marmaris yangını ile ilgili son dakika gelişmeleri...
23.06.2022Gündem
Marmaris orman yangını nerede, neden çıktı, sabotaj mı? Marmaris’teki yangın kontrol altına alındı mı, devam ediyor mu, söndürüldü mü, son durum ne?
Marmaris orman yangını nerede, neden çıktı, sabotaj mı? Marmaris’teki yangın kontrol altına alındı mı, devam ediyor mu, söndürüldü mü, son durum ne?Marmaris'te çıkan yangınla mücadelede 2. gün. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte havadan müdahale yeniden başlarken, gece görüşlü hava araçlarının, 4 Temmuz'dan itibaren Türkiye'de olacağını belirtildi. Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, güvenlik tedbirleri kapsamında 51 hanede 151 kişinin tahliye edildiğini açıkladı. Peki, Marmaris orman yangını nerede, Marmaris yangını neden çıktı, sabotaj mı? Marmaris’teki yangın kontrol altına alındı mı, devam ediyor mu, söndürüldü mü? İşte Marmaris yangınında son durum...
23.06.2022Gündem
Muğla Marmaris'te orman yangını! Bakan Kirişci açıkladı, işte yangının büyümesinin nedeni...
Muğla Marmaris'te orman yangını! Bakan Kirişci açıkladı, işte yangının büyümesinin nedeni...Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Amazon Koyu'ndaki kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanda dün çıkan yangını söndürme çalışmaları devam ederken bölgede yeni gelişmeler yaşandı. CNN Türk canlı yayınına bağlanarak Marmaris'teki orman yangınıyla ilgili son durumu açıkladı. Bakan Kirişci, "Tam yangının olduğu yerde, Orman Genel Müdürlüğü mobil izlemenin bulunduğu Küfre Koyu'ndayız. Alınması gereken tüm önlemler alındı. Hava sıcaklığının ve rüzgarın artmasıyla birlikte belirli bölgelerde anormal yangın oluştu. Bütün hava ve yer araçlarımız buralara yönlendirildi" dedi. Öte yandan Bakan Kirişci, Marmaris’teki orman yangınının büyümesinin sebebinin hava sıcaklığı ile kozalak fırlatması olduğunu belirterek, "20 helikopter, 14 uçak var. 34 tane hava aracı vardı, 5 tane daha geldi. 39 hava aracı var. Yer araçlarımız ise istemediğimiz kadar." açıklamasında bulundu. İşte son dakika haberinin detayları...
23.06.2022Gündem
Marmaris yangını nerede ve neden çıktı, yangında son durum ne? Marmaris'te yangın bitti mi, ne durumda, yangın söndü mü?
Marmaris yangını nerede ve neden çıktı, yangında son durum ne? Marmaris'te yangın bitti mi, ne durumda, yangın söndü mü?Marmaris yangın nerede çıktı, Marmaris'te yangın söndü mü? Muğla’nın Marmaris ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan ve rüzgarın da etkisi ile büyüyen orman yangını gece saatlerinde rüzgarın etkisini düşürmesiyle ilerleyişini azalttı. Havanın kararmasıyla helikopter müdahalesine ara verilirken, Bakan Kirişci, 14 uçak ve 20 helikopterle alevlere havadan müdahalenin yeniden başladığını bildirdi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangına yönelik çalışmaları yerinde incelemek üzere bölgeye gitti. MSB de yangını kontrol altına almak için bölgeye derhal destek gönderdi. Yangın nedeniyle bölgeye yakın yerleşim alanındaki evler tahliye edildi. Peki, Marmaris'te orman yangını nerede ve neden çıktı, haritadaki konumu? Marmaris'te yangın bitti mi, ne durumda, yangın söndü mü?
22.06.2022Gündem
Marmaris yangını söndürüldü mü, yangının sebebi ne, yangını kim çıkardı? Marmaris yangın son durum!
Marmaris yangını söndürüldü mü, yangının sebebi ne, yangını kim çıkardı? Marmaris yangın son durum!Marmaris’teki yangın söndürüldü mü, Marmaris yangının sebebi ne? MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan ve rüzgarın da etkisi ile büyüyen orman yangını gece boyu sürdü. Havanın kararmasıyla ara verilen havadan müdahale yeniden başladı. Bakan Kirişci, 14 uçak ve 20 helikopterle yangına müdahale edildiğini bildirdi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bölgede. Yangının tehdit ettiği yerleşim yerleri tahliye edildi. Peki, Marmaris yangınını kim çıkardı, Marmaris yangınını kim yaptı, Marmaris yangınında son durum ne? Marmaris'te orman yangını söndürüldü mü, devam ediyor mu? Marmaris'teki yangın kontrol altına alındı mı?
