Yazılı Sınav

Yazılı Sınav

Son dakika yazılı sınav haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan yazılı sınav ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını yazılı sınav haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Yazılı Sınav

haberleri sayfasında son dakika yaşanan yazılı sınav gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.015 yazılı sınav haberi bulunmuştur. Tüm yazılı sınav haberleri aşağıda listelenmiştir.
12 yaşındaki kız öğrenci, sınıfın penceresinden atladı! Hayati tehlikesi var
12 yaşındaki kız öğrenci, sınıfın penceresinden atladı! Hayati tehlikesi varElazığ'da, okulun 2’nci katından atlayan 7'nci sınıf öğrencisi M.Ö.'nün (12) yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor. Vücudunda kırıklar olan M.Ö.'nün, sağlık durumunun iyiye gitmesi durumunda ameliyata alınacağı belirtildi.
10.01.2023Yaşam
Valeye yeni düzen! Belge şartı geliyor
Valeye yeni düzen! Belge şartı geliyorValelere belge şartı başlıyor. Tecavüz ve uyuşturucu hükümlüsü vale olamayacak, psikoteknik rapor istenecek. Çizgiyi aşmadan parkedip, radyo açık gezmeyecekler.
13.12.2022Gündem
Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 81 ilde 2 bin personel alacak! İşte başvuru şartları!
Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 81 ilde 2 bin personel alacak! İşte başvuru şartları!Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) duyurdu! 81 ile personel alımı yapılacak. İlan Resmi Gazete’de yayımlandı. İlana göre, 2 bin Gelir Uzman Yardımcısı alınacak. Başvurular ocak ayında başlayacak. Adayların Gelir İdaresi Başkanlığı’nın “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olmaları gerekiyor. Peki, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) personel alımı başvurusu nasıl yapılır? GİB personel alımı başvuru şartları ne? Gelir uzman yardımcısı alımı şartları!
2023 ehliyet fiyatı ne kadar olacak? Yeni yılda ehliyet harçları artacak mı, kaç lira olacak? 2023’te ehliyet almanın maliyeti ne?
2023 ehliyet fiyatı ne kadar olacak? Yeni yılda ehliyet harçları artacak mı, kaç lira olacak? 2023’te ehliyet almanın maliyeti ne? 2023 yılına kısa bir süre kala binlerce kişi ehliyet almak için sürücü kurslarının yolunu tutuyor. Yeni yılda artacak sınav ve harç bedellerine ek ehliyet kursaları da hizmetlerini zamlı olarak uygulayacak. Peki, 2023 ehliyet fiyatı ne kadar olacak? Yeni yılda ehliyet harçları artacak mı, kaç lira olacak? 2023’te ehliyet almanın maliyeti ne? İşte detaylar…
9.12.2022Ekonomi
Hakimlik Savcılık sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2022 Adalet Bakanlığı hakimlik savcılık sınavı…
Hakimlik Savcılık sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? 2022 Adalet Bakanlığı hakimlik savcılık sınavı…Adalet Bakanlığı hakimlik savcılık sınavı geride kaldı. Başvuruların 4 - 11 Ekim 2022 tarihleri arasında alındığı Adalet Bakanlığı 2022 hakimlik ve savcılık sınavlarının 1. ve 2. oturumu bugün yapıldı. Peki, Hakimlik Savcılık sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?
Ziraat Bankası sonuçları ne zaman açıklanacak 2022, saat kaçta? Ziraat Bankası sınav sonuçları açıklandı mı, kaç günde açıklanır? Sonuç sorgulama ekranı
Ziraat Bankası sonuçları ne zaman açıklanacak 2022, saat kaçta? Ziraat Bankası sınav sonuçları açıklandı mı, kaç günde açıklanır? Sonuç sorgulama ekranıZiraat Bankası sınav sonuçları açıklandı mı, 2022 Ziraat Bankası personel alımı yazılı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ziraat Bankası personel alımı için yazılı sınav 5 Kasım'da yapıldı. Kasım ayının bitmesine az bir süre kala İstanbul'daki Genel Müdürlük Birimleri Şubelerinde görevlendirilmek üzere yapılacak personel alımlarına ilişkin gelişmeler yoğun bir şekilde takip ediliyor. İşte Ziraat Bankası sınav sonuçları hakkında merak edilenler ve Ziraat Bankası sınav sonucu sorgulama ekranı...
ÖGG 100. Dönem sınav sonucu sorgulama! ÖGG sınav sonuçları 100. dönem ne zaman açıklanacak, ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı?
