Artvin

Artvin

Son dakika artvin haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan artvin ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını artvin haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Artvin

haberleri sayfasında son dakika yaşanan artvin gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.012 artvin haberi bulunmuştur. Tüm artvin haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İthal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar, bu ülkenin geleceğine ışık tutamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İthal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar, bu ülkenin geleceğine ışık tutamazCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. "Türkiye'nin kendi ekonomi programına kafa yormak yerine ithal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar, bu ülkenin geleceğine ışık tutamaz." diyen Erdoğan, "6'lı masa denilen paravan yapı emellerine ulaşamaz. Özellikle gençlerimiz ve kadınlarımıza ulaşmamız ve davamıza kazandırmamız önem arz ediyor." dedi.
3.12.2022Siyaset
Karadeniz'i 10 farklı toksik tehdit ediyor! Hepsi canlılar için çok tehlikeli
Karadeniz'i 10 farklı toksik tehdit ediyor! Hepsi canlılar için çok tehlikeliKaradeniz Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü'nce Karadeniz'de 1100 kilometrelik alandan toplanan tortu örneklerindeki analizlerde, 10 farklı toksik metal izine rastlanıldı. Deniz tabanında en fazla kirlilik yükü oluşturan ağır metallerin ise bakır, kurşun, arsenik ve çinko olduğu tespit edildi. En fazla kurşun ve bakır oranı Trabzon'un Sürmene ilçesinde, en fazla arsenik oranı da Ordu kıyılarında belirlendi.
29.11.2022Gündem
Borçka Karagöl’e mevsimin ilk karı yağdı
Borçka Karagöl’e mevsimin ilk karı yağdıArtvin’in Borçka ilçesinde bulunan doğal güzellikleriyle ünlü Karagöl beyaza büründü.
28.11.2022Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu: Mısır ile bu iş yoluna girdiyse aynı şekilde Suriye ile de bu iş yoluna girebilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu: Mısır ile bu iş yoluna girdiyse aynı şekilde Suriye ile de bu iş yoluna girebilirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da gençlik buluşması programına katıldı. Erdoğan, Türkiye Mısır ilişkilerinde güzel gelişmelerin olacağına inandığını belirterek, "Bizim körfez ülkeleriyle olan küslüğümüzü menfaate çevirmek isteyenler oldu. Tabi bunlar giderilince oyunlar bozuldu. İşte bunların içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri. İşte bizim Birleşik Arap Emirlikleri'yle münasebetlerimiz gayet iyi bir konumda. Daha da iyi olacak inşallah. Bu tabi malum bazı çevreleri rahatsız ediyoruz. Bundan sonraki süreçte nasıl Mısır ile bu iş yoluna girdiyse aynı şekilde Suriye ile de bu iş yoluna girebilir. Siyasette küslük olmaz." dedi.
27.11.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023'le ilgili sinsi plan ve hevesleri çöpe atacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023'le ilgili sinsi plan ve hevesleri çöpe atacağızAK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen "İstanbul'un Sözü: Birlik, İrade, Zafer" programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Usanmadan, yılmadan, Türkiye'nin alt yapısını biz değiştirdik üst yapısını da biz inşa edeceğiz. Biz kuru vaat yapmıyoruz. İcraat, icraat, icraat. Türkiye'yi yeni yüzyıla biz hazırlıyoruz. Terör örgütlerinin dişlerini nasıl söktüysek, darbecileri nasıl bozguna uğrattıysak, inşallah 2023'le ilgili sinsi plan ve hevesleri de aynı şekilde çöpe atacağız. Haneyi, sokağı, sandığı, mahalleyi sıkı tuttuğumuzda Allah'ın izniyle 2023 seçiminde tarihimizin en büyük zaferi elde etmemizin önüne kimse geçemez" dedi.
27.11.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2 büyük diplomatik zafere imza attık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2 büyük diplomatik zafere imza attıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Konya Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu. "Faizde tek haneye indik" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bundan sonra da devam edecek. Merak etmeyin enflasyon da inecek" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'na şehir hasteneleri ve Rusya-Ukrayna krizi üzerinden eleştirilerde bulunan Erdoğan, "Türkiye dengeli politikasıyla dünyanın takdirini kazandı. Tahıl anlaşması ve esir takası ile kimsenin cesaret edemediği 2 büyük diplomatik zafere imza attık" dedi.
26.11.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan asgari ücret açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan asgari ücret açıklamasıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay TBMM'deki bütçe görüşmelerinde önemli açıklamalarda bulundu. Fuat Oktay "İşçi ve işveren kesiminin oy birliği ile kararlaştırılan 'Asgari Ücret Komisyonu', 2023 yılı asgari ücretini belirlemek üzere çalışmalarına Aralık ayında başlayacaktır." dedi.
25.11.2022Ekonomi
Bakan Nebati’den doğal gaz açıklaması: 2023’te vanamızı açıyoruz
Bakan Nebati’den doğal gaz açıklaması: 2023’te vanamızı açıyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Karadeniz’de keşfettiğimiz doğalgazımızın vanasını 2023’te inşallah açıyoruz. Nükleer Santralimizi yine önümüzdeki yıl devreye alıyoruz. Böylece, ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını giderek azaltmak konusunda da kararlıyız” dedi.