22.06.2022Gündem
Muğla Marmaris'te orman yangını! Bakan Kirişçi açıkladı: Yangın kontrol altına alınma aşamasında
Muğla Marmaris'te orman yangını! Bakan Kirişçi açıkladı: Yangın kontrol altına alınma aşamasındaMuğla'nın Marmaris ilçesinde dün akşam saatlerinde çıkan ve 200 hektarı aşkın alanda etkili olan orman yangınına ikinci günde, 20 helikopter ve 14 uçakla havadan, 1494 personel, 172 arazöz, 191 kamu kuruluşlarına ait araç, 17 dozer ve 39 iş makinesiyle karadan müdahale sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmaris'te yangın çıkan bölgede helikopterle incelemede bulundu. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangına yönelik çalışmaları yerinde incelemek üzere bölgeye hareket etti. Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde öğlen saatlerinde meydana gelen orman yangını kontrol altına alındı. Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi CNN Türk canlı yayınında yangının kontrol altına alınma aşamasında olduğunu belirtti. Öte yandan Muğla'nın Marmaris ilçesinde yangın etkisini artırarak devam ederken alevlerin tehdidi altındaki yangın kriz merkezi boşaltılıyor. İşte son dakika haberinin detayları...
22.06.2022Gündem
Marmaris'teki orman yangınında sabotaj şüphesi
Marmaris'teki orman yangınında sabotaj şüphesiMuğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını rüzgarın da şiddeti ile büyüdü. Ekiplerin söndürme çalışmaları yoğun şekilde devam ederken, ilk belirlemelere göre, yangının 3 ayrı noktada aynı zamanda çıktığı, bu durumun da sabotaj ihtimalini artırdığı öne sürüldü.
21.06.2022Gündem
Orman Bakanı Kirişci ile İçişleri Bakanı Soylu, orman yangının yaşandığı bölgeye gitti
Orman Bakanı Kirişci ile İçişleri Bakanı Soylu, orman yangının yaşandığı bölgeye gittiMuğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını rüzgarın da şiddeti ile büyüdü. Yangını söndürme çalışmaları devam ederken, alevler gökyüzünü kızıla boyadı. Ayrıca Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, incelemelerde bulunmak ve çalışmaları yerinde takip etmek üzere Marmaris'e hareket etti.
21.06.2022Gündem
Marmaris'te orman yangını! Ekipler söndürmeye çalışıyor
Marmaris'te orman yangını! Ekipler söndürmeye çalışıyorSon dakika. Muğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını, rüzgarın etkisiyle kısa sürede geniş alana yayıldı. Ekipler, havadan ve karadan söndürme çalışmalarını sürdürüyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris’te çıkan orman yangınına yönelik çalışmaları yerinde incelemek üzere bölgeye hareket etti.
22.06.2022Gündem
Camdaki Kız'da düğün gününe damga vuran öpüşme! Hayri ve Nalan'ı kim gördü?
Camdaki Kız'da düğün gününe damga vuran öpüşme! Hayri ve Nalan'ı kim gördü?Kanal D’nin, yapımını OGM Pictures’ın üstlendiği dizisi Camdaki Kız, ekrana gelen 47’nci bölümü ile sezon finali yaptı. Cana’nın hamileliğini öğrenen ve kendisine söylenen yalanlara tahammülü kalmayan Nalan, herkesle yüzleşti. Bu sırada Muzaffer ve Pera’nın düğünü için heyecan arttırırken; duygularını ilk kez açığa vuran Nalan'ın kendisini Hayri ile hiç beklemediği bir konumda bulması bölüme damga vurdu. İşte 'Camdaki Kız' sezon finalinde yaşananlar...
17.06.2022Magazin
OGM Babalar Günü Babamın Fidanı bağış ekranı! Babalar Günü fidan bağışı nasıl ve nereden yapılır?