ÖGG 100. Dönem sınav sonucu sorgulama! ÖGG sınav sonuçları 100. dönem ne zaman açıklanacak, ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı?100. dönem ÖGG sınav sonuçları araştırmaları yoğunlaştı. ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusuna yanıt aranıyor. EGM tarafından 100. özel güvenlik sınavı 30 Ekim Pazar günü gerçekleştirildi. Silah Farkı sınavına katılan adayların sınavdan başarılı sayılabilmeleri için; yazılı silah bilgisi ve uygulamalı sınav toplamlarının en az 50, bu puan ile daha önce başarılı olduğu temel silahsız sınav puan toplamının ortalaması en az 60 puan olması gerekmektedir. Peki, ÖGG 100. Dönem sınav sonuçları açıklandı mı? İşte ÖGG sınav sonucu sorgulama
ÖGG 100. dönem sınav sonuçları sorgulama! Özel Güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı? ÖGG sınav sonucu öğrenme!
ÖGG 100. dönem sınav sonuçları sorgulama! Özel Güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı? ÖGG sınav sonucu öğrenme!ÖGG sınav sonucu sorgulama için araştırmalar arttı. 30 Ekim’de yapılan 100. özel güvenlik sınavı sonuç tarihini merak ediliyor. Silah Farkı sınavına katılan adayların sınavdan başarılı sayılabilmeleri için; yazılı silah bilgisi ve uygulamalı sınav toplamlarının en az 50, bu puan ile daha önce başarılı olduğu temel silahsız sınav puan toplamının ortalaması en az 60 puan olması gerekmektedir. Peki, ÖGG sınav sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak? 100. dönem ÖGG sınav sonuçları sorgulama…
18.11.2022Eğitim
Kamu personel alımı 2022! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alacak! İşte başvuru şartları!
Kamu personel alımı 2022! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alacak! İşte başvuru şartları!Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurdu! Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına Aile ve Sosyal Hizmetler müfettiş yardımcısı alınacak. Yayımlanan ilana göre, hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunları arasından 17, sosyal hizmet, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, çocuk gelişimi, psikoloji ve sosyoloji alanlarında en az dört yıl eğitim veren bölüm mezunları arasından 3 olmak üzere giriş sınavı ile personel alınacak. Peki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte müfettiş yardımcısı alımı sınavı başvuru şartları!
Uzman öğretmenlik sınavı iptal mi? Anayasa Mahkemesi uzman öğretmenlik sınavı kararı ne, ertelendi mi?
Uzman öğretmenlik sınavı iptal mi? Anayasa Mahkemesi uzman öğretmenlik sınavı kararı ne, ertelendi mi? MEB yayımladığı kılavuzda uzman öğretmenlik sınav tarihini de açıklarken, bugün Anayasa Mahkemesi Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu konusunu da gündeme aldı. Gelişmenin ardından adaylar uzman öğretmenlik sınavı iptal mi, ertelendi mi sorularına yanıt aramaya başladı. Peki, Uzman öğretmenlik sınavı iptal mi, ertelendi mi? Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman, hangi gün, Anayasa Mahkemesi iptal etti mi?
10.11.2022Eğitim
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 50 personel alacak! KPSS 75 puan alanlar başvurabilecek! İşte başvuru şartları!
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 50 personel alacak! KPSS 75 puan alanlar başvurabilecek! İşte başvuru şartları!Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) personel alımı ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. İlana göre, 40 uzman yardımcısı ve 10 bilişim uzman yardımcısı alımı için giriş sınavı yapılacak. Adayların KPSS’den en az 75 puan almış olmaları gerekiyor. Peki, SPK personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Sermaye Piyasası Kurulu personel alımı şartları ve Kariyer kapısı başvuru ekranı!
ÖMK iptal mi, ÖMK Anayasa Mahkemesi 9 Kasım kararı açıklandı mı?
ÖMK iptal mi, ÖMK Anayasa Mahkemesi 9 Kasım kararı açıklandı mı?Öğretmenler 9 Kasım yani bugün Anayasa Mahkemesi’nde gündeme alınacak Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun kararını merakla bekliyor. Öte yandan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı, 19 Kasım’da yapılacak. Yazılı Sınav için fotoğraflı sınav giriş belgesi 14 Kasım 2022 tarihinde www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacak. Sınav sonuçları da 12 Aralık’ta duyurulacak. Peki, sınava günler kala ÖMK iptal mi, öğretmen meslek kanunu Anayasa Mahkemesi kararı ne?
