Seçim

Seçim

Son dakika seçim haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan seçim ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını seçim haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Seçim

haberleri sayfasında son dakika yaşanan seçim gelişmeleri de dahil olmak üzere 36.383 seçim haberi bulunmuştur. Tüm seçim haberleri aşağıda listelenmiştir.
İçişleri Bakanlığı'ndan Kılıçdaroğlu'nun YSK iddialarıyla ilgili flaş açıklama
İçişleri Bakanlığı'ndan Kılıçdaroğlu'nun YSK iddialarıyla ilgili flaş açıklamaİçişleri Bakanlığı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "YSK'da olmayan bilgiler bizde var" sözleri hakkında paylaşımda bulundu. Bakanlık, Kılıçdaroğlu'nun bu bilgileri nasıl temin ettiğini açıklaması gerektiğini belirtirken, aksi takdirde suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.
10.08.2022Siyaset
AK Partili Turan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Toplumsal kaos hedefliyor
AK Partili Turan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Toplumsal kaos hedefliyorAK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki gösterdi. Turan, “seçim kazanmak uğruna devletin işleyişine zarar verecek adımları atmaktan çekinmiyor” dedi.
10.08.2022Siyaset
AK Parti İstanbul’un kampanya şarkısı belli oldu
AK Parti İstanbul’un kampanya şarkısı belli olduAK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın 2023 seçimleri kapsamında başlattığı "Yüz Yüze 100 Gün" kampanyasının şarkısı belli oldu.
9.08.2022Siyaset
ABD’den 100 Belaruslu kurum ve kişiye yaptırım
ABD’den 100 Belaruslu kurum ve kişiye yaptırımABD Dışişleri Bakanlığı, Belarus’taki iki yıl önceki devlet başkanlığı seçimlerinin ardından patlak veren barışçıl protestolara yönelik baskı ve şiddet uygulayan 100 kişi ve kuruma yaptırım uyguladı.
9.08.2022Dünya
Yunanistan'da casus yazılım skandalı! Kyriakos Miçotakis'e soğuk duş: 2023 planları suya düştü...
Yunanistan'da casus yazılım skandalı! Kyriakos Miçotakis'e soğuk duş: 2023 planları suya düştü...Yunanistan'da casus yazılım skandalının sarsıntıları devam ediyor. Atina'da adeta deprem etkisi yaratan olay ile ilgili Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis 'özür' geldi. Ancak bu özrün Miçotakis'i kurtaramayacağı belirtiliyor. İşte skandal sonrası Miçotakis'i bekleyen tehlike...
9.08.2022Dünya
Emeklilik imkanı! SSK'lı, Bağ-Kur'lu, kamu çalışanı farkı yok, başvuran yararlanıyor
Emeklilik imkanı! SSK'lı, Bağ-Kur'lu, kamu çalışanı farkı yok, başvuran yararlanıyorİş hayatına başlayan herkes bir süre çalıştıktan sonra ne zaman emekli olacağını araştırmaya başlıyor. Bazen kişinin emekli olabilecek kadar çalışması mümkün olmuyor. Bu durumda SGK'ya başvuranlar ödenmiş primlerin iadesini talep edebiliyor. Bu seçenek daha çok prim günü az olan kişilerin tercihi oluyor. Ancak uzun süre çalışmış olmasına rağmen emeklilik için yeterli prim günü olmayanlar borçlanma yolu ile emekli olabiliyor. Erkekler askerlik borçlanması yaparken kadınlar ise doğum borçlanmasından yararlanabiliyor.
9.08.2022Emekli
AK Parti MKYK toplanıyor
AK Parti MKYK toplanıyorAK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak. Dış politikada atılan adımlardan, seçim hazırlıklarına kadar birçok başlık değerlendirilecek.
8.08.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya aday tepkisi: Her kafadan bir sesin çıktığı curcuna masası
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya aday tepkisi: Her kafadan bir sesin çıktığı curcuna masasıCumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli'de TOKİ Konutları, KYK Yurtları, Büyükşehir Belediyesi Yatırımları ve Fabrikaları ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni'nde açıklama yaptı. Erdoğan, "Türkiye'nin, bu kardeşinizin tüm düşmanları bunlara gaz verdikçe coşuyorlar. Kendi aralarında bir cumhurbaşkanı adayı çıkaramadılar. Masada 6 kişi var masanın altında da bir tane. Toplam 7. Her kafadan bir sesin çıktığı curcuna masasını birkaç aday çıkaracak kapasitede görüyorum. Bu tezgahla ilk defa karşılaşmıyoruz. Muhtar bile olamaz dediler. Ülkenin önce başbakanlık, ilk cumhurbaşkanı olduk. Yetmedi sistemi değiştirip tekrar cumhurbaşkanı seçildik." dedi.