OGM Babalar Günü Babamın Fidanı bağış ekranı! Babalar Günü fidan bağışı nasıl ve nereden yapılır?Babalar Günü’ne kısa bir süre kala bu özel gün için hazırlıklar da başladı. Pek çok kişi Orman Genel Müdürlüğü’nün Babalar Günü fidan bağış kampanyasının bu yıl da olup olmadığını merak ediyor. Peki, Babalar Günü fidan bağışı nasıl ve nereden yapılır? OGM Babalar Günü Babamın Fidanı bağış ekranı!
13.06.2022Gündem
Kamuya personel alınacak! 2 bin 223 yeni kadro ihdası gerçekleştirildi!
Kamuya personel alınacak! 2 bin 223 yeni kadro ihdası gerçekleştirildi!Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayınlandı! Kararnameye göre, bazı bakanlık ve kurumlara 2 bin 223 kadro ihdası gerçekleştirildi. Yeni kadrolarda aslan payını 1598 ile Diyanet İşleri Başkanlığı aldı.
Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi fidan bağışı nasıl yapılır? Bir fidan da benim olsun ücretsiz mi?
Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi fidan bağışı nasıl yapılır? Bir fidan da benim olsun ücretsiz mi? Atatürk Havalimanı içerisine yapılacak olan Millet Bahçesi için ağaçlandırma çalışmaları kapsamında fidan dikimi yapılacak. Millet Bahçesi’ne yapılacak fidan dikimi için isme özel Bir fidan da Benim Olsun kampanyası başlatıldı. Peki, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi fidan bağışı nasıl yapılır? Bir fidan da benim olsun ücretsiz mi? Bir fidan da benim olsun kampanyasına katılım nasıl sağlanır? İşte detaylar…
29.05.2022Gündem
Orman yangınlarında hava gücü 2 kat arttı
Orman yangınlarında hava gücü 2 kat arttıOrman Genel Müdürlüğü (OGM), 2022 yılı yaz dönemi için orman yangınlarına karşı hazırlıklarını tamamladı. Bu yıl 20 uçak, 55 su atar helikopter, 8 insansız hava aracı, rezervler ve idari hava araçları ile birlikte hava gücü sayısı 118'e çıktı. Geçen yıl 154 ton su taşıyan hava araçları bu sene 302 ton su taşıyabilecek. Yeni temin edilen bazı uçak ve helikopterler görev bölgelerinde konuşlanırken, tüm hava gücü 1 Temmuz'da yangınlara müdahale için görev yerlerinde hazır olacak.
28.05.2022Gündem
Anadolu leoparı 48 yıl sonra ilk kez fotokapana yakalandı
Anadolu leoparı 48 yıl sonra ilk kez fotokapana yakalandıTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Ülkemizde en son 1974 yılında görülen ve neslinin yok olduğu düşünülen Anadolu leoparının tekrar görünmeye başladığını artık biliyoruz. Fotokapan teknolojisiyle bu hayvanları rahatsız etmeden varlığını belirlemiş olduk" dedi.
24.05.2022Gündem
Chinook helikopter özellikleri nelerdir, kaç kişilik, chinook yangın söndürme helikopterinin su kapasitesi nedir?
Chinook helikopter özellikleri nelerdir, kaç kişilik, chinook yangın söndürme helikopterinin su kapasitesi nedir? Orman yangınlarında kullanılmak üzere Boeing imalatı 2 Chinook söndürme helikopteri, kargo uçağıyla Çorlu Atatürk Havalimanı'na getirildi. Peki, Chinook helikopter özellikleri nelerdir, kaç kişilik, chinook yangın söndürme helikopterinin su kapasitesi nedir?
16.05.2022Gündem
Chinook helikopterleri Türkiye'ye getirildi! Orman yangınlarıyla mücadele için kullanılacak
Chinook helikopterleri Türkiye'ye getirildi! Orman yangınlarıyla mücadele için kullanılacakTürkiye'de bu yıl orman yangınlarıyla mücadelede kullanılacak, Boeing imalatı 2 Chinook söndürme helikopteri, kargo uçağıyla Çorlu Atatürk Havalimanı'na getirildi.
16.05.2022Gündem
'Camdaki Kız'da Sedat, büyük sırrı öğrendi!
