Artçı Deprem

Artçı Deprem

Son dakika Artçı deprem haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Artçı deprem ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Artçı deprem haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Artçı Deprem

haberleri sayfasında son dakika yaşanan artçı deprem gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.126 artçı deprem haberi bulunmuştur. Tüm artçı deprem haberleri aşağıda listelenmiştir.
Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki kimdir? Deprem uzmanı Türkiye için ne dedi? Yoshinori Moriwaki’nin İstanbul depremi yorumu
Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki kimdir? Deprem uzmanı Türkiye için ne dedi? Yoshinori Moriwaki’nin İstanbul depremi yorumuJapon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki Türkiye'de depreme yönelik açıklama yaptı. Türkiye'deki fay hatlarının doğudan batıya doğru harekete geçtiğini belirten Moriwaki, Bingöl, Bitlis, Muş ve Van tarafında bir deprem beklenebileceğini söyledi. Peki, Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki kimdir, Türkiye için ne dedi?
30.11.2023Gündem
Malatya'da peş peşe korkutan iki deprem!
Malatya'da peş peşe korkutan iki deprem!Malatya'nın Battalgazi ilçesinde Richter ölçeğine göre 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu depremin ardından yine merkez üssü Battalgazi olan bir deprem daha meydana geldi. Sarsıntı, 4.7 olarak ölçüldü. İlk belirlemelere göre herhangi bir olumsuz durum yok.
23.11.2023Gündem
Bolu'da 4.5 büyüklüğünde deprem
Bolu'da 4.5 büyüklüğünde depremAFAD, Bolu merkezde 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Sarsıntı kentin tamamında ve çevre illerde de hissedilirken, herhangi bir olumsuzluk ihbarı olmadığı öğrenildi. Depremin ardından 1,6 ile 0,8 büyüklüğünde 2 artçı deprem daha meydana geldi.
14.10.2023Gündem
Prof. Dr. Şükrü Ersoy: 6 Şubat depremi Türkiye'deki bütün fay zonlarını huzursuz etti
Prof. Dr. Şükrü Ersoy: 6 Şubat depremi Türkiye'deki bütün fay zonlarını huzursuz ettiSon 24 saatte 4'ten büyük kuvvette 4 deprem meydana geldi. Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, CNN TÜRK canlı yayınında yaptığı açıklamada, "Biz bir deprem ülkesiyiz. 6 Şubat depremlerinden sonra bu sayılarda artış var. Çok da çeşitlilik arz ediyor. Türkiye'nin belli yerine konsantre olmuyor değişik yerlerinden de deprem haberleri geliyor. Bunun en önemli etkenlerinden bir tanesi 6 Şubat depremi o kadar şiddetli oldu ki Türkiye'deki bütün fay zonlarını huzursuz etti. Nitekim bu 4 tane deprem de farklı yerlerde" ifadelerini kullandı.
11.08.2023Yaşam
Savrun fayı nerede, Adana'da büyük deprem bekleniyor mu? Savrun fay hattı kaç km, aktif mi, Savrun fayı var mı, Adana'da büyük deprem olacak mı 2023?
Savrun fayı nerede, Adana'da büyük deprem bekleniyor mu? Savrun fay hattı kaç km, aktif mi, Savrun fayı var mı, Adana'da büyük deprem olacak mı 2023?Adana'nın Kozan ilçesinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Osmaniye ve Gaziantep'te de hissedildi. 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından yaklaşık 15 dakika içerisinde 3 artçı deprem daha oldu. Deprem çevre illerde de hissedildi. Adana'da meydana gelen 5,5'lik depremle ilgili açıklamam yapan Prof. Dr. Naci Görür, "6 Şubat depremlerinden sonra bölgede fay kuşakları üzerindeki stres alanlarında değişim var" dedi. Peki, Savrun fayı nerede, Adana'da büyük deprem mi bekleniyor? Savrun fay hattı kaç km, aktif mi, Savrun fayı var mı, Adana'da büyük deprem olacak mı 2023?
23.10.2023Gündem
Adana'da 5.5 büyüklüğünde deprem! AFAD'dan ilk açıklama
Adana'da 5.5 büyüklüğünde deprem! AFAD'dan ilk açıklamaAFAD'ın verilerine göre saat 08.44'te Adana'nın Kozan ilçesinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre illerden de hissedildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 'Şu ana kadar 112 Acil İhbar hattına can ve mal kaybına yönelik herhangi bir ihbar yapılmamıştır' dedi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "Bize şu an olumsuz bir bilgi gelmedi. Sadece Kozan'da birkaç ahırın zarar gördüğü haberi geldi. Arkadaşlarımız oraya gidiyor. Ağır hasarlı binalar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde yıkılıyor" dedi. AFAD Başkanı Yunus Sezer deprem sonrası olumsuz bir durum olmadığını açıkladı. Öte yandan Adana'nın Kozan ilçesinde saat: 10.57'de 4.4 büyüklüğünde artçı deprem meydana geldi. Korkutan sarsıntı sonrası yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.
25.07.2023Gündem
Kahramanmaraş'ta 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Kahramanmaraş'ta 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre; Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde 3.6 büyüklüğünde artçı deprem meydana geldi.
