6Lı Masa

6Lı Masa

Son dakika 6lı masa haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan 6lı masa ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını 6lı masa haber sayfamızda bulabilirsiniz.

6Lı Masa

haberleri sayfasında son dakika yaşanan 6lı masa gelişmeleri de dahil olmak üzere 269 6lı masa haberi bulunmuştur. Tüm 6lı masa haberleri aşağıda listelenmiştir.
Adaylık için karar vakti! Muharrem İnce çekilecek mi?
Adaylık için karar vakti! Muharrem İnce çekilecek mi?Tüm dikkatlerin çevrildiği dünkü Kemal Kılıçdaroğlu-Muharrem İnce görüşmesinden sonra seçime dönük bir teklif üzerine görüşme yapılmadığı ifade edildi. Peki kulislerde ne konuşuluyor? İki partiden yansıyanlar neler? CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova aktardı.
30.03.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs'ın sloganını duyurdu: Doğru adımlarla yola devam
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs'ın sloganını duyurdu: Doğru adımlarla yola devamCumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme dair merak edilen soruları yanıtladı. Seçim kampanyasındaki sloganlarını 'Doğru adımlarla yola devam' olarak belirlediklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hem şahsım, hem teşkilat olarak seçim kampanyamızı yüz yüze yürüteceğiz. Siyasette, 'Erdoğan stili' olarak kabul edilen bir tarz var. Nedir o? Yüz yüze, gönül gönüle ilişki" dedi. Deprem bölgesinde 27 bin 949 konutun inşasına başlandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefete tepki göstererek, "Hayatında inşaat nedir görmemiş, kalkmış bizi eleştiriyor, temele çukur diyor" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kentsel dönüşümle ilgili olarak ise "Biz hocalarımızla beraber çalışıyoruz, yeni dönemde daha detaylı bir şekilde ele alıp yasal çerçevelerde de bir adımı atabiliriz. Artık imar affı düşünemeyiz. Düşünme vakti yok" dedi.
29.03.2023Gündem
İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'ndan yeni açıklama: Bu vebale ortak olmayacağım
İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'ndan yeni açıklama: Bu vebale ortak olmayacağım6’lı Masa’nın cumhurbaşkanı adayı ve HDP ile yapılan temaslara daha önce sert tepki gösteren İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, yeni bir açıklama yaptı. Ağıralioğlu, “İradem nettir ve zamanla anlaşılacaktır. Parti teşkilâtlarımızın hissiyatı ise bilinsin duyulsun istiyorum. Gelen telefonlardan anlıyorum ki kızgın, kırgın, üzgün, hırpalanmış ve kahırlı bir şekilde oy verilecek. Ben kendi adıma bu vebale ortak olmayacağım” dedi.
24.03.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: 5 bin 500 TL olan emekli aylığını 2 bin TL artırıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: 5 bin 500 TL olan emekli aylığını 2 bin TL artırıyoruzCumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin merak edilen soruları yanıtladı. Erdoğan, depremlerin sonrasında yürütülen soruşturmalarda, bin 364 şüpheli hakkında işlem başlatıldığını, 302 şüphelinin tutuklandığını açıkladı. Erdoğan ayrıca emekliler de bir müjde verdi. Erdoğan, "5 bin 500 TL olan emekli aylığını 2 bin TL artırıyoruz" dedi. Böylece en düşük emekli maaşı 7 bin 500 liraya yükseldi.
22.03.2023Gündem
Muharrem İnce, cumhurbaşkanı adaylığı için YSK'ya başvurdu
Muharrem İnce, cumhurbaşkanı adaylığı için YSK'ya başvurduMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanı adaylığı için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvuruda bulundu.
20.03.2023Gündem
AK Partili Şen CNN Türk'te açıkladı! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasındaki son seçim anketi
AK Partili Şen CNN Türk'te açıkladı! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasındaki son seçim anketiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen CNN Türk'te Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında seçim gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Şen yapılan son anketlerde Erdoğan'ın oy oranının yüzde 53, AK Parti'nin yüzde 41, Cumhur İttifakı'nın ise yüzde 51 civarında olduğunu ifade etti.