'Camdaki Kız'da Sedat, büyük sırrı öğrendi!Kanal D’nin, yapımını OGM Pictures’ın üstlendiği dizisi Camdaki Kız, ekrana gelen 42’nci bölümüyle yine zirvede yer aldı. Dizinin bu bölümü Kantar Medya’nın verilerine göre AB kategorisinde 6,61 reyting ve yüzde 19,05 izlenme payı ile, 20+ABC1 kategorisinde ise 6,93 reyting ve yüzde 17,76 izlenme payı alarak günün en çok izlenen yapımı oldu.
13.05.2022Televizyon
Bakan Kirişci: Sokak hayvanları, gündemde tutulması gereken bir konu
Bakan Kirişci: Sokak hayvanları, gündemde tutulması gereken bir konuTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Sokak hayvanları, ülkemizde her zaman gündemde tutulması gereken bir konu. Veteriner hekimlerin bu konuya yönelik çözümler için daha fazla mesai harcaması gerekiyor" dedi.
12.05.2022Siyaset
Bakan Kirişci: TURCOVAC aşısının kaşifinin bir veteriner olduğunu kaç kişi biliyor?
Bakan Kirişci: TURCOVAC aşısının kaşifinin bir veteriner olduğunu kaç kişi biliyor?Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, katıldığı programda TURCOVAC aşısının kaşifi Prof. Dr. Aykut Özdarendeli’ye üzerinde şair Mehmet Akif Ersoy’un ve Özdarendeli’nin figürünün bulunduğu sembolik bir tablo hediye ettiği esnada, “Bir anket yapsak, bu aşının kaşifinin bir veteriner hekim olduğunu kaç kişi bilir acaba? Bu benim canımı yakıyor” diye sitem etti.
12.05.2022Siyaset
Annemin Ağacı OGM fidan sahiplenme kampanyası! Anneler günü Annemin Ağacı kampanyasına nasıl katılım sağlanır?
Annemin Ağacı OGM fidan sahiplenme kampanyası! Anneler günü Annemin Ağacı kampanyasına nasıl katılım sağlanır? Bugün Anneler Günü! Orman Genel Müdürlüğü (OGM) geçen yıl başlattığı ‘Annemin Ağacı’ kampanyasını bu yıl da devam ediyor. Anneler Günü’nü anlamlı bir hediye ile kutlamak için pek çok kişi OGM’nin ‘Annemin Ağacı’ kampanyasını araştırıyor. Peki, Anneler günü Annemin Ağacı kampanyasına nasıl katılım sağlanır? İşte Annemin Ağacı OGM fidan sahiplenme kampanyası!
8.05.2022Gündem
OGM kura sonuçları 2022 sorgulama ekranı ve isim listesi öğrenme! İŞKUR Orman Genel Müdürlüğü (OGM) kura sonuçları açıklandı mı?
OGM kura sonuçları 2022 sorgulama ekranı ve isim listesi öğrenme! İŞKUR Orman Genel Müdürlüğü (OGM) kura sonuçları açıklandı mı?OGM kura sonuçları açıklandı mı, OGM işçi alımı kura çekimi isim listesi belli mi? sorularına yoğun bir şekilde yanıt aranıyor. Orman Genel Müdürlüğü OGM kura sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 5 bin işçi alımı başvurusu bulunan adaylar sonuçların açıklanıp açıklanmadığını öğrenmeye çalışıyor. İşte OGM kura sonuçları 2022 sorgulama ekranı ve isim listesi öğrenme sürecine ilişkin merak edilenler…
OGM işçi alımı kura sonuçları açıklandı mı? OGM kura çekimi sonuçları ve il il isim listesi!
OGM işçi alımı kura sonuçları açıklandı mı? OGM kura çekimi sonuçları ve il il isim listesi!Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı için başvurular 15 Nisan’da tamamlandı. Gözler OGM’nin kura çekimi ve kura sonuçlarına çevrildi. İl il kura çekimi farklı tarihlerde yapılıyor. OGM’nin 5 bin işçi alımında Bursa sonuçları açıklandı. 5 Mayıs Denizli’de, 29 Mayıs’ta Adana’da gerçekleştirilecek. Peki, OGM işçi alımı kura sonuçları açıklandı mı? OGM kura çekimi sonuçları ve il il isim listesi!

Benzer Haber Etiketleri

Orman Genel Müdürlüğü ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki orman genel müdürlüğü haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.