5.07.2023Gündem
Malatya'da korkutan deprem
Malatya'da korkutan depremMalatya'nın Pütürge ilçesinde 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
18.06.2023Gündem
Adana'da 4 büyüklüğünde deprem
Adana'da 4 büyüklüğünde depremAdana'nın Saimbeyli ilçesinde 4.0 büyüklüğünde artçı deprem meydana geldi.
21.05.2023Gündem
Deprem bölgesinde müzeler kapılarını tekrar açıyor
Deprem bölgesinde müzeler kapılarını tekrar açıyorKahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği bölgede nisan ayında 9 müze ve ören yeri tekrar ziyarete açıldı. Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Yahya Coşkun, Gaziantep Zeugma Müzesi'nin de bugün ziyarete açıldığını belirterek, "Bölgede müzelerimizi açmaya devam edeceğiz. Biz, kültürün depremden etkilenen şehirlerimizde yeniden nefes alıp vermesi ile aslında depremlerden mağdur olmuş insanlarımızın hayata tutunma biçimlerine yardımcı olmaya çalışıyoruz" dedi.
20.04.2023Gündem
400 bin nüfuslu ilçe için korkutan uyarı: Küçük bir artçıda yıkılma durumu söz konusu
400 bin nüfuslu ilçe için korkutan uyarı: Küçük bir artçıda yıkılma durumu söz konusuDicle Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü Genel Jeoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Kavak, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen iller arasında yer alan Diyarbakır’da, yaklaşık 400 bin nüfusuyla kentin en büyük ilçelerinden olan Bağlar’ın zemin ve bina yapım tekniği açısından çok kötü durumda olduğunu ifade ederek, “Bağlar’da bulunan bütün ağır veya orta hasarlı binalar hepsi yorulmuş durumda. Bitkin durumdalar, her an yıkılmaya maruz kalabilirler. Hatta belki küçücük bir artçı depremde yıkılma durumu söz konusu” dedi.
28.03.2023Gündem
Kahramanmaraş'ta 5.3 büyüklüğünde deprem
Kahramanmaraş'ta 5.3 büyüklüğünde depremAFAD'dan yapılan açıklamaya göre 12:19'da Kahramanmaraş Göksun merkezli 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 12:23'te de 4.0 büyüklüğünde ikinci deprem yaşandı. Saat 13:04'te 4.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. AFAD Başkanı Yunus Sezer, yaptığı açıklamada bölgede herhangi bir olumsuz durumun olmadığını duyurdu.
23.03.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Anavatan Partisi Genel Başkanı Çelebi ile bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Anavatan Partisi Genel Başkanı Çelebi ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında (AFAD) bir araya geldi.
11.03.2023Gündem
Deprem iki yakın arkadaşı ayırdı! Geriye bu hatırası kaldı
Deprem iki yakın arkadaşı ayırdı! Geriye bu hatırası kaldıEn yakın arkadaşından kalan tek hatırayı deprem anında evinde bırakmak zorunda kalan 14 yaşındaki Furkan, ailesinin binaya girip o hatırasını kurtarmasıyla buruk bir sevinç yaşadı. Arkadaşını depremde kaybeden Furkan, “Ondan tek hatıra bu tiyatro metni kaldı. Artık Memoş hayatta değil” dedi.   
11.03.2023Yaşam
Kayseri'de 4,8 büyüklüğünde deprem
Kayseri'de 4,8 büyüklüğünde depremAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre; Kayseri'nin Hacılar ilçesinde, saat 05.28'de, 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, yerin yaklaşık 7 kilometre derinliğinde yaşandı.
10.03.2023Gündem
Kayseri'deki depremler korkuttu! Naci Görür'den dikkat çeken yorum
Kayseri'deki depremler korkuttu! Naci Görür'den dikkat çeken yorumAFAD internet sitesinde yer alan bilgiye göre Kayseri'de saat 14.47'de meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremin ardından 4.4 ve 4.3 büyüklüklerinde iki sarsıntı daha oldu. Öte yandan Sivas Gürün'de saat 17.18 sıralarında 4.2 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Kayseri ve Sivas'ta peşe peşe yaşanan depremler sonrası Prof. Dr. Naci Görür'den flaş bir açıklama geldi.
7.03.2023Gündem
Kahramanmaraş'ta 5.0 büyüklüğünde deprem!
Kahramanmaraş'ta 5.0 büyüklüğünde deprem!Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde gece saatlerinde 5.0 büyüklüğünde yeni bir deprem meydana geldi.
3.03.2023Gündem
3 Mart deprem mi olacak 2023? 3-4 Mart deprem mi bekleniyor, martın ilk haftası ne olacak, 3 Mart’ta ne var? 3 Mart 2023 takvim yaprağı!