24.11.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Artvinli ailenin evine konuk oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Artvinli ailenin evine konuk olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Yusufeli Barajı ve HES, Yeni Bağlantı Yolları ve Tünelleri ile Yeni Yerleşim Bölgesi Açılış Töreni sonrasında, Bilal-Seher Tosun çiftinin evine konuk oldu. Ziyaret dolayısıyla çok mutlu olduklarını anlatan Bilal Tosun, "Cumhurbaşkanı'mız anahtar teslimi sırasında bize 'Çayınız var mı?' diye sordu. 'Elbette, sizi bekliyoruz' dedim. Bizleri ziyaret etti, çok mutlu olduk." diye konuştu.
22.11.2022Gündem
Bakan Kurum: TOKİ eliyle inşa ettiğimiz 3 bin 205 konutumuzu teslim ediyoruz
Bakan Kurum: TOKİ eliyle inşa ettiğimiz 3 bin 205 konutumuzu teslim ediyoruzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum,Artvin Yusufeli Barajı ve HES, Yeni Bağlantı Yolları ve Tünelleri, Yeni Yerleşim Bölgesi Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun en özel yatırımlarının, Türkiye’nin en büyük barajı olan Yusufeli Barajımızın, Yeni Yusufeli Şehrimizin ve milyarlarca liralık dev eserlerin açılışları için bir aradayız, heyecanlıyız, coşkuluyuz.” ifadelerini kullandı.
22.11.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan harekât mesajı: Hepsinin kökünü kazıyacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan harekât mesajı: Hepsinin kökünü kazıyacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin Yusufeli Barajı ve HES, Yeni Bağlantı Yolları ve Tünelleri, Yeni Yerleşim Bölgesi Açılış Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yusufeli Barajı'nın enerji üretim kapasitesinin 2,5 milyon konutun ya da 750 bin Togg otomobilinin enerji ihtiyacını karşılayacak düzeyde olduğunu belirterek, "Türkiye'nin en çetin coğrafyasında baraj, santral, yeni yerleşim ve yollarıyla birlikte 34 milyar liralık maliyetle Türkiye Yüzyılı'na yakışır bir eseri milli bütçeden karşılayarak Artvinimize kazandırdık" dedi. Erdoğan kara harekatı mesajı da vererek 'En kısa sürede tankımızla hepsinin kökünü kazıyacağız' ifadelerini kullandı.
22.11.2022Siyaset
Hidroelektrik Santrali (HES) nedir, özelliği nedir? Hidroelektrik yenilenebilir mi?
Hidroelektrik Santrali (HES) nedir, özelliği nedir? Hidroelektrik yenilenebilir mi?Artvin Yusufeli ilçesinde Çoruh nehri üzerine yapılan Yusufeli Barajı ve HES'i hizmete alınıyor. Kemer baraj sınıfında 275 metreyle Türkiye'nin birinci, dünyanın beşinci en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı pek çok kişi tarafından merak edilirken Hidroelektrik Santrali (HES) ile ilgili bilgiler de araştırılıyor. Peki, Hidroelektrik Santrali (HES) nedir, özelliği nedir? Hidroelektrik yenilenebilir mi? Hidroelektrik Santrali’nde elektrik nasıl üretilir? İşte detaylar…
Yusufeli Barajı nerede ? Yusufeli Barajı yüksekliği kaç metre, özellikleri ne?
Yusufeli Barajı nerede ? Yusufeli Barajı yüksekliği kaç metre, özellikleri ne? Türkiye'nin birinci, dünyanın beşinci en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı açılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılımıyla açılacak Yusufeli Barajı Çoruh nehri üzerinde yer alıyor. Peki, Yusufeli nerenin ilçesi? Yusufeli Barajı yüksekliği kaç metre, özellikleri ne? Yusufeli Barajı ne zaman hizmete girecek? Yusufeli Barajı açılışı saat kaçta? Yusufeli Barajı kimin? Yusufeli barajı yıllık elektrik üretimi ne kadar olacak? İşte Yusufeli Barajı teknik özellikleri ve elektirik üretimi hedefi…
22.11.2022Gündem
Dünyanın en büyük 5'inci barajı Yusufeli bugün açılıyor
Dünyanın en büyük 5'inci barajı Yusufeli bugün açılıyorTürkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacak Yusufeli Barajı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla törenle açılacak. Türkiye'nin en büyük dünyanın da 5'inci büyük barajı olan Yusufeli su tutup elektrik üretimine başlaması Mayıs ayında gerçekleşecek.
22.11.2022Gündem
Hepsi bin pişman! Yıllarca verdikleri emek böyle suya düştü
Hepsi bin pişman! Yıllarca verdikleri emek böyle suya düştüEv sahibi olmak için elindeki tüm birikimlerini verdikleri kararla kaybettiler. Yıllarca biriktirdikleri paralarla, yaptırmak istedikleri evleri teslim alamayan vatandaşların başına gelenler duyanları hayrete düşürüyor.