6.08.2022Siyaset
2022 YKS ek tercih ne zaman? Tercih yapmayanlar ek tercih yapabilir mi? Ek tercihleri kimler yapabilir?  2022 ek yerleştirme tarihi detayları!
2022 YKS ek tercih ne zaman? Tercih yapmayanlar ek tercih yapabilir mi? Ek tercihleri kimler yapabilir? 2022 ek yerleştirme tarihi detayları!YKS tercihleri sona erdi. Adaylar üniversitelerin istedikleri programlarına YKS sonuçlarına göre seçim işlemlerini gerçekleştirdi. Üniversiteye bir adım kala yüz binlerce öğrenci için üniversite tercih sonuçları beklenecek. YKS tercih sonuçlarının açıklanması ve üniversite kayıtlarının tamamlanmasıyla birlikte istediği bölüme yerleşemeyen adaylar için de ek yerleştirme süreci başlayacak. İlk tercihlerde işlem gerçekleştirmeyen adaylar da ek yerleştirmelere başvuru yapıp yapmayacaklarını araştırırken, bazı adaylar da olası bir yerleşememe durumunda hangi adımları izleyeceğini araştırıyor. Peki, 2022 YKS ek tercih ne zaman? Tercih yapmayanlar ek tercih yapabilir mi? Ek tercih nedir, kimler yapabilir? Ek yerleştirme tarihi belli oldu mu? İşte detaylar…
6.08.2022Eğitim
Mehmet Özhaseki: Bir araya geldikleri 7'li grup, sokakta birbirlerini görseler selam vermezler
Mehmet Özhaseki: Bir araya geldikleri 7'li grup, sokakta birbirlerini görseler selam vermezlerAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, muhalefetin hiçbir stratejisi olmadığını belirterek, "Bir araya geldikleri 7'li grup sokakta görseler birbirlerine selam vermezler. Hiçbir gün olsun eşlerini yanına alıp öbürüne çay içmeye gitmemişlerdir. Dünya görüşleri birbirine benzemez. Sosyal olaylara bakışları birbirine benzemez ama Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti düşmanlığı var ya bunların hepsini bir araya getiriyor" dedi.
5.08.2022Siyaset
YKS tercihleri ne zaman bitecek?  YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihlerinde son saatlere girildi!
YKS tercihleri ne zaman bitecek? YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihlerinde son saatlere girildi!2022 YKS’de tercih süreci tamamlanıyor! Adayların tercihleri için son saatlere girildi. Üniversite tercihleri bu gece sona erecek. Adaylar tercihlerini tamamlarken YKS yerleştime sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki, YKS tercihleri ne zaman bitecek? YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS tercih ücreti ne kadar 2022? YKS tercihi saat kaçta bitiyor? YKS tercihleri nasıl yapılır? 2022 YKS tercih kılavuzu ve tercih ekranı!
5.08.2022Eğitim
Putin'e HIMARS misillemesi! Rusya'ya ağır darbe
Putin'e HIMARS misillemesi! Rusya'ya ağır darbeDonanma Günü kutlamaları için St. Petersburg'da boy gösteren Rus lider Putin'e HIMARS'larla çok ağır bir darbe indirildi, yerel yetkililer 40 vagonlu trenin cephanelerle birlikte havaya uçtuğunu bildirdi. İşte tüm gelişmeler...
1.08.2022Dünya
Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi! Resmen açıkladı, yıl sonunda...
Asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi! Resmen açıkladı, yıl sonunda...Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan resmen tarihi açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada "Yıl sonunda bunu dikkate alarak yeni bir düzenleme yapacağız. Emekçilerimizi ezdirmeyeceğiz. Sermayenin emek düşmanlığı yapmasının karşısında olacağız" ifadelerini kullandı.