3 Mart deprem mi olacak 2023? 3-4 Mart deprem mi bekleniyor, martın ilk haftası ne olacak, 3 Mart’ta ne var? 3 Mart 2023 takvim yaprağı!Kahramanmaraş depremini tahmin ettiği öne sürülen Frank Hoogerbeets ''Mart ayının bu ilk haftasında büyüklüğü 6'nın çok üzerinde olan birden fazla sismik olay olabilir. Bilmenin bir yolu yok. Yine 7'nin çok üzerinde, 8'in çok üzerinde bir sismik olay olabilir” açıklaması yaptı. Söz konusu açıklamanın ardından Mart ayının ilk haftası deprem mi bekleniyor, 3 Mart deprem mi olacak 2023? 3-4 Mart deprem mi bekleniyor, martın ilk haftası ne olacak, 3 Mart’ta ne var? gibi sorulara yanıt aranmaya başlandı.
2.03.2023Gündem
Prof. Dr. Orhan Tatar: Olağanüstü bir durum yaşıyoruz
Prof. Dr. Orhan Tatar: Olağanüstü bir durum yaşıyoruzAFAD Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından günlerdir süren artçı depremlere ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
28.02.2023Gündem
Malatya'da 4,1 büyüklüğünde deprem
Malatya'da 4,1 büyüklüğünde depremMalatya'nın Doğanşehir ilçesinde 4,1 büyüklüğünde artçı deprem meydana geldi.
28.02.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman'da: Şehirleri 1 yılda ayağa kaldıracağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman'da: Şehirleri 1 yılda ayağa kaldıracağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremden etkilenen bölgelerde inceleme yapmak üzere gittiği Adıyaman'da açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hava ve yol koşulları nedeniyle ilk günden gelemedik. Adıyaman’dan helallik istiyorum. Her şeyin farkındayız ve gereğini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın." dedi. Başka illere giden depremzedelere çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şehrinize sahip çıkın, ata yurdunuzu asla kalıcı olarak terk etmeyin. Yıkılan her konutun yerine daha iyisini yapıp sizlere vereceğiz." ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, sarmalı kıyılmış tütündeki yüzde 55 olan ÖTV'nin yarı yarıya indirildiğini açıkladı. Erdoğan ayrıca, "Dünyada bu kadar geniş alanda, çok nüfusun etkilendiği büyük felakete maruz kalıp da bizim kadar hızlı toparlanabilecek bir başka ülke olmamıştır." diyerek 'Şehirleri 1 yılda ayağa kaldıracağız ' açıklamasında bulundu.
27.02.2023Gündem
Malatya Yeşilyurt'taki 5,6'lık deprem sonrası AFAD'dan artçı deprem uyarısı
Malatya Yeşilyurt'taki 5,6'lık deprem sonrası AFAD'dan artçı deprem uyarısıAFAD'ın verilerine göre Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde saat 12:04'te 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre illerde de hissedilirken derinliğinin 6.9 kilometre olduğu açıklandı. AFAD Başkanı Yunus Sezer, 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 69 kişinin yaralandığını açıkladı. AFAD Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar deprem sonrası yaptığı açıklamada artçı sarsıntılara karşı uyardı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener ise "Bunların büyüklüklerinin 5,6 civarı olması gayet doğal olduğu sonucunu işaret etmiştik. Bu deprem de onlardan bir tanesi, Malatya civarında olan bir deprem. Böyle depremler olacaktır. Bu depremleri maalesef yaşayacağız" ifadelerini kullandı.
27.02.2023Gündem
Bağımsız deprem ne demek? Niğde’deki deprem bağımsız mı, artçı mı?
Bağımsız deprem ne demek? Niğde’deki deprem bağımsız mı, artçı mı? AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, Niğde Bor merkezli deprem için, "Bağımsız bir deprem olarak değerlendiriyoruz. 2020 yılında Obruk beldesindeki depremle aynı bölgeye düşüyor" dedi. Peki, Bağımsız deprem ne demek, bağımsız depremler nedir, nasıl oluşur? Niğde’deki deprem nerelerde hissedildi? Niğde’deki deprem bağımsız mı, artçı mı?
25.02.2023Gündem
AFAD: Ortalama 3 dakikada 1 artçı sarsıntı yaşanıyor
AFAD: Ortalama 3 dakikada 1 artçı sarsıntı yaşanıyorAFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremin ardından 9 bin 470 artçı sarsıntı kaydedildiğini, ortalama 3 dakikada 1 artçı deprem yaşandığını söyledi.
25.02.2023Gündem
Artçı depremler devam edecek mi, ne kadar sürecek? Artçı depremler normal mi, neden olur? Artçı depremler büyük depremi engeller mi?
Artçı depremler devam edecek mi, ne kadar sürecek? Artçı depremler normal mi, neden olur? Artçı depremler büyük depremi engeller mi? 6 Şubat’ta Maraş merkezli 2 büyük depremin ardından, 20 Şubat’ta Hatay merkezli bir deprem meydana geldi. Söz konusu depremlerin ardından ise artçı sarsıntılar devam ediyor. Deprem korkusu yaşayan vatandaşlar evleri sağlam olsa da artçı depremler nedeniyle evlerine giremiyor. Peki, Artçı depremler devam edecek mi, ne kadar sürecek? Artçı depremler normal mi, neden olur? Artçı depremler büyük depremi engeller mi?
25.02.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Artçı Deprem ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki artçı deprem haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.