15.03.2023Gündem
İttifak içinde ittifak formülü! 6'lı Masa'da 6 senaryo
İttifak içinde ittifak formülü! 6'lı Masa'da 6 senaryoMillet İttifakı en yüksek milletvekili sayısına ulaşmanın formülünü arıyor. Olası altı senaryo üzerinde çalışmalar sürüyor. Her seçim bölgesine özel simülasyonlar hazırlanıyor. Hazırlanan simülasyonlar altı lidere sunulacak.
13.03.2023Gündem
Saadet Partisi Haymana Mutabakatı nedir? Haymana Mutabakatı heyetinde kimler var, haymana heyeti nedir? İşte Haymana Mutabakatı heyeti üyeleri...
Saadet Partisi Haymana Mutabakatı nedir? Haymana Mutabakatı heyetinde kimler var, haymana heyeti nedir? İşte Haymana Mutabakatı heyeti üyeleri...6'lı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak Kılıçdaroğlu'nu göstermesinin ardından Saadet Partisi'nin içindeki Haymana Mutabakatı Heyeti, bir açıklama yayınladı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını tanımadıklarını belirten bildiride, 'Saadet Partisi yönetiminin davamız, milli görüşçülere ve milletimize güveni kalmamıştır.' ifadeleri kullanıldı. Söz konusu açıklamanın ardından “Saadet Partisi Haymana Mutabakatı” hakkında yapılan aramalar arttı. Peki, Saadet Partisi Haymana Mutabakatı nedir? Haymana mutabakatında kimler var, Saadet Partisi Haymana grubu (heyeti) kimdir?
11.03.2023Gündem
Saadet Partisi'nde Kılıçdaroğlu çatlağı! Haymana Heyeti: CHP liderinin adaylığını tanımıyoruz
Saadet Partisi'nde Kılıçdaroğlu çatlağı! Haymana Heyeti: CHP liderinin adaylığını tanımıyoruz6'lı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak Kılıçdaroğlu'nu göstermesinin ardından Saadet Partisi'nin içindeki Haymana Mutabakatı Heyeti, bir açıklama yayınladı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını tanımadıklarını belirten bildiride, 'Saadet Partisi yönetiminin davamız, milli görüşçülere ve milletimize güveni kalmamıştır.' ifadeleri kullanıldı.
9.03.2023Gündem
Millet İttifakı'nda HDP düğümü! İYİ Parti'nin tavrı ne olacak?
Millet İttifakı'nda HDP düğümü! İYİ Parti'nin tavrı ne olacak?Millet İttifakı'nın adayı, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun HDP ile görüşmesi durumunda İYİ Parti'nin tutumu ne olacak? CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova kulislerde konuşulanları aktardı.
8.03.2023Gündem
Muharrem Ödemiş kimdir, istifa mı etti? Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Muharrem Ödemiş’in biyografisi: kaç yaşında, nereli?
Muharrem Ödemiş kimdir, istifa mı etti? Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Muharrem Ödemiş’in biyografisi: kaç yaşında, nereli?Muharrem Ödemiş kimdir, istifa mı etti? Altılı masanın aday olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu göstermesinin ardından ilk istifa haberi geldi. Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Muharrem Ödemiş, yaptığı bir yazılı açıklamayla istifasını duyurdu. İşte Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Muharrem Ödemiş’in biyografisi…
7.03.2023Gündem
Mutabakat metninde 12. madde! Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu formülünün detayı belli oldu
Mutabakat metninde 12. madde! Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu formülünün detayı belli oldu6'lı Masa'nın ortak adayı olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu açıklandı. Saadet Partisi Genel Merkezi önünde yapılan açıklamada, süreç boyunca sık sık gündeme gelen hatta Meral Akşener'in cumhurbaşkanlığı için aday gösterilmesini istediği Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın isimlerinin metinde geçmemesi dikkat çekti. Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, CNN Türk yayınında '12. madde' formülünün detaylarını anlattı.