Muharrem İnce: Dolar 4 lirayken aday olmayanlar, 18 lirayken oluyor
Muharrem İnce: Dolar 4 lirayken aday olmayanlar, 18 lirayken oluyorMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, NATO'nun Türk demokrasisinin bekçisi ve güvencesi olduğuna inanmadığını belirterek, “NATO'ya karşı kendimizi korumak için NATO üyeliğimiz gereklidir. Bizim demokrasimizin güvencesi milletimizdir, anayasamızdır, TBMM'dir" dedi. Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusuna da değinen İnce, "Dolar 4 lirayken aday olmayanlar, 18 lirayken oluyor" dedi.
31.07.2022Siyaset
Artuklu Belediye Başkanı belli oldu
Artuklu Belediye Başkanı belli olduMardin'de sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa eden Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşının yerine, AK Parti grubunun adayı meclis üyesi Mehmet Tatlıdede seçildi.
30.07.2022Siyaset
Muharrem İnce: 6'lı masanın adayı olayım ama bu sefer şartlarım var
Muharrem İnce: 6'lı masanın adayı olayım ama bu sefer şartlarım varMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nı eleştirerek, "Aday bulamıyorsanız Muharrem İnce burada. Getirin 6'lı masanın adayı olayım ben. Sıkıntı yok. Ama şartlarım var. Bak şartlarımı söyleyeyim; geçen sefer acemiliğime geldi. Bu sefer şartlarım var'' dedi.
29.07.2022Siyaset
AK Parti tam kadro sahaya iniyor
AK Parti tam kadro sahaya iniyorAK Parti, 2023 seçimleri için stratejileri 3 ana başlıkta topladı. 20 yıllık hafıza canlı tutulacak. Koalisyon dönemlerinin ödettiği acı bedel anlatılacak. Atılan adımlar, kararlar aktarılacak.
29.07.2022Siyaset
Oy oranları ortaya çıktı! Yükselişe geçti! Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Yavaş, İmamoğlu...
Oy oranları ortaya çıktı! Yükselişe geçti! Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Yavaş, İmamoğlu...Liderlerin oy oranlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Son seçim anketinin sonuçları ortaya çıktı. Liderlerin tahmin edilen oy oranları belli oldu. Buna göre; “En beğenilen siyasetçi” sorusuna yanıt verenler yüzde 28.8’le Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı işaret ederken, ikinci sırada yüzde 12.3’le Mansur Yavaş geliyor. Kılıçdaroğlu ise yüzde 9.4’le üçüncü sıraya yükselirken, Selahattin Demirtaş yüzde 8.1’le dördüncü sırada yer alıyor. Meral Akşener’in yüzde 6.6 çıktığı anketten Ekrem İmamoğlu yüzde 5’le ilk kez yedinci sıraya gerilemiş durumda. Devlet Bahçeli yüzde 6.1’le İmamoğlu’nun önünde çıkıyor. İşte liderlerin son oy oranlarıyla ilgili merak edilen tüm detaylar...
28.07.2022Siyaset
YKS’de kaç tercih hakkı var? YKS tercihi nasıl yapılmalı? İşte üniversite tercihlerinde kazandıran formül!
YKS’de kaç tercih hakkı var? YKS tercihi nasıl yapılmalı? İşte üniversite tercihlerinde kazandıran formül!YKS tercihleri başladı. Üniversite adayları tercih maratonuna girerken bu yıl baraj puanının kaldırılmasıyla birlikte bu yıl artık puanı hesaplanan tüm adaylar sisteme dahil edildi ve tercih yapabilir hale geldi. Adayların sıralamadaki durumları, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl yerleştirmelerde etkili olacak. Adaylar doğru tercih yapabilmek ve üniversitenin istenilen programlarına yerleşebilmek için eğitimcilerden tüyolar alıyor. Peki, YKS’de kaç tercih hakkı var? YKS tercihi nasıl yapılmalı? İşte üniversite tercihlerinde kazandıran formül!
28.07.2022Eğitim
Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Askerlik ağustos celp ve sevk tarihleri belli oldu mu?
Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Askerlik ağustos celp ve sevk tarihleri belli oldu mu? Vatan görevini yerine getirecek binlerce yükümlünün gözü sevk, celp tarihleri ve askerlik yerlerinin açıklanacağı tarihe çevrildi. Milli Savunma Bakanlığı sevk tarihlerini daha önce paylaşmıştı. Peki, Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Askerlik ağustos celp ve sevk tarihleri belli oldu mu? Askerlik yeri sorgulama nasıl yapılır? İşte e-Devlet askerlik yeri sorgulama…
28.07.2022Gündem
2022 YKS tercihi yaparken nelere dikkat etmeli? 2022 YKS kılavuzuna göre adaylar nasıl tercih yapmalı? İşte Üniversite tercihlerinin püf noktaları ve ÖSYM 2022 YKS tercih ekranı!