9.11.2022Memur
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu duyurdu! Sigortacılık uzman yardımcılığı sınav başvuruları başlıyor!
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu duyurdu! Sigortacılık uzman yardımcılığı sınav başvuruları başlıyor!Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, sigortacılık uzman yardımcısı kadrolarına atama yapacak. Sigortacılık uzman yardımcısı sınavı için başvurular başlıyor. Peki, Sigortacılık uzman yardımcısı sınavı başvurusu nasıl yapılır? SEDDK sınav başvuru ekranı!
Öğretmen Meslek Kanunu nedir, öğretmenlik yasasında neler var? Öğretmenlik Meslek Kanunu maddeleri ve tam metni!
Öğretmen Meslek Kanunu nedir, öğretmenlik yasasında neler var? Öğretmenlik Meslek Kanunu maddeleri ve tam metni!Öğretmenlik Meslek Kanunu yönetmeliği, Resmi Gazete yayımlandı. Kanun yönetmeliğinin yayımlanmasının ardından öğretmenler grev kararı aldı. Öğretmenler bugün derslere girmeyerek, odalarında ortak metin okuyacak. Peki, öğretmenlik meslek kanunu nedir? Öğretmenlik yasasında neler var?
2.11.2022Memur
Öğretmenler neden grevde, öğretmenler grevde mi? 2 Kasım öğretmen grevi nedir?
Öğretmenler neden grevde, öğretmenler grevde mi? 2 Kasım öğretmen grevi nedir?Öğretmenler grev mi yapıyor, öğretmenler neden grev yapıyor? Uzun bir süredir gündemde olan Öğretmenlik Meslek Kanunu yönetmeliği, Resmi Gazete yayımlanarak resmiyet kazandı. Öğretmen meslek kanunuyla aday öğretmen, uzman öğretmen ve baş öğretmen unvanları şekillendi. Öğretmenler Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu iptalini istiyor. Peki, 2 Kasım öğretmen grevi nedir, öğretmenlerin grevi kaç gün sürecek?
2.11.2022Memur
Ticaret Bakanlığı 419 personel alacak! İşte personel alımı şartları!
Ticaret Bakanlığı 419 personel alacak! İşte personel alımı şartları!Ticaret Bakanlığı duyurdu! Personel alımı Resmi Gazete’de yayımlandı. İlana göre, giriş sınavı ile Ticaret Uzman Yardımcısı alınacak. Başvurular 16 Kasım’da sona erecek. Peki, Ticaret Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Ticaret Bakanlığı uzman yardımcısı alımı!
Adalet Bakanlığı 500 adet icra müdür ve icra müdür yardımcısı alacak! İşte başvuru şartları!
Adalet Bakanlığı 500 adet icra müdür ve icra müdür yardımcısı alacak! İşte başvuru şartları!Adalet Bakanlığı duyurdu! İcra müdür ve icra müdür yardımcısı alınacak. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Adalet Bakanlığı yazılı ve sözlü sınavla 500 adet icra müdür ve icra müdür yardımcısı açıktan ve naklen alınacak. Yazılı sınav ÖSYM tarafından yapılacak. Sınava başvurular 10-16 Kasım 2022 tarihleri arasında alınacak. Peki, Adalet Bakanlığı icra müdürlüğü sınavı ne zaman, başvurular ne zaman alınacak? Adalet Bakanlığı icra müdür ve icra müdür yardımcısı sınavı başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar…
MEB duyurdu! Uzman ve başöğretmenlik sınavı başvuruları uzatıldı!
MEB duyurdu! Uzman ve başöğretmenlik sınavı başvuruları uzatıldı!Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) duyurdu! Uzman öğretmen ve başöğretmen sınavları için başvuru süreci uzatıldı. MEB’ten yapılan açıklamada, Öğretmenlik Kariyer Basamakları yazılı sınavı'na başvuru işlemlerini tamamlayamayanlara yeni hak tanındığı duyuruldu. Peki, Uzman ve başöğretmenlik sınavına başvuru nasıl yapılır? Uzman öğretmen ve başöğretmen sınavı son başvuru tarihi ne zaman? İşte detaylar…
11.10.2022Eğitim
Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı! 40 şoför, 45 yüzer motorcu, 65 yüzer topçu alımı şartları nelerdir, nasıl başvurulur? Sahil Güvenlik 150 uzman erbaş alımı
Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı! 40 şoför, 45 yüzer motorcu, 65 yüzer topçu alımı şartları nelerdir, nasıl başvurulur? Sahil Güvenlik 150 uzman erbaş alımıSahil Güvenlik Komutanlığı 150 uzman erbaş alımı yapılacağını duyurdu. Basın İlan Kurumu tarafından yapılan duyuruya göre; 10-20 Ekim tarihlerinde alınacak başvuruların ardından 150 kişi göreve başlayacak. En az lise mezunu olma şartı aranırken KPSS puanı istenmeyecek. İşte; Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvuru şartları…
Uzman Öğretmenlik örnek sorular! MEB ÖKBS öğretmenlik örnek soru kitapçığı yayımlandı mı?