21.11.2022Yaşam
Ev sahibi olmak isterlerken hayatlarının şokunu yaşadılar
Ev sahibi olmak isterlerken hayatlarının şokunu yaşadılarDüzce'de ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar hayatlarının şokunu yaşadı. Çelik konstrüksiyon firmasının kendilerini dolandırdığını iddia eden mağdurlar soluğu adliyede aldı. Yıllarca biriktirdikleri paralarla yaptırmak istedikleri evleri teslim alamayan vatandaşlar, firma sahibi hakkında suç duyurusunda bulundu. İşte olayın detayları...
21.11.2022Yaşam
Bakan Kurum: Yeni Yusufeli'nde 3 bin 205 konutumuzu salı teslim edeceğiz
Bakan Kurum: Yeni Yusufeli'nde 3 bin 205 konutumuzu salı teslim edeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Yusufeli’nde yapmış olduğumuz çalışma çerçevesinde 17 milyon metreküp kazı yapıldı. Bu yerleşim alanında 10 milyon metreküp de dolgu yapıldı ve bu sayede 1,5 milyon metrekare yerleşim alanı çıkarıldı. Toplamda 3 bin 205 konutumuzu inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle birlikte vatandaşlarımıza önümüzdeki salı günü teslim edeceğiz" dedi.
19.11.2022Gündem
Yusufeli Barajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açılacak
Yusufeli Barajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açılacakTarım ve Orman Bakanlığı’ndan, Artvin'in Yusufeli ilçesinde Çoruh Nehri üzerine inşa edilen Türkiye'nin en yüksek, dünyanın ise 5’inci en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı'nın, 22 Kasım'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla hizmete açılacağı duyuruldu.
19.11.2022Gündem
Dünyanın beşinci en yüksek barajı açılıyor! 22 Kasım’da su tutmaya başlayacak
Dünyanın beşinci en yüksek barajı açılıyor! 22 Kasım’da su tutmaya başlayacakArtvin'in Yusufeli ilçesinde Çoruh nehri üzerinde yapımı tamamlandığında kemer baraj sınıfında 275 metreyle Türkiye'nin birinci, dünyanın beşinci en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı 22 Kasım’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle su tutmaya başlayacak. Dev barajda çalışmalar sona gelinirken, elektrik üretmeye başladığında ülke ekonomisine yıllık 4,1 Milyar TL katkı sağlamış olacak.
18.11.2022Ekonomi
Polis merkezinde tartıştığı polisi tabancayla ayağından vurdu
Polis merkezinde tartıştığı polisi tabancayla ayağından vurduArtvin'in Borçka ilçesinde bir kişi, eşinden şikayetçi olmak gittiği polis merkezinde tartıştığı polis memuru Ali Rıza Yıldıran'ı tabancayla ayağından vurarak yaraladı.
5.11.2022Gündem
Sis ve buzla kaplanan Sahara Geçidi'nde TIR ile otomobil çarpıştı: 2 yaralı
Sis ve buzla kaplanan Sahara Geçidi'nde TIR ile otomobil çarpıştı: 2 yaralıArdahan - Artvin karayolu Sahara Geçidi'nde etkili olan sis ve buzlanma, TIR ile otomobilin çarpışmasına neden oldu. 2 kişinin hafif yaralandığı kaza sonrası kayan TIR, yolu kapattı.
4.11.2022Yaşam
Kar yağışı aniden bastırdı! Karayolu ulaşıma kapandı
Kar yağışı aniden bastırdı! Karayolu ulaşıma kapandıArtvin’de etkili olan sağanak yağış yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı, yoğun kar yağışı nedeniyle Ardanuç-Ardahan kara yolu ulaşıma kapandı.
4.11.2022Yaşam
Bakan Kasapoğlu: Yurtlar Türkiye'nin gurur tablosudur
Bakan Kasapoğlu: Yurtlar Türkiye'nin gurur tablosudurGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Dünyanın en kapsayıcı yurt sistemini kurduk. 81 il, 251 ilçe, 800'den fazla yurt ve 850 binden fazla kapasite. Bunun dünyada yakın bir örneği dahi yok. Türkiye bu anlamda hizmet odaklı siyasetin, ortaya konmuş sosyal politikanın en öncü ve en güçlü lider ülkesidir. Yurtlar Türkiye'nin gurur tablosudur” dedi.
3.11.2022Gündem
Türkiye’nin en yüksek ayaklı 2'nci viyadüğü açıldı
Türkiye’nin en yüksek ayaklı 2'nci viyadüğü açıldıArtvin'nin Yusufeli ilçesinde inşası tamamlanan, 150 metre yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek ayaklı ikinci viyadüğü olan Tekkale Viyadüğü ile birlikte Şilenkar Viyadüğü ve Yusufeli Barajı Viyadüğü, trafiğe açıldı.
3.11.2022Gündem
Görenler inanamadı! Tünel içinden tekne böyle geçti
Görenler inanamadı! Tünel içinden tekne böyle geçtiArtvin’de tünel içinde geçen tekneyi görenler şaşkına döndü, sebebi ise sonradan anlaşıldı.
31.10.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Artvin ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki artvin haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.