6.03.2023Gündem
12 maddelik altılı masa aday açıklaması! 6'lı masa aday açıklaması tam metni...
12 maddelik altılı masa aday açıklaması! 6'lı masa aday açıklaması tam metni...Altılı masa aday açıklaması merak ediliyor. 6'lı masanın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Saadet Partisi Genel Merkezi önünde yapılan açıklamayla birlikte aylardır süren merak son buldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs 2023'te yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı oldu. Yapılan açıklamada 5 partinin genel başkanının Cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı belirtildi.
6.03.2023Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı oldu
Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olduTürkiye siyaseti seçim sathı mailine girdi. Geçtiğimiz günlerde anlaşmazlık yaşayan 6'lı masa liderleri yeniden bir araya geldi. Kritik toplantı sonrası açıklama yapıldı. Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı oldu. 6'lı Masa'nın adayı Kılıçdaroğlu eğer seçimi kazanırsa, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı uygun gördüğü zamanda Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atayacak. #Seçim2023
6.03.2023Gündem
Dünya basını Akşener'in hamlesini böyle gördü: 'Yüzde 5 oy kaybı var'
Dünya basını Akşener'in hamlesini böyle gördü: 'Yüzde 5 oy kaybı var'İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 6'lı masadan ayrılmasından 3 gün sonra ittifaka tekrar geri döndü. Akşener'in dönüş kararı masadan ayrılışı gibi dünya basınında ses getirdi. ABD, Yunan, Asya ülkeleri söz konusu gelişmeyi manşetten gördü.
6.03.2023Gündem
Meral Akşener, Altılı Masa'daki gerilimi ilk kez anlattı: Kılıçdaroğlu hiddetlenip ayağa kalktı
Meral Akşener, Altılı Masa'daki gerilimi ilk kez anlattı: Kılıçdaroğlu hiddetlenip ayağa kalktıİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 6 Mart'taki toplantıya katılıp katılmayacağı belli oldu. CHP’li büyükşehir belediye başkanları ile görüşen Kılıçdaroğlu, Akşener’e, bir yanına Mansur Yavaş diğer yanına Ekrem İmamoğlu’nu alarak verdiği pozla yanıt verdi. Akşener ise yaşanan süreç ile ilgili ilk kez açıklamalarda bulundu.
5.03.2023Gündem
CHP'nin Akşener stratejisi ortaya çıktı! İşte İYİ Parti'nin adaylık için yeşil ışık yaktığı isim
CHP'nin Akşener stratejisi ortaya çıktı! İşte İYİ Parti'nin adaylık için yeşil ışık yaktığı isimİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 6 Mart'taki toplantıya katılıp katılmayacağı belli oldu. CHP’li büyükşehir belediye başkanları ile görüşen Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Akşener’e, bir yanına Mansur Yavaş diğer yanına Ekrem İmamoğlu’nu alarak verdiği pozla yanıt verdi. Akşener’in adaylık için yeşil ışık yaktığı isim ise tartışma konusu oldu.
5.03.2023Gündem
5'li masadan ortak açıklama: 6 Mart'ta adayı açıklayacağız
5'li masadan ortak açıklama: 6 Mart'ta adayı açıklayacağızİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecine ilişkin açıklamaları üzerine CHP, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Saadet Partisi genel başkanlarının bir araya geldiği toplantı sona erdi. Toplantı sonrasında yapılan ortak açıklamada, "Aynı istikamette devam kararı alındı" denildi.
4.03.2023Gündem
İYİ Partili Usta: Yaptıkları hatayı düzeltecek beyan ortaya koyarlarsa bizim için kapı açıktır
İYİ Partili Usta: Yaptıkları hatayı düzeltecek beyan ortaya koyarlarsa bizim için kapı açıktırİYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, İYİ Parti’nin muhalefet masasına yeniden katılma durumuna ilişkin, “Mutabakatla karar alma konusunda son toplantıda yaptıkları hatayı düzeltecek bir irade beyanı ortaya koyarlarsa her zaman için masa o anlamda devam eder, bizim için kapı açıktır” dedi.