2022 YKS tercihi yaparken nelere dikkat etmeli? 2022 YKS kılavuzuna göre adaylar nasıl tercih yapmalı? İşte Üniversite tercihlerinin püf noktaları ve ÖSYM 2022 YKS tercih ekranı!2022 Üniversite tercihleri başladı! YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların incelemesi için YKS tercih kılavuzu daha önce yayınlanmıştı. ÖSYM'nin, 2022 YKS tercih ekranının açıldığını duyurmasının ardından adaylar için seçim işlemleri de resmen başladı. Adaylar, başarı sıralamaları ve puanlarını da dikkate alarak tercih işlemlerini gerçekleştirecek. YÖK, tercih için 150 ve 180 puan barajını kaldırmıştı. Hal böyle olunca tercih işlemleri de adaylar için bir stratejiye dönüşmüş durumda. Adayların hangi bölümleri istediğine karar verip başarı sırasını da dikkate alarak geniş bir aralıkta tercih yapmaları gerekiyor. Uzmanlar adaylara sık sık tercihleri yaparken dikkatli davranmaları konusunda uyarırken, doğru tercih için yapılması gerekenler de adaylar tarafından araştırılıyor. Peki, 2022 YKS tercihi yaparken nelere dikkat etmeli? 2022 YKS kılavuzuna göre adaylar nasıl tercih yapmalı? Okul birincileri nasıl tercih yapacak? Üniversite tercih kontrolü nasıl yapılır? İşte 2022 YKS tercih kılavuzuna göre adayların dikkat etmesi gerekenler…
27.07.2022Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 seçimleri için talimatı verdi! Şubat ve mart aylarını işaret etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 seçimleri için talimatı verdi! Şubat ve mart aylarını işaret ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MYK (Merkez Yürütme Kurulu) toplantısında AK Parti’nin 2023 seçim çalışmalarından dış politikadaki gelişmelere kadar pek çok başlıkta önemli değerlendirmelerde bulundu. Toplantıda Erdoğan, ekonomi için şubat ve mart aylarını işaret etti.
27.07.2022Siyaset
YKS'de tercih dönemi bugün başladı! Adaylara kritik uyarı: Bunu sakın yapmayın
YKS'de tercih dönemi bugün başladı! Adaylara kritik uyarı: Bunu sakın yapmayınYKS tercihleri için heyecanla beklenen gün geldi. 2022 YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından 27 Temmuz günü itibariyle öğrencilerin tercih süreci başlıyor. Üniversite adayları TYT ve AYT sınavlarından aldıkları puanlar doğrultusunda YÖK Atlas YKS tercih robotu ile tercih listelerini hazırlayacaklar. YKS tercihleri öncesi adaylara kritik uyarılar geldi. Uzmanlar adaylara, “Okumak istemediğiniz bölümü listeye asla almayın” uyarısında bulunuyor. İşte YKS'de tercih yapmadan mutlaka bilinmesi gerekenler...
27.07.2022Eğitim
Seçim tarihi belli oldu mu? 2023 seçimleri ne zaman, açıklandı mı?
Seçim tarihi belli oldu mu? 2023 seçimleri ne zaman, açıklandı mı?Seçin tarihi ne zaman açıklanır, 2023 seçimleri ne zaman, açıklandı mı? sorularına yoğun bir şekilde yanıt aranıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Kayseri Toplu Açılış Töreni ve Ankara-Yerköy-Kayseri Hızlı Tren Hattı Temel Atma Töreni'nde konuştu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada 2023 seçimlerine de değindi. Peki, Seçim tarihi belli oldu mu, erken seçim olur mu?
26.07.2022Gündem
6'lı masada kavga! Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın partileri birbirine girdi...
6'lı masada kavga! Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın partileri birbirine girdi...Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın, "Sayın Ahmet Davutoğlu, 'Saadet, Gelecek ve DEVA ittifak yapalım' diye önerdi. Partinin yetkili organlarına götürdük. Başkanlık kurulunda 21'de 21 reddedildi. Bir kişi bile desteklemedi. O bizim kendimizi nasıl tanımladığımızla ilgili bir konu. İstemiyor arkadaşlarımız" şeklindeki sözleri Gelecek Partisi'nin tepkisine neden oldu.
26.07.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Seçim ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki seçim haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.