Uzman Öğretmenlik örnek sorular! MEB ÖKBS öğretmenlik örnek soru kitapçığı yayımlandı mı?MEB ÖKBS örnek sorular araştırılıyor. 19 Kasım'da MEB tarafından yapılacak Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı için uzman öğretmenlik örnek soru kitapçığı yayımlandı. İşte Uzman Öğretmenlik örnek sorular…
6.10.2022Memur
Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alacak! İşte uzman erbaş alımı başvuru şartları!
Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alacak! İşte uzman erbaş alımı başvuru şartları!Sahil Güvenlik Komutanlığı duyurdu! Uzman erbaş alınacak. Yayımlanan ilana göre, Sahil Güvenlik Komutanlığı Karargâhı ile bağlısı birlik ve kurumlarda istihdam edilmek üzere topçu, motorcu ve şoför kadrolarında 150 uzman erbaş alınacak. Başvurular, 10-20 Ekim tarihleri arasında alınacak. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır? Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı şartları ve başvuru ekranı!
Ziraat Bankası 78 ilde 1650 personel alacak! İl il kontenjan listesi yayınlandı! İşte başvuru şartları!
Ziraat Bankası 78 ilde 1650 personel alacak! İl il kontenjan listesi yayınlandı! İşte başvuru şartları!Ziraat Bankası personel alımı duyurusu yayımlandı. 1500 servis görevlisi, 30 müfettiş ve 120 uzman yardımcısı alınacak. Başvurular 16 Ekim’de sona eriyor. İşe alım sınavı başvuruları online olarak alınacak. Sınava başvuru ücreti ise 330 TL olarak belirlendi. Peki, Ziraat Bankası personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Ziraat Bankası personel alımı şartları ne? İşte işe alım sınavı başvurusu ve adaylarda aranan şartlar!
Diyanet İşleri Başkanlığı personel alacak! İşte başvuru ekranı ve adaylarda aranan şartlar!
Diyanet İşleri Başkanlığı personel alacak! İşte başvuru ekranı ve adaylarda aranan şartlar!Diyanet İşleri Başkanlığı personel alım ilanı yayınlandı. İlana göre, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına yapılacak yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre müfettiş yardımcısı alımı yapılacak. Başvurular 3 Ekim’de başlayıp, 14 Kasım’da sona erecek. Peki, Diyanet personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Diyanet müfettiş yardımcısı alımı şartları ne? İşte ilanın detayları…
Ticaret Bakanlığı 175 personel alacak! İşte ticaret denetmen yardımcılığı başvuru şartları!
Ticaret Bakanlığı 175 personel alacak! İşte ticaret denetmen yardımcılığı başvuru şartları!Ticaret Bakanlığı duyurdu! Bakanlığın taşra teşkilatına giriş sınavı ile 175 ticaret denetmen yardımcısı alınacak. Başvurular 24 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında alınacak. Peki, Ticaret Bakanlığı personel alımı şartları ne? Ticaret Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte ticaret denetmen yardımcılığı ilanının detayları…
Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman? Uzman öğretmenlik sınavı kaç soru, kaç dakika? Yazılı sınav konuları ve soru dağılımı!
Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman? Uzman öğretmenlik sınavı kaç soru, kaç dakika? Yazılı sınav konuları ve soru dağılımı!Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uzman öğretmenlik eğitimleri 9 Eylül'de, başöğretmenlik eğitimleri 25 Eylül'de sona erdi. Eğitimlerin tamamlanmasının ardından uzman öğretmenlik başvuruları da başladı. Başvurular devam ederken Uzman öğretmenlik sınavı ne zaman, uzman öğretmenlik sınavı kaç soru? Sorularına da yanıt aranmaya başlandı. İşte Uzman öğretmenlik yazılı sınav konuları ve soru dağılımı…
26.09.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Yazılı Sınav ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki yazılı sınav haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.