4.03.2023Gündem
İYİ Partili Dervişoğlu: Akşener, 6 Mart'taki Liderler Buluşması’na katılmayacak
İYİ Partili Dervişoğlu: Akşener, 6 Mart'taki Liderler Buluşması’na katılmayacakİYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavahat Dervişoğlu, 6 Mart’ta 5 muhalefet partisi tarafından gerçekleştirilmesi planlanan Liderler Buluşması’na Meral Akşener’in katılmayacağını açıkladı.
4.03.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '6'lı masa' yorumu: Biz yol haritamız üzerinden çalışmalara devam ediyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '6'lı masa' yorumu: Biz yol haritamız üzerinden çalışmalara devam ediyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6'lı masanın dağılması konusunda, "Onlar ne yaparlarsa yapsınlar biz planımız üzerinden, yol haritamız üzerinden çalışmalara devam ediyoruz" dedi.
4.03.2023Gündem
Akşener krizi dünya basınına böyle yansıdı!
Akşener krizi dünya basınına böyle yansıdı!Dün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 6'lı masanın adayının Kılıçdaroğlu olduğunu ve CHP liderinin adaylığına karşı çıktığını söyledi. İBB Başkanı İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı aday olmaya çağıran Akşener'i dünya basını manşetten gördü.
4.03.2023Dünya
Akşener'in manevrası ters tepti, masa artık 5'li! 'CHP'yi bölmeye çalıştı yorumları var'
Akşener'in manevrası ters tepti, masa artık 5'li! 'CHP'yi bölmeye çalıştı yorumları var'İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in sert bir açıklamayla 6'lı Masa'dan kalkmasının etkileri sürerken CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, Ankara'da kulislerdeki son gelişmeleri aktardı. Canova, "CHP'deki kulislere göre İYİ Parti'nin son çıkışı biraz CHP'nin kendi içine yönelik bir manevra olarak algılandı. Yani partiyi bölmeye, parçalamaya çalıştı yorumları var. Akşener'in bu manevrasının CHP'ye göre ters teptiği ve aksine partiyi konsolide ettiği konuşuluyor" dedi. Canova, masadaki 5 partinin bugün birlik mesajı vereceğini ve adayın Kılıçdaroğlu olarak açıklanacağını aktardı.
4.03.2023Gündem
Altılı masa dağıldı mı, adayı kim? Son seçimde İYİ Parti oy oranı kaç, Meral Akşener masadan ayrıldı mı?
Altılı masa dağıldı mı, adayı kim? Son seçimde İYİ Parti oy oranı kaç, Meral Akşener masadan ayrıldı mı? 6'lı masada cumhurbaşkanı adayı sorunu yaşandı. Akşener 6'lı masanın 12'nci toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı cumhurbaşkanı adayı olarak Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimlerini önerdiğini açıkladı. Meral Akşener, ''Görüş ve önerilerimiz kesin bir biçimde reddedildi. Bu aşamada 6'lı masa bir ortak akıl platformu olmaktan çıktı.'' diye konuştu. Partisinin bir dayatmaya mecbur bırakıldığını söyleyen İYİ Parti lideri, ''Buna boyun eğmeyiz." dedi, İmamoğlu ve Yavaş'a da "Millet sizi göreve çağırıyor." diye seslendi. Peki, Altılı masa dağıldı mı? İYİ Parti 6’lı masadan ayrıldı mı, İYİ Parti oy oranı kaç? Meral Akşener altılı masadan neden ayrıldı?
4.03.2023Gündem
6'lı masadaki 5 lider yarın bir araya geliyor
6'lı masadaki 5 lider yarın bir araya geliyorİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in çıkışı sonrası yoluna 5'li masa olarak devam etmesi beklenen Millet İttifakı genel başkanları yarın bir araya geliyor.
3.03.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

6Lı Masa ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki 6lı